Texelse grond in Duitsland te koop Fa P. v. Etten City Theater Eet nu druiven Speculatie op grote schaal in Eierland Duitse kolonie bij de Slufter? Come Prima High Society HOLLAND Wadden-lnsel TEXEL Mogelijke winst ruim anderhalf miljoen FILMNIEUWS Tussen Shanghai en St.. Pauli De Avondvakteken- school Auf der gröBten und meistbesuchten hollandlschen Nordsee-lnsel ist zu verkaufen etwa 87 S00 qm ïrho. lungsgrund zu 20,Ml. (etwa 22,DM) pro qm. Auf diesem Grundstück ist von der Gemeinde Texel Genehmigung gewahrt für den Bau von t Hotel- Restaurant (anschlleBend Camping-Laden, Rekreationsraum) 98 Ferien-Bungalows mlt Garagen. Das Grundstück liegt in unmitteibarer Nöhe von der international bekannten „Slurftervallei" (Vögel-Brut- statte). Die Insel wird jahrlich von zehntausenden Touristen besucht und hat daher groBen Bedarf an Woh- nungsraum für dieselben. Ernsthafte Interessenten bitten zu schreiben unter: CHIFFRE TL. POSTFACH 4, LAREN (N-H), HOLLAND De hierboven afgedrukte advertentie troffen wij aan in het bekende YVest- duitse Dagblad „Frankfurter Allgemeine Zeitung". Vertaald: Op het grootste en meesthezochte Hollandse Nooidzee-eiland is ongeveer 87.500 m2 recreatiegrond te koop voor f20,(ongeveer DM 22,per m2. Door de gemeente Texel is toestemming gegeven op dit stuk grond een hotel-restaurant te bouwen met kampwinkel en recreatiezaal alsmede 98 vakantiebungalows met garages. De grond ligt in de onmiddellijke nabijheid van de internationaal bekende „Sluitervallei" (Vogelbroedplaats). Het eiland wordt jaarlijks door tienduizenden toeristen bezocht en heett daarom groot gebrek aan onderkomens daarvoor. Serieus geïnteresseerden worden ver zocht te schrijven aan postbus 4, Laren (NH), Holland. We vonden deze kennelijke poging om een stuk recreatiegrond met een kolossale winst in het buitenland te verkopen interessant genoeg om eens na te gaan wie achter het postbusnum mer in Laren schuilgaat. Dit bleek na inromatie bij de PTT het publiciteits agentschap van de heer W. S. Feenstra te zijn. Later vernamen wij uit be trouwbare bron dat zijn opdrachtgever, de heer THEO A. VAN LAMOEN te Laren is. een welvarende industriëel, die enkele jaren geleden de grond in Succesvol evenement DEN HOORN VIERDE FEEST (Vervolg van pagina 1) Kinderspelen: Kruiwagenlopcn voor meisjes van 6 en 7 jaar: 1. M Bakker, 2 C. Bakker; 3. M. Timmermans. Jongens autopedrace, 6 en 7 jaar: 1. P. J. Zijm; 2 R. Munnik; 3. H de Vries. Meisjes zaklopcn, 8 en 9 jaar: 1. E. Bakker; 2. N. de Leeuw; 3. A. Bruin. Zeilkruipen, jongens 8 en 9 jaar: 1. W Bakker; 2. K. v.d Gaag; 3. H. Bakker. De spelen voor de groten: Vaatrollen, heren vanaf 30 jaar: 1. W. Commandeur; 2. G. Kikkert, 3. C. P. Drijver. Sigarenroken voor heren van 30-80 jr.: 1. K. Huisman, 2. W. Duinker, 3. J. Dijker. Flessenwedstrijd voor dames vanaf 30 jaar:l. mevr. Hin-Commandeur, mevr, Huisman-Zijm; 3. mevr. Eelman-Schuit. Idem voor meisjes; 1. mej. A. Bakker; 2. mej. M. v. Heerwaarden; 3 mej. A. Kikkert 's Avonds was „het strijden om de man en de vrouw" een groot succes. Met enthousiaste medewerking van D.E.K. deden de vele deelnemers hun uiterste best om als