P.T.T. W. J. Smit mag geen kampeer terrein exploiteren Jonge weduwe aan lager wal Betrokkene tegen beslissing in beroep „Strijdig met uitbreidingsplan' Wachttijden tot 5 uur NV TESO vervoerde rond Pinksteren 3772 auto's Misdaad en straf in Texels verleden (IX) De heer W. J. Smit. Westermient H 99, mag een bij zijn boerderij in De Dennen gelegen stuk grond niet als kampeerterrein exploiteren. Het des betreffende mondelinge verzoek van de heer Smit werd enige tijd geleden door B. en W. afgewezen omdat het bedoelde perceel in het uitbreidingsplan-in- hoofdzaak een agrarische bestemming heeft. Betrokkene is tegen deze beslis sing nu in beroep gegaan. In het beroep schrift voert hij o.m. aan dat tot en met het jaar 1957 voor een gedeelte van de grond wèl een kampeerexploitatiever- gunning werd verleend aan zijn op 25 juni 1963 overleden moeder. In hun advies aan de raad schrijven B. en W. dat op 4 december 1957 en op 17 maart 1958 aan mevrouw de weduwe Smit-Maas was meegedeeld, dat voor de toekomst geen vergunning meer zou worden verleend, omdat het terrein niet voldeed aan de minimaal te stellen eisen. Tenzij de door B. en W. nodig geachte voorzieningen aan het kampeer terrein werden aangebracht. De voor zieningen kwamen er niet. zodat de aan gevraagde exploitatievergunning voor 1958, 1959 en 1960 niet meer werd ver leend. Voor latere jaren werden geen vergunning meer aangevraagd. De exploitatievergunning voor 1957 en de jaren ervoor werd verleend op voor waarde dat alleen zelfverzorgende groepen mochten worden toegelaten. Zware lasten In zijn bezwaarschrift voert de heer Smit aan, dat hij het landbouw- en veeteeltbedrijf van zijn overleden moe der waarschijnlijk kan kopen, waardoor hij voor zware financiële lasten komt te staan. Door de exploitatie van een kampeerterrein hoopt hij deze kosten, althans voor een gedeelte, te kunnen overbruggen. De noodzakelijke voorzie ningen wil hij aan laten brengen. B. en W, hebben daarop het beroeps schrift van de heer Smit in handen van de Nederlandse Kampeerraad gesteld, teneinde advies in te winnen. De kam peerraad schreef echter, geen motieven te kunnen vinden die een gunstige be slissing van de raad op het beroeps- schrift zouden rechtvaardigen. Zij is van oordeel dat de belangen van een agrarisch bedrijf niet in ver band kunnen worden gebracht met een te verlenen exploitatievergunning als kampeerbedrijf. De kampeerraad merkt op dat de situatie op het bedrijf in de loop der jaren weinig vertrouwen heeft geschonken. Sedert 1947 werd vergun ning verleend voor het opnemen van groepen jeugdigen onder leiding op het terrein. In 1949 hield de heer H. Alta op het terrein zijn kinderkampen. Naar aanleiding van het feit, dat de eigena resse na het verbreken van de overeen komst de naam „De Kabeljauw" voorbehouden aan het kamp van de heer Alta aanhield, ontstonden moei lijkheden. Voorts werd in 1957 vastge steld dat een gezin op het terrein kam peerde. in strijd dus met de vergunning die alleen voor groepen gold. Erbarmelijke toestanden In hetzelfde jaar deden zich moeilijk heden voor ten gevolge van het feit, dat een groep van 120 kinderen van de Amsterdamse organisatie „De Water vrienden daar onder erbarmelijke om standigheden kampeerden. De eigena resse was toen niet bereid de accommo datie te verbeteren. Nadien werd geen vergunning meer