Taxi m es woningen Purd 2323 FILMNIEKFWS Fa. Mosk Zn Hier moet een ventilatoi omen JAN AGTER FRANS ZEGEL Publiek verkopen met kwaliteits garantie MAN AGTER^ T.V., radio, stofzuigers, wasmachines, centrifuges, enz. Electrohuis. Telefoon 2000 warme gebakken vis SPORTPROGRAMMA GROTE IN MODERNE PLAFONIÈRES, HANG - STAANDE' EN WANDLAMPEN. Een geweldige sortering in alle prijzen vindt u bij Den Burg, telefoon 2114 Voor een betere PERMANENT slaagt U zeker in Oosterend 1 Kapper Bakker, Tel. 203 J. VAN WIJNGAARDEN HEEMSKERCKSTR. 5 TELEFOON 2695 Voor verkoop van radio en T.V. Reparaties van alle mer ken. 3 maanden garantie. Al deze apparaten verkopen wij ook op gemakkelijke zeer billijke condities. Geheimhouding verzekerd. bestellen (02220) bellen Toon Smidt Vrijdag vanaf 11 uur reeds vanaf ƒ59,50 Wij geven u gaarne alle gewenste inlichtingen Den Burg tel 2114 LAMMERENBAKKEN OUDESCH1LD - TELEFOON 2719 Notaris J. R. van Wijland te Texel zal op vrijdag 7 mei a s om 4 uur n.m. in hotel „De Graaf" te Den Burg, Texel, A. ten verzoeke van de erven A. Broekman-van der Veen Het in prima staat van onderhoud verkerende en geheel gestoffeerde vrijstaande woonhuis met zij- en achtertuin, schuurtje en priëel aan de Koger- sraat 68 te Den Burg, Texel, groot 3 aren. Het woonhuis bevat beneden 2 grote woonkamers, kantoorruimte, hal. keuken met boiler en kelder kast, voorts een overdekt terras. Boven achter- balcon. grote overloop, 4 slaapkamers allen voor zien van vaste wastafels, alsmede een ruime zolder. Het geheel is dadelijk vrij van huur en gebruik te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen. Vergunning voor zelfbewoning dient door koper te worden aangevraagd bij B en W van Texel. Bezichtiging zaterdag 1 mei a.s. van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Betaling koopsom voor of uiterlijk op 4 juni a.s. B. ten verzoeke van de heer Jac. Koorn een woonhuis, wijk B nummer 172 met schuur, tuin met vruchtbomen, erf en een iperceel land aan de Kogerweg hoek Pontweg nabij Den Burg, Texel, groot -.79.00 h.a. Het woonhuis bevat beneden woonkamer, woon keuken en slaapkamer, boven 4 slaapkamers. Land en tuin zijn na de gunning, vrij van huur en gebruik te aanvaarden, het woonhuis en de schuur na overleg met verkoper, uiterlijk 1 juli a.s., vrij van huur en bewoning na betaling van de koopsom. Voor ingezetenen van Texel vrije vestiging met toestemming van gemeentewege. Bezichtiging zaterdag 1 mei a.s. van 2 tot 4 uur n.m. Betaling koopsom voor of uiterlijk op 1 juli a.s. C. ten verzoeke van de heer D. Witte Een woonhuis, geschikt voor dubbele bewoning, grote schuur, washok, bergplaats en grote tuin aan de Molenstraat 44, hoek Molendwarsstraat te Den Burg, Texel, groot 7 aren 40 centiaren. Het woonhuis bevat beneden 2 kamers (suite), grote woonkamer en keuken, 2 trappen naar boven. Boven 4 slaapkamers, overloop en grote droog zolder. Vrij van huur, gebruik en bewoning te aanvaarden in overleg met verkoper, uiterlijk op 1 juli a.s. bij betaling van de kooppenningen. Vergunning voor zelfbewoning dient door koper te worden aange vraagd bij B en W van Texel. Bezichtiging dinsd., woensd. en donderdagmiddag