Nieuwe tarieven op TESO-schepen Grote vereenvoudiging P. Bosma City Theater Bij ingebruikneming nieuwe Marsdiep Mariandl Via Mala Donderdag 9 u. opruiming. Kooplui gezocht! Koopjes halen! Kwaliteit, Lage prijzen, Gratis dividendzegels In verband met het in de vaart komen van de nieuwe veerboot „Marsdiep" heeft het bestuur van de N.V. TESO de vervoerstarievcn moeten wijzigen. Het nieuwe schip, dat men vrijdagochtend in de vaart hoopt te kunnen brengen, maakt n.l. geen onderscheid in klassen, zodat moest worden gezocht naar een tarief, dat tussen het thans nog geldende eerste en het tweede klasse tarief ligt. Omdat het voor het vlot functioneren van het schip van zeer groot belang is dat met het verkopen van kaartjes en de controle ervan zo weinig mogelijk tijd verloren gaat, is er tevens naar vereenvoudiging gestreefd ten gevolge waarvan ook de vervoerstarieven voor auto's moesten worden gewijzigd. Tijdens een persconferentie j.l. zater dagmiddag legde de commissarie, de heer G. Bakker, die de president-com missaris, de heer C. J. de Lugt tijdelijk vervangt, er de nadruk op dat de wijzi gingen over het geheel bezien géén ver hoging van de tarieven inhouden. In nauw overleg met het ministerie van Economische Zaken zijn de nieuwe ta- rieven vastgesteld. Om begrijpelijke organisatorische redenen zal „De Dage raad", die voorlopig naast de nieuwe „Marsdiep" zal blijven dienstdoen, ook éénklasseschip worden. Aan boord van „De Dageraad" zal men dus dezelfde nieuwe tarieven moeten betalen. Re tourbiljetten vervallen. Voor een over tocht betaalt men met ingang van don derdag ƒ1,30. Zeer belangrijk is de mogelijkheid voor IEDEREEN om krup- kaarten te kopen voor tien overtochten, die niet persoonlijk zijn en ONBE PERKT GELDIG Een kaart voor tien overtochten kost ƒ11,Verwacht wordt dat de meeste Texelaars of regel matige bezoekers van Texel van deze mogelijkheid gebruik zullen maken. Ook gezelschappen kunnen er van pro fiteren. Naast deze kaart zal ook een kaart voor twintig overtochten ver krijgbaar zijn voor ƒ18,Deze kaart zal echter een geldigheid hebben van één jaar. Een overtocht voor kinderen van 4 tot en met 9 jaar kost 0,65. Een tien over- tochtenkaart ƒ4,50. Een abonnement, geldig van maandag tot en met vrijdag, twee overtochten per dag, kost ƒ4,50. Het vervoer van scholieren blijft gratis, evenals het ver voer van hen. die voor ziekenbezoek naar Den Helder reizen. Het vervoer van rijwielen blijft ƒ0,50 kosten; een abonnement, geldig van maandag tot en met vrijdag 1,75 Vervoer van 'brom fietsen ƒ1,abonnement 3,50. Moto ren en scooters ƒ1,50, met zijspan ƒ2,50. Auto's Voor het vervoer van auto's is een eenheidstarief ingesteld. Voor personen- en bestelauto's met een maximumhoog te van 2,10 meter wordt voortaan ƒ6, betaald. Een boekje voor veertig over tochten, dat onbeperkt geldig is, kost ƒ180,Verwacht wordt, dat vooral vertegenwoordigers en andere zaken lieden die b.v. eens per veertien dagen of eens per maand Texel bezoeken hier van gebruik zullen maken. Alleen voor Texelse automobilisten geldt de volgende reductiemogelijkheid. Deze auto's worden verdeeld in drie klassen. Boekjes voor tien overtochten kosten voor auto's tot vier meter lengte 35,tot vijf meter 42,en boven vijf meter ƒ52,50 Dit geldt alleen voor personen- en bestelauto's, die niet hoger zijn dan 2.10 meter. Het gewicht van de wagens