De vierde dag Officiële opening L.T.S. s.v.o. Vreemde wereld FLLMNIEVWS Op dinsdag 1 september zal de Lagere Technische School aan de Emmalaan te Den Burg in gebruik worden gesteld. Het bestuur van de school is van mening dat deze start, al is het dan slechts met één eigen en vier gehuurde lokalen, voor de gemeente Texel van zoveel be tekenis is, dat er een officieel tintje aan gegeven moet worden. De openings plechtigheid waarbij diverse genodigden aanwezig zullen zijn, zal dinsdagochtend om half tien plaatshebben in het ge reedgekomen gedeelte van de school. FUIKBRUG DEN HELDER WAS DEFECT Gisterochtend deed zich aan de brug in de havenfuik te Den Helder een de fect voor. Tengevolge hiervan moest de dienst van half negen vanuit Den Hel der vervallen. Tot grote opluchting van de wachtende automobilisten en TESO bleek het defect niet van ernstige aard te zijn. De reparatie was na korte tijd gereed zodat de Marsdiep" onmiddel lijk weer in de vaart kon komen en geen ernstige vertragingen ontstonden. AUTO'S ERNSTIG BESCHADIGD OUDESCHILD Maandagmiddag deed zich een aanrijding voor aan de dijk nabij hoeve „Ceres". Twee auto's, tegenliggers, weken niet voldoende voor elkaar uit met het gevolg dat ze bij het passeren met elkaar in aanraking kwa men. De wagens schoven langs elkaar waarbij de zijkant van de door 'n vrou welijke toerist bestuurde Opel Kadett werd opengereten. De andere personen wagen die bestuurd werd door een Duit se vakantieganger werd aan de voorzij de beschadigd. Geen der betrokkenen werd gewond. De politie maakte proces verbaal op. FEUILLETON: door H van Omme. 29 Ze sloot de deur achter zich en Akke hoorde haar naar buiten gaan. Zelfs Rinske, dacht ze. Zelfs zij. Ik houd alleen maar mem over, en de no taris, en de dokter Om half zes werd de keukendeur op een kier geopend en Akke, die voor zich uit zat te staren, schrok op en keek ver schrikt naar de opening van de deur. Meteen keek ze in het gezicht van Jacob Derkinderen. „Is het toegestaan, Akke? Of Ze sprong oveieind en liep naar hem toe, greep zijn handen en trok hem de keuken binnen. „Dus jijdus jij „Akke.antwoordde hij zacht. „ik heb bewondering voor je.... voor v/at je gedaan hebt voor oom Jacob. Ik heb grote bewondering voor je.... Ik wilde niet naar huis gaan eer ik je dit gezegd zou hebben, zie je? Vanmid dag Akkeik was het er niet mee eens, hoor je? Ik heb me geschaamd voor mijn familie.Vind je het niet erg. dat ik teruggekomen ben?" Ze stond nog steeds met zijn handen in de hare en op een gegeven ogenblik realiseerde ze zich dit. Ze liet hem los en wees naar de stoel. „Ga zitten. Heb je al gegeten?" Ze wees naar de grote stapel broodjes. „Er is nog wel wat overgebleven", voegde ze er cynisch aan toe. Langzaam zakte hij op de stoel. „Ik wou je vertellen, dat ik het niet erg vind, dat ik niets erf. Ik gun het je van harte, echt, eerlijk. Maar dat zul je wel niet geloven: Ik ben immers ook familie" „Ik geloof je wel, Jacob. Jij bent an ders, gelukkig. Ik ben erg blij, dat je teruggekomen bent. Dus jij veracht me niet om wat ik gedaan heb?" Hij legde zijn knieën over elkaar en leunde gemakkelijk achterover. „Ver achten7" Hij keek verbaasd. „Wat zou er te verachten zijn? Het was toch zeker het goed recht van oom Jacob om te hertrouwen? Daarvoor behoeft hij be slist geen toestemming van de familie te hebben". Ze schonken een kop koffie voor hem in en zette die voor hem neer, waarna ze hem enige ogenblikken on derzoekend aankeek. „Ik bedoel hem met, ik heb het over mezelf. Jullie den ken natuurlijk allemaal, dat ik hem om zijn geld getrouwd heb. De jongeman nam het kopje in zijn hand, maar voor hij begon te drinken, antwoordde hij: „En wat dan nog? Je