winnaar(es) uit de strijd te komen. De uitslag was: Bij de dames: 1. mevr. Groen-Kiljan; 2. mevr. Huisman-Zijm; 3. mevr Drij- ver-Duinker. Bij de heren 1. W. Bakker Czn.. 2 W. Bakker Tzn., 3. A. Lap. De kleuters konden 's morgens ge nieten van een spannende poppenkast voorstelling in het dorpshuis. De tweede dag De iweede dag werd geopend met een rondgang door de meisjesdrumband en het fanfarekorps van D.E.K. Het pro gramma week iets af van de aankon digingen. Men begon nu met ringsteken voor brommers. De le prijs was voor mej. C. Kikkert, 2e prijs voor mej. J, Bakker en de 3e prijs ging naar mevr. Kikkert-Duinker. De volgende onderdelen bestonden uit kinderspelen: Zakkruipen voor meisjes van 10 en 11 jaar: 1 A. Timmerman; 2. M. Bakker; 3. F. Kuik. Sprietlopen voor jongens van 10 en 11 jaar: 1. H Timmer; 2. B. Weydt; 3. J. Kuip. Vatrollen jongens 12 en 13 jaar: 1. A. Kikkert; 2. K. Boon; 3. J Commandeur. Bandcnspel jongens 14 en 16 jaar; 1. H. Lap, 2. J. Duinker; 3. M. Veeger Zaklopen meisjes 14 en 15 jaar: 1. G. Kikkert; 2. I Bakker; 3. A, Hin. Ringsteken op de fiets voor meisjes van 12 en 13 jaar: 1. R. Tjepkema; 2. A. Bakker; 3. S. Lap. Tobbesteken voor heren vanaf 16 jaar: 1. W. Goënga; 2. K. Commandeur; 3. P. Zijm Szn. Tobbesteken voor dames vanaf 16 jaar: 1 mevr. T. Lap-Duinker; 2. mej S. Lap; 3. mej. T. Lap. Door de regen kwam „het strijden" voor de kinderen te vervallen. Tot slot van deze geslaagde dagen werd in het dorpshuis „De Waldhoorn" een bingo wedstrijd gehouden, er werden een twintigtal prijzen onder het publiek verdeeld. De feestcommissie, bestaande uit elf enthousiasme leden, kan terugzien op een feest, dat ondanks het minder fraaie weer in alle opzichten goed ge slaagd is. Dank zij een vlotte organi satie is alles op een gezellige wijze ver lopen. Gezien de traditie en de geest drift van de dorpsbewoners zullen de Hoornder volksfeesten nog vele jaren gevierd worden. Eierland kocht van de heer J. J. van der Sar, De Krim in Overijssel, en van de heer R. van der Star. Hogeberg, Texel. Van de heer Van der Sar werd 6.25 hectare gekocht a ƒ1,80 per m2 en van de heer Van der Star 2.5 hectare, eveneens voor ƒ1,80 per m2. In totaal telde de heer Lamoen dus ƒ157.500, neer. Thans wil hij de grond in het buitenland voor ƒ1.750.000,van de hand doen. Als het lukt, betekent dit voor hem een winst van ruim anderhalf miljoen gulden. Toestemming Omdat het bedoelde stuk grond een recreatiebestemming in het uitbrei dingsplan heeft, hebben B. en W. de heer Lamoen in principe toestemming gegeven voor de bouw van 75 bunga lows. Dat toestemming gegeven zou zijn tot de bouw van 98 bungalows, is in de advertentie dus wat te optimistisch gesteld Wel zal het bouwen van meer huisjes mogelijk zijn, mits een vergun ning ex artikel 20 wordt gegeven. Hier voor is het fiat van GS nodig. In be ginsel mogen per hectare 15 (huisjes worden gebouwd, maar een belangrijk deel van de oppervlakte moet worden bestemd voor bosbouw. In dergelijke gevallen bestaat, zoals bekend, een be plantingsplicht, waarbij de initiatiefne mer zich verbindt, beplantingssingels aan te leggen en deze minstens vijf jaar te