Taxi Taxi schoolagenda's City Theater Telefoon 2027 2323 2525 ■VI Heden gesloten LANGEVELD DE R00IJ meisje slootkanten te maaien greppels te frezen meisje pruimen best plantgoed narcissen Twee gezinnen De knip- en naailessen Ursusgaas en creosootpalen haverstro Mijn dochter Patricia Zo'n arme miljonair Ik was aan hem verslaafd GESLOTEN gemeentedag Een helder volk kiest schone warmte... kiest Caltex Edelhaardolie ^kristalzuiver - Zelfstandig winkelmeisje Weer een klein aantal verkrijgbaar Op nippertje gered WEER SPORTVISSERS IN MOEILIJKHEDEN Dinsdag zijn twee sportvissers uit Hoorn, die met een gehuurde roeiboot waren gaan vissen bij de Stuifdijk bij het begin van de Mokbaai, in moeilijk heden geraakt. De sportvissers die niet wisten dat zij op een plaats lagen waar in het verleden herhaaldelijk ongeluk ken zijn gebeurd, kwamen in gevaar toen door de sterke ebstroom hun vlet dreigde te kantelen. De heer H. Beum- kes, die het bootje vanaf de wal in de gaten kreeg, ging met zijn motorvlet het water op en wist de vissers te redden. Ze werden aan boord genomen en te ruggebracht naar het Horntje. De roei boot werd voor anker liggend achter gelaten. 's Avonds ontstond hierdoor een misverstand toen een marinevaar tuig de lege boot ontdekte. Gemeend werd, dat de sportvissers waren ver dronken. Enige tijd werd het water afgezocht, tot vernomen werd dat de vissers in veiligheid waren. De marine boot bracht de rpeiboot naar Den Hel der. Gisteren is het vaartuig weer bij de eigenaar, de heer A. Leijen, terugbe zorgd. Zoals bekend zijn bij de Stuifdijk al verschillende boten omgeslagen. In twee gevallen waren slachtoffers te betreu ren. TER OVERDENKING: ZO N BAARD Het is hier nogal „baardig" toegegaan deze zomer, hoewel het, naar ik mij heb laten vertellen, de organisatoren van de feesten lang niet „baardig" genoeg is geweest. Toch ontmoet ik de laatste tijd steeds weer mensen met wie ik meen nog geen kennis gemaakt te heb ben. terwijl dan blijkt, dat ik ze toch al wel eens, maar dan met 'baard heb ontmoet. Dat heeft dan soms bepaalde konsekwenties, dit bij voorbeeld, dat blijkt, dat ik tot de ontdekking kom, dat ik zo iemand de eerste keer toch niet goed heb „gezien", dat de „indruk", die ik van een bepaald iemand had bij eer ste kennismaking /(met baard), niet juist is geweest, nu ik hem weer (zonder baard) ontmoet. Dat is natuurlijk altijd het gevaar, dat je loopt, als je iemand bij een eerste kennismaking al meent te kunnen beoordelen. En door zo'n baard wordt je dan bovendien nog heel gemak kelijk op een dwaalspoor gebracht. Ik denk. dat ik met deze ervaring wel niet alleen sta. Weet U bij voorbeeld, wat de ge meente van Christus is? Misschien denkt U het te weten, hebt U zich een bepaald oordeel gevormd over de gemeente, af gaande op wat U er anderen over hebt horen zeggen of afgaande op een eerste vluchtige indruk. Sprekend met mensen, die „er niet aan doen" of die reeds lange tijd van de gemeente zijn vervreemd, valt mij toch vaak op hoeveel verhalen „met zo'n baard" er in omloop zijn met betrekking tot die gemeente, niets zeggende algemeenheden of zo maar ge woonweg misverstanden. Vaak zijn het indrukken en oordelen, die wij zo maar kritiekloos ook van elkaar overnemen en die door ouders aan kinderen worden doorgegeven als het laatste woord over die gemeente. De tijd, die voor ons ligt is toch wel bij uitstek geschikt om eens echt zelf met de gemeente kennis te maken of de kennismaking te vernieu wen. Het zou wel eens