FILMNIEUWS HIER IS ONS BANKGEHEIM! BRIGADIER PIET EN DE SEMI-PROF Niet alle mannen zijn egoïsten rubriek voor LANDBOUW en leerling-journalist De bank waar u zich thuis voelt! On«l«»r mlaMir i«n C >un -Groningen CORRECTIE ARTIKEL RUILVERKAVELING Van deskundige zijde wees men mij op een onjuistheid in het artikel over de Ruilverkaveling. In de laatste alinea wordt nl. opge merkt. dat er nog wel enkele jaren zullen passeren, voordat de laatste hand kan worden gelegd aan de Ruil- kaveling „Texel". Dit is juist. Wat dan volg is echter niet juist. Er wordt dan nl. gesproken van het passeren van de ruilverkavelingsakte. Dit is het mo ment, waarop de nieuwe kavels ook kadastraal op naam van de nieuwe eigenaren komen. Dit moment kan ge ruime tijd voor het afsluiten van de ruilverkaveling vallen De landmeter- deskundige van de Plaatselijke Com missie hoopt, dat het passeren van deze akte dit jaar of herbegin van 1966 kan plaats hebben Op een later tijdstip komt dan de lijst van geldelijke regelingen, die dus be trekking heeft op het aandeel van iedere eigenaar in de kosten. VOORLICHTINGSMIDDAG GRASZAADTEELT Op deze voorlichtingsbijeenkomst wa ren plm. 50 personen aanwezig. Een zeer goede opkomst voor een onder werp, dat door het feit, dat de gras zaadteelt slechts op een beperkt aantal bedrijven wordt uitgeoefend voor een beperkt aantal landbouwers van belang is. We menen, dat de aanwezigen goed aan hun trek zijn gekomen. De inleider, de heer C E. M. de Vries heeft een zeer grondig overzicht gegeven van de financiële en technische aspecten van de graszaadteelt. De discussie na de inleiding was zeer geanimeerd, mede dank zij cle aanwe zigheid van de vertegenwoordigers van enkele firma's, die contracten afsluiten voor de teelt van graszaad. Door enkele aanwezigen werd de wens te kennen gegeven van de inlei ding van de heer De Vries een uitvoerig verslag in de Texelse Courant te plaat sen. We menen, dat dit door de be perktheid van het aantal belangstellen den minder juist is. Daarom is besloten deze inleiding te laten vermeerderen. De bezoekers ontvangen dan een exem plaar van ons. INGEKOMEN PERSONEN Jan Kruizinga met gezin, van Dord recht, Dekkerstraat 4 naar De Koog, Brink 22. ALGEMENE VERGADERING BEDRIJFSVERENIGING Zoals al eerder werd vermeld, wordt de algemene vergadering van de Ver eniging voor Bedrijfsvoorlichting dit jaar gehouden op donderdag 28 januari. In de week van 17-23 januari wordt aan de leden het Jaarverslag toegezon den. Tevens worden met de convocatie enkele gestencilde bladen meegezonden. De inhoud heeft betrekking op voor stellen, die in de vergadering aan de orde komen. Verder een korte inhoud van onderwerpen, die door de assisten ten nader belicht worden. We wijzen er nog op. dat het Jaar verslag dit jaar een samenvoeging is van jaarverslagen van enkele vereni gingen voör Bedrijfsvoorlichting in de kop van Noord-Holland, waar de be drijfsomstandigheden vrijwel gelijk zijn. Naast verenigingsnieuws vindt U in dit jaarverslag een aantal artikelen, die voor alle leden van belang zijn. UITVOERING IN DORPSHUIS DE WAAL Zaterdagavond, 23 januari, zal het accordeonorkest „De Dageraad" onder leiding van Peter Kok een uitvoering verzorgen in het Dorps huis „De Wielewaal". De netto-op brengst van deze avond is bestemd voor de kas