mm* Toneelmiddag voor schooljeugd werd zeer groot succes BRIGADIER PIET EN DE SEMI-PROF GA ER NIET OP ZITTEN! in het afgelopen weekend Jubileumuitvoering D.E.K. (vervolg) De bank waar u zich thuis voelt! SPORT EN SPEL DE KOOG De vele kinderen, die zaterdag in Hotel „De Toekomst" te De Koog de voorstelling van „De Sprook jesnacht van Jojo de Clown" bijwoon den, hebben een fijne middag gehad. Trouwens, de leden van de Toneelver eniging „De Duinkanters" óók. Het moet een genoegen geweest zijn te spe len voor een zo aandachtig luisterend, intens meelevend en spontaan reage rend publiek. De jeugd keek niet alleen toe, maar voelde zich ook sterk betrok ken bij alles, wat Jojo de Clown in zijn dromen beleefde. Dit meeslepend jeug dig enthousiasme bracht verscheidene spelers tot prestaties, die spelend voor volwassenen slechts zelden bereikt werden. Opvallend was ook, dat de veelal nog jonge kinderen, zich zonder enig toe zicht door volwassenen toch zo voor beeldig gedroegen. Er kan dan ook niet anders gezegd worden, dan dat „De Duinkanters" voor deze matinee op za terdag veel waardering toekomt. Aan de kleding van de sprookjesfi guren was veel zorg besteed. Het décor had de goede sfeer. De woonwagen- poppenkast was vooral erg leuk. De houten poppen vertoonden inderdaad gelijkenis met de levende spelers en dat gaf een grappig effekt. Men had er zich werkelijk niet met een jantje-van-lei den afgemaakt Sprookjesspel „De Sprookjesnacht van Jojo de Clown" is een spel in drie bedrijven, waarin verscheidene bekende sprook jesfiguren een rol van betekenis spelen. Jojo is zonder werk doordat het circus, waarin hij optrad, verkocht is. Als hij daarover treurend bij het verlaten cir cus zit, valt hij in slaap en gaat dro men. Dan verschijnt de heks van Hans en Grietje. Hiermee beleeft Jojo zijn eerste angstige avontuur, dat goed af loopt dank bij de hulp van Riri, de „le vende" pop uit de poppenkast, die het gehele spel door zijn aandeel in de ge beurtenissen heeft In het tweede be drijf komt Jolly de honger van Jojo stillen met een maaltijd, geserveerd op het „tafeltje-dek-je", dat op fantasti sche wijze voor de dag komt. Nauwe lijks is dit voorbij of Sneeuwwitje komt, achtervolgd door de houthakker, bescherming zoeken bij Jojo. Natuurlijk is hij nu de dappere ridder, die door zijn onverschrokken optreden weet te voorkomen, dat aan Sneeuwwitje leed wordt gedaan. In het laatste bedrijf is het weer Jojo. die in orde weet te ma ken dat de Heraut, die is uitgestuurd om de draagster van het glazen muiltje op te sporen, zijn taak kan volbrengen. Assepoes ondergaat een gedaantever wisseling en wordt prinses. Het slot is dat Jojo, net als alle opgetreden sprookjesfiguren, in een houten pop petje verandert Rolverdeling De heer H Veldman was een aller aardigste Jojo. Geheel naar de bedoe ling van deze rol wist hij een clown te creëren, die van het begin tot het ein de de volledige sympathie van de jeugd had. Door luchtig en vlot spel voor kwam hij overdreven sentimentaliteit, waartoe de tekst gemakkelijk aanlei ding had kunnen geven. Mevrouw D. Bakker-Buisman was de traditionele boze heks, waar kinderen van dromen. Jolly van „tafeltje-dek-je" werd vlot gespeeld door mevrouw L. Koningsveld van Gemert. Een lieve Sneeuwwitje was Marja Bonne. Dat zij wat erg schuchter leek, kwam door gebrek aan speelervaring. Vaker meespelen dus! Spannend en met vaart gebracht waren AUTO RIJDT DOOR HEK De 26-jarige heer S. de Wit uit Ou- deschild is zondagavond om zeven uur met zij Peugeot-personenauto vanaf de Verlengde Keesomlaan het aan de Bea- trixlaan gelegen land van de heer W. H. Keesom te Den Burg opgereden. De W. meende, dat hij Den Burg via de Gasthuisstraat naderde en wilde recht door rijden. Toen hij zijn vergissing in- zag, was het echter al te laat en vloog hij met zijn