De vierde dag Geslaagd „eigen" feest te Oudeschild rubrtek voor LANDBOUW en VEETEELT L, v*n (.roniagt-u FILMNIEUWS Onder wrfflkiie OUDESCHILD De dag voor de grote slotmanifestatie vierde Oudeschild haar eigen dorpsfeest. Het begon 's mor gens met vlaghijsen op het schoolplein, waarna de optocht volgde met versierde fietsen. De deelname was verheugend groot: meer dan veertig deelnemers. Er was van de versieringen zeer veel werk gemaakt. De prijzen voor de enkelingen gingen naar: J. Slaman met ,,Het Eiland Texel" 25 pnt- ƒ4,T. Slik met „Paddestoel" 22 pnt. ƒ2,K. Lakeman met „Texel", 22 pnt.. ƒ2,Edwin Schagen met „Vergane Glorie" 22 pnt. ƒ2, P^ren: H. en J. Broersma, „Onder moe ders parapluie" 24 pnt. ƒ5,Kinderen B. Visser „Jacoba van Beieren" 22 pnt. ƒ3,Ada Vlas en Mieke Eelman, 22 pnt. ƒ3, Groepen: Kinderen van „de Breiclub" met Boerenkapel, 26 pnt. ƒ9,kinde ren van J Boom met vliegtuig, 24 pnt. ƒ7,Aad v. Liere - C. de Wit met Boer en Boerin in klederdracht 22 pnt. ƒ5,kinderen D. Witte met „Zeven Provinciën en Michiel de Ruyter", 21V2 pnt. f4, Voorts waren er veel voorstellingen van bekende figuren, zoals de Gelaarsde Kat, Flipje, Pipo etc. Een leuke groep was ook die van de Hobbyclub van mevr. Jansen, allen in costuum. De minnaar van de ballonnenwed strijd is nog niet bekend. Dit onderdeel verliep niet zo vlot, want een deel ging maar moeizaam de lucht in. Daar door de ongunstige windrichting de ballon nen een heel stuk over het water moes ten, zal een groot deel wel in de zee terecht zijn gekomen. De kinder- en volksspelen op het sportterrein hadden niet zo'n grote be langstelling. De onaangename tempera tuur, die een verblijf op het open veld niet plezierig maakte, zal daar zeker toe hebben bijgedragen. De uitslagen waren: Vlaggetjes in stoof, jongens 6. 7 en 8 jaar: 1. Theo Boom, 2. Siem Zooidsma; 3 Jochem Velthuizen, 4, Addi de Boer. Vlaggetjes in stoof, meisjes 6, 7 en 8 jaar: 1. Cora Boekei, 2. Jopie Smit en 3. Jolande v.d. Velde. Race met verkleden, 9 en 10 jaar: 1. Saskia Dogger, 2. Rinkje Scholtanus, 3. Mieke Eelman. Hockey met hindernissen, 9 en 10 jaar 1. Jaap Kuiper, 2. Rinus Zandée, 3. Ger- rit van Strien. Was ophangen, 11 en 12 jaar: 1. Ruth Bakker. 2. Ida Daalder, 3. Mientje van Harm. Doelschieten, 11 en 12 jaar: 1. Hans Witte, 2. Wim Kuiper, 3. Bert Baëker. Autopedrace, 13, 14 en 15 jaar; 1. Hillie Vlas, 2. Elly Jansen, 3. Henny Smit. Kussenslaan, 13, 14 en 15 jaar: 1. Jan v.d. Star, 2. Theo Backer, 3. Rinnie Dootjes. Heren hindernisrace: 1. Piet Jan Koom. 2. de heer Cupido, 3. Dirk v.d Vis. Dames hindernisrace: 1. Tiny Zuide- wind, 2. mevr Kok, 3. mevr. Barhorst. Kruiwagenrace, paren: 1. Theo en Tiny Zuidewind, 2. Peter Karsman en Thea van Strien, 3. de heer Vermeulen en mevr. van Sikkeleras. Het meeste succes had het „kussen slaan". Dit moest gebeuren op een balk boven het water en het verwekte heel wat hilariteit als een slachtoffer of beide deelnemers een nat pak haalden. Het gecostumeerde voetbal wekte ook danig de laohlust op. De spelers waren dan ook wonderlijk uitgedost. FEUILLETON door H van Omme. 24. „Nu ja. enfin, we bekijken het nog eens een poosje. Over een dag of veertien kunnen we verder zien. Als alles zo blijft, draagt Akke je dan wel eens overdag naar beneden. Dan draaien jullie de zaak maar eens om en draagt de bruid haar bruidegom over de drem pel". ,,Ik zou niets liever willen dan dat", verklaarde Akke en de mannen hoorden de oprechte toon in haar stem. „Goed blijven eten Akke verwent je wel met allerlei lekkernijen de medicijnen