Aan alles komt 'n eind en Ook pillen brengen weggebruikers „onder invloed" Zelfs koffie kan nog gevaarlijk zijn Misdaad en straf in Texels verleden (slot) innet afgelopen week-end Langeveld De Rooij Dat alcoholgebruik en verkeer twee onverenigbare begrippen zijn, weet zo langzamerhand wel iedereen. Maar, zo vraagt het Verbond voor Veilig Verkeer zich af, hoeveel automobilisten denken aan de gevaren waaraan zij zichzelf en anderen blootstellen, wanneer ze op wekkende of kalmerende pillen gebrui ken en onder invloed daarvan aan het verkeer gaan deelnemen? Weet men ei genlijk wel, in hoeverre het beoorde lingsvermogen en alle overige mense lijke reacties worden beinvloed door dit soort preparaat? Het probleem van pillen en verkeer heeft de laatste tijd steeds meer de aan dacht getrokken van de internationale medische vakpers, die verschillende be langwekkende onderzoekingen heeft verricht op dit gebied, waarvan de re sultaten ons allen te denken geven. In een Duits medisch tijdschrift werd kort geleden gewezen op het gevaarlijke ka rakter van de combinatie slaapmiddelen en alcohol.Het betreft hier de allerge woonste slaapmiddelen van het zgn. barbituurzuurtype. Zelfs kleine doses van deze preparaten kunnen in combi natie met alcoholgebruik buitengewoon gevaarlijke effecten veroorzaken. Slechts één enkele slaappil veroorzaakt de volgende dag een veel grotere ge voeligheid voor de uitwerkingen van al cohol' Uit de Duitse onderzoekingen bleek o.a. dat meer dan 80% van de proefpersonen na gebruik van slaapmid delen zich reeds dizzy voelden na één flesje bier. Bij de technische en psychi sche testen kon verder worden vastge steld, dat ook de reacties van de proef personen in belangrijke mate waren vertraagd. Vroeger meende men, dat alleen een gelijktijdig gebruik van pillen en alco hol dergelijke effecten kon opleveren. Nu wéét men evenwel, aldus het Ver bond voor Veilig Verkeer, dat er zelfs acht uur tussen kunnen liggen, tussen het gebruik van slaappillen en het drin ken van alcoholische dranken, terwijl het effect toch even gevaarlijk blijft. „Gelukspillen" Er bestaan tegenwoordig ook verschil lende soorten opwekkende, zenuwstil- lende pillen, die tot doel hebben de mens ongevoelig te maken voor diverse spanningen en emoties van het gejaag de moderne leven. Zonder te willen be strijden, dat deze „gelukspillen" - zo als ze in sommige landen worden ge noemd - op de juiste wijze gebruikt en door de juiste mensen ingenomen be paald positieve resultaten kunnen heb ben, wil het Verbond voor Veilig Ver keer er echter aan herinneren, dat de medische autoriteiten van alle landen het er roerend over eens zijn, dat dit soort pillen - voorgeschreven aan men sen die last hebben van hun zenuwen - nooit en te nimmer gebruikt mogen worden door bestuurders van motor voertuigen, die deelnemen aan het ver keer. Hoe vaak is het niet voorgekomen, dat automobilisten de domste en gevaar lijkste fouten en overtredingen begaan in het verkeer - door rood licht rijden, geen voorrang geven, gevaarlijk inha len. enz. - omdat ze door hun opwek kende middeltjes een beetje buiten de werkelijkheid zijn komen te staan, zijn gaan zweven, hun voeten niet meer op de grond hebben. Koffie Zelfs doodgewone koffie is niet onge vaarlijk. In politiekringen en onder ver- keersmedici heeft men vaak kennis moeten maken met de zgn. coffeïne-roes die kan optreden bij vrachtwagenchauf feurs en andere automobilisten, die lan ge, vermoeiende ritten moeten maken. Wanneer deze mensen zich moe voelden worden, slaperig en loom, gingen ze massa's koffie drinken of coffeïneta- bletten slikken - waarna ze manoeuvres uitvoerden, die ze in ..nuchtere" toe stand nooit zouden hebben aangedurfd. Natuurlijk, een kleine dosis stimuleren de koffie of coffeïne kan bij een fris, gezond en uitgerust mens de moeheid op afstand houden Maar is diezelfde mens vermoeid, de