van 3 tot 6 uur. Betaling koopsom voor of uiter lijk op 1 juli a.s. Nadere inlichtingen worden verstrekt ten kantore van voornoemde notaris tel (02220) 2014. Waarborg Reeds 25.000 BG-deelnemers wonen in een gerieflijk, eigen huis. Dit is ook mogelijk voor u Een BG-huis is een waardevol (en ook waar devast) bezit, waarvan ook uw kinderen nog kunnen profiteren. Inlichtingen over SPAREN BOUWEN FINANCIEREN worden verstrekt op de zittingen in het Dorpshuis, Burgwal, Den Burg, elke eente maandag van de maand (e.v. op 3/5 '65) van 10 tot 12 en van 14 tot 18 uur. Vooral jongelui met trouwplannen raden wij aan eens een zitting te bezoeken Er worden tevens inl. verstrekt over het veilig beleggen /an uw spaargeld in Bouw fonds-schuldbrieven. (5Vt% rente). N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten de veilige weg naar het eigen huls ZATERDAG 1 MEI 1965: Adspiranten Oosterend-Texelse Boys, 4 uur Texel-ZDH, 4 uur ZONDAG 2 MEI 1965: Afdeling Noordholland: Flevo 2-Texel 2, 2 uur ZAP 5-Cocksdorp 2, 2 uur De Koog 2-Helder 7, 2 uur Junioren: SRC-Texel, 2 uur Tex. Boys-Callant9oog, 2 uur Adspiranten Texel b-Succes c, 2 uur MEDEDELINGEN S.V. Texel. Zaterdag en zondag pupil- lentoernooi. Vandaag gaan de junioren naar het ju- morentoernooi van HCSC te Den Hel der. Zie voor aanvangsuren voor zater dag en zondag het kastje; er zijn nogal veranderingen. Op 7, 8 en 9 mei gaan we met de adspiranten naar Beverwijk. Alle adsp. van 12 t/m 15 jaar kunnen zich opgeven vóór dinsdag 4 mei a.s. 20 uur bij de heer W. van Zeijlen. tel. 2850. De kosten bedragen ƒ5,p.p., bij opgave te vol doen. Texelse Boys. Zaterdagavond 8 mei wordt een film- en bingoavond voor leden en donateurs in „Casino" gehou den. Houdt deze avond alvast vrij. Terreindienst: P. Beerling en H. van Heerwaarden. SPORT EN SPEL in het afgelopen weekend TEXEL 1 WINT VAN WATERVOGELS Texel 1 zorgde voor een goed besluit door in een prima gespeelde wedstrijd, waarin beide partijen tegen elkaar op wogen met 21 van Watervogels te winnen. Bij de rust was het nog 00. In de tweede helft schoot Niek Bakker ons naar de leiding. Uit een voorzet van Hans Geus kogelde Jan Beerling ineens en onhoudbaar in. Even voor het einde profiteerde Watervogels van een terug springende bal. Er is prima gespeeld, ook Charles Ipenburg verdedigde zijn doel uitste kend. Zo is Texel met 21 punten geëin digd, Succes achter zich latend. Texel 3 won in een spannend duel met 43 van Watervogels 6. KOEDIJK 1-TEX. BOYS 1 0—2 Al voor de rust was het duidelijk dat Texelse Boys deze wedstrijd kon win nen, al duurde het tot in de tweede helft voor het overwicht in doelpunten werd uitgedrukt. De aanvallen werden steeds goed en snel opgezet, maar aan de afwerking ontbrak nogal wat. De Koedijk-keeper was in prima vorm. J. Witte bracht de stand op 01 door een fraaie kopbal en H. van Sambeek was de maker van de tweede goal, na goed doorzetten van P. Schoo. Een compli ment verdient de junioren-keeper A. v. Heerwaarden, die zijn doel met veel flair wist schoon te houden. EINDUITSLAG KLA VERJASCOMPETITIE DE KOOG 1. en kampioen werd het koppel P. Kooiman-J. Veldman 138.043 56 2. K. Veldman-L. Burgman 