stipt op tijd innemen en als je hart gaat mopperen, meteen de drup pels innemen. Een paar uurtjes slapen ^s midadgswel, dan zullen we pro beren of je er binnenkort een poosje uit kunt". „Ik houd je aan je woord". De man keek de dokter strak aan. Van Asselt lachte. „Op mijn mede werking kun je altijd rekenen, dat weet je onderhand wel. Ik wilde, dat al mijn patiënten zulke voortreffelijke ver pleegsters hadden als jij". „Maar dokter protesteerde Akke, hoewel de lof haar goed deed. Hij klapte haar op de schouder. „Je bent een wonder, mevrouw Schaarsma de Zwart. Misschien heb je voor een drukke huisarts nog een kopje koffie over? Ik heb er net een paar minuten voor". „Ik zal het meteen klaarmaken, dok ier". Gelijk verliet ze het vertrek. Toen de vrouw weg was, vroeg Van Asselt zacht: „En? Hoe voel je je als opnieuw getrouwd man?" „Akke is een engel. Jan. Ik ben op het ogenblik volkomen gelukkig". „Fijn. Het komt je gestel ten goede. Sterkte.... enehmaak het niet te gek, he, in je wittebroods weken. „Heb jij wel eens het burgerlijk wet boek naar je hoofd gehad?" De arts liep lachend naar de deur. „Ik ga me even door je vrouw laten vertroetelen met een van haar koppen heerlijke koffie. Tot ziens". Besloten werd met de opvoering van het historische wagenspel „De Stroop pot" op het schoolplein. Versieringen Een bijzonder moeilijke taak had de jury, bestaande uit mevr. B. Luberti- van Bergen, mevr. A. Strijbos-Eijstvogel en de heer A. Blok v.d. Velden, bij het beoordelen van de versieringen te Oude schild, In vergelijking met andere plaat sen staken zowel de gemeenschappelijke als de particuliere versieringen gunstig af. Men kwam tenslotte tot de volgende waardering: Particulieren: Baken De Ruyterstraat 137, 28 pnt.; Netten speelweide C. Boe kei, 27 pnt.; Boeg De Ruyterstraat 125, 26 pnt; Netten De Ruyterstraat 49, 25 pnt.; Eerste Texelaars De Ruyterstr. 59, 24 pnt.; Poort Havenmeester, 24 pnt.; Waterboot Loodssingel, 23 pnt.; Vuur toren De Ruyterstraat 119, 23 pnt. Buurten: buurt met twee poorten De Ruyterstraat van Antje buur tot Slaman 28 pnt; Loodssingel-Trompstraat, 27 pnt.; Ankerpark met vuurtoren, 26 pnt., Poort Coupure 25 pnt.; Kerkesteeg 24 pnt., 3 buurten De Ruyterstraat (zonder poort) elk 21 pnt. 7 O" qQ Wie wil corresponderen? VERZOEK PER FLESSENPOST Een dezer dagen werd op het Texelse strand een fles gevonden met een brief erin. Op de envelop stond met grote letters, dat de inhoud alleen bestemd was voor mannen. In de brief worden zes namen met adressen van Engelse meisjes genoemd, in de leeftijden varië rend van 18 tot 21 jaar. Voorts een ver zoek aan de vinder om contact op te nemen met vijf vrienden van dezelfde leeftijd of iets ouder om met deze da mes te corresponderen. Wie er belang stelling voor heeft wende zich tot de redactie van de Texelse Courant. PONYDEMONSTRATIE TE DEN HOORN DEN HOORN Op een terrein gele gen aan het Klif te Den Hoorn zal maandagavond door de ponyclub „De Kloppertjes" een demonstratie worden gegeven O.a. zal het spel „Tijl Uylen- spiegel als torenwachter" worden op gevoerd, waarmee in andere dorpen groot succes werd geboekt. INGEKOMEN PERSONEN Wiebe J. Laan, van Amsterdam naar Kogerstraat 21, Den Burg; Johan A. Visser, van Amsterdam naar Warmoes straat 4, Den Burg; Jan Bruijn, van Den Helder naar Stenenplaats 9, Den Burg; Jan Kikkert, van Den Helder naar E 119a, Eierland; Jantje E. Pranger ev. Kos van Oegstgeest, naar W. v. Beieren- straat 15, Den Burg; Jakoba M. J. de Bloois van Rhenen (U), naar Warmoes- straat 64, Den Burg; Elisabeth S. Lap, van Leersum naar Herenstraat 39, Den Hoorn. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 9 augustus op om 5.14 uur en gaat onder om 20.15 uur; 12 augustus op om 5.19 uur en onder om 20.10 uur. Maan: 7 augustus N.M.; 15 augustus E.K. Hoog water ter rede van Oudeschild 7 aug. 8.16 en 20.59; 8 aug. 9.17 en 21.55; 9 aug. 10.10 en 22.41; 10 aug 10.50 en 23.20; II aug. 11.25 en 23.52; 12 aug. 11.52 en 13 aug. 0 17 en 12.14; 14 aug. 0 38 en 12.34; 15 aug. 0 56 en 12.56. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water. HOOFDSTUK 13 Na drie gelukkige dagen In de keuken zaten ze tegenover el kaar en terwijl de arts in zijn koffie roerde, vroeg Akke: „Zou het werkelijk mogelijk zijn? Ik bedoel, dat hij binnen kort weer uit bed kan?" Ditmaal was het de arts, die haar vroeg; „Zou je dat graag willen?" Zë loosde een diepe zucht. „Niets lie ver natuurlijk. Denkt u ook niet, dat het hem goed zal doen7" Hij dronk nadenkend van zijn koffie. „Dat vraag ik me nu juist af. In zulke gevallen weet je dat nooit, zie je? Maar we gaan niets forceren. We bezien het eerst nog eens een paar weken. We moeten eigenlijk alle emotie vermijden, want niets is voor hem gevaarlijker. Jullie huwelijk bijvoorbeeld.... dat was al een bedenkelijk experiment. Daar is hij gelukkig goed door heen gerold. Ik heb er natuurlijk niets van gezegd, maar ik heb wel een beetje angst uit gestaan Daarom blijf ik uiterst voorzichtig. En als hij al zo ver zou komen, dat hij een uurtje mag op zitten, zelfs dan is het terdege oppassen. Enfin, we zullen zien. Aan jou zal het niet liggen, dat weet ik". „Dank u, dokter. Maar het spreekt natuurlijk vanzelf, dat ik mijn man in alles bijsta. Misschien vindt u het gek, maar ik voel, dat ik als zijn vrouw nog meer op hem moet letten als vroeger, toen ik alleen maar zijn huishoudster was". Hij knikte. „Ik begrijp je volkomen, kind. Je bent zijn beschermengel. Be dankt voor de koffie en tot ziens". Ze bracht zijn tweede kop koffie boven. De patiënt keek haar wantrou- dend aan. „Wat hadden jullie beneden over mij te foezelen, he? Er komt zeker niet van Wat bedoel je?" „Nou, het uit bed komen natuurlijk" „Je kent je dokter langer dan ik. Heb je zo weinig vertrouwen in zijn woor den?" „Draai er niet om heen. Wat zei hij?" „Dat ik je over een dag of veertien naar beneden mag dragen, als je zo blijft". „Valt me mee. Nou, wat mij betreft, mag het vanmiddag wel". „We laten de beslissing aan de dok ter", antwoordde ze op kalme toon. Ze ging naar hem toe en liefkoosde zijn MIDDENSTANDSEXAMEN „ALGEMENE HANDELSKENNIS" Reeds in januari j.l. heeft het Bureau Stichting Middenstandsexamens mede delingen gedaan aan de pers over de reorganisatie van het examen ingaande 1965. In verband met de maatschappe lijke ontwikkelingen zal het examen worden aangepast aan de structuurwij zigingen in het sociaal-economische leven. Daardoor ondergaat ook de op leiding tot het middenstandsexamen enige veranderingen. De op Texel be staande I.M.O.-cursus zal ingaande 1 september a.s. bij voldoende deelname worden omgezet m een door het Rijk gesubsidieerde Middenstandsavond school. De opleidingsduur blijft 2 jaar met 2 lesavonden per week. Toelating tot de tweede klas is slechts mogelijk voor afgewezen examencandidaten, en voor leerlingen met een gedegen voor opleiding, dit ter beoordeling van dè directeur. Het Bestuur van de oude I.M.O.-cursus zal haar taak voortzetten als Commissie van Toezicht. Belang stellenden worden verwezen naar de ad vertentie in dit blad. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN Burgemeester en wethouders ver leenden aan de navolgende personen, ondernemingen en instellingen de daar bij omschreven bouwvergunningen: De N.V. TEM te Den Burg, voor de bouw van een garage-werkplaats op het Wezenland; Directie Rijkswaterstaat te Den Burg, voor de bouw van een woon huis aan de Langwaalderweg nabij Oudeschild; de heer S. P. Koning te Oosterend, voor de verbouw van een schuur tot zomerwoning in „De Nes"; J. C. Rab N.V. te Den Burg, voor de plaatsing van een gasolietank te Oude schild; Bakker's Ijzerhandel N.V. te Den Burg, voor de uitbreiding van het magazijn achter het pand aan de We verstraat; J. W. Groothuis te Bentveld, voor de bouw van een kamphuisje aan de Slufterweg; Mevr. C. F. Mooij-Mid- delaar te De Waal, voor de bouw van een kamphuisje aan de Slufterweg; de heer T. v.d. Heerik te Den Burg, voor de uitbreiding van zijn wonmg aan de Burgerhoutstraat; de Vereniging „Het Brandpunt" (vereniging van Amster dams Brandweerpersoneel) voor de bouw van een kamphuisje nabij de Slufterweg; de heer P. A. van Rossem, P.H. Polder, voor de bouw van een woning aldaar; de heer J. v.d. Meer te Den Burg. voor de plaatsing van ramen in een bestaand pand aan de Beatrix- laan; Gebr. Hoogenbosch, voor de ver betering van een toiletgelegenheid in het huis aan de Zuidhaffelderweg; de heer C Bruin te Oosterend, voor de verplaatsing van een kippenhok; de heer P. J. Koorn te Den Burg, voor het ge deeltelijk vernieuwen van een woning aan de H emmerkooiweg; de heer G. Bakker te Den Burg, voor de verande ring van een woonhuis in Driehuizen; de heer S. van Heermgen, voor de bouw van een woning aan de Burger houtstraat; de heer K. Stoepker te Den Burg, voor de bouw van een garage aan de Emmalaan; de heer B. Hoogenbosch te Den Burg, voor de verandering van een boerderij aan de Duinweg in een restaurant; de heer J. M. Witte te Oude schild, voor de verandering van een ge vel in de De Ruyterstraat; de heer C. van Liere te Oosterend, voor het plaat- s envan een dakkapel aan een huis te Oost; de heer C. W. Kok te Den Hoorn, voor de bouw van een bollenschuur aan de weg naar Loodsmansduin; de heer C. M. Witte te De Koog, voor de uit breiding van een bollenschuur aan de Kogerweg. gezicht. „En niet mopperen op je vrouw, want dat is niet goed voor je. Anders vraag ik echtscheiding aan". Hij schoot in een lach. „Malle meid 's Avonds zat Akke rustig naast z'n bed. Ze vertelde van haar leven in Metslawier. „Mijn vader was bij de Rijkswaterstaat. O, heel gewoon. Wegen en bermen en zo onderhouden". „Metslawier is een mooi dorp Ik ben er vroeger wel eens geweest". „Het is er erg rustig. Ik vond het er heel prettig. Na de Lagere school ging ik naar Dokkum, naar de ULO Met nog enkele jongens en meisjes op de fiets. En 's winters met de bus". „Hoe ben je eigenlijk hier, in Bollega verzeild geraakt?" Akke's gezicht betrok. „We zaten in een dienstwoning. Na vaders dood hij vatte kou en dat werd longontsteking: binnen veertien dagen was hij weg. na vaders dood moesten we er uit. O, ze zijn erg inschikkelijk geweest. We hebben er nog anderhalf jaar gewoond. Heit was altijd erg zuinig en mem ook. Er was wat geld en toen konden we een huisje aan 't Hazenpad hier kopen, heel billijk. Dat heeft hem toen gedaan. Ze zegt het nooit, maar haar hart trekt toch naar Metslawier". „En jij, Akke?" „Ochik zei al, dat het er erg prettig was, maar ik zou er niet meer willen wonen. Je zou dan altijd dichter bij de herinnering aan heit leven, 't Is misschien niet mooi.Ik kan er echt niets