uitputting nabij, dan zijn dergelijke stimulantia alleen maar on rustverwekkers en gaan de gebruikers Aan alles komt eenmaal een einde, zo ook aan deze serie Misdaad en Straf. Niet dat de stof over de misdrijven in Texels verleden is uitgeput, maar ik wil het geduld van redactie en lezers niet langer op de proef stellen. Veel voor vallen kan ik alleen maar even aan stippen. Bij voorbeeld: het schot hagel dat in het duister midden in Oosterend werd afgevuurd op een groep jongelui, waardoor Pieter Sijbrandsz Koning pijnlijk in beide benen werd getroffen, de mishandeling van Aris Ellen en zijn vrouw door vreemde maaiers op het Schildpad; de grote ruzie op de haven tussen Wouter Kikkert en de haven meester Klaas Smit; over Maarten Klaasz Kok, het uiterst geraffineerde hulpje van bakker Bremer in Oosterend; het geval Trijntje Barends Breroe, die na een driejarig verblijf in het tucht huis te Haarlem opnieuw aan het ste len sloeg om haar losbandige levens wijze te kunnen bekostigen; tal van kleinere en grotere liefstallen en inbra ken: hoe kwam de 15-jarige Pieter Jansz Flens aan zoveel geld juist op de dag dat er bij Frans Oom onder De Waal was ingebroken?; over zelfmoor den en dodelijke ongelukken; over de politieke twisten in het begin van de Franse tijd, het omhakken van de vrij heidsboom in De Waal, enz. enz enz. Verder moesten de zaken, die een be handeling met gesloten deuren ver eisen ook achterwege blijven. Alle in deze artikelenserie beschreven gevallen zijn echt gebeurd en tot in de kleinste bijzonderheden historisch. Dat, om enkele voorbeelden te noemen, Pie ter Kikkert zich in het donker voor Lourens Former trachtte uit te geven, Lourens Former door het ijs zakte, de schapen van Gerrit van Straten een 10de stip op het gat hadden, chirurgijn Ditelof de door hem toegebrachte steek wonden zelf verbond. Trijntje Cornelis in het kippenhok van Pieter Klaasz Vlaming sliep, het bloed van Frederik Gerritsz tegen de wanden van de stads herberg op spoot, Michiel Salomons aardappelen en vis at, Jan Bruijn over een dochtertje van Matthijs Orts strui kelde, de bij Hendrik Zijm ingekwar tierde soldaten hun behoeften deden op de wol. Trijntje Koorn haar enige hemd uittrok dat alles heb ik wel niet zelf gezien, maar het berust op authentieke documenten en beëdigde verklaringen van te goeder naam en faam bekend staande Texelaars. Denkt U nu niet dat de beschreven periode zo'n vreselijke misdadig tijd perk was. De strafzaken van bijna een volle eeuw zijn hier in kort bestek sa mengevat. Ik kan nog wel sterkere staaltje vertellen, uit de zestiende eeuw. Dat waren pas barbaarse tijden! Wat zegt U van een gemiddelde van twee moorden per jaar op ons goede eiland? Kors Jacobsz sloeg Lubbert Lubbertsz dood, Jacob IJsbrandsz had de doodslag van Louwrens van Brouwershaven op zijn geweten, Hendrik Cornelisz ver richtte een nederslag in de persoon van Jacob IJsbrandsz. Al deze daders wisten zich aan vervolging te onttrekken door van het eiland te wijken. Jan Simopsz, die Claas Mijnges had gedood, vluchtte naar het buitenland. ^Tegenwoordig moet men helemaal naar Brazilië om aan de lange arm van de justitie te ontglippen) De bezittingen van de voortvluchtigen werden verbeurd ver klaard. Pietei Barentsz, die een poorter had gedood, werd met de zwaarde te rechtgesteld (naast hangen en wurgen een derde gebruikelijke wijze van vol trekking van de doodstraf) Maarten Louwrensz onderging hetzelfde lot we gens misdaad en groot geweld. Van Allaert de Vries werd als straf voor een mij onbekend vergrijp een stuk van een oor afgesneden. Deze en nog meer soort gelijke gevallen speelden zich af om streeks 1530. Vreselijk moesten in die dagen de wederdopers voor hun geloofsovertui ging lijden. Bij Van der Vlis (blz. 96) vinden we het geval van de ketterboeter Jan Gerritsz, die op de brandstapel te recht kwam Een aantal van zijn geest