kunt van een meisje van twintig ik weet niet hoe oud je bent niet ver langen, dat ze een man van over de tachtig gaat liefhebben". Akke schudde haar hoofd en liep te rug naar haar stoel, waarin ze versla gen ging zitten „Jullie begrijpen er geen van allen wat van", zei ze zacht, voor zich uitkijkend. „En wie er kwaad van wil denken, moet z'n gang maar gaan". „Ik doe dat in ieder geval niet. Je zou wel gek geweest zijn, als je deze kans niet had benut, Akke". De vrouw hief haar hoofd op en ant woordde woest: „Ik heb hem niet om zijn geld getrouwd! Ik hield van 'm!" HOOFDSTUK 17. Je hebt een mens gelukkig gemaakt Jacob keek de vrouw wat met grote ogen aan. Hij zuchtte en keek naar het kopje in zijn hand. „Neem me niet kwa lijk, Akke, maar dit gaat boven m'n begrip. Een. een gnjsaard. een ster vende Dat twee mensen op zeker ogenblik van elkaar gaan houden, is natuurlijk. En dat een oudere man op een jonge vrouw verliefd wordt. alia. maar jij Akke schudde haar hoofd en zocht naar woorden „Luister, Jacob, je zult het wel niet willen begrijpen, maar ik zal toch proberen het uit te leggen. Jacob.je oom.hij was verschrik kelijk eenzaam. Ik heb het nooit willen MORGEN FEEST IN OOSTEREND OOSTEREND Zoals wij reeds in de vorige editie meldden is er zaterdag weer het een en ander „te doen" in Oosterend Om drie uur 's middags wordt een grote puzzeltocht voor fiet sers en bromfietsers georganiseerd. De startplaats is in de Mulderstraat. Voor elke rubriek zijn drie aantrekkelijke prijzen beschikbaar gesteld, 's Avonds wordt een grote lampionoptocht gehou den die om acht uur vertrekt vanaf het gebouw voor Chr. Belangen in de Oran jestraat. Medewerking aan dit ongetwij feld kleurrijke schouwspel verlenen de drumband en het muziekcorps van „Ex celsior". Alle deelnemende kinderen zullen na afloop worden getracteerd. Van negen uur tot kwart over negen wordt een populair concert gegeven door „Excelsior" in de muzieknis. Toe gang is gratis. Aansluitend hierop een Strijd om de man en de vrouw.. Ook de deelnemers aan het strijden hebben kans op fraaie prijzen. VAKANTIEGANGER GESCHEPT DOOR AUTO DE KOOG Dinsdagochtend werd een in De Cocksdorp logerende Duitse vakantiegast die in de Dorpsstraat te De Koog wandelde geschept door een ach terop komend Volkswagenbusje dat be stuurd werd door een landgenoot. Hoe wel de toedracht niet geheel duidelijk is wordt aangenomen dat de auto iets naar rechts is uitgeweken om een ande re wagen te laten passeren en dat de voetganger op hetzelfde moment een stap naar links deed. De man werd ge raakt en viel op het wegdek. De politie liet een dokter komen die constateerde dat het slachtoffer alleen maar erg ge schrokken was en geen lichamelijk let sel had opgelopen. aannemen, maar vanmiddag héb ik zelf kunnen constateren, hoeveel zijn fami lieleden met hem op had. Om precies te zijn: niets. Het was hun inderdaad al leen om zijn rijkdom te doen. Maar Jacob had ze al jaren door. Dat ver telde hij me tot in de treure toe En Tjitske.hoe goed ze hem ook ver zorgde, was en bleef een vreemde, die misschien wat meer deed als een an dere huishoudster, doch die verder geen greintje sympathie voor hem voelde. Dat merkte ik al, toen ik hier enige we ken werkte. Om de haverklap hadden ze ruzie samen en nadat Tjitske ver trokken was, wij in het begin ook. Doch al spoedig had ik door, dat hij zijn ver latenheid op die manier probeerde af te reageren. Ik bestudeerde hem, voor zover dat mogelijk was, en op den duur ontdekte ik, dat hij helemaal niet zo was, als hij zich wilde voordoen. Hij had een hart van goud en als ook maar één van zijn broers of zusters enige gene genheid had laten blijken, als ze wat meer gekomen waren en