Volkstuinders vergaderden Over opleiding van Agrarische arbeidskrachten „Advendo" herdacht op feestelijke wijze tweede lustrum Vereniging voor bedrijfsvoorlichting had boeiende vergadering allround kantoormachine- monteur Langeveld De Rooij Structurele verschillen tussen Texel en Wier in germ eer Ook dit jaar kenmerkte zich de al gemene vergadering van de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting, die gehouden werd op donderdag 28 januari, weer door een zeer vlot verloop en een goede stemming. We menen, dat het niet overdreven is te zeggen, dat de mid dagvergadering zelfs zeer boeiend was door de causerie van de heer C. J. de Lugt. De heer De Lugt bleek een zeer goed verteller te zijn, terwijl ook de serie van ruim 100 dia's er voor zorgde, dat de aanwezigen een zeer goed beeld kregen van mogelijkheden en moeilijk heden van de bevolking van de Ver enigde Staten en de Hawaii-eilanden. In zijn openingswoord kon de voor zitter, de heer A. Dros Bzn.. plm. 120 personen welkom heten. Hij deed dit in het bijzonder aan de heer C. J. de Lugt, de heer C. Bruin van het consu lentschap Schagen en de assistenten. De heer Dros wees er op. dat speciaal in deze tijd van grote veranderingen in de landbouw de voorlichting een grote taak heeft. Hij sprak de hoop uit, dat de belangrijke voorstellen, waarover de leden zich op deze vergadering moesten uitspreken het werk van de voorlich ting nog zouden verbeteren.. De notu len van de vorige vergadering, die uit gebracht werden door de secretaris, de heer M. Roeper Pzn. werden ongewij zigd vastgesteld. In het Jaarverslag van de secretaris werd speciaal gewezen op de verade ming, die het jaar 1964 aan de land bouw heeft gegeven. Dank zij zeer goede opbrengsten en verbeterde prij zen van melk en vlees zijn de uitkom sten zowel op de veehouderijbedrijven als op de akkerbouwbedrijven verbe terd. Op laatstgenoemde bedrijven vormen de slechte prijzen van poot- aardappelen echter een belangrijke te genvaller. Financiële zaken Uit het financiëel overzicht bleek, dat de positie van de vereniging op dit punt zeer gezond is. Het saldo van vorig jaar, dat ruim ƒ4.000,bedroeg was nog iets gestegen. Toch behelsden de aan de leden toegezonden voorstel len o m. een contributieverhoging van ƒ0,25 per ha. Deze verhoging zou n.l. nodig zijn als door de leden een voor stel om deel te nemen aan een Provin ciale Stichting voor uitbreiding van de voorlichting werd aangenomen. Uit de toelichting op dit voorstel bleek, dat de overheid alleen in die gevallen, waarin het bedrijfsleven zelf een aandeel in de kosten neemt, bereid is meer voorlich- tingspersoneel aan te stellen. De ver gadering stelde zich zonder opmerkin gen achter de bestuursvoorstellen. De contributieregeling is daarmee als volgt geworden: Tot 5 ha. 5,per jaar Van 5-10 ha. 7,50 per jaar Grotere bedrijven 0,75 per ha. Werkzaamheden assistenten Assistent H Sturkenboom deelde iets mede over de moeilijkheden, die er op een aantal bedrijven bij het rundvee worden ondervonden. Het betreft het vertraagd drachtig worden, beengebre ken een minder goede ontwikkeling van het jongvee, enz. Gedacht wordt aan een tekort van mineralen of een verkeerde verhouding tussen de diverse mineralen. De uitslag van het onder zoek van een aantal gewasmonsters wijst o.m. in de