onderhouden. Hierdoor gaat van de oppervlakte enkele hectaren af. Nadat de heer Lamoen de principiële toestemming tot de bouw van het bun galowcomplex had gekregen, heeft hij de genoemde pogingen ondernomen om het terrein voor goed geld van de hand te doen. Van de zijde van de Gemeente Texel werd ons meegedeeld, dat daar weinig aan valt te doen. Aan de voor- Wij vestigen er nogmaals de aan dacht op, dat de Texel film dit jaar niet meer vertoond wordt. Voorts delen wij U mede, dat de tochten naar de robbenbanken niet meer gehouden worden. Rondritten. Daar er nog steeds interes se bestaat voor het maken van een rondrit per bus over het eiland zal er donderdag, 24 september a.s. nogmaals een rondrit worden georganiseerd. Ver trek van Den Burg om 14.00 uur, van De Koog om 14.15 uur. De kaarten hiervoor zijn uitsluitend in voorver koop bij de VW verkrijgbaar. Texels Museum. Het Texels Museum is tot 1 oktober geopend en wel van maandag tot en met zaterdag van 09.00- 18.00 uur en op zondag van 14.00 tot 18.00 uur. Enquête-formulieren. Hiermede verzoe ken wij diegenen, die nog door de gas ten ingevulde enquête-formulieren in hun bezit hebben, deze zo spoedig mo gelijk aan ons te willen toezenden, op dat de gegevens zn snel mogelijk ver werkt kunnen worden. Uitgave „Voor Vrienden van Texel" Binnenkort zullen wij weer een be gin maken met het samenstellen van de uitgave 1964/'65 van genoemde uit gave. Wij verzoeken daarom onze le den, eventuele wijzigingen in de ac- commodatielijst zo spoedig mogelijk aan ons te willen doorgeven. Wanneer U tot het lidmaatschap van de WV Texel wilt toetreden en ver meld wit worden in de accommodatie- lijst, dan gelieve U ook dit zo spoedig mogelijk aan ons op te geven. Wij herinneren hiermede onze adver teerders van de uitgave 1963/'64 aan het formulier, dat wij hen enkele we ken geleden hebben toegezonden. Ter bespoediging van de werkzaamheden zouden wij dit gaarne omgaand terug ontvangen. Nieuwe advertenties kunnen tot uiterlijk 21 september a.s. aan ons wor den opgegeven. Omtrenlt de tarieven zullen wij U gaarne nader informeren. Een advertentie in ons blad „Voor Vrienden van Texel" js de best denk bare vorm van propaganda voor Uw bedrijf, omdat dit blad in handen komt van al diegenen, die in een vakantie op Texel geïnteresseerd zijn. waarden is voldaan en de vergunning wordt gegeven, onverschillig of de ini tiatiefnemer gaat speculeren en de grond aan buitenlanders gaat verkopen of niet. Men kan de heer Lamoen niets verwijten. Omdat wij graag wilden weten of de heer Lamoen al belangstellenden voor zijn grond heeft gevonden, belden wij hem gisteren op De heer Lamoen bleek reeds eerder door journalisten te zijn benaderd en zei bang te zijn, dat men zijn gedragingen als onbehoorlijk of immoreel zou signaleren. Hij wilde via de telefoon dan ook geen mededelingen doen. maar verklaarde zich in de loop van de volgende week bereid tot een gesprek. Of onze collega's van andere bladen meer los hebben weten te krij gen. weten wij op dit moment nog niet. Wel weten we dat onder andere het dagblad „Het Parool" deze zaak inte ressant genoeg heeft gevonden om er een van haar redacteuren