Niet alle mannen zijn egoïsten DE CANDY SUPER AUTOMATIC 5 "eta"k' - ;«r Redelijk goed materiaal aangevoerd tijdens voorjaarsstierenkeuring Geen uitblinkers bij 1- en 2-jarigen spelenderwijs Rijschool „Klopper" SNEL SLAGEN GOED RIJDEN mmamrnsm BAKKER'S IJZERHANDEL TWEEDE BLAD TEXELSE COURANT Vorige week werd bij het K.l -station in Zuid-Haffel de jaarlijkse voorjaars stierenkeuring gehouden. Zo mooi als het weer de dag tevoren was, zo koud en guur was het nu. Zowel voor de stieren als het publiek was dat weinig aangenaam. Ondanks dat waren vele veehouders aanwezig om deze belang rijke keuring van nabij mee te maken. Tevens konden de K.l.-stieren in hun boxen worden bezichtigd. De dieren stonden er ook nu weer fleurig en in goede conditie bij. Hiervoor hebben de heren inseminaioren zeker een compli ment verdiend. Dankbaar zijn de keur meesters ook gestemd jegens de ver zorgster, die hen van een kop warme koffie voorzag. Op de keuring werden vijf 3-jarige en oudere stieren aange voerd, drie 2-jarige en achttien jarige. Begonnen werd met de oudere stie ren, zodat eerst Jonge Keimpe, eig. Coöp. Vereniging voor K.L Texel, voor de jury verscheen. Jonge Keimpe was reeds eerder definitief in het NRS in geschreven met algemeen voorkomen b en 80 punten. Nu kreeg hij b en 81 pun ten. Het bleek een gelijnde, malse stier van goed type. doch iets stijl in de voorhand. Ook kon hij nog wat ruimer zijn. Mogelijk dat dit laatste op hogere leeftijd goed komt. Adema 53 van de Iepenhof, eveneens van Ver. voor K.L Texel en ook reeds eerder definitief ingeschreven met b en 80 punten, kreeg nu niet meer. Hij kan even typischer en wat meer uitdruk king vertonen. Hij doet iets vrouwelijk aan, voornamelijk in de romp. Burghomer Stefan, eig. Coöp. Ver. voor K.l. Texel, was ingeschreven met b en 81 punten. Ook hierin kwam geen verandering. Goedsoortige stier, die even edeler kon in de voorhand en even vlotter ter been kon zijn. Infanterist. Eig. Coöp. Ver. v. K.l. Texel, ingeschreven met b+ en 82 pun ten kon er ook niets bijkrijgen. Gelijn de fors ontwikkelde solide stier, die even dieper kon zijn, voornamelijk in de flanken Pietje's Diamant, eig. Gebr. Huisman. Bargen. eerder definitief ingeschreven met ben 78 punten, wist er cok geen verandering in te brengen. Solide ge bouwde stier van vrij goed type. Kon even edeler, voorn, in de voorhand en iets vrouwelijk in de benen. 2-jarige stieren Ceasar 11, eig. H. v.d. Beek, Holland- sew eg, op 1-jarige leeftijd voorlopig met bingeschreven, kreeg nu defini tief bc+ en 76 punten. Vrij diepe, iets weinig typische stier met matig edele voorhand Adema 67 v.d. Iepenhof, eig Gebr. Huisman, Bargen, als 1-jarige inge schreven met bkreeg nu definitief ben 77 punten. Correct gebouwde, vrij typische, doch iets weinig ontwik kelde stier. Meeldijker 62. eig. fa. Th. Rutten en Zonen, Eendrachtpolder, op 1-jarige leeftijd met bingeschreven, kreeg nu ben 77 punten. Vrij typische, iets weinig behangen stier met matig cor recte schouderligging en fijne benen. 