sport en spel De vierde dag Angstig avontuur Tekenaar zat ruim vijf uur vast op zandplaat BRIGADIER PIET EN DE SEMI-PROF weekend Bloemschikwedstrijd op vrijdag vóór 12 uur OUDESCHILD De bekende Texelse tekenaar Harry Tielemans te De Koog heeft zondagmiddag vijf uren lang aan boord van het zeiljacht van de heer F. E. uit Den Helder vastgezeten op de on diepte De Bollen tussen Den Helder en Oudeschild. Eerst om tien uur 's avonds kwamen de onfortuinlijke zeilers in Oudeschild aan, nadat het jacht op eigen kracht was losgekomen. De heer Tielemans was met de familie E. een dagje gaan zeilen. Vanaf het monument op de Afsluitdijk zouden zij de Waddenzee oversteken in de richting van Oudeschild. Toen zij ongeveer hal verwege waren liep het schip vast op een ondiepte. De heer E. dacht dat er nog genoeg water stond, hoewel de eb reeds liep. Bovendien was er juist nog een ander schip over de zelfde plaats gevaren. Hij verwachtte dat bij zonder enig risico door de vaargeul bij de Bollen naar Oudeschild kon zeilen. Plotseling zat de boot muurvast en HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING: In juni is er tijdens de tentoonstelling met succes een bloemschikwedstrijd ge organiseerd. De vrouwenverenigingen en vrouwenorganisaties trachten nu wederom, in samenwerking met de Huishoudelijke Voorlichting een bloem- schi'kwedstrijd te organiseren. De wed strijd wordt gehouden op dinsdag, 22 september a s. De stukjes moeten thuis gemaakt worden en 's morgens tussen 10 en 11 uur worden ingeleverd. Er zijn 3 groepen, te weten: vazen, stukjes en bakjes Voor elke afdeling worden 3 prijzen beschikbaar gesteld. 's Middags wordt er door de jury ge keurd, terwijl de prijsuitreiking 's avonds plaats zal vinden. Na afloop zal mej. S. Visser, van de Stichting Huishoudelijke Voorlichting een demonstratie geven in bloemschik ken. of zal zij dia's vertonen. De deelname is vrij. Het bestuur re kent er op dat dat er veel dames aan deze bloemschikwedstrijd mee zullen doen. maakte zware slagzij. Met vlaggen pro beerde men de aandacht van de mensen op de Texelse dijk te trekken, maar zon der resultaat.. Een kennis van de heer E., die om zes uur al met zijn jacht in Den Helder terug was, waarschuwde het loodswezen toen het scheepje om zeven uur de thuishaven nog niet was binnengelopen. Om zeven uur werd het vloed en kwam het zeilschip los, maar na enkele ogenblikken zal het wéér vast. Een kwartier later was de boot echter voor goed vrij van de grond Op motorkracht en navigerend op de vuurtoren en de havenlichten, lukte het de zeilers om tegen tien uur Oudeschild zonder ver dere moeilijkheden te bereiken. Het loodswezen te Den Helder had echter de mensen van de strandredding- boot te De Cocksdorp gewaarschuwd, die binnen vijftien minuten gereed wa ren om uit te varen. Toen zij op het punt stonden te vertrekken, kwam het telefoontje, dat de boot in Oudeschild was aangekomen. De vier opvarenden van het jacht mogen van geluk spreken, dat zij zon der enig letsel dit angstige avontuur hebben overleefd. Op de Bollen is eer der een zeiljacht vergaan, maar toen kwamen alle opvarenden om. ZONDER COMMENTAAR Zes jongelui die een stevige maaltijd hadden gebruikt in een restaurant in de Franse plaats Laissac stelden na af loop daarvan voor om een hardloopwed strijd te houden. Wie het laatst aan kwam, zou de maaltijd betalen. De restaurateur vond het wel een leuk plan. Hij telde zelf af: een.twee drie.De zes jongelui liepen wat ze konden. En men wacht nog steeds op hun terugkeer. BERICHT VOOR ONZE ADVERTEERDERS Voor onze uitgave van dinsdag geldt steeds, dat advertentieteksten in ons bezit moeten zijn. Van later ontvangen