richting van een ver keerde verhouding tussen kalk en fos faat. Speciaal in de nieuwere polders is in het ruwvoer naar verhouding te veel kalk aanwezig. Er is een plan opgesteld, waarbij op een tiental bedrijven met moeilijkheden en vijf bedrijven, waar geen klachten zijn, een uitgebreid onderzoek zal wor den verricht Bij dit onderzoek zullen de grond, het gewas, het bloed en de urine van de dieren worden betrokken. Op een vraag van één der aanwezi gen werd geantwoord, dat de keuze van de bedrijven vooral bepaald is door het resultaat van het kunstmatig inse- mineren over de laatste drie jaren. Een bestuursvoorstel om voor dit onderzoek een bedrag van ƒ1.000,uit de kas beschikbaar te stellen werd zon der hoofdelijke stemming aangenomen. Schapenhouderij in Frankrijk Assistent P. A. Bakker vertelde iets over het bezoek aan een aantal scha- penbedrijven in Frankrijk. Er was aandacht besteed aan de methode, waarbij de schapen in de wintermaan den in het hok of een beperkte ruimte werden gehouden Jammer was het, dat het resultaat van deze wijze van scha- Voor de goede orde delen wij be langhebbenden mede, dat een tot Uw beschikking staat voor het onderhoud van Uw kantoor machines, of die nu bij ons ge kocht zijn of niet. U kunt steeds terecht bij sinds meer dan 75 jaar in de Parkstraat. penhouden slechts in één geval betrek king had op het Texelse ras. In de an dere gevallen betrof het Franse rassen. Het bleek niet mogelijk al positieve aanwijzingen te geven omtrent deze manier van schapenhouderij. De heer Bakker wees verder op een Texelse proef op het bedrijf van de heer Jn. Commandeur te Den Hoorn, waar de schapen gedurende de wintermaan den eveneens op het hok worden ge houden. Bedrijfseconomisch overzicht Assistent J. Nieuwenhuis gaf een toelichting op een aan de leden toege zonden overzicht betreffende een aan tal aspecten van de bedrijven, die opge nomen zijn in een bedrijfseconomisch onderzoek op ons eiland. Hieruit bleek, dat tussen de rentabiliteit van deze bedrijven een zeer groot verschil be stond Naast bedrijven, die een zuivere winst (netto overschot) van ƒ400, per ha. wisten te verkrijgen, waren er andere bedrijven met een even groot verlies per ha. Uit vragen, die op deze vergadering naar voren kwamen en op merkingen, die reeds vóór de vergade ring werden gemaakt bleek, dat steeds meer landbouwers belangstelling krij gen voor bedrijfseconomische vraag stukken. De gegevens, die uit dit onder zoek naar voren komen, zijn bovendien zeer waardevol voor de voorlichtings dienst. In de middagpauze, waarin erwten soep met broodjes werden geserveerd, vond de bestuursverkiezing plaats. De heren P. Koorn Tzn. en Jn. Rutten, resp. vertegenwoordigers van de Holl. Mij. van Landbouw afd. Texel en de L.T.B. afd. Texel werden met vrijwel algemene stemmen herkozen. Overzicht Jaarverslag De heer C. van Groningen wees ver volgens op enkele punten uit het aan de leden toegezonden Jaarverslag. De kwaliteit van het ruwvoeder blijkt de laatste jaren op Texel zeer verbe terd te zijn. Dit is te danken aan ver hoging van de stikstofbemesting, het op het juiste tijdstip maaien en verbe terde methoden bij het kuilen en hooien. Spreker wees op het belang van een goede verzorging en voedering van het rundvee. Z.i. speelde dit bij produc tiviteit van het vee