1-jarige stieren Voorlopg voor 1 jaar goedgekeurd voor NRS werden: Dora 24's Diamant, Vader Sneefcer Diamant, eig. K. Zuidewind. Alg. voor komen bVrij typische stier, die wat edeler kon zijn. Corrie's Evert, Vader Evertje's Jorge, eig. Gebr. Zoetelief, De Koog. Alg. voork. bc+. Goed ontwikkelde, iets weinig vastgebouwde stier. Willy's Adema, Vader Ruyter's Ade ma 18, eig. J. S. van Leeuwen, 't Horn- tje. Alg. voork. bc+. Voldoend typisch doch matig ontwikkelde stier. Diamant 4 van Bloemwijk, eig. Joh. A. Witte, „Bloemwijk", alg. voork. bc+ Normaal ontwikkelde, voldoend typi sche, iets eenvoudige stier met wat steile voorhand. Atje's Tesselaar, Vader Van Rie- beeck's Rika's Adema 14, eig. G. C. Bakker, 's Noorden. Alg. voork. Vol doend typische stier met matig edele voorhand. Avanti. Vader Burghorner Stefan, eig. G. C. Bakker, 't Noorden, alg. voork. Typische stier met matig edele voorhand. Voorlopig voor 1 jaar goedgekeurd voor N.H.: Els Adema, Vader Ruyter's Adema 18. eig. J. S. van Leeuwen, 't Horntje. Wat arm gespierd, smal in kruis, over 't geheel te pinkig. Adema, Vader Ad. 53 van de Iepen hof, eig. C. Roeper Mzn., Hollandseweg. Overbouwd en matig gelijnde stier met fijne tengere benen. Pietje's Diamant 2, Vader Sneeker Diamant, eig. K. Zuidewind, Oude- schild. Stier van weinig kwaliteit, steil in de voorhand en hellend kruis. Eva's Keimpe, vader Blitsaerd Keim pe, eig. K. Mantje, Dijkmanshuizen. Matig edel in de voorhand, wat plat- ribbig en te kort type. Keimpe 2. vader Keimpe Grudolf van Haukeshoef, eig. Fa. Th. Rutten en Zo nen. Over het geheel te fijn gebouwd. Keimpe, Vader Keimpe Grudolf van Haukeshoef, eig. fa. Th. Rutten en Zo nen. Wat beknopt en te vlezig, wat kor te dijen en hellend kruis. Bea's Adema, vader Vera's Anna's Adema 5. Eig. M. J. Bakker, Driehuizen. Te kort type, matige voorhand en te platribbig. 4 stieren werden voorlopig voor 1 jaar goedgekeurd voor P en 1 stier werd afgekeurd. Als we uit de beschrijving van de N.H. stieren kunnen opmaken, dat er al iets teveel fouten aanzitten om in het NRS te worden ingeschreven, is het be grijpelijk dat een P stier nergens an ders thuishoort dan bij de slager. Het is wel jammer, dat we het con stateren moeten maar er was dit keer bij de 1- en 2-jarigen geen enkele uit blinker. Alle 6 ingeschreven 1-jarige NRS stieren waren over het algemeen ook maar net insohrijvenswaardig, be halve dan de enige b—Wel is o.i. dui delijk gebleken, dat de Coöp. Vereni ging voor K.l. Texel op dit moment over een aantal oudere stieren beschikt, waarvan men voor het fokken van een prima melkkoe iets goeds mag verwach ten. Van Evertje's Jorge, Burghorner Stefan, Infanteris en Adema 53 van de Iepenhof is bekend, dat de produktie- vererving van de dochters best tot goed is te noemen. Dit is al een zeer belangrijk onderdeel voor de melkvee houders. Door daarnaast een doelbe wuste stierenkeuze voor dit melkvee toe te passen, kan ook op verbetering van het exterieur wel enigszins gere kend worden. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 14 april a.s. worden de moeders van Oudeschild en Den Burg verwacht: Oudeschild van 1 30 - 2 uur; Den Burg van 2-4 uur jMxtmKRSB vanaf mmw GRASMAAIMACHINES F 34 9ïO? fjfë mwt J koken, bakken, braden en grilleren op het meest complete gasfornuis van nederland Zeer ruime oven met prachtige bakeigenschappen. Kookgedeelte geheel uitneembaar, zodat alle onder delen gemakkelijk kunnen worden schoongemaakt. Alle onderdelen zijn beschermd tegen aantasting. Het email is zuurbestendig. Handgrepen gemaakt van roestvrij staal De branderplaatjes zijn verchroomd en daardoor volledig bestand tegen chemische aantasting. Elk onderdeel is degelijk en solide geconstrueerd dit is uw garantie voor een zeer lange