verwanten werd in Den Haag met het zwaard geëxecuteerd. Vele andere moes ten terwille van hun geloof have en goed verlaten. Gerrit IJsbrandsz en zijn vrouw, die zich hadden laten weder dopen en daarna van Texel waren ge vlucht, werden in Nieuwe Niedorp ge grepen en opgehangen. Op Texel woon de toen ook een vrouw die echt kon toveren. Helaas is zij in Beverwijk als heks verbrand. Daarbij steekt de 18de eeuw bepaald gunstig af. De reeks van vecht- en scheldpartijen, mishandelingen, lichte overtredingen en kleine diefstallen wordt maar een enkele maal onderbro ken door een zwaarder delict zoals een inbraak, een schapendiefstal of een kin dermoord Bij de toegenomen crimina liteit gedurende de Franse tijd, toen door het verval van handel en scheep vaart de armoede over ons eiland waarde, blijkt duidelijk dat de daders dikwijls door bittere nood werden ge dreven. Veel lezers zullen zich hebben ver baasd over de zware straffen, die vroe ger vooral voor vermogensdelicten wer den uitgesproken. Bij de beoordeling van het oude strafrecht moeten wij echter rekening houden met de toen heersende opvattingen en toestanden. Men zag de misdaad als een zware zon de en een groot gevaar, waartegen krachtige maatregelen geoorloofd en geboden waren. Omgekeerd zouden onze voorouders van nog niet zo lang geleden zich de ogen uitwrijven bij het vernemen van de hoge boetes, waarmee in deze tijd van ordening en vergunning eens als nuttig beschouwde economische activiteiten worden bestraft. Ongetwij feld zouden zij ook vreemd opkijken van de humane straffen voor misdrijven tegen het leven en tegen de zeden in de laatste jaren. Wanneer ik mij niet vergis, valt wat dit laatste betreft in brede lagen van de bevolking alweer een kentering te bespeuren, een reactie die ook in de jongste strafrechtspraak tot uiting komt. Zo is het recht in eeu wige beweging, zowel in heden als ver leden weerspiegeling van leven en van denken in een bepaalde tijd. J. S. M. Dijt. ervan als het ware leven in een soort „flitstoestand" met alle risico's voor zichzelf en anderen vandien. Misdadig Bijna misdadig zijn de praktijken, waarmee sommige lange afstandsrijders menen te kunnen opscheppen na hun thuiskomst: „Je kunt me geloven of niet maar ik reed de hele afstand van Nice tot Amsterdam zonder maar ergens ge rust te hebben". Ja, misschien spreken deze lieden de waarheid, maar in dat geval hebben ze hun waanzinnige pre statie alleen maar te danken aan een hoop fenedrin- of coffeïnetabletten. Welke verschrikkelijke risico's hebben deze „flinke" mensen met hun uitge putte, opgepepte zintuigen en hersenen niet gelopen, risico's voor zichzelf, hun familieleden, hun medeweggebruikers! Automobilist gaf geen voorrang MOTORRIJWIEL ZWAAR BESCHA DIGD BIJ AANRIJDING Gisterochtend om tien uur kwam een Duitse berijder van een ultra-licht mo torrijwiel (Ulm) op de kruising Aken- buurtsweg-Pontweg in aanrijding met een Daf-combinatiewagen. Het motor rijwiel werd zwaar beschadigd. Alle be trokkenen kwamen met de schrik vrij. De automobilist, de 38-jarige R.S. uit Hoogeveen kwam uit de Akenbuurtsweg en wilde de Pontweg opnjden naar 't Horntje. Hij moest even wachten om een Mercedes voorrang te verlenen en reed toen weer verder. Op dat moment na derde uit de richting van de Ponthaven de 18-jarige Dieter Jansing uit Münster op zijn ulm. De automobilist zag hem te laat door de neerstromende regen. De Duitser remde krachtig waardoor zijn voertuig slipte en met een flinke vaart het linkervoorspatbord van de be stelwagen raakte. Van de motorfiets werd de voorvork, het voorwiel en de koplamp vernield. Er ontstond voor on geveer ƒ275,schade, die door de ver zekering zal worden gedekt. De motor moest door de fa. Kaczor worden weg gehaald. De auto vertoonde slechts een flinke deuk en kon op eigen kracht zijn reis voortzetten. De chauffeur was all- risk verzekerd De Duitser was met