STEEK 'N PLUIM OP UW HOED: SPAAR op vrijdag vóór 12 uur wwvwt- „DE SMULPOT" UITGEBREID" Zaterdagmiddag is het cafetariabe- drijf „De Smulpot" in de Binnenburg te Den Burg heropend na te zijn uitge breid en gemoderniseerd. Deze herope ning viel samen met de viering van het 10-jarig bestaan van de „Smulpot" op Texel. De heer Huizinga dreef vóór 1954 een zuivelhandel in deKogerstraat, maar hij was al sinds 1943 bezitter van het pand in de Binnenburg, waarin het fotobedrijf Van Beem was gevestigd. In de afgelopen periode werd het bedrijf enkele malen uitgebreid. Door de laatste verbouwing is de beschikbare vloeroppervlakte in het etablissement •terk vergroot, zodat er nu ca. 100 per ionen een plaatsje kunnen vinden. Door het wegbreken van een achter kamer en een stuk gang werd dit mo gelijk en is de ruimte 7 meter naar achteren uitgebreid. Dat is wel ten koste gegaan van het persoonlijk gerief van de familie Huizinga, die zich nu op de bovenverdieping met een kleine ka mer tevreden stelt. „We wachten al tien jaar op een huis", vertelde ons mevrouw Huizinga. „Maar we zullen wel genood zaakt zijn het zelf te bouwen op het terrein tussen de zaak en de Kantoor- straat. Daar is nog ruimte genoeg". Het nieuwe gedeelte is betegeld en maakt een frisse, moderne indruk. Een aantal tafeltjes en stoelen met formica- bedekking staan voor een groot deel onzichtbaar vanaf de straat opgesteld. Gebleken is dat veel mensen er geen prijs op stellen om door de voorbijgan gers in een cafetariabedrijf te worden gezien. Aan het verlangen om niet „op de kiekert" te zitten wordt dus tege moetgekomen. De verbouwing is uitgevoerd door het Aannemersbedrijf G. Witte. Het schil derwerk verrichtte de fa. J. J. Vonk. De aanleg van elektrische apparatuur ver zorgde de fa. J. Agter en de fa. J. Velt- kamp bracht het sanitair aan. BAZAR BRACHT ƒ1619,55 OP DE COCKSDORP De bazar, die te De Cocksdorp werd gehouden ten bate van de N.H. Kerk, is een succes ge worden. De bruto-opbrengst bedroeg ongeveer ƒ500,meer dan het vorig jaar, nl. ƒ1619,55. Ook in ander opzicht is de bazar geslaagd; er heerste beide dagen een prettige, gezellige sfeer. De bazarcommissie ziet met dankbaarheid op deze dagen terug. Een vijftal prijzen van de loterij werd nog niet afgehaald, te weten de num mers: wit 307 en 376 van de kinder loterij; geel 569 en rose 297 van de grote verloting en oranje 206 van een bood schappenmand. VOORLOPIGE REGELING GYMNASTIEKLESSEN S.V.C. DE COCKSDORP Ook het bestuur van de sportvereniging De Cocksdorp is voor moeilijkheden gesteld door het vertrek van de sportleraar, de heer J. v.d. Velde naar elders. Aangezien voor hem vóór september waarschijnlijk geen vervanger gevonden zal zijn. heeft het bestuur moeten uitzien naar andere krachten om de jongens en meisjes ge legenheid te geven door te gaan met het belangrijke gymnastiekwerk. Mevrouw I. Zuidema-Klinger stelde zich al be schikbaar om de oudste meisjes les te geven op woensdagavond van half acht tot half negen, Mej. M. Zuidema zal de kleinste meisjesgroep op vrijdagavond van half zeven tot half acht les geven en daarop aansluitend de groep meisjes die in leeftijd daarop volgt van half acht tot half negen. Voor de jongens wordt door het be stuur nog naar een oplossing gezocht. JAARLIJKSE INZAMELING RODE KRUIS Eén dezer dagen zal op de offervaar digheid van de Texelaars