Pfaff brengt een elektrische zigzag-naaimachine voor 348.- 348, Met wat slagroom doet u wonderen! gesloten $wr/ 198, 298, 348, 398, 448, 513, 548, 616, 631, 690, 691.- 705, 613, 706, 765, 780, Niet alle mannen zijn egoïsten "V V' V accordeon Voor jonge haantjes Jongedame 21 jr. Vakantie- woningruil Compleet met koffer. caianöai? Denkt u over de aanschaf van een nieuwe naaimachine? Ga dan in ieder geval eens kijken bij Pfaff. Uw Pfaff-dealer toont u graag de volledige collectie Pfaff-machines. ...sinds 1862 (BHD 'O \y CPFAFD s, CPFAFD 9. CPFAFD M? CPFAFD S? CPFAFD S? CPFAFF) Goederenhandel Ph. Vlessing - Den Burg (Texel) - Telefoon 25 20 FEUILLETON DOOR DE VRIES 27. Het tweetal keek de auto na. die in de richting Strang reed, tot hij door de bocht was verdwenen, waarna Marrie en de man elkander bijna gelijktijdig aankeken. „Nee maar...." riep de man ver baasd uit. „u bent het meisje, dat laatst met me mee reed langs de dijk. Wacht eens.juffrouw Laan, nietwaar?" Ook Marrie herkende hem. Ze knikte en antwoordde: „Meneer Wouterse, de vertegenwoordiger uit Tiel". HOOFDSTUK 17 Hij stak zijn hand uit, die ze min of meer automatisch drukte. „Ik geloof, dat ik net op tijd kwam, is het niet, juffrouw Laan?" Marrie draaide zich half om. Ze ver frommelde het met bloed bevlekte zak doekje en deed het toen in haar tasje. „Was het nu nodig om die man zo af te tuigen? Daar bent u vast met klaar mee. Hij is ontzettend wraakzuchtig". „Kent u hem dan?", vroeg hij, op recht verwonderd. Marrie knikte. „Ik had vroeger ehverkering met hem. Maar er kwam onverwachts wat tussen. We za gen elkaar enkele jaren niet en in die tussentijd trouwde hij met een ander. Maar u had hem niet zo erg moeten slaan". Hij haalde zijn schouders op. ,.Tja, misschien niet. Maar het ging allemaal zo vlugIk zag u over de weg hol len en „help" roepen. U zei zelf. dat die man u lastig viel. Je hoort er zoveel van tegenwoordig en ik dacht; dat zal ik hem eens afleren. Ik was woedend ik kan nooit begrijpen, dat een man zoiets kan doen.... het zou niet in mijn hoofd opkomen". Marrie kwam wat meer tot zichzelf. Ze slaakte een zucht en begon te glim lachen. „Nu, het is gebeurd. In ieder geval bedankt voor uw hulp. Hijhij wou, dat ik met hem mee reed, maar dat wilde ik niet. Dat was alles Mis schien was ik ook een beetje overstuur. In ieder geval meen ik gevraagd te hebben, of ik mee mocht, bij u achterop. Ik heb niet gevraagd om zijn gezicht in elkaar te timmeren". „Wat geeft dat? Heeft-ie een paar da gen een herinnering aan deze middag". Opnieuw keek Marrie hem aan. „Wat schiet je er mee op? U hebt een met te onderschatten vijand gemaakt". „Dat zal wel veel geschreeuw en weinig wol zijn. Ik ben niet zo bang uit gevallen. Maar.zal ik u een lift ge ven? Waar moet u heen?" „Ik woon in Waalwijk". „O ja, u was toen op weg naar Waal wijk, he? Dat herinner ik me nog. Een geluk, dat ik net langs kwam van middag". Hij hielp haar op de duo en ging toen zelf zitten, waarna hij wegreed. .Houdt U mij maar stevig vast, juffrouw Laan. Er zit nergens prikkeldraad of zoiets aan me". Ze begon te lachen en hield hem wat beter vast, waarna hij meer gas gaf Halverwege Waalwijk stopte hij bij een café en keek lachend achterom. „Wat denkt u van een kopje koffie? Om wat bij te komen van de schrik?" Marrie dacht even na. „Ach ja, waar om niet? Ik heb de tijd aan mezelf". „Fijn", zei hij, en Marrie verstond, dat dit woordje uit de grond van zijn hart kwam. Terwijl ze ging zitten, be keek ze haar partner wat nauwkeuri ger .Een jongensachtig gezicht, maar niet onknap. Een wiskrachtige kin en een eerlijke oogopslag. Marrie bestelde thee en de jongen een cola. „Hoe komt u zover van huis ver zeild?" vroeg ze. „U woont toch in Tiel, nietwaar?" Hij knikte. „Dat hebt u goed onthou den. Ik heb klanten in vrijwel heel Bra bant, juffrouw Laan. Vanmorgen heb ik twaalf brommers verkocht aan een rijwielzaak in Tilburg. Mijn week is dus weer best. Meestal werk ik niet op zaterdag, maar als ik een extraatje kan verdienen, laat