kunnen zijn, dat U door een werkelijke ontmoeting met de gemeente tot de erkenning zou ko men, dat die gemeente toch wel anders is dan U dacht, dat zij was. En U, die „er wel aan doet", die er bij hoort? Bent U bereid om die ken nismaking, die ontmoeting, te bevorde ren en te vergemakkelijken? Zou het dan met goed zijn om eens na te gaan voor U zelf. persoonlijk en als gemeente, welke de baard is, die verhindert, dat anderen U niet (kunnen) zien, zoals U als gemeente en als lid van die gemeen te bent? Gedachtig bij voorbeeld het Woord van Christus, dat wel niet een oordeel uitspreekt over het wel of niet dragen van een baard, maar waarin het in wezen gaat om ditzelfde: „Gij zijt het licht der wereld. Een stad, die op een berg ligt, kan niet ver borgen blijven. Ook steekt men geen lamp aan en zet haar onder de koren maat, maar op de standaard, en zij schijnt voor allen, die in het huis zijn. Laat zo Uw licht schijnen voor de men sen, opdat zij Uw goede werken zien en Uw Vader, die in de hemelen is, ver heerlijken". AJs wij dat weer eens met elkaar gin gen ontdekken, dat het in de werkelijke ontmoeting met elkaar gaat om de ont moeting met het Licht des Levens! K. INGEKOMEN PERSONEN Adriana van Walsum, van Leiden, Rijnsburgerweg 10 naar De Koog, Dorpsstraat 44; Pieter M. Mosk, van Haarlem, Graafschapstraat 24 naar Den Burg, Parkstraat 2; Martina M. C. On derwater, van Warmond, Raadhuisdam 10 naar H 6. Met dankbaarheid ge ven wij kennis van de geboorte van een zoon. Bij het Heilig Doopsel ontving hij de namen Johannes Simon C Hopman-Brands S. J. Hopman 29 augustus 1964. Langstraat 22. Achthuizen Overflakkee (Z.H.) Uitgave „Voor Vrienden van Texel" In verband met de samenstelling van de nieuwe uitgave van ons blad „Voor Vrienden van Texel" verzoeken wij onze leden, ons o>p korte termijn, doch uiter lijk tot 20 september a.s. te willen op geven, welke wijzigingen moeten wor den aangebracht in de vermelding van de accommodatie. Wanneer U in het verleden nog niet adverteerde in ons blad. overweegt U dit dan thans eens. Uw advertentie komt onder de aandacht van diegenen, die interesse hebben voor een vakantie op Texel. Over de tarieven zullen wij U gaarne nader informeren. Texelfilm. Op donderdag 10 september zal de Texelfilm voor de laatste maal dit jaar vertoond worden: aanvang vertoning in het Nederlands om 20.00 uur, in het Duits om 21.30 uur. Wij verzoeken hiermede diegenen, die aanplakbiljetten van de Texelfilm heb ben, deze te willen verwijderen. Openingstijden kantoren. Onze kantoren te Den Hoorn en De C-ocksdorp zijn geopend tot 15 septem ber a.s. De kantoren te Den Burg en De Koog zijn thans als volgt geopend: van 9.00 tot 12.30 uur en van 14.00 tot 18.30 uur. Met ingang van zaterdag 19 september zijn de kantoren op zaterdagmiddag ge sloten en gelden voor de overige dagen de volgende openingstijden: van 9.00 tot 12.30 uur en van 14.00 tot 18.00 uur. Op woensdag 30 september wordt het kantoor te De Koog gesloten. WEEKENDDIENSTEN DOKTOREN van zaterdagmorgen 8 uur tot maandagmorgen 8 uur: Dokter ELIAS, tel. (02220) 2039 (voor praktijken doktoren Coutinho, Elias en Van Loon) Dokter SIEBINGA, tel. (02222) 234 (voor praktijken doktoren Barnard en Siebinga) DIERENARTSEN ingaande zaterdagmiddag 12 uur H. DE BOER, tel. (02220) 2527 WITTE KRUIS ingaande vrijdag 24 uur tot en met maandag 13 uur Zr. RIETVELD, De Cocksdorp, tel (02222) 292. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 9 september a.s. worden de moeders van Oudeschild en Den Burg verwacht van 14.00 - 16.30 uur. R.K. KERKDIENST H.H. Missen op zondag 6 september In Den Burg om 7 30 uur en de hoog mis om 10.15 uur; In Den Hoorn om 7.30 uur; In De Koog alleen om 9 uur; In Oosterend om 10.30 uur. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 6 september 1964 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Eerw heer Veldhuis Den Hoorn 9.30 uur ds. Oskamp De Cocksdorp 11.00 uur ds. Bccrthuis De Koog 9.30 uur ds. Duyverman, Santpoort De Waal 11.00 uur ds Duyverman Oosterend 9.30 uur ds. Beerthuis Oudeschild 11.00 uur ds. Oskamp extra collecte Medische Zending GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10.00 en 19.30 uur ds. Uidam Oosterend 10.00 en 15.00 uur ds. Van Leeuwen GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis, Burgwal 26 Den Burg 10 00 en 15.30 uur dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur ds. Koopmans Oostcrend 11.15 uur ds. Koopmans Den Hoorn 19.30 uur ds. Koopmans TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,elke regel méér ƒ0,25. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer ƒ0,25 meer. Puikbeste Eigenheimers bij H. C Dijt, Westergeest Per 35 kg thuis bezorgd Telefoon U222U-2854 Aanvang dansgroep Texeiem op vrijdag 4 sept van 4 9 uur in Ue Woe lige Hoek Nu pruimen eten, er zijn er volop, ook voor de bowl en jam M. Huisman, „De Veen" Telefoon 2203 Wij zijn iets duurder, maar stukken beter! Uw kleermaker Carel Schmidt, Boomkampstr. 8, Alkmaar, tel. 13615. Elke vrijdag op Texel. Te koop een grijze lo den wintermantel, twee keer gedragen, en een witte wollen zomerman tel, nieuw. Beide maat 44. Schoonoordsingel 12a, Den Burg Te koop aangeb. 2 de hands: 4 l^persoons ledi kanten met bed en 12- persoons. „De Oranje boom" Wie heeft bij vergissing mijn fiets meegenomen? Stond bij de V.V.V. te Den Burg. W. Kiewiet, Schilderend 33 Te koop Rap bromfiets, 3 versn. H. Flier, Hoge- berg B 53 Philips TV, 3 maanden garantie ƒ200,—. Verhuur en reparatie van radio- en TV-toestellen. Bob Kuiper, Bomendiek 6, De Waal, tel. 2257 Te koop Almesalmis tractormotor. M. Lange- veld, Pijpersdijk K 60 Te koop aangeb. 1-jar. kippen, tevens slachtkip- pen te koop. F. Buisman, tel. (02220) 2133 Te koop 30 stuks jonge kippen, tegen de leg. D. Terpstra, Molenstraat 24, Den Burg Snij- en slabonen en moesappels te koop, Thuisbezorgd. H. Witte, Lijnbaan 25 Gevonden jongensfiets. Te bevr. bij C. G. Vla ming, Nieuweschild, tel. (02223) 381 Te koop: 4-5-pers. ca ravan, in ipr. staat, m. luifel, stoelen, inventaris, staande op Camping „De Luwe Boshoek", De Koog, Tel. (05450) 498 en 586 Persilgeschenken! Gymver. Oosterend heeft ze in voorraad. Jo Daal der, Ger de Jong of Ren tenaar, tel. 227 Te koop enkele sneeuw klokjes plantgoed. Timmer, Schoolstraat 16a, Oosterend, tel. 260 Wie heeft mijn rode schoentje gevonden? Siebe Waaijer, Peper straat 25 Probeert U onze aard appelen eens? Ze zijn werkelijk prima. C. Terp stra, Schilderend 25 Herbert P. Runge en Dia M. Bruin hebben de eer U kennis te geven van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op vrijdag 18 sep tember a.s. om 14 uur in het Polderhuis te Den Burg. Huwelijksinzegening om 15 uur in de Hervormde Kerk te Den Hoorn door de Weleerwaarde Heer Ds. P Oskamp. Receptie van 16.30 - 17.30 uur Kogerstraat 94, Den Burg. Kogerstraat 94, Den Burg - Texel. Kappelerstr. 199, Düsseldorf-Reizholz. Toekomstig adres: Düsseldorf, Volmerswer- therstr. 