sport en spel RENTE TOT 4% Moord op Oudejaarsavond Bij de NlYiB 's het goed sparen! BRIGADIER PIET EN DE SEMI-FROF inliet algelopen week-end «v -- r W* NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK De bank waar u zich thuis voelt! TWEEDE BLAD TEXELSE COURANT VRIJDAG 27 MAART 1964 S.V. TEXEL Uitslagen van zondag: Flevo-Texel 5—1; Texel 2-SVC 2 0—0; Texel 3- Watervogels 5 02; adsp. HCSC-Texel a 10, Tex. Boys b-Texel b 43. Texel 1 verloor door gebrek aan pro- duktiviteit. Ze speelden zonder Max en Bert Jullens. Ook Abe was niet aan wezig. Al binnen enkele minuten stond het 10, rust 20. Texel was niet zwakker dan Flevo. Texel 2 kwam niet verder dan een puntloos gelijkspel. Voor de rust was Texel het meest aanvallend, maar slaag de telkens steeds niet de juiste tik te geven. In de 2de helft ging het meer gelijk op met Texel meermalen in de aanval. Wel werd ook nu menige aanval opge zet en werd het ook wel sterk gepro beerd, maar de keeper en ook een en kele maal de lat wisten alles te keren. Texel 3 heeft ons teleurgesteld. Een volgende keer maar weer beter. Het komt zeker door de lange rustperiode. Texel a verloor in Den Helder van HCSC voor het eerst in deze competitie. Regen maakte het veld glad en er ston den plassen. Maar de hoofdzaak was toch wel, dat in de voorhoede door on nodig gepingel de kansen werden ver prutst. Dat HCSC vrij goedkoop aan een doelpunt kwam, moest alleen maar ge volgd worden door meer energie. Voor de volgende wedstrijden oppassen. Texel b verloor bij de Boys: 43. Toch wel gespannen zeker Het was dus een slechte dag, daar moet weer een goede op volgen. 2de Paasdag zijn Texel 1, 2 en 3 vrij. Junioren: Texel-Watervogels; adsp. WGW-Texel; Cocksdorp-Texel b (zater dagmiddag 4 uur). TEXELSE BOYS Uitslagen; Tex. Boys 1-Petten 01; Helder 7-Tex. Boys 2 31, adsp. ZDH- Tex. Boys a 06; Tex. Boys b-Texel b 4—3. Het is Boys 1 niet gelukt revanche te nemen voor de in Petten geleden ne derlaag. Pech gehad, jongens, maar we hebben genoten van een goede wedstrijd en na de bloemenhulde van aanvoerder H. Spigt, ook langs deze weg onze felicitaties aan kampioen Petten. Na 35 minuten spelen dreigde deze wedstrijd voor de Boys een dramatisch verloop te krijgen. Bij een botsing tus sen Kees en Siem bleven beide liggen en moesten van het veld gedragen wor den. Siem was er het ergste aan toe en moest naar huis gebracht worden. Kees Witte wilde niet opgeven en was na de rust gelukkig weer in staat de aanval len van Petten de voet dwars te zetten. Tot dit tijdstip waren beide doelen enige keren in gevaar geweest zonder dat er doelpunten geproduceerd konden worden. Ook de laatste 10 minuten voor rust met 10 man spelend bleven onze jongens goed partij geven. Tien minuten na de rust viel het enige doelpunt in deze spannende fair gespeelde er. goed geleide wed strijd. Bij het niet goed wegwerken van de bal door onze overigens prima spelende verdediging, belandde de bal bij de midvoor, die haastig vurend net de goede hoek bereikte en Henk kans loos passeerde. Door de Boys is afwis selend over links en rechts hard ge werkt om minstens een verdiend gelijk spel te behalen, doch het wilde steeds net niet lukken. Een prachtige kopbal van Aad had beter lot verdiend, doch kon nog net door de doelman naast getikt worden. Ook Piet had geen geluk toen de hard ingeschoten bal via het been van een achterspeler in de handen van de keeper belandde. Met Pasen hebben jullie rust, ook het tweede, maar daarna verwachten we weer goede wedstrijden, want jullie kunnen het nog, dat is met deze wed strijd bewezen. De toekomst van Texelse Boys deed het weer prima Ga zo door! Attentie voor junioren en senioren: hedenavond is er geen training. Het programma voor