k VLESSING kosthuis Grote ringrijderij met paard en kar City Theater Fa. Gebr. Schoorl goed boek Geen vriezer. jeugdige lijn Eigenheimers „Pech Onderweg" woensdagavond 29 juli aanvang 7.15 uur Fraaie prijzen. Na afloop volksdansen. Liefde onder de tropenzon Der Zigeunerbaron aardappels rooien Excursie naar Opmeer. Bollenrapers en -pellers gevraagd Telefonisch aangesloten Doré aardappelen verse eieren Voor een leegko mende duplex- woning te Oudeschild Ger Dros Bzn Cursus a een kookster b een hulp in de huishouding CHEMISCH REINIGEN STOOMWASSERIJ „TEXEL" op de Groeneplaats te Den Burg. verkoop voor sloping van een schapenboet, Kwaliteit, Lage prijzen, Gratis dividendzegels Telefoon 2027 fikse korting van 5 tot 30 pet LUSTRUM CONCOURS-HIPPIQUE TROK VEEL BELANGSTELLING (Vervolg van pagina 1) iet merendeel t.z.t. in het wagenmu- :eum te De Waal komen. Dat er de aatste decennia ook op het gebied van ervoermiddelen, niet alleen wat de rorm, maar ook wat de stijl betreft, heel vat veranderd is, bleek wel duidelijk! De originele postkoets van Van Gend joos, getrokken door vier prachtige ;chimmels, was wel het meest gefoto grafeerde object van de dag. Geen won- Ier. want met de in de oorspronkelijke iniform gestoken postillon met zijn bij- ij der en de achttiende-eeuwse passa giers vormde dit wel een bijzonder ro- nantisch geheel Voor het publiek, dat verheugender- vijs voor een goed deel uit jongeren Destond, die dus, blijkbaar niet alleen naar belangstelling voor techniek heb ben, was het optreden van de Pony- :lub „De Kloppertjes" wel een hoofd schotel. Het bij het optreden onlangs te De Koog reeds uitvoerig beschreven spel ,Tijl Uilenspiegel als Torenwachter" gaf jok nu aanleiding tot vele vrolijke mo- nenten. Er werd dan ook enthousiast ereageerd en tot slot hartelijke geap plaudisseerd. Ook het optreden van deze onge club werd met grote aandacht ge volgd. De onvolkomenheden gaven er niet te miskennen charme aan. Het eugdige élan, waarmee alle nummers verden uitgevoerd, deed hartverwar- nend aan. Het „Handicap Springconcours", dat iet besluit vormde van deze welge slaagde dag, was door het enigszins ;pectaculaire karakter ervan een pas- iend sluitstuk. Jammer, dat slechts vier -uiters (D. Keijser. R. Keijser, P. Beers n mej. L. Wetsteen) zich hiervoor op gaven. Van harte hopen wij dat dit aan- al zich het volgend jaar minstens ver- lubbeld heeft! Uitslag keuringen: Het beste veulen: Fodiena, fokker- igenaar C. J. Swaerts, Oudeschild, off. Ie premie en aanwijzing voor uitzen ding naar Centrale Keuring (verder ïangegeven met C.K.) Beste 1- of 2-ja- ige merrie: Diana, off. 1 C.K., eigenaar lac. de Graaf, De Westen. De beste drie- arige merrie: Colina off. 1. C.K., eige- ïaar W. F. van Waveren, Emmeloord. Beste oudere merrie: Todiena C.K., •igenaar C. J. Swaerts. Oudeschild. Merrieveulens: .Fediena, fokker-eige- laar C. J. Swaerts, Oudeschild, off. Ie iremie. Eretrix, fokker-eig. N. A. >waerts, Oudeschild: lokaal 2e premie, 'odiena, fokker-eig. C. J. Swaerts, Dudeschild. off. 1, C.K.; Foxcola, fok- :er-eig. M. Witte te Den Burg: off. pre- niewaardig. ronings type: Freya. fokker-eig. R. Dijkshoorn, De Cocksdorp: Lok. 2e