levensduur. iiiiiiiiiiiiiiiiuiigiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiEa BARKER'S IJZERHANDEL Den Burg - Texel Superieure kwaliteit is een 11 typisch ATAG-kenmerki VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN Burgemeester en wethouders ver leenden aan de navolgende personen, ondernemingen en instellingen de daar bij omschreven bouwvergunningen Mevrouw J. Vermeulen te Oosterend, voor de bouw van een garage aan de Oranjestraat aldaar; de N.V. TEM te Den Burg, voor de bouw van een trafo- huisje aan de Beatrixlaan; de heer H. Neijens te Den Burg, voor de uitbrei ding van een winkelpand aan de Groe- neplaats; de heer L. Of rein te Den Burg, voor de uitbreiding en verbouw van de bakkerij aan de Weverstraat; de heer K. Beumkes, voor de plaatsing van een lichtkozijn in zijn woning aan 't Horn tje; de heer Th. Reij, voor de plaatsing van een dakkapel aan zijn woning aan de Burgerhoutstraat; de heer H. L. Ha merslag te De Koog, voor de uitbrei ding van een schuur aan de Dorps straat; de heer J. Klomp te Oudeschild, voor de verandering aan een gevel; de heer J. v.d. Meer te Den Burg, voor de uitbreiding van een winkel aan de Dorpsstraat aldaar; de heer H. v.d. Wal te De Koog, voor de bouw van een garage aan de Ruijslaan; de heer L. W. van Kooten, voor de verandering van een winkelpand in de Binnenburg te Den Burg; de heer C. Wetsteen te De Cocksdorp, voor de bouw van een aard appelbewaarplaats aan de Slufterweg; de heer C. Vonk te Oost, voor de veran dering van een woning aldaar; de heer J. P. Eelman te De Koog. voor de ver andering van een schuur aan de Pijpers- dijk; de Dir. Gemeentewerken Texel te Den Burg voor de uitbreiding van de Landbouwschool; de Dir. Gemeentewer ken voor de uitbreiding van een Bruijn- zeelwoning te Den Hoorn; de heer H. Witte, „Mont Rosa" te Den Hoorn, voor le uitbreiding van de boerderij „Sint Donatus" aldaar; de heer P. Swarthof te Den Burg, voor de plaatsing van een lichtkozijn in zijn woning; de heer Joh. C. Roeper te Oosterend, voor de veran dering van zijn woning aan de Achter tune; de heer R. Daalder te De Koog, voor de bouw van een koelruimte aan de Dorpsstraat aldaar; de heer K. H. O. Linnhose te Den Burg, voor de bouw van een douche-gelegenheid in zijn wo ning aan de Weverstraat; de heer W Huijsman te Den Burg, voor de veran dering van een woning aan de Schilder- weg; de heer F. A. de Maesschalck, Eierland, voor de bouw van een zomer woning aan de Schoolweg; de heer F. Kortenhoeven te Den Burg voor de verandering van zijn winkelpand aan het Schilderend; de heer J. Th Boom voor de verandering van het houten beschot van zijn woning aan de De Ruyterstraat; de heer D. B. Zoete te Den Burg voor de verandering van zijn wo ning aan de Pontweg; de heer J. Ven- neman te Den Burg, voor de uitbreiding van een berg- en recreatieruimte aan de Gerritslanderdijk; de heer D. J. Keij- ser te Den Burg, voor de verandering van het woongedeelte van zijn boerderij aan de Waalderweg; de heer J. W. Geus te Den Burg. voor de verandering van een schuur aan het Schilderend; de heer Jac. Witte te Den Burg, voor het plaat sen van een dakkapel aan de Beatrix laan; de heer H. C. Dijt te Den Burg voor de bouw van een broeikas aan de Westergeestweg; de heer H. Veenema te Den Burg, voor de bouw van een landbouwschuur aan de Meijertboons- SCHEETOEFENINGEN Woensdag, 14 april a.s. zal te Bree- zanddijk worden geschoten van 10.00 - 18.00 uur met de 