Ik zie, ik zie, wat jij niet ziet' Moderne mensen en hun keukenwensen Katholiek Hoofdstadtoneel bracht: FILMJSIELJWS OPBOUWKEUKEN 120.- blad 448.- DEN HOORN Voor de tweede maal wam het Katholiek Hoofdstadtoneel it Amsterdam naar Den Hoorn om in De Waldhoorn" een succesvolle pres- atie te leveren. Ditmaal was op het aatste moment het stuk „Ik zie, ik zie rat jij niet ziet" van de Engelse schrij- -er Noel Coward gekozen. Zaterdag was le zaal van het dorpshuis vrijwel uit- erkocht. De voorstelling werd gegeven en bate van het gebouw. Met het doel gegevens te verzamelen oor een verhaal over het occultisme Lodigt de schrijver Charles Condomines Peters) het bekende medium ma- lame Arcati (mej. A. Emmerich) uit om a zijn huis een seance te geven. Tij lens de seance krijgt zij contact met 'harles overleden eerste echtgenote Jlvira (mevr. T. Smit-Hendriks). Deze jeestesverschijning kan alleen Charles ien en horen. Dat leidt tot amusante ituaties met Charles tweede vrouw, iuth (mej. M. Pronk). Elvira wil Charles vermoorden om hem in het uernamaals voor zich alleen te hebben, iet hiernamaals heette „de overkant", tvat voor de Texelaars dubbelzinnig was! Ruth vertrekt op een avond met harles auto, die door Elvira onklaar is ;emaakt en zij verongelukt. Ook zij somt dan als geestesverschijning bij harles op bezoek, die nu in een on mogelijke situatie is geraakt. Al deze gebeurtenissen worden vanaf de eerste seance van Madame Arcati gadegeslagen door dr. Bradner en diens echtgenote (A. Blommestijn en mej. J. Kragtwijk). Zij denken dat Charles aan hallucinaties lijdt en Madame Arcati een bedriegster is. Om van de geesten van zijn overleden echtgenotes bevrijd te worden, roept Charles de hulp van Madame Arcati in, die het geval hoogst interessant vindt en voortdurend aan tekeningen maakt voor haar „vereni ging". Ondanks vele pogingen slaagt zij er niet in de geesten te verdrijven. Maar dan blijkt dat Charles dienstmeisje Edith (mevr. G. Ferwerda-v. Hout) een natuurlijk mediom is en door haar in Liefhebbers van historische films kunnen zaterdagavond en zondagmid dag hun hart ophalen aan „Het geheime teken van d'Artagnan". In het jaar 1632 s in Frankrijk de strijd tussen kardi naal Richelieu en een groep edelen, die koning Lodewijk XIII vijandig gezind is, in volle gang. DArtagnan en Porthos twee dappere musketiers, hebben van de koning opdracht gekregen de leiders van de samenzwering op te sporen. De samenzweerders komen bijeen in een kerk en daar weet d'Artagnan binnen te dringen. Hij wordt ontdekt, maar kan zich bijtijds in veiligheid stellen. Ernstig gewond vindt hij een schuil plaats bij de hertogin Diana van Mont- serant. Maar Diana staat onder voogdij van haar oom de hertog van Montse- rant, een van de leiders van de samen zwering Zijzelf is koningsgezind. DArtagnan zweert de leiders van de samenzwering te zullen uitleveren aan Richelieu en hen te brandmerken door op hun vöorhoofden met het degen een x te plaatsen, het geheime teken. Hij slaagt, zij het na veel intriges en de- gengevechten. Toegang boven veertien jaar. Een aardige thriller, die de handel in blanke slavinnen tot onderwerp heeft is „Blonde meisjes voor Havana" (End station Rote Laterne). Het is een Duitse film, die voor een groot deel in Neder land speelt. Als Jan Fabricius, de direc teur van het twijfelachtige Amsterdam se Casino Rio hoort, dat zijn compagnon Van Laan gedurende Jans afwezigheid het Duitse meisje Ruth Reimers naar Havana heeft doorgezonden, zweert hij wraak te zullen nemen. Ruth heeft in haar vertwijfeling zelfmoord gepleegd, waardoor Interpol is gealarmeerd. De jonge commissaris Martin Stelling reist van Keulen naar Amsterdam om met zijn Hollandse collega Steenbergen overleg te plegen Verena Linkmann, een journaliste heeft zich eveneens vastgebeten in het spoor van de men senhandelaars. Zij leert Martin Stelling in de „Casino Rio" kennen en maakt een afspraak met hem. Martin wordt overvallen en het gelukt Verena ter nauwernood de bewusteloze Stelling uit de haven te vissen. Dat is het begin van een reeks verwikkelingen. Er wor den messen geworpen en er wordt ge schoten. Voordat de bendeleden achter slot en grendel