ik het niet. En.eh misschien heeft uw beschermen- geltje me in het oor gefluisterd, dat ik vandaag deze kant op moest. Wie zal het zeggen?" Hij keek haar lachend aan. „Zo erg was het niet, hoor". „Nou, u riep anders helemaal niet om een ijsco. Als ik me goed herinner, was het „help". En wat doet een man dan? Hij helpt, heel eenvoudig". „O ja, ik vond het reuze, dat u er net aan kwam. Maar toch.ik wilde wel, dat u hem niet zo toegetakeld had". „Kunt u er nog last mee krijgen?" Ze schudde haar hoofd. „Dat niet be paald. Maar u. „Maakt u zich over mij maar geen zorgen. Ik sta mijn mannetje, als het moet". „Maar hij heeft een auto". „En wat zou dat? Dacht u nu heus, dat hij het lef zou hebben mij proberen dood te rijden? Dat durft die man niet. Mannen, die een vrouw lastig vallen op een eenzame weg, zijn alleen maar laf aards. Overigens, ik ben best in staat om op mezelf te passen". „Ik hoop het voor u. Ik zou het ver schrikkelijk vinden, als u door mijn toedoen nog narigheid zou ondervin den". Hij glimlachte. „Dat is vriendelijk ge zegd, juffrouw Laan. Troost u, ik kom zelden in deze streek. Dat wil zegggen: tot nog toe. Misschien kom ik nu wel vaker naar Waalwijk". Ze keek eerlijk verwonderd hem aan. „Waarom? Wilt u met alle geweld ru zie met hem?" „Hem? Wie denkt er nu nog aan die man? Ik dacht alleen aan u. Ik zei u de vorige keer al, dat ik u aardig vond". Ze roerde haar thee en keek hem onderzoekend in zijn lachende gezicht. „Ik veronderstel, dat de meeste jonge mannen dat wel zullen zeggen tegen de meeste jonge vrouwen, is 't niet?" Hij schudde langzaam zijn hoofd „Ik niet, juffrouw Laan. Misschien ben ik in dit opzicht nog wat ouderwets. Wist u, dat ik al die weken aan u gedacht heb?" „Aan mij? Waarom! Zoveel bijzon ders is er aan mij niet". Hij zuchtte. „Wat kan ik er aan doen? Af en toe hoopte ik op een briefje van u. Of een telefoontje. Ik heb u immers mijn kaartje gegeven? En ik wist heel niet, waar u beland was. U had toch geen woonplaats, nietwaar? Ik heb wel eens een' paar keer Tiel doorgereden, in de hoop u onverwacht te zien. Maar steeds zonder resultaat. Ik ben in die dingen waarschijnlijk een pechvogel". (Wordt vervolgd) BIJZONDERE KALVERTWEELING OOSTEREND In de polder 't Noorden werd de vorige week op het bedrijf van de heer J. v.d. Star een kal- vertweeling geboren. Een bijzonderheid is dat het ene dier roodbont en het andere zwartbont is. Bovendien hebben beide een witte kop. De vorige week maakte de landelijke pers melding van een soortgelijke gebeurtenis te Meppel. Niettemin is de geboorte van een der gelijke tweeling een zeldzame gebeur tenis. TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,elke regel méér ƒ0,25. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer ƒ0,25 meer. Aangeboden: groente zaden tegen concurreren de prijzen, alle bekende selecties, van prima kwa liteit, hoge kiemkr. Toe zending prijslijst op aan vraag. Tevens vertegen woordiger gevr. Zaadse- lectiebedrijf N. Stam, Nrd. Scharwoude, telef. (02260) 2450 Er gaat niets boven per fecte maatkleding. Daar voor Uw kleermaker Carel Schmidt, Boom- kampstr. 8, Alkmaar, tel. 13615. Elke vrijdag op Texel. Nog steeds volop hand en moesappels. M. Huis man, „De Veen", tel. 2203 Koffie, cake, pudding, vla-flip, vruchten alles wordt nóg lekkerder en nóg gezelliger met slagroom. (Tomatensoep ook, met een wolkje ongeklopte slagroom). Vraag morgen zo'n "huiselijk" flesje slagroom aan uw melkman 1 Zolderopruiming, lom pen, ijzer en metalen. J. Jongedijk, Schilderend 60 telefoon (02220) 4777 Te koop kinderwagen. Achtertune 23, Ooster end Te koop gevraagd fiets 4-6 jaar. Achtertune 23, Oosterend Te koop gevraagd 2de hands caravan. Brieven onder nr 763 aan bureau Texelse Courant De trekkingslij sten van de SUS-12-actie liggen voor iedereen tot 1 april ter inzage. Th. Rutten, Schilderend 140. God heeft ons verblijd met de geboorte van een zoon. Wij noemen hem Harm J. Mulder A. Mulder-v.d. Berg Nuenen, 10 maart 1965, Tijdelijk: St. Josephzie- kenhuis, afd. 21, Eindho- Met grote blijdschap ge ven wij u kennis van de geboorte van onze zoon Nicolaas Cornelis (NICO) A Heerschap I. Heerschap-Kool Texel, 13 maart 1965, Heemskerckstraat 31. Oudeschild. Met vreugde en dank baarheid geven wij u kennis van de geboorte van onze zoon Bert Bij het H. Doopsel ont ving hij de namen Lambertus Cornells L. Smit-van Sambeek W. Smit Texel. 