~rrr ™rrGroen Zwarts Texels m het harL, kTSS M. L. Kempenaar tot directeur van de Sociale Dienst Texel benoemd Géén vriendjespolitiek Nummeringvan zij wegen definitief vastgesteld Met meerderheid van slechts drie stemmen Succes voor Muziekschool BURGEMEESTER: Ekcoware Getuigschriften uitgereikt VRIJDAG 15 JANUARI 1965 Ik 78» JAARGANG No, 793t TEXELSEWCOURANT Uitgave N.V. v/h Langeveld de Rooty Verschijnt dinsdags en vrijdags. Postbus 11 - Den Burg, Texel - Tel. 2058 y 1 t 1 F Bank: Nederl. Middeostandsbank; Coöp. Boe- dorp t Horntje uAft&tfier. LET OP LET OP Zaterdagmorgen 16 januari allen op naar het magazijn van Moerbeek's meubelhandel aan de Wilhelminalaan, naast de Christelijke school. (Zie advertentie) LET OP! LET OP! luchtdichte plastic artikelen voorraaddozen, bekers, schalen 30 tot 50°/o goedkoper. Volledig gegarandeerd. BAKKERS IJZERHANDEL Burgemeester C. De Koning heeft dinsdagavond in de achterzaal van hotel „De Graaf" te Den Burg de negen leer lingen van de Muziekschool het door hen behaalde getuigschrift van de vijf jarige cursus „Algemeen Vormend Mu ziekonderwijs" overhandigd. De direkteur, de heer C. Rijf, zei het bijzonder verheugend te vinden, dat deze acht meisjes en één jongen een groot gedeelte van hun vrije tijd „op offerden" aan de muziek, die naar zijn mening belangrijk bijdraagt aan de moderne opvoeding. Ondanks de hoe veelheid muziek, die dagelijks door ra dio en televisie gebracht wordt, zag de heer Rijf een toename van het zélf musiceren. Hij dankte de ouders van de geslaagden voor de medewerking, die hij van hen bij het onderwijs mocht ondervinden. De voorzitter van de commissie van toezucht van de Muziekschool, de heer P. A. Zegers, wees de jonge musici er op, dat het door hen behaalde succes niet het einde is van hun studie, maar slechts het begin, Spreker memoreerde dat men vorig jaar geen officiële bijeen komst had kunnen houden om degenen, die toen het getuigschrift verwierven op de gebruikelijke manier met het resultaat te feliciteren. Hij hoopte ech ter, dat dit in het vervolg wèl mogelijk blijft. Muziek De aanwezigen konden tijdens de bijeenkomst, die een bijzonder onge dwongen karakter droeg, luisteren naar het spel van twee leerlingen van de school. De jeugdige violist Tony Bar- horst vertolkte samen met de heer Rijf enkele fraaie duo's. De studietijd van slechte twee jaar in aanmerking geno men, kan zijn spel zeer goed worden genoemd. Rudy van der Wulp, die vo rig jaar reeds het getuigschrift be haalde, speelde op indrukwekkende wijze enkele moeilijke stukken voor accordeon. Dank van ouder» Mevrouw Roeper-Eelman uit Ooster end maakte van de gelegenheid gebruik om de heer Rijf namens de vele ouders te bedanken voor hetgeen hij voor al zijn leerlingen heeft gedaan en nog doet. Zij zei, dat de resultaten van zijn lessen in het gezin duidelijk te merken zijn: door het musiceren van de kin deren wordt er een vreugde in huis gebracht, die we maar al te vaak nodig hebben. In 'zijn slotwoord noemde de heer Zegers de twee juryleden, de heren P. J. Kraayma en U. D. Bousma voor het aandeel, dat zij op 23 december bij het examen hebben geveld. GESLAAGD VOOR CANDIDAATSEXAMEN Voor het candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde slaagde onze eilandgenoot Tj. Alderlieste aan de Gemeentelijke Universiteit van Amsterdam. CLICHE TEXELSE COURANT Woensdagmiddag heeft de gemeenteraad de heer M. L. Kempenaar te Den Burg benoemd tot directeur van de Sociale