weer een be roep gedaan worden door het Neder- landsdie Roode Kruis. Deze collecte is stellig ieders belangstelling waard, want het werk dat het Roode Kruis dag in dag uit verricht, is dringend nodig en zeer kostbaar. Het Rode Kruis zamelt bloed in ten behoeve van de bloedtrans fusiedienst, heeft trombosediensten in gesteld, zamelt moedermelk in voor zui gelingen die dit nodig hebben, heeft de beschikking over een zg. radio-medische dienst, beschikt over een uitgebreid korps welfare-werksters, verstrekt lec tuur aan patiënten in ziekenhuizen, werft hoornvliesdonors, stelt invaliden- wagens ter beschikking, beschikt over ruim 900 hulpposten langs de wegen enz. enz. Het Rode Kruis kan op principiële gronden geen financiële steun van de overheid ontvangen en is dus geheel aangewezen op vrijwillige bijdragen zoals lidmaatschappen, bijdragen van het bedrijfsleven, legaten en Uw bijdrage! OOSTEREND VIERDE KONINGINNEDAG OOSTEREND Koninginnedag is te Oosterend een bijzonder geslaagd feest geworden, 's Morgens om 10 uur ver zamelde de schooljeugd zich in de Mulderstraat om voorafgegaan door de drumband van „Excelsior" naar het feestterrein bij de muzieknis te gaan voor de kinderspelen. Ook vele ouders kwamen naar het terrein om te zien hoe hun spruiten het er afbrachten. Terwijl 's middags de kinderen ge noten van een poppenkastvoorstelling, vermaakten de ouderen zich met de volksspelen. Voor de puzzelrit meldden zich veel deelnemers aan. Er werden vijf prijzen toegekend, want vijf personen lieten geen enkele strafpunt noteren. De prijs winnaars waren Geertje Eelman, Frouwke Vonk, Anton v.d. Vis, Corina Eelman en Nely Kalis. Het besluit van de feestdag werd ge vormd door een strijd om de man en de vrouw, waaraan „Excelsior" muzikaal meewerkte. De jeugd vermaakte zich intussen bij de Meierblis. VERDWIJNEN DE BAARDEN? (Ingezonden) Enkele jaren geleden vierde Alkmaar zijn 800-jarig bestaan. Voor vele man nen was dit de gelegenheid om hun snor te laten staan. Vanaf dat moment was Alkmaar „Snorrendam". Ook wij hier op Texel besloten in na volging van Amersfoort onze baarden te laten staan. Er werden bijeenkomsten belegd, welke een „soos"karakter had den en er werd gesproken over even tuele punten, waaraan de baarddragers zouden kunnen meewerken. Er gingen stemmen op om een voetbalwedstrijd te organiseren en de dames zouden op een baardenbal meester Baard verkiezen We krijgen nu het gevoel dat sommige baarddragers juist op het moment dat dt aandacht van heel Nederland op Texel gericht wordt, de baard verwij deren. Er is echter ook een zeer opti mistisch geluid, want een groot aantal Texelaars is nu nog begonnen om de baard te laten staan Hulde aan deze laatkomers, maar die misschien juist precies op tijd zijn. Het is ons opgevallen, dat vooral bui ten Den Burg de baarden welig begin nen te tieren (groeien). We verwachten op de komende fees ten nog heel veel baarddragers. Een baarddrager. Gun uz#tf een groeiend spaartegoed. Goed. Want uw spaargeld is goed voor alles. Ga naar de spaarbank waar men u óók gaarne van dienst is met andere bankzaken, zoals rekening-courant, deviezen voor uw reizen, kredieten, hypotheken en bemiddeling in ef fectenzaken. Meer dan 1000 banken en bijkantoren. D« spaarbanken met volledige bankservlce. AANGESLOTEN BIJ DE COÖPERATIEVE CENTRALE RAIFFEISEN-BANK TE UTRECHT PRAKTISCHE LES IN AANSPANNEN EN VOORRIJDEN OOSTEREND Op het land van de heer Joh. C. Roeper zal op vrijdagmid dag a.s. een praktische les aanspannen en voorrijden worden gegeven. De les zal worden verzorgd door de heer P. Ripping en is vooral bedoeld voor de berijders en toekomstige berijders van het concours-hippique. De lesmiddag duurt van 1 tot 4 uur. 