AGENDA Taxi Bloemenoorlog ten einde BAKOVENS gesloten. 2323 Grootscheepse uitverkoop JAC. W. LUT De Koog tel. 02228-472 lappen dekens Verhuisd pinken Tornado Onrustige Zenuwen? DeCocksclorp heeft nu fraai postkantoor Voor brood en cakes gemaakte afspra ken doorgeven voeraardappelen Vespa GL 1959 V.V.V.-Texel ledenvergadering Dros' Magazijn onder- en bovendeken 7^ F3 Cl F* l van alle soorten textielgoederen Wilt U enkele voorbeelden? 1) 2) 3) 4) 5) Het geruchtmakende conflict tussen de gemeentelijke sociale dienst en de Texelse bloemisten is ten einde. Vorige week werd met grote letters op het bord bij de werktuin „De Boogerd" het veelzeggende „Verkoop gestaakt" gezet. Dit gebeurde onmiddellijk na een be spreking in de kantine van de tuin, waaraan de bloemisten deelnamen, bur gemeester en wethouders, hoofd van de Sociale Dienst, de leider van de werk tuin en twee vertegenwoordigers van de plaatselijke middenstandsorganisa ties. De besprekingen hadden tot resul taat dat van de zijde van de Sociale Dienst werd toegezegd, dat zowel de verkoop van bloemen bij de tuin als het venten onmiddellijk zou worden gestopt. Vanaf vrijdag j.l. worden uit sluitend bloemen geoogst voor de vei ling. Van de zijde van de bloemisten is beloofd, dat door hen zoveel mogelijk bloemen zullen worden afgenomen. Dit laatste is echter geen dwingende bepa ling geworden; de bloemisten zijn vol komen vrij. Vooral dit laatste heeft be langrijk bijgedragen tot de thans heer sende bloemenvrede. Desgevraagd verklaarde de heer C. Schulte, die als vertegenwoordiger van de R.K. Middenstandsbond aan de be spreking deelnam, dat hij met de ge vonden oplossing bijzonder verheugd is. „Beide partijen hebben begrip getoond voor eikaars moeilijkheden en dat heeft de verhoudingen ineens enorm verbe terd. Belangrijk is dat de afspraak is gemaakt, dat bij eventuele onenigheid over prijs of kwaliteit, direct het hoofd van de Sociale Dienst zal worden ge waarschuwd inplaats van tot sancties over te gaan". Ook de heer S. van Heeringen, hoofd van de Sociale Dienst, verklaarde zeer ingenomen te zijn met de beëin diging van het con- flict. „We zijn er gm&lgl heel blij mee. Wij willen eigenlijk he lemaal niet venten en voor winkelier spelen. Ik ben blij, dat de bloemisten mee willen werken. Wij zullen nu uit sluitend voor de S. ran Heeringen veilig werken, maar blü de bloemisten kun nen zoveel krijgen als ze hebben willen. Het wordt beslist zo, dat ze bij ons om bloemen komen vragen, inplaats van dat wij ze hen aanbieden Maar wij zullen niet van de bloemisten afhanke lijk zijn en zorgen dat de partijen zó groot en goed zijn, dat ze op rendabele wijze naar de veiling gebracht kunnen worden. De oplossing was wel heel simpel, de hele kwestie was eigenlijk een storm in een glas water!" De heer Fr. Kortenhoeven, één van de betrokken bloemisten; „Schrijf er niet te veel over, daar is de zaak nog te gevoelig voor. Maar we zijn natuur lijk blij, dat is vanzelfsprekend!" De heer P. Bakker, leider van de werk- k,tuin' *s °°k tevre- W den met de afloop, maar vindt het toch jammer, dat nu een belangrijke stimu lans voor de GSW- mensen is wegge vallen. De mensen hadden door de bloemenverkoop het idee, dat ze een be langrijker deel van de aan hen gespen- I deerde kosten te rugverdienden. Ook het publiek heeft haar teleurstelling over de gestaakte verkoop laten blij ken. Nu werken we maar weer uit sluitend voor de veiling. Of iedere vracht nu al rendabel is, valt nog niet te zeggen. Maar we gaan steeds grotere massa's telen, zodat het beslist wel aan trekkelijk wordt". |De heer Jac. Hin tenslotte, die in het bloemenconflict een nogal geruchtma kende rol heeft ge speeld en waar schijnlijk daardoor het balletje aan het rollen heeft ge bracht, wil zich liever van com mentaar onthouden. „Er zijn