De vierde dag Strandfeest slaagde uitstekend Veel voetziekte in tarwe rubriek voor I o„,i.r miohii. LANDBOUW en VEETEELT C. >an («roningiii GEERVLIET N.V. DEN HOORN Ondanks het minder fraaie weer van afgelopen dinsdag, is het strandfeest nabij paal negen, dit keer in het teken van de stadsfeesten, een groot succes geweest. Honderden kinderen tussen de vijf en vijftien jaar hadden zich rond één uur verzameld om enthousiast aan de behendigheidsspel letjes, zoals hard- en zaklopen, zandfi- guren maken enz. mee te doen. Aan het slot van de middag konden de kinderen hun ..speurderstalenten" demonstreren tijdens een spannende schatgraverij. Het is onmogelijk om alle drieënzestig prijswinnaars in dit stukje te vermel den, maar onze felicitaties komen hen zeker toe. Zoals ook tijdens de voor gaande jaren was de organisatie uitste kend verzorgd door de strandfeestcom missie, die altijd bestaat uit Hoornders en badgasten. „De Strooppot" Een kleine tweehonderd mensen wa ren om half acht bijeen gestroomd op het sportveld om te genieten van het wagenspel „De Strooppot", gespeeld door de toneelgroep UD.I. Het spel en het verhaal laten we hier buiten be schouwing, dat is reeds in een voor gaand nummer besproken, maar een opmerking van een badgast hierover willen wij U niet onthouden: „Waarom spreken ze geen echt Texels in plaats van een poging tot Algemeen Be schaafd met een Texels accent. Het is tenslotte een Texels verhaal met Texel se mensen". Overigens was men vol lof. Na afloop van het spel stonden er tientallen kleine kinderen met grote ouders te trappelen van ongeduld voor een plaatsje in de lampionoptocht. Het was helaas nog niet helemaal donker, toen de stoet zich in beweging zette, waardoor het lichteffect van de lam pions achterwege bleef, maar de klein tjes, hand in hand met de groten, ge noten met volle teugen. Voorafgegaan door de drumband, in kleurig costuum, en het fanfarekorps marcheerde men door het dorp. In de tent Om de stadsfeesten te Den Hoorn voor iedereen aantrekkelijk te maken, had men achter het dorpshuis „De Waldhoorn" de grote tent met dansvloer opgezet. Moeilijkheden, die roet in het eten dreigden te strooien ontstonden toen door een misverstand er geen piano voor de band „The Sea Side Six" aan wezig was. De band kon en wilde niet zonder piano musiceren. Dank zij de medewerking van enige Hoornders kon echter op het laatste moment voor een UITBREIDING COLLECTIE OUDE VOERTUIGEN De Vereniging voor Vrienden van het Paard, die o.a. een fraaie collectie oude voertuigen bezit, wil deze verzameling uitbreiden. Men wil nagaan of iemand nog over onderdelen van een zg. lange wagen, waar men vroeger de lammeren mee vervoerde, beschikt. Ook zoekt men naar zg. raamhouten en een ponter van de Texelse hooiwagen. Zij, die de ver eniging kunnen helpen, worden ver zocht contact op te nemen met de secre taris van de vereniging, de heer P. C. Hm, Spang W 24a, De Waal. FEUILLETON door H van Omme. 20. Hij knikte. „Zou dat. eh.door ons huwelijk komen?" „Vast. En.... ik reken er op, hoor. Als het straks zomer is, wil ik je dage lijks een paar uurtjes beneden hebben, bij me in de salon". „Akke.... vrouwtje.... dat zou even wat zijn, he?" Ze legde hem weer kalm in de kus sens. „Zo, mijnheer mijn gemaal, hier is het eerste avondeten, dat je vrouw heeft