liefde getoond hadden voor hun zieke broer, dan zou hij als een blad van de boom omge draaid zijn en zou hij ze met goud heb ben behangen. Hij hunkerde gewoon naar een sprankje genegenheid, geen medelijden, maar liefde". Ze zuchtte en keek weer voor zich uit. „Steeds meer kwam ik tot die overtui- gng: hij was een oude, verlaten stak kerd, wiens gees^ een felle strijd voerde met de in zijn lichaam voortwoekerende kwaal. Dankbaar voor iedere werkelijke blijk van toewijding, hartelijkheid. Op het laatste kende ik hem door en door, en hij bemerkte dat. Al dat mopperen en schelden was maar show, ik trok me er niets meer van aan. Hij meende er ook niets van. Op deze manier wilde hij zich een houding geven, om toch maar vooral niet te laten merken, hoe intens gelukkig hij was. als ik hem maar één sekonde aanraakte, over zijn klam me voorhoofd streek, zijn wang, of zijn pols vasthield. Als ik hem in mijn armen hield om zijn kussens op te schudden, of hem goed te leggen". Ze nam een sigaret uit het pakje voor zich op tafel en toen ze rookte, ver volgde ze; „Ik bemerkte op een middag, dat ik van hem hield. Ik vond het pret tig, bij hem te zitten, naar hem te luis teren, hem te zien en aan te raken. En die eerste avond nadat ik zijn kamer had verlaten om te gaan slapen, vroeg ik mezelf af: Ben je nu gek geworden? Een man, die je grootvader kan zijn? Ik dacht: het is een bevlieging, je bent in een bepaalde stemming. Morgen is het over". Akke rookte en keek de grijze wolk na, die ze uitblies. „Maar het ging niet meer over. Vroeger dacht ik wel eens: Als ik nog eens van een man ga houden, dan hoeft hij helemaal niet rijk te zijn. En ook niet vreselijk knap. Als het maar een nette jongen is, waarmee ik voor de dag kan komen, die alleen van mij wil houden en lief voor me wil zijn en die niets liever wil dan hard werken om een bestaan op te bouwen, zodat hij in staat is een gezin te stichten. Ik dacht: met zo iemand zal ik eens trou wen en dan zal ik gelukkig zijn met hem en zullen we samen iedere dag intens van onze liefde genieten. Van zo iemand wil ik dan kinderen hebben en een goede moeder voor hen zijn. Samen met mijn man, die ik dan liefheb, zullen we onze kinderen opvoeden tot goede men sen in dit leven. Ja.... al die dingen heb ik vaak overdacht. Eens zal hij in mijn leven komen, droomde ik dan: dè man, die de grootste plaats in mijn le ven zal innemen. En dan zal ik alles daarvoor willen loslaten: mijn ouderlijk huis, mijn eigen ik, mijn vrijheid, alles. Ze zuchtte opnieuw. „Na een week wist ik het zeker: ik hield van de oude man. Natuurlijk sprak ik er met geen woord over en ik probeerde het zo min mogelijk te laten merken. Doch af en toe had ik er behoefte aan hem aan te raken, te liefkozen en bij hem te zitten om alleen maar naar hem te kunnen kijken. En toen vond ik het he lemaal niet erg. (Wordt vervolgd) FOLKLORESEIZOEN BESLOTEN Woensdag is te Den Burg het folklore- seizoen besloten. Aan het bijzonder war me weer was het te wijten dat voor de activiteiten 's middags zeer weinig be langstelling bestond. De meesten ver kozen het strand boven de gloeiend hete Groeneplaats. 's Morgens om tien uur stelde burgemeester De Koning het nieuwe draaiorgel „De Tiet" van de heer J. K. P Zwan officieel in gebruik. Het fraaie instrument is nu zo goed als gereed. De heer Zwan vertelde voor de megafoon enige interessante bijzonder heden over het minstens 120 jaar oude orgel. Daarop werden enige muzieknum mers ten gehore gebracht waardoor ie der zich van de zeer goede kwaliteit kon overtuigen Het is de bedoeling dat de heer Zwan één maal per maand met het orgel alle dorpen zal bezoeken. Ook zal het orgel te horen zijn bij diverse