Dienst Texel. De heer Kempenaar werd gekozen met negen stemmen. Zes raadsleden stemden op de heer J. P. Poelstra te Grootegast, die door B en W als tweede op de voordracht was geplaatst. Voordat tot stemming kon worden overgegaan, ontwikkelde zich een nogal rumoerige discussie. Dit was mede het gevolg van het feit, dat binnen het college van B en W over de opstelling van de voordracht geen overeen stemming bleek te bestaan. De voorzitter deelde mee, dat wethouder Th. R. Hin de heer Poelstra als eerste op de voordracht wilde hebben in verband met de langdurige ervaring en de zeer grote deskundigheid van deze candidaat. De raad bleek al even verdeeld te zijn als het College van B. en W. Mevrouw G. Vrijdag-Kcijser en de heer S. Kcijser van de VVD en ook de heer J. Daal der (AR) wezen erop, dat de geschiktheid voor deze verantwoordelijke en belangrijke functie op de eerste plaats diende te worden gesteld. Voor de pro blemen, die door de benoeming van de heer Poelstra zouden ontstaan, moest een oplossing gevonden worden. Burgemeester De Koning legde grote nadruk op het feit, dat de heer Poelstra had aangekondigd de functie bij even tuele verkiezing niet te zullen aanvaar den, als hem op Texel geen bungalow of vrijstaand woonhuis kon worden aangeboden Met klem verzekerde de voorzitter dat de gemeente voor de directeur van de Sociale Dienst alleen maar een woningwetwoning beschik baar heeft. De heer Poelstra wist dit, maar had desondanks zijn sollicitatie niet ingetrokken, omdat hem door één der raadsleden was gezegd, dat de ge meente hem wel degelijk aan een wo ning kan helpen, wanneer hij maar eenmaal is benoemd. De voorzitter wees erop, dat de gemeente niet over een bungalow beschikt, zodat de heer Poel stra er dan een zelf zou moeten bou wen. De financiële consequenties hier van wilde de candidaat niet alleen dra gen, zo had hij laten weten. De burge meester wees er tenslotte op, dat de Raad verantwoordelijk is voor de moei lijkheden als de heer Poelstra tot di recteur wordt gekozen. Dat zou beslist niet het geval zijn met de heer M. L. Kempenaar, die weliswaar geen erva ring heeft met sociaal werk, maar niet temin bewezen heeft, dat hij de juiste man is voor deze functie. Het heen en weer gepraat over deze kwestie bracht enkele nieuwe gezichtspunten. Het ge volg was dat de gehele KVP-fractie verzocht om in een ander vertrek van het Polderhuis een korte fractieverga dering te mogen beleggen om aan de hand van de nieuw verkregen inzichten het aanvankelijk ingenomen standpunt alsnog te herzien. De raadsvergadering werd voor deze gelegenheid enkele mi nuten geschorst, waarna de stemming volgde met het genoemde resultaat. De heer S. van Heeringen. die nu nog di recteur van de Sociale Dienst is, zal per 1 mei officieel met pensioen gaan. Daarvoor zal de heer Kempenaar zijn werkkring bij de Belastingen in Vlis- singen verlaten om hem op te kunnen volgen. Uitgelekt Om niet geheel duidelijke redenen was het schrijven van B. en W. aan de raadsleden, waarin de drie candidaten voor het directeurschap werden bekend gemaakt, vertrouwelijk gehouden en niet aan de Pers toegezonden. Op een geheimzinnige manier waren echter alle plaatselijke persorganen van de inhoud van het vertrouwelijke schrijven op de hoogte geraakt, evenals van hetgeen werd besproken in de laatstgehouden vergadering van B. en W. Het feit, dat binnen het college van B. en W. geen overeenstemming bestond over de volg orde, waarin de namen