op staat dit zit in t te gevitamineerd Bonzo garandeert een glanzende vacht L K De vierde dag UNIEKE GARANTIE F1LMNIEUWS Aanmelding gastendag thans gesloten gevitamineerd geef jonge hondjes ""(tot 7 maanden) Voor zaterdag- en maandagavond heeft de directie van City-theater beslag weten te leggen op de bekende oorlogs film „Terug uit de hel" (To Hell and Back), waarin Audie Murphy onder zijn eigen naam de hoofdrol speelt. Murphy meldt zich op 17-jarige leeftijd voor militaire dienst, na de aanval van Ja pan op de Amerikaanse vlootbasis Pearl Harbour. Hij wordt ternauwernood ge schikt geacht, maar later blijkt de klei ne jongen met het kindergezicht een uitstekend soldaat te zijn. Als infante rist maakt hij deel uit van de befaamde derde divisie en neemt deel aan de lan ding in Afrika. Hij wordt spoedig in de kring van ouderen opgenomen. Audy krijgt zijn vuurdoop na de Duitse neder laag in Tunis als de derde divisie op Si cilië landt. Zijn voortreffelijke verrich tingen in de strijd zijn aanleiding tot be vordering. Eerst tot korporaal en later tot sergeant. Prettig vindt Murphy dat niet en hij tracht de afstand tussen hem en zijn kameraden steeds te overbrug gen. Veel slachtoffers vallen bij de ver dediging van het bruggehoofd van An- zio, waar maandenlang om elke meter grond gevochten wordt. Verschillende kameraden sneuvelen. Men wil Murphy luitenant maken en tenslotte, na een vreselijk gevecht, waarbij hij op eigen initiatief Duitse machinegeweernesten te lijf gaat, stemt hij toe. In de Vogezen verricht hij nóg ongelofelijker presta- FEUILLETON door H. van Omme. 8. Ze rookte en dacht na, schrok op, toen de snerpende bel uit de zieken kamer rinkelde, wilde overeind sprin gen, maar bleef rustig zitten, terwijl er langzaam een glimlach om haar mond kwam. ,.Doe maar kalmpjes aan. Akke. Laat hem nu maar eens merken, dat er toch werkelijk ergens een grens is, die niet overschreden mag worden. En doe je dat wel, dan moet je zelf de conse quenties daarvan maar aanvaarden. De huishoudster is verdwenen en Akke is niet van plan om op de eerste de beste wenk naar boven te vliegen. Als je dat maar weet", prevelde ze zacht voor zich heen. Een minuut later rinkelde de bel op nieuw, langer aanhoudend. Akke keek naar haar sigaret en glimlachte op nieuw. „Zodra hij op is, meneer de notaris, kom ik kijken, wat er aan de hand is. Tot zolang zul je moeten wach ten. En als je soms denkt, dat je ieder een gek kunt maken, dan vergis je je. Ik heet namelijk geen Tjitske". Nog twee keer rinkelde de bel en nadat ze haar peuk uitgedrukt had, kwam ze overeind cn liep rustig naar boven. Voor zijn bed bleef ze staan. Op kalme toon vroeg ze: ,,U hebt gebeld, meneer?" „Ja wis en drie heb ik gebeld: zes keer of zeven, ik ben de tel al kwijt geraakt. Wat mankeert jullie daar be neden, he? Plotseling doof geworden? En waarom kom jij in plaats van Tjitske?" „Maar meneer. Akke trok haar wenkbrauwen omhoog. „Tjitske hebt u immers zelf weggejaagd? Ze is tien minuten geleden vertrokken, voor goed" De man in het bed keek haar aan, knipperde met de ogen. „Wat wil je me nu wijsmaken? Dat Tjitske vertrokken is?" Akke knikte langzaam en trok haar wenkbrauwen op „Ja, zo is het. Vier en een half jaar bent u bezig geweest haar weg te jagen en nu hebt u einde lijk uw doel bereikt. Ze heeft haar hele hebben en houden ingepakt en is weg gegaan. Vindt u dat niet lollig?" De man keek haar opnieuw aan en greep toen de telefoon. „Ik bel de poli tie. Ze moet onmiddellijk terugkomen is ze nu helemaal gek geworden?" „Het scheelde niet veel, notaris. Doch om dat te voorkomen, is ze net op tijd er vandoor gegaan. Ja, belt u de politie even op. Opsporing gevraagd van een weggelopen huishoudster, die er genoeg van kreeg om iedere dag maar weer de huid vol gescholden te krijgen, omdat ze niets naar de zin deed