een grotere rol dan vaak aangenomen wordt. Bijzondere aandacht werd ook ge vraagd voor het artikel „Investeren of andere mogelijkheden zoeken". Hierin werd een berekening gemaakt over drie bedrijfstakken, n.l. de rundveehouderij, de schapenhouderij en de akkerbouw. De heer Van Groningen was van oor deel, dat bij de vraag of moest worden overgegaan tot uitbreiding van stal- ruimte voor het rundvee, zeker moest worden bekeken of in deze gevallen uitbreiding van de schapenhouderij of het bouwland geen voorkeur verdien den. De proef, waarbij één man tot taak kreeg de verzorging van 5 ha. sui kerbieten volledig voor zijn rekening te nemen, bleek volledig geslaagd te zijn. Bij het toepassen van de juiste werk wijze was dit zeker geen probleem meer. Wel hield de heer Van Groningen er rekening mee, dat het resultaat van de chemische onkruidbestrijding wel Onderlinge wijzigingen niet langer toegestaan OOSTEREND Tijdens de vrijdag avond gehouden vergadering van de volkstuindersvereniging „De Knicne- berg" in het „Centrum" te Oosterend is er uitdrukkelijk op gewezen, dat het onderling samenvoegen of wijzigen van de tuinindeling niet langer kan worden geduld. Verzoeken om wijziging van de tuinaanleg moeten vanaf heden schrif telijk en gedateerd worden ingeleverd bij de secretaris van de vereniging en wel tot uiterlijk 1 maart. Eerst wanneer deze werkwijze wordt gevolgd, kan re kening met bepaalde wensen worden gehouden. Hoewel deze regeling thans ingaat, blijven de reeds gedane monde linge verzoeken van kracht. Toch wordt de betrokkenen aangeraden, hun ver zoek nog eens schriftelijk te herhalen. De vergadering van de volkstuinders werd goed bezocht; voorzitter de heer C. Bremer verwelkomde een groot aan tal leden. Meegedeeld werd, dat de eerste keu ring goed is verlopen en ook goede re sultaten heeft opgeleverd. Door omstan digheden kon de tweede keuring niet doorgaan. Een kleine waardering in de vorm van een waardebon, te besteden aan tuinzaden, ontvingen de heren H. Dob, C. Daalder en J. Dijt voor het be halen van het hoogste aantal punten bij de keuring. De heer J. Brouwer, als onbezoldigd huurincasseerder, ontving als blijk aan dank een stuk tuingereed schap. De penningmeester had een prettige mededeling. Ondanks de ver schillende aankopen toonde hij toch een batig saldo aan in de boeken van de vereniging. Er werd een bedrag van ƒ1141,43 totaal uitgegeven aan geza menlijke aankopen van tuinzaden en gereedschappen. De leden ontvingen een korting van totaal ƒ266,69 en de vereniging zelf ging 54,vooruit. De leden werden er op gewezen, dat de zaadlijsten voor zaterdag 6 februari bij de heer L. Huisman, Koetebuurt, moe ten worden ingeleverd. Bij de bestuursverkiezing werd de heer C. Bremer als voorzitter herkozen. Er werd een nieuwe commissaris be noemd, de heer D. Biesboer. eens minder goed kon zijn dan in 1964. De weersomstandigheden waren toen nl. uitermate gunstig. Het zal er op aankomen iedere gunstige dag tussen zaaien en opkomst te benutten. Een chemische bespuiting na opkomst moet alleen toegepast worden als de omstan digheden in de periode tussen zaaien en opkomst zich niet lenen voor een be spuiting. Verder werden nog een aantal op merkingen gemaakt over de bemesting van aardappelen. Bij de fosfaatbemes ting gaat het om een royale bemesting