premie; Veulen, fokker-eig. G. Rikken- )erg, De Waal: lok. 2e premie. -7-jarige stamboekmerriën met veulen, Delders type: Bolina, eig. W. H. Zijm te Den Burg, lok. 2 in stamboek; Beatrix, ig. N. A. Swaerts, Oudeschild, off. 2de premie; Bea, eig. C. J. Swaerts, Oude- child, off. 1 sterpredikaat. Dudere merriën, Gelders type: Todiena, ?ig. C. J. Swaerts, C. K. jarige merriën, Gelders type: Ediena, okker-eig. C. J. Swaerts, off 2 Dronings type: Eveline, fokker-eig. Joh. Roeper te Oosterend, off. 1 C.K. ïbea, fokker-eig. N. L. Vermeulen te Den Burg, off. 2. -jarige merriën Gelders type: Dia- nante, eig. A. J. Goeman te De Waal, >ff. 1 C.K.; Dieuwina, eig. Jac. de Graaf, De Westen, off. 2.; Diana, eig. Jac. de raaf, De Westen, off. 1 C.K. 2-jarige nerriën, Gronings type: Dauwelineke, 'okker-eig. N. A. Swaerts, Oudeschild, >ff. 2; Dea, fokker-eig. Gebr. Prins, Bierland, off. 2; Doramia, fokker-eig. D. >mit, De Dennen, off. 2. I-jarige merriën, Gelders type: Colina, ig. W. F. van Waveren, Emmeloord, >ff. 1 C.K.; Gronings type: Caroline, okker-eig. Joh. C. Roeper, off. 1 C.K.; Donnie, fokker-eig. Jac. de Graaf, Lo caal 2; Cunica, fokker-eig. Gebr. Prins, Sierland, off. 2.; Corrie. fokker-eig. Joh Roeper, off. 1 C.K.; Citella, fokker- •ig. R. Dijkshoorn, De Cocksdorp, Lo aal 2; Cariline, fokker-eig. D. Smit, •e Dennen, lokaal 2. Fjordenpaarden: hengstveulens: hengstveulen fokker-eig Roozendaal te Oosterend, 3e premie; engstveulen, fokker-eig. J. Roozendaal, e premie. -jarige merriën: Hanny, fokker-eig. J. .oozendaal, 2e premie; Helma, fokker- :ig. P. Roozendaal, le premie. -jarige merriën: Gitta, fokker-eig. Roozendaal 2e premie. -4-jarige merriën: Erna, fokker-eig P. toozendaal, le premie. - t/m 8-jarige merriën: Dolly, fokker- •ig P. Roozendaal, le pr. voorlopig model; Nelle, eig. A. G. v.d. Bos te Amstelveen, 2e pr.; Merrie, eig. W. Bak ker, Den Hoorn, 3e pr. 9-12-jarige merriën: Helga, le pr. voor lopig model. Merrie, eig. A. W. Bakker, Den Hoorn, 2e pr. 13 jaar en oudere merriën: Merrie, eig. Joh. Witte, 't Noorden, 2e pr. Eervolle vermelding: merrie van Terpstra. Modelmerriën: Olga, eig. A. Terpstra, Den Burg, le premie als model. Ster certificaat. Stermerrien: Hansje, eig P. Roozendaal, le prijs, v Shetland pony's 1. Merrie Toosje, eig. M. Broekman, 2. Merrie Cecilia, eig. R. Dijkshoorn; 3. Merrie Son ja, eig. G. J. Witte. Uitslag concours-hippique Eenspannen landbouwtuigpaarden voor 2-wielig voertuig: 1. Goudster, eig. K. du Porto; 2. Caroline, eig. Joh. C. Roe per; 3. Corrie, eig. J. C. Roeper. E.V.: Carlos, eig. M. C. Bakker, en Nora, eig. H. Koorn Czn. Eénspannen landbouwtuigpaarden voor luxe rijtuigen: 1. Zatopek, eig. P. Dros Nzn.; 2. Vossie, eig. J. Verberne; 3. Goudster, eig K. du Porto. E.V.: Zita, eig. J. J. van Maldegem, en Carlos, eig. M. C. Bakker. Concours voor éenspan pony's, aange spannen voor 2- of 4-wielige wagen en gereden door kinderen t/m 14 jaar: De pony's werden voorgereden door Ans de Graaf (1); Albert Koorn (2) Annemarie Keijser (3). E.V.: Ans Roe per, Dries Veldkamp en Nico Roeper. Concours van éénspannen landbouw tuigpaarden voor luxe rijtuig, gereden door dames zonder assistentie van een heer. 1 Goudster, eig. K. du Porto; 2. Vossie, eig. J Verberne; 3. Carlos, eig. M C. Bakker. E.V.: Zita, eig. J. J. van Maldegem, Felix, eig. K. Lap; Nora, eig. H. Koorn Czn.; Rosina, eig. M Witte Concours van éénspannen Fjordenpaar den aangespannen voor landbouw wa gens: eigenaars; 1. Joh. Witte; 2. W. J. Bakker; 3. P. Zijm. E.V.: T. Comman deur. A W. Bakker en P. Roozendaal. Concours van eenspannen fokmerries landbouwtuigpaarden, aangespannen voor de landbouw wagen. 