aan doen. Het waren verschrikke lijke weken, na zijn dood. Om tien uur stond ze op en keek hem onderzoekend aan. „Tijd om te gaan slapen, he? Even je druppeltjes. wil je soms nog een glas limonade? Of een sinaasappel soms?" „Haal maar wat limonade". Toen ze zijn bed voor de nacht gereed gemaakt had, ging ze nog even naast hem zitten en nam hem in haar armen. „Voel je je goed?" „Akke, dit zijn mijn prettigste ogen blikken van de dag", antwoordde hij zacht. „Als ik tegen je aan lig, als ik je stevige armen om die botten van mij voel. Als ik je lieve hart voel kloppen. En dan vraag jij nog aan me: voel je je goed?" Ze glimlachte en nam zijn hand in de hare. „Ik bedoel: heb je nergens pijn?" (Wordt vervolgd) BOSSIGE WEIDEN EN STEKELS Het is voor een „schrijver" altijd weer een verrassing als hij bemerkt, dat hij gelezen wordt. De laatste tijd viel die verrassing mij weer enkele keren ten deel. Eenmaal kreeg ik zelfs de vleiende opmerking te horen, dat ik met mijn geschrijf toch wel iets bereikte. Nu ben ik altijd wat voorzichtig als een derge lijke opmerking aan mijn adres wordt gericht. Zonder nu direct overdreven wantrouwend te zijn springt het lichtje in zo'n geval toch op rood. En je eerste gedachte is heel vaak: Wat wil deze man van mij. Nu moet ik er dadelijk aan toevoegen, dat dit in het betreffende geval beslist het geval niet was. Ik durf wel te zeggen dat de man, die mij dit toevoeg de het oprecht meende. En tegelijk wil ik daaraan toevoegen, dat je zo'n op merking ook wel eens nodig hebt. In de kop van dit artikel komen een paar woorden voor, waarmee o.g. als schrijver enige bekendheid heeft ge kregen. 'k Heb het gevoel, dat ik bij sommige mensen bekend sta als de vijand van bossige weiden en stekels. En in de loop der jaren heb ik over deze zaken zo het een en ander gezegd. Iedereen, die op het moment over ons eiland toert en tijd en gelegenheid heeft om iets anders te zien dan het verkeer, zal het moeten opvallen, dat mijn geschrijf in ieder geval nog niet heeft kunnen bewerken, dat er geen bossige weiden meer zijn en de laatste stekel van het eiland is verdwenen. Vooral de bossige weiden zijn op het moment weer ruim vertegenwoordigd Wat daarbij opvalt is het volgende. Je vindt de bossige weiden vooral ook op die bedrijven, waar naar verhouding een groot aantal schapen worden ge houden. We zeggen het misschien wel eens te gemakkelijk, dat schapen ideale beweiders zijn. En voor sommige geval len geldt dit ook wel. Voor het bewei den van pas met gras en klaver inge zaaide percelen zijn schapen ideale die ren. Om nog een deel gras op te ruimen op percelen waar de koeien hebben ge weid geldt hetzelfde. Vooral als het gras betreft, dat een flinke gift stikstof heeft gehad, wordt nog heel wat van dat vuile koeiengras door de schapen opgemaakt. Maar o.g. heeft de mening, dat het voor een bedrijf, waar naar verhouding veel schapen worden gehouden, zeer moeilijk is het land „glad" te houden zonder ook regelmatig de maaimachine te gebruiken. Waarschijnlijk zal- een combinatie van het beweiden door koeien en schapen en daarnaast het regelmatig maaien ook in dit opzicht de beste resultaten geven. Maar hoe het ook zij, de bossen moe ten er af. Als U wilt profiteren van de gunstige groeimaand augustus en de weidepenode in de herfst zo lang moge lijk wilt maken, dan moet de maai machine er nu direct in. „Wedren met de ooievaar" heet de film. die oorspronkelijk de titel „The trill of it all" droeg. Het is een vrolijke produktie, waarin Doris Day als de echtgenote van de