van de patiënt- werkgever. Laat u haar dan in de kraag pakken en geboeid terugbrengen. Mis schien kunt u in een of ander museum wel zo'n ijzeren bal huren. Een smid kan die dan wel aan haar enkel smeden. Zoiets is toch uw bedoeling, nietwaar?" Besluiteloos bleef hij met de micro foon in zijn hand zitten keek er een poosje naar en legde hem toen weer op de haak Met een woedende blik keek hij naar het meisje en gromde: „Jij schijnt het verbazend leuk te vinden, niet?" Ze deed een paar stappen naar zijn bed. zodat ze vlak bij het hoofdeinde stond. „Wilt u graag weten, hoe ik dit vind? Goed, luistert u dan maar. Ik vind het verschrikkelijk, ellendig en schan delijk. En wilt u ook weten waarom? Goed. ook dat zal ik U vertellen. Omdat Tjitske de goedheid zelve is, een vrouw, zoals er geen tien meer in de hele we reld zijn misschien. Die u vier en een half jaar moederlijk heeft verzorgd, die elke dag maar weer opnieuw er over piekerde, welke heerlijkheden ze u nu zou kunnen voorzetten Die niets liever deed dan u verwennen, omdat ze mede lijden met u had om uw ziekte Omdat u zo ongeveer geheel afhankelijk van haar was. Maar die met vrezen en be- ties. Alleen op een brandende tank houdt hij de oprukkende Duitsers tegen. Hij raakt daarbij gewond en wel zo danig dat hij voor zijn verdere militaire loopbaan ongeschikt is. De beloning voor dit alles is de hoogste onderschei ding, die een Amerikaanse militair kan krijgen: de Eremedaille van het Con gres, die hem voor het front van de derde divisie wordt uitgereikt. Maar als Audy de paradetroepen voorbij ziet gaan, zoekt hij tevergeefs naar zijn vrienden, die in de strijd omkwamen. De leeftijdsgrens voor deze in kleuren en cinemascope opgenomen film is veer tien jaar. Zondag- en dinsdagavond kan men zich ontspannen met de film „Kom niet aan mijn dochter", waarin Heinz Rüh- mann, ditmaal als tandarts, laat zien hoe moeilyk het is om schoonvader te worden. Vader, die als sinds lang we duwnaar is, voedt zijn dochter op, zon der te weten, dat een jonge energieke vereerder al sinds lang een romance met haar heeft. Uit die toestand sprui ten tal van dwaze situaties voort, die deze film zeker de moeite van het zien waard maken. Tenslotte overwint natuurlijk de minnaar, maar vader legt er zich tenslotte bij neer al maakt hij aanvankelijk ernstige bezwaren. Alle leeftijden. Op vrijdag en woensdagavond en zondagmiddag kunnen de liefhebbers van een muziekfilm in de bioscoop te recht: „Muziek is troef". Het show- orkest van Hazy Osterwald is het mid- ven de trap opklom, als de bel rinkelde, uit angst, dat u wel weer op het een of ander wat aan te merken zou hebben. Die 's nachts bijna niet durfde te sla pen, bang. dat ze uw bel niet zou horen. Die in die jaren nauwelijks enige ont spanning had, omdat ze van de vier en twintig uren er vier en twintig in uw dienst was. En wat kreeg ze als dank van u? Nog geen vriendelijk woord, geen enkele blijk van waardering, alleen maar grauwen en snauwen. En verwon dert u er zich dan nog over, dat ze er één keer genoeg van kreeg en haar koffers pakte9" Voor het eerst sinds Akke hier werk te, scheen de man sprakeloos. Hij keek haar enkele malen aan en toen voor zich. Ze zag, dat hij koortsachtig na dacht. En ze begreep, dat hij nimmer verwacht had, dat Tjitske er wel eens een keer vandoor zou kunnen gaan, als het haar al te gortig werd. Dat hij er moeite mee had de werkelijkheid onder de ogen te zien: geen Tjitske meer om hem te verzorgen nooit meer. Akke stond met haar armen over el kaar en keek naar de oude man. Zijn bevende handen zochten doelloos over de dekens, verschikten een paar boeken en legde een schrijfbloc op zij. Een paar keer draaide hij zijn hoofd om en keek naar het meisje, dat haar blik onafge broken op hem hield gericht. En op nieuw welde er medelijden in haar op. Per slot