auto het weiland op. Het hek rond het land van de heer Keesom werd vernield. Door de politie wordt verbaal opgemaakt. V.V.V. KANTOOR (Vervolg van pagina 1) de achterzijde rijkelijk van glas voor zien, wat een enorme verbetering be tekent in vergelijking met het nu nog in gebruik zijnde donkere en vochtige gebouw. Ook het verschil in ruimte tussen de twee gebouwen is indruk wekkend. De postbehandelingsruimte is bijna vier keer zo groot. In het vier ver trekken tellende sousterrain zal ook de grote voorraad propagandadrukwerk worden opgeslagen en worden ook de stencil- en vouwmachine gebruikt. Dat directeur, administrateur en informa- trices met groot ongeduld de datum verbeiden, waarop hun nieuwe onder komen officieel in gebruik kan worden genomen, laat, zich denken. Dat de huidige outillage onbruikbaar is ge worden bij de huidige snelle ontwikke ling van het vreemdelingenverkeer, wordt duidelijk als men op dit ogen blik het oude kantoor betreedt, waar een enorme activiteit heerst. Dagelijks komen er massa's verzoeken om inlich tingen binnen. Het is geen uitzondering als per dag 100 tot 200 brieven moeten worden behandeld! Het aantal telefo nische aanvragen is eveneens indruk wekkend. De heer J. W. Dekker noemt het een ongekende drukte en spreekt de verwachting uit, dat indien alle verstrekte inlichtingen het gewenste gevolg hebben het seizoen 1965 weer alle drukterecords zal breken. de scènes, gespeeld door de heer D. Bonne als de Houthakker met als te genspeler Jojo. Mevrouw Bruin-Kie- wiet had de niet gemakkelijke opgave de verandering van Assepoes in een prinsesje waar te maken. De heer W. Krugers speelde als de Heraut vlotter dan ooit. De onzichtbare poppenkast speler was de heer K. Veldman. De re gie had de heer H. P. Houwing op zich genomen, evenals de grimering. De heer D. Bonne verdient lof voor de wijze, waarop hij het décor beschilder de. In de pauze werden de kinderen be zig gehouden door een (gratis) verloting en getrakteerd door de heer en mevr. Wonder en de fa. De Wit. Zeer te waarderen is dat de familie Wonder de zaal geheel gratis ter beschikking stel de van „De Duinkanters", hiermede voor een belangrijk deel deze feeste lijke matinee financieel mogelijk ma kend. Ongetwijfeld zal de Koger Toneel vereniging de jeugd een groot genoegen doen als zij over niet te lange tijd weel een dergelijk stuk instudeert. Het is de moeite waard Ten bate van muzieknis OOSTEREND ORGANISEERT BAZAR OOSTEREND - „Op de muziek nis, die enkele jaren geleden te Oosterend werd gebouwd, ligt nog een zware schuld. Dit monument van samenwer king heeft he laas nog een gouden dak". Aldus het be stuur van de Stichting Mu zieknis Ooster end in een schrijven, dat aan het eind van de vorige week in Oosterend en wijk O huis aan huis is bezorgd. De commissie verzoekt de bevolking met klem deze last te helpen verlichten door spon taan mede te werken aan de bazar, die op 18, 19 en 20 februari in en bij Jatry zal worden gehouden. Dit kan gebeuren door artikelen voor de bazar beschikbaar te stellen. Wel kom zijn oude flessen, kruiken, aarde werk enz. voor de „vrolijke keuken". Opgave hiervan behoeft niet meer te worden gedaan. Zaterdag zal een aan tal vrijwilligers zich belasten met het huis aan huis inzamelen van deze za ken. Wanneer men geen „goederen" ter beschikking heeft, is een financiële bij drage natuurlijk ook welkom. Vast staat, dat de bazar voor iedere Texe laar een bezoekje waard zal zijn. Een visbakkerij zal er onder andere deel van uitmaken.Voorts zijn er diver se verrassingen, waarover wij in een volgend nummer meer zullen melden. Het formulier, dat in Oosterend en om geving is verspreid, is tevens een lot, dat kans geeft op een aantrekkelijke prijs, als het donderdagavond 18 febru ari omstreeks negen uur in „Jatry" kan worden getoond. NIEUW STUK