heeft op de vervoersprijs geen invloed. Het tarief voor vrachtauto's blijft voorlopig ongewijzigd. (Zie advertentie). Bestelauto's hoger dan 2 10 meter be talen het vrachtautotarief. VANAVOND KLANK- EN LICHTSPEL Wij willen nog even herinneren aan het groots opgezette klank- en lichtspel „Wij wonen op een eiland", dat heden avond om half tien op de speelweide te Den Burg zal worden opgevoerd. Voor afgaand maken de muziekkorpsen een rondgang door Den Burg. Het veelbe lovende spel kan voor ƒ2,p.p. worden bezocht, kinderen t/m veertien jaar be talen ƒ1,Kaarten zijn nog beperkt verkrijgbaar bij de VW-kantoren. EXTRA BUSDIENST DEN BURG-DE KOOG Na afloop van het klank- en lichtspel te Den Burg zal hedenavond een extra bus terugrijden naar De Koog. De be zoekers van het spel uit De Koog kun nen op de heenweg gebruik maken van de normale diensten van 19.10 of 20.00 uur. L. HEERSCHAP KAMPIOEN SPORTVISSEN Zondag werd de laatste sportviswed strijd gehouden voor het kampioenschap van Texel op het strand nabij de Noord batterij De weersomstandigheden had den niet slechter kunnen zijn. In tegen stelling tot de algemene verwachting bracht de strijd toch een beslissing. De vissen kwamen aan de kant en de heer L. Heerschap bleek de slag goed te pakken te hebben. Hij werd onbetwist kampioen. Uitslag: 1. L. Heerschap, 270 pnt., kampioen 1964; 2. P. Hartog 230 pnt., 3. M. Heerschap 200 pnt., 4. en 5. W. Doorn en M. Vlaming, elk 150 pnt. OFFICIËLE OPENING DEN HOORN Hedenmiddag opent de heer L. Goënga te Den Hoorn zijn geheel vernieuwde zaak in de Heren straat. Het winkelpand was begin mei al gereed, maar werd zonder bijzondere plechtigheden in gebruik genomen, in verband met ziekte van de eigenaar. Nu de heer Goënga weer is hersteld, is er dubbele reden tot een feestelijke vie ring van de heropening Stellig zullen vele genodigden van de mogelijkheid gebruik maken om van half drie tot half vijf de receptie te bezoeken. Belangrijk is de vereenvoudiging, die nodig is om met „De Marsdiep" op tijd te kunnen varen. Daarom is ook de controle vereenvoudigd. Bij het verlaten van het schip behoeft men geen kaarten meer te tonen en aan boord worden de kaarten ook niet gecontroleerd. Alleen bij het aan boord gaan scheurt de con ducteur een strook van het kaartje of als het een 10 of 20 overtochten- kaart is knipt er een gaatje in. De T-kaarten blijven voorlopig gehand haafd en worden ook nog uitgegeven. Lopende couponboekjes voor de eerste klasse kunnen worden opgebruikt. Restitutie van het prijsverschil is moge lijk. De boekjes zijn niet langer „per soonlijk". CONCERT AAFJE HEIJNIS Donderdagavond, aanvang half negen, verzorgt Aafje Heijnis een liederen- avond in de Ned. Herv. Kerk te Den Burg. Zij wordt aan de vleugel bege leid door Felix de Nobel, alhier als diri gent van het Nederlands Kamerkoor, eveneens geen onbekende. Dit concert vindt plaats onder auspi ciën van de Stichting Kunstkring Texel. Het is derhalve voor abonnees van de Culturele serie 1964 toegankelijk, doch daarnaast ook voor houders van losse kaarten, die vanaf heden bij de VW- kantoren verkrijgbaar zijn. Het programma van de liederenavond is buitengewoon afwisselend. Het om vat een 5-t.al liederen van Franz Schu bert, een 4-tal liederen van Felik Men delssohn Bartholdy, de cyclus ,,A charm of Lullabies" van Benjamin Britten, 4 Langendonckliederen van Jan Mul, 