Taxi Voor de lekkerste boterham *yik ZEGEL 2323 SOLEX Fa. Mosk Zn 'n Nieuw gezicht op straat gesloten Kapper Eelman SPjfi hulp tot 2 uur. Moorman's Tours warme gebakken vis Ursusgaas en creosootpalen EINDLES LAGERE LANDBOUWSCHOOL De heer C. P. Laan, hoofd van de Lagere Landbouwschool verwelkomde op de eindles die vorige week in de school werd gehouden, ruim 50 dames en heren. Voor het eerst werden nu diploma's met de aantekening voor bloembollenteelt uitgereikt. Door de he ren Laan, Van der Wal en Van Aalde ren werden daarop vragen aan de ge slaagden gesteld De Inspecteur van het Landbouwonderwijs deelde met een toe passelijk woord aan 18 leerlingen de diploma's uit. Namens het gemeente bestuur sprak wethouder C. H. Roeper een ernstig woord tot de geslaagden. Hij wees er o.a. op dat van de tegen woordige boer grote offers worden ge vraagd. De voorzitter van het schoolbe stuur, de heer J Beumkes, richtte zich tot de aanwezigen, in het bijzonder tot de twee aanwezige wethouders Hij merkte op dat de school in de eerste 35 jaar van haar bestaan de nadruk legde op het landbouwonderwijs, maar dat nu ook de tuinbouw naar voren is gekomen. De heer J. Zuidewind wekte de ge slaagden op om lid te worden van de Oudleerlingenvereniging. Een dankwoord namens de geslaag den werd uitgesproken door de heer J. Hin uit Spang. De heer C. P. Laan raadde de ge slaagden aan zo mogelijk de studie voort te zetten. De jongens zullen er ook voor moeten zorgen dat, waar ze later ook zullen werken, iedereen respect voor hen zou hebben. De middag van de eindles werd be sloten met het vertonen van de kleuren film Nederland-Linnenland. Lijst van geslaagden D. Bousma, Kogerweg B 176, Den Burg; N. P. Commandeur, Waalderstraat 189, Den Burg; W. J. Commandeur, Waal derstraat 189, Den Burg; F. N. Duinker, Nieuweschild O 57. Oosterend; J. C. Eel- man, Schoolstraat 6, Oosterend; J. W. Hin, Spang O 37, De Waal;_Teun Huis man, Berkhoeve K 90, De Koog; Teus Huisman, De Veen B 15, Den Burg; J. Koomen, Molendwarsstraat 4, Den Burg; N. C. Kuip, De Westen H 118, Den Burg; J. Lap. Klif 37, Den Hoorn; D. Terpstra, Molenstraat 24, Den Burg; G. J. H. Timmer, P.H. Polder H 27, Oudeschild; W. Trap, Verlorenkost 14, Oosterend; J. M. Veeger, Fonteinsweg H 91b, Den Hoorn; J. Vlaming, Veelust O 162a, Oosterend; G. W. Witte, Gerrits- land K 94, Den Burg; M. W. Witte. Wel bedacht, Spang W 21, De Waal. Geslaagd voor de aantekening bloem bollenteelt: N. P. Commandeur, W. J. Commandeur, J. C. Eelman, J. Koomen, N. C. Kuip, D. Terpstra, W. Trap, J. M. Veeger, J. Vlaming, G. W. Witte. M. W Witte en J. J. Schraag, de Ruyterstraat 126, Oudeschild. HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING Mej. Bastiaans van de Huishoudelijke Voorlichting Texel beschikt door het afbreken van de huizen aan de Groene- plaats niet meer over kantoorruimte. Zij verzocht ons daarom de tijden be kend te maken waarop zij aan haar woonadres, Warmoesstraat 38, kan worden bereikt Dit is op werkdagen 's morgen van 8-9 uur en 's avonds van 6-8 uur. Telefoon 2008 Bij geen gehoor 2332. Het postadres is Postbus 34. PLATTELANDSVROUWEN KWAMEN VOOR HET LAATST IN DIT SEIZOEN BIJEEN DEN BURG De afdeling Texel van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen heeft haar