worden gezet, zijn er doden gevallen. Toegang boven 18 jaar. Naar 't gelijknamige boek van Margit Söderholm werd „Als de dauw hangt komt er regen" gemaakt. De heren boer en weduwnaar Germund heeft een dochter, Marit, die verloofd is met de rijke boerenzoon Mats. Mant houdt echter van Jon, een zwervende speel man, wiens moeder lang geleden de grote jeugdliefde was van Germund. Toen Jon nog klein was, stierven zijn ouders ten gevolge van een ongeluk. Germund organiseert een drijfjacht om Jon uit de omgeving te verjagen, maar Marit weet hem voor haar vader te verbergen. Gedwongen door haar fami lie stemt Marit tenslotte toe in het hu welijk met Mats. Voor het altaar beseft zij hoe groot haar liefde voor de speel man is en zij snelt de kerk uit Samen met Jon begint zij in de uitge strekte wouden een nieuw leven. Een ongeluk, dat nog juist goed afloopt, is nodig om vader en schoonzoon de vrede te laten tekenen. Het doopfeest van Marit en Jon's zoon is tevens het feest der verbroedering. Toegang boven 18 jaar. trance te brengen, gelukt het eindelijk om Charles van zijn geesten te bevrij den, maar die hebben het op het laat ste moment op diens huis voorzien en zij slaan alles kort en klein. Geroutineerd spel Hoewel we alle bewondering hebben voor het zeer goede en vlotte spel, moet ons van het hart, dat de rolkennis hier en daar duidelijk te wensen over liet Dat is waarschijnlijk te wijten aan het feit, dat het stuk op het allerlaatste mo ment gekozen werd. Het oorspronkelijke toneelspel voor deze avond verviel door omstandigheden. Overigens zag men zéér goede amateurs aan 't werk! Bijna alle spelers kwamen tot uitstekende prestaties, in het bijzonder mej. A. Emmerick als Madame Arcati en mevr. T. Smit-Hendriks als Elvira. F. Peters was in zijn rol van Charles Condomines iets zwakker. We hopen, dat we het Katholieke Hoofdstadstoneel volgend jaar weer in Den Hoorn terug mogen zien. Geen behoefte meer aan muzieknis DE KOOG GAAT DORPSHUIS STICHTEN DE KOOG Op de maandagavond door de Oranjevereniging „De Koog" in Hotel „De Toekomst" belegde leden vergadering is uitvoerig gesproken over het stichten van een algemeen dorps huis. De noodzakelijkheid hiervan werd algemeen gevoeld, daar het gebouw van het Hervormde jeugdhuis, de oude lagere school, beslist niet aan het doel kan beantwoorden. Het is alleen nog maar geschikt om te worden afgebro ken. De Hervormde kerkvoogdij is bereid, een eventueel overschot van de verkoop van het oude gebouw te be stemmen voor een algemeen dorpshuis. Ook de overheid zal wellicht een subsi die kunnen geven. De vergadering ging akkoord met het voorstel met het geld, dat bestemd is voor een te bouwen mu zieknis, bijna /2S00,deel te nemen aan de stichting van het nieuwe ge bouw. Algemeen was men van oordeel, dat aan een muzieknis geen behoefte meer bestaat. Aan het bestuur werd machtiging gegeven een voorlopig stich tingsbestuur te vormen, dat de moge lijkheden kan onderzoeken. Op de vergadering is ook nog van gedachte gewisseld over het oprichten van een begrafeniskledingvereniging. Deze vereniging zou de kleding der dra gers op passende wijze kunnen ver zorgen. De mogelijkheid tot samenwer king met andere dorpen werd over wogen. Door middel van een enquête zal worden onderzocht, of in De Koog voldoende belangstelling hiervoor be staat. Na zijn openingstoespraak, waarin de heer M. Mantje woorden van welkom richtte tot de leden en de heren Albers en Witte, die vanwege de a.s Stads feesten aanwezig waren, bracht de voorzitter de met Kerstmis in het dorpscentrum geplaatste kerstboom ter prake. Hij zei te hopen, dat de november bij een Texelse installateur bestelde waterdichte verlichting vóór Kerstmis 1964 ook geleverd zal worden. Tijdens de bestuursverkiezing werden in de plaats van de heren J. P. Eelman en N. M. Schoo, die niet herkiesbaar waren, de heren J. Bruin Sr. en F. J Kaczor gekozen. De voorzitter dankte de aftredenden voor het vele werk dat zij voor de vereniging hebben verricht. Met grote meerderheid werden de heren W. Burger en E. Stoer herkozen. Over het aandeel van De Koog in de festiviteiten Texel 550 jaar stad kwamen geen tongen in beweging. De plannen werden