van de candi daten waren vermeld, was daardoor de avond tevoren reeds algemeen bekend. Dat B. en W. en de raad hierover zeer onaangenaam verbaasd waren, laat zich denken. Verschillende raads leden vatten (in stilte) verdenking op tegen wethouder Th. R. Hin, die aan het eind van de vergadering tot aller opluchting verklaarde, dat hij het be slist niet was geweest, die de college besprekingen wereldkundig had ge maakt. Dit laatste willen wij gaarne bevestigen. Afgezien van het telefo nisch noemen van de personen, die op de voordracht waren geplaatst door de burgemeester, heeft niemand van het college van B. en W. of de raad de pers op de hoogte gebracht. De heer Zwan, die zich tijdens de vergadering afvroeg hoe het dan wèl bekend was geworden, kon men echter niet inlichten. De pers- publikaties hadden wèl tot resultaat dat de burgemeester besloot de discussie rond de verkiezing niet achter gesloten deuren te houden, aangezien de ver trouwelijke aspecten van deze zaak toch al wereldkundig waren. Wij waren daarom in staat een vergadering te verslaan, waar het er enkele ogenblik ken hevig geëmotioneerd en ouderwets- heftig toeging. Geen politiek In een krant was gesuggereerd, dat de heer Kempenaar door B. en W. om politieke redenen als eerste op de voor dracht was geplaatst. De burgemeester wees dit van de hand en vertelde dat zowel Kempenaar als Poelstra lid zijn van de Partij van de Arbeid. De bur gemeester vond overigens dat de krant vrij is om een dergelijke mening naar voren te brengen. Van een politieke re den zou echter eerst sprake kunnen zijn als de heer Poelstra een geestver- wand was van de heer Hin. De heer J. J. Westdorp (PvdA) bracht naar vo ren dat politiek ook geen rol had ge speeld bij het innemen van een geza menlijk standpunt van zijn fractie. Hij verklaarde, dat men na rijp beraad de keuze op de heer Kempenaar had laten vallen. Betere papieren Wethouder Th. R. Hin (KVP) zei niets op de heer Kempenaar tegen te hebben, maar meende toch dat de heer Poelstra over aanzienlijk betere capaciteiten moest beschikken. De heer Poelstra is sinds 1951 bij Sociale instellingen werk zaam en is sinds 1957 Hoofd van de ge meentelijke Sociale Dienst van Groote gast. In deze functie voldoet hij uit stekend. „Voor het bezetten van een zeer belangrijke ipost als directeur van de sociale dienst mag men geen risico nemen. Men dient een deskundige te kiezen. Dat is het belangrijkste. Vooral na de persoonlijke kennismaking stond voor mij vast, dat de heer Poelstra de beste candidaat is en dat de wo ningmoeilijkheden, die zich na zijn ver kiezing voordoen, te overwinnen zijn. Ik ben daar naar eer en geweten van overtuigd!" aldus wethouder Hin. die er verder op attendeerde, dat de Sociale Dienst Texel een zeer ingewikkelde in stelling is geworden en vooral na de veranderingen op grond van de Bij- standwet door een ervaren persoon dient te worden geleid. Nadat burgemeester De Koning had opgemerkt, dat het ongebruikelijk is, dat degene, die het minderheidsstand punt huldigt, het eerst aan het woord komt, voerde hij tegen de stellingen van de heer Hin het volgende aan. In de praktijk is op Texel bewezen dat de Sociale Dienst Texel tot op heden steeds uitstekend heeft gefunctioneerd onder leiding van mensen, die een zeer be perkte opleiding voor dit doel hadden genoten en ook geheel onervaren waren. Door hun instelling slaagden de heren Westdorp en Van Heeringen er echter in hun taak op voorbeeldige wijze