opdrachten kan plaatsing met worden gegarandeerd. Directie Texelse Courant 82. „Waar komt die tunnel eigenlijk uit?" vroeg brigadier Piet. „In Italië, bij het grensstationnetje Campanella", antwoordde Pepi Zugen- tapperl schor. „Vroeger, voordat wij in Ottoburg een treinverbinding hadden, ging de lijn van Parijs naar Italië door deze tunnel. Als die schurken hun goe derenwagen door deze tunnel hebben laten rijden, dan zijn ze al lang op Ita liaans grondgebied. Vergeet het dan maar en streep Karei Kleuntjes maar door in je opschrijfboekje. „Niks doorstrepen!!" brulde kapitein Fritzl von Köpenick, „Wat zijn we ei genlijk? Papkinderen of helden? Haha! Ik neem Italië in en ik haal Karei Kleuntjes even op, desnoods met ge weld van wapenen! Ik zal die macca- roni-happers daar wel eens even laten zien, dat er met de Slavonische leger eenheden niet te spotten valt! Vooruit, mannen! Grijp de krukken in de dub bele! Te wapen en óp naar Campanel la!" En voordat brigadier Piet en Pepi konden ingrijpen, was de strijdlustige kapitein van Köpenick al weggespron gen. Hij wipte op het handbedienings wagentje en begon zelf zó onmogelijk hard aan de krukken te rukken, dat het ding wegschoot als een op hol geslagen straaljager. „Halt! Stommerik!" brulde brigadier Piet nog, „Hier blijven! Geen grensin cidenten verwekken!" Maar Piet brulde tevergeefs, want daar verdween het wagentje al in de gapende muil van de oude tunnel. „Goeie mensen...." zuchtte Piet. „Dat wordt me daar een grensconflict van heb-ik-jou-daar! En het wordt schieten ook, wat ik je brom. Kom mee, Pepi, wij moeten die tunnel ook in. Als we op tijd kunnen ingrijpen, is de we reldvrede misschien nog te redden En zie, daar liepen Piet en Pepi al in de stikdonkere tunnel Behoedzaam tastten ze voor zich uit en struikelend over dwarsliggers en stukken steen zochten ze zich een weg naar de andere kant FEUILLETON: door H van Omme 34. Akke had aandachtig geluisterd. „Hoe zag die. eh. blonde man er uit? Beschrijft u eens zijn kleding. Hoe sprak hij? Heeft hij niets over zijn werk verteld?" Jan somde op, wat hij wist van de blonde man en verzekerde voor de zo veelste maal, dat hij er ontzettend spijt van had en als hij vooruit alles geweten had „Waarom deed u het dan? Had u geld nodig?" Jan haalde zijn schouders op. „Och, nodig.ik heb een beetje ruzie met thuis, omdat ik niet opschiet met leren. Ik studeer in Groningen. nou ja, studerenhet duurt m'n vader te lang, ziet u?" Akke keek hem begrijpend aan. „Dat kost teveel geld en nu houdt uw vader zijn portemonnee dicht, is het niet? Wat moest u daar in Leeuwarden doen?" „Daar woont een zus van me, ge trouwd. Ik krijg wel eens wat van haar, als ik op zwart zaad zit. Maar ditmaal ving ik bot". „Dus die honderd gulden waren wel kom". „Nu ja, mevrouw, omdat ik aannam, dat het een grap was, en omdat hij sprak over een weddenschap.voor uit, daar wilde ik wel aan meedoen. Vooral als er honderd gulden in het vooruitzicht gesteld werden". Akke stond op. „Ik zal uw verhaal eens controleren, meneer van der Spoel. Geef me het adres van uw vader en van die getrouwde zuster in Leeuwarden. Als het klopt wat u me allemaal ver teld hebt, zal ik mijn best doen, begre pen? Maar als u me wat op de mouw gespeld hebt, ziet u me nooit meer". „Mevrouw, ik heb u eerlijk alles ver teld over deze nare affaire. Ik wou, dat ik er nooit aan begonnen was. Iedere keer, als ik u aankijk, schaam ik me. Akke klopte op de deur, keek naar de jongen, die met zijn armen onder zijn hoofd op de tafel leunde en liep toen nog even naar hem toe. „Sterkte, en als het klopt, hoort u nog van me". Even later zei ze tot de agent: „Ik heb een vermoeden, maar ik