klaar gemaakt" „Dan zal het dubbel lekker smaken". „Maar eerst je medicijnen, he? Die moeten ook meehelpen je beneden te krijgen. Zo. Ik haal mijn boterhammen en dan kom ik gezellig bij je zitten. Eten we samen". „Akke". „Ja?" „Heeft je moeder geen pakje gehaald?" „O ja, dat is waar ook. Ik neem het gelijk mee". Een paar minuten later legde ze het pakje op zijn bed. Toen ging ze ook eten en af en toe keek ze hem lachend aan. Geruime tijd aten ze zwijgend, doch op een gegeven ogenblik vroeg de zieke: „Ben je niet nieuwsgierig naar de in houd?" „Mijn mem heeft me geleerd, dat nieuwsgierigheid een ondeugd is, dus. „Die Akke. Straks. Vanavond zal ik het je laten zien. Ik wou, dat ik je nieuwsgierig kon maken. Want wat er in zit, is voor jou". „Breng me niet in verleiding". „Goed, vrouwtje, je hebt gelijk. Straks maak ik het open". Na het eten waste ze vlug af, rookte nog een sigaret, vulde de bestellingen in voor de volgende morgen en keek instrument worden gezorgd. De stem ming tijdens het bal liet niets te wensen over. De sfeer deed sterk aan Ouwe Sunderklaas denken, en dat zegt wat! Wel raakten enkele malen heethoofdige jongelui met elkaar op de vuist, maar deze incidentjes werden tactisch de kop ingedrukt en deden aan de avond wei nig afbreuk. Wel was vervelend, dat tijdens een van deze ongeregeldheden een glas bier terecht kwam in een kostbare versterker van de band. Om dat het apparaat van een bijzonder type is, is reparatie niet mogelijk, zodat de schade ca. ƒ1000,bedraagt! S.V. TEXEL De indeling voor seizoen '64-'65 is als volgt: 4e kl. A KNVB: BKC, Grass hoppers, Helder, Hollandia T„ LSW, Schagen, SRC, Succes, Texel, VZV en Watervogels. Neem er goede nota van en profiteer komen, dan zal je er van nu af bij moeten zijn. Als het maar half kan, pre sent! TEXELSE BOYS-NIEUWS Vrijdagavond half acht trainen voor de junioren, daarna de senioren De trainer is er niet voor vijf of zes leden, maar voor allemaal. Willen jullie voor de competitie begint weer in conditie komen, dan zal je er van nu afaan bij moeten zijn. Als het maar half kan, pre sent dus. S.V.O.-NIEUWS Na een rustperiode van enkele maan den zal er eindelijk weer gevoetbald worden. Zondag a.s. zullen er n.l. beker wedstrijden worden gehouden te De Cocksdorp, waaraan ook SVO zal deel nemen TWEE BAARDEN ERAF Het zo groots aangekondigde baard scheren, woensdagmiddag op de Groe- neplaats, is een minder sensationeel evenement geworden dan wij hadden gehoopt. Om onduidelijke redenen bleef de baard van de heer J. M. de Vries, die als eerste onder het mes zou gaan, rus tig zitten. Wel moesten enkele andere baarddragers er aan geloven. De heren G. Coevert en J. Geus stelden zich vrij willig ter beschikking. De twee baarden bleken ruim dertig loten waard te zijn. Van het plan om ook 's avonds een der gelijke stunt uit te voeren, moest wor den afgezien. GEEN VOORRANG VERLEEND Door het niet verlenen van voorrang deed zich woensdagmiddag om half zes op het Schilderend te Den Burg een aanrijding voor. Uit de Wilhelminalaan naderde mej. D. te Den Burg in haar personenwagen. Ze zag de van links komende bestelwagen, die werd be stuurd door de heer A. Zielman, maar meende nog juist het Schilderend te kunnen oprijden. De wagens botsten op elkaar en liepen elk schade op. De wa gen van mej. D. kon