zonder meer aanvaard. De heer H. P Houwing vroeg zich bij de rondvraag af, hoe het komt dat het bestuur uit zoveel leden bestaat. De voorzitter antwoordde, dat de oorzaak gezocht moet worden in het samen smelten van de Oranjevereniging met de Dorpscommissie, die korte tijd heeft bestaan. Mevrouw Mantje klaagde over de toe nemende verontreiniging van het dorp Ook in De Koog staat opgeruimd netjes' Door een defect aan het apparaat on dervond de vertoning van de film „Geen angst voor wilde dieren", die de ver gadering besloot, enige vertraging Men heeft zich niettemin kostelijk om Heinz Rühmann geamuseerd „ZONNESTRAAL" JUBILEUMLOTERIJ Voor de 25e maal wordt weer de „Zonnestraal"-loterij gehouden, ook ditmaal met een reeks aantrekkelijke prijzen. De hoofdprijs is een bedrag van ƒ5000,de tweede prijs een automa tische wasmachine, de derde prijs een 59 cm tv-toestel, de vierde prijs een 8 mm filmcamera met -projektor, vijfde prijs een kampeeruitrusting ter waarde van ƒ800,en nog 495 andere prijzen w.o. radio-gramofooncombinatie, koel kast, bandrecorder, projector en brom fiets. Door het kopen van de loten a 25 cent per stuk, helpt men het lijden van veel landgenoten verlichten. Depót loten- verkoop voor Texel D. Dapper, Schil derend 63, Den Burg. BESPREKING OVER DRANKMISBRUIK Uitgaande van de Algemene Neder landse Drankbestrijders Organisatie (ANDO) wordt op zaterdagmiddag 18 april om 3 uur een bespreking gehouden ten huize van mevr. A. Zoete-Blom. Pontweg B 131, Den Burg, over een te voeren actie tegen het steeds meer toe nemende gebruik van alcoholische dranken met a! de gevolgen daarvan. Allen, die enige belangstelling hier voor hebben of er meer van willen we ten, zijn welkom. 95 Wat praktisch is kan ook prachtig zijn. Dat ervaart u nu bij V D als u gaat kijken naar keukenmeubilair. Praktisch wil zeggen: heel handig, gemaakt voor uw gemak en een voudig schoon te houden. Prachtig houdt in: verantwoord modern van lijn en kleur, functioneel van vorm. En dat V D óók weet wat voordelig is, is bekend bij elke prijsbe wuste huisvrouw! deze klasse keuken is ver vaardigd van trekvrij plaat materiaal, gefineerd met lichtkleurig Bonkonko-hout en deurtjes van donker kleurig macoré. Wandkastje, met legplank,links-of rechtsscharnierend, hoog 64 cm., breed 55 cm., diep 30 cm., per stuk 6250 Staande servies- kast, m. 2 deuren naar ver kiezing links of rechts schar nierend Hoekbank; Rhein grijs gespoten met blauwe of rode vinyl bekleed; onder de zit tingen een zee van befg- d QC ruimte I ZfU," Bijpassende tafel op 1 poot met Hornitex tafelblad, 90x90 cm. 79.- Stoel, in ver chroomde uitvoe ring met hardplas- tic zitting in diver se kleuren. Solide en gemakkelijk te onderhouden HEEFT VAN ALLES -ZOVEEL MEER Tafel, 90 x 60 cm., met conische poten in chroom uitvoering. Tafelblad van ver edeld panoline in diverse kleuren, o.a. teak, rood, marmer, grijs 5950 Onderkastje, links of rechts met lade; hoog 83 cm., breed 55 cm., diep 51 cm. 075O Midden- CQ50 kastje Vendomatic wascombi- natie; langzaamwasser met oliebad-drijfwerk. Dubbel wandig, zowel in-als uit wendig zwaar geëmailleerd. Krachtige pomp op wasge- deelte. Cap. ca. 3 kg droog wasgoed. Verwarming: 2000 watt. De centrifuge is voorzien van beveiligd dek sel en automatische rem,, met praktisch schakelpa neel, stootrand en zwenk- wielen, incl. form, boven- Vendomatic koelkast, ta felmodel. Luxe uitvoering, inhoud 145 liter; heeft hitte bestendig bovenblad, bin- nenverlichting en verstel bare rekken. Ruimte voor flessen. Afm. OQ£\ 56x61x81 L.O J.- Handige beuken houten trapkruk, met uitsparing in de zitting om ge makkelijk te ver plaatsen. Blank ge lakt, solide kon- struktie 1490 Tabouret, in de zelfde uitvoering, vierkant Q75 model <J Roestvrijstalen aanrechtblad, van de hoogste kwali teit chroomnikkel- staal 18/8 - 168 x 55 cm. Gaskookplaat „Pelgrim", 4-vlams met 2 sterk- en 2 normaalbranders. Passend op vrijwel elke koelkast ta felmodel door de verstel bare rubberpootjes. Afm. 54x 54 x 14i cm. Goedge keurd door de gasstichting I UU." Metalen strijkta fel, met blad van meubelplaat. gemoffeld 1 9?5 geheel verchroomd 25.-

Texelsche Courant | 1964 | | pagina 7