laatste bijeenkomst van dit seizoen achter de rug De slotavond werd verzorgd door mevr v.d. Sluijs-Bijl. Zij besprak het boek ,,De Zeemeermin" van Hella Haasse. Ook vertelde zij iets over het leven en het werk van deze bekende schrijfster. Gezegd moet wor den dat mevrouw Van der Sluijs-Bijl zich op uitstekende wijze van haar taak kweet. Zij gaf de inhoud van het boek weer en wist door een interessante be schouwing haar gehoor van de grote kwaliteiten van de schrijfster te over tuigen Uit het applaus na afloop viel op te maken, dat de luisterende dames zeer voldaan waren. De presidente, mevrouw Laan-Kistemaker, die de bijeenkomst ook had geopend, dankte de spreekster voor het gebodene. Zij hoopte tenslotte op een mooie zomer en herinnerde aan de waarschijnlijk te houden fietstocht, waarvoor veel deelneemsters worden verwacht. DE COCKSDORP Ook de afdelinj De Cocksdorp-Eierland heeft het se: zoen besloten. In hotel „De Hoop", ge beurde dat door een avond, die wen verzorgd door mevr. Aafje Top; zij lie iets zien van creatief spel. Voordat mevr. Top aan het woon kwam werd het Noordhollands lied ge zongen en bracht mevr. Meindertsm, verslag uit van de provinciale vergade ring, die de dag tevoren in Alkmaa was gehouden. Ook mevr. Van 't Noord ende had deze dag meegemaakt. Nadat mevr. Top een leerzame be schouwing had gegeven over het onder werp Creatief spel, gaf ze de leden d< gelegenheid het geleerde in praktijk t< brengen. Daarbij werden vijf groepei gevormd; elke groep moest een kleii toneelstukje maken. Dat leek aanvanke lijk nogal moeilijk maar de resultatei waren heel bemoedigend. Aan het slot van de bijeenkomsl dankte de voorzitster mevrouw Top voor haar boeiende uiteenzetting en riep de leden een tot weerziens in sep tember toe. 3 MOGELIJKHEDEN Met één beker Pastachoca maakt U stapels heerlijke boterhammen. Keuze uit twee smaken: Pastachoca ,,melk", romig-zacht, en kort van structuur dus „stevig" smeerbaar; Pastachoca „puur", de pure tractatie voor liefhebbers van bittere chocolade! Eén eetlepel Pastachoca "puur" in een beker warme melk, of twee eetlepels Pastachoca „melk" in een beker warm water, en U hebt een heerlijke chocoladedrank! Pastachoca „melk" en „puur" zijn ideaal voor het bakken van chocoladecake. En bij het garneren van toetjes bereikt U er een smakelijk en feestelijk resultaat mee! Pastachoca „melk" in bekers van 350 gram - Pastachoca „puur", in bekers van 500 en 250 gram pasmcHoca Een Friesche Vlag product „Kijk, daar gaat dB. piouwe Solex In die pracntige kleurencombinatie I Solex nu Jonger Anders Nieuwer! DE LUXE 399.- met volotomatische koppeling. Haal vandaag nog de nieuwe klcurenfolder of maak vMjbhjv^nd een proofrit bijl Rijwielhandel Wij zijn van 18 tot 25 mei bestellen (02220) bellen Toon Smidt Voor een betere PERMANENT slaagt U zeker in Oosterend Kapper Bakker, Tel. 203 GEVRAAGD Hotel „De Zwaluw" De Koog 45 Telefoon (02228) 329 voor dagtrips excursies schoolreizen enz. Reisbureau MOORMAN, Brakkeveldweg 62 - 66, Den Helder - Tel. 2860 Vrijdag vanaf 11 uur diverse soorten Gravenstraat 14. tel. 2574 L00DGIETERSBEDRIJF M. Koopman Zn Brink 32, De Koog, telefoon 02228-223 in vele maten. Fa. Frans Zegel Kz. Oudeschild - telefoon 2719

Texelsche Courant | 1964 | | pagina 8