4 werken van Gustav Mahler en een 5-tal Engelse volksliederen. De restauratie van de N.H. Kerk heeft nog de vraag opgeworpen of niet beter uitgeweken kan worden naar de Doopsgezinde Kerk. Terwille van de betere akoustiek in de Hervormde Kerk is dit toch niet gebeurd. Bovendien bleek uit een overleg met het kerkbe stuur en de uitvoerende firma het con cert geen onoverkomelijke bezwaren op te leveren. Als gevolg van de restauratiewerk zaamheden zullen evenwel geen plaat sen in de zijbeuken beschikbaar zijn. De prijzen van de plaatsen zijn ƒ3, en voor jeugdigen t/m 21 jaar ƒ1,50. IGLO RICHT GROTE KOELCEL IN OP TEXEL Voornamelijk ter behoeve van de op slag van „Ola" ijs is de fa. Iglo op het ogenblik bezig met het aanbrengen van een grote vriescel in een schuur aan de Hollewal te Den Burg. De cel mëet 4 x 4 x 2,60 meter en heeft een nuttige in houd van ca. 25 m2. De vriesruimte zal worden gebruikt door de heer W. Maas te Den Burg, die het „Ola" ijs en andere diepvriesprodukten op Texel „impor teert" en de laatste jaren de belangstel - ling voor het produkt zo zag groeien, dat de bestaande opslagmogelijkheid in zijn zaak in de Gravenstraat onvoldoen de werd. In de drie jaar dat de Iglo produkten op het eiland worden ver kocht, groeide het aantal verkooppunten uit tot zestig stuks. De temperatuur in de vriesruimte be draagt 25 a 30 graden Celcius onder nul. Gebleken is dat de kwaliteit van het verpakte consumtieijs, dat in liefst 15 soorten verkrijgbaar is, onder deze omstandigheden onveranderd blijft. Donderdagmiddg om twee uur zal de vriesruimte officieel in gebruik worden genomen. De cel is gebouwd door Iglo en wordt door de fa, Gebr. Schoorl te Den Burg geïnstalleerd, die tevens met het onderhoud is belast. BEEN GEBROKEN Vrijdagmiddag om half zes deed zich op De Zes te Den Burg een aanrijding voor. Zonder voldoende op het achter opkomende verkeer te letten, draaide de automobilist B. uit Den Burg de links van de straat gelegen uitrit in. De be stuurder R. van een achteropkomende scooter werd door deze onverwachte manoeuvre zo verrast, dat hij zijn voer tuig niet tijdig tot stilstand kon bren gen en tegen de zijkant van de auto botste. Hij en zijn vrouwelijke duo passagier, de 18-jarige E. G. Danielse uit Rotterdam kwamen te vallen. Daar bij kwam de dame zo ongelukkig te recht, dat ze een been brak en met de ziekenauto naar het ziekenhuis te Den Helder moest worden vervoerd. De beide betrokken voertuigen werden niet ernstig beschadigd. De politie maakte proces verbaal op. VIJFTIG JAAR BIJ DEZELFDE BAAS Morgen herdenkt de 63-jarige heer G. Koorn te Den Burg dat hij vijftig jaar in dienst is bij de Graan- en kunstmest handel N.V. C. R. Keijser en Co. De heer Koorn, die werkzaam is in het graanpakhuis op de haven van Oude- schild, heeft in de genoemde halve eeuw- zijn taak uitstekend verricht, zodat de directie van het bedrijf hem morgen middag een receptie zal aanbieden in hotel „De Oranjeboom" te Den Burg Zij, die de heer Koorn met dit bijzon dere jubileum willen feliciteren, zijn van half drie tot vijf uur in de zaal welkom. Voorlopig zal „De Marsdiep" de dien sten varen, die nu door de Koningin Wilhelmina" worden onderhouden. „De Dageraad" blijft volgens de bestaande dienstregeling varen en zal zoveel mo gelijk fietsen opnemen. Rectifikatie: Ten onrechte vermeld den wij in een bericïit in de