135.253 53 3. J. Klaasen Bos-P. Eelman 135.227 46 5 Echtpaar v. Zutphen 130.493 39 6. Echtpaar Kamp 129.895 52 7. C. v.d. Werf-L. Bakker 129.299 55 8. G. Blok-K. Kikkert 128.948 45 9. R. Wonder-C. Bonne 128.829 43 10. T. Klip-H. List 127 701 48 11. I. de Vries-P. Vermeulen 126.361 44 12. J. Daalder-G. Winter 124 911 49 13. J. Bonne-L. Eelman 117 933 37 14. J. Knol-K. v. Tatenhoven 116.284 41 15. Echtpaar Knol 115 502 31 16. D. v.d. Werf-L. Daalder 115.186 40 Na de prijsuitreiking maakte men van de gelegenheid gebruik om nog enkele uren te dansen. DAMCLUB TEXEL P. Bakelaar werd kampioen in jubileumjaar Met een overwinning op C. Dijker in de eerste partij van deze competitie, startte Piet zeer sterk. De hele winter door heeft bij de druk van favoriet te zijn aangekupd en zijn klasse getoond. Dat hij inderdaad klasse bezit, bewezen ook verschillende van zijn partijen in het persoonlijk kampioenschap van ons district. Uiteraard is hij nog te onerva ren om daar hoge ogen te gooien. Uitslagen: P. Bruijn-C. Vinke 02 J. v. Heerwaarden-J. Hooijberg 02 C. Groenhof-J. Stam 11 P. Kooiman-J. A. v.d. Slikke 11 Jo Schoo-J. Vinke 11 H. Bruining-Jb. Koorn 20 P. Bakelaar-G. Dros 20 C. Vinke-P. Bakelaar 02 Jo Schoo-C. Dijker 02 J. Hooijberg-C. Groenhof 20 G. Dros-P. Bruijn 11 Jo Schoo-J. A. v.d. Slikke 20 C. v.d. Werf-J. A. v.d. Slikke 11 Eindstand: I. P. Bakelaar 21 36 85,72 2. C. Dijker 22 35 79,55 3. J. Hooijberg 20 24 60,00 4. P. Bruijn 22 25 56,32 5. P. Kooiman 22 25 56,32 6. J. Vinke 21 23 54,76 7. C. Vinke 24 25 52,08 8. H. Bruining 19 19 50,00 9. Jn. Stam 19 19 50,00 10. Jac. v. Heerwaarden 23 22 47,83 11. Jo Schoo 19 18 47,37 12. J. A. v.d. Slikke 18 17 47,22 13. C. P. Burger 21 19 45,24 14. C. Groenhof 18 14 38,88 15. C. v.d. Werf 18 12 33,33 16. D. v.d. Werf 18 12 33,33 17. G. Dros 23 15 32,61 18. Jb. Koorn 24 12 25,00 Vrijdagavond (heden) speelt P. Bake laar simultaan op de gebruikelijke slot- avond. Leden en belangstellenden zijn. van harte welkom. ZEER GESLAAGDE UITVOERING DOOR JEUGDLEDEN VAN „'T AMATEURTJE" DE WAAL Zaterdagavond gaven de jongere leden van de Waalder to neelvereniging ,,'t Amateurtje" een vlotte opvoering van het blijspel „Be talende Logé's", geschreven door Ivor Noveilo. Dit lang niet gemakkelijk te spelen stuk werd met een opmerkelijke vlotheid gebracht. Dit kon, omdat de rollen teciinisch goed beheerst werden. Het is een goed idee van het bestuur geweest de jongeren een kans te geven en aan hen de eer te laten een avond te vullen. Zij zijn daar in geslaagd, het geen trouwens wel bleek uit de reacties uit de bijna volle zaal. Vooral mej. Emmy Bakelaar had de laohers op haar hand. Zij speelde een rol, die haar goed lag; een rijke dame, die, graag opgenomen wil worden in de adellijke stand, maar er aanvankelijk door haar onbeschaafde opmerkmgen en houding niet in slaagt. We zuilen haar in de toekomst wel vaker op het toneel zien Lady Mary Crabble-Love Worthy, een weduwe, werd op prettige wijze vertolkt door mej. Hetty BakKer. Het was te merken, dat zij reeds meerdere malen op het toneel gestaan heeft: ze sprak duidelijk en speelde indringend waar nodig. Lady Lilian Love