op eigen kracht verder rijden, maar de bestelwagen moest worden weggesleept. Tegenover de politie verklaarde mej. D. dat zij de afstand verkeerd had geschat. Bij de botsing liep de heer Zielman een kleine verwonding op aan het hoofd. Mej. D was ongedeerd. De politie maakte pro ces verbaal op. nog eens de keuken rond, waarna ze de deuren sloot en de lichten uitdraaide. Vervolgens liep ze neuriënd naar boven en ging naast zijn bed zitten. „Heb ik dat niet vlug gedaan?" „Prima". Hij legde de krant neer, waarin hij zat te lezen en keek haar aan. Hij begon te lachen en nam het pakje. „Mijn huwelijksgeschenk, Akke. Ongetwijfeld zul je in je latere leven gelegenheid hebben er mee te pronken. Maak het maar open". Nu was haar nieuwsgierigheid toch wel opgewekt. Ze peuterde de lakzegels stuk, waarna ze het koordje losmaakte. Uit het papier kwam een metalen cas sette, die ze opende. Gelijktijdig slaakte ze een kreet van verrassing en als ge fascineerd staarde ze naar hetgeen in de doos lag. Hij genoot van haar verrassing. „Een snoer echte parels, Akke. Misschien zijn ze nu wat dof, want ze lagen al jaren in de bankkluis. Om je hals zullen ze wel weer hun natuurlijke kleur terug krijgen". Voorzichtig nam ze het snoer uit de doos en hield het voor zich. Ze keek rond naar de spiegel boven het fon teintje, doch de man zei: „Kom eens hier, dan zal ik het omdoen". Akke boog zich naar hem voor over en met bevende handen deed hij haar het snoer om, had wat moeite met de sluiting en toen hij het dicht had, streelde hij even haar hals. Ze kwam overeind en liep naar de spiegel, waarin ze zichzelf bewonderde. Ze draaide zich in het rond en keek maar steeds naar haar spiegelbeeld. „Ik hoop, dat je het mooi vindt, Akke het is familiebezit. Maar nu jij mijn vrouw bent, is het natuurlijk voor jou". „Ik ben gewoon sprakeloos stotterde ze. „Het doet 't natuurlijk het beste, als je een avondjurk aan hebt. Maar zelfs zo staat het je uitstekend". VALPARTIJ OP PONTWEG In het begin van deze week deed zich op de Pontweg een merkwaardig onge lukje voor. Twee 19-jarige vakantie gangers uit Soest waren op weg naar 't Horntje en reden achter elkaar. On geveer ter hoogte van de kruising van de A'kenibuurtsweg nabij Den Burg raakte de op de brommer gebonden tas van de voorste rijder los en viel op het fietspad. De achteropkomende jongen kon niet meer uitwijken en reed over de tas heen, waarbij hij kwam te vallen. Een toevallig passerende arts vermoed de dat de jongens een lichte hersen schudding had opgelopen en bracht hem naar kennissen te De Cocksdorp. De bromfiets bleef onbeschadigd. UITSLAG VERLOTING Ter gelegenheid van het zaterdag ge houden Concours-Hippique van de Vereniging voor Vrienden van het Paard werden programmaboekjes ver kocht, die waren voorzien van een lot. De prijzen van de verloting zijn geval len op de nummers 317 (eerste prijs); 58 (tweede prijs) en 439 (derde prijs). De prijzen bestaan uit kunstvoorwerpen en kunnen worden afgehaald bij mevrouw De Lugt. Wilhelminalaan 2, Den Burg. BROMFIETSERS GEWOND DEN HOORN Woensdagavond werd een Amsterdamse kampeerder, die op zijn bromfiets op weg was naar het kampeerterrein Loodsmanduin gewond bij een valpartij. De jongen heeft te hard gereden en slipte op het losse grind bij de kruising Klif-Rommelpotsweg. Bij zijn val liep hij pijnlijke verwondin gen op aan gezicht en ledematen. Ook zijn vriend, die op de duo zat en boven op hem terecht kwam, werd aan de han den gewond. Het tweetal werd hevig bloedend naar de kantine van het kampeerterrein gebracht, waar de kampbeheerder voor de eerste hulp zorgde. De bromfiets bleef onbescha digd. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 22 tot en met 29 juli 1964 Geboren: Edwin Gerardus, zv. Gerar- dus Johannes Veeger en Theodora Geer- truida Witte; Rensje Catharina, dv. Cornelis Boudewijn Kos en Jantje Eli sabeth Pranger Ondertrouwd: Petrus Johannes van Heerwaarden en Maria Johanna Smit; Douwe Simon Bakker en Dina Paulina Westdorp. Overleden: Cornelia Martje Dal- meijer, oud 81 jaar; Aaltje Bas, oud 73 jaar, wed. van J. Hemelrijk; Neeltje Krul, oud 78 jaar, echtgenote van Ge rardus Bakker. INGEKOMEN PERSONEN Cornelis Witte, van Brits Afrika naar Den Burg, Kogerstraat 55; Walter H. W. van den Bom, van Doorn, Mariniersweg 7 naar H 131; Jan Mosk, van Ede, Ver lengde Maanderweg 129, naar Den Burg, Parkstraat 2; Annie Bruggert, van Be verwijk, Prinsesselaan 33 naar Den Burg, Kogerstraat 40; Martina Dros, van Engeland, naar Den Burg, Schilderend 58; Hendrikus B. Verleun, van Reeu- wijik, Platteweg 8 naar De Koog, Boodt- laan 36; Wiebe Muller, van Den Helder, Buitenhaven 5 naar H 131; Hendrik J. van der Kooij, van Apeldoorn, Beekber gen. Stoppelbergweg 40 naar Den Burg, Willem van Beierenstraat 11; Aaltje Brouwer, van Roden, Nieuweweg 12 naar Oosterend, Botterstraat 3; Diede- rika M. Bruin, van Duitsland, naar Den Burg, Kogerstraat 94, Alberdina J. Jan sen van Amsterdam, P. Aertszstraat 85 III naar Den Burg, Kogerstraat 41; Sigrid E. Wierenga, van Leeuwarden, F. v. Mierisstraat 55 naar S 26a; Bauke S. Wieringa, van Rotterdam, Zestien- hovensekade 489 naar S 26a. VERTROKKEN PERSONEN Herre van der Heide, van H 131 naar Doorn, Mariniersweg 7; Wilhelmus Pot man, van H 131 naar Den Helder, Bui tenhaven 5; Jan van Laar en gezin, van Den Burg, Boogerd 4 naar Enkhuizen, Mr. Fluitmanstraat 22. Ze draaide zich om en keek hem met schitterende ogen aan. Toen liep ze langzaam naar hem toe, de parels lief kozend. Ze greep zijn hoofd, langzaam boog ze zich over hem heen en, terwijl ze een kleur kreeg, drukte ze met be vende lippen een zoen op zijn mond. „Dank je, dank je voor dit ontzettend mooie geschenk HOOFDSTUK 12 Het huwelijk doet je goed De volgende middag kwam Jacob Derkindere plotseling op bezoek. Akke had hem enige tijd geleden verzocht niet meer aan de voordeur te bellen, doch achterom te komen. Dus stond hij om half drie, terwijl Akke de krant zat te lezen, plotseling voor haar neus. Ze kwam vlug overeind. „Meneer Jacob, wat voert u zo plotseling naar Bollega?" Hij glimlachte en stak zijn hand uit, die ze werktuiglijk drukte. „Louter belangstelling, juffrouw Feenstra. Volkomen onbaatzuchtig. Vanmorgen heb ik examen gedaan en omdat ik toch de hele dag vrij ben, dacht ik: laat ik eens naar oom gaan kijken". „En? Geslaagd?" De jongeman haalde zijn schouders op. „Dat hoor ik pas over enkele dagen. Veel fiducie heb ik er niet op". Akke keek hem onderzoekend aan. „Ga zitten. Meneer slaapt op het ogen blik. Zo.dus je verwachtingen zijn niet al te hoog gespannen. Niet hard genoeg geblokt, zeker?" Hij was gaan zitten en