moet eerst zekerheid hebben, voor ik daarover spreek. Doch ik ga er meteen op af, zonder mankeren. In de loop van van daag hoort u wel wat van me. Enne. behandel die Van der Spoel een beetje ehbegrijpt u?" „Mevrouw, we zijn hier niet in Ame rika. In Bollega worden alle arrestanten behoorlijk behandeld", antwoordde de agent op afgemeten toon. Akke keek de man nog eens aan en antwoordde hij het weggaan; „Tussen behoorlijk en menselijk is toch nog een klein verschil, agent". Op straat overlegde ze, hoe ze het snelst in Leeuwarden kon komen. Nu betreurde ze, geen auto gekocht te heb ben en niet te kunnen rijden. Met de trein duurde het te lang naar haar zin, dus liep ze bij de eerste de beste ver- huurinrichting aan, vertelde, wat ze wilde en kreeg een wagen met chauf feur. Ze reed even langs huis, vertelde haar moeder, dat ze naar Leeuwarden moest, en niet wist, hoe laat ze weer thuis zou zijn. Ze nam wat extra geld TEXELSE PRIJSWINNAARS NATIONALE TENTOONSTELLING Op de vrijdag te 's-Hertogenbosch ge houden nationale tentoonstelling van schapen en varkens hebben de Texelse inzendingen geen slecht figuur geslagen. Hoewel de resultaten iets minder wa ren dan in 1960, kunnen de fokkers toch zeer tevreden zijn. De ram, die het kam pioenschap behaalde, was het bezit van de heer P. Verberne te Spang. Het dier maakte deel uit van 22 inzendingen en is inmiddels verkocht naar Frankrijk. Overige Texelse uitslagen: Tweejarige rammen, 20 inzendingen: lb 9988, C. J. Commandeur; le 9998 P. C. Hm, nu C. en C. M. Veeger. 1-jarige rammen 2b FO 312 van G. C. Kikkert; nummer 8 van de veertien inzendingen. 3-tallen ramlammeren. 11 inzendingen, lb P. C. Hin, le P. Verberne. Schapen met twee ramlammeren: la 71621 Jac. Zuidewind; 2b 74719, 6e van de negen inzendingen P. Verberne. Schapen met één ooi- en één ramlam: 2b 68998 A. J. Lap, 7e van de 12 inzendingen. Schagen met twee ooilammeren, 14 inzendingen, la C. J. Commandeur met 75779. Viertallen oudere ooien, 18 inzendingen, le P. C. Hin. 3a J. C. Roeper, 14e van de 18 inzendingen. Drietallen éénjarige ooien: lb P. C. Hin, le J. C. Roeper, 10 inzendingen. Viertallen ooilammeren, 17 inzendingen, lb P. C. Hin. De verhouding Texel-vasteland van Noordholland: Texel 16 inzendingen en 16 prijzen, waarvan driemaal la en één kampioen. Vasteland van Noordholland vier maal la en reserve-kampioen, ge boren op Texel. De Texelse groep kwam in 1960 nog gunstiger uit als in 1964. Noordholland kwam naar de mening van de jury iets beter voor de dag. In totaal zijn 70 eerste prijzen toegekend, waarvan Noordholland er 23 behaalde, waarvan Texel 11. Tweede prijzen: Noordholland 7, waarvan Texel 4. Der de prijzen: Texel 1. Van het aantal in zendingen behaalde Noordholland 74% eerste prijzen; Gelderland 64, Overijsel 62, Friesland 41, Groningen, Zeeland en Utrecht elk 31%, Zuidholland 29%, Limburg 25%, Noordbrabant 20% en Drente 0%. Dit zijn dus de percentages eerste prijzen van het aantal inzendin gen. Alle 162 inzendingen vielen een onderscheiding ten deel. Naast de reeds genoemde, behaalden rammen geboren in onze provincie nog zes eerste prijzen, vier tweede prijzen en twee derde prij zen. Van de 162 bekroonde inzendingen, dus totaal 29 van de 70 eerste, 11 van de 53 tweede en 3 van de 39 derde prij zen. mee en tegen tien uur reed ze Bollega uit, in snelle vaart naar Leeuwarden. Tegen elven belde ze aan op het adres van de zuster van Van der Spoel. Akke werd door een knappe jonge- vrouw, in wie ze terstond de zus her kende, binnen gelaten. Voorzichtig haar woorden kiezend, vertelde ze, wat er gebeurd was en zag het gezicht van de vrouw tegenover zich verbleken. Toen Akke alles zo