11 maart 1965, Westermient H 99. Het verheugd ons de ge boorte aan te kondigen van onze dochter en zusje Caty Bij het H. Doopsel ont ving zij de namen Catharina Anna Maria R. Bakker-Lemmens H. J. Bakker Erik „De Atlas" H 10, Den Hoorn 11 maart 1965 Met grote vreugde geven wij u kennis van de ge boorte van onze dochter Emma Rika Geertruida Wij noemen haar Henriëtte H. M. G. Paagman- Jonkergouw J. Jonkergouw Margriet Agnes Texel, 8 maart 1965, Kogerstr. 106, Den Burg Heden overleed zacht en kalm in huize „St. Jan", onze lieve moe der, behuwd-, groot- en overgrootmoeder Bregje Stark, wed. van P. Kok, in de ouderdom van 85 jaar. Namens de familie: J. Kok Texel, 13 maart 1965, huize „St. Jan", Den Burg. De begrafenis zal plaats vinden woens dag 17 maart 1965 n.m. 2 uur vanuit huize „St. Jan" op de algemene begraafplaats Den Burg Gelegenheid tot con doleren: dinsdag van 7.30 tot 8.30 uur. Hartelijk dank aan allen, die mijn verblijf in het ziekenhuis, en bij mijn thuiskomst, tot onverge telijke dagen hebben ge maakt. J C. G. v. d. Vliet- Karr.phuis Heden is te Mijdrecht overleden onze gelief de broer, zwager en oom Adriaan Garritsen op de leeftijd van 82 jaar. N. Lap-Garritsen A. Dros-Garritsen D. Dros D. Garritsen-Bruin Neven en nichten Den Burg, 12 maart '65 De begrafenis heeft inmiddels plaats gehad TE KOOP z.g.a.n. merk Charron Fréres 120 bassen, 5 registers H. Kooger, Hogereind 41, De Waal Elke rimpel verdwijnt waar Marchal verschijnt! De Marchal rimpelcorrec tor heeft een werking van 8 uur. Prijs 8,75. Gratis folder bij Drog. A. v. d. Slikke, Parkstraat, Den Burg. F C Hopman, tel 2184 Worden bezorgd! ALBERT HEIJN N.V. In ons filiaal te Den Burg Binnenburg 8, hebben wij plaats voor verkoopsters en/of leerling-verkoopsters Inlichtingen worden U gaarne verstrekt door de bedrijfsleider de heer L. J. Pieterse, telefoon 02220 - 2038. WIJ ZIJN VAN 19 - 26 MAART Dames- en herenkapsalon BAKKER BIEDT ZICH AAN. zoekt 'n passende werk kring. 5 jaar in winkel gewerkt. Intern. Brieven onder nr 764 aan bureau Texelse Courant. 2 a 3 weken eind juli of augustus. Aangeboden: huis met 7 slaapplaatsen in Ooster beek aan de Veluwezoom. Gevraagd: dergelijk huis op Texel, liefst dicht bij Noordzeestrand. Adres: W. J. Burgersdijk, Jan van Embdenweg 18, Oosterbeek PFAFF MA FF Handneaimachlne Compleet met koffer Rechtonaadmachlne Elektrisch Compleet met koffer ICALANDA i7 Zlgzeg-machina Elektrisch C om pleet met koffer Rochtenaad machina lichtgewicht mot vri|e arm Elektrisch Compleet met koffer PFAFFso Zlgzog-mechlno met dubbel-roterendo Pfaff-grljper Elektrisch Compleet mot koffer CPFAFD 92 Zigzag met auto- matlc-schablonen Elektrisch Compleet met koffer Llchtgowlcht zigzag met vrlja arm Elektrisch Compleet met koffer CPFAFD 260 De universele zigzag-machine Elektrisch Compleet met koffer PFAFF262 De universele zigzag mot atopmotlc Elektrisch Compleet met koffer <3 (PFAFF) 360 Lichtgewicht zigzag met vrije arm Elektrisch Compleet met koffer De universele zigzag met ingebouwd •utometlc-sppareat Elektrisch Compleet met koffer PFAFF362 Lichtgewicht zigzag mot vrije arm en stopmatlc Elektrisch Compleet met koffer CPFAFD .a Lichtgewicht zigzag met vrije arm en eutomatic- chablonon Elektrisch Compleet met koffer De universele zigzag mat stopmatic en Ingebouwd outo- matic-apparaat Elektrisch Compleet met koffer Lichtgewicht zigzag met vrije arm en Ingebouwd automotic-apparaat Elektrisch Compleet met koffer Lichtgewicht zigzag met vrije arm, stop matlc en Ingebouwd automatlc-apparaat Elektrisch Compleet met koffer De vermelde prijzen zijn strikt netto-content.

Texelsche Courant | 1965 | | pagina 3