van het Dorpshuis, die dringend aanvulling behoeft. Tijdens de pauze zal er een verloting worden gehouden en de avond wordt besloten met bal. Zie verder advertentie. Hedenavond kan men de nog altijd populaire Amerikaanse filmactrice Doris Day zien in de hoofdrol van „Geef er de brui(d) aan". Zij maakt met haar echtgenoot, Nicolas Arden (James Gar ner), een belangrijk advocaat, een vlieg tocht over de Stille Oceaan, waarbij het toestel verongelukt. Haar man wordt gered, maar Ellen spoelt op een onbe woond eiland aan, waar zij na vijf jaar gered wordt. Men neemt echter aan, dat Ellen verdronken is en Nicolas besluit na enige jaren opnieuw in het huwelijk te treden. Op de eerste dag van zijn wittebroodstijd verschijnt Ellen onver wacht ten tonele en daardoor ontstaan er grote problemen, die de rechter reso luut oplost door het tweede huwelijk ongeldig te verklaren. Nicolas en Ellen worden het weer eens en zij leven ver der alsof er niets gebeurd is. Deze •grootbeeldfilm in kleuren is toeganke lijk voor personen van alle leeftijden. WéÊfe BnL..r. „«„ectó^d d. EEN VIES ZAAKJE Velen van de vissers en andere kust bewoners zijn jutters. De zee neemt en de zee geeft. Met deze gedachte groot gebracht, is het moeilijk om de staat te zien als eigenaar van iets wat zij nog nooit heeft gezien; waarvan zij meestal ook het bestaan niet eens vermoedt. „Ouwe Sunderklaas" loog er niet om. Het verstrekken van inlichtingen aan opsporingsambtenaren over achterge houden of verborgen goederen, welke uit zee zijn opgevist, wordt door hen dan ook beschouwd als een vies zaakje. Maar. wetten worden gemaakt om te worden nageleefd. Desondanks wens ik de Klazen, Wim- men, Danen en hoe die leden van het gilde der jutters nog meer mogen he ten ook in '65 een goed sjouwtje. Een oud-Texelaar. Wij hebben binnenkort plaats voor een Schriftelijke of mondelinge solli citaties bij de Redactie van de Texelse Courant U mag het ook weten: de N.M.B. is de bank waar ieder een zich thuis voelt. Een simpel „geheim". Maar de cliëntenkring van de N.M.B. groeit er gestadig door. Bedrijven, klein en groot, beleggers, spaarders... zij weten hun belangen in vertrouwde handen! NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Den Burg: Binnenburg 11. Den Helder: Koningstraat 7 102. „Je krijgt toch ook een andere be handeling dan die doodgewone solda ten", hield brigadier Piet keihard vol, „Daar géat het nou juist om. Jij krijgt een fijne bajonet en „Hou op! Het is vreselijk! O. wat word ik plotseling naar Ik ben ziek! Ik wil naar bed!" „Kom nou. generaal!" zei Piet on barmhartig, „Juist nu uw mannen daar boven u zo hard nodig hebben?" „Ochlaat ze lopen....", schold de generaal, „Ik zou wel naar boven willen, maar ik kan niet. want ik ben plotseling zo vreselijk ziek geworden!" „Dan heb ik een idéé, generaal", zei Piet, die nu een van zijn diplomatieke zevenklappertjes tot ontploffing bracht, „Ik lijk nogal op u qua gezichtstrekken en postuur. Nou, als ik nu eens in uw plaats naar boven ging. U kon dan rus tig naar boven gaan en als ze mij aan de bajonet staken, weldan was het leven van de fameuze generaal Mesjocco tenminste gespaard! Geef mij uw uniform maar!" „Mij goed....", steunde de generaal, die nu langzamerhand werkelijk groen zag van de ellende. „Trek jij mijn pak maar