enkele dagen intensief aan te laten werken. Het ziet er dus naar uit, dat wij spoedig zullen weten of wij binnen afzienbare tijd een uit 98 huizen bestaand Duits dorp zullen hebben op Texel, of niet. Mario Lanza speelt de hoofdrol in de muziekfilm „Come Prima", die men vrijdag, dinsdag en woensdag 20.00 uur in het City-Theater kan zien. Als de grote Amerikaanse zanger zien en ho ren we hem als hij optreedt in Londen, Rome. Parijs, Salzburg, Amsterdam of Wenen. Maar even beroemd als Costa's stem zijn ook de schandalen, die hij soms weet te ontketenen. Zijn manager is vaak ten einde raad. Nadat Costa weer eens voor moeilijkheden heeft ge zorgd, wordt hij naar Capn gestuurd, waar geen drank is, géén vrouwen zelfs en hij iedere avond om tien uur naar bed moet. Tony wordt echter achtervolgd dooi de rijke en charmante Goria de Vaduz. Er zouden weer com plicaties ontstaan als Costa intussen niet het jonge meisje Christa had ont moet. Dit meisje, dat bij een bombar dement doof is geworden, zal een om mekeer in het leven van Tony veroor zaken. Tony is vastbesloten haar te winnen en raadpleegt in alle steden van Europa oorspecialisten. Aanvanke lijk met weinig resultaat totdat het risico van een operatie wordt genomen en het meisje weer kan horen. In de eerste plaats is „Come Prima" echter oen muziekfilm. Stellig zullen velen de magistrale stem van Lanza willen ho ren as hij zijn successen „Come Prima", „O, Sole Mio", „Ave Maria", „Othello" en „Aida" ten gehore brengt. Toegang alle leeftijden. Muziek van een ander genre is een belangrijk element in de bekende film „High Society", die zaterdagavond en zondagmiddag in het City-theater wordt vertoond. Dat het muziek van klasse moet zijn, die de bioscoopbezoe kers bij het zien van deze film zullen horen, blijkt uit de namen van de me dewerkenden w.o. Bing Crosby, Frank Sinatra en Louis Armstrong en zijn band. Overigens is ook het verhaaltje het beleven waard. In het luxe vakan tieoord Newport zijn de gemoederen in beroering gebracht door twee op han den zijnde grote gebeurtenissen: het a.s. Jazzfestival, waarbij Louis Arm strong optreedt en het huwelijk van de vooraanstaande Tracy Lord met George Kittredge. Op de dag voor het huwelijk komt echter Tracy's eerste echtgenoot opdagen, van wie zij gescheiden is, de joviale Dexter Haven. Hij heeft de or ganisatorische leiding van het jazz festival op zich genomen, maar het is duidelijk, dat het er om te doen is het huwelijk te verhinderen en Tracy terug te winnen. Toegang alle leeftijden. Kfc: 14 jaar. Een avonturenfilm van de beste soort draait zondag- en maandagavond: „Zwischen Shanghai unci St. Pauli". De film schildert de levensgevaarlijke avonturen van drie jonge zeelui op een vrachtschip, dat wegens de verzeke ringssom door een misdadigersbende is voorbestemd om in de lucht te vlie gen. In die strijd tegen verraad en mis daad bloeit echter een romance op tus sen de ontvoerde miljonairsdochter en de zeeman Jochen, resp. gespeeld door Karin Baal en Joachim Hansen Alle leeftijd; Kfc: 14 jaar. KLAVERJASCLUB EIERLAND DE COCKSDORP De sinds vorig jaar bestaande klaverjasclub Eierland zal op dinsdagavond 