met op z'n paasbest 3.15 7.50 Direkt Supermarkt paasvoordeel Margarine 3 pakjes .79 UNIC het goede goedkoper 10.90 15.90 14.90 16.90 U.D.I. had succes met vrolijke thriller rubriek voor I On.i<r n.iaMi<- LANPBOUW en VEETEELT II „IJzel" werd vlot opgevoerd Décor zelf gebouwd FILMMEUWS WARENHUIS Weekend overhemden Jongens-shirts Ivanhoe Meisjesvesten draion Eiersetje Peper, zout en mosterdstel 6 eierdopjes Eiersnijder 1.50 1.25 .40 .80 FIJNE VLEESWAREN Nierkaas 100 gram .65 .39 Knakworstjes 1 9q Soepballetjes per blikje .59 VISC0NSERVEN Haring in torn. saus 79 Tonijn in olie QQ Zaim t R WIJNEN Vruchtenwijn 1 nq Morena 9 qR Vino Dulce 9 -n P°rt A QR Les Grandes Götes Advocaat Bierpul pils Limonade gezinsfles 1.65 2.95 .42 .98 KOEK Gevulde biscuits Coctail wafels BONBONS IJscola's loo gram Rumbonen 150 gram .70 .49 .40 .59 PAASEIEREN Groot choc, paasei .50 Choc, eitjes 100 gram Choc, eieren in netje .59 .75 Extra fijne groenten Doperwten fijn literblik .99 Appelmoes literblik Sperciebonen literblik .56 .69 VRUCHTEN OP SAP Fruitcocktail abrikozen, perziken Aardbeien literblik 1.49 Ananas form. 565 gr. blik .89 Slagroom per blikje .89 De Rederijkerskamer U.D.I. heeft zaterdagavond voor een flink bezette zaal van „De Oranjeboom" de komi sche thriller „IJzel" van de schrijver R. Feenstra opgevoerd. Hoewel het uit drie bedrijven bestaande stuk niet be paald het summum op het gebied van de toneelschrijfkunst kan worden ge noemd, bleek de keus toch bijzonder gelukkig te zijn geweest. Afgaande op de reacties in de zaal, moet gezegd worden dat het pubhek zich kostelijk heeft geamuseerd met deze mengeling van lol en spanning. Beide elementen kwamen uitstekend tot hun recht door de bijzonder vlotte opvoering die voor de nodige vaart zorgde. Ondanks het weinig ernstige karak ter van het stuk hadden spelers en an dere medewerkenden de voorbereiding voor de opvoering serieus ter hand ge nomen. Dit bleek onder meer uit het fraaie zélf vervaardigde décor, dat een heel wat betere indruk maakte dan het verschoten ouderwetse bouwsel, waar tegen de meeste Texelse verenigingen tot nu toe hun dramatische creaties ten beste gaven. Plotseling optredende ïjzel is er de oorzaak van dat een aantal automobi listen en zelfs de jonge vrouwelijke bromfietser hun weg niet langer kunnen vervolgen en hun toevlucht zoeken in een schijnbaar leegstaand huis aan de autoweg Het zijn kapitein Visser (G. Pansier) en zijn deftige vrouw Babette (mevr Agter-Zondervan), die in de spookachtige lege kamer van het huis kennis maken met Mientje Jansen (mej. Erie Remmers), een vrolijk meisje dat ook met de meest geheimzinnige voor vallen in het huis de spot drijft, Een bont gezelschap ontstaat als zich mevr. Rijnders (mej. Dokie Dros), Prof. mr. dr. Jan Barst (A. de Wilt) en de matroos Lolke de Jong (A. Poel) bij hen voegen Het huis blijkt toch bewoond te zijn en wel door iemand, die zich voorstelt als Pablo (J. Remelink) met zijn vrouw Lilly (mej. Ineke Bakker). Dan doet zich een gruwelijke gebeurtenis voor. Er klinkt een schot; een onbekende heeft Pablo doodgeschoten. De wetenschap dat de dader zich onder het gezelschap moet bevinden doet grote spanning ontstaan. O.a. valt de verdenking op de mode-ontwerper Rob Kalis (A. van