feestelijkheden waaronder Ouwe Sun- derklaas. Binnenkort zal het andere or gel van de heer Zwan „De Gouden En gel" eveneens gereed zijn. Zelfs is nu nog een derde exemplaar aangekocht zodat Texel over een echt orgel„park" gaat beschikken. Burgemeester De Ko ning toonde zich over de hobby van de heer Zwan zeer enthousiast en wenste de initiatiefnemer veel succes. De slotmanifestatie 's avonds op de Groeneplaats trok enorm veel publiek. Vooral de zeer boeiende demonstraties van de gidsenband Margaretha Sinclair oogstten veel bewondering. De gidsen onderbraken met hun uitvoering enkele malen het dansen van de volksdans groep Texel. INGEKOMEN PERSONEN Johanna A. Witte, van Bergen NH., Loudelsweg 24 naar Texel, B 179; Willie M. Veenkamp, van Grijpskerk, Niezijl, Hoofdstraat 39 naar Oosterend, Botter- straat 3; Ferdinand Boon en echtgenote, van Haarlemmermeer, Thorbeckestraat 29 naar Den Burg, De Zes 12; Hendrika J. J. Kooij, van Zijpe, Petten, Korfwa terweg 1 naar Den Burg, Willem van Beierenstraat 11; Klasina van Lubeck, van Ruinen, Echten, Ooshaarseweg 13 naar Den Burg, Weverstraat 58; Adri- aan G. Kooiman, van Den Helder, Bui tenhaven 5 naar Oudeschild, S 22 c. DE STEM DES VOLKS Woensdag 2 september worden de re petities hervat. Het ia belangrijk dat alle leden aanwezig zijn. Mogelijk zal nog een en ander besproken worden. Bovendien is weer onze medewerking verzocht voor deelname aan een geza- melijk kerstprogramma Tot woensdag 8 uur in het dorpshuis. D.D. TEX. BOYS NIEUWS De eerste schreden op het voetbalpad zijn weer gezet. De verrichtingen van het eerste in de wedstrijd tegen Ooster end 1 waren nog lang niet om over naar huis te schrijven. Oosterend zegevierde dan ook verdiend met 3-1. Ons tweede deed het in Oosterend beter en wonnen daar met 4-1 van Oosterend 2. De adspiranten trainen voortaan weer op woensdagavond 7 15 uur. De welpen als voorheen op vrijdagmiddag om 4 uur de junioren om 7.30 uur en de senioren plm. 8.15 uur Een enkeling, vooral on der de jongeren, weet blijkbaar nog niet dat de trainer de baas is. Dinsdagavond 1 september om 8 uur vergadering in hotel „De Zwaan". Zegt het voort en allemaal present. Zondag a.s. geen voetballen. OOSTEREND S.V.O. speelde weer enkele oefenwedstrijden. S.V.O. 1 ging naar Tex. Boys en wist de thuisclub met 3-1 te kloppen. Het tweede elftal dat 's avonds tegen Tex. Boys 2 speelde bracht het niet tot een overwinning. De Boys namen spoedig na het begin de leiding. S.V.O wist via Piet Kikkert gelijk te komen en het leek er op dat de thuisclub door zou drukken. Dit pak te anders uit. De Boys wisten nog 3 goals te maken en bepaalden de eind stand dus op 4-1. De wedstrijden waren een goede voorbereiding op de com petitie. Dinsdagavond om 7 uur zal ook weer met de training worden begonnen. Er wordt op een flinke opkomst gere kend. Zondagmiddag 2 uur zal er in Ooster end weer gevoetbald worden. S.V.O. komt dan uit tegen een Texel-combina- tie. JUDOCLUB BEGINT SEIZOEN NIEUWE MAT De sedert maart van dit jaar bestaan de Texelse judoclub blijkt bijzonder le venskrachtig te zijn. De leden blijven enthousiast en zoals wij onlangs meld den, heeft een groot aantal leden de gele band behaald, waarmee de eerste stap is gedaan van de judo-carrière. De club heeft nu een maand vakantie ach ter de rug en zal op 1 september weer met de lessen aanvangen. Gebruik zal dan worden gemaakt van de nieuwe „Tatemi"-mat die met een oppervlakte van 40 m2 de grootste in de kop van Noordholland is. Tot nu toe moest ge bruik worden gemaakt van een mat van de Helderse judovcreniging Zaterdag zal in het Rodekruisgebouw een vergadering worden belegd waar al le leden, ouder dan 17 jaar, welkom zijn. Er zulen diverse