vorige editie, dat de „Kon. Wilhelmina" een dag niet kon varen, omdat het schip bij windkracht 7 of meer niet verzekerd zou zijn. In werkelijkheid is het schip altijd verzekerd. TESO nam de beslis sing omdat bij dwars op de havenmond staande harde wind het afmeren van het schip onmogelijk wordt. Ook zaterdag stond er een harde wind. Toen kon men echter profiteren van een marinesleepboot, die bij het afmeren behulpzaam was. JEROENGROEP WON VERSIERING S WEDSTRIJD De animo van de bevolking om huizen en straten van Den Burg te versieren en te verlichten ter gelegenheid van de Texelse stadsfeesten is niet bijzonder groot geweest. Zoals bekend was een wedstrijd uitgeschreven waarbij de ver sieringen in drie categoriën waren on derverdeeld: algemene versiering, indi viduele versiering en verlichting. Vooral de individuele versiering is weinig tot haar recht gekomen, afgezien van enkele middenstandhanden, heeft vrijwel niemand de moeite genomen zijn huis er feestelijk te laten uitzien, behal ve door het uitsteken van de rood-wit- blauwe of groen-zwarte vlag, wat wèl algemeen gebeurde. Wel waren er enkele goed uitgevoerde govelverlich tingen. Met waardering werden de verlich tingen van de Kogerstraat, Wittekruis- laan, Schoonoordsingel, Stenenplaats, Hogerstraat en Parkstraat bekeken, maar dit goede voorbeeld was toch door weinigen opgevolgd om door de jury te kunnen worden beoordeeld. Besloten werd om daarom alleen de algemene versieringen - erepoorten en buurtver- sieringen - voor prijzen in aanmerking te, laten komen. De jury bestaande uit mevrouw E. H. Luberti-van Bergen en de heren H. Tie- lemans en A Blok-van der Velden kwam tot de volgende uitslag: Eerste prijs, 29Vs punt, een bedrag van ƒ50, werd gewonnen door de Sint Jeroen- groep voor de versiering bij het troep huis De Paardenstal. Tweede prijs: ver siering van het straatbeeld aan De Zes, 28 punten, een bedrag van 25,of een wandbord voor de C.E.Gollardsstichting (de bewoners van de Gollardsstichting hebben zich bijzonder ingespannen). Derde prijs: versiering Jan Dirkszoord door de bewoners van de Willem van Beierenstraat, 251/* punt, ƒ15, De erepoort bij de garage van de Fa. J. Kaczor werd gewaardeerd met 25 punten. De versiering van een gedeelte van de Boogerd 24 punten, de versiering van de Wittekruislaan en de Schoon oordsingel 22V2 punt, de erepoort aan de Hollewal 20V* punt, de versiering aan de Haffelderweg 20 punten, de Weststraat I8V2 punt. De Zwaanstraat, Gravenstraat, Julia- nastraat, Emmalaan en Weverstraat werd eveneens met goedkeuring beoor deeld, maar men heeft gemeend slechts drie prijzen te moeten toekennen. BRIDGEN De uitslag van de 1ste zomerdrive, ge houden in hotel „Texel" is als volgt: 1. Blonk-v d. Galiën 66.20 2. v. Ham-Bouwmeester 57.41 °/o 3. Echtpaar Jouwersma 55.09 °/o 4. Kellner-v. Lenten 54.62 °/o 5. Echtpaar Enuma 52.78 °/o 6. Mantje-Veenema 47.22 °/o 7. Dam-Dros 43.05 0/o 8. Bos-Grootjen 41.20 °/o 9 Dames Brücher-Banar 41.20 °/o 10. Echtpaar Koomen 41.20 °/o De volgende drive wordt gehouden, weer in hotel „Texel", op dinsdag 21 juli. WEER JONGE ZEEHONDEN GEVONDEN De levende have van het Texels Museum blijft zich uitbreiden. Na en kele vondsten van jonge zeehonden vo rige week werden donderdagavond door toeristen twee zeehondjes gevonden nabij Het Horntje. De diertjes waren redelijk goed gezond en werden onmid dellijk