D.V.C. wandeltocht Weer naar school en bedrijf! NEELS' Jongedame )e vierde dag Logies - informatiedienst V.V.V. Texel Ver. voor Texel meisje Electrchuls teief. 2000 Peugeot 203 hulp voor winkel of huishouding Te koop Vermist 2 ooilammeren W.L. hennen Receptioniste. hotel „de lindeboom-texel" Onder de Burger toren wordt Texels folklore herboren een directie-secretaresse en ervaren typiste, a. enige zelfstandige schilders b. flinke schildersleerling Onze school- en werkkledingkollecties zijn weer compleet. GEWATTEERDE JONGENSJACKS 5,50 74,- tJILLETON: door H van Omme, De volgende dag kleedde Akke zich stemmig zwart. Ze verwachtte van- ig wel de familie. De notaris had al eg een klerk gestuurd om de vrou- bij te staan, als dit nodig mocht )ie dag vervulde Akke trouw haar eilijke plicht. Stond de bezoekers te ord en bracht hen naar de dode. Ge- kig was iedereen toch min of meer Ier de indruk van het overlijden van oud-notaris, zodat men haar behoor- behandelde, hoewel nog niemand it, dat Akke als weduwe van de over- ene de honneurs waar nam. Op ad- van de notaris was haar naam in overlij densaankondiging niet ge- •md en ging de bekendmaking uit de notaris als executeur testamen- dleen broer Gerard keek haar met triomfantelijkeblik aan. Toen ze begroet had, schrok hij wel van tr bleke gezicht. „We zullen genade >r recht laten gelden, juffrouw Feen- Na de teraardebestelling praten we verder En u hoeft niet met me mee gaan, ik vind het wel alleen". Üvke antwoordde niet en keek hulpe naar de klerk. Deze had het ge ek gevolgd en volgde zonder meer de n naar boven. „Als hij maar niet al- n is met Jacob. prevelde ze. „Hij ïu doodhij kan zich immers niet er verweren?" )p de overloop keek Gerard Schaars- zijn begeleider even aan. „Dank u. vind het nu wel alleen". Ik heb de opdracht, meneer jon de klerk op beleefde toon, doch ander viel hem bars in de rede: „Ik de naaste bloedverwant van de •rledene, is het mij vergund enige n'blikken met hem alleen te zijn of t?" ,Ik zal op de achtergrond blijven an, meneer", antwoordde de jonge- n, bleek, doch beheerst. „Er is nu maal deze opdracht. ,Het is wat fraais. Weet u wel, dat ik ns, als oudste in leven zijnde broer, hoofd van de familie ben, dus hier deze woning de meeste rechten kan ;n gelden?" )e klerk antwoordde niet, opende de ïr en maakte een uitnodigende bewe- g, doch de bezoeker negeerde hem der volkomen, liep de kamer binnen bleef voor de dode staan. Hij keek ge ogenblikken, zag toen om zich ;n, alsof hij iets zocht, doch kennelijk h bewust van de tegenwoordigheid de ander, bleef de de man in ge kten verzonken voor het stoffelijk rschot staan van de oude man. leneden was er opnieuw een con- tt. Na enige minuten verliet Gerard ïaarsma de dodenkamer, stak op de Hoop een sigaar op en stapte, rustig ifend, de trap af. Hij liep op Akke toe beval haar op korte toon een der leerkamers in orde te maken. „Ik |f hier natuur lijk voorlopig". Uke keek hulpzoekend naar de no- is en deze antwoordde op rustige „In „De Gouden Leeuw" zijn ka- rs gereserveerd voor de familieleden, inheer". )och Schaarsma schudde zijn hoofd, rrnodig. Lk ben thans het hoofd van familie en als zodanig acht ik het in plicht vanaf dit ogenblik hier per- ment aanwezig te zijn". De notaris hield echter voet bij stuk. eneer, tot na de voorlezing van het tament ben ik hier de uitvoerder van laatste wil van onze dierbare over- lene. En tot zolang verblijft de fami- in een hotel hier ter stede. Ook dit is uitdrukkelijk verzoek van mijn zeer ichte voorganger. Ik neem aan, dat u hoofd der familie