Worthy, haar zuster, werd gespeeld door mej. mej. Roly Sweere. Ze vertolkte haar rol veel beter dan een vorige maal: een werkelijk grote vooruitgang gemaakt. De logé, mrs. Pidgeon. werd uitstekend vertolkt door mej. Emmy Bakelaar. Haar dochter, miss Una Pidgeon, werd naar voren gebracht door mej. Lenie Broekman. De rolkennis was goed, maar er werd soms te snel en te zacht gesproken. In emotionele scènes was het prima. Miss Swaine, de secretaresse ten huize van de Ladies was mej. Loes Zoe telief: aanvaardbaar en goed gespeeld. Lady Anny Strawholme, een kennis van de zusters, werd ten tonele gebracht door mej. Ariena Verijzer. Ook zij was wel eens wat te zacht. Het valt overi gens voor een jong meisje niet mee om een dame uit de hoge Engelse adel te spelen. Tim Crabble, de heer Niek Zoetelief, was de zoon van Lady Mary. De rol werd op vlotte wijze gespeeld, al werd de tekst niet altijd even duidelijk uitge sproken. Tom Lacombe. broer van mrs. Pidgeon, een typisch rijke koloniaal uit Australië, werd gespeeld door de heer Piet Kooijman. Vlot en goed gespeeld. Natuurlijk hoort in een dergelijk mi lieu ook een butler. De heer Dirk Roe per zorgde voor een aanvaardbare stijve butler Ludlow. Het geheel werd geregisseerd door de heer B. Heerschap. De grime was wederom in deskundige handen van mevrouw Beumkes. Zij heeft het niet gemakkelijk gehad om van de jonge spelers en speelsters oudere ladies en heren te maken, maar ze is er uitstekend in geslaagd. De to- neelaankleiding was heel goed: de ty pisch Engelse schilderijen en het meu bilair deden echt denken aan een adel lijke Engelse kamer in een groot huis. Miss Lilian is financieel niet meer in staat om het societyleven vol te hou den. Een enkele keer is ze nog aanwezig bij officiële gebeurtenissen, als het leg gen van een eerste steen of het openen van een fancy-fair. Ze ziet zich genood zaakt inkomsten te verschaffen. Zij heeft in een damesblad een vragenru- 'briek, waar ze geheel in opgaat. Ze is echter te trots om een gedeelte van haar huis te verhuren. Haar zuster Mary denkt hier echter anders over. Als zij dan ook een brief krijgt van een vroe gere vriendin van haar man uit Austra lië, besluit ze de gelegenheid aan te grijpen om de bovenverdieping te ver huren aan deze mrs. Pidgeon. Al spoe dig blijkt, dat mrs. Pidgeon en Lady Lilian elkaar niet verstaan; ze hebben een geheel andere instelling. Zo ook miss Una en Sir Tom. Gelukkig blijkt Lady Anny Strawholme bereid om miss Una voor te stellen aan het Engelse hof, de vurigste wens van mrs. Pidgeon. Verschillende amusante verwikkelingen doen zich voor. Het zou geen blijspel zijn als er geen happy-ending was: Lady Lilian trouwt met Tom Lacombe en Tim trouwt met miss Una, terwijl Lady Mary en mrs. Pidgeon besluiten een wereldreis te gaan maken. TEX. BOYS 2-HRC 7 2—1 In deze wedstrijd werd geen voetbal geschiedenis gemaakt. De met negen man spelende tegenstanders konden met moeite worden verslagen. Het was pret tig, dat junior-speler H. Witte zich in dit gezelschap goed weerde en de ma ker was van één van de doelpunten. JUNIOREN EN ADSPIRANTEN VAN TEXEL WONNEN De junioren speelden in goede stijl, zonder