gynaecoloog Dr. Boyer een der hoofdrollen speelt. Zij wordt met haar man uitgenodigd door het dankbare echtpaar Fraleigh, dat na twintig jaar eindelijk zal worden ver blijd met een kind. Er ontstaan tal van dwaze ontwikkelingen als een der leden van de familie Freigh, een grote zeep fabrikant, op het idee komt om Mrs. Boyer in een reclameprogramma voor de TV te laten optreden. Voor enorme geldbedragen laat ze zich engageren en treedt regelmatig in de „Zeepprogram- ma's" op. De hel breek los als de fabri kant een zwembad in de tuin van het echtpaar Boyer laat aanleggen, waar dokter Boyer prompt met zijn auto in rijdt. Als hij tenslotte boos een doos zeep in het bad trapt, begint het water enorme hoeveelheden schuim af te ge ven, die een noodsituatie doen ont staan. Zo groot wordt de chaos dat me vrouw Freigh het ziekenhuis niet tijdig weet te bereiken, zodat haar baby in de auto ter wereld komt. Een dolle film, toegankelijk voor alle leeftijden. (Vrij dag-, zondag- en dinsdagavond). Wie van het genre houdt, kan zater dag- en maandagavond zijn hart opha len aan Freddy und das Lied der Südsee", waarin we de populaire Duitse zanger Freddy Quinn een romantische en muzikale rol speelt op een der Zuid- zeeeilanden. Freddy heeft gebroken met het zeemansleven en gaat op een afge legen eiland wonen, nadat zijn op ge heimzinnige wijze gestorven oom hem een vermogen en zijn huis heeft nage laten. De inboorlingen bieden hem als welkomstgeschenk het mooiste meisje van het eiland aan. Freddy weigert want hij kan zich met deze zeden niet verenigen.... Toch is de film minder vredig dan dit zoete begin zou doen vermoeden. Er wordt iemand vermoord en de dader wordt na een reeks span nende gebeurtenissen door bemiddeling van Freddy gegrepen. De producer heeft in deze film ongeveer alles willen ver enigen; thriller, musical, avonturen en het is daarom een beetje een merk waardig samenraapsel geworden. Niet temin toch wel onderhoudend, voor bioscoopbezoekers van veertien jaar en ouder. Een vrolijk kijkspel is ook „Caterina en de 7 dwazen", waarin de nog steeds populaire zangeres Caterine Valente als Dr. Rossi, specialist in het aanbrengen van Centrale verwarmingen, de hoofd rol speelt en behalve de verwarmings- ook muzieksleutels weet te hanteren. Alle leeftijden. RUIGE SLOOTKANTEN Een collega van o.g., die bekend staat als iemand, die geen blad voor z'n mond neemt, maakte een paar dagen geleden de opmerking: „Aan de sloot kanten doen ze hier ook niet al te veel". De opmerking had betrekking op sloten in het bouwland. Nu kan ik wel zeggen, dat het de bedoeling van deze collega beslist niet was om te gaan streven naar sloot kanten, zoals je die in sommige polders aan de vaste wal wel vindt. Het talud wordt daar tot op het water nl. „zwart" gehouden. We kunnen rustig zeggen, dat dit voor onze Texelse omstandighe den een onmogelijke eis zou zijn. Het gevolg zou beslist zijn, dat de sloten in een minimum van tijd dicht zaten. Toch was de opmerking van deze collega m.i. wel op z'n plaats. Er kan inderdaad op de meeste bedrijven wel iets meer aan de slootkanten gebeuren. We moeten daarbij echter direct vast stellen, dat het kanten maaien met de zeis, zoals dit voorheen op de betere bedrijven gebeurde, zijn tijd heeft ge had; Als de mensen, die dit willen doen nog te vinden zijn, dan is het toch te betwijfelen of dit verantwoorde kosten zijn. Daarom moeten we ook in dit opzicht nieuwe wegen gaan zoeken. En ik ge loof, dat we ook in dit geval naar de kant van de chemische bestrijding moe ten. Natuurlijk