naar het museum gebracht. Eer der werd een jonge zeehond, die op Schiermonnikoog was gevonden, naar het museum gestuurd, zodat daar nu acht jonge robben worden verzorgd. MARIONETTENTHEATER IN MEUBELHANDEL In het kader van de Texelse stads feesten organiseert de meubel- en goe derenhandel P. Moerbeek te Den Burg in zijn zaak een marionettentheater voorstelling. Hij heeft hiervoor het be kende „Theatro Magico" uitgenodigd. Van a.s. woensdag tot en met zaterdag, iedere middag van 16 - 18 uur en 's avonds van 19.30 - 11.30 uur, kan men het Marionettenspel in de meubelhandel in de Hogerstraat bewonderen. Hieraan zijn geen kosten verbonden. ULO-EXAMENS In de afgelopen weken deden de volgende ULO-scholieren met gunstig gevolg examen: Jan Bakker (A 4- wis kunde), Klaas Bousma (A wisk.), An- dré Buis (A wi9k.), Douwe Dogger (B), Peter Karsman (A wisk.), Wim Koorn (A wisk.), Kees Minnes (A wisk.), Jan Smit (B), Piet Visser (A wisk.), Gerard Vrouwe (A wisk.). Woensdag, donderdag en vrijdag zal de volgende groep examen doen. De rest volgt op maandag 20 juli. Tot op heden zijn drie candidaten gezakt, zo dat de resultaten niet ongunstig zijn. DR. S. S. SMEDING GAAT MET EMERITAAT Dr. S. S. Smeding te Rottevalle in Friesland, aan wie met ingang van 1 augustus a.s. op ruim achtenzestig ja rige leeftijd emeritaat is verleend, heeft zondagmiddag 12 juli j.l. te Rot tevalle zijn ambtsbediening als dienst doend predikant bij de Doopsgezinde Sociëteit neergelegd en afscheid geno men van de Doopsgezinde Gemeente van Rottevalle - Witveen. Dr. Sibold Sicco Smeding werd op 8 januari 1896 te Groningen geboren. Hij studeerde aan de zeevaartschool op Vlieland en heeft ongeveer zes jaar als derde officier gevaren op de Java-Chi- na-Japanlijn. Na vervolgens ongeveer vijf jaar (1917 tot 1922) werkzaam te zijn geweest bij de Sterrewacht te Lei den ging de heer Smeding in 1922 in de journalistiek. Hij was toen ongeveer ze ven jaar redacteur van de Texelse Cou rant, van de Delftsche Courant en van de Zutphensche Courant. Daarna was hij tot omstreeks 1940 nog ongeveer elf jaar directeur en tevens ook hoofdre dacteur van de voormalige Middelburg sche Courant. Tijdens de bezetting vertoefde de heer Smeding op Goeree, waar hij toen werk zaam is geweest in administratieve functies, o.a. bij de distributie-dienst. Op 10 juli 1944 deed hij intrede als voor ganger van de Vrije Gemeente op Goe ree en Overvlakkee en nadat hij na de bevrijding enige tijd waarnemend bur gemeester van de gemeente Goedereede was geweest werd hij op 10 maart 1946 door ds. L. D. G. Knipscheer uit Gro- nigen ingeleid tot voorganger van de doopsgezinde gemeenten van Noordhorn en Grijpskerk in de provincie Gronin gen, welke naderhand nog met die van Den Horn werd gecombineerd. Sinds 13 november 1960 dient dr. Smeding de doopsgezinde gemeente van Rottevalle - Witveen, waar hij werd in geleid door ds. Dj. E. W. Siccama uit Rotterdam. TEXELAARTJES 3 regels ƒ1.