Zeijlen). Op een haartje na lukt het de onbekende moordenaar ook de mode ontwerper neer te schieten. Prof. Barst schijnt de hele affaire door te hebben want tot verbazing van de anderen blijkt hij te weten op wie de moordenaar het heeft voorzien en op wie niet. Bij de ontknoping komt aan het licht, dat een zekere Sacco (J. Remelink) een broer van Pablo, de verschrikkingen op zijn geweten heeft. Men besluit om hem gezamenlijk te grijpen, maar bijna loopt het andersom af. De misdadige Sacco, die door zijn moorden de erfenis van zijn vader probeert te incasseren, wil het hele gezelschap uitroeien. Dat mislukt door een onverwachte list van Mientje. De moordenaar wordt on schadelijk gemaakt met behulp van Prof. Barst, van wie intussen is ge bleken dat hij politie-inspecteur is. Zeer overtuigend spel in dit stuk le verde mej. Erie Remmers als het bru tale meisje Mientje Jansen, dat ook tij dens de meest lugubere situatie haar gevoel voor humor niet verliest. Heel goed was ook de heer A. Poel op dreef als de zeebonk Lolke de Jong, die ten slotte met succes dingt naar de hand van Mientje Een beetje stijfjes vonden we de heer A. van Zeijlen als de mode ontwerper Rob Kalis. Hoewel zijn rol- kennis uitstekend was, was hij soms moeilijk verstaanbaar en legde te wei nig gevoel in zijn woorden. Zoals we verwachtten, speelde mej. Dokie Dros heel goed «als mevr. Rijnders. Hetzelfde kan van de heer G. Pansier gezegd wor den als kapitein Visser. De heer A. de Wilt gaf blijk nog altijd het talent te zijn, waarop UDI trots kan zijn. Zéér goed spel leverde ook mevr. Agter- Zcndervan. Als de bedillerige, voort durend naar „deftige" woorden zoeken de echtgenote van kapitein Visser ver oorzaakte zij grote hilariteit. De heer J. Remelink had in dit stuk een dubbelrol. In zijn creatie van Pablo en de misda dige Sacco kwam hij tot een goede prestatie. Een wat kleinere rol had mej. Ineke Bakker als de vrouw van Pablo. Al eens eerder meldden we dat ernstig gevoelsoel haar het beste ligt. Héél even kreeg zij ook in dit stuk de kans haar kwaliteiten op dat gebied nog eens te bevestigen. De regie van het stuk was in handen van de heer A. Poel. Souffleur was de heer A. Geus. SLUITING GEMEENTESECRETARIE De gemeentesecretarie zal op vrijdag, 27 maart 1964 (Goede Vrijdag) de gehele dag voor het publiek gesloten zijn. In de film „Goliath en de Barbaren", die zaterdag- en zondagavond 8 uur draait, wordt de bioscoopbezoeker dui delijk gemaakt, wat zoal met een flink voorkomen en ijzersterke spieren valt te bereiken. In het jaar 568 vallen de Longobarden onder koning Alboina Ita lië binnen. Ze plunderen en roven, overvallen vrouwen en meisjes en stel len ieder terecht, die tracht zich tegen deze barbaren te verzetten. De boeren bevolking wordt in slavernij gedompeld, maar de ijzersterke Emiliano zweert de misdadigers te zullen straffen en wordt de schrik van de bezetters. Onverwacht slaat hij telkens toe en verdwijnt daar op in de donkere bossen, waar niemand hem durft te volgen Door zijn onvoor stelbare kracht neemt hij het op tegen elke vijand, ook als zij een meerderheid vormen. Zijn bijnaam Goliath verdient hij dan ook ten volle. Vele wakkere mannen sluiten zich bij de reus aan en samen trachten zij de barbaren te ver drijven. Het ziet er uit dat dat zal lukken, maar een kink komt in de kabel als Emiliano verliefd wordt op de beeldschone dochter van de barbaren- leider. Dat is het begin van een reeks verwikkelingen die tenslotte toch leiden naar een gelukkig eind, zij het na tal rijke genadeloze veldslagen, waarbij veel bloed vloeit. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag kunnen zij die alleen maar eens willen lachen terecht in het City-Theater, waar dan de film „Zet je zorgen op zij" met Stan Laurel en Oliver Hardy wordt vertoond. Over bodig te zeggen dat de populaire „dikke en dunne" weer de onwaarschijnlijkste en meest dwaze avonturen beleven. O.a. zien we hoe beiden dienst moeten ne men en in de kazerne en aan het front de grootse wanorde veroorzaken. Toe gang alle leeftijden. Maandagmiddag tweede paasdag om 3 uur kunnen de liefhebbers van Tarzanfilms hun hart weer eens opha len. „Tarzan en de meerminnen" is een oerwoudverhaal, waarbij van het oude recept enigszins is afgeweken, waardoor een soort thriller ontstaan is. Tarzan vindt op een dag in zijn visnet een meermin(!), die zich voorstelt als Mara, een der schoonste vrouwen uit het na burige dorp Aquantania. Mara is ge vlucht omdat men haar wilde dwingen tot een huwelijk met Varga, een gewe tenloze knaap, die de gestalte heeft aangenomen van de afgod Balu en als zodanig de primitieve bevolking terro riseert. Tarzan moet het dus opnemen tegen deze schurk en natuurlijk slaagt hij daar tenslotte in Varga kan dan aan de woede van de inheemsen worden overgeleverd, waarna orde en rust zijn hersteld. Beide keuringen 14 jaar. BELANGRIJK VOOR VEEHOUDERS Van de Streekontwikkelingscommissie ontvingen wij de volgende mededeling, die buitengewoon belangrijk is voor de Texelse veehouders Laat de kans, die hier geboden wordt, niet voorbij gaan. Subsidie-regeling bij gebruikmaking van goed fokkende stieren Teneinde het gebruik van goed fok kende stieren te bevorderen, is door de Streekontwikkelingscommissie een post op de begroting gezet, die bestemd is, om een belangrijk deel van de extra kosten, die dit voor de veehouders met zich mee brengt, te vergoeden. De regeling is uitsluitend bedoeld voor het gebruik van sperma van beter fokkende stieren. Dit zijn in Noord- Holland de zogenaamde le premie of 2e premie stieren, te weten: 1. Blitsaerd Keimpe, eigenaar K.I.- Vereniging Hollands Noorden te Schagerbrug, 2. Ruyter Adema 18. eigenaar K.I.- Vereniging Dirkshorn en Omstr. te Dirkshorn; 3. Frans Adema 58 v. Groenhoven, eigenaar K.I.-Vereniging Oosthuizen en Omstreken te Oudendijk; 4. Pelikaan 37, eigenaar K.I.-Vereniging Amstelland te Ouderkerk a.d. Amstel 5. Sneeker Diamant (voorlopig), eige naar K.I.-Vereniging De Vooruitgang te Sijbekarspel. Ook zal de regeling gelden voor h^t betrekken van sperma van eventuele preferente stieren van buiten Noord- Holland, als bijv. Adema 441, Adema 469 en Jelsumer Jan Wouter. Van de regeling kan gebruik gemaakt worden onder de volgende voorwaarden: a. Men dient lid te zijn van een fok- en controle-vereniging b. Er wordt subsidie gegeven op de aankoop van sperma. Niet gesubsi- diëerd worden de verzendkosten van het sperma en het insemineren. Het gaat hier dus om de extra-kosten, die men moet