zullen we er ook in dit geval voor moeten waken, dat alle groei op de taluds niet verdwijnt, om dat het gevaar van het zgn. inkalven van de sloten dan heel groot wordt. Met vermijding van dit gevaar is er o.i. toch wel heel wat mogelijk. We denken hierbij niet in de eerste plaats aan het onderste deel van het talud, maar meer aan de bovenzijde en de strook, die direct aan het talud grenst. Iedere bouwboer weet, dat dit beruchte „kweeknesten" zijn. En telkens doet dit lastige onkruid weer pogmgen om van uit deze slootkanten het land in te dringen En zelfs met de moderne werk tuigen is het moeilijk om deze plaatsen goed te bereiken. De laatste jaren zijn er chemische middelen verschenen, die een zeer ge ringe randwerking hebben en waarmee het goed mogelijk is bedoelde plaatsen vrij te houden van kweek en andere lastige wortelonkruiden. Een rondgang met de rugspuit langs deze slootkanten kan veel mechanisch werk besparen en zal er op de duur zeker aan meewerken om de slootkanten een beter aanzien te geven dan nu vaak het geval is. SCHIETOEFENINGEN Vandaag worden schietoefeningen ge houden door vliegtuigen met draadge- leide projektielen in het Malzwin ten oosten van de NH.M.^boei, tussen 10.00 en 16.00 uur. De schietschijf is veran kerd nabij boei 5 in het Malzwin. Een veiligheidsschip is aanwezig bij boei 11. Op 12 augustus a.s. van 08.00 tot 17.00 uur worden schietoefeningen gehouden door H.M. De Ruyter aan steiger 21 te Den Helder. Aanslagen in een gebied 1 mijl NW en 4 mijl ZO van lijn Hars- sens, 050 rechtwijzend. Maximum onveilige afstand 10 mijl; maximum onveilige hoogte 20 000 voet. Veiligheidsschip bij boei 11 in de Texel- stroom Schietproeven met geschut Breezanddijk, IJselmeer. Ligging bat terij 53°01',1 N 5°12',4 E. Er zal worden geschoten op 11, 19 en 26 augustus 1964 van 10.00 tot 17.00 uur. WEEKENDDIENSTEN DOKTOREN van zaterdagmorgen 8 uur tot maandagmorgen 8 uur: Dokter COUTINHO, tel. (02220) 2023 (voor praktijken doktoren Coutinho, Elias en Van Loon) Dokter SIEBINGA, tel. (02222) 234 (voor praktijken doktoren Barnard en Siebinga) DIERENARTSEN ingaande zaterdagmiddag 12 uur H. DE BOER, tel. (02220) 2527 WITTE KRUIS ingaande vrijdag 24 uur tot en met maandag 13 uur Zr. HOL, Den Burg, tel. (02220) 2414 CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 12 augustus a.s. worden de moeders van Oudeschild en Den Burg verwacht van 14.00 - 16.30 uur. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 9 augustus 1964 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Froentjes Den Hoorn 9.00 en 10.30 ds. Oskamp De Cocksdorp 10 uur ds. Giethoorn, Arnhem De Koog 9.00 uur ds. Waardenburg 10.30 uur ds. KJijnsma, van Harlingen 10.30 uur Kinderkerk voor Hollandse en Duitse kinderen in „De Schuilhut" 19.30 uur ds. P. Uidam, jeugddienst De Waal 10.30 uur ds. Waardenburg Oosterend 10 uur ds. Beerthuis, H. Doop Oudeschild 11.15 uur ds. Froentjes restauratiecollecte DUITSE DIENST De Koog 10.30 uur Pfarrer Zühlke, Hamburg, in de „Kleine Vermaning" GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10.00 en 19.30 uur ds. Uidam Oosterend 10.00 en 19.30 uur ds. F. J. Scholten GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis, Burgwal 26 Den Burg 10.00 en 15.30 uur Ds. D. K. Wielcnga, van Rotterdam-C. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 9.30 uur ds. A. G. van Gilse van Eindhoven De Koog 19.30 uur ds. A. G. van Gilse Oosterend 10.00 uur mej. G van Zetten Den Hoorn 10.00 uur ds. M. C. Postema (Warns)

Texelsche Courant | 1964 | | pagina 2