te vervullen. Hieruit blijkt, dat leeftijd en houding belangrijker zijn dan opleiding en ervaring. De heer Kempenaar heeft ongetwijfeld de juiste mentaliteit en is administratief uitstekend onderlegd door zijn dertigjarige ervaring in een functie, waar regelmatig een beroep werd gedaan op zijn sociaal gevoel en verantwoordelijkheid. Bovendien is de opzegtermijn van de heer Kempenaar in zijn huidige functie één maand, wat be tekent dat hij reeds 15 februari in dienst kan treden tegen de heer Poelstra eind april. Dit is belangrijk in verband met de gewenste snelle opvolging. Het wo ningprobleem zag de burgemeester niet snel opgelost. Maandag had Poelstra nog laten weten, dat hij beslist niet met een woningwetwoning genoegen kon nemen. Het zal jaren duren voordat een woning van het gewenste type zal zijn gebouwd In de tussentijd moet heen en weer gereisd worden met alle narig heid van dien Hoge kosten De heer F L de Grave (KVP) had zich afgevraagd of de heer Poelstra werkelijk bereid kan zijn de financiële consequenties te dragen van een nieuw te bouwen bungalow. Als hij zijn huis in Grootegast verkoopt, staat hij nog voor een bedrag van ƒ25.000, Heeft hij dat er voor over, alléén om naar Texel te gaan, waar zijn salaris (Zie vervolg pagina 2) De heer Rijf temidden van dc jongelui, die dinsdagavond het getuigschrift van de Mu ziekschool ontvingen. Op de achterste rij, van links naar rechts- Trini Plas, Marianne West dorp. de heer C. Rijf. Jannie Dros, Nansje Joustra en Rietje Visser Op de voorgrond van links naar rechts: Dieuwke Dros, Wim Hogewoning, Fcmmy Timmer en Lies Eelman Zoals wij vorige week vrijdag reeds meldden, heeft het gemeentebestuur van Texel besloten ten behoeve van de toeristen de zijwegen van de Pontweg te voorzien van nummers. Een dezer dagen zijn de nummers definitief vast gesteld en kan binnenkort begonnen worden met het aanbrengen van de borden. De borden meten 60 x 60 cen timeter en zijn zwart. Het betreffende cijfer staat er in fel oplichtende gele kleur op. De aanwijzing is dus bijzon der duidelijk, terwijl toch geen verwar ring met verkeersaanduidingen kan ontstaan. De borden zullen zoveel mo gelijk aan bestaande lichtmasten wor den bevestigd, ongeveer twee meter hoog. Vooral hotel- en pensionhouders, die er voor de informatie van hun gas ten belang bij hebben, wordt aangera den van het hiernaast afgedrukte kaar tje goede nota te nemen. Kogerweg. 13. Links: Californiëweg 14. Links: Pelikaansweg 15. Rechts: Pijpersdijk. 16. Links: Bosrandweg (Schumakers- weggetje). 17. Links: 't Mauwerke, langs terrein P. Maas. Rechts: Bosch en Zee-weg Omschrijving van de genummerde «zijwegen 1 Links: Verbindingsweg tussen Ponthaven en Watermolenweg. Deze weg zal hopelijk binnen niet al te lange tijd in gebruik kunnen worden genomen en dan de kortste verbin ding vormen met Den Hoorn. Rechts: de weg naar het in aanbouw zijnde dorp 't Horntje. 2. Rechts: Weg naar 't Horntje (Van Rossum); 3. Links: Amaliaweg. Rechts: Molen weg door P.H. Polder; 4. Rechts: Westdijksweg (naar Oude- schild) 5. Links en rechts: Zuid-Haffelderweg. 6. Rechts: Leemkuilsweg. 7 Links: Hoornderweg. Rechts: Ele- mert (naar Den Burg); 8. Links: Westerweg. Rechts: Verlengde Keesomlaan (naar Den Burg). 9 Rechts: Gasthuisstraat (naar Den Burg). 10. Links en rechts: Akenbuurtsweg rechts naar De Waal en Oosterend). 11. Links en rechts: Duinweg. 12. Links: Gerritslanderdijk. Rechts:

Texelsche Courant | 1965 | | pagina 1