358. Pieter J. Kuiter en Hendrika J. Vlas geven u, mede namens wederzijdse ouders, ken nis van hun voornemen in het huwelijk te treden op vrijdag 18 september a.s., 13.00 uur in het pol derhuis te Den Burg, Texel. Peperstraat 29, Oosterend, Parkstraat 1, Den Burg 27 augustus 1964. Gelegenheid tot felicite ren op de trouwdag van 16.00-17.30 uur in het Gebouw voor Chr. Belan gen, Oranjestraat, Oos terend. Toekomstig adres: Heemskerckstraat 16, Oudeschild, Texel. Liekele v.d. Veen en Tine Eelman geven hiermede kennis van hun voorgenomen huwelijk op vrijdag, 18 september 1964 om 3 uur n.m. in het Polderhuis te Den Burg, Texel. Molenlaan 24, Postweg C 25, De Cocksdorp. Heden werd plotse ling uit ons midden weggenomen onze oud ste broer en zwager Cornelis van der Knaap, echtgenoot van Trijntje Vlaming, oud 67 jaar. Assen: P. v.d. Knaap F. v.d. Knaap-Schilt Oosterend: A. v.d. Knaap E. v.d. Knaap- Westra Den Burg; C. v.d. Knaap- de Ridder Den Burg: N. C. Kreeft- v.d Knaap J. Kreeft Ens N.O.P.: J. v.d. Knaap W. v.d. Knaap- Siefers Den Burg: B. J. v.d. Knaap K. v.d. Knaap- v.d. Zee Den Burg: K. Vinke-v.d. Knaap J. Vinke Oosterend: H. Bakker- v.d. Knaap P. Bakker 31 augustus 1964. Heden nam God plotseling tot Zich onze geliefde zwager en oom Cornelis van der Knaap, echtgenoot van Trijntje Vlaming, Fam. Vlaming F am. Eelman Texel, 31 augustus '64. Condolatie-adres: Stratingplantsoen 93, Velsen-Noord. De teraardebestelling zal D.V. plaats vinden op vrijdag 4 september te Haarlem. Onverwacht is van ons heengegaan, in volle zekerheid van het Geloof, onze lieve man, vader, behuwd- en grootvader Cornelis van der Knaap, echtgenoot van Trijntje Vlaming, op de leeftijd van 67 jaar. Wie op de goede God vertrouwt, heeft zeker op geen zand gebouwd. Uit aller naam: T. van der Knaap- Vlaming Haarlem, 31 aug 1964, Vinkenstraat 49. Cond.-adres: Stratingplantsoen 93, Velsen-N. De overledene is opge baard in de rouwka mer Raadhuisstraat 9 te Haarlem-N. bij het Soendaplein. Te berei ken met buslijnen 1, 5, 6 en 7, halte Zaanen- straat. Bezoekuren- 's middags van 2-3 uur en 's avonds van 7.30 - 8 uur. De teraardebestelling zal D.V. plaatsvinden op vrijdag 4 september om 11.30 uur, op de Noorder Begraafplaats aan de Vergierdeweg te Haarlem-N. Vertrek rouwkamer Raadhuisstraat 9 om 11 uur. Geen bezoek aan huis GEVRAAGD: per eind september of begin oktober. Bakkerij G. SNIK, Molenstraat 32. Den Burg, Telefoon 2261. Wij zijn thans ook in staat om en om Fa. Roeper Langeveld, Waalenburgerdijk W 78. De Waal, tel. (02220) 2852, b.g.g. (02228) 317. GEVRAAGD: voor de huishouding bij gezin in Duitsland. Hoog loon. Inlichtingen bij: G. v.d. Star, Slufterweg E 133, Eier- land, tel. (02225) 277. Adres in Duitsland: Hotel „Poppelsdorfer- Hof", Kleinens August- strasse 81, Bonn, tel, 52718 VOOR Reine Victoria, en een fijne handappel, James Grieve, naar Fruitbedrijf A. Zielman, Tel. 2552. Voor de vele blijken van belangstelling bij ons huwelijk ondervonden zeggen wij U allen harte lijk dank A. Heerschap L. Heerschap-Kool Heemskerckstraat 31, Oudeschild. Aangeboden: Von Sion, Carlton, Dutch Master. J. KUIP, De Westen, tel. 2035 Langs deze weg betui gen wij U onze welge meende dank voor Uw belangstelling en mede leven bij het overlijden en het ter aarde bestellen van onze lieve vrouw, moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder NEELTJE VAN HOORN KIKKERT. In 't bijzonder danken wij Dr. Siebenga voor zijn medische hulp, Zr. Haasnoot en personeel van de Gollardsstichting voor hun oprechte ver zorging en Ds. Froentjes voor de geestelijke bij stand. Namens de familie, L. van Hoorn. Den Burg, Texel. Gollardsstichting, september 1964. Gevraagd van 20 sopt.