de Paasdagen is voor ons zeer klein. Zaterdag om 4 uur spelen Tex Boys a en b tegen elkaar. Maandag, 2de Paasdag, spelen om 2 uur op eigen terrein de junioren tegen Helder tegen Helder 2. Het gebeurt niet veel dat de junioren voor publiek spe len. We verwachten wat nu de hele Boys-gemeenschap onze jongens komt aanmoedigen. Terreindiensl. A. en P. Schoo. Van 2de Paasdag tot en met maandag 6 april is de secretaris afwezig. Volgen de week onder het Boys-nieuws het adres voor inlevering van ruilformulie- ren en e.v. inlichtingen. S.V. OOSTEREND De adspiranten wonnen zaterdag met 54 van de adspiranten van De Koog. Goed gedaan, jongens! We zagen deze keer ook Siets Pieter weer eens aan het werk. Zo maar doorgaan. Het eerste bond in Julianadorp de strijd aan tegen JVC 2. JVC maakte het onze achterhoede behoorlijk lastig, maar Jimmink en v.d. Kooi wisten van geen wijken. De voorhoede van Ooster end was niet bijster gelukkig en al spoedig lieten ze toen het niet vlotte de moed een beetje zakken. Geluk kig maakte Piet Koopman na een half uur een mooi doelpunt. Na de thee was Oosterend voortdurend voor het JVC- doel te vinden, maar voorlopig bleven de doelpunten uit. Eerst tegen het einde wist v.d. Wetering Oosterend met een mooi schot op 20 te brengen Een heel mooie redding van keeper Koning op een van vlakbij ingeschoten bal is ook nog het vermelden waard. Voor het tweede werd de thuiswed strijd afgelast. A.s. zaterdag gaan we voor een weekend naar Terschelling met het eerste elftal Er wordt daar zondag een wedstrijd gespeeld in Midsland S.V. DE KOOG De Koog-Dirkshorn 32. De wed strijd tussen Dirkshorn en De Koog was nauwelijks aan de gang of Dirkshorn profiteerde van een dekkingsfout en nam de leiding via de linksbinnen: 01. De Koog was zeker niet minder dan Dirkshorn en probeerde de achterhoede van Dirkshorn uit balans te krijgen, wat in de 9de minuut gelukte. De bal werd hoog in de touwen gejaagd: 11. Dirks hom legde er een schepje op en in de dertiende minuut moest Martin Duyzer zijn man loslaten en dit betekende dat de linksbinnen een'pracht kans kreeg, die hij dan ook prompt benutte. Zo had Dirkshorn de leiding weer: 12 Maar De Koog kwam terug. De achterhoede van Dirkshorn had voorlopig nog geen kansen, maar in de 31e minuut kwam zij zeer in de verdrukking. Een inzet van Leo Schelfhout belandde tegen de lat- Een snel doorlopende v.d. Slikke pikte de terugspringende 'bal op en bracht De Koog weer naast Dirkshorn, HMI 22 dus. Maar De Koog ging door. De achterhoede van Dirkshorn raakte van de kook en moest alle zeilen bijzetten om erger te voorkomen. Tot de veertig ste minuut aanbrak Een voorzet van links daalde neer voor het doel, de keeper van Dirkshorn greep mis, her stelde zich direkt en sprong weer achter de bal aan. Een back van Dirkshorn belette op hetzelfde momept de snel aanstormende v.d. Slikke met een duw de doorgang tot de bal, wat hem prompt op een penalty kwam te staan. Hellinga ontfermde zich over de te nemen straf schop en schoot beheerst langs de paal. laag in het doel Zo nam De Koog de leiding Na de rust weer een fel aanvallend Dirkshorn, dat evenwel niet tot doel punten kwam, dank zij het sterke ver dedigen van De Koog. Steeds sloot de Koger achterhoede a!s een bus. De Koog begon weer wat vat op het spel te krij gen en begon weer aan te vallen. De tijd verstreek, maar in de stand kwam geen verandering meer, hoe beide ploegen het ook probeerden. De stand bleef 32 voor De Koog Programma, zaterdag spelen de ad spiranten uit tegen ZDH om vier uur. Donderdagavond begint de trip naar Berlijn. Met de boot van half zeven wordt vertrokken Denk om de tijd en vergeet de paspoorten niet. Goede reis en een paar machtige dagen