probemen worden be sproken die ten nauwste verband hou den met talrijke plannen voor de naaste toekomst. Vast staat reeds dat de judo leden die jonger zijn dan 17 jaar medio oktober zullen meewerken aan enkele openbare lessen waarbij o.a. de ouders hun pupillen bezig kunnen zien. Voorts zullen demonstratie-avonden worden gegeven, waarschijnlijk in „Casino" De leden die in het slot van het afgelo pen seizoen niet in de gelegenheid zijn geweest de gele band te halen zullen begin september nog een kans krijgen. Nieuwe leden kunnen in beperkte ma te nog worden opgenomen. Maandag 7 september kan men zich daartoe 's mid dags vanaf vier uur in het Rodekruis gebouw melden. De nieuwe lichte tanks van 13 ton die de landmacht bij de Franse AMX- betrekt, vertonen een zodanig gebrek dat er niet mee geschoten, noch in een terrein mee gereden kan worden. krantenbericht In het Verre Oosten kostte het de R.A.F. gemiddeld ƒ1.000,per jaar om een jachthond op een vliegveld te hou den. krantebericht Wel m'n mede schatkistvullers, Als het niet zo treurig was, Zou je om deez' dingen lachen, Maar dat geeft geheel geen pas. Want het is toch meer dan droevig. Dat men zó van hogerhand, Slingert met de dure centen, Hier en in het buitenland Nee, heus niet om de belasting, Die door u en ook door mij, Elke maand wordt bijgedragen, Want dat hoort er eenmaal bij. Maar dat zó met geld gegooid wordt Terwijl mijlen hier vandaan, Mensen sterven van de honger Kijk, dat heeft me pijn gedaan. En zo lang men op deez' wijze, Op de wereld voort blijft gaan, Blijft de vrede wel een fictie. Daar kan men wel van op aan. Huib de Rijmelaar. MAAI-DORSMACHINE VLOOG IN BRAND EIERLAND Gistermiddag om tien over één vloog een maai-dorsmachine in brand op het land van de firma Stoepker Barendrecht „Vruchtbaar oord", Eierland. Het vuur ontstond na dat droge stof, afkomstig van het stro en het graan op de hete motor was gaan smeulen. Het vuur greep zo snel om zich heen dat de hele machine in rook en vlammen werd gehuld. Vanuit „Vruchtbaaroord'werd de brandweer te Den Burg gewaarschuwd die korte tijd later ter plaatse was. Men behoefde echter geen water te geven want buren en voorbijgangers hadden de vlammen weten te doven. Ze maakten gebruik van de in de onmiddellijke nabijheid liggende sloot waaruit met teilen water werd geschept. Hoewel de machine die dag niet meer kon worden gebruikt viel de brandschade bijzonder mee. Kostbare onderdelen zijn niet verloren gegaan. Door het snelle optreden van de om standers is waarschijnlijk te danken dat het kurkdroge graan vlak naast de bran dende machine gespaard bleef. De heer J. Barendrecht die de combine bedien de liep geen verwondingen op. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: Pijpslcutelarm; kinderportemon nee; portefeuille met ca ƒ130,herenbril met donker montuur; zwarte poedel reu met rode halsband: briefje van 2,50; foto-album; porte monnee van zechondenhuid, zeehondmodel, inh 2,50; roodgeruite portemonnee met ƒ1,30 en kaart „Vido" t.n.v. M Jonk; 1 pr geitenharen sokken en 1 nylonkous; vlag met opschrift Joy, sinas, citroen, cassis; imitatiering; rode dames- knipportemonnce inh. ƒ0,50; autosleuteltje van Duitse auto; transistorradio Metz groot model, grijs; kinderbadjas; 2 aulozittingen, rood met witte slippers; hangslot Abus pl. 1 sleuteltje; transistorradio; zak met koolraapzaad; ƒ110, en kassabonnen; lichtgroene handdoek en bad pak; bril met donker montuur; autosleutels Re nault; statief fototoestel merk Ising Junior n foudraal; gestreepte overhemd met ene pr. zw. sokken; 1 bijbel-psalmen; rode plastic spmg- touw;double bedelarmbandje met 4 bloemetjes; fototoestel merk Oga no. 169732 in bruin le deren