maken om in het bezit te komen van het sperma van deze stieren. Dit betekent, dat indien men lid is van een vereniging, die zelf in het bezit is van een stier als boven bedoeld, men dus geen extra-kosten heeft te maken en daardoor dan niet voor subsidie in aanmerking komt. c. De hoogte van de subsidie bedraagt 50°/o van de extra-kosten van het sperma, met een maximum van 40,per te insemineren dier. d. Indien het gebruik maken van deze regeling zodanig groot zou blijken te zijn, dat daarmee het totaal beschik bare subsidie-bedrag zou worden overschreden, dan behoudt de Com missie zich in dat geval het recht voor het aantal te subsidiëren koeien per bedrijf te beperken. Afgezien hiervan mogen per bedrijf maximaal 10 koeien behandeld worden, e. De deelnemers dienen zo spoedig mo gelijk na het dekseizoen op te geven voor welke koeien zij gebruik hebben gemaakt van deze regeling, onder vermelding van de namen der be handelde dieren, van de gebruikte stieren en de kosten van het sperma. Formuliertjes daarvoor zullen dan verkrijgbaar zijn bij de controleurs- stamboekhouder van de fokvereniging Voor bijna ƒ100.000,— ELEKTRICITEITSAANLEG L.T.S. AANBESTEED De aanleg van de elektrische voor zieningen in de in aanbouw zijnde la gere Technische School te Den Burg is vrijdag tijdens een onderhandse aanbe steding te Den Haag gegund aan de fa. M. Bakker „Electrohuis" te Den Burg. Aangelegd worden „licht en kracht", signaal- en een zg. 42 volts installatie. Het is een bijzonder omvangrijk geheel, dat de fa. M. Bakker beschouwt als een der grootste elektriciteitswerken, die ooit op Texel zijn uitgevoerd. De heer Bakker schreef in voor een bedrag van ƒ99.900,De één na laagste inschrijver begrootte voor ƒ104.566, R.K. KERK DE KOOG KRIJGT ELEKTRISCHE VERWARMING De in aanbouw zijnde R.K. hulpkerk te De Koog, die nu zijn voltooiing na dert, zal, worden voorzien van elektri sche verwarming Gebleken is, dat dit het meest geschikte systeem is om de kerk in korte tijd op temperatuur te brengen. Het wordt een infrarood- straalverwarmi.ng, die onder de zittin gen van de banken wordt aangebracht Bij een onlangs gehouden onderhandse aanbesteding werd de uitvoering ge gund aan de fa. M. Bakker, „Electro huis" die voor ƒ14.000,had inge schreven. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 29 maart op om 6.38 uur en gaat onder om 18.57 uur; 1 april op om 6.15 uur en onder om 19.14 uur. Maan: 28 maart V.M.; 5 april L.K. Hoog water ter rede van Oude9child: 27 mrt. 8.35 en 20.55; 28 mrt. 9.14 en 21.27; 29 mrt. 9 41 en 21.52; 30 mrt. 10 06 en 22.17; 31 mrt. 10.26 en 22.39; 1 apr. 10.50 en 23.01; 2 apr. 11.12 en 23.21: 3 apr. 11.34 en 23.46; 4 apr. 12 04 en Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water. Unie kleuren: rood - blauw vanaf kleuren: rood - groen blauw vanaf 6 eierdopjes 6 eierlepels I zoutvaatje Originele Paté 100 gram .49 Gelderse ham 100 gram .59 Saks. leverworst 150 gram per pot 8 stuks I.ZU groot blik 400 gram Z blik 198 gram *öU groot blik 220 gram I.ZU rood en wit, per fles I.UU Italiaanse vermouth fles Z.UO zoete Spaanse wijn Z.4U rood en wit per 3/4 fles rood en wit, landwijn 9 dubbele in zak per pakje 6 stuks naar keuze 3 blikjes 1.75

Texelsche Courant | 1964 | | pagina 4