toegewenst! Z.D.H. ZDII 2-Geel Zwart 4 2—0. ZDH 2 heeft haar overwinningen-reeks voort gezet. Werd vorige week van Helder 6 gewonnen, thans mochten we thuis van Geel Zwart winnen. De wedstrijd was goed 15 min. oud toen Henk Hin een pracht doelpunt scoorde, maar Geel Zwart kwam terug en vocht voor de gelijkmaker, maar hun aanvallen liepen stuk op onze achterhoede. Na de thee werd het doel van Geel Zwart onder druk gezet. G.Z. ondernam een paar uitvallen, maar deze liepen op niks uit. 10 minuten voor het eind stelde Jan de zege veilig. Hij omspeelde de keeper goed en via de paal ging de bal in het doel. Jongens, volgende keer meer schieten en minder praten, dan gaat het vast beter. Zeemacht 3-ZDH 1 1—4. Ook ZDH 1 heeft haar overwinningen-reeks voort gezet. Eerst liep het niet zo erg goed. Het veld was glad en daar had men nogal moeite mee. Maar na de rust was men goed op dreef en ze wisten dit vol te houden tot het einde. Nu nog één wedstrijd en wel tegen ZAP 5 thuis. Wint ZDH deze, of gelijk, dan is ze kampioen Paasmaandag: Geel Zwart 4-ZDH 2. KLAVERJASCLUB DEN BURG Donderdagavond heeft de Klaverjas- club Den Burg haar laatste competitie avond tegen Den Hoorn gespeeld. Deze gezellige avond werd in het dorpshuis van Den Hoorn gespeeld De beker werd gewonnen door Den Burg. Het verschil van de hele compe titie was 16.556 punten en 11 marsen meer voor Den Burg. Na de uitreiking van de beker werd deze competitie weer gesloten tot het volgende seizoen. BRIDGEN comp.-drive d.d. 18 maart: Uitsla* A.: 1. Blonk-v.d. Galiën '(14) 69.05°/» 2. Bos-Grootjen 8) 57.74°/o 3. Dam-Dros 2) 55 95% 4. dames v.d. Heerik-Kooijman 4) 54.76% 5. Echtpaar Jouwersma (12)) 47.62% 6. Mantje-Veenema 1) 47 02% 7V-\ Kellner-van Lenten 9) 33.93% 71/-. Bakker-Ran (16) 33.93% B l1 Riteco-Zegers (15) 55 95% U/2 Stolk-Verstegen (10) 55.95% 3. Bakker-Huizinga 5) 55 36% 4V2 Backer-Raven 3) 49.40% 4Vs. Smit-Dijkstra 49.40% 6 Gebr. van Sambeek 7) 45 83% 7V2. Echtpaar Beemsterboer (11) 44.05% 7V-'. Luyckx-Wessels 6) 44.05% Het verschil tussen de nummers 1 en 2 is nu wel heel klein geworden, dit is nu 0,18%. Mant je was er na de lange afwezigheid, kennelijk nog niet in, maar we verwachten dat het voor Dam- Dros een hele toer zal zijn om in de laatste drive Mantje-Veenema van de eerste plaats te verdrijven. Als no. 3, met 10,56% achterstand, blijven Backer- Raven op het been loeren De grote strijd, het is geen grap, wordt gestreden woensdag 1 april a.s. 49. „Ja dat is jammer, maar er is niets aan te doen", zei brigadier Piet. ,,De zaak heeft zich in elk geval zó toege dragen dat je ze hier naar toe hebt ge bracht. Van dit opslagterrein zijn ze via het hekje op het emplacement be land, waar ze zich met Karei Kleuntjes hebben verborgen in een goederentrein, die vannacht om drie uur tien bij Ze venbergen over de grens is gegaan. En zie nou maar hoe je Karei terugkrijgt". „riet is allemaal mijn schuld.. snikte de chauffeur ontdaan. ,,Ik kan het leven zo niet verder dragen Onze eer als natie is geschonden. Zonder Karei wordt het niks met het nationale team. O wee mij!" „Man.... zanik niet", mompelde de brigadier en even later was hij alweer op weg naar het hoofdbureau van politie. Eerlijk gezegd trok het dagelijkse le ven van de stad zich blijkbaar niet veel aan van geschonden sporteer en ge schokt prestige en al dat soort dingen. De bakkers gingen gewoon met hun brood uit en de ambtenaren begaven zich, ijverig als altijd, op weg naar kan toor, zodat niets er op wees, dat er nog maar zo kort geleden in Bonckelhoven een wondervoetballer was ontvreemd. Toen Piet weer op het bureau was be land, vroeg commissaris Kaasnagel na tuurlijk vol belangstelling of hij nog wat bereikt had. „Ja", antwoordde