etui, zwarte dames knipportemonnce inh. ƒ9 47; beigekleurige hond; platic shagetui met shag en papier. Verloren: Rode plastis boodschappentas inh portemonnee en een grijze damesvest; wieldop Fiat 600; oude bruine herenportemonnee inh. ƒ5,en Castclla bonnetjes; herenpolshorlogc met datum en grijs lederen band; Daf-auto- sleuteltje met blauwachtig labeltje; grote bal kleur oranje; herenbril metgrijs montuur; gioe- ne pullover; Shcllvlag; gouden ring met steen en kleine steentjes er omheen; blauw kinder vestje; dameshorloge Jonkhauser met rood blauw bandje; motorhelm wit „Roemer"; wiel dop Ford Taunus gebroken wit met blauwe bies; blauwe terlenka windjack met gebreide manchetten; damespolshorloge Marti, zilver m. goud opgelegd, dito bandje; herenzonnebril m. imitatie goud montuur; badmantel rood wit zwart gestreept; belichtingsmeter Fodor in br. lederen hoesje; fototoestel Kodak Retinette IB en lederen tas en geelfilter; blauwe badpak He- lanca; 3 briefjes van ƒ10,lichtgebloktc bad tas inh. blauwe zwembroek, gestreepte badla ken, gebloemde rok en wit bloesje; Marokaans lichtbruine portemonnee inh. 2 briefjes van 25,en 3 briefjes van ƒ2,50; een paar hand schoenen (dames) gebroken wit; damesbril met bruine randen; transistor radio merk Kapsch kl. beige, boven 3 toetsen, nikkelen horloge; zil veren margriet broche met emaille; filmpje on ontwikkeld form. 6x9; lichtbruine portemon nee inh. ƒ5,en een cheque van ƒ16,sjaal met verschillende kleuren; bruine portemonnee inh sleuteltje en 2 tientjes; grijze wollen muts; goudkleurige vlindermodcl damesbroche; brui ne portemonnee inh. ƒ2,zwarte portemon nee inh. ƒ15,en enkele pasfoto's; blauwe kinderjack, voering blauw roodgeruit; grijze vest met v-hals; metalen halsketting met blau we steen; slinger van tractor; rode korte jack; boodschappentas crèmekleurig inh. 3 plastic broodtrommels en een zak appels; bruinleder portemonnee inh. ƒ44,en bootkaartjes; ver rekijker in etui; kunstzijde hoofddoek grijs en wit; donkerblauwe meisjes nylon jack met af neembare capuchon; gouden dames armband horloge met zwart bandje; rijwieltas (enkel) grijs; damesvest rose merk Cyana, met een zil ver speldje op; blauwzwarte jongenstrui; zwar te fietstas inh. regenjas nylon, Marrokaans handtas met ƒ5,damesvest groen met geel gebr. knoopjes; bruin lederen regenjas met zw. kraag. Het bureau der rijkspolitie te Den Burg is voor het aangeven van gevonden en/of verlo ren voorwerpen geopend op werkdagen van 16.00 tot 18.00 uur. UITSLAG KLAVERJASSEN IN DORPSHUIS DEN BURG 1. C. Grootjen-J. Medendorp 7108 2. D. de Ruyter-J. Hoep 6994 3. J. Blom-A Dootjes 6872 4. J. Dekker-H. Grootjen 6695 5. D en S. Hemelrijk 6681 6. J. Borgman-C. C. Barhorst 6481 7. P. v.d. Slikke-J. C Rijk 6395 GESLAAGD DE COCKSDORP Onze vroegere plaatsgenote, mej. M. Blom. thans als inkoopster werkzaam bij de fa Vroom Dreesmann te Alkmaar, deed te Rotterdam met gunstig gevolg examen voor het Brevet voor de Tex tielhandel, groep B 3 (courante textiel- goederen). Vorig jaar slaagde ze reeds voor groep Al en A 2 (textielkennis en textielonderzoek) van genoemd brevet. Operetteliefhebbers kunnen zondag en dinsdagavond in 't City-theater him hart ophalen Daar wordt de film „Die Lustige Witwe" vertoond die werd ge maakt naar de beroemde operette van Victor Leon en Fritz Stein met muziek van Franz Léhar. Wie zich waagt de inhoud van een operette weer te geven, maakt het zichzelf even moeilijk als degene die tracht de smaak van cham pagne te omschrijven. Bij een operette horen nu eenmaal de elementen van zang, fleurige décors, wervelende mu ziek, smaakvol voor het oog aandoende costuums en onvergetelijke lachwekken de situaties, komische misverstanden