22 september met het winterseizoen starten. Op die avond zal om half acht met de eerste drive worden begonnen in het café „De Mo len". Nieuwe leden, zowel dames als heren, zijn bij die gelegenheid van harte welkom. VOOR JEUGD-RODE KRUIS Tineke de Jong en Ineke Wolse, leerlingen van de o.l. Jac. P. Thijsse- school te Den Burg, hebben zelf tal rijke fraaie artikelen vervaardigd. De voorwerpen werden verkocht en de op brengst ging naar het Jeugd-Rode Kruis. Aldus werd een bedrag van 6,50 bijeengebracht. WEEKENDDIENSTEN DOKTOREN van zaterdagmorgen 8 uur tot maandagmorgen 8 uur: Dokter COUTINHO, tel. (02220) 2023 (voor praktijken doktoren Coutinho. Elias en Van Loon) Dokter BARNARD, tel. (02223) 234 (voor praktijken doktoren Barnard en Siebinga) DIERENARTSEN ingaande zaterdagmiddag 12 uur J. BEEKMAN, tel. (02220) 2936 WITTE KRUIS ingaande vrijdag 24 uur tot en met maandag 13 uur Zr. HOL, Den Burg, tel. (02220) 2414 TEXELSE BOYS Programma a.s. weekend: Zaterdag, 19 september: Tex. Boys adsp.-ZDH, 3 uur. Zondag, 20 sept.: Tex. Boys 1-AGSV, 2 uur; Oosterend 2-Tex. Boys 2, 12 uur; HRC 4-Tex. Boys jun., 2 uur. Terreindienst: A. Zevenhoven en K. Witte. Vrijdagavond trainen, allemaal nu eens. en laat zondag in Den Helder, Oosterend en voor het thuisfront zien, dat we ook dit jaar weer meetellen. Succes allemaal. W. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 16 september worden de moeders van Oudeschild en Den Burg verwacht van 14.00 - 16.30 uur. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 20 september 1964 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Froentjes De Cocksdorp 10 uur Eerw. heer Veldhuis Den Hoorn 10 uur ds. Oskamp De Koog 10 uur ds. Waardenburg De Waal 19.30 uur ds. Waardenburg Oosterend 10 uur ds Beerthuis Oudeschild 11.15 uur ds. Froentjes extra collecte Kerk en Wereld GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur ds. Uidam 3 uur ds. Van Leeuwen Oostcrend 10 uur ds. Van Leeuwen 3 uur ds. Uidam GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis, Burgwal 26 Den Burg 10.00 en 15.30 uur dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur dr. Alb. Vis (Beverwijk) Oosterend 11.15 uur dr. Alb. Vis TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,elke regel méér ƒ0,25. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer ƒ0,25 meer. Persilgeschenken Gymver. Oosterend heeft ze in voorraad. Jo Daal der, Ger de Jong of Ren tenaar, tel. 227 Onze kleding voldoet voor jaren. Uw kleerma ker Carel Schmidt, Boomkampstr. 8, Alk maar, tel. 13615. Elke vrijdag op Texel Te koop moesappelen en stoofperen. J. Kiljan, Den Burg Wie wi'l er een klein katertje. W. J. van Sijp, Hoofdweg E 35, Midden- Eierland Te koop een olie haardkachel 10.000 cal., met warmtestraling over de grond, voor een aan nemelijk bod. Jan Dirksz- oord 6, Den Burg Te koop aangeboden: i.g.st.z. Jaarsma kolen haard. Tegen elk aanne melijk bod. Telefoon De Cocksdorp 295 Beste aardappelen te koop. 15 ct. p. kg. bij K du Porto, 't Hoge, nabij De Waal Verloren korte leren jas. Gaande van Oude schild naai Eierland. J. Boon, 't Noorden, tel. (02223) 307 Met vreugde geven wij kennis