Piet, „Het verdwenen ijskarretje is dus in derdaad ontdekt op het Mestpad bij boer Knolleneus. Doch dat wist u al. Belangrijker is het feit te noemen, dat de twee Italianen met de ontvoerde Karei Kleuntjes in een vrachtwagen van Sjouwerman en Vrachtjes naar het spoorwegemplacement gereden zijn. «««5SJ53. KLERCQ OOK UW TOPFORM-DEALER 1 Verstandig. Éérst heel veel bankstellen zien en dan pas kiezen. Uw eigen smaak, dét Is het doorslaggevende argument. Gun u dus de gelegenheid uw keus te bepalen. Dat kan In da meer dan 100 toonkamers van Klercq's Woninginrichting. Kom samen eens langs, u bent van harte welkom I DEN HELDER SPOORSTRAAT 30 KONINGSTRAAT 43-45 32. „En waar was jij toen?" „Ginds, in de achterkamer". „Mooi, dan ga jij daar zitten en wacht rustig af. Houd je jas maar aan, want het zal daar ook wel koud zijn. Ik zie je straks wel". Vijf over twee arriveerde er nog een auto en Gert zag door het raam, dat Veenstra uitstapte en tezamen met een agent naar de voordeur liep. Ze hadden een bandrecorder bij zich. Gert opende de deur en drukte han den. „M'n getuige zit al te wachten in de achterkamer. We moesten je bandje in het gindse vertrek laten aflopen, want daar zat toen onze slissende vriend". Een stopcontact was spoedig gevon den en voor Veenstra de band liet af lopen, zei Gert. Jk ga nu even naar de achterkamer, dan kan ik gelijk horen, of de stem duidelijk verstaanbaar is". Hoolwerf zat al met Jan in de ach terkamer, toen de band begon af te lopen. De twee mannen hoorden de stem van rechercheur Veenstra en toen een andere stem, die stug antwoord gaf. Geleidelijk aan werd Veenstra's stem luider, alsof hij zich opwond en de stem van de ander groeide eveneens in kracht. Op een gegeven moment zag Gert naar de jongeman en deze knikte een paar keer. Maar hij zei niets. Veenstra's stem klonk weer: „Nou, laten we nog maar eens van voren af aan beginnen, Hendrikse, want ik kan er geen touw aan vastknopen. Hoe laat ben je ouderjaarsdag opgestaan?" „Weet ik veel.. dat zal wel een uur of negen geweest zijn". „En hoe laat was je die woensdag avond tevoren thuis?" „Woensdagavond? Ben ik helemaal niet de deur uit geweest. Dat kun je vragen aan m'n „Ja, dat zullen we wel nagaan. En eerst zei je, dat je de hele woensdag avond weg was?" „Ga nou, dat heb ik helemaal niet gezegd". „Waar was je oudejaarsavond7" „Nou, dat zei ik toch al? Bij ome Toon op de Nieuwmarkt. We hebben ge biljart en later een kaartje gelegd" „Hoe laat reed je dan woensdagavond weg met die Ford Consul?" „Dat eh ik ben woensdagavond helemaal niet weg geweest! Dat heb ik toch al gezegd?" Ze hoorden Veenstra grinniken. Man, je spreekt jezelf voortdurend tegen. Zal ik jou eens wat zeggen? Op z'n Amsterdams, he? Je zit hier de boel een beetje te belazeren". „Ach man, ik heb toch al gezegd, dat ik getuigen heb, die dat kunnen beves tigen? Je zou de zenuwen krijgen van jullie met je gevraag!" Op dit moment knikte Jan Gillissen beslist. „Dat is 'm, meneer Hoolwerf. Er is geen twijfel mogelijk. Dat „zenuwen" he? Net als de vorige keer, meneer. Het is 'm absoluut". „Geen twijfel mogelijk?" Hoolwerf keek de jongeman aan. „Beslist niet. Het is net, of het weer die maandagmiddag was. Ik weet zeker, dat het dezelfde stem is". Gert stond op en liep naar het zij vertrekje. „Ho maar, Veenstra, hij heeft de stem positief herkend. Het is oké. Bewaar dat bandje maar zuinig. Dat kon nog wel eens nodig zijn". Veenstra lachte. „O, maar er zit nog veel meer moois in. Dat knulletje ver spreekt zich namelijk nog enkele ma len". „Ik hoor het een andere keer wel. Nou, ik denk, dat ik de zaak rond heb. Moet je eens horenWat ik van plan ben en dan moet jij maar zeggen, of het allemaal kan kloppen of niet. Om te