1. Vossie, eig. J. Verberne; 2. Zita, eig. Jn. G. van Maldegem; 3. Rozina, eig. Mar. Witte. Concours van tweespannen landbouw tuigpaarden voor luxe rijtuig: 1. Corrie en Caroline, eig. Joh. C. Roeper; 2. Zita en Zatopek, eig. J. J. van Maldegem en P. Dros Nzn.; 3. Vossie en Felix, eig. J Verberne en K. Lap. E.V. Peter en Adel- heid, eig. Gebr. van Heerwaarden. Concours van tweespannen landbouw tuigpaarden, aangespannen voor de landbouwwagen: 1. Zatopek en Goud ster, eig. P- Dros; 2. Corrie en Caroline, eig. Joh. C. Roeper; 3. Karei en Frits, eig. Gebr. Zijm. E.V.: Vossie en Felix, eig. J. Verberne en K. Lap, Rozina en Sjalotte, eig. M. Witte en A. Goeman. Op 31 juli zijn onze lie ve opa en oma W. Boon Azn. en A. Boon-Halsema 40 jaar getrouwd. Zij herdenken deze dag op 2 augustus. Margaret Jannes Australië Willem Jannes Peter Brons Willem Brons Texel Wij danken allen har telijk voor de belangstel ling ondervonden op 9 ju- Fam. P L. S. Stechweij Aan allen die hebben meegeleefd na het over lijden van onze lieve vrouw, moeder en oma LODEWIJNTJE KLAZINA GIELES betuigen wij onze harte lijke dank., vooral dokter Renout voor zijn hulp dominee Beerthuis voor de troostwoorden tot ons gesproken en verder aan dragers en buren voor de laatste eer de overledene bewezen. Uit aller naam: C. van Leeuwen Zuid-Eierland E 67, Texel. Opgave voor woens dag as. 9 uur bij KI du Porto, telefoon 02223-368 of mevr Keesom Karsten, telefoon 02220-2729 R. S. SMIT Lijnbaan 33, Den Burg, telefoon 2132 onder nummer 02220-2360 JAC. ZUIDEWIND Schilderweg S 20, Oudeschild. Rubriek voor Landbouw en Veeteelt DE BEDRIJFSRESULTATEN IN 1963 U hebt in de diverse vakbladen kun nen lezen, dat de eerste resultaten over 1963 van bedrijven met een bedrijfs economische boekhouding los beginnen te komen. Voor de weide- en gemengde bedrijven betreft dit de periode 1 mei 1963 tot 1 mei 1964. Voor de akkerbouw ligt dit iets anders, maar de uitslag heeft toch ook betrekking op het oogst jaar 1963. De eerste indruk was, dat de resulta ten van de weidebedrijven over 1963 iets beter waren dan over het voor gaande jaar. Voor de gemengde bedrij en meende men zelfs van een belang rijke verbetering te kunnen spreken. De resultaten op de akkerbouwbedrijven lëken iets minder goed, wat speciaal te wijten zou zijn aan de lage prijzen van het pootgoed. Nu er langzamerhand meer gegevens beschikbaar komen, sohijnt de eerste indruk voor de weidebedrijven niet he lemaal te kloppen. Op het moment lijkt het er eerder op, dat het resultaat voor deze bedrijven nog iets minder is dan vorig jaar. Hoewel het aantal bedrijven, dat op het moment uitgewerkt is op ons eiland nog heel klein is, schijnt deze tendens toch ook aanwezig te zijn. Wel blijkt ook nu al weer, dat