verleend voor het terrein. De gemeente verklaarde zich bereid een eventuele vergunning recht streeks aan de kamperende organisatie te verlenen, hetgeen dus niet van ver trouwen in de eigenaresse getuigt. Dat men nu als gevolg van de verkoop van de boerderij, financiële moeilijk heden in het geding brengt, lijkt de Kampeerraad niet juist. Al moge men KLAVERJASCLUB BESLOOT SEIZOEN MET DRIVE OOSTEREND Woensdagavond heeft de klaverjasclub „Het Centrum" met een genoegelijke ledendrive het seizoen 1962-'63 afgesloten. Voor ieder lid werd een iprijs ter beschikking ge steld, hetgeen een aardige verrassing was. Ook de uitslag van de competitie werd bekendgemaakt. De bekerhouder van het vorige seizoen heeft zich kun nen handhaven De tweede en derde prijs van vorig jaar verwisselden. Nr. 1 bleef de heer B. H. Roest, die de beker kreeg en de wisselbeker mag behouden. De heer H. v d. Werve werd nummer twee (grote medaille) en de heer H. van Tatenhoven kreeg de derde prijs (klei ne medaille). DE TOTO VAN DEZE WEEK Voor de toto, welke heden (22 mei) wordt ingeleverd, nr. 40, blauw formu lier, gelden de volgende wedstrijden: 1. Nederland-Albamë; 2. Purmersteyn-WW 3. Chevremont-Vlissingen; 4. WW-Puimersteyn, 5 Vlissingen-Chevremont; 6. Standard-Hertha; 7. Beeringen-Eintracht Br.; 8. Beerschot-Kaiserslautern; 9 Saarbrücken-FC Luik; 10. Italie-Nederland; 11. Malta-Spanje; 12. West Duitsland-Frankrijk; 13. Griekenland-Engeland; 14. Hongarije-Frankrijk; 15. Ierland-Engeland. niet hetzelfde wantrouwen tegenover de zoon hebben als voorheen tegenover zijn moeder als exploitante, de historie blijft een woord meespreken. Hoewel de heer Smit nu voorstelt de vereiste ac commodatie voor een normaal kampeer terrein aan te brengen is het twijfel achtig of dit terrein in combinatie met het boerenbedrijf kan worden gevoerd. Overigens zou het bewijs nog geleverd moeten worden dat de exploitatie van twee ha. kampeerterrein wezenlijk zou bijdragen tot opheffing van de finan ciële problemen. Maar in de eerste plaats is sprake van een planologische kwestie. Het geval geeft onvoldoende aanleiding om het uitbreidingsplan te wijzigen, waardoor de bestemming van het betreffende stuk wordt veranderd, zo besluit de Nederlandse Kampeerraad het advies. B. en W. legden deze aangelegenheid ook voor aan de Werkgroep Recreatie Texel, maar ook deze instantie staat af wijzend tegenover de plannen van de heer Smit. Geen goedkeuring van G.S. Wanneer het bedoelde terrein als kampeerterrein wordt geëxploiteerd, moeten de nodige sanitaire voorzienin gen worden aangebracht. Voor het bou wen van een toiletgebouw kan de bouwvergunning alleen maar worden verleend met toepassing van artikel 20 van de Wederopbouwwet. B. en W. me nen, dat het vrijwel zeker is dat Gede puteerde Staten geen goedkeuring aan een dergelijk plan zouden hechten, om dat o.m. de provinciale planologische dienst overwegende bezwaren heeft te gen recreatievoorzieningen in die omge ving. Als uitvloeisel van de vroegere situa tie wordt jaarlijks rechtstreeks aan en kele groepen vergunning verleend om op het terrein te kamperen. Dit zijn groepen, die een geheel eigen manier van kamperen hebben (b.v. padvinders) en die ook zelf voor de nodige sanitaire voorzieningen zorgen. Wel wordt jaar lijks vergunning verleend om een groep van ca. 20 kampeerders in de bij de wo ning behorende schuur toe te laten. Vrijdagmiddag zullen de Raadsleden over het beroepsschrift van de heer Smit beslissen. Naar de krant ons mededeelde Zal ons aller tante Pos Straks de porto qaan verhogen. Dus zijn we alweer de klos. Nu kan ik heel qoed begrijpen Dat ook voor de P.T.T. 