OOSTEREND De toneelgroep van de Stichting Oud-leerlingen Openbare School (S.O.O.S.) te Oosterend heeft het stuk „Een vriend komt over" van J. Timmers in studie genomen. In maart zal het worden opgevoerd. VOETBALUITSLAGEN Afdeling Noordholland: ZDH-Koedijk 41 Watervogels 6-ZDH 2 30 Helder 8-Tex. Boys 2 82 Junioren: Watervogels 2-Tex. Boys 05 Adspiranten: Texel b-HRC f 2—0 De overige wedstrijden werden afge last. Programma pupillencompetitie zaterdag 30 januari: Oosterend b-Tex. Boys b, 2.15 uur; ZDH-De Cocksdorp, 2.15 uur; Tex. Boys a-Texel a, 2.15 uur. MEDEDELINGEN: S.V. Texel. Zondag werd alleen de wed strijd van adspiranten b tegen HRC f gespeeld. In een ijselijk koude regen was het een ontmoeting met vele span nende momenten, waarin vooral de achterhoedes domineerden. Na de rust kwam het Texel-doel gevaarlijk onder druk te staan, maar na 15 minuten na men de Texelaars toch de leiding. Ook het tweede en laatste doelpunt werd door Eddy gescoord, waardoor men re vanche heeft genomen voor het gelijke spel in Den Helder. Mej. Deutekom leidde uitstekend. Toto. De belangstelling voor de Toto in de nieuwe stijl wordt steeds groter. De hoofdprijs van ƒ100 000,spoort menigeen aan om een kansje te wagen. Er zijn drie prijzen: 1. alle voorspellin gen goed; 2. op één na alle voorspellin gen goed; 3 de eerste acht voorspelde uitslagen goed. Voor ƒ1,50 kunt zich bij de heren D Dapper, G. ten Cate of F. Schellinger laten inschrijven. ZDH NAAR VOLLE WINST TEGEN KOEDIJK Het met vier invallers spelende ZDH heeft een ruime 41-zege op het tech nische betere Koedijk behaald. Na zes minuten spelen hadden de bezoekers door H. Essenberg echter al een 10- voorsprong. die door een fel schot van P. Draver weggewerkt werd. Kort voor rust sloeg een verdediger van Koedijk de bal met de hand uit het doel en de 'toegewezen strafschop werd door aan voerder P de Wit onhoudbaar inge schoten: 21 In de tweede helft was ZDH voortdurend in de aanval en kwam men via A. Dijker tot een ver diende overwinning. Veertig jaar musiceren Toen de heren H. Kiljan, A. Slegli en H. Heerding op 23 januari 1925 het korps oprichtten, hadden zij zeker niet verwacht, dat de vereniging een zo succesvol bestaan stond te wachten. De festiviteiten in Den Hoorn werden toentertijd opgeluisterd door het Ko ninklijk Texels Fanfarecorps uit Den Burg. De Hoomders meenden echter dat men ook „door eigen kracht" mu ziek ten gehore moest kunnen brengen en de eerste schreden op de moeilijke weg naar een eigen korps werden gezet. Met tweedehands instrumenten oefende een 20-tal leden onder leiding van de schilder G. Smidt uit Den Burg 'in de timmermanswerkplaats van de heer J D. Troost. Enkele maanden la ter werd de directie overgenomen door het toenmalige hoofd van de lagere school te Den Hoorn, de heer P. B. Riteco. De heer Riteco vertelde ons, dat hij altijd met bijzonder veel plezier het korsp geleid heeft en dat naar zijn mening D.E.K. een belangrijke stimu lans is geweest voor het verenigings leven in Den Hoorn. Dat de bevolking D.E.K op waarde weet te schatten, bleek wel in 1947, toen men zonder aarzelen een grote financiële bijdrage le verde voor de aanschaf van een vaandel. Pogingen om tot een eigen verenigingsgebouw te komen heb ben echter gefaald. Het aanzien lijke bedrag dat daarvoor ingeza meld was. werd gebruikt om de hoognodige nieuwe instrumenten te kopen. Toen de heer Riteco in 1937 naar Den Burg verhuisde, werd hij opgevolgd door de heer U. D. Bousma, onder wiens bekwame leiding D.E.K. in een periode van 25 jaar vele prijzen heef t.i behaald. Een paar jaar geleden maakte het korps door het vertrek van enkele waardevolle leden, een bijzonder moei lijke tijd door. De heer Bousma trok zich terug en de toenmalige sopraan saxofonist, de heer A. Kuik, nam zijn taak over. Sindsdien is er wat het re