in de gewenste vorm. nl. een meststof met minstens 75% in water oplosbaar fosforzuur. Bij de kalibemesting komen alleen de chloor-arme meststoffen in aanmer king. Op kali-arme gronden blijkt het zelfs met een zware kalibemesting niet mogelijk de maximale opbrengst te halen. Het aangeven van de juiste stikstof bemesting blijkt een zeer moeilijke zaak te zijn. Dit hangt sterk af van de kwa liteit van de grond, de voorvrucht, de groeiomstandigheden in de natuur, enz. De heer Van Groningen was van oor deel, dat in veel gevallen een bemes ting van 120 kg. zuivere stikstof per ha. in de juiste koers zal liggen Causerie C. J. de Lugt De rest van de middagvergadering werd gebruikt voor de causerie van de heer De Lugt over zijn reizen naar Amerika en de Hawaii-eilanden. Dit reisverhaal werd geïllustreerd door een serie van meer dan honderd schitteren de dia's. De buitengewone aandacht be wees wel, dat een en ander zeer ge waardeerd werd. We werden getroffen door de buiten gewoon goede opmerkingen van de in leider, ook als deze betrekking hadden op maatschappelijke, sociale en kerke lijke omstandigheden in de door hem bezochte landen. De causerie vormde een waardig slot van deze zeer goed geslaagde vergadering. C. v. Gr. Uitslagen finales 3e klasse biljarten GERRIT TERWINDT WERD KAMPIOEN Zondagavond zijn de laatste wed strijden gespeeld om het biljartkam pioenschap 3e klasse libre. Gerrit Ter- windt liet zich als eerste noteren. De rest van de uitslag luidt als volgt: G. Terwindt 8 6 2 587 218 17 2.69 C. Groen 8 5 3 523 263 18 1,99 Timmerman 8 5 3 575 306 12 1,88 R. Daalder 8 5 3 525 288 12 1,83 Meedendorp 8 4 4 489 220 16 2,22 C Zutphen 8 4 4 502 257 12 1,95 C. de Graaf 8 4 4 491 292 16 1,68 M. Brons 8 3 5 523 285 13 1,84 D. de Vries 8 0 8 410 312 8 1,31 De finales van de 2de klasse libre worden gehouden op 5, 6 en 7 februari. TEXELSE MARKT Op de Texelse markt werden giste ren aangevoerd: 15 nuchtere kalveren ƒ125,- ƒ200,enkele schapen ƒ120,200,en 13 rammen ƒ150, - ƒ210,—. LANDBOUWHUISHOUDSCHOOL VOERT REVUE OP Op donderdagavond 11 februari zal in de Landbouwhuishoudschool een revue worden opgevoerd, waaraan o.a. wordt meegewerkt door de leerkrach ten van de school. De revue is getiteld „Morgen". Op dezelfde avond bestaat gelegenheid om afscheid te nemen van mevrouw Beijerinck-Kielstra als direc trice van de school. In de mate van scholing van agrari sche arbeidskrachten komen de struc turele verschillen tussen Texel en Wie- ringermeer duidelijk tot uitdrukking. Zo heeft in Wieringermeer 34% van de bedrijfshoofden hoger- en middel baar landbouwonderwijs ontvangen; op Texel 9,5%. Van de meewerkende zoons genoot op Texel 18%, in Wieringermeer niet minder dan 64% hoger- en middel baar landbouwonderwijs. Naar deze en andere gegevens om trent het genoten landbouwonderwijs werd voor de eerste maal geïnformeerd bij de in 1962 door het C.B.S. gehouden arbeidskrachtentelling van de land- bouwinventarisatie. Het resultaat van deze telling is neergelegd in de onlangs verschenen publikatie: Statistiek Ar beidskrachten voor land- en tuinbouw- werkzaamheden 1962 (1964). Alvorens aandacht te besteden aan de voorhanden zijnde gegevens over de situatie op Texel en in Wieringermeer volgt hier eerst enige toelichting op de maatstaven die aangelegd werden. Het