20-ponder, richting Den Oever, 230 - 30°, afstand 12 km., hoogte 4 km, 53°1'30" N.B., 5°12'00" OL HANDELSREGISTER In „Handelsbelangen" van donderdag 8 april 1965 lezen wij onder Wijzigingen in het Handelsregister: Kleinhandelaren Bakker's Zuivelhandel, Texel, Den Burg, Weverstraat 104. Kleinh. in melk enz. U eig. J D. Bakker (overl.) Bedr. w.v.d. D. Bakker o.dez.n. Diversen Bungalowbear. „Hoogkoog". Texel, De Koog, Ruijslaan 33. Verhuur van bungalows. U. eig. J. K. P. Zwan. Bedr. o.a. Coöp. Raiffeisenbank te Utrecht. (Expl. ten beh. van haar eigen pers.) GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden te Den Burp: 1 pr. bruine sucde wanten; nikkelen wieldop auto; bruin dasje; 1 paar zwartlederen wanten; halsketting (goud?) met wit; 1 blauwe handschoen, kin dermaat, rechter; 1 lichtgrijze wollen want; benen ring met zilveren klokje (rammelaar) met inscriptie Alida 13-17-61portefeuille inh. 2 rijksd. en 1 knipkaart TESO-bus; 1 paar rode wollen kinderhandschoentjes met wit afgezet op bovenkant; zwart herenrijwiel merk onbekend, wit zadeldek; blauw/grijs dames rijwiel Gazelle sport met lamp. Verlorcu te Den Burg: ijzeren stamper (ge reedschap); lederen lichtbruine portefeuille inh. 2 guldens; donkergrijze herenhandschoen rechter; motorhoesje van Citroen (lelijk eend je), 1 paar rode meisjeshantlschoenen, leder, bruine schoolétui; 1 rol plasticdraad met hou ten kralen om de 5 meter; 1 bruinlederen want rechter; 1 donkerbruine suède want; bruin met geel wollen want; bruin terlenka kinderjack; donkerblauw nylon jack jongens- maat met ritssluiting, doorgestikt; blauw jongensrijwiel Gazelle met naam van de eige naar op achterspatbord. Gevonden te Oosterend: geruite groen en blauwe sjaal; autosleuteltje. Verloren: fietspompje Het bureau der rijkspolitie te Den Burg is voor het aangeven van gevonden en/of verlo ren voorwerpen geopend op werkdagen van 16 00 tot 18.00 uur. bosweg; de heer J. C. Timmer te Den Burg, voor de uitbreiding van zijn bak kerij aan de Hogerstraat; de heer P. G. Schoorl te Den Burg, voor de bouw van een woonhuis aan de Meijertboonsbos- weg; de heer G. v.d. Star te Eierland, voor de bouw van een woonhuis aldaar; de heer G Schraag te Oosterend, voor de bouw van een woonhuis aan de Oor- sprongweg; de heer L. Vermeulen te Den Burg voor de bouw van een wo ning in Zuid-Haffel; de heer C. P. Witte te Den Burg, voor de bouw van een woning aan de Hollewalsweg; de heer S, W. Bruin te De Koog, voor de bouw van een beheerderswoning aan de Bos weg aldaar; de heer KI. van Leeuwen te Oosterend, voor het aanbrengen van een dakkapel in zijn woning aan de Achtertune; de heer P. Krijnen te Ou deschild, voor de bouw van een woning aldaar; de heer P. Zevenhoven te Den Burg, voor de uitbreiding van een wo ning aan de Schilderweg, en de heer H. Snoek te Den Burg. voor de bouw van vijf garageboxen aan de Koger- straat te Den Burg. FEUILLETON DOOR J. DE VRIES 35. Marrie knikte werktuigelijk en keek hem na tot hij in zijn privékantoor ver dwenen was. Toen belde ze om haar plaatsvervangster. Tante Ans stond nog steeds in de hal toe te kijken en op een gegeven ogenblik vroeg ze: „Kan ik nog wat voor je doen, Marrie?" Het meisje dacht enkele ogenblikken na, „Ja, als u wilt.pakt u dan een koffer voor me.voor de reis.dat ik voldoende heb voor een dag of drie. De rest kan dan later wel opgezonden worden". „Ga je.ga je dan terug?" Marrie keek