aan. En laat jij je maar op de bajonet prikken, als je daar zin in hebt. Maar. maar het gaat niet! Je hebt geen snor!" „Geen bezwaar!" riep toen de artis tiekerige zanger, die van de verwarring gebruik had gemaakt door het bord eten van de generaal in zijn grijpgrage vingers te nemen en nu bezig was de inhoud daarvan met smaak te veror beren „Geen bezwaar!" riep hij nog maals, „Ik ben toch kunstenaar, niet? Welnu! Ik heb een grimeerdoos bij me, vol snorren en baarden, pruiken en postiches! Ik weet zeker, dat er ook wel zo'n gerafeld vliegenverschrikkertje tussen zit, als jij daar onder je neus hebt bengelen, ouwe ijzervreter!" En jawel, hoor! Daar staat brigadier Piet al in het uniform van de generaal, terwijl de artistiekerige persoon bezig is hem een fraai snorretje onder de neus te plakken. De generaal, uiteraard in zijn onderhemdje, staat er echter zéér fatsoenlijk bij, want hij heeft zich in een van de sneeuwwitte tafellakens gewikkeld DAMCLUB TEXEL Uitslagen P. Bakelaar-J. Hooijberg C. Dijker-C. v. Heerwaarden Jac. v. Heerwaarden-C. Vinke J. Stam-H. Bruining C. P. Burger-J. Vinke C Meedendorp-P. Kooiman G. Dros-Jo Schoo Jb. Koorn^D. v.d. Werf C. v.d. Werf-C. Groenhof De stand in de clubcompetitie: part. pnt. 1 P. Bakelaar 12 20 2. C. Dijker 11 17 3. P. Bruijn 12 15 4. J. Hooijberg 11 13 5. P. Kooiman 11 15 6. J. Vinke 10 11 7. C. P. Burger 13 14 8. C. Vinke 13 13 9. C. v. Heerwaarden 10 10 10 J. Stam 9 9 11. Jac v. Heerwaarden 12 11 12 G. Dros 12 10 13. Jo Schoo 10 8 14. H. Bruining 9 7 15. Jb. Koorn 13 9 16. C. Groenhof 9 6 17. D. v.d Werf 11 7 18. C. v.d. Werf 11 6 Hoofdklasse districtskampioenschap: W. Tesselaar-J. Zijp 20 J. de Boer-J. Oud 20 A. Grooteman-J. Zoon 2—0 T. Keizer-P. Bakelaar 20 J. de Vries-Js. Keizer 20 le klasse district-kampioenschap; P. Bleeker-P. Kooiman 02 J. Pronk-A. Pruiksma 20 1—1 2—0 1—1 2—0 0—2 1—1 1—1 1—1 1—1 °/o 83,3 77,2 62.5 59,9 57.7 55,- 53.8 50- 50,- 50,- 45,8 42.7 40,- 38.2 34.6 33.3 31.8 27,3 BRIDGEN Uitslag comp.-wedstrijd 13 januari A.: 1. Luyckx-Wessels 1) 57.74% 21/2. Echtp.. Jouwersma (5) 56.55% 2Ve. Riteco-Zegers (15) 56.55°/o 4. mevr. Ypma-Bruin (13) 55.36°/o 5. mw. Kooijman-v. Lenten 4) 52.98% 6. Echtp. Beemsterboer (17) 45.83°/o 7. Gebr. v. Sambeek (16) 41.07% 8. Stolk-Verstegen (12) 33.93% B.: 1. Bos-Grootjen 3) 57.14% 2. Mantje-Veenema 2) 54.17% 3V2 Backer-Raven 7) 52.38% 3V2. Dam-Dros 6) 52.38% 5. Echtp. v.d. Heerik (10) 50.60% 6 Huizinga-De Vries 9) 48.81% 7 Dijkstra-Smits (14) 43.45°'o 8. Echtp. Gilijamse (11) 41.07% Volgende drive morgenavond, aan vang 8 uur. SCHIETOEFENINGEN Op donderdag 21 januari a.s. worden bij Breezanddijk schietoefeningen ge houden met de 20-ponder van 10.00 - 17.00 uur. Afstand 10 km.; hoogte 2 km; 200° - 230° richting Den Oever. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 20 januari worden de moeders van de buitendorpen verwacht op de voleende (gewijzigde) uren: Den Hoorn 13.3014.15 uur; Oosterend en De Waal14.1515.15 uur; De Cocksdorp en Eierland 15.1516.15 uur; De Koog 16.15—17.00 uur. FEUILLETON DOOR DE VRIES 14. „Misschien", antwoordde hij be dachtzaam. „Een mens wordt door ondervinding voorzichtiger. Ook in zijn oordeel. Er zijn vrouwen, die niet bui ten weelde kunnen. Er zijn mannen, die hun jeugdliefde rustig vergeten voor de eerste de