—; elke rege' méér ƒ0,25. Onder adret te bevr (niet eerder dan 11 u. in Boekh en onder nummer f0.25 meer. Maak nu bessensap van rode en zwarte bessen. Profiteert van de lage prijs. M. Huisman, De Veen, tel. 2203 Te koop prima Doré. C M. Witte, Kogerweg, telefoon 332 Meisje 2e kl. huishoud school wil graag iets ver dienen in de vakantie Telefoon (02220) 2513 Te koop sterke pony met mooi wagentje en tuig. Torenhuis, De Wes ten Te koop prima Doré. M. Huisman, „De Veen" telefoon 2203 Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze doch ter en zusje Jeaninc J. M. Siebinga-Nap R. R. Siebinga Susan Johannes Niek Guus Pieter De Cocksdorp, 13 juli 1964. Met grote blijdschap geven wij LT kennis van de geboorte van onze dochter Monique Hcnriëtte Wij noemen haar Monique G. Vlas-Walstra L. Vlas Loodssingel 30, Oudeschild, Texel, 12 juli 1964. Met grote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze zoon Minne N. Goënga-Vinke O. Goënga Den Hoorn, Texel, 10 juli 1964, De Naai 1. Tijdelijk adres: Gem. Ziekenhuis „Parkzicht", Den Helder. Heden overleed, na een langdurig lijden in Huize „St. Jan", onze innig geliefde en zorg zame moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder Elisabeth Wetsteen, weduwe van J. G. Dekker, in de ouderdom van 89 jaar. Matthenesserdijk 282b, Rotterdam: mevr. J. Bakker- Dekker „Oude Kamp" B 89, Texel: H. Vermeulen- Dekker K. Vermeulen en kleinkinderen Den Burg, Texel, 12 juli 1964. Gelegenheid tot condo leren dinsdag van 7 - 8 uur in Huize „St. Jan". r De begrafenis zal plaats hebben donder dag 16 juli n.m. 2 uur vanuit Huize „St. Jan" op de begraafplaats te De Cocksdorp. Na een geduldig lij den is in zijn Heer en Heiland ontslapen, on ze geliefde vader, be huwd- en grootvader Pieter Stoepker weduwnaar van Cornelia Timmer in de ouderdom van 72 jaar. Namens de familie P. J. Stoepker Texel, 11 juli 1964, Huize Irene, Den Burg De begrafenis zal plaats hebben op dins dag 14 juli, n.m. 2 uur op de Algemene be graafplaats te Den Burg. Aanvang rouwdienst in Huize Irene n.m. 1.30 uur. Wij danken allen yoor het medeleven, voor en na het overlijden van onze lieve vader en opa de heer JAN VAN DER KOOIJ Uit aller naam, P. H. Zomer Soestdijk, 9 juli 1964, Nachtegaal weg 28. Telefoon 2027 Dinsdag 8 uur Vrolijk, gezellis, vlot en onderhoudend. TOEGANG ALLE LEEFTIJDEN Woensdag 8 uur John Knittel's beroemde roman op meesterlijke wijze verfilmd TOEGANG BOVEN 18 JAAR. Tot onze grote droef heid, is na een kort stondige ziekte in het ziekenhuis „Parkzicht" overleden onze lieve moeder en oma, me vrouw A. Hemelrijk-Bas, in de ouderdom van bijna 74 jaar. J. Kleve-Hemelrijk P. Kleve Ingrit Silvia Oudeschild, Texel, 11 juli 1964, De Ruyterstraat 87. De begrafenis zal plaatsvinden woensdag 15 juli, n.m. 2 uur vanaf De Ruyterstraat 87 op de Oudeschilder begraafplaats. Partijtje mooie baddoeken 2.80 Bekend merksloop 2.15 Damescamisoles 1.98 en 2.50 Damesdirectoirs v.a. 1.55 maat 44 Lange interlock onderbroek 3.95 Heren net-ondergoed 1.85 Verder tientallen restanten, waar u geld mee verdient. Korting op onze gewone artikelen, met enkele uitzonderingen. Alles onder één voorwaarde, alleen Jantje Contant. 250 gram Knappertjes 73 10 zegels 100 gr. Goudblad thee en 150 gram rumbonen 1.55 20 zegels 1 fles rode vruchten wijn 1.49 25 zegels 2 pak vruchtengries en 1 fles bramensap 1.44 25 zegels 1 pak maïzena en 1 bus a 50 gr nootmuscaat 1,23 25 zegels 2 zak le soort pinda's 1.18 25 zegels 3 flessen Gazeuse 1.17 20 zegels 1 pot le soort aardbeienjam 1.09 15 zegels 2 pak potaarde 98 25 zegels 250 gram Frou Frou 65 1 busje a 50 gram kaneel 49 1 busje a 50 gram witte peper 59 1 literblik aardbeien 1.49 1 zak a 250 gram zomerweelde 79 Pé Dé - Cor de Jong Fa Lager veld.

Texelsche Courant | 1964 | | pagina 2