- 20 mei liefst met studerende kin deren, die 2 schippers kinderen kunnen opne men. Meisje 13 jaar en jongen 11 jaar. H. NOWAK, Ruyslaan 35, De Koog angen dinsdag 15 sep tember weer aan, waar voor U zich nu weer kunt opgeven. Ook voor hen, die voor coupeuse opge leid wensen te worden. Mej. D. Wijngaarden, Lerares Coupeuse, Warmoesstr. 70, Den Burg bestellen (02220) bellen Toon Smidt Allen, die nog iets te vordeien hebden van de Stichting Texelse Folklore, gelieven hun rekeningen binnen 10 dagen in te dienen bij J. ZEGEL, Wilhelmina- laan 35, Den Burg. in vele maten Fa. Frans Zegel Kz. Oudeschild, telefoon 27lt Te koop partij prima voor bollendek. J v. d. Star, 'I Noorden O 164, tel 317, Oosterend Wiltu de rekeningen voor de Stichting Texels Folklore over het afgelopen seizoei beslist voor woensdag september a.s inleveren bij J Zegel, Wilhelminalaan 35 Autobedrijf A. Kievit Voor een betere PERMANENT slaagt U zeker in Oosterend l Kapper Bakker, Tel. 203 Vrijdag en dinsdag 8 uur Martin Held, Gerhard Riedmann, Ger- linde Locker in: Een overmoedige film met de wereld beroemde Cha-cha-cha-schlager „Pa tricia". Dolle verwikkelingen om een „brutaal meisje". TOEGANG BOVEN 14 JAAR. Zaterdag 8 uur en zondag 3 uur Peter Alexander, Germaine Damar, Heinz Erhardt in een kleurenfilm vol muziek, zang en dans met het zonnige zuiden als achtergrond. (So ein Millionar hat's schwer) Een film vol dwaze humor, pittige muziek en een wervelwind van vro lijkheid. TOEGANG ALLE LEEFTIJDEN. Zondag, maandag en woensdag 8 uur Barbara Rütting - Carlos Thomson in: Het ware verhaal van een misbruikte liefde. TOEGANG BOVEN 18 JAAR. Dames- en herenmode Moerbeek Den Burg De Koog. Wegens vakantie van 7 tot en met 19 september Bakkerij G. Snik Molenstraat 32 - Den Burg Wegens vakantie gesloten van 7 t/m 19 september Roomboterbanketbakkerij Carel Schulte DOOPSGEZINDE GEMEENTE De jaarlijkse voor Noord-Holland wordt gehouden op zon dag 20 september in Sehagen. Programma: Kerkdienst, koorzang en optreden van de voor dracht-kunstenaar Tob de Bordes. Onkosten; ƒ1,50 p.p., lunch mbegrepen. Bij vol doende deelname rijdt er een bus. Opgaven aan de bekende adressen vóór 13 sep tember. MARKT Burgemeester en wethouders van Texel maken bekend, dat er op maandag 7 september a.s. geen veemarkt zal worden gehouden i.v.m. de op die dag te houden Texelse Schapenfokdag. Texel. 1 september 1964. De burgemeester, C. De Koning De secretaris, P. Beemsterboer. Caltex Edelhaardolie Is kristal- zuiver. Maakt geen vlekken, houdt uw haard schoon, en geeft een ab soluut reukloze en roetvrije ver branding. Ga daarom deze winter over op Caltex Edelhaardolie. Dros' Ing. bureau en autocentrale Schilderend 56 Den Burg, Texel. Den Burg 2151 Den Burg 2071 Ouleschild 2320 De Koog 314 Caltex Bloembollentelers In verband met tijdig maaien van de tocht sloten en ter voorkoming van moeilijkheden wordt U in overweging gegeven alvorens te ploegen dit op te geven bij de techn. hoofdambtenaar van het waterschap, tel. nr. 2189, Den Burg. Het bestuur van de Gem. Polders, S. Keijser Jbz., dijkgraaf E. L. J. Lap, secretaris. GEVRAAGD: Aanmeldingen vrijdag na uur. A. van Heerwaarden, Centra-kruidenier, Den Burg, Texel, Wever- str. 70, tel. 1(02220) 2050 Sinds meer dan 75 jaar in de Parkstraat

Texelsche Courant | 1964 | | pagina 3