als eerste zijn wil t eerbiedigen, nietwaar?" De man pruttelde nog wat tegen, doch s een half uur later vertrokken, zon- verder iemand te groeten. Geleidelijk aan kwamen andere >ers en zusters, neven, zwagers, nich- en andere verwanten een condo- ntiebezoek brengen. Alleen Jacob rkindere was hartelijk voor Akke. Hij ikte haar de hand en keek de vrouw endelijk aan. „Jij mocht oom Jacob :1. Akke, dat heb ik al spoedig ge- rkt. En de oude baas had de laatste 1 niets dan lof voor je. Sorry, dat ik ke zeg, maar ik kan me enigszins irstellen wat ei in je om moet gaan", ie keek hem dankbaar aan. „Dank je, :ob. Ja, vooral de laatste tijd was hij schat. En dan zo plotselinghet tg juist weer zo goed met hem. Wees alleen maar dankbaar, Akke, t je in zijn laatste levensmaanden zijn inetje bent geweest". De drie dagen gingen traag voorbij, zoekers kwamen en gingen. De post icht iedere keer een zending kaartjes, leven en telegrammen en daaruit kon ke opmaken dat de oude notaris in og aanzien stond tot in wijde omge- ig van de stad. h deze dagen had ze een grote steun i notaris Van Avereest en zijn klerk, hele voorbereiding voor de begra- tis werd haar zodoende uit handen nomen en daarvoor was ze erg dank- ar, want door haar verdriet was ze it in staat iets te verrichten. Samen :t Rinske bestuurde mevrouw Feen- a de huishouding, zorgde er voor dat op tijd gegeten werd en deed inkopen ar de maaltijd, die na de begrafenis i plaatsvinden. Dp het kerkhof moest Akke onder- und worden door dokter Van Asselt haar moeder. Ze luisterde nauwelijks ar de sprekers, die de voortreffelijk- den van de overledene opsomden en s dankbaar, toen notaris Van Ave- 'st eindelijk een dankwoord sprak aan en, die de overledene de laatste eer dden bewezen. INvee uur na de begraefenis begon het nult. HOOFDSTUK 15 Tumult om de erfenis Nadat de notaris het korte testament had voorgelezen, waarin aan de vroege re huishoudster Tjitske Alkema een legaat van drieduizend werd vermaakt en voor de rest mevrouw Akke Schaars ma de Zwart, geboren Feenstra, als wettige echtgenote van de overledene enige en universele erfgename werd van alle roerende en onroerende bezit tingen van de heer Jacob Schaarsma de Zwart, was het enkele seconden stil in de grote salon, die desondanks propvol was met een kleine zestig familieleden. Akke, die op verzoek van de notans naast hem was gezeten, voelde, hoe het bloed naar haar wangen steeg. Ze wist dat op ditzelfde ogenblik aller ogen op haar gevestigd waren. En vooral deze dag had ze tegen dit ogenblik opgezien, ondanks de geruststelling van de nota ris. Het was op uitdrukkelijk verzoek van de overledene geweest, dat niet eerder dan na de teraardebestelling bekend zou worden gemaakt, dat Akke op 23 mei met de zieke in de echt was verbonden. Vandaar ook, dat op de rouwcirculaire haar naam niet was voorgekomen. Vandaar ook, dat de no taris gedurende de dagen tussen het overlijden en de begrafenis permanent in het sterfhuis was gebleven. Éénmaal had Akke geprotesteerd. Ze vond het niet reëel tegenover de familie. „Ik voel het als een soort bedrog, nota ris. Waarom mag ik er nu niet eerlijk voor uitkomen, dat ik zijn vrouw ben geworden? Ik schaam me er beslist niet voor. U weet immers beter dan wie ook, welke de voornaamste beweegrede nen zijn geweest, die mij tenslotte „ja" deden zeggen. Waarom dan al die ge heimzinnigheid?" „Het is de laatste wil van onze vriend en uw echtgenoot, mevrouw", had de notaris geantwoord. „Een man, die we beiden heel hoog geacht hebben tijdens zijn leven. Zullen we die wil dan niet