bood haar een sigaret, gaf vuur en stak er zelf ook eenn op. „Wat doe je er aan? Ik heb nu eenmaal niet zo'n studiehoofd. Nu ja, laat ik er tweekeer zolang over doen als een ander. Notaris worden, bereik ik toch nooit". „Kom, kom, niet zo pessimistisch. Waar een wil is, is een weg". (Wordt vervolgd). Zoals wij enige weken geleden reeds mededeelden ziet het er niet naar uit, dat de tarwestengelgalmug, die speciaal in Noordelijk Groningen zoveel kwaad heeft gedaan ook de Texelse tarwetelers schade zal berokkenen. Op het moment, dat we dit schrijven hebben wc nog geen schade van dit insect waargeno men. Intussen betekent dit niet, dat de tar wetelers op ons eiland voor alle leed gevrijwaard blijven. Het moet verschil lende akkerbouwers wel opgevallen zijn, dat in de tarwe we menen van in de zomertarwe nog meer dan in de winter tarwe de laatste weken diverse witte stengels en aren zijn verschenen. Op heel veel percelen vinden we deze „dode" planten regelmatig verspreid door het hele perceel, in andere geval len komt het verschijnsel meer plaatse lijk voor. Op deze plaatsen hebben de planten dan voor practisch 100% reeds de kleur, die het gewas heeft als het rijp is. We kunnen deze afwijking onder brengen onder de naam „voetziekte". Wat is dc oorzaak? In de eerste plaats moet worden op gemerkt, dat met de naam voetziekte een groep van ziekten wordt bedoeld. Oudere tarwetelers kunnen weten, dat naast de afwijking die op het moment voorkomt en waarbij de planten alleen de witkleuring vertonen ook een ziekte onder dezelfde naam bekend is, die zidh demonstreert door het omvallen van de planten. Men ziet dan door het hele perceel verspreid een flink aantal planten „gestreken" liggen. We menen echter wel te kunnen zeg gen, dat bij beide vormen de kwestie van de structuur van de grond een zeer belangrijke rol speelt. Verder is er de kwestie van de vruchtwisseling. Toen in de dertiger jaren de teelt van tarwe, als gevolg van de Tarwewet veel aan trekkelijker was dan van andere ge wassen. kregen we na een aantal jaren ook geducht met voetziekte te maken. Dit geldt speciaal voor grondsoorten, die van nature minder goed geschikt zijn voor de verbouw van tarwe. En we kunnen rustig constateren, dat we der gelijke gronden op ons eiland al te veel hebben. De directe aanleiding Misschien zult U opmerken, dat het op z'n minst vreemd is, dat de boven genoemde oorzaak zich nu opeens liet gelden. Toch is dit niet zo vreemd. En kele weken geleden hebben we voor ons eiland één voor deze tijd van het jaar ongekende hoeveelheid regen ge had. In een paar dagen tijd tapten de regenmeters 50 - 60 mm. water af. Het is nog altijd zo, dat overmatige regen val voor de structuur van de grond een grote vijand is. In de meeste gevallen krijgen we hiermee te maken in herfst en winter, maar ook een grote hoeveel heid water in de zomermaanden kan schade doen. En daarmee hebben we o.i. nu te maken. De vroegere landbouwconsulent Cle- veringa, die het als zijn taak zag te wij zen op de grote nadelen van een ver waarlozing van de structuur van de grond, zag het als volgt. In het voor jaar wordt de grond door de bewerkin gen in een zgn. bewerkingsstructuur gebracht. Dit is echter een zgn. „wan kelstructuur", die bij de minste tegen slag in elkaar stort. Zo'n tegenslag kan bijv. een