't Leven duurder is geworden. Dus heb ik er vrede mee. Maar één ding kan ik niet vatten, Naam'lijk, dat zij het formaat Van de zegels steeds maar opvoert. Is de Staat daarmee qebaat? 'k Meen, dat men uit één zon hotsknots Wel twee zegels maken kan Wat de helft minder papier kost. Of denkt men daar heel niet an? Daarbij komt, dat thans de zegels Van zon grote omvanq zijn, Dat een klein visitekaartje Daarbij in het niet verdwijnt. Als je er twee zegels op plakt Weet je eerlijk waar niet meer Waar of je 't adres moet schrijven. Laat staan Hooqqeboren heer Kijk, dit zijn zo van die dinqen, Die ik niet beqrijpen kan, Wat beslist ook niet gevraaqd wordt Aan de hele kleine man. Maar dan vraag ik tante Pos toch. Als zij zit met een tekort, Of zij, net als thans de huisvrouw. Ook een beetje zuinig wordt. Huib de Rijmelaar. TESO-KAPITEIN EN SCHIPPER TX 25 SCHULDIG GEACHT DEN HELDER Dinsdag heeft de Ilolderse kantonrechter, de TESO- kapitcin K. S. van „De Dageraad" en schipper v. D. van de kotter TX 25, beiden schuldig bevonden aan de aan varing tussen de twee schepen op 4 november van het vorig jaar in dichte mist nabij de haven van Den Helder. De kapitein en de schipper werden elk ver oordeeld tot 75,of 15 dagen hech tenis. Schipper v. D. kreeg er nog ƒ25,- of 5 dagen extra bij, omdat hij geen signaal had gebruikt. In zijn requisitoir zei de officier van justitie, mr. F. v.d. Dussen, dat aan beide kanten fouten zijn gemaakt. Zo wel schipper als kapitein hebben te snel gevaren. Hij eiste tegen beiden ƒ100,subs. 20 dagen. GESLAAGD Onze vroegere plaatsgenote, mevr. C. Vooren-v.d Berg, slaagde te Arnhem op 11 mei voor lerares-coupeuse. Door dc „Koningin Wilhelmina" en „De Dageraad" zijn in de periode van donderdag 14 mei tot en met dinsdag 19 mei 3772 auto's vervoerd. Vorig jaar werden rond Pinksteren 3628 auto's vervoerd, een toenam© dus van 144 stuks. In de richting Texel-Den Helder gingen totaal 1617 auto's; in de richting Den Hclder-Tcxel 2155. 538 automobi listen hebben hun verblijf op Texel na dinsdag dus voortgezet. Om deze prestatie te verrichten heb ben de schepen vele extra diensten moe ten varen. Reeds op donderdag maakte de Kon. Wilhelmina één extra dienst. Op vrijdag maakte De Dageraad drie extra reizen, dc Kon. Wilhelmina zeven. Er werd tot 2 uur 's nachts doorgevaren. De top werd zaterdag bereikt toen dc Kon. Wilhelmina negen extra reizen maakte en De Dageraad één. Er werd tot één uur 's nachts doorgevaren. Za terdag werden in de richting Den Hel der-Texel 680 auto's overgezet. Zondag werden door de Kon. Wilhel mina twee extra reizen gemaakt, De Dageraad voer de normale dienst. De afvoer verliep minder stormachtig dan de aanvoer. Maandag werden 540 auto's overgezet. De Kon. Wilhelmina maakte daarvoor zes extra reizen; De Dageraad twee. Er werd doorgevaren tot half één 's nachts. Dinsdag maakte de Kon. Wilhelmina zeven extra reizen; De Dageraad twee. Er werd tot 12 uur 's nachts doorgevaren. Ook woensdag was de drukte nog groot. De Kon. Wilhelmina moest twee extra reizen