afspraken gemaakt, maar er is nog niets op pa pier gezet. Ik wil het eerst wel eens zien!" P. Bakker stimulans weg Jac. Hin nog geen commentaar Mljfthqrdfs Zenuwtabletten OOK SINTERKLAAS-INTOCHT IN DE KOOG Ook in De Koog zal Sint Nicolaas worden ingehaald. Maandagmiddag 23 november, zal de Sint aan de Brink te paard arriveren, waar hij wordt ver welkomd door de jeugd. Hierna volgt een rondgang door het dorp. Getracht zal worden een optocht te organiseren. Zo als wij reeds in de vorige editie meldden, werd maandaqmiddaq om drie uur te De Cocksdorp het nieuwe hulppostkantoor geopend. De plechtig heid werd verricht door de 5-jarige Ina Troost, die het lint voor de deur door knipte, waarna haar qrootvader, de heer C. Troost, met de sleutels de rest van de openinqsdaad voor zijn reke- ninq nam. De genodigden betraden daarop het nieuwe, met vele bloem stukken versierde gebouw. De heer P. Koelewijn, adjunct-directeur van het postdistrict Haarlem, noemde de ope ning van het kantoor een bijzonder heugelijk feit voor De Cocksdorp. Vooral in verband met het toenemende vreemdelingenverkeer was een fraai en representatief gebouw dringend nodig. De heer Koelewijn memoreerde de postgeschiedenis van De Cocksdorp, die reeds in 1872 begon toen een „brieven gaarder", genaamd Monté, zijn intrek nam in een zijkamertje van hotel „De Hoop". Deze man werd opgevolgd door een zekere Buis, zoon van de postschip- per. In die dagen was De Cocksdorp meer op Vlieland georiënteerd en res sorteerde dan ook onder het district Leeuwarden. Het postkantoortje ver huisde naar „Maris Stella" en nog later naar een ander huis in de Kikkert- straat. In 1923 werd Buis opgevolgd door de heer Kalis en in 1940 kwam de huidige kantoorhouder, de heer Troost in dienst. Het was de heer Troost, die het inititief nam tot de bouw van het kantoor. Met steun van PTT realiseerde hij zijn stoutmoedige plannen, maar daar tegenover staat dat PTT in ieder geval over het gebouw kan beschikken totdat de kantoorhouder de pensioen gerechtigde leeftijd heeft bereikt. De heer Koelewijn had veel waardering voor de medewerking van de gemeente Texel en toonde zich ook erkentelijk jegens de fa. Daalder, die het gebouw heeft ontworpen en uitgevoerd. Opval lend is het fraaie blank-houten loket front en de vooral in vergelijking met het oude kantoortje opvallend grote ruimte: het oude kantoor had een op pervlakte van 15 m2; het nieuwe meet 45 m2. Nadat de heer Koelewijn de familie Troost zijn felicitaties had aan geboden, verklaarde hij het gebouw voor geopend. Burgemeester C. De Ko ning viel daarop de eer te beurt de eerste te zijn, die aan het loket post zegels kocht. Na de plechtigheid gingen de genodigden naar hotel „De Hoop", waar burgemeester De Koning het woord voerde. „Wij hebben reden tot grote dankbaarheid jegens PTT, die het mede mogelijk heeft gemaakt dat De Cocksdorp dit fraaie kantoor kreeg", aldus de heer De Koning, die zinspe lend op het hopelijk binnenkort uit te voeren „Krim-plan" opmerkte, dat de toekomst voor het dorp schone ver wachtingen inhoudt. Het moderne op de toekomst afgestemde kantoor heeft dus zeker bestaansrecht. Mevrouw Troost, die in de ochtenduren achter het loket staat, is bijzonder ingenomen niet de moderne omgeving, waarin ze nu mag werken. Ook de bestellers, de heren J. Eelnian, G. Bakker en C. Troost, werken heel wat aangenamer dan in bet achterkamertje, dat voordien als kantoor diende. ZIEKENFONDS VERHOOGDE WEEKPREMIE TOT ƒ3,40 Tijdens haar algemene ledenvergade ring, woensdagavond in „Casino", heeft het Algemeen Ziekenfonds Texel be sloten de weekpremie van ƒ3,te verhogen tot ƒ3,40. Dit naar aanleiding van de door de administrateur, de heer Michels, opgemaakte begroting voor 1965. Verwacht wordt dat voor 3200 verzekerden in 1965 ƒ352.000,nodig zal zijn. Zoals