van rekening was hij een oude stakker, hulpeloos aan bed gekluisterd, afhankelijk van een ander. Zijn stem klonk opeens heel anders. „Wat kunnen we hieraan nog doen, Akke?" Ze keek naar zijn zielige, magere fi guur. Zijn hoekige schouders, zoals hij daar in bed zat. met twee stevige kus sens in zijn rug. Het gerimpelde hoofd met het witte zijdeachtige haar. De dorre, bevende handen met spitse vin gers. Je kon die hulpeloze grijsaard toch niet aan zijn lot overlaten? Natuurlijk had Tjitske niet mogen gaan. Die en kele maanden, dat hij misschien nog leefde, had ze hem moeten verdragen. Per slot van rekening hoefde Tjitske het tegenwoordig niet meer alleen te doen, want zij hielp haar toch zo goed als maar mogelijk w^s? Aan de andere kant, hoe zou ze zelf na vier en een half jaar genegerd en gesard te zijn, gerea geerd hebben? Misschien wel net zo. Akke haalde haar schouders op. „Er zal niets anders opzitten dan een adver tentie te plaatsen voor een nieuwe huis houdster, notaris. En dan zult u zeer ze- k^r wat dieper in uw portemonnee moe ten tasten, want voor dat salaris, waar voor Tjitske werkte, krijgt u natuurlijk niemand Opnieuw dacht de man na. „Goed, doe dat dan maar", antwoordde hij ge laten. „En ruim de rommel op m'n bed maar op. Ik ben moe en wil een uurtje rusten". Zwijgend begon Akke het bed leeg te halen en terwijl ze daarmee bezig was, greep de benige hand haar vast. Ze verstijfde, keek hem aan en wilde juist haar arm losmaken, toen een smekende stem klonk: „Akke, jij laat me toch niet in de steek, wel?" Ze loosde een zucht. „Dat zal niet mogelijk zijn", antwoordde ze, voorzich tig haar woorden kiezend. „Zolang u nog geen andere huishoudster hebt, wil ik mijn best doen en u verzorgen, zo goed als het in mijn vermogen ligt. Maar op één voorwaarde: Dat schelden en mopperen, als daartoe geen reden is, moet nu maar eens afgelopen zijn. Ik ben Tjitske niet, ziet u? Anders kan ik beter een advertentie opgeven voor een huishoudster èn een werkster". Hij knikte en liet haar arm los. „Dank je, Akke. ik zal het proberen. Misschien heb je wel gelijk Natuurlijk heb je gelijk. Dat heb je altijd al gehad, vanaf de eerste dag, dat je hier binnen kwam. Ik had meer naar je moeten luisteren, dan was het misschien niet zover ge komen" (Wordt vervolgd) delpunt van een betrekkelijk onbenullig verhaaltje. Maar de muziek is hoofd zaak, zodat de bioscoopbezoekers, die daarvoor in de eerste plaats komen, niet teleurgesteld zullen worden. TEXELSE JURY BIJ „TOP OF FLOP' Zoals wij eerder meldden, zal het, van de tv bekende programma „Top of Flop" van Herman Stok dëel uitmaken van de grote teenagershow, die op dins dagavond 16 juni in de grote tentoon stellinghal wordt gehouden in het kader van het feest „Texel 550 jaar stad". De jury bij het spel wordt gevormd door vier Texelaars. Reeds zijn twee leden door het organisatiecomité aangewezen. Het zijn mevrouw J. Craanen-Hemelrijk en Harry de Graaf. De andere twee zullen door Herman Stok uit het pu bliek in de hal worden aangewezen. Voor de teenagershow blijkt zeer grote belangstelling te bestaan. Reeds zijn vele kaarten verkocht. Ook in Den Hel der wordt voor dit evenement veel reclame gemaakt. Ten behoeve van tieners van de overkant vaart 's nachts twee uur, na afloop van het tienerbal een extra boot naar Den Helder. In Den Helder zijn kaarten voor de show ver krijgbaar a ƒ2,50 bij de V.V.V. VOLKSDANSGROEP „TEXEL" In verband met de Teenagershow op dinsdag 16 juni, wordt er volgende week op maandagavond gedanst, en wel in de Jeugdherberg. Er wordt om half negen begonnen. Op woensdag 17 juni zullen we voor het eerst dit jaar optreden op de Groe- neplaats (Texelse Gastendag). Het is daarom zeer belangrijk, dat iedereen aanwezig is. De aanmelding voor de Texelse gas tendag op 17 juni is gesloten. Er zijn nu meer dan 240 