onderwijs wordt in volgorde van belangrijkheid onderscheiden in: hoger- en middelbaar, lager en overig land- en tuinbouwonderwijs. Iedere vaste arbeidskracht is slechts eenmaal en wel voor het belangrijkste onderwijs genoteerd. Tot „hoger en middelbaar" zijn de arbeidskrachten gerekend die het ge tuigschrift bezitten van een hogere (voor 1 mei 1958: middelbaar) land- of tuinbouwschool of van een middelbare land- of tuinbouwschool (voor 1 mei 1958: land- of tuin'bouwwinterschool). Zij, die het ingenieursdiploma van de landbouwhogeschool te Wageningen be zitten zijn ook in deze groep onderge bracht. Tot „lager" zijn gerekend, zij die het getuigschrift bezitten van een lagere land- of tuinbouwschool, als mede zij die daarna nog een vakschool hebben doorlopen. Onder „overige" zijn opgenomen zij die enige andere vorm van land- of tuinbouwonderwijs heb ben gevolgd (bijv. cursussen) en zij die een hogere, middelbare of lagere land- of tuinbouwschool hebben bezocht, doch niet het diploma hebben verkre gen. „Zonder land- of tuinbouwonder wijs" zijn alle arbeidskrachten, die geen enkele vorm van land- of tuinbouw onderwijs hebben genoten. Het onderwijs is afzonderlijk "ge vraagd van de vreemde arbeidskrach ten, die zoons zijn van andere land- of tuinbouwers. Als zodanig worden be schouwd zij wier vader op 2 dec. 1962 een land- of tuinbouwbedrijf exploi teerde. Deze zoons zijn allen begrepen in de overge vreemde arbeidskrachten. Alle vaste arbeidskrachten Voor het gehele land werd gevonden dat bijna de helft (.48%) van de vaste arbeidskrachten geen enkele vorm van land- of tuinbouwonderwijs heeft ge noten. Texel 46%, Wieringermeer 34%. Bedrijfshoofden Beschouwen wij thans de opleiding van de 504 bedrijfshoofden op Texel en 471 bedrijfshoofden in Wieringermeer. Bedrijfshoofden naar leeftijdsklasse in van het genoten agrarisch onderwijs Leeftijd jonger dan 25 jr. 25-29 jr. 30 - 39 jr. 40 - 64 jr. 65 jr. en ouder Totaal Duidelijk zijn de verschillen tussen Texel akkerbouw op het nieuwe land met daarnaast een niet onbelang rijke schapen- en melkveehouderij op het oude land en Wieringermeer vrijwel uitsluitend akkerbouw op nieuw land. Bovendien heeft Wieringermeer als gevolg van de kolonisatiepolitiek, die hier gevoerd werd, een (kunstmatig) geselecteerde bevolking. Eén van de toelatingseisen in het begin van de ko lonisatieperiode vormde de scholing. De cijfers vooral voor de oudere leef tijdsgroepen spreken hier een duide lijke taal. Het lager landbouwonderwijs komt in Wieringermeer bij alle leeftijdsgroe pen in vrijwel dezelfde mate voor. Op Texel is er een duidelijk verschil tus sen de jongere en oudere generatie. Hoe zeer op Texel het agrarisch on derwijs bezig is zijn achterstand in te halen, blijkt uit de percentages omtrent die bedrijfshoofden, die geen enkele vorm van landbouwonderwijs ontvin gen. Van de bedrijfshoofden jonger dan 40 jaar ontving 1 op de 5 geen agra risch onderwijs, van de ouderen 1 op 2. Toch steken de cijfers voor Texel niet gunstig af bij de gemiddelden voor het gehele land. Van de bedrijfshoofden van 30 - 39 jaar heeft in het gehele land 23%, op Texel 24% geen enkele vorm van agrarisch onderwijs gevolgd. Met 34% van de bedrijfshoofden, die hoger en middelbaar onderwijs ontvin gen slaat Wieringermeer een goed fi guur. Het