beste vrouw, die in staat is hem in te palmen. Op welke wijze dan ook. Wat doe je er aan? Ik ben niet van het slag, dat wereldhervormers voort brengt. Vandaar, dat ik op het ogen blik het leven aanvaard, zoals het is. En me neerleg, bij de nuchtere feiten. Misschien bent u nog niet zover. Pro beer het. Het geeft u uw gemoedsrust weer en dat is belangrijk. Een zeker fa talisme kan zijn nut hebben". Het was geruime tijd stil tussen bei den. De man zwaaide zijn sigaretten peuk met een wijde boog in het water en oogde het na. Opeens vroeg Marrie op zachte toon: „Mag ik eens een ietwat onbescheiden vraag stellen, meneer Van Ewijk?" „Gaat uw gang". „Wat zoudt u doen, als.... bijvoor beeld morgen, bij uw thuiskomst, uw gewezen vrouw in de kamer op u zat te wachten?" Barend van Ewijk keek haar een poosje aan en begon te glimlachen. „Zo'n vraag kan alleen maar in het hoofd van een vrouw opkomen. Emmy zal dit niet doen, want voor zover ik weet, staat ze op het punt om te her trouwen. Maar goed. laten we het toch eens aannemen Juffrouw Laan, ze be tekent niets meer voor me. maar dan ook beslist niets. Ik zou haar op een beleefde wijze aan het verstand pro beren te brengen, dat ze er goed aan zou doen zo spoedig mogelijk te ver dwijnen, aangezien haar komst niet de minste zin zou hebben. En als ze daar aan geen gevolg wilde geven, zou ik weggaan. Is dat duidelijk?" „Heel duidelijk. U hebt tegen uzelf, waarschijnlijk al meerdere malen ge zegd: Emmy betekent niets meer voor me. Die periode in mijn leven is voor goed afgesloten". „Zo ongeveer ja". „En ik moet dus in mijn geval op even besliste toon zeggen: Fons bete kent niets meer voor me. Hij is ge trouwd, een andere vrouw heeft het recht op hem. Wat vroeger tussen ons bestaan heeft, moet ik vergeten. Is het niet zo?" Hij draaide zich opnieuw naar haar toe. „En dat kunt u niet?" constateerde hij verrast. Ze slaakte een diepe zucht en kwam overeind. „Ik neem aan, dat ik het van dit ogenblik af wel zal kunnen. En la ten we nu maar teruggaan naar de stad, want als tante Duuk onze afwezigheid bemerkt, zal ze daar haar eigen ge volgtrekkingen uit maken". Hij hielp haar omhoog naar de weg en antwoordde glimlachend: „Ze heeft nog niets anders gegaan dan de lof trompet over u uitsteken. Volgens haar bent u een volmaakte vrouw". „Onzin", antwoordde Marrie en trok haar wenkbrauwen op. „U kent me nog niet half. En volmaakte mensen bestaan er niet. vrouwen noch mannen". HOOFDSTUK 9 Naarmate de donderdag naderde, werd Marrie steeds onzekerder. Vele malen had ze al tot zichzelf gezegd; Ik ga natuurlijk niet met hem mee. dat zou immoreel zijn. Hij bestaat niet meer voor me. Fons Hagen heeft afgedaan. Maar inwendig was ze bang, dat hij zijn dreigementen zou uitvoeren, als ze niet naar de Rijksweg kwam. Donderddagsmorgens haalde ze het ongenoegen van haar baas op de hals, toen hij aanmerkingen maakte over haar jumper. Met zijn vinger priemde hij op haar borst en zei: „Juffrouw Laan, dat ben ik niet van u gewend. Als u niet zonder morsen kunt ontbijten, wilt u dan voortaan een slabbetje voor doen?" Ze keek naar de plek, die hij aan wees en constateerde een lichte vet vlek, waarvan ze de herkomst zelfs bij benadering niet kon gissen. Maar meer om zijn vinger dan wel om de vlek kreeg ze een kleur en hoewel ze haar