maken. Geduld Het was onvermijdelijk, dat weer lange wachttijden ontstonden. Vooral zaterdag groeide de rij wachtende auto's te Den Helder angstwekkend snel. Er waren automobilisten, die vijf uren geduld moesten oefenen voordat ze aan boord konden gaan. Ook tijdens de afvoer op maandagavond werd bij velen op het haventerrein van 't Horntje het geduld op proef gesteld. Het was ver heugend, dat niemand zich over deze situatie boos maakte. Kennelijk hadden de wachtenden begrip voor de situatie. Geen Marsdiep In tegenstelling tot het oorspronke lijke plan heeft TESO ervan afgezien de nieuwe veerboot „Marsdiep" rond de pinksterdagen te gebruiken. Het tussen de andere diensten door in de vaart brengen van het schip was bijzonder moeilijk en bovendien was een groot deel van de wachtende auto's te groot om door de 2.20 meter hoge zijladings- openingen te worden opgenomen. Om op de haventerreinen te gaan „selecte ren" zou waarschijnlijk tot een chaos geleid hebben en bovendien wel heel veel begrip vragen van de andere wach tenden, die niet op de hoogte zijn van de technische beperkingen van het nieuwe schip zonder aanlegfuiken. Het lange wachten heeft zich hopelijk tijdens de pinksterdrukte voor het laatst voorge daan. Het is nu wel zeer waarschijnlijk, dat de beide aanlegfuiken op 1 juli ge reed zullen zijn, zodat de gevreesde bouwvakdrukte in ieder geval vlot kan worden verwerkt. Vlotte gang van zaken Overigens mag men ook nu weer de grootste bewondering hebben voor de perfecte organisatie en samenwerking in kringen van TESO en politie. Afge zien van de vertraging, die velen op hun tocht naar Texel ondervonden, gaf de drukte nergens aanleiding tot onre gelmatigheden of ongelukken. Ook op Texel is het aantal ongelukken tijdens de pinksterdagen betrekkelijk klein gebleven. Persoonlijke ongelukken de den zich zelfs in het geheel niet voor. De stranden werden zowel door gasten als Texelaars druk bezocht, maar het aantal baders was gering. Geen wonder; de temperatuur van het zeewater was nog laag. Gebaad werd er slechts in de zon. Vooral de eerste pinksterdag, toen het weer zonnig en warm was. hebben velen ondervonden, dat het licht zeer rijk was aan ultraviolette stralen. Me nigeen betreurde na het -pinksterweek end een min of meer ernstig verbrande huid. Dinsdag was de drukte geconcen treerd op de Groeneplaats in verband met de lammcrenmarkt. De aanblik moet voor de toeristen wel teleurstel lend zijn geweest, want het geringe aantal aangevoerde dieren was of half elf 's morgens al verdwenen. Niettemin heerste er een gezellige sfeer. Er mag worden aangenomen, dat practisch alle pinkstergasten met genoegen op hun bezoek aan Texel terugzien. POLITIE MOEST OPTREDEN TIJDENS LUILAKVIERING OOSTEREND Dit jaar heeft de Oosterender jeugd zich ter gelegenheid van Luilak extra ingespannen. Bij de o.l. school was de weg afgesloten. De heer G. Kuyper, die voor alle ze kerheid zijn auto op het voetbalveld had geparkeerd, vond zijn voertuig te rug als onderdeel van deze wegversper ring. Omdat niemand er iets voor voel de de barricade op- te ruimen, was de bus van 6.55 uur genoodzaakt een an dere route te rijden. Bij een verbouwing aan de Peperstraat hadden de jongelui de daar aanwezige stenen gebruikt om dwars over de straat een muurtje te bouwen. De auto van de heer P. Mosk, die op het Kerkplein