eerbiedigen?" (Wordt vervolgd) S.V. TEXEL A.s. zondag speelt Texel-Beverwijk, 2 uur. Het wordt ten hoogste tijd om de spieren weer los te maken. Het strand leven zal de conditie wel ten goede zijn gekomen. We hopen op een goede en prettige wedstrijd. Met Beverwijk onderhouden we via de jeugd de beste betrekkingen, dus kan een treffen tussen eikaars fa vorieten wel interessant worden. Dinsdagavond waren maar 9 van de 11, die bij HSV bij de „Rovershut" zou den spelen aanwezig. Dit verschil werd te groot. Voor de rust kwam Texel met 10 aan de leiding door Guus. Uit een schot dat van richting veranderde, werd het gelijk. Rust met sinaasappel. Daarna kwam Texel niet meer aan bod. HSV scoorde nog 3 maal, twee door fouten van onze keeper en een door Kees onze spil, die net zo lang draaide, dat hij hem in eigen doel gewerkt had. Na af loop nog kiffie met koek, wat door ons allen werd gewaardeerd. A.s. dinsdag: Texel jun.-HSV jun. PUPILLENCOMPETIT1E We hopen binnenkort weer een pupil lencompetitie te spelen en verzoeken de jeugdleiders spoedig, in ieder geval uiterlijk 25 augustus, hiervan kennis te geven. De deelnemers mogen op 1 sep tember nog geen twaalf jaar zijn. Laten we daar rekening mee houden. Is dit in bijzondere gevallen niet mogelijk, dan moet daar toestemming voor gevraagd worden aan de competitieleiding. D. Dapper. „Opdracht" van onbekende GEHANDICAPTE JONGEN PLEEGDE WINKELDIEFSTAL Woensdagavond betrapte de heer Jac Lut te De Koog in zijn zaak een 15 jarige Duitse jongen, toen deze een drie tal aanstekers wegnam. De jongen, die door een hersenvliesontsteking in zijn kleuterjaren zeer slecht kan spreken en horen, maakt deel uit van een groep van dertig landgenoten, die hun tenten op het kampeerterrein Kogerstrand hadden opgezet. Bij het onderzoek door do politie bleek, dat de gehandicapte jongen op de bowlingbaan te De Koog contact had gehad met een andere jonge Duitser, die hem opdracht had gegeven de aanstekers te stelen. Mede door de bedreigingen, waarmee de opdracht gepaard ging, deed de jon gen wat hem gezegd was. De onbekende opdrachtgever over wiens identiteit men nog in het duister tast, heeft de jonge Duitser tweemaal ontmoet. Hij zei de aanstekers nodig te hebben om ze te verkopen in verband met geldgebrek Op het ogenblik wordt naarstig ge speurd naar de onbekende. Huish. Voorlichting. Dinsdag 18 aug. tuin- cursus bij mevr. Moonen, De Cocksdorp. Aanvang 14.00 uur. Wegens aanschaf van een grotere te koop: een prima zwarte haard kachel. B. Oostra n.b. Zuivelfabriek Te koop grote tafel. Kuip. Spang Te koop een i.g.st.z. motor „Maico" 197 c.c. Bert Buisman, Holle- wal 20 Wij hebben weer volop prima aardappelen, 16 ct. Het adres van vertrouwen C. Terpstra, Schilderend 25 Te koop gevraagd een jongensfiets of heren- sportfiets. A. Sijtsma, Oost O 108 Te koop puikbeste aardappelen, 15 ct. per kg. Huisman, De Lelie, Tel 2671 TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,—; elke rege méér ƒ0,25 Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en ondei nummer ƒ0,25 meer. 5 kg. hand- en moes appels voor ƒ1,Ook volop handperen en rode Dessen. M. Huisman, „De Veen", tel. 2203 Puikbeste Eigenheimers bij H. C Dijt, Westergeest Per 35 kg thuis bezorgd Telefoon (02220) 2854 Rijwielverhuur S. Keijzer, Oosterend. Ook kinderrijwielen. Te koop Miele was machine 50,v.d. Berg. „Oranjeboom" Onze maatkleding duurzaam en elegant, Uw kleermaker Carcl Schmidt, Boomkampstr 8, Alkmaar, tel. 13615 Elke vrijdag op Texel. Augustus gesloten. Peter van Heerwaarden en Riet Smit hebben de eer U, mede namens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de vol trekking zal plaats vin den op vrijdag 4 septem ber a.s. om 10 uur in het Polderhuis te Den Burg. Huwelijksinzegening om 10.30 uur in de Parochie kerk van H. Joannes de Doper te Den Burg, waar na tot hun intentie een gezongen H. Mis zal wor den opgedragen. 