de bedrijven, die ieder jaar goed te voor schijn komen ook dit jaar weer aan de top zullen staan. Er is blijkbaar toch een mogelijkheid om onder minder gunstige algemene omstandigheden een weg te vinden, die met wat geluk tot een aanvaardbaar resultaat leidt. Het is wel vrij zeker, dat ook dit jaar de uit komsten op overigens volkomen verge lijkbare bedrijven wel weer ƒ600,tot ƒ700,per bunder uiteen zullen liggen. Dit betekent op een bedrijf van bijv. 17 ha. een verschil van ƒ10.000,tot 12.000,Wel een verschil om eens over na te denken. Te koop prima J. v. d. Vis Oost 78a, tel. 365 VOLOP P. ZEVENHOVEN Schilderweg B 45 telefoon 2964 Woningbouwvereniging „Texel" kunnen leden zich uit sluitend schriftelijk, op geven bij het secretariaat Beatrixlaan 30, Den Burg vóór 10 augustus a.s. Het bestuur GEVRAAGD voor leerling Zuivelschool van 3 aug. - 19 dec. 1964 Aanmelden bij C.Z. „EENDRACHT" Schilderweg TEXELAARTJES regels ƒ1.—. elke rege' néér ƒ0,25 Onder adres e bevr (niet eerder dan 1 u. in Boekh.) en onder nimmer ƒ0,25 meer. Te koop prima Doré. VI. Huisman, „De Veen" ;elefoon 2203 Wie wil ons helpen jollenpellen. H. v.d. Ster, iallerweg nabij Den 3urg, telefoon 2892 Gevr. voor sept., liefst e De Koog, door echtpaar roor 2 of 4 weken, slaap- amer, met of zonder >ension, tegen billijke >rijs in hotel of bij par- iculieren. Brieven met >rijsopgaaf aan het bur. ran dit blad onder num- xier 666 Te koop gevraagd au toped op luchtbanden. K. /an Tatenhoven, W 66 Te koop T.V. antennes voor rëklame T.V. zender R.E.M. Tevens Philips TV 43 cm 225— 3 mnd gar. Bob Kuiper, Bomen- diek 6. tel. 2257 Wij kunnen U leveren jonge haantjes. Panklaar. Vooruit bestellen, worden bezorgd! F. C. Hopman, Ongeren B 196, tel. 2184. Bollenrapers gevraagd. J v.d. Geest, P.H. Polder Te koop H.M.W.-brom- mer, motor klein defect. Buurtje 4. Oudeschild Voor eeo LANGEVELD DE ROOU N.V. Heden overleed in het ziekenhuis „Park zicht" te Den Helder, na een smartelijk lij den, mijn innig gelief de en zorgzame vrouw, onze zuster, behuwd zuster en tante Necltje Bakker, geb. Krul, in de ouderdom van 76 jaar. Uit aller naam G. Bakker Huize „Irene", Den Burg, 25 juli 1964, Gasthuisstraat 21. De begrafenis zal plaats hebben op woensdag 29 juli 1964 op de begraafplaats te De Cocksdorp. Vertrek van huize „Irene" n.m. 2 uur. Te koop puikbestezeeuwse P Beers Molenstraat 3< Telefoon 2913 Voor al Uw verzekeringen en hypotheken naar De Koog, telef. 02228 351 De Streekontwikkelingscommissie „Texel" is voornemens een cursus „Pech Onderweg" te organiseren voor autorijders of toekomstige au torijders. De cursus zal worden verzorgd door de Technische Afdeling van de Koninklijke Nederlandsche Toe ristenbond A.N.W.B. Zo mogelijk zal de cursus worden gehouden omstreeks oktober-november 1964. Opgave zo spoedig mogelijk bij het personeel van de landbouwvoorlichtingsdienst en mej. Bastiaans van de Huishoudelijke Voorlichting. Het Bestuur van de Stichting Clazina Emelie Gollards Rusthuis vraagt Indiensttreding 1 september of eerder, indiensttreding zo spoedig mogelijk. Aanmelden bij de direktrice. Telefoon 02220 - 2634 Oudeschild Maandags gehaald, vrijdags klaar georganiseerd door de Vereniging