's Avonds zal de heer Ripping tijdens de algemene vergadering van de Ver eniging van Vrienden van het Paard in hotel „De Lindeboom-Texel" een inlei ding houden over het onderwerp: „praktische wenken en ongeschreven wetten in de Paardensportwereld". Er zal gelegenheid bestaan voor het stellen van vragen. Omdat de bekende hengst Ursinus naar elders is vertrokken, beschikken de Texelse paardenfokkers niet meer over een geschikte fokhengst. Het wordt zeer riskant geacht om een andere hengst aan te schaffen, omdat het aan tal merries, dat ter dekking wordt aan geboden, elk j&ar terugloopt. Omdat dit voor een aantal Texelse fokkers, die wèl willen telen zeer spijtig is, wil de Ver eniging voer Vrienden van het Paard haar leden opwekken om toch eens over het fokken van een veulentje na te denken. Ook dit onderwerp komt vrij dag ter sprake tijdens de algemene le denvergadering. TEXELSE MARKT Tijdens de gisteren gehouden markt werden de volgende dieren aangevoerd: 45 nuchtere kalveren ƒ60,- ƒ140, 3 schapen 80,ƒ130,15 'lamme ren (zoggen) 25,ƒ40,3 schapen met lammeren ƒ250,- ƒ300,5 koeien ƒ900,ƒ1200, RONDGANG GIDSENBAND Ter gelegenheid van bevrijdingsdag zal de drumband „Margaretha Sinclair" vanavond om 7.15 uur een rondgang door een gedeelte van Den Burg maken. De band zal zich laten zien in de Ko gerstraat en plan West. RUSSEN LEGDEN KRANS OP BEGRAAFPLAATS Zoals ieder jaar op 4 mei heeft giste ren een delegatie Russen en een afvaar diging van de Vereniging Nederland U.S.S.R. een bezoek gebracht aan Texel om kransen te leggen op de Russenbe graafplaats bij de Hogeberg en bij het monument bij de algemene begraaf plaats te Den Burg. De groep bestond uit de heren N. I. Seminov, L. M. Okulov, S. Semenov en F. W. Bakhourine. De heer S. Semenov legde de kranten in zijn functie als militaire attaché van de Sovjet-Ambassade. Zoals gebruikelijk werd de groep vanuit Den Oever met een boot van de Rijkspolitie naar Oudeschild gebracht. Vanmorgen zijn ze weer vertrokken. S.V. TEXEL Uitslagen: adsp. ZDH-Texel b 21 Wel jammer dat wegens het slechte weer de andere wedstrijden moesten worden afgelast. Programma Hemelvaartsdag: jun. Geel-Zwart-Texel; adsp. Geel-Zwart- Texel a. Zorg dat het goed komt, want je moet nog 1 punt hebben om kampioen te worden. Vat het niet te licht op. PUPILLENCOMPETITIE A.s. zaterdag: Texel a-Texel c, 3 uur. TEXELSE BOYS Het eerste elftal van Tex. Boys speel de zijn laatste wedstrijd. Tegen De Koog werd met 53 gewonnen. Het tweede speelde in een modderbad tegen Geel Zwart met 9 man: 80. De junioren wonnen met 111 van Schagen. Adspi- ranten b verloor met 40 van Cocks dorp, adsp. a won van De Koog a met 20. Op Hemelvaartsdag spelen de junioren uit tegen Flevo. S.V. COCKSDORP Hemelvaartsdag gaat het tweed® naar Schagen Met de boot van 12 uur. S.V. DE KOOG In de laatste wedstrijd tegen Tex. Boys kon Da Koog het niet klaren. Het zag er eerst niet naar uit dat er nog gevoetbald zou worden in verband met het slechte weer. maar om 2.15 uur kon de