overmatige hoeveelheid regen zijn. Genoemde consulent ijverde daar om voor een meer natuurlijke goede structuur, die opgebouwd is op een goede voorziening met organische stoffen. Het geneesmiddel ligt dus voor de hand Hoewel het zeker niet zo is, dat alle landbouwkundigen en landbouwvoor- lichters het voor 100% met de heer Cleveringa eens waren of zijn is het PAARDEN NAAR OPMEER Op maandag 3 augustus organiseert de Vereniging voor Vrienden van het Paard een reis naar de Centrale Keurin gen te Opmeer. Vertrek per boot van Texel om 8 uur. Terugreis per bus van uit Opmeer om 19.30 uur. Leden, die hun paarden naar de Centrale Keuring mogen zenden, kunnen zich tot en met zaterdagavond opgeven bij Kl. du Porto te De Waal, tel. (02223) 368. UITSLAG RINGRIJDERIJ Onder enorme belangstelling werd woensdagavond in het kader van het folkloreprogramma een ringrijderij ge houden, die was georganiseerd door de Paardensportvereniging. Er deden veer tien wagens aan mee en zelfs een pony wagen. Uitslag: 1. D. Witte Dzn.-Mieke Keijser; 2. P. Hin Thzn.-Annie de Porto; 3. M. C. Bakker-mevr. E. Luijckx- Bakker. LOOS ALARM Woensdagmiddag om half vier loeide in Den Burg de brandsirene. Volgens de melding zou de hooischelf van het K.I.- station aan de Pontweg in lichterlaaie staan. De brandweer kwam snel in actie. Bij aankomst op de genoemde plaats, bleek dat het alarm loos was. Voorbijgangers hadden grote rookwol ken van achter de schelf zien opstijgen. De rook was echter afkomstig van een vuur dat door het personeel van het station in een kuil was aangelegd om enig vuil te verbranden. Doordat de rook tegen de naburige schelf aansloeg, leek deze in brand te staan met als ge volg de melding. toch wel zo, dat het belang van een goede voorziening van de grond met organische stoffen algemeen wordt in gezien. O.g. heeft onlangs nog ge schreven over een goed onderhoud van de grond. Een eerste maatregel daar voor is toediening van organische stof fen. Het is speciaal op bedrijven met veel bouwland onmogelijk hiervoor al leen te steunen op aangevoerde organi sche meststoffen als stalmest en com post. Maar dit is ook niet nodig! Een zeer belangrijke mogelijkheid is de verbouw van groenbemestingsge- wassen. En daarvoor is het nu de tijd Straks verlaten de eerste gewassen het veld. Als de onkruidbezetting het niet beslist noodzakelijk maakt om de grond de eerste maanden intensief te bewer ken, is verbouw van een groenbemester een eerste eis. Tot 10 augustus kunt U kiezen uit diverse gewassen. We noemen in volgorde van zaaitijd Alexandrijnse klaver, stoppelknollen, Westerwolds raaigras en Silette. Stuk voor stuk kun nen ze er aan meewerken, dat de „huis vesting" van Uw gewassen voor de komende jaren beter wordt. PAS OP, DAT U GEEN WILDE HAVER ZAAIT Van oudsher is Noord-Holland een bekend zaaizaadgebied. De raszuiver heid is hierbij één van de belangrijkste punten. Dit betekent dat er o.a. geen wilde haver en duist in de te keuren percelen voor mogen komen. Hoe komen nu deze zeer lastige on kruiden op bedrijven, waarvan bekend is dat ze eerder nooit voorkwam? Oorzaken kunnen zijn; 1. Met vlakplukmachines; 2. Met maaidorsmachines; 3. Soms met zaaizaad. Het is bekend, dat vooral de besmet ting met oogstmachines zeer belangrijk kan zijn De beginnende haarden zijn soms bij de