en tot slot de „happy ending". In „Die Lustige Witwe" ontbreekt het aan dit alles met. De oude geliefde melodiën klinken ons bekend in de oren. Het Vil- ja-lied en de lofzangen op Maxim! We derom blijkt dat „Die Lustige Witwe" ook in het moderne gewaad van de film anno 1963 een alleszins geslaagde ope rette is waarbij men ruim anderhalf uur zijn dagelijkse zorgen kan vergeten. Toegang alle leeftijden. Vrijdag- en maandagavond draait „Operatie vals geld". Een spannende thriller die gezien kan worden door per sonen van veertien jaar en ouder. Zaterdagavond en zondagmiddag moeten vooral de Elvis Presly fans zor gen aanwezig te zijn bij de vertomng van „Elvis in Acapulco" waarin we het nog steeds populaire tiener-idool de rol zien spelen van de schipper Mike Wind- gren die met zijn motorjacht in de ha ven van de mondaine badplaats Acapul co arriveert. De 16-jarige dochter van de eigenaar van het jacht is echter ver liefd op Elvis. Moeilijkheden ontstaan als Elvis zich nog meer voelt aange trokken tot Margarita Dauphine, die in het luxe hotel waar Elvis woont, werk zaam is .Natuurlijk is het eind bijzon der gelukkig ën romantisch. Tussen de bedrijven door heeft de hoofdrolspeler gelegenheid om maar liefst tien van zijn bekendste songs ten gehore te brengen. Toegang alle leeftijden. Na de succesvolle film „En eeuwig zingen de bossen" werd de tweede rol prent gemaakt naar het beroemde boek van Trygve Gulbranssen „Winden waai en om de rotsen". De film draaide korte tijd geleden in 't City-theater en wordt woensdagavond weer vertoond. Stellig zullen velen de film voor de tweede maal willen zien. De leeftijdsgrens is veertien jaar. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL Geboren; Mariëtte Maria Johanna, dv. Klaas van der Meer en Maria Johanna Rijk; Hendrika, dv. Hendrik Willem Stark en Maria Meijer; Maria Gorretti, dv. Marius Witte en Margaretha Geer- truida Goeman; Renée, zv. Hendrikus Katsmar en Jannetje Cornelia Vlaming; Johannes Martinus, zv. Martinus Wil helmus Reij en Maria Margaretha Wit te; Martin, zv. Marius Vermeulen en Benjamintje Jannetje Pool. Ondertrouwd: Adrianus Gijsbertus Kooiman en Jantje Maria de Jong. Overleden: Maria Johanna Rijk e.v. Zijm, oud 64 jaar. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 2 september worden de moeders van de buitendorpen verwacht op de volgende uren: Den Hoorn: 13.0014.00 uur; Oosterend: en De Waal 14.0015.00 uur; De Cocksdorp en Eierland 15.0016.00 uur; De Koog 16.00 tot 17.00 uur. - V.'J PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 30 augustus 1964 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur ds. Froentjes 19.30 uur Eerw. heer H. Veldhuis jeugddienst Den Hoorn 10 uur ds. M. Jansen De Haaf, Bergen De Cocksdorp 11 uur ds. Froentjes De Koog 9.00 uur ds. Waardenburg 10.30 uur cand. Doom 10.30 uur Kinderkerk voor Hollandse en Duitse kinderen in „De Schuilhut" De Waal 10.30 uur ds. Waardenburg Oosterend 10 uur ds Beerthuis Maandcollecte voor de kerkvoogdij 19.30 uur ds. Beerthuis, jeugddienst Oudeschild 11 uur ds. Beerthuis Maandcollecte voor de kerkvoogdij DUITSE DIENST De Koog 10.30 u. Pfarrer Schütler, Düsseldorf, in de „Kleine Vermaning" GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur ds. Uidam 19.30 uur ds. Plaatsman Oosterend 10 uur ds. Plaatsman 19.30 uur ds. Uidam GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis, Burgwal 26 Den Burg 10.00 en 15.30 uur dienst GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 en 15.00 uur Dienst in het Gebouw voor Chr. Belangen. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 9.30 uur ds. L Koopmans De Koog 19.30 uur ds. L. Koopmans

Texelsche Courant | 1964 | | pagina 2