wedstrijd beginnen en knapte het weer tenslotte op. Het begin was een elkaar aftasten op zwakke plaatsen. Door het natte veld maakte de bal soms een onverwachte schuiver, zodat enkele hachelijke momenten voor beide vereni gingen ontstonden. In de 27e minuut nam De Koog de leiding. Van der Slik- ke ontving van links de bal. Een klein tikje was voldoende voor Piet Douma, die de bal rustig in het doel plaatste. De Boys werden daardoor wat vuriger. Enkele minuten erna werkte Aad Boo gaard de bal ineens in het doel: 11. Drie minuten erna ontving linksbinnen Witte de doorschietende bal en plaatste nummer twee achter Ipenburg, 12 dus. Nog steeds kon De Koog niet aan de greep van de Boys ontkomen. In de 36e minuut prikte Boogaard weer raak, wat 13 betekende. Door een massale aanval van de Boys stompte Ipenburg opspringend mis en in een kluwen van spelers verdween de bal in het doel: 14, tevens ruststand. In de 13de minuut na de rust werd Boogaard niet goed afgedekt, waarvan hij prompt gebruik maakte en nummer vijf in het doel plaatste. De Koog ging wat sneller spelen en zette de Boys achterhoede onder zware druk. In de 18de minuut, tijdens een verwarde si tuatie voor het Boys-doel kwam het tweede doelpunt van De Koog. Niemand weet echter wie de maker ervan was! De Koog werd aangemoedigd en bleef doorbijten. In de 26e minuut werd Schelfhout de maker van nummer drie. Op het middenveld kreeg hij de bal te pakken, speelde zich enkele malen vrij en wist de keeper met een daverend schot te verrassen: 35. In de resteren de tijd kwam er in deze stand geen verandering meer, ondanks verwoede aanvallen van beide kanten. ROUTES VOGELWANDELTOCHT 1964 Op maandag 18 mei, tweede Pinkster dag, organiseert de wandelsportvereni ging „Het Gouden Boltje" haar z.g. Vogelwandeltocht. Er zijn drie routes uitgezet van verschillende lengte, maar alle drie lopen ze zoveel mogelijk door gebieden, waar in deze tijd van het jaar veel vogels te zien zijn. De organisato ren adviseren de wandelaars in verband daarmee een verrekijker mee te nemen. De deelnemers wordt aangeraden te lo pen langs de linkerzijde van de wegen in verband met eigen veiligheid. Er wordt gestart van 12.00 tot 12.30 uur in de Wezentuin te Den Burg, waar zij, die met van de voor-inschrijving hebben geprofiteerd, zich kunnen opge ven. Kinderen tot veertien jaar lopen de 10 km. lange route en betalen ƒ1,25 aan de start. Ouderen kiezen tussen de twee langere routes en betalen 1,75. 10 km. route (9 t/m 13 jaar): Start Wezentuin, Parkstraat, Wever straat, Stenenplaats, Waalderstraat, Witte Kruislaan, Kogerstraat richting De Cocksdorp, le weg na „Sarassani" rechtsaf (Meiertboonsbosweg), bij bosje rechtdoor, einde weg links de Wester- boersweg op, rechtsaf Middelweg, einde weg rechtsaf naar De Waale bij post kantoortje rechtsaf door de Bomendiek, Waalderweg op richting Den Burg, met een le weg links in (Tienhovenweg) tot de Marsweg, hier linksaf naar Kadijks- weg, nu rechtsaf naar Hallerweg en dan naar Den Burg, Wilhelminalaan, Julia- nastraat, Weverstraat, Parkstraat, finish in Wezentuin. 