bekend werd de premie voor vrijwillig verzekerden dit voorjaar reeds verhoogd van ƒ2,80 tot ƒ3,Het nu geldende tarief is in vergelijking met de promies, die elders in het land worden betaald, bijzonder laag. In Alkmaar en Hoorn b.v. wordt een weekpremie betaald van 4,25. De heer Elias deelde mee, dat de ad ministrateur, de heer G. Michels, zijn functie per 1 januari 1965 zal neerleg gen. Hij zal worden opgevolgd door do heer J. Vlaming, die thans nog werk zaam is aan de Coöp. Boerenleenbank te Den Burg. De vergadering van woensdagavond werd goed bezocht. Voor het eerst sinds lange tijd waren er meer belang stellenden dan bestuursleden: nl. 15 personen. Tijdens de bestuursverkie zing werden de aftredende leden- A. Backer, A de Leeuw en S. Zijm, op voorstel van de voorzitter, dokter H. A. Elias, bij acclamatie herkozen. Na de pauze gaf mr. J. A. Vrijburg, gedele geerde van de federatie VMZ een uit eenzetting over de nieuwe ziekenfonds wet, die 1 januari 1965 van kracht wordt. Tijdens de rondvraag wees een der leden op de moeilijkheden, die Texelaars ondervinden bij het consul teren van specialisten te Den Helder. De wachttijden zijn vaak heel lang en soms gebeurt het, dat men zelfs in het geheel niet kan worden geholpen en on- verrichterzake terug moet reizen. Ge pleit werd voor speciale dagen waarop Texelaars voorrang hebben of een „af spraakuur". Dokter Elias vertelde dat deze moeilijkheden al eens eerder de aandacht hebben gehad, maar dat het bijzonder moeilijk is een bevredigende regeling te treffen. Niettemin beloofde hij de kwestie met de specialisten vereniging te Den Helder te zullen op nemen. BAKKER'S IIZERH ANDEL Vrijdag 20 november Den Burg, Hotel Texel, Ver. voor Bedrijfs voorlichting. Voorlichtingsavond over „Kali". Den Burg, Dorpshuis, Fotoclub. Den Burg, De Graaf, bindingsavond ANB afd. Texel, voor leden met hun dames. Den Burg, Landbouwschool, Plattelandsvrou wen, Harry de Graaf over zijn reis naar Rusland. Den Burg, Ebcn Haczer, 7.45 uur Huwelijks cursus. Oosterend, ouderavond o.l. school. Den Hoorn, Dorpshuis, bpjaardenuitvoering Vriendenkring met „Gieren op het veilig nest" plus verloting. Den Burg, „Casino", Kleindierensportvereni- ging Kotex, tentoonstelling van konijnen, cavia's en sierduiven, van 20 tot 22 uur. Zaterdag 21 november Den Burg, 14.00 uur Intocht Sint Nicolaas. Oosterend, 1600 uur Intocht Sint Nicolaas. Den Burg, Oranjeboom, MAB-club, feestavond voor leden en donateurs. Den Burg, De Graaf, Biljartdemonstratie. Wereldkampioen Vervest tegen Henk Scholte. Den Burg, Paardestal, vanaf 3 uur ruilbeurs. Den Hoorn, Dorpshuis, Uitvoering Vrienden kring met „Gieren op het veilig nest". BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 11 tot en met 18 november 1964 Geboren: Alexandra Catharina Maria dv. Jakobus Johannes van Swinderen, en Catharina Margaretha Schraag; Olga Reinera Veronica, dv. Johannes Nicolaas Witte en Reinera Veronica Barhorst. Ondertrouwd: Wilhelmus Jacobus Maria Boom en Anna Margaretha Witte; Fulps Krijnen en Neeltje Elisa beth Keijser. Overleden: Johanna Gerritdina van der Kolk, oud 77 jaar; Willem Koorn, oud 83 jaar. UITVOERING „VRIENDENKRING" DEN HOORN Het toneelgezelschap „De Vriendenkring" geeft hedenavond in het dorpshuis „De Waldhoorn" haar eerste voorstelling van de komische thriller van Harold Mc.Pherson „Gieren op het Veilig Nest". Deze avond is ten bate van de bejaardensociëteit, die de verloting zal verzorgen. Men heeft de laatste weken vele fraaie prijzen ver vaardigd, waaronder een prachtige lap pendeken. De tweede voorstelling is morgen avond voor donateurs en belangstellen den. Na afloop bestaat gelegenheid tot dansen. LANDBOUW EN VEETEELT BEMESTING EN KOPZIEKTE In de afgelopen week hebben wij nog weer enkele reacties ontvangen over gevallen van kopziekte. In