beginnen die Duitse wagen, he?" „Hebben we achterhaald". „Stil maar. Ik zal je wel vertellen, wie ermee reed. Nou, om te beginnen dan, he HOOFDSTUK 16 Diezelfde avond zat eeh vrij gemê leerd gezelschap in het politiebureau van Dorringen. Gert Hoolwerf had het zo gearrangeerd en nadat hij inspecteur Harde een paar bijzonderheden had verteld, ging deze geheel akkoord met het plan. Behalve de beide rechercheurs, als mede een paar Dorringse agenten, wa ren er de garagehouder Vriens, de auto buschauffeur Van Dalen, een mare chaussee van de grensbewaking, de slissende jongeman, die in Amsterdam aangehouden was en verder de inspec teur en Jan Gillissen. Hoolwerf scheen geheel zeker van zijn zaak te zijn, maar een half uur te voren had hij tegen Cobie gezegd: „Meid, duim maar voor me, want als ik de dader niet overbluf, zal ik deson danks niet kunnen beschikken over voldoende bewijzen, om de eenvoudige reden, dat de moord zo verbazend ge raffineerd opgezet is. Maar de paar kleine foutjes, die de dader gemaakt heeft, zal ik zoveel mogelijk uitbuiten. Misschien klets ik hem ondersteboven" Toen als laatste de buschauffeur was binnengekomen en iedereen zat, keek Gert even naar de inspecteur en deze knikte bijna onmerkbaar. „Mijne heren", begon Gert, terwijl hij opgestaan was, „u bent vanavond uitge nodigd voor een belangrijke aangele genheid. U begrijpt natuurlijk wel, waarop ik doel: de moord op mevrouw Goedgeburen op oudejaarsavond van het vorig jaar. Het onderzoek in deze zaak heeft tot nog toe dit als resultaat opgeleverd- deze moord is er een met voorbedachten rade. Zuiver juridisch ge nomen is iedere moord een doodslag met voorbedachten rade, maar als er ooit een misdaad zorgvuldig gepland is ge weest, dan is dat zeker het geval met deze zaak. De dader en zijn medeplich tige er waren er namelijk twee, dat zult u in het verloop van mijn relaas wel merken hebben alles zeer zorg vuldig voorbereid en niets aan het toe val overgelaten. Het resultaat van deze uiterst zorgvuldig voorbereide misdaad was dusdanig, dat de politie aanvanke lijk voor een blinde muur stond. Er wa ren alleen maar raadsels en er was geen enkel begin te realiseren. Mag ik u een paar van de problemen noemen, waar voor wij van het begin af geplaatst werden? Allereerst de plaats, waar de dader zich had opgesteld. Dat was in het park naast de Haarlanderweg, in de nabijheid van een straatlamp. Voeg daarbij, dat het dodelijke schot gelost werd de oudejaarsavond, een avond waarop de Dorringse jeugd zich ver maakt met het afsteken van vuurwerk, dan kunt u daaruit in de eerste plaats concluderen, dat de dader praktisch ontslagen was van het risico, dat ook maar iemand het revolverschot zou horen, althans als zodanig zou onder kennen. Tussen al die ontploffende rot jes, bommetjes, zevenklappers en ander vuurwerk viel een revolverschot in het niet. In de tweede plaats ligt, logisch geredeneerd, voor de hand, dat de dader een ingezetene van Dorringen moest zijn. althans iemand uit het dorp of de naaste omgeving, want slechts wij zijn met deze oudejaarsavondgewoonte op de hoogte. Daar stond evenwel tegen over, dat het slachtoffer een vreemde ling was, een Amsterdamse vrouw, die op het moment, dat ze neergeschoten werd, nog geen kwartier in de gemeente vertoefde. Hieruit vloeit dan de eerste puzzel voort, want hoe is het een met het ander te rijmen? Als eerste verdachte kwam in aan merking de heer J. Gillissen, die ook hier aanwezig is. Belastend voor hem was, dat hij enkele dagen tevoren ruzie had gehad met het slachtoffer, dat zijn tante was. Getuigen hebben de ruzie ge hoord en de heer Gillissen zien komen en gaan. (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1964 | | pagina 3