pertoire betreft, zeer veel veranderd. In de tweeënhalf jaar dat de heer Kuik de directie in handen heeft, is het ledental weer toegenomen en de jubi leumuitvoering heeft aangetoond, dat het spel weer op een hoog niveau staat. Men is voornemens om dit jaar in de Eerste afdeling weer aan een concours deel te nemen. In ieder geval zal D.E.K. traditiegetrouw de festiviteiten in Den Hoorn op waardige wijze blijven onder steunen. Deze drie heren nuiken reeds vanaf de op richting deel uit van het korps. Het zijn van links naar rechts de 60-jarige C. Dekker, de 67-jarige J. Kiljan en de 64-jarige A. Smit. Zij ontvingen uit handen van de voorzitter, de heer B. Bruyn een fraaie herinneringsmcdaille (eigen foto). 103. Het gebeurt onze flinke (politie mannen natuurlijk niet dagelijks, dat zij rustig van uniform kunnen wisselen met een buitenlandse generaal. Daarom klinkt het misschien allemaal een beet je ongeloofwaardig, maar het heeft toch werkelijk plaatsgevonden met on ze brigadier Piet uit Bonckelhoven. En nu kon Piet eindelijk ook eens ten volle profijt trekken van zijn kennis van het Italiaans. Hij zou nu wel eens even met kapitein Vittorio Cacalobbo gaan spreken. Hij wandelde daartoe rustig het berghotel van Buberl von Kopenick uit, alwaar de echte generaal Mesjocco zich middelerwijl te bed had begeven. „Hm.gromde deze. „Eigenlijk niet behoorlijk, dat ik een plaatsvervanger heb gestuurd. Maar ja als die vreemde snoeshaan het leuk vindt een robbertje Laat dat met een gerust hart aan de N.M.B. over. Daar zitten ze er bovenop. Om uw belangen zo goed mogelijk voor u te behartigen. Om uw geld zoveel mogelijk voor u te laten verdienen. Door een goede spaarrente. Door NEDERLANDSCHE een gunstige effecten-belegging. MIDDENSTANDSBANK Den Burg: Binnenburg 11. Den Helder: Koningstraat 7 te gaan knokken met de binnengedron gen barbaren, dan moet hij dat zelf maar weten. Maar ehwat leuk eigenlijk zeg! Nou ik in bed lig, begin ik zowaar mijn draaierigheid wat kwijt te raken!" Ja ja, dót zei die flinke generaal, bij wie blijkbaar een wonderlijke genezing intrad, zodra hij bemerkte dat hij niet meer naar de vuurlinie hoefde. Intussen was de namaakgeneraal, alias brigadier Piet, buiten aangeland en hij zag daar een grote glanzende li mousine staan, waarop een fraai schild je was aangebracht, dat van een drietal gouden sterren was voorzien. De chauf feur van de auto stond er naast en hield zich onledig met het aannemen van een stramme houding, hetgeen bij soldaten gebruikelijk is. „Ga jij maar slapen, chauffeur, ik rij vannacht zelf!" zei brigadier Piet in zijn beste Italiaans. „Tot uw orders, generaal", ant woordde de brave sergeant en op kra nige wijze marcheerde hij af. En daar ging brigadier Piet ook al heen, voort snellend door de bergen in de auto van de generaal Mesjocco. (Wordt vervolgd) DAMMEN Het verslag van het damtoemooi, dat viijdag en zaterdag werd gehouden, wordt in het volgend nummer geplaatst. EINDSTAND BILJARTEN VIERDE KLAS LIBRE Hedenavond begint om acht uur in hotel „De Graaf" te Den Burg de eind strijd 3de klas lib re. Door het terug trekken van een der deelnemers be hoeven geen voorwedstrijden te worden gespeeld. Men wordt verzocht een kwartier voor de aanvang aanwezig te zijn. Inschrijven 2de klasse (gem. 3 tot 4,5) tot en met 7 februari. De eindstand van de 4de klas is: 1 H. Prins 7 6 1 338 206 16 1.64 12 2. H. Spigt 7 5 2 320 172 14 1,86 10 3 C. Grootjen 7 5 2 337 193 14 1,75 10 4. C. Maas 7 4 3 316 198 10 1,60 8 5. C. Kooijman 7 4 3 309 194 10 1,59 8 6. S. Rijk 7 3 4 331 208 11 1,59 6 7. J. Borgman 7 1 6 191 213 10 0,90 2 8. J. Kramer 7 0 7 234 182 9 1,29 - TEXELSE MARKT Op de Texelse markt werden gisteren aangevoerd: 1 koe ƒ850,5 schapen ƒ150,230,11 lammeren 90, - ƒ130,en 10 rammen ƒ150,- ƒ225,—.

Texelsche Courant | 1965 | | pagina 2