de eerste plaats daarvoor onze hartelijke dank. In de tweede plaats is wel gebleken, dat men kali toch wel als de grootste veroorzaker van kopziekte aanwijst. Ook kwam naar voren, dat de koe (be paalde families) zelf ook nog van in vloed is op het krijgen van kopziekte. We zullen hedenavond om 8 uur in hotel „De Lindeboom-Texel" meer kun nen horen van de heer Ir. M. Miedema. J. N. HERV. GEMEENTEAVONDEN TE DE WAAL EN DE KOOG Dinsdag 24 november zal te De Waal in de Doopsgezinde pastorie, en woens dag 25 november te De Koog in het Jeugdhuis de gemeenteavond worden gehouden van de Herv. Gemeente. Het ligt weer in de bedoeling een aantrek kelijk programma te bieden. Natuurlijk is er ook crelegenheid tot het stellen vragen. Ieder (dus ook niet-lidmaten), die belang stelt in het gemeentewerk, is van harte welkom. WEEKENDDIENSTEN DOKTOREN van zaterdagmorgen 8 uur tot maandagmorgen 8 uur: Dokter ELIAS, tel. (02220) 2039 (voor praktijken doktoren Coutinho, Elias en Van Loon) Dokter SIEBINGA, tel. (02222) 234 (voor praktijken doktoren Barnard en Siebinga) DIERENARTSEN ingaande zaterdagmiddag 12 uur J. BEEKMAN, tel. (02220) 2936 WITTE KRUIS ingaande vrijdag 24 uur tot en met maandag 13 uur Zr. MANNESSEN, Den Burg, tel. (02220) 2414. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 25 november worden de moeders van Oudeschild en Den Burg verwacht van 14.00 - 16.30 uur. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 22 november 1964 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Frocntjes De Cocksdorp 10 uur ds. Soesan oogstcollecte Den Hoorn 10 uur ds. A. Nierop, Evangelisch Luthers vlootpredikant van Den Helder, oogstcollecte. De Koog 19.30 uur ds. Waardenburg De Waal 9.30 uur ds. Waardenburg Oosterend 10 uur ds. Beerthuis, H. Doop Oudeschild 11 uur ds. Waardenburg GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 3 uur ds. Uidam Oosterend 10 en 3 uur ds. Van Leeuwen GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis, Burgwal 26 Den Burg 10.00 en 15 30 uur Dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur mej Da. A. Schipper, van Den Helder De Koog 11.15 uur mej. Da. A. Schipper Den Hoorn 19.30 uur ds. Koopmans, H. Avondmaal Zend vroegtijdig Uw advertenties in! TEXELAARTJES 3 regels J1,elke regel meer J 0,25. Onder adres te bevr. (met eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer J 0,25 meer. Alle soorten vogel kooien en -zaden, goud vissen en aquariums. Uw keus - bij Geus (Jok wij verzorgen ver anderingen, modernise ren enz. aan Uw be staande kleding. Uw kleermaker Carei sclimuli boomxampstraat 8, Alk maar, tel. 13615. Elke vrijdag op Texel Persilgeschenken voor St. NicoiaasWacht met te lang, we hebben nu nog voorraad! Gymver. O end, p.a. Jo Daalder, Vliestr. 15, Ger de Jong of Rentenaar, tel. 227 Gegaiv. golfplaten 178- 82 J 4,o0 per stuk. A. Huizinga, Warmoesstr, 72. Den Burg Prima fruit tegen de laagste prijs. Goudreinet- ten, Jonathans, zoete ap pelen, handperen, moes appelen en groenten. F. Starx, Oosterend, tel. 391 Volop hand- en moes appelen. M. Huisman, De Veen, tel. 2203 Te k. een prima extra zware banden bakfiets. Weverstraat 104 3 kleine jonge hondjes bruin en zwart. Klembiij- vend. Tegen kleine ver goeding af te halen telef. 2912. D. Hutjes. Te k. motorhandschoe nen, korte leren broek, 1 motornemen. Kapper Prins. Verloren 1 motorwant va. de dam van v.d. Star tot Oosterend. Fred v.d. Star, 't Noorden Waterdicht bruin ka toendoek, in elke gewen ste afmeting. Zadelmake rij. Waalderstraat 16 Een heerlijke zachtzure en niet dure handappel is de Laxton Super b. Ook volop moes verkrijgbaar, Fruitbedrijf H. J. Keijser, telefoon (02223) 301 Te koop voetbalschoe nen en shirt S.V.T. Bijna nieuw. B. Moor, Wilhel- minalaan 86 De export komt op gang! Nu nog de allerbeste con sumptieaardappelen a 14 ct. per kg thuisbezorgd Telefoon bedrijf 2983, De Waal. C. H. Roeper Ter overname aangeb gebruikte jongenskleding, schoenen, rekstok m. rin gen en schommel, plm. 5 m. loper. K. Minnes, De Koog, tel. 369 Te koop damessport- fiets, merk Locomotief. 