sober mogelijk uit de doeken had gedaan, huilde de ander. „Het spijt me voor u, mevrouw, maar u begrijpt ik wilde zijn verhaal con troleren. Het blijkt juist te zijn. dat merk ik wel" „Weten ze het thuis al? In Heeren veen?" Akke haalde haar schouders op. „Ik neem aan van wel, want onze politie is gisteravond al in het verleden van uw broer gaan snuffelen. Maar maakt u zich niet zo overstuur, zoveel betekent het immers niet? Het was bedoeld als een grap, weliswaar een vrij ongepaste grap, maar ik neem terstond aan. dat hij de ernst van dit alles niet inzag. En in het geheel niet gerekend heeft op in grijpen door vreemden. Met als gevolg, dat hij nu opgesloten zit". „Vader overleeft dit niet, als hij het te weten komt", snikte de vrouw. „Kom, kom. het was toch geen echte aanranding Toen ze wat bedaard was, vertelde ze over haar jongste broer Jan. Dat hij altijd een beetje het zorgenkind was, tamelijk verwend, niet alleen door de ouders, ook door de andere broers en zusters, wat over het paard getild en in de eerste tijd van zijn studie veel te veel geld. „Mevrouw, ik heb ze thuis dikwijls gewaarschuwdnu zien ze S.V. TEXEL Uitslagen van zondag: Texel-Helder 1_3; SVC 2-Texel 2 0—4. Jun.; Tex Boys-Texel 05. Texel heeft het tegen Helder niet kunnen bolwerken. Voor de rust wist Texel zich nog wel te handhaven en verkeerden de overigens uitstekend verdedigde doelen voortdurend in ge vaar. Spoedig bleek dat Helder beter speelde, gevaarlijker opereerde en dat de Texel-verdediging het wel heel moeilijk zou krijgen. Toch nam Texel de leiding uit een corner, die door Bob Bakker prachtig en onhoudbaar werd ingekopt. Voor beide doelen ontstonden gevaarlijke momenten en even voor de rust wist Helder de gelijkmaker te scoren uit een zuiver genomen vrije schop. Na de rust bleef Helder overheersen en moest Texel alle zeilen bijzetten. Na 20 min. nam H. de leiding. Pogingen van Texel om terug te komen, misluk ten; even voor het einde werd het zelfs 1—3. Texel 2 begon goed met een over winning op SVC 2. De junioren wonnen van Tex. Boys. A.s. zondag: Schagen-TexelHRC 6- Texel 2. Mogelijk komen in het volgend nummer wedstrijden voor de overige elftallen. S.V. COCKSDORP Tijdens de zondag gespeelde wedstrijd SVC-Tex. Boys bleken beide partijen aan elkaar te zijn gewaagd. De uitslag was 11. De eerste treffer werd dooi de Boys-speler S. Hoogenbosch gemaakt. Ook na de rust ging de strijd gelijk op. De gelijkmaker ontstond door een wor steling voor het doel. waarbij hands ge maakt werd en een strafschop moest volgen. Opvallend was, dat beide par tijen met veel invallers werkten. Programma zondag: SVC 2 gaat naar Geel-Zwart, vertrek boot 10 uur. Het eerste gaat naar Sint Maarten voor een krachtmeting met Sint Boys. Vertrek boot 12 uur. Z.D.II. AGSV-ZDH 3—1. ZDH heeft zondag verloren van AGSV. Na goed 5 min. spelen nam ZDH de leiding. Met de wind in de rug speelde ZDH goed, vooral de linkervleugel was erg actief. Wanneer ZDH dit voordeel beter had benut, dan was de voorsprong met de rust groter geweest. Door goed doorlo pen van de midvoor van AGSV werd vlak voor rust de stand weer gelijk. Na de rust kwam AGSV opzetten, maar de achterhoede bood stevig weerstand, vooral door goed werk van de keeper en de spil (2x een redding op de doel lijn). Na 15 min nam AGSV de leiding. ZDH vocht nog voor de gelijkmaker. Vlak voor het einde maakte AGSV het derde doelpunt. De eerste wedstrijd was niet slecht, maar het blijkt, dat er meer getraind moet worden. De eerste training is woensdag om half acht. S.V. DE KOOG De Koog verliest derby van Oosterend De wedstrijd De Koog-Oosterend was het aankijken ten volle waard. Het eer ste kwartier