geparkeerd stond, werd later met de neus in een greppel teruggevonden. De heer S. Dros Nzn., die ondanks zijn leeftijd groot plezier had in dit jeugdig vermaak, bond een aantal blikken ach ter zijn auto en maakte al rijdende Oosterend wakker en onveilig. De Rijks politie vond dit wat al te gortig worden en reed de ondernemende automobilist klem, waarna wel een proces verbaal gevolgd zal zijn. Menige Oosterender jongeman is later op de dag aan de tand gevoeld door de politie, omdat het vergrijpen aan een andermans eigendommen nu eenmaal strafbaar is, zelfs op Luilak. Toen Maartje Fransd. Roos in 1794 in het huwelijk trad met Henricus Verberne, scheen het alsof er een wolkenloze toekomst voor hen lag. Zij was de dochter van een koopvaardijkapitein, hij was een zoon van een welgesteld koopman, al was na de dood van zijn vader Jacobus Andriesz Verberne in 1782 de eens bloeiende zaak onder hei beheer van zijn moeder wel achter- uitqeqaan. Het jonge paar werd echter door rampspoed qetroffen. Hun beide kinderen stierven op zeer jeugdige leeftijd en in oktober 1800 overleed ook Henricus Verberne, slechts 28 jaar oud. Met de financiën was het inmiddels ook de verkeerde kant opgegaan en zo kwam de 26-jariqe, uit het lood ge slagen weduwe zonder middelen op straat te staan. Zonder vaste woonplaats, hield zij zich meestal op in het boetje van Neel- tje Spreeuw bij Den Burg, de kost ver dienende met naaiwerk en bedelen. De naaste familie kon ook niet helpen. Haar moeder, Antje Hendriks Zijm, was enkele jaren tevoren overleden, haar enige zuster zat als weduwe met een gezin van zes jonge kinderen, een broer en een zuster van haar man wa ren ook al in 1800, het rampjaar van de familie, overleden. Helaas liet Maar tje het niet bij bedelen, weldra verviel zij tot stelen. Bij Barend Zijm op Zuid- haffel, 'waar ze op 27 maart 1801 wat aan de deur kwam vragen, verwijderde zij in een onbewaakt ogenblik de zilve ren gesp van een schoen van de dienst maagd, haar achternicht Martje Jans Roos. Daarmee ging ze naar Jannetje Pie- ters in Den Burg, wie ze op de mouw trachtte te spelden, dat ze de kostbare gesp had gevonden in het gras achter de boe van Hendrik Dijt, en verzocht deze voor haar aan de zilversmid te verko pen. Jannetje raadde aan met de gesp een mooi staaltje van zilversmeed- kunst naar de Jood van Oudeschild te gaan, die er beslist veel meer voor zou geven; bovendien was het dan „zo secuur, alsof het in een vat gekuipt wierd". Met dit plan stemde ook Gerrit Jansz. Gorter in, een 51-jarige opkoper van twijfelachtige reputatie, die bij de 35-jarige Jannetje Pieters in huis was. Aldus besloten trok het drietal naar Oudeschild. Gorter voerde de onderhan delingen met „de Jodinne Moerianne" eri kwam met 5 schellingen naar buiten. Hij kreeg 1 schelling voor zijn bemid deling en droeg de rest af aan Maartje. „Krijg ik nou ook niemendal van je?" vroeg Jannetje Pieters, die zich door deze gang van zaken te kort gedaan voelde, waarop Maartje ook haar een schelling afstond. In werkelijkheid was de onervaren dievegge door haar meer gewiekste medeplichtigen bedrogen: Gorter had 42 stuivers of 7 schellingen ontvangen. Toen de zaak die blijkbaar toch niet zo sucuur zat uitkwam, moesten de helers zwaar voor hun schellingen boeten Voor de strafbaarheid maakte het geen verschil of de gesp gestolen