percentage voor Texel be draagt 9,5, voor 'het gehele land 7. Meewerkende zoons Texel telt op 2 dec. 1962 121 mee werkende zoons, Wieringermeer 191. Op Texel heeft 14% van de meewer kende zoons geen agr. onderwijs ge volgd, in Wieringermeer 8% (gehele land 29%). Hoger en middelbaar onder wijs werd op Texel door 18%, in de Wieringermeer door 64% van de zoons ontvangen. Lager landbouwonderwijs is op Texel de meest voorkomende soort van agr. onderwijs. Het werd door de helft van de meewerkende zoons gevolgd, in Wieringermeer door slechts een vierde. Vreemde arbeidskrachten In Wieringermeer is het aantal vreemde arbeidskrachten vrij groot: 464, op Texel daarentegen blijft het bij 168. Naar de mate van scholing zijn er bij deze categorie in tegenstelling tot de beide vorige betrekkelijk geringe verschillen tussen Texel en Wieringer meer. Op Texel heeft 69% geen agr. onderwijs gevolgd, in Wieringermeer 64%, lager onderwijs: Texel 13%, Wie ringermeer 10%, overig onderwijs: Texel 9%, Wieringermeer 11%. Een uitzondering op de overeenstem ming in onderwijs in de categorie Hoger en Lager Overige Zonder Totaal middelbaar agr. onderw. (100% TX WM TX WM TX WM TX WM TX WM 40,0 66,7 40,0 22,2 20.0 11.1 10 9 26,7 33,3 40,0 26,7 6,6 26,7 26,7 13,3 15 15 14.0 60,6 54,6 22,7 7,0 13,7 24,4 3,0 86 66 7,3 32,0 18,1 26,0 22,1 24,8 52,5 17,2 343 331 6,0 8,0 2,0 28,0 36,0 22.0 56.0 42,0 50 50 9,5 34,2 23,9 25,7 20,4 22,7 46,2 17,7 504 471 „AANGENAAM DOOR VERMAAK EN NUTTIG DOOR OEFENING" DE KOOG De voorzitter van de Koger Gemengde Zangvereniging „A.D.V.E.N.D.O." (Aangenaam Door Vermaak en Nuttig Door Oefening), de heer C. G. Drevel, meende donderdag avond in zijn openingstoespraak tot de leden, die ter gelegenheid van het 10- jarig bestaan in „Het Witte Huis" bij een waren gekomen, een lans te moeten breken voor het bestaansrecht van dit koor. Zingen, aldus de heer Drevel, werkt voor de zangers bevrijdend en geeft veel vreugde. Bovendien is het, anders dan het passief kijken naar de TV, een prikkel om te trachten door eigen activiteit iets te presteren. Er wordt onder de bekwame en enthou siaste leiding van de dirigent, de heer J. Hooij, op de repetities dan ook hard gewerkt. Het koor heeft echter te kam pen met een tekort aan tenoren en bassen. Stellig zijn er op Texel zangers, die hun aanleg verder zouden willen ontwikkelen. Door in Advendo mee te zingen, krijgen zij hiertoe volop gele genheid. Zoals bij een feestelijk samenzijn ge bruikelijk is, ontbrak ook hier de terug blik niet. De secretaresse, mevrouw M. Daalder-Bonne, die sinds de oprichting bestuurslid is, gaf een overzicht van de ups en downs der voorbije periode. Het initiatief werd indertijd genomen door een drietal inwoners van De Koog. Bijna leken alle pogingen te stranden, doordat zich wel voldoende dames, doch slechts één heer meldde.... Ge lukkig kon dit gebrek worden verhol pen, zodat onder leiding van de heer J. Visser reeds op 27 januari 1955 de eer ste uitvoering werd gegeven, die veel succes en een goede kritiek in de Texelse Courant opleverde. Op het eer concours werd al direct een le prijs be haald. Nadien is er bij veel gelegenhe den opgetreden, ook samen met het Hervormd Kerkkoor. De enigszins ou derwets aandoende naam is ontleend aan die van het koor, dat omstreeks de eeuwwisseling in