commentaar en in prettige sfeer. Er werden van achter uit, in goede combinaties aanvallen opgebouwd en steeds gleden onze voorwaartsen langs de Vesdo-verdediging. Guus, op de rechtsbuitenplaats, deed het best. Ook de res. Jan Dogger en Kees Schuijl werkten onder leiding van Maarten Laan prima en beheersten de tegen partij volkomen Klaas Dick Koorn, op links, zorgde voor snelheid en taktiek, evenals Akkie Bakker. Achtereenvol gend ontstonden de doelpunten door alle spelers. De 2de helft ging op de zelfde voet verder en de score werd tot 170 opgevoerd. In het laatst moest Udo Eelman nog enige malen optreden in het doel, maar dat zat prima. Het was een prettige wedstrijd om te zien, juist om het goede spel dat gespeeld werd. Adsp a, dat 3 invallers telde omdat Chris v.d. Meer, Van der Vliet en J. v.d. Berg, zonder afbericht wegbleven. Toch hebben ze een goede wedstrijd ge speeld. waarin Kareltje wel vaak uit blonk. Ook Adrie deed het best. Guus in het doel deed enkele malle dingen door ontijdig uitlopen. Het werd 41. Nog steeds ongeslagen dus. Een „family comedy" zou men John Wayne's film „Mc Lintock, de gewei dige", die zaterdagavond en zondag middag wordt vertoond, kunnen noe men. Het is het verhaal van de stug drinkende, vechtlustige Mc. Lintock, een veefokker, die de macht in handen heeft in het naar hem genoemde dorp. Mc, Lintock leeft niet langer samen met zijn vrouw, omdat zij hem verdacht van ontrouw, gepleegd met meisjes uit de saloon. Ook zijn 17-jarige dochter Becky is naar elders vertrokken. Onder een groep landverhuizers vindt Mc. Lintock echter een lieftallige weduwe, die hij aanneemt als zijn huishoudster. De rust wordt plotseling verstoord als zijn vrouw Catherine terugkeert met de bedoeling een echtscheiding te verkrij gen en daarbij het voogdijschap over Becky te verwerven. Nog meer moei lijkheden ontstaan als een Indiaan er van beschuldigd wordt een blank meis je ontvoerd te hebben. Maar zoals in alle Westerns is ook hier de afloop ge lukkig. Het recht zegeviert en Mc. Lin tock leeft tenslotte weer gelukkig sa men met zijn familie. Beide keuringen 14 jaar. Gebaseerd op de bestseller van Leon Uris is de film „Exodus", die zondag-, maandag- en donderdagavond in het City-theater wordt vertoond. „Exodus" is de eerste Amerikaanse film, die werd geproduceerd in Israël. Het verhaal speelt zich af tegen de kleurige achter gronden van dit land met hun leven dige herinneringen aan oude en nieuwe geschiedenis, in 1947 toen de VN de re solutie aannamen, waarbij de Joodse staat Israël een feit werd. De film „Exodus" is een massafilm van goede kwaliteit. Er werkten vele duizenden figuranten in mee Een van de meest opwindende scènes van de film werd opgenomen in de buurt van hei kruis vaardersfort Acre, dat in 1948 door de Engelsen werd gebruikt als voornaam ste gevangenis in Palestina. De stad Acre is zelf voor 90% Arabisch en een van de oudste nederzettingen ter we reld. De film brengt de overval op de gevangenis op 4 mei 1947 opnieuw tot leven. 