van de geboorte van Dirk Mcindert (Dick) J. Specht-Keijser J. Specht Anneke Goes, 13 september 1964, Rembrandtlaan 65. Met blijdschap geven wij kennis van de ge boorte van onze zoon Marco E. Kortenhoeven- Schagen F. Kortenhoeven Den Burg, Texel, 14 september 1964, Schilderend 11. Tijdelijk: St. Lidwina- ziekenhuis, kamer 106, Den Helder. Heden overleed, in de hope des eeuwige levens, onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder Elisabeth Stark, weduwe van H. K. W. Verstegen, in de ouderdom van 82 jaar. Den Burg, Texel, J. M. P. J. Verstegen S. H. Verstegen-Lok Oudeschild. Texel, B. M. J. E. de Jong- Verstcgen E. de Jong W -Australia^ Medina, W. H. C. M. Mechielsen-Verstegen A. Mechielsen W.-Australia, Bayswater, P. J. H. W. Verstegen W. Verstegen- Borgman] en kleinkinderen Den Burg, Texel, 15 september 1964, Huize „Irene". De begrafenis zal plaats vinden vrijdag 18 september n,m. 2 uur op de algemene begraafplaats te Den| Burg Met grote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van ons dochtertje Ivonne G Zegers-Zijm J. Zegers Oudeschild. Texel, 14 september 1964, De Ruyterstraat 69. Sjors Visser en Annegriet Ran stellen U, mede namens hun ouders, in kennis van hun huwelijk op 23 september a.s. Polderhuis: 9.45 uur. Parochiekerk: 10.30 uur. Elemert 18, Emmalaan 5. Den Burg. Toekomstig adres; Lage Waal 7, De Waal. Langs deze weg willen wij U hartelijk danken voor de vele blijken van belangstelling, die wij bij ons 40-jarig huwelijk hebben ondervonden. P. Former H. Former-Brouwer De Waal. Huishoudelijke Voorlichting Bloemschkwedstrijci Dames, denkt U aan de op dinsdag 22 september. Stukjes inleveren tussen 10-11 uur in Hotel „De Zwaan". Voor een betere PERMANENT slaagt U zeker in Oosterend Kapper Bakker, Tel. 203 Telefoon 2027 Vrijdag, dinsdag en woensdag 8 uur Mario Lanza in Een romantisch verhaal van een grote liefde, dat zich afspeelt in alle be roemde steden van Europa en op het stralende en zonnige Capri Een muzikale gebeurtenis in een waarlijk gróótse tilm De wereldschlager „Come prima" en o m. „O Sole Mio", „Ave Maria", „Othello", „Aida" gezongen door de gouden stem van Mario Lanza. TOEGANG ALLE LEEFTIJDEN. Zaterdag 8 uur en zondag 3 uur Bing Crosby, Grace Kelly, Frans Si natra in De verrukkelijkste, vrolijkste en vlot ste muzikale comedie die u ooit heeft gezien. TOEGANG ALLE LEEFTIJDEN Zondag en maandag 8 uur Karin Baal en Joachim Hansen in Waarvan „landrotten" dromenDe avontuurlijke belevenissen van drie jonge zeelui Een geheimzinnig schip vaart een gevaarlijke koers Piraten zijn nog niet uitgestorven Drie jonge zeelui ondervinden dat in deze film vol avontuur en sensatie. In kleuren TOEGANG BOVEN 14 JAAR. te Den Burg begint donderdag I oktober. Er wordt les gegeven in vak tekenen, handtekenen, ned. taal, rekenen, wiskunde, werk tuigkunde en wetskennis. Opleiding voor alle ambach ten volgens het leerlingenstel sel. Aanmeldingen schriftelijk of telefonisch Eierland 227 bij de Direkteur W B. Boersma, Postweg E 63. Honingzoet 69 ct '/a kg Siegneur, heerlijke peer 2'/a kg f 1.00 James Grieve 2 kg f 1,00 Den Burg De Koog

Texelsche Courant | 1964 | | pagina 2