deelnemers ingeschreven, waarvan een groot deel de officiële uit nodiging heeft ontvangen. Het is de bedoeling, dat een speciale uitnodiging wordt gestuurd aan personen, die in het verleden een belangrijke functie op het eiland hebben uitgeoefend. Onder de deelnemers aan de gastendag bevinden zich twee oud-Texelaars uit het buiten land. Het zijn mevrouw M. Horn-Rijk uit Brazilië en mevr. Timmer-Ellen uit Canada. De journaaldienst van de NTS heeft laten weten voor de Texelse gas tendag interesse te hebben en heeft zich er uitvoerig over laten inlichten. INGEKOMEN PERSONEN Geertruida Palstra ev Jorna, met gezin van Franeker, Prof. J. Boger- manstr. 9 naar Den Burg, Warmoes- str. 12, Engeltje H. Stam, van Utrecht, Lamstraat 20 naar De Koog, Boodtlaan 16; Anny Juckers, van Amsterdam, Linnaausstr. 89 naar De Koog, Dorps- str. 7; Aalbertus Elsendoorn, van Utrecht, Lamstraat 20 naar De Koog, Boodtlaan 16, Martha Treue. van Duits land naar De Koog, Dorpsstraat 24' Mariene E. Hendus, van Duitsland naar De Koog, Dorpsstraat 3; Willem J. M Peeters, van Den Helder, Buitenhaven 5 naar De Koog, Ruyslaan 1; Jantje M. Goënga, van Den Helder, Huisduiner- weg 3 naar Den Hoorn. Herenstr. 55 GESLAAGD Te Den Haag slaagde de heer W. Mets te Den Burg voor het vakdiploma parfumeur. DRIE LEDEN G.S. NAAR TEXEL Drie leden van Gedeputeerde Staten van Noordholland brengen vrijdag een werkbezoek aan Texel. Het zijn de he ren Ir. W. J. L, J. Merkx, rnr. F. C. Vorstman en J. de Jong Czn., die, in gezelschap van de provinciaal ambte naar mr F. J. Meijer Drees, voor be sprekingen, o.a. over de ruilverkaveling, het eiland bezoeken. De heren zijn te vens uitgenodigd een bezoek te brengen aan de woensdag geopende tentoonstel ling „Texel telt mee". HENGST CLOVIS OP TEXEL Door bemiddeling van de Vereniging voor Vrienden van het Paard en haar adviserend bestuurslid, de heer L W. Biesheuvel is het gelukt de drie-jarige Gelderse stamboekhengst Clovis naar Texel te laten komen. Stellig is dit een verblijdend bericht voor de paarden liefhebbers, die een veulentje willen fokken. Clovis is een vos-bles met witte benen Het is de zoon van Willem, die gestationeerd is te Groningen en daar /eer veel merries krijgt Willem stamt van vaders zijde uit de bekende Kura- sier-lijn en van moederszijde uit de Baronet-lijn. De moeder van Clovis, Olvia, is een Gelderse kern- en premie merrie, die van moeders zijde uit de Floris- en Kolonel-lijn stam. Woensdag is het paard op Texel gearriveerd en gestationeerd op het bedrijf van de heer K. du Porto, 't Hooge nabij De Waal. Clovis zal enkele maanden op Texel blijven. Zij, die een veulen willen fok ken, kunnen dit in mei in de weide hebben, een tijd, die door deskundigen als zeer gunstig wordt beschouwd. (Zie verder advertentie). "verlrli Bonzo bevat natuurzuivere voedingsstoffen, waar uit alleen het water verwijderd werd. De overgeble ven pure voedingsstoffen en vitaminen worden niet bij hoge temperatuur in de oven gebakken, maar bij lage temperatuur zorgvuldig geperst tot lekkere brokjes, waardoor alle vitaminen behouden blijven. En als U bedenkt dat vlees 70%, groente 90% en brood zelfs nog 40% water bevat, dan begrijpt U waarom een handvol Bonzo reeds een volledige maaltijd is. Omdat Bonzo het enige volledig gevitamineerde hon- denvoedsel is, zijn Bonzo-eters gezonde honden met een beter glanzende vacht. Dit kunnen wij U zwart op wit garanderen! Gebruikt Uw hond nog geen Bonzo? Neem dan de proef en volg de gebruiksaanwijzing op het pak. Mocht Uw hond na een maand niet beter glanzen dan krijgt U Uw geld terug (na bericht aan Felix-Bonzo N.V. Etten N.B.) GARANDEERT EEN GLANZENDE VACHT geconcentreerd volledig hondenvoedsel geef Uw kat FELIX vlees of vis PUPPY BONZO 108 ct geef grotere honden uit het voordelige KENNELPAK --

Texelsche Courant | 1964 | | pagina 4