14 augustus 1964. Den Burg, Texel, Kogerstraat 13, Schoonoordsingel 33. Receptie op de huwe lijksdag van 15.30 tot 17 uur in het Rode Kruis- gebouw, Secretaris Jon kerstraat, Den Burg. Toekomstig adres: War moesstraat 40, Den Burg. Arend Heerschap en Irene Kool geven U, mede namens wederzijdse ouders, ken nis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op dinsdag. 25 augustus 1964 om 15.00 uur in het Polderhuis te Den Burg. Receptie op de trouwdag van 17.00 - 18.00 uur He renstraat 28, Den Hoorn Herenstraat 28, Den Hoorn, Heemskerckstraat 31, Oudeschild. Toekomstig adres: Heemskerckstraat 31, Oudeschild. Frits Koorn en Rudy Neuhoff geven U. mede namens wederzijdse ouders, ken nis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de vol trekking zal plaats vin den op vrijdag 28 augus tus 1964 n.m. 2.45 uur ten Raadhuize te Sneek. Kerkelijke bevestiging om 3.30 uur in de Ned Herv. Ichtuskerk te Sneek, door de Weleerw. heer Ds. D. J. Froentjes uit Den Burg. Texel. Duinweg B 153, Den Burg, Texel, IJlsterkade 29, Sneek. Gelegenheid tot felicite ren te Texel op woensdag 19 augustus vanaf 7 uur 's avonds en op de trouw dag van 5-6 uur in Café Reen, Korte Veemarkt- straat 11, Sneek. Toekomstig adres: Duin weg B 153, Den Burg Ondertrouwd: Martien van de Wetering en Jannie Bakker De huwelijksvoltrekking zal plaatsvinden op vrij dag 4 september v.m. om kwart voor elf in het Pol derhuis te Den Burg, waarna zij elkaar het H. Sacrament van het huwe lijk zullen toedienen tij dens de H. Mis van half twaalf in de R.K. Kerk te Den Hoorn. 't Noorden O 151, Ooster end. Texel, Den Hoorn, Diek 30. Receptie op de trouwdag van 3 tot 5 uur in Café „Loodsmanswelvaren" te Den Hoorn, Texel. Toekomstig adres: War moesstraat 19, Den Burg Tot onze droefheid werd plotseling van ons weggenomen onze lieve en zorgzame vrouw, moeder, be- huwdmoeder, groot moeder en overgroot moeder Neeltje van Hoorn- Kikkert, in de leeftijd van 74 jaar. Den Burg: L. van Hoorn De Cocksdorp: A. van Hoorn E. van Hoorn- Koopman Den Burg: J. van Hoorn N. van Hoorn- Westdorp kleinkinderen en achterkleinkind Den Burg, Gollards Rusthuis. 11 augustus 1964. Gelegenheid tot condo leren op vrijdag 14 augustus van 20-21 uur in het Gollards Rusthuis. De teraardebestelling zal plaatsvinden op de Alg. begraafplaats te Den Burg op zaterdag, 15 augustus. Vertrek van het sterfhuis om 14 uur. Langs deze weg zeggen wij een ieder hartelijk dank voor het vele mede leven, dat wij mochten ontvangen tijdens het verblijf in het ziekenhuis en bij de thuiskomst en ook tijdens de geboorte en overlijden van ons zoontje Alfred Jan. Fam. Roeper- van Leersum De Waal W 78. Coöp. K.l. Voor een betere werkver deling zal de vroege ronde de hele maand augustus nog gehandhaafd blijven Per 1 september wordt 1 ronde gereden, U kunt dan de te behandelen di. ren opgeven tot 's morgens 9 uur. Zondags wordt niet geïnsemineerd na 31 aug, maar de dieren welke zaterdags tot 's avonds 7 uur opgegeven worden, worden 's avonds na 7 uur nog behandeld Gevraagd voor kantoor ULO diploma of enige ervaring strekt tot aanbe veling. Prettige werkkring, goed loon. Te koop met imperial, prima lopend goede banden Trompstraat 8, Oudeschild Bij mijn vertrek naar Michigan, U.S.A wil ik alle vrienden en bekenden op Texel van wie ik niet persoonlijk afscheid heb kunnen nemen, op deze plaats het allerbeste toe wensen. Hannie Krugers, c/'o Mr. D. B. Duckwitz. 