of gevonden was. Op grond van een pla- caat van 19 maart 1614 van de voorma lige Staten van Holland en West-Fries land, een wet, die ondanks de revolutie onverkort van kracht was, eiste schout Martinus Lange veld zowel tegen Jan netje Pieters als tegen Gerrit Gorter geseling, brandmerking en eeuwige verbanning. Het vonnis luidde drie jaar verbanning uit het voormalig Gewest Holland. (Al deze Staten en gewesten waren voormalig, omdat er sedert 1798 een nieuwe provinciale indeling van kracht was. Noord-Holland heette toen Departement van Tessel.) Maartje Roos had het niet bij de diefstal van de gesp van de schoen van de meid van Barend Zijm van Zuid- haffel gelaten. Al omstreeks St. Nico- laas had zij bij Jacob Jelisz Verberne twee muntjes gestolen. Na de verkoop van de ges£ specialiseerde zij zich op de exploitatie van bleekveldjes. Zo ver dwenen binnen een week tijds een vrouwehemd van een bleekveld achter de Roomse kerk, een kleedje van het bleekveld achter het huis van Cornelis Witte en een servet van het bleekveld van Antje Jacobs Verberne, de vrouw van Reijer Groof (allen te Den Burg). Mogelijk omdat het haar eerste over treding was, wilde Martinus Langeveld volstaan mei geselen en brandmerken, maar het Comité van Justitie achtte vier jaar tuchthuis een meer passende straf. Nauwelijks was Maartje op 27 april 1805 uit het tuchthuis te Haarlem ont- S.V. TEXEL Tweede pinksterdag speelden de junioren en adspiranten in 't Zand te gen Geel Zwart-junioren en adspiran ten. De junioren wonnen na veel span ning met 10. Toch nog een goed be sluit van deze competitie. Adsp. a w*n met 40 en was be hoorlijk sterker. Het 4de doelpunt werd door Peter gescoord, waarmede de 100 doelpunten rond kwamen. Op 1 juni begint ons nieuwe vereni gingsjaar. Alle leden worden verzocht hun contributie te willen voldoen bij de herén C. Broeder of W. Geus. Nieuwe leden kunnen zich opgeven bij de heer F. Schellinger. Leden, die volgend jaar geen lid willen zijn, moe ten vóór 1 juni schriftelijk bedanken bij de heer F. Schellinger. Zonder bedankje blijft men weer lid voor een geheel jaar. A.s. zondag gaat Texel 1 naar LSW haar laatste wedstrijd spelen. Nu kun nen ze zonder zenuwen starten, maar het is jullie plicht mannen, te bewijzen, dat de plaats in de 4e klasse, die nu be houden bleef, zeer terecht is. Voor de KNVB-beker spelen* jullie volgende week tegen Ripperda, dat juist uit de 2de klas KNVB degradeerde. Zorg dat het goed komt. Adspiranten. Dit weekend komen de Beverwij kers op bezoek. We hopen weer op prachtig weer en veel vriendschap. Schepen voeren te snel in dichte mist slagen, of zij begaf zich weer op het verkeerde pad. Zij gaf zich over aan „een liederlijke levenswijze, speciaal aan de buitenspox'igsle dronkenschap". Om aan geld te komen, begon zij al in Amsterdam met linnen, dat zij had gekregen om er mutsen van te naaien, naar de bank van lening te brengen, waarop zij het lommerdbriefje ver kocht. Op Texel gedroeg zij zich al niet beter. Zij stal een blauw boetselaar van de waslijn van Jan Pietersz in de Ko- gerstraat, bracht een schort, dat ze van Jantje Melchers had geleend onder het voorwendsel dat ze met secretaris Ro mans over een erfenis moest spreken, naar de bank van lening en verkocht twee hulen, die ze van de huishoudster van de pastoor als naaiwerk had ge kregen. Men