haar verwonderd aan. „Maar natuurlijk, wat dacht u anders? Ik kan ze toch zo niet aan hun lot over laten?" Daar kon tante Ans niet veel op ant woorden. „Goed, dat komt wel in orde. Dan ga ik nu maar en.... sterkte, kind". Doch Marrie was al bezig Elsje weg wijs te maken in de verrichtingen van haar werkzaamheden en nadat ze daar- Reeds lang gespecialiseerd in VAMOR OPLEIDING. waarborg voor en Steeds dezelfde wagen en instructeur. Maak een afspraak, de ene boot heen, de ander terug. TELEFOON (02230) 4204 Krugerstraat 35 - Den Helder mee gereed was, liep ze naar het privé kantoor en klopte aan. Even later stond ze voor zijn bureau. „Ga zitten", zei hij en keek haar on derzoekend aan. „Heb je dat telegram daar nog? Laat eens zien?" Marrie overhandigde het. De fabri kant las het en dacht na. „Wat wil je nu doen?" „Zo gauw mogelijk naar hen toe, maar. Opnieuw dacht hij na. Tenslotte knik te hij en antwoordde: „Ja, er is prak tisch geen andere mogelijkheid, he? Zal ik de KLM even bellen?" „Als u het wilt doen.nee. Ze sprong overeind en hield een hand voor haar mond. Gelijk trok de kleur uit haar gezicht weg. „Dat.dat. Hij had de microfoon al in zijn hand en keek verwonderd naar haar reactie. „Hoe wil je dan? Met de boot? Maar dat duurt weken!" Ze ^akte terug in haar stoel en be groef haar gezicht in beide handen. „Ik kan er niet heen", antwoordde ze. „Ik. zoveel geld heb ik niet eens Even moest hij deze bekentenis op zioh laten inwerken. Een glimlach kwam op zijn lippen en langzaam be gon hij te draaien. „Elsjezorg er voor. dat ik als de wind verbinding krijg met de KLM op Schiphol, hè?" Matthieu legde de microfoon weer neer en vouwde zijn handen voor zich uit. „De reiskosten betaal ik natuurlijk" zei hij, alsof het een fooitje van een kwartje betekende. „Het gaat er nu al leen maar om, of je spoedig weg kunt". Marrie hief haar hoofd op. Ze knip perde met haar ogen, terwijl ze prevel de: „Bedoelt u. dat u me het geld wilt voorschieten?" Hij bleef haar glimlachend aankijken. Hoofdschuddend antwoordde hij: „Ik zei, dat ik de reiskosten voor mijn reke ning neem. Wat een geluk, dat ik nog niet vertrokken was, Marrie. Nu kan ik je tenminste nog helpen". Ze kwam overeind en liep naar zijn bureau Met de handen er op steunend, vroeg ze: „U geeft mij dat geld? Weet u wel. hoeveel een reis naar Australië kost?" Hij schudde zijn hoofd. „Geen idee. Vijftienhonderd? Of meer? Tweedui zend? Ik ben er nog nooit geweest, zie je?" Ze stond nog steeds in dezelfde hou ding. „Maar dat kan ik niet aannemen ik wil het wel graag lenen na tuurlijk". Het zoemertje ging en de man nam de hoorn op. „Ja, dank je Elsje. Hallo. Exportbedrijf Sprang-Capelle. Met de directie. Juffrouw, wanneer gaat het eerstvolgende vliegtuig naar Aus tralië?' Hij luisterde en knikte een paar maal. „Ja, dat hindert niet. Het gaat er maar om: hoe kan iemand zo spoedig moge lijk vertrekken?" „Ja.... één per soon.... Negentien uur vijftien? Dat is.dat is.kwart over zeven vanavond. Mooi. Wilt u dan boeken? Ja we zullen er tijdig zijn. Eén dame wacht u even, dan zal ik u haar zelf geven aan de telefoon. Een ogen blikje". Hij overhandigde haar de hoorn en keek haar triomfantelijk aan. En toen ze aarzelde, bedekte hij het mondstuk met zijn hand, terwijl hij fluisterde: „Marrie.als ik je daarmee gerust stellen kan; ik verlang er geen enkele tegenprestatie voor". „Ja. maar. „Marrie.... jè moet er zo