250 joodse en arabische gevange nen konden ontsnappen toen de muren van het gebouw werden opgeblazen met binnengesmokkelde springstof. Het is ongetwijfeld de moeite waard „Exodus" te gaan zien. Alle leeftijden. DRAAIORGELMUZIEK BIJ IIJWELIJKSFEESTEN DEN HOORN Voor het eerst heeft nu ook het orgel „De Gouden Engel" in het openbaar gespeeld. Dit gebeurde vorige week ter gelegenheid van het zilveren bruilofsfeest van het echtpaar Zijm te Den Hoorn. Daarbij was ook het kleinere orgel „De Tiet" aanwezig Een Texels draaiorgel is bij bruiloften intussen een vertrouwde verschijning geworden Vorige week werd met „De Tiet" ook muzikale luister gezet bij ho tel „Bos en Duin" ter gelegenheid van het huwelijk van het echtpaar Uitgeest- Oostra. Je huid .smetteloos zuiver Nog veel verliezen door vooroordelen ARCHEOLOGISCHE WERKGROEP EEN JAAR ACTIEF Op 8 mei bestaat de Archeologische Werkgroep Texel één jaar. De groep werd opgericht als onderdeel van de landelijke archeologische werkge meenschap, die over heel Nederland verspreid slechts een twaalftal werk groepen heeft. Dat het mogelijk bleek ook op Texel tot oprichting van een groep over te gaan, doet beseffen dat op ons eiland een vrij grote belang stelling bestaat voor de oudheidkunde. De leden zelf zijn van mening, dat dit een natuurlijke reactie is op de ge jaagdheid van deze tijd. De Texelse werkgroep organiseertzoals men wel licht zou denkengeen grootscheepse opgravingen. Krachtens de monumen tenwet zijn opgravingen slechts voor behouden aan officiële instanties. De leden verlenen echter wel medewer king aan opgravingen en houden een wakend oog op alle graafwerkzaam heden. En er wordt op Texel veel ge graven in deze tijd, o.a. bij de uitvoe ring van de ruilverkaveling. Het is te betreuren, dat desondanks nog veel waardevols verloren gaat. De onderneming die de graafwerken uitvoert, is vaak bevreesd dat het mel den van vondsten van scherven of zelfs gehele potten betekent, dat dan door de autoriteiten wordt gelast de werkzaam heden direct stil te leggen. Zoiets komt maar een enkele keer voor en dan nog voor zeer korte tijd om de eenvoudige reden, dat dit voor het rijk enorme kos ten meebrengt. Vaak ook is de vinder van een mooi kruikje of potje de mening toegedaan, dat zijn vondst in een of ander museum terecht komt. Omdat hij het liever zelf houdt, maakt hij van de vondst geen melding. Ook die opvatting is foutief. Men wil graag de vondst in bruikleen hebben teneinde deze te tekenen, te fotograferen en te beschrijven, waarna de vinder het voorwerp terugontvangt. De Rijksdienst voor oudheidkundig bo demonderzoek (ROB) heeft, evenmin als de Texelse werkgroep, een eigen collec tie. Het gaat louter en alleen om bestu dering van het gevondene. De werkgroep Texel, die ai enige zeer geslaagde excursies naar de vaste- wal heeft gemaakt, heeft nu de bij archeologen welbekende heer Calkoen uit Velsen bereid gevonden een lezing te houden op 8 mei a.s. Dit ter gelegenheid van het éénjarig bestaan van de werk groep. De lezing heeft betrekking op oudheidkundige vondsten in en om Vel sen en zal worden geïllustreerd met een serie schitterende dia's. De avond wordt gehouden in de zaal van „De Brem akker" nabij De Koog en is gratis toe gankelijk voor belangstellenden

Texelsche Courant | 1965 | | pagina 5