1475 Main Street, Snover, Michigan, 48472, U.S.A. Voor een betere PERMANENT slaagt U zeker in Oosterend Kapper Bakker, Tel. 203 Per 24 augustus gevraagd A Sltgh, filiaal C Z Eendracht, Kogerstaat 2 sl. gascomforen 2 vlams 2st gascomforen 2'/2 vlams De Graaf smederij Wilhelminalaan 33, Telefoon 2382 ongemerkt ol rode stip op schoft. Inlichtingen Joh Bakker, Hollewatsweg Telefoon 2817, Den Burg Te koop gezonde neger, weken. N j Witte, Telefoon 02220-2238, Den Burg. Ten behoeve van de verzoeken wij de hotel- en pensionhouders en de verstrekkers van logies met ontbijt, ons STEEDS op de hoogte te houden van de be schikbare kamers. Gevraagd met algemene ontwikkeling voor onze vacature: Woensdag 19 augustus nodigen wij U, gasten en Texelaars uit tot deelname aan onze grote versierde optocht met lampions, versierde karretjes, fietsen, auto peds etc. Voor iedere groep aparte prijzen. Opstellen om 20.00 uur op de Groeneplaats Medewerking wordt verleend door het Kon Texels Fanfare 's Middags half drie spinnen, nelten boeten, hoefbeslag, wegen op de wolschaal en het optreden van de Jeugd- dansgroep o.l.v. de heer Kassenaar Zaterdag 15 augustus wordt onze lieve opa SimoD Knijper Jzn. 80 jaar. Imme, Harry en Pietertje Dré Han, Corry en Miranda Simon en Ilse Doky Jan Huibert Maatje „DROSSEKROCHT" Oudeschild ï}- ïL Het NEDERLANDS INSTITUUT V00R ONDERZOEK DER ZEE vraagt op de hoogte met moderne talen Sollicitaties uitsluitend schiiftelijk, te richten tot de directeur, Buitenhaven 27, Den Helde'. Zondag 16 augustus Tocht door de natuur van 15 of 20 km. Start om 13.30 uur vanuit Dorpshuis „De Waldhoorn" te Den Hoorn. Aanmelden bij de start. Schildersbedrijf Ben Kamp In verband met het steeds groter aantal ont vangen opdrachten voor door ons uit te voe ren constructie-, nieuwbouw- en onderhouds- schilderwerken. kunnen wij nog plaatsen Voor een pittige leerling beslaat een prachtige kans om opgeleid te worden in het schilders vak, mede in verband met het door ons uit te voeren schilderwerk etc aan de in aanbouw zijnde Lagere Technische School te Texel. U knnt zich aanmelden bij onze uitvoerder: A Smidt Weverstraat 6, Den Burg, Tel.2715. Voor de school: Blauwe kaki JONGENSOVERALLS in vele kwaliteiten, o a Beva (sinds 70 jaar) en KLM. Zeer voordeligl Honderden JONGENSPANTALONS in manchester en Terlenka. RECLAMEPRIJZEN J0NGENSNYL0NJACKS vanaf 11 jaar kl. st p maat 16, Thans in alle maten vooiradig kleur donkerblauw. Vanaf 8 jaar. MANCHESTER JONGENSBROEKEN in fraaie kleuren, zakken mef leer afge biesd, leeftijd 6 jaar. Kl. st. per maat 10,- SPIJKERBROEKEN voor heren en jongens. Bekende merken Lewis, Lee Cooper, Lybah, enz. v a. MEER DAN 1000 OVER HEMDEN van prima kwa liteit, kleuren zwart, bruin, beige en blauw, voor slechts 6,45 Voor het werk: Enorme kollectie HERENOVERALLS in 12 opvolgende maten en 8 kwaliteiten vanaf 12,75 Blauw keper WERKBROEKEN kleurecht vanaf 9,50 De originele, gestreepte Engelsleren TIMMERMANSBROEKEN in alle maten. STOFJASSEN, met 2-rijsluiting en blinde sluiting. ie kwaliteit v a 15,50 Whipcord werkbroeken, zeer sterk 15.75 IJzersterke manchester Schuttersveld werkbroeken 18,75 De originele Leidse zeeduffel VISSERC0ATS, maat 3-4 in donkerblauw en camel Bijpassende Leidse zeeduffel Vissersbroeken 28,75 Grootste speciaalzaak voor Den Helder e.o. KEIZERSTRAAT hoek Beatrixstraat

Texelsche Courant | 1964 | | pagina 3