spoedig mogelijk heen, begrepen? Ze hebben daar jouw hulp nodig. Vooruit, pak aan". Drie minuten later zat ze weer in de stoel, de handen in de schoot. De man keek op zijn horloge. „Zo, meisje, we hebben nog zeven uur en die tijd zullen we nuttig besteden. Om te beginnen stel je een telegram samen, waarin je je komst meedeelt. Hoe ver moet je nog reizen vanaf het vliegveld?" „Eh.als ik in Melbourne ben, eerst nog met het vliegtuig naar Perth. Dan met de trein naar Kalgooriie en dan weer met een andere trein naar Laverton. Dat is ongeveer negen uui met de trein. En dan nog zeventig mijl met de auto naar Gibson". „Dan reken je uit, wanneer je onge veer met de trein arriveert, zodat men je met de wagen van het station kan halen. Dat telegram geeft ik v/el tele fonisch door. Misschien is het er dan vanavond nog. In ieder geval morgen vroeg. En met een beetje geluk ben je overmorgen vroeg op de plaats van be stemming". Ze knikte zwijgend en zat nog steeds in dezelfde houding. Hij keek weer op zijn horloge. „Ik stel voor, dat we nu eerst maar gaan lunchen, dat kan wel bij mij thuis. Intussen kunnen we dan verdere maatregelen bespreken. Ik breng je natuurlijk vanmiddag met de wagen naar het vliegveld. Waar is je mantel? Of had je er geen aan?" Als in een droom volgde Marrie haar baas in de wagen. Het ritje van de fa briek naar de villa in Sprang duurde slechts enkele minuten en thuiskomend, gaf Matthieu opdracht één couvert meer aan te brengen. „Juffrouw Laan luncht met ons". „Meneer uw vader is naar Den Bosch vertrokken, meneer. Voor het avond eten is hij weer thuis". „Dan hebben we het rijk alleen. Komt wel zo goed uit". Terwijl Marrie zich wat opknapte, verliet Matthieu Verdugt het vertrek en kwam enkele minuten latei terug met een bundel bankbiljetten, die hij voor haar neertelde. „Zo, hier heb je vijfentwintig honderd gulden, genoeg voor de vliegreis en de trein ginds. En een paar centen voor eventuele andere onkosten, die je nog moet maken. Stop het goed weg in je tasje. En vandaag geen onnodige zorgen meer, want je kunt er toch niets aan veranderen?" Ze keek verbaasd naar al dat geld en daarna naar de man, die nu voor haar stond en een sigaret opstak. Er kwam wat meer leven in haar ogen. Op vaste toon vroeg ze: „Waarom doet u dit alle maal, meneer?" Hij trok aan zijn sigaret en tuurde over haar heen naar buiten. „Marrie, vraag niet naar de bekende weg. Het is je niet kwalijk te nemen, dat je door de plotselinge emoties misschien ons ge sprek van vanmorgen bent vergeten. Denk daar nog maar eens aan, dan weet je het antwoord". Het meisje keek hem nog steeds aan. Ze begon haar hoofd te schudden en zei: „Bedoelt u...." Hij liep een paar passen bij haar vandaan naar het raam en tuurde nog steeds naar buiten. „Marrie, ik heb je vanmorgen gezegd, dat ik je lief heb. Daarom ben ik blij, nu in de gelegen heid te zijn je te helpen. Dat doe ik uit liefde voor mijn Marrie, begrijp je?" (Wordt vervolgd) {AAA CANDY 8UP£RAUTOMAT li II II I Scoftu voor slechts f2(X I IJJJ. meen 10 volledig nieuw I M j| wosprogromma't auto I 11 II I ma08cho wcsmtddelen- i U U W« toevoeging. ver snelde centnfuge-gang (met een zeor groot droogt», perccntogo van 63keuzetoots voor 5kg voor uw grote was en... 3 kg voor uw tu9sondoorwasjes. De Candy Super Auton» tic 5 blodt hot toppunt van modem* wa*. VERKRIJGBAAR BU: Den Burg Texel

Texelsche Courant | 1965 | | pagina 10