3 versnell. in prima staat. Warmoesstr. 7, Den Burg, tel. (02220) 2563 Te koop goed onderh, elektr. fornuis. Wilhelmi- nalaan 27 Hartelijk dank aan allen, die ons hun deel neming betuigden tijdens de ziekte en na het over lijden van onze lieve zoon RUUD. A. M. Rey-Duin C. J. Rey Texel, november 1964. Cor Zutphen en Loes Peereboom hebben het genoegen U, mede namens wederzijd se ouders, kennis te ge ven van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op 30 november, 's morgens 11.30 uur het stadhuis te Amster dam. Receptie op de trouwdag van 15.00 tot 16.30 uur in Hotel „Atlantic", West einde 26-28, Amsterdam. Dorpsstraat 56, De Koog, Texel. Soerabajastraat 51, Amsterdam. Toekomstig adres: Dorp- zicht K 32, 'De Koog, Texel. Heden, 20 november, zullen in de echt worden verbonden Sikke ten Brug en Riet Marinus De huwelijksplechtigheid zal om 13.30 uur in het Polderhuis te Den Burg plaats vinden. Receptie van 16.00-18.30 uur, Postweg C 35, De Cocksdorp. 1914 - 1964 26 november hopen onze geliefde Ouders en Grootouders C. G. Bos en Tr. Bos-Barhorst hun 50-jarig huwelijks feest te vieren. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen Gelegenheid tot felicite ren van 4-6 uur Hol- landseweg C 57. Vrijdag 20 november de ehcle dag Café MARINUS, De Cocksdorp. Grote partij voor halve prijs. 60 smyrnakleden ƒ125, Restanten truien en vesten van 32,75 voor 114,75 Tevens grote partij uit de waterschade van 35,— voor f 15,00 Nuijens Sneekes Schagen Wegens ongeluk van mej. Bastiaans, huis- houdconsulente, graag de aan: mevr. Roeper, tele foon (02220) 2332, of mevr. Visser, telefoon (02222) 273. Te koop 600 aardappel- kiembakken a ƒ1,20, en te koop J. H. Stammes, Hoofdweg E 18, Eierland telef. (02225) 279 TE KOOP (15D cc; 16.600 km) C. Donia, Beatrixlaan 64, Den Burg. KLAVERJASCLUB „HET CENTRUM" A.s. maandagavond uur vergadering bij „Jatry". Nieuwe leden hartelijk welkom van Polderweg 17 naar Hogereind 29, De Waal. J. M. van Splunter Voorl. telef.nr. 2430 afd. 0e Cocksdoip op vrijdag 27 november 1964 in hotel „Kikkert" aanvang 20.00 uur. Agenda; Notulen vorige verga dering; 2. mededelingen/ ingeko men stukken; 3. jaarverslag 4. verslag van de pen ningmeester 5. bestuursverkiezing >6. inleiding door de di- rekteur 7. vertoning film over Texel door de heer B Meijer 8. wat verder ter tafel komt 9. rondvraag. Aangeboden: voor de diepvries. „Plassendaal" telefoon (02223) 484 Weverstraat 1, Stenenplaats Telefoon 2114 bestellen (02220) bellen Toon Smidt Nu de PHILIPS met automatische temp< ratuurregeling vanaf ƒ79,- RENTENAAR, Oosterend. Geboren Olga Reinera Veronica dochter van Joh. N. Witte R. V. Witte-Barhorst en kinderen Haffelderweg 5, Den Burg, Texel, 17 november 1964. Wegens overname en modernisering van de zaak Dorpsstraat 31, (v/h Groenhof) starten wij op vrijdag 20 november, klokslag 9 uur, met goedkeuring van de Kamer van Koophandel te Alkmaar, met een Uitsluitend voor inwoners van Texel spelen wij 14 dagen Sinterklaas Prachtige suede herenvesten, eerst onbetaalbaar voor 88,50 nU 39,75 Een keuze uit 416 Helanca damespantalor.s, 400 gram stof,ook iq qc in grote maten voorradig (t/m 52), met volledige garantie Denim werkhemden, diverse kleuren HU 9,95 Van Wijk, Spoeltjes wol in 8 kleuren, qq vastgestelde prijs 1,60 per 50 gr Onze collectie bonnetterie en sporttruien moet U zeil komen zien; keuze is er genoeg en de prijzen zijn onwaarschijnlijk laag Een bezoek aan onze zaak gaat U tientallen GULDENS schelen op Uw budget in deze dure tijd.

Texelsche Courant | 1964 | | pagina 2