is wat verkennen, maar Oosterend is iets sterker en onderneemt verscheidene aanvallen op het Koger doel. De Koog speelt wat stug. Het lijkt niet te wallen. Oosterend daaren tegen is rap en snel en combineert heel aardig en rondde in de 20ste minuut een vlotte combinatie af. Het eerste schot wordt weggewerkt, maar niet voldoende en het volgende schot treft doel. 10 dus voor Oosterend. Oosterend kwam keer op keer terug en de Koger achter hoede moest alles geven om erger te voorkomen. De voorhoede van De Koog, die tot nu toe slecht vat kon krijgen op het spel. begon eindelijk wat vlotter te spelen. In de 38ste minuut maakte R. Kikkert gelijk en in de 43ste min. wist het resultaat van altijd maar toe geven. Hij had aan het werk gemoeten inplaats van studeren. Hij heeft er immers hele maal geen zin in? Hij is gek van radio en televisie, wil zelf een zaak beginnen en zo. Maar vader beslist, dat hij moest en zou gaan studeren. In plaats van hem in arremoede maar een zaak te laten beginnen En wat nu? Misschien gaat hij wel voor maanden de gevangenis in". „We zullen proberen hem vrij te krij gen, mevrouw. Ik trek in ieder geval mijn aanklacht in. Kom, ziet u het nu niet zo somber in In werkelijkheid is er immers niets gebeurd? Het was toch be doeld als een grap?" „U denkt er maar gemakkelijk over. Mooie grap Dat zei Akke zelf een uur later, toen ze Jacob Derkindere om twaalf uur op gewacht had bij zijn kantoor. De jonge man verbleekte, toen hij Akke zag staan bij de auto. Ze wenkte hem zwijgend en gebood hem, eveneens zonder woorden, in te stappen, hetgeen hij zonder meer deed. Ze wist nu zeker, wie de blonde man was, met wie Jan van der Spoel kennis had gemaakt. Jacob had zich zelf immers meteen verraden? „Geef de chauffeur opdracht naar een rustig restaurant te rijden. Of een hotel. Maar vooral rustig". Jacob dacht even na en gaf toen een adres op. Vijf minuten later stopte de wagen. Akke stapte uit, diepte uit haar tas twee rijksdaalders op en gaf ze de chauffeur. „U kunt nu wel ergens gaan eten. Wilt u me over een uurtje hier weer komen halen?" „Zonder mankeren, mevrouw. En. dank u wel". In een hoek, waar het een beetje don ker was, zakte Akke op een stoel en Piet Douma door een goede bal van Gerie er 21 van te maken. 7 minuten na de thee kreeg De Koog een morele opdoffer door het handsgeval van Mar tin in het beruchte gebied. Penalty dus en Roodlieb voltrok het vonnis: 22. Meteen was de gang er bij De Koog uit. Oosterend ging vrijer spelen enin de 17e minuut wist v.d. Wetering er 32 van te maken. In de 26e minuut werd het vonnis geveld. V.d. Wetering kopte no. 4 in.de touwen. De strijd was gestreden en er kwam geen verandering meer in de stand. Zondag gaan we naar WGW en moe ten 12 uur spelen, dus met de boot van 10 uur naar Den Helder. PUPILLENCOMPETITIE Voor deelname schreven voor dit seizoen in: Texel a en b, Tex. Bovs a en b, SVC, SVO en ZDH. Waarschijn lijk komt SVO nog met een tweede elftal. Zo mogelijk begint de competitie a.s. zaterdag, als de afd. Noordholland een adspirantenprogramma heeft vastge steld. (Zie volgend nummer). Het bestuur rekent er op, dat de competitie prettig zal verlopen door een vlotte samenwerking en het tijdig door geven van de uitslagen. Ook hoopt men, dat niemand zonder afbericht verzuimt en dat er geen spelertjes worden opge steld, die voor 1 september nog geen 12 jaar waren. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN tot 9 september 1964 Gevonden te Den Burg: bruin lederen por temonnee met rits- en knipsluiting inh. wat los geld; plastic zakje inh. baddoek; zonne brandolie; kaart van Nederland en Idylle boekje, knipzakmesje merk Zeelandia; jonge hond, licht van kleur; jongensblouse nylon 140/8; div. sleuteltjes; nagelknipper plus sleu teltje; portemonnee inh plm. ƒ17,en Spar- bonnen; meisjesvest blauw; TESO-overtocht- kaarten; speelgoedbootje; damesknipportemon- nee, groot model inh. ƒ10,kleingeld, Ilford film en make-up artikelen; jong hondje, grijs met wit, rode halsband; rode plastic kinder- portcmonnee; wieldop auto, middellijn 25 cm; Helenca badbroek en blauw geruite badhand doek; fotocamera merk Zeiss Ikon; jong zwart hondje met halsband; blauwe plastic dames- regenmantel met capuchon; damesknipporte- monnec zwart-grijs inh. wat klein geld; kin- derbril met lichtbruin doorzichtig montuur; 1 patroon; kunstledercn meisjesportemonneetje met knipsluiting inh. plm. ƒ1,50; blauw jon gensjack, naaisel op de kraag; damcsbril met opstekend montuur, kl goudbruin met witte rand; damesknipportemonnee zwart leder inh. plm. ƒ8,en TESO bus-en bootkaartje Verloren te Den Burg: boodschappentas inh. toilettasjc, 3 stel nylonkousen, slipjes (nieuw), badhandjes en belastingkaart; 1 stretch nylon sok, kl. donker; groene portemonnee inh. ƒ15,of ƒ20,damesportemonnce van zee hondenhuid inh. ƒ8,50; z.g.a.n. blauwe overall; lichtbruin suède gcldbuideltje inh. 75, schop, bal, net en een golfspel en een trui; blauwe jongenszwembroek; blauw nylon jon gensjack; zwarte regenbroek; damcsbril met donker montuur; herenjack met V-hals; dames- bril met dubbele focus in rood étui; ketting met glazen kralen; portemonnee inh. ƒ1,50. Gevonden te De Cocksdorp: persoonsbewijs t.n.v. mevr. Pot; bruin lederen portemonnee inh ƒ0,22; belichtingsmeter; groene portemon nee inh. ƒ1,07, kinderprotese om tanden op plaats te houden (2 metalen beugels; werp hengel met molen; z.g.a.n. bril met donker montuur, lange smalle glazen. Verloren te De Cocksdorp: hcrenpolshorloge met chroom band, merk Foresta; gouden kin derarmband; 2 strandballen en 2 emmers; een wollen deken; polshorloge wit metaal en nylon band; bruine herentrui met capuchon; jongens portemonnee naturel inh. ƒ4,50; nieuwe blau we pullover; blauw meisjesvest met liggend kraagje; geel badpak met groot bloemmotief. Het bureau der rijkspolitie te Den Burg is voor het aangeven van gevonden en/of verlo ren voorwerpen geopend op werkdagen van 16.00 tot 18.00 uur. wees hem die tegenover haar. „We kun nen gelijk ook wel wat eten. Bestel maar wat voor me. En voor jezelf". Jacob zocht even in de spijskaart, gaf zijn bestelling op en presenteerde een sigaret. Ze rookten zwijgend, tot de soep werd geserveerd. Nadat de kelner was vertrokken, zei Akke: „Ik geef er de voorkeur aan eerst maar rustig te eten. Daarna kunnen we praten". „Zo je wilt, Akke" Na het dessert veegde Akke haar lip pen af, stak opnieuw een sigaret aan. rookte en keek naar de man tegenover haar „Daar hebben we dus onze held op sokken", concludeerde ze knikkend. „De moderne ridder van de twintigste eeuw. Huurt iemand om zijn aangebe dene aan te randen, om dan als de red der in nood op het toneel te verschijnen en de hevig ontdane Akke te ontzetten. Waarop Akke van pure dankbaarheid in de stoere armen van haar blonde redder valt en hem vraagt voor altijd haar te beschermen. En ze leefden lang en ge lukkig en kregen kinderen. Een mooi verhaaltje voor de kleuters voor het slapen gaan, vind je niet?" (Wordt vervolgd) TEXELSE MARKT Op de gisteren gehouden veemarkt werden 186 lammeren aangevoerd, die 80,tot ƒ112,50 per stuk opbrachten. Voorts werden 6 koeien aangevoerd ƒ1000,tot ƒ1250,4 graskalveren ƒ450,tot ƒ550,16 rammen ƒ150, tot ƒ450,ramlammeren ƒ180,tot ƒ250,24 schapen y'100,J tot ƒ130, en 3 nuchtere kalveren 250,tot 300,—.

Texelsche Courant | 1964 | | pagina 2