opnjdammen. Soms ook op plaatsen waar de maaidorser, als deze door een veur reed, een schok kreeg en hierdoor min of meer „leeg" liep. Wij willen dit korte artikeltje beslui ten met het enige advies dat te geven is: Dc oogstmachines moeten schoonge maakt worden op het bedrijf waar ze geoogst hebben. Wanneer hier geen tijd (dus geld) meer voor over is, zal de toekomst van de zaaizaadleverantie in gevaar komen. Schagen, C. Zijdewind. HANDELSREGISTER Onder wijzigingen in het Handels- jj register lezen wij in „Handelsbelangen": jj Grossiers: I N.V. De Texelse Graan- en Kunst- mesthandel v.h. C. R. Keijser en Co., Texel, Den Burg, Binnenburg 6. Handel in granen enz. U. als proc. ben. tot dir. J. J. de Beurs. U. als dir. ben. tot comm. J. de Beurs. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 2 augustus op om 5.03 uur cn gaat onder om 20.28 uur; 5 augustus op om 5.08 cn onder om 20.23 uur. Maan: 1 aug. L.K., 7 aug. N.M. Hoog water ter rede van Oudeschild 31 juli 0.05 en 12.36; 1 aug. 0.39 en 13.15; 2 aug. 1.25 en 14.11; 3 aug. 2.31 en 15 27; 4 aug. 4.03 en 17.00; 5 aug. 5.38 en 18.33; 6 aug. 7.07 en 19.50; 7 aug. 8.16 en 20.59; 8 aug. 9.17 en 21.55. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water. WEEKENDDIENSTEN DOKTOREN van zaterdagmorgen 8 uur tot a maandagmorgen 8 uur: Dokter VAN LOON, tel. (02220) 2016 1 (voor praktijken doktoren Coutinho, Elias en Van Loon) Dokter BARNARD, tel. (02223) 234 (voor praktijken doktoren Barnard L en Siebinga) f DIERENARTSEN ingaande zaterdagmiddag 12 uur t J. BEEKMAN, tel. (02220) 2936 WITTE KRUIS Jj ingaande vrijdag 24 uur tot en met maandag 13 uur Zr. RIETVELD, De Cocksdorp, tel. (02222) 292. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 5 augustus worden de moeders van de buit^ndorpen verwacht op de volgende uren: Deo Hooru 14.0014.45 uur; Oosterend 14.4515.30 uur; De Cocksdorp 15.30 16.00 uur; Dc Koog 16.0016.30 uur. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 2 augustus 1964 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds Vermaat uit St. Nicolaasga Den Hoorn 9.00 en 10.30 ds. Oskamp De Cocksdorp 10 uur ds. Giethoorn, Arnhem De Koog 9.00 en 10.30 uur ds. Waardenburg j 10.30 uur Kinderkerk voor Hollandse en Duitse kinderen in „De Schuilhut" 19.30 uur ds. P. Oskamp, jeugddienst De Waal 10.30 uur de heer Mallet Oosterend 10 uur ds. A. W. Kok, van Nieuw Amsterdam, extra collecte ker- keraadskas. Oudeschild 19.30 uur ds. Waardenburg DUITSE DIENST De Koog 10.30 uur Pfarrcr Zühlke, Hamburg, in de „Kleine Vermaning" GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10.00 en 19.30 uur ds. Uidam Oosterend 10 en 19.30 uur ds. D A. Vogel GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in het Kerkgebouw aan de Elemert Den Burg 8.30 en 15.30 uur ds. H. Vogel van Enschede DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 9.30 uur ds. K. T. Gorter De Koog 19.30 uur ds. K. T. Gorter Den Hoorn 10 uur br. C. Inja KEIZERSGRACHT 411 AMSTERDAM HOORTOESTELLEN OORHANGERS HOORBRILLEN Wij houden elke woensdag volgend op de eerste dins dag van de maand zitting bij de firma Halee, Beatrix- straat 52, Den Helder voor het verzorgen van uw recept en ZIEKENFONDSBIJDRAGE. Verkoop van batterijen, snoeren e.d. dagelijks op bovenvermeld service-adres.

Texelsche Courant | 1964 | | pagina 2