nam het haar zeer kwalijk, dat zij zelfs bij haar behoeftige zuster Jannetje, de weduwe Andries Zwart, die haar uit liefdadigheid in huis had genomen, van alles had gestolen. De opbrengst werd gebruikt om sterke drank ter voeding van haar verfoeije- lijke lust tot Dronkenschap te koopen" Nu vier jaar tuchthuis geen verbete ring had gebracht, wisten de schepenen niets beters te doen dan haar nadat ze eerst was geseld opnieuw voor tien jaar naar de gevangenis te sturen. De laatste berichten luidden gunstig Op grond van haar goede gedrag in het spinhuis te Amsterdam kreeg Maartje Roos in 1807 twee jaar afslag van straf. J. S. M. D. INSCHRIJVING AVONDVIERDAAGSE Vandaag en morgen is nog voorin schrijving mogelijk voor de avondvier daagse, die op 8, 9, 10 en 11 juni wordt gehouden. Hedenavond kan men van 7.30 tot 8 uur in hotel „De Zwaan" terecht en morgenmiddag van 2 en 3 uur. Zoals bekend besparen de wandelaars, die van deze voorinschrijving gebruik ma ken. vijftig cent op hun inschrijvings geld. TEGELTENTJE Wanneer U de volgende lammeren- markten in Den Burg bezoekt, zult U daar een kraampje vinden, waar tegel tjes met bijbelse voorstellingen ver kocht worden t.b.v. het Ned. Bijbel genootschap, dat dit jaar 150 jaar be staat. De voorstellingen zijn o.a.: Mozes met de slang, Jona in de vis, de barm hartige Samaritaan, de verloren zoon, de engelen van Efrata's velden enz. De afmetingen van de tegels zijn 13 bij 13 cm. en de kosten 3,75 per stuk. Als sieraad voor de huiskamer en als cadeau bij verjaardagen, doop, huwelijk en an dere blijde gebeurtenissen is een tegel zeer geschikt Tegelverzamelaars, dit is uw kans! Bezoekt het tegeltentje! J. M. B.-W. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 27 mei a.s worden dc moeders van de buitendorpen verwacht op de volgende uren: Den Hoorn: 13.0013.45 uur; Oosterend: 13.4514.30 uur; De Cocksdorp: 14.30 15.00 uur; De Koog: 15.00—15.30 uur. WEEKENDDIENSTEN DOKTOREN van zaterdagmorgen 8 uur tot maandagmorgen 8 uur: Dokter ELLAS, tel. (02220) 2039 (voor praktijken doktoren Coutinho, Elias en Van Loon) Dokter RENOUT, tel. (02223) 234 (voor praktijken doktoren Renout en Siebinga) DIERENARTSEN ingaande zaterdagmiddag 12 uur J. BEEKMAN, tel. (02220) 2936 WITTE KRUIS ingaande vrijdag 24 uur tot en met maandag 13 uur Zr. MANNESSEN, Den Burg tel (02220) 2414. KERKELIJKE MEDEDELINGEN Herv. Gemeente De Cocksdorp De Zondagsschool wordt elke zondag morgen gehouden om 11 uur. Ook als de kerkdienst om 11 uur aanvangt, wordt tegelijkertijd Zondagsschool gehouden. Herv. Gemeente Oosterend: De gemeenteavond wordt zondag 24 mei 's avonds om 8.45 uur in het Her vormd Centrum gehouden. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Froentjes Den Hoorn 10 uur ds. Oskamp De Cocksdorp 11.00 uur ds Waardeuburg De Koog 10 uur ds. Beerthuis met medewerking van het kerkkoor o.l.v, de heer J. Visser. De Waal 19.30 uur ds. Beerthuis Oosterend 9.30 uur ds. Waardenburg Oudeschild 11.15 uur ds. Froentjes GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10.00 en 19 30 uur ds. Uidam Oosterend 10 00 en 19.30 uur ds. Van Leeuwen GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis Burgwal Den Burg 10 en 15.30 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur ds. Koopmans Oosterend 11.15 uur ds. Koopmans

Texelsche Courant | 1964 | | pagina 2