stem zoveel mogelijk probeerde te be heersen, klonk er duidelijk woede in, toen ze zei: „Wilt u zo vriendelijk zijn uw vinger weg te nemen? Ik ben niet gediend van handtastelijkheden". „En ik niet van een vetvlek. Ga naar huis en trek andere kleren aan. Zo wil ik u hier niet hebben". Als antwoord kwam ze overeind en rukte de knopen van de jumper los, waarna ze die uittrok en een eind heen smeet. In een smetteloze witte blouse stond ze nu voor hem en haar borst hijgde van ingehouden kwaadheid. „Is het zo naar uw zin, meneer Tjeu?" Hij bezag haar met stekende blik en onwillekeurig keek ze naar haar beide schouders, doch ditmaal kon hij daarop ook geen aanmerking maken. „Zo is het in orde, juffrouw Laan. Zorg er voor, dat ik nooit meer klachten heb". Met een draaide hij zich om en ging zijn kantoor binnen. Terwijl Marrie tien minuten nodig had om tot zichzelf te komen, voor ze in staat was om aan haar normale werkzaamheden te be ginnen. Om half elf ontbood hij haar telefo nisch naar zijn kantoor te komen. „Laat Els je maar vervangen zolang". Marrie belde Els, die al spoedig kwam en klopte aan de deur van zijn kantoor. Binnen wees hij haar een stoel. „Ga zitten, juffrouw Laan. Ik heb uw koffie hier laten brengen, omdat ik eens met u wil praten. Een sigaret?" „Dank u. Ik rook zelden". „Juffrouw Laan, we hebben vanmor gen een beetje ongenoegen gehad. Ik was kwaad en u ook. Achteraf bekeken vond ik het nog leuk ook, dat u eens een keer helemaal ontdooide en toonde over een behoorlijk temperament te beschikken. Ik mag dat wel. Ik zal heel eerlijk zijn en vertellen, dat ik u zo af en toe ongemerkt geobserveerd heb. U bent knap, ziet er altijd uit om door een ringetje te halen de vetvlek van vanmorgen zullen we maar beschouwen als de uitzondering, die de regel beves tigd maar Ik vroeg me wel eens af: leeft die juffrouw Laan nu wel? Of is ze een ledepop met een gelegenheids- glimlach? U bent een voortreffelijke gastvrouw voor mijn klanten. Dat staat vast. Maar vanmorgen heb ik gemerkt, dat u toch een vrouw bent. Met tem perament. En dat bevalt me in u. Mocht ik u op de een of andere manier bele digd hebben, of misschien alleen mijn vinger, wel.juffrouw Laan, uw baas biedt daarvoor nederig zijn excuses aan". Ze glimlachte. „Zo erg is het nu ook weer niet. meneer". „Dus mijn excuses worden door u aanvaard?" „Zeker meneer. Ik was het alweer vergeten". Hij schudde zijn hoofd. „Dat is een beleefdheidsleugentje, maar vooruit. Dat is dan van de baan. Ik beloof u, als ik weer een vetvlek ontdek, zal ik alleen maar wijzen. Ik vergat, dat ik een nieuwe receptioniste heb. Maar iets anders. Toen ik u aannam, vertelde ik van het bedrijf in Amerika, waar zelfs op het privéleven van de receptionisten wordt gelet. En voegde ik er aan toe, dat ik zo ver niet wilde gaan. Evenwel moet ik ditmaal een uitzondering ma ken en ik hoop, dat het een uitzonde ring zal blijven. Zaterdagmorgen zag ik u in de auto van de heer Hagen van de N.V. Van Essen en Hagen's schoenfa brieken. Hoewel ik u maar enkele ogen blikken zag, kon ik niet loskomen van de indruk, dat u op goede voet met hem staat. Is het u bekend, dat de heer Hagen getrouwd is?" Marrie was langzaam rood geworden. „Dat is me bekend. En?" (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1965 | | pagina 4