De Koog bestond. Van de 18 zangers, waaruit het koor nu be staat zijn er 7 reeds van de oprichting .al lid. In de plaats van mevrouw M. Daal der-Bonne, die zich niet meer beschik baar stelde, werd als bestuurslid mevr. R. Veldman-Luppes gekozen. De schei dende kreeg behalve een bloemenhulde ook een hartelijke toespraak als dank voor het verrichte werk. De moeilijke financiële positie (uit het overzicht van de penningmeeste- resse, mevr. J. Mantje-Bloos bleek, dat slechts ƒ73,27 in kas is) was een somber onderwerp, van bespreking op deze feestelijke bijeenkomst. Een contribu tieverhoging is niet te vermijden. Bo vendien zal begin mei weer een bazar worden georganiseerd. Over de vraag of tot het aanvragen van een gemeen telijke subsidie dient te worden over gegaan, werd wel gediscussiëerd. maar men kon niet tot een besluit in posi tieve zin komen. Zeer begrijpelijk is. dat Advendo graag zal deelnemen aan het Zangcon cours, dat op 12 en 13 juni te Den Burg wordt gehouden. Als de reeds eerder vermelde handicap van het gebrek aan tenoren en bassen maar tijdig kan wor den overwonnen! In het voorjaar zal weer worden ge zongen in St. Jan en de Gollardsstich- ting. Verheugend is de waardering, die de bejaarden voor de optreden steeds tonen. Een gezellig en buitengewoon goed verzorgd! etentje vormde het be sluit van deze herdenking van het 10- jarig bestaan. Advendo is stellig geen vereniging, die onophoudelijk aan de weg timmert. Zij verdient het echter dubbel en dwars bij deze gelegenheid eens in het licht der openbaarheid geplaatst te worden. vreemde arbeidskrachten vormt het hoger en middelbaar onderwijs. Op Texel hadden 15 vreemde arbeids krachten of 8,9% van het totale aantal dit onderwijs gevolgd; in Wieringer meer 70 of 15%. Zoons van landbouwers Texel telde 31 zoons, die op een an der landbouwbedrijf dan dat van hun ouders werkzaam waren, Wieringer meer 18. Van de 31 Texelse zoons had den 2 hoger en middelbaar, 10 lager, 5 overig en 14 geen agr. onderwijs ge volgd. De zoons in Wieringermeer, die el-ders werkten hadden op 2 na allen agr. onderwijs genoten; 10 hoger en middelbaar. 5 lager en 1 overig agr. onderwijs. Nieuwe zom,erdicnstrcgeling N.V. TESO 28 TOCHTEN PER DAG! Do dienstregeling, die door T.E.S.O. is ontworpen voor het komend zomer seizoen is iets uitgebreider dan die waaraan men zich in de afgelopen zo mermaanden hield. Per dag zullen veer tien diensten worden onderhouden. De dienstregelingen voor de werk dagen en zon- en feestdagen zijn vrij wel gelijk. Alleen de eerste boot in beide richtingen vervalt op de zonda gen. De dienstregeling ziet er als volgt uit: (ingaande 30 mei) Van Texel: 6.00§ 7.00 8.00 9.00 10.00 11.00 13.00 14.00 15.00 16 00 17.00 18.00 19.00 20.00 v. Den Helder: 6.30§ 7.30 8 30 9.30 10.30 11.30 13.30 14.30 15.30 16.30 17.30 18.30 19.30 20.30 niet op zondag. Zoals uit het bovenstaande blijkt, kan van een aanzienlijk gunstiger sche ma worden gesproken. Op één dienst na wordt nu om het uur gevaren. Die ene dienst wordt niet gevaren om enige ruimte te scheppen voor het geval in de ochtenduren vertraging zou optreden, die weer moet worden ingelopen. PUPILLENCOMPETIT1E Programma a s. zaterdag: Cocksdorp-Oosterend b, 3 uur Tex. Boys a-Texel a, 3 uur ZDH-Tex. Boys b, 3 uur.

Texelsche Courant | 1965 | | pagina 2