voor Vrienden van het Paard te Texel in samenwerking met de Folklorecommissie. opstellen bij het Fanfaragebouw voor 7 uur, waar de optocht pre cies 7 uur vertrekt Opgave voor deelname s.v.p. heden, dinsdag avond aan: mevr. Keesom-Karsten, Schilder weg, tel 02220-2729 of Joh. C. Roeper, Ooster end. telefoon 02223-204 De Plaatselijke Ruilverkaveling over te gaan tot Commissie voor „Texel" wenst voorheen in eigendom en gebruik bij de heer C Bakker Dzn., ,.Men- nohoeve". De boet is gelegen nabij de Kadijksweg ter hoogte van de Jan Ayesloot op het perceel Sectie D no. 2021. Alle materialen moeten worden af gevoerd en de ondergrond dient tot een diepte van 80 cm. beneden het maaiveld puinvrij gemaakt te wor den. Nadere inlichtingen bij de secretaris van de Commissie, de heer C. van Groningen, We verstraat 49, Den Burg. Inschrijvingen uiterlijk 3 augustus a.s. bij genoemd adres. De Commissie 250 gram fijne sprits 10 zegels Riedel 2 flessen 1.22 20 zegels 1 spuitbus Vliegcndood naar keus 50 zegels Veluwse koeken per pak 75 10 zegels Goudboon poederkoffie per pot 1.98 40 zegels Bij 1 groot pak Cus tard a 65, 1 blik ana nas liter 99 40 zegels Chocola - Agat puntjes 150 gram 67 10 zegels 1 doos a 20 stuks Thee zakjes goudblad 95 40 zegels 1 blik boterhamworst 15 zegels 1.09 Dinsdag 8 uur (Unser Haus in Kamerun) Zal haar noodlottig zwijgen hun bei der levensgeluk verwoesten? Een te leurstellend verleder maakt het zo moeilijk om lief te hebben TOEGANG BOVEN 14 JAAR. woensdag 8 uur Tempo, avontuur en levenslust in de nieuwste verfilming van de Johann Strauss-operette MelodieÊn, die de wereld nooit zal vergeten, in een film met internatio nale star-bezetting. TOEGANG ALLE LEEFTIJDEN Biedt zich aan voor met de nieuwe Grimmen aardappelrooier, tevens le huur J. v. d Star telef. 317 Oosterend 't Noorden Het Dagelijks Bestuur van de polder Eijerland op Texel brengt ter openbare kennis, dat op woensdag 26 augustus 1964, zal plaats hebben de candidaatstelling voor de verkiezing van een Hoofdingeland, ter vervulling van de opengevallen plaats van de heer REIJER BARENDRECHT Hzn wegens periodiek aftreden (herkiesbaar) Op die dag. van 19 tot 22 uur kunnen bij de voorzitter van het Dagelijks Bestuur, die daar toe zitting zal houden in het Polderhuis te de Cocksdorp, schriftelijk opgaven van eandidaten worden ingeleverd De nodige formulieren zijn lot het tijdstip van de candidaatstelling kosteloos bij de secretaris van bovengenoemde polder verkrijgbaar Texel 27 juli 1964 Het Dagelijks Bestuur voornoemd, KI Kalis Jzn Voorzitter A van Hoorn, secretaris Pé Dé - Cor de Jong Fa Lagerveld. koelkast of wasautomaat gaat onze deur uit zonder een General Electric vriezers, koel kasten en wasautomaten. Frigeco koelkasten. Indeset koelkasten en wasauto maten. Norge vriezers en koelkasten. Matura en A.E.G. wasautomaten enz., enz. WA ALDERS TRA AT - TELEFOON 2550 Voorgevormd beha'tje In leuke broderie d'Anglalse. Accentueert de jeugdige lijnl AA en BB cups S.50. Bijpassend gordeltje 3.95. Gaine van meegaand tule-elastlek. Heerlijk vrij, jong en sportief bewegenl Satijn elastieken voorpandje, in wit en zwart 9.95 verkrijgbaar bij:

Texelsche Courant | 1964 | | pagina 3