zijn vriend opweg naar De Koog om te trachten daar onderdak te vinden nadat zij in de nacht van zondag op maandag door de regen van hun kampeerterrein waren verdreven. Ze waren doornat en konden zich op het politiebureau van droge kleren voorzien, waarna ze in een pension werden ondergebracht. Naast het verlenen van deze service verzuim de de politie niet proces verbaal op te maken. KANTOOR VAN GEND LOOS NAAR DEN HELDER Het sinds ruim dertig jaar op Texel gevestigde kantoor van Van Gend Loos zal medio oktober naar het station te Den Helder worden overgeplaatst. Dit besluit is genomen naar aanleiding van de sinds i7 juli op gang gekomen rechtstreekse vrachtdienst van en naar Texel. Voordat de nieuwe veerboot in gebruik kwam, werden de goederen in Den Helder op kleine wagentjes geladen en na aankomst op Texel overgeladen op de vrachtauto's van de verschillende Texelse vrachtrijders. Nu wordt het ver voer rechtstreeks verzorgd door de Texelse contractant van Van Gend Loos, de heer A. Kievit te Den Burg. Dagelijks gaat hij met een van zijn firma gehuurde vrachtwagen naar het station van Den Helder en verdeelt na terugkomst in zijn garage te Den Burg de vracht onder de andere vrachtrijders. Deze vereenvoudiging brengt mee dat het kantoor van Van Gend Loos, dat de laatste tijd in het wachtlokaal bij de haven van 't Horntje was ondergebracht overbodig wordt. Het enige personeels lid dat de zaken op het kantoortje be hartigde, de heer W. van Heerwaarden te Den Burg, zal in oktober zijn taak te Den Helder voortzetten. Van Gend Loos heeft altijd nauw samengewerkt met T.E.S.O. Het kantoor was in haar gebouwen ondergebracht. In 1932 werd te Oudeschild begonnen. Kantoorhouder was toen de heer J. Kik kert. Hij werd opgevolgd door G Sla- man. die op zijn beurt zijn functie over droeg aan de heer G. Bakker. Sinds 10 jaar wordt het werk verricht door de heer W. van Heerwaarden. TOCH BEEN GEBROKEN In de vorige editie maakten we mel ding van een ongeluk dat zich bij hotel „De Kogerhoop" voordeed en waarbij de 16-jarige G. Zoetelief een trap van een paard kreeg. Wij meldden dat de verwonding niet ernstig was maar ach teraf hoorden we dat het been gebroken is en dat de jongeman naar het zieken huis is gebracht. Hij zal daar tenminste drie weken moeten blijven. Voorts was ten onrechte gesteld dat het betreffende paard een dier was van de heer W. v.d. Wal uit De Koog. Hel paard is bezit van de heer G. Zoetelief, „Waalenbur gerhuis": VLIEGEND OP HUWELIJKSREIS De heer R. B. Mol te Amsterdam is een vriend van Texel en het is dus niet verwonderlijk dat hij na gisteren in het huwelijk te zijn getreden, zijn huwe lijksreis naar Texel wilde maken. Het was al een langgekoesterde wens om de eerste wittebroodsweek met zijn bruid in de spreekwoordelijke eenzaamheid van de Slufter door te brengen. De heer Mol wilde echter niet naar Texel op de gewone manier, maar ge bruik maken van een vliegtuig. Door de bemiddeling van de havenmeester van het vliegveld Texel lukte het voor deze gelegenheid een toestel te charteren zo dat de ondernemende bruidegom zijn zin kreeg. Vandaag arriveerde het toe stel met het, ondanks vrij slechte weer, stralende paar. De aankomst kreeg nog een extra feestelijk tintje door de bou quet bloemen die de verraste bruid uit handen van de havenmeester kreeg aan geboden. AFSCHEID KAPELAAN TUYN Kapelaan Y. C. Tuyn die vrijdag naar Tuitjenhorn vertrekt zal donderdag avond om acht uur in hotel „De Zwaan" te Den Burg een afscheidsreceptie hou den. Stellig zullen velen van deze ge legenheid gebruik maken om hem nog een keer te ontmoeten. SCHIETOEFENINGEN Op vrijdag 28 augustus a.s. worden schietoefeningen gehouden op de Oude Zeug, van 11.00 - 17.00 uur met de 150 m.m. Houwitser; plaats Wieringermeer; richting 335° - 25°. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 26 augustus a.s. worden de moeders van Oudeschild en Den Burg verwacht van 14.00 - 16.30 uur. ZONDER COMMENTAAR Bij Dunlop genomen proeven hebben aangetoond, dat een goede band op een gladde natte weg bij 97 km per uur 50 procent van zijn greep op de weg kan verliezen. Gladde banden kunnen het contact met de weg-oppervlakte reeds geheel verliezen bij een snelheid van 81 km per uur. Dat betekent dat een wagen met gladde banden een 3^2 keer zo grote afstand nodig kan hebben om tot stilstand te komen, dan wanneer de banden in goede staat zouden verkeren. DRAAIORGEL BIJ SLOTMANIFESTATIE Morgen besluit de Stichting Texels Folklore het seizoen. Voor deze gele genheid heeft men de beschikking ge kregen over het pas gerestaureerde draaiorgel „De Tiet" van de heer J. K. P. Zwan. 's Morgens om tien uur zal de burgemeester het door het indrukken van een knop officieel in gebruik stel len. Deze plechtigheid vindt plaats voor het raadhuis. Het orgel zal verder de gehele dag gezellige muziek blijven pro duceren. Om twee uur 's middags kan men zich weer laten wegen op de wolweegschaal en zullen diverse Texelaars de beoefe ning van oude ambachten demonstreren. Om drie uur 's middags kan men het beslaan van paarden van nabij gade slaan, alsmede 't spinnen en nettenboe ten. Om vier uur volgt het optreden van de jeugddansgroep. Om kwart voor acht start de folkloristische optocht vooraf gegaan door de Margaretha Sinclair- band. De volgende route wordt genomen Opstellen bij R.K. school, Hollewal, Weststraat, Gravenstraat, Zwaanstraat, Groeneplaats, Parkstraat, Weverstraat, Stenenplaats, Binnenburg, Groeneplaats Om twintig over acht begint het optre den van de volksdansgroep. Aantrekke lijk zullen ook de showdemonstraties zijn van de gidsenband Margaretha Sin clair die het volksdansprogramma zul len onderbreken. S.V. TEXEL Rust. In het oefenprogramma ter voorbe reiding van de a.s. competitie, speelde een Texels elftal tegen H.C.S.C. Den Helder 2e kl. K.N.V.B. zaterdagcompe titie. Het is een zeer goede wedstrijd ge worden. H. kon door de vurig spelende T.-spelers niet in haar spel komen, ter wijl T. juist een snelle partij speelde We hadden in Teun een prima spil en samen met Cees, Rennie en Sieb be heersten ze de snelle, vaak overrompe lende H.-aanvallen,terwijl het doel door Iepenburg ongenaakbaar leek. Wim en Abe onderhielden de verbinding met de voorhoede prima, ze waren overal waar steun nodig was. Het aangeven naar de voorhoede moet nog sneller en eerder gebeuren. Jan Beerling speelde een tac tische, snelle paitij, zijn voorzetten met prima opmaak. Niek Bakker was weer de nuttige, snelle speler, terwijl De Boer op de linksbuitenplaats telkens de tegenpartij voor problemen stelde door zijn doorzetten Als geheel menen we te kunnen vaststellen dat we met T.-l op de goede weg zijn. H. beschikte over een aantal prima spelers, combineerden vaak voortreffelijk maar konden zich niet de passches verschaffen die nodig zijn om een verdediging als van T. aan het wankelen te brengen. We noemen de rechtsbuiten als een voortreffelijke speler. Ook de spil is uit het goede hout gesneden. De backs hadden de grootste moeite met onze vleugelspelers. Onder leiding van Carel Dontje, een oud-spe ler van ons stelden de ploegen zich op Er ontwikkelde zich een snel en aan trekkelijk spel en reeds na 3 minuten kwamen we door Wim, uit een afgeme ten voorzet van Jan B., op 1-0, waarop H. antwoorde met een snelle tegenaan val die werd afgeslagen. Uit een pass van Van Asperen naar Jan B. werd de bal overgeschoten; gevaarlijke H. aan val ging voor ons doel langs, naast en achter. T.-aanval over rechts door De Boer, ingeschoten 2-0. Uit een heel ge vaarlijke boogbal kopte Rennie de bal uit het doel. Een zeer hard schot van rechts werd door onze keeper wegge- stompt. Uit een pass van Wim naar Jan B. volgde een schot dat door de H.-kee per met moeite werd gehouden. Een goede pass van De Boer werd door de H. keeper onderschept. Uit een heftige H.