15 km. route (14 jaar en ouder) Start Wezentuin, Parkstraat, Wever straat, Stenenplaats, Waalderstraat, Witte 'Kruislaan, Kogerstraat richting De Cocksdorp, le weg na „Sarassani" rechtsaf (Meiertboonsbosweg), bij bosje rechtdoor, einde weg links de Wester- boersweg op. rechtsaf Middelweg, einde weg rechtsaf naar De Waale bij post kantoortje linksaf langs de kerk, Lang- waal, grote weg oversteken en bij de Laagwaalderweg rechtsaf, deze volgen tot Middellandseweg (d.i. de le weg voor Oudeschild rechts) tot Schilder- weg, hier rechtsaf over fietspad, Haller weg rechtsaf naar Den Burg, Wilhel minalaan, Julianastraat, Weverstraat, Parkstraat, finish in de Wezentuin. 20 km. route: Start Wezentuin, Parkstraat, Wever straat, Stenenplaats, Waalderstraat, Witte Kruislaan, Kogerstraat richting De Cocksdorp, le weg na „Sarassani' rechtsaf (Meiertboonsbosweg), bij bosje rechtdoor, einde weg links de Wester- boersweg op, rechtsaf Middelweg, einde weg rechtsaf naar De Waale bij post kantoortje linksaf langs de kerk, Lang- waal, grote weg oversteken tot Laag waalderweg, hier rechtsaf richting Oudeschild, vlak voor Oudeschild links af (bij hoeve „Julia") naar Dijkmans huizen, tot aan de dijk, hier rechtsaf naar Oudeschild, over de haven naar de De Ruyterstraat, deze volgen tot het Skilpaadje, hier rechtsaf langs „Braken- stein", bij „Wezenplaats" linksaf langs zandkuil, rechtsaf hoge berg op, na jeugdherberg „Panorama" le weg links af (Leemkuilsweg), le asfaltweg rechts af, langs huishoudschool, Schilderend, Parkstraat, finish in de Wezentuin. BERICHT VOOR ONZE ADVERTEERDERS Voor onze uitgave van dinsdag geldt steeds, dat advertentieteksten in ons bezit moeten zijn. Van later ontvangen opdrachten kan plaatsing niet worden gegarandeerd. Directie Texelse Courant N.A.M. WACHT AF Nog steeds heeft de Nederlandse Aardoliemaatschappij haar boortoren niet naar Texel overgebracht. Zoals be kend is een terrein bij Akenbuurt in gereedheid gebracht, maar om onduide lijke redenen wordt met de torenbouw gewacht. Intussen is wel gebleken, dat de NAM heeft overwogen de toren van Terschelling naar Texel over te bren gen. Op Terschelling heeft een proef boring van de N A M. geen resultaat op geleverd. Het is goed mogelijk, dat de N.A.M. alvorens een besluit te nemen, zal afwachten welke resultaten de maatschappij Petroland N.V. bij de Witte Engel boekt. Volgens de oorspron kelijke .plannen zou de N.A.M.-toren al minstens een maand hebben moeten boren. DIENSTEN DOKTOREN OP HEMELVAARTSDAG Dokter ELLAS, tel. (02220) 2039 (voor praktijken doktoren Coutinho, Elias en Van Loon) DIERENARTSEN H. DE BOER, tel. (02220) 2527 ZELFBEDIENINGSZAAK GEOPEND DEN HOORN Zaterdag werd te Den Hoorn de nieuwe zelfbedienings zaak van de heer L. Goënga geopend. Door omstandigheden geschiedde de opening zonder feestelijkheden. De offi ciële opening is tot een nader te bepalen datum uitgesteld. Het nieuwe winkelpand beslaat een bedrijfsoppervlakte van 125 m2. Naast de gebruikelijke artikelen is er nu ook een grote afdeling levensmiddelen ge komen, waaronder ook vleeswaren. Bij de heer L. Goenga kunt U nu terecht voor drogisterij-artikelen, lederwaren, speelgoed, souvenirs, schrijfbenodigd heden, kruidenierswaren enz. Stellig zal de heer Goënga in zijn zeer fraaie winkel goede zaken doen. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Hemelvaartsdag HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 11.00 uur ds Froentjes, in de Geref. Kerk Dc Cocksdorp 10 uur ds. Soesan Den Hoorn 10 uur ds. Oskamp De Koog 9.30 uur ds. Waardenburg De Waal 11.00 uur ds. Waardenburg Oosterend 9.30 uur ds. Beerthuis Oudeschild 11.00 uur ds. Beerthuis GEREFORMEERDE KERK Den Burg 9.30 uur ds. Uitdam Oosterend 10 uur ds. Van Leeuwen TEXELAARTJES Wie heeft voor Saskia Blok v.d Velden een ko nijnenhok met loopren ter overname? Tel. De Koog 226 Wie heeft ons verleng snoer. Gaarne terug Ver meulen, timmerbedrijf, Oranjestraat 3, Oosterend Wie heeft mijn groen met bruin nylon jack ge vonden? Nelleke Schagen, Warmoesstraat 72 Een kinderledikantje te koop Van Wijk, Parkstr. 10, Den Burg Te koop automatische voer- en drinkbakken, groenvoermanden en 1 eg- nesten voor kippen; en weckflessen. Schoorl, Eierland, E 139, tel. 286 Gevonden grijsgeruite leren regenjas. Tegen adv.kosten terug te bek. bij H. Kager. Pontweg B 132a, Den Burg Te koop gevraagd oude kippen. A N. Plaatsman, Poelier, Kogerstraat 120, nabij Texla, tel. 2139 Met blijdschap geven we U kennis van de ge boorte van onze dochter en zusje Cornelia Katy LIEKE C. D. Bakker A. A. Bakker-Olthof Piet Anneke Obbe Jan „Pronkjewail", 4 mei 1964 Gerritsland, Den Burg. Texel. Met grote blijdschap ge ven wij u kennis van de geboorte van onze doch ter en zusje. Bij het H. Doopsel ontving zij de namen van Wilhelmina Maria Petronella Wij noemen haar MIKE W. M. Schoenmaker- Vendel C. G Schoenmaker Leny en Antoon Texel, 30 april 1964, Gasthuisstraat 26, Den Burg. Enige kennisgeving voor Texel. Jan C. Brouwer en Paula Terpstra geven, mede namens we derzijdse ouders, kennis van hun voorgenomen huwelijk, dat D.V. zater dag 9 mei 1964 zal wor den voltrokken om 2.30 u. n.m. in het Polderhuis. Huwelijksinzegening om 3.15 uur in de Doopsge zinde kerk te Den Burg door evangelist A Rama ker. Receptie van 5-6 uur op „Elba", Zuid-Haffel B 78 Peperstraat 5, Oosterend Gasthuisstr. 24, Den Burg Heden overleed in de Gollardsstichting te Den Burg onze beste broer, zwager en oom Cornelis Burger, in de ouderdom van 73 iaar Namens de familie P. Burger Westgracht 85, Den Helder. Gollardsstichting, Den Burg. 2 mei 1964. De begrafenis zal plaats vinden woens dag 6 mei n.m. 2 uur vanaf de Gollards stichting, op de Ned. Herv begraafplaats te Oosterend, Texel. Met leedwezen ge ven wij U kennis van het overlijden van de heer H. P. Bolt Bijna 30 jaren mocht hij als hoofd der school hier werkzaam zijn. Wij gedenken met dankbaarheid de liefde en toewijding, welke hij hierin heeft be toond. Johannes 11 25. Bestuur en Personeel van de School met de Bijbel, Oosterend. Op 8 april a.s. hopen onze lieve ouders J. Krotje en A. Krotje-van Dyk hun 40-jarig huwelijks feest te vieren. Dat zij nog lang voor ons en elkaar gespaard mogen blijven, is de wens van hun dankbare kin deren Adam en Door Tiny en Jan Klaaske en Jits Dieuwie en Piet Rennie en Siem Jan en Marian en kleinkinderen. Gelegenheid tot felici teren op Hemelvaartsdag van 16.30 - 18.00 uur in ,,'t Centrum" te Ooster end. Rom. 8 vers 35a. Heden behaagde het de Here van ons weg te nemen, onze lieve vader, Hielko Pieter Bolt, weduwnaar van Albertina Jantina van Wijk, op de leeftijd van 71 jaar. Achterveld M. A. Bolt Amsterdam E. J. Bolt M. E. Bolt-Mudde Arnhem E. K. Bolt J. de Haan Amersfoort. 30 april 1964. Anna Paulownalaan 25 Correspondentie-adres: M. A. Bolt, Schoonder- bekerweg 10, Achter veld. De bijzetting in het familiegraf heeft j.l. maandag, 4 mei, plaats gevonden op „Rusthof" aan de Dodeweg te Amersfoort.

Texelsche Courant | 1964 | | pagina 2