- aanval kan onze keeper met moeite vallende redden de hieruit ontstane cor ner werd met moeite afgeslagen. T. ten aanval Niek naar De Boer. De bal werd een prooi voor de doelman. De H.-links- buiten liep door maar Rennie kwam met zijn sleiding en het gevaar was voorbij. Uit de corner werd enorm hard inge schoten maar fraai gestopt door Iepen- burg.To enging Niek langs de lijn zijn trekbal kwam echter iets te laat. Uit een T.-aanval voorzet ingeschoten, bal van keeper retour daarna tot corner ge werkt die niets opleverde. Ver schot van links op ons doel maar zonder resultaat. Heel spoedig in de 2e helft kende de scheidsrechter een strafschop toe we gens natrapen van een H.-speler. Wim voltrok het vonnis 3-0. Wel viel H. meer aan, drukte T. wat in de verdediging, maar daardoor waren de tegenaanvallen gevaarlijker. Uit een corner scoorde Wim no 4 door de bal bij de binnenkant der paal te schieten en draaide de bal onder de keeper zijn handen in het doel Een prachtvoorzet van Jan B. werd tot corner gewerkt. Een vrije schop op ons doel was bij onze keeper veilig. Weer ging de pass naar Jan B. die fraai in schoot en daarmede de H.-keeper ver raste 5-0 dus. H. blijft onvermindert aanvallen. Oefende druk uit, kennelijk om de vervelende nul weg te werken. Ze dribbelen voortreffelijk, hun korte combinatie slaagde ook wel maar tot doelpunten kwamen ze niet. Onvermoei baar verzetten de onzen zich en bleken meer gevaarlijk te zijn. Een snelle door braak werd keurig met Teun en keeper opgelost. Bij een T.-aanval kon de spil over eigen doel koppend redding bren gen. Uit een snelle aanval door Niek en Jan werd het 6-0. Hiermede kwam het einde van deze sportieve strijd die voor beide partijen nuttig kan zijn geweest. De leiding was in goede handen, rustig en met onnodig onderbreken het spel aldus bevorderend. Dc training Het is eigenlijk jammer dat we steeds weer moeten opwekken om hier aan deel te nemen. Het is bijzonder belang rijk want om tegenwoordig behoorlijk partij te kunnen zijn moet men tot veel in staat zijn. De adspiranten hielden ze ker nog vakantie en ook de junioren stelden teleur. Maar ook zij die in het 2e of 3e hun plaats willen vinden moe ten zorgen dat ze er bij komen A.s. zaterdag weer aanvang 5 uur Texel-H R.C., ook dat kan een goede oefenpartij worden. Pupillencompetitie Alleen Tex Boys schreef tot nu toe in met 2 elftallen. Verwacht nu spoedig de andere opgaven. D.D BRIDGEN De uitslag van de zomerdrive gehou den dinsdag 1.1. is als volgt: 1. M. Boon-Baerwaldt 86 pt 2. Echtp. Enuma 77 pt 3. v. Sambeek-Wessels 74 pt 4. Mantje-Veenema 73 pt 5. Echtp. Sweep 72 pt 6. Gebr. Boon 71 pt 7. Echtp. Gilijamse 70 pt 8. Dam-Dros 68 pt 9. Smits-Dijkstra 57 pt De laatste van onze serie bridgedrives voor gasten en Texelaars wordt vana vond gehouden, weer in hotel „De Lin- dëboom-Texel". Aanvang 8 uur. TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,elke regel méér 0,25. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer ƒ0,25 meer. Puikbeste Eigenheimers bij H. C Dijt, Westergeest Per 35 kg thuis bezorgd. Telefoon (02220) 2854 Te k. van part. z.g.a.n. Renault Dauphine, bouw jaar 1962, 12.000 km ge lopen. Prijs ƒ4.000, Goeman, Borgesiusstraat 10, Alkmaar Slachtkippen te koop gevraagd. Fa. Plaatsman- Cornelisse, tel. 2218 Verl. maandag in Bin nenburg jongenstrui. Gaarne terug. Schoon oordsingel 20 Te koop soep- en braad kippen. Huisman, Holle- wal, tel (02220) 2133 Vermist sinds vrijdag j I Eric zijn zwart wit poesje 3 mnd oud. Hollewal 22 Te k. kinderledikantje met bedje. Elemert 10, Den Burg Op uw camera past een FLITSER Feestje thuis? Maak er flitsfoto's van. Eerste stappen van baby? Maak er flitsfoto's van. Heus, ook op UW camera past een flitser Alle flitsmateriaal te kust en te keur bij in de Parkstraat

Texelsche Courant | 1964 | | pagina 2