City Theater 1 i i Welk gezin ïj vragen uw aandacht voor... Te koop Wie heeft BARABBAS NDBOUW e Dokter Elias donderdag afwezig Dr Coutinho afwezig H.H. Bollen kwekers. Rijwielverhuur Zegel jonge haantjes GROTE JAN AGTER Telefoon 2027 L Enorme sortering rijwielen Rijwielhandel Zegel telefoon 2150 suiker- eu voerbieten Pyramiu STIJLVOLLE SLOTAVOND VOOR PLATTELANDSVROUWEN De laatste avond van dit seizoen van Plattelandsvrouwen afdeling Texel, erd donderdag verzorgd door mevr. d. Sluis-Bijl uit Barsingerhorn. groot aantal dames was naar de jndbouwschool gekomen, waar een hte lentesfeei heerste door de vele ►orjaarsbloemen. Het „Paasboeket" t mevrouw v. d. Sluis de dames bood, eek zeer gevarieerd te zijn: proza, ezie, muziek en folklore. De leden van afdeling luisterden aandachtig en llig heeft ieder wel een bloem naar n keus kunnen vinden in dit bonte eket. Mevrouw v. d. Sluis wees op de paas- lachte, die de vernieuwing in alles L uitdrukken. In de folklore doen de isvuren dit onder andere. Vele kun- naars hébben het onderwerp reli- us benaderd, waardoor prachtige ilderijen zijn ontstaan De muziek ot hier mooi bij aan. O.a. de stem van fje Heijnis werd ten gehore gebracht. de gehele voordracht kwam een oie gedachte naar voren waar de da- iets van konden opsteken. Als deze :dt doorgegeven in eigen omgeving, leze paasavond zeer waardevol ge- st. levrouw v. d. Eijk zei in haar dank- >rd tot de spreekster dat zij op haar asbest" was gewees. De eerst vol de avond van het nieuwe seizoen in september worden gehouden, et reisje naar Amsterdam op 18 mei nmiddels volgeboekt; 38 dames ga- zich op. GESLAAGD EN HOORN De heren Jan Hin >en Hoorn, en Paul Kuip Czn., „Op nte" slaagden vorige week voor het 3ma van de 3-jarige Rijksmiddel- Tuinbouwschool te Lisse. Als idvlak bestudeerden zij de teelt, lel en broei van sierteeltgewassen. SIEREN ZOEKEN NIET MEER TOEGESTAAN Rijkspolitie verzoekt ons er op te n wijzen, dat de tijd waarin kie- ieren geraapt mogen worden, met ig van vandaag is verstreken n rapen is dus verboden, ook wan de betrokken landeigenaar toe- ming heeft gegeven. NARCISSEN PLUKKEN NIET ALTIJD GEOORLOOFD De afgelopen dagen zijn bij de politie regelmatig klachten binnengekomen van bollenkwekers, die constateerden, dat kinderen grote hoeveelheden nar cissen van hun land plukten en daarbij nogal wat schade aanrichtten. In vele gevallen handelt de jeugd te goeder trouw. Veelal meent men het te doen te hebben met „opslag", uit bollenafval opgeschoten bloemen. Vaak zijn het echter gewaardeerde narcissen die door de betrokken boer ter opluistering van zijn gazon of tuin. zijn geplant. Her haaldelijk komt het ook voor dat kin deren bollenpercelen opstappen en enorme hoeveelheden bloemen plukken. Doorgaans gebeurt dit weinig voorzich tig, zodat bollen worden uitgerukt of beschadigd Het behoeft geen betoog, dat op deze wijze aanzienlijke schade kan worden aangericht. De politie ver zoekt de ouders het plukken van bol- bloemen niet aan te moedigen en er op toe te zien dat meegebrachte bloemen ook werkelijk van „opslag" afkomstig zijn. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Goede Vrijdag HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Froentjes 19 30 uur ds. Froentjes, H. Avondmaal De Cocksdorp 19.30 uur ds. Soesan. H. Avondmaal Den Hoorn 10 uur ds. Oskamp 19.30 uur ds. Oskamp. H. Avondmaal De Koog 19.30 uur ds. Waardenburg H. Avondmaal (Dit in tegenstelling tot wat zondag j.l. werd afgekondigd). De Waal 10 uur ds. Waardenburg H. Avondmaal Oosterend 10 uur ds. Beerthuis H. Avondmaal Oudeschild 19.30 uur ds. Beertnuis H. Avondmaal GEREFORMEERDE KERK Den Burg 19.30 uur ds. Uidam Viering H. Avondmaal Oosterend 20.00 uur ds. Van Leeuwen Viering H. Avondmaal DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 19 30 uur ds. Koopmans Avondmaalsdienst briek voor Ruige weiden oet in deze rubriek nu over ruige in worden gesproken?" Ik zou me in voorstellen, dat dit Uw reactie ,e reactie is nog begrijpelijk ook. waag ik het om er een paar woor- tan te zeggen. Het is nl. mijn erva- dat het effect van het achteraf op i wijzen nog groter is dan een van en gegeven waarschuwing, dit moment kan je op verschil- plaatsen de nadelen zien van weiden in herfst en winter. De komt op deze percelen of gedeel- ran percelen niet aan de gang. Bo- ïen blijkt, dat als het heel erg is groot deel van de goede grassen verdwenen. Daarom aan het begin het groeiseizoen deze raad. Zet er op om zo te weiden, dat er geen op het land achterblijft. Uit erva- weten we, dat dit lang niet altijd ;elijk is. In dit geval moet de imachine er in. Het vroeger wel voren gebrachte argument, dat door dit oude gras te laten staan reserve had voor perioden met hte groei is zonder meer „larie- k". Straks weer kuilen oals het er op het moment voor ,t, lijkt het niet onmogelijk, dat een maand de eerste graskuilen r gemaakt kunnen worden. Het dt dus tijd om er over te gaan den hoe dit inkuilen moet gebeuren. Iet de ervaringen van het afgelopen .terseizoen in ons achterhoofd, me- we toch vooral weer te moe'en wij- op de methode van het maaikneu- En hoewel in diverse andere stre- van ons land het maaikneuzen van n sterk terugloopt ten gunste van maaikneuzen uit het zwad, zien we rvoor voor ons gebied nog niet veel leiding. Naar we menen zijn vorig alle maaikneuskuilen van stam af neusd en ze zijn vrijwel zonder uit- denng goed of zeer goed. Weliswaar er op enkele 'bedrijven klachten ir minder goede opname, maar deze niet zo ernstig, dat we deze me de om die reden moeten veroordelen, aast het maaikneuzen zijn er nog enkele andere goede manieren van len. We denken aan de voordroog- len en de koude kuilen. Bij het be en van een flink aantal kuilen in afgelopen winterseizoen moeten we ter constateren, dat er tot nu toe n enkele methode is met zo weinig co's als die van het maaikneuzen. we hebben het al meer gezegd: „Het erken van de risico's is één van de angrijkste taken van een onderne- Onkruidbestryding aardappelen orig jaar hebben we in deze rubriek artikel geschreven over de chemi- e onkruidbestrijding in aardappelen, zijn een paar landbouwers, die deze hode hebben toegepast en naar wij ien met succes. Ve hebben de indruk, dat deze wijze onkruidbestrijding in aardappelen jaar zal toenemen. Ook landelijk rdt hieraan flinke aandacht geschon- i. Daarbij wordt er speciaal op gewe- dat dit een goede methode is voor zandgronden. Het is wel vrij zeker, dat door een intensieve bewerking met egge en aan- aarders meer schade aan de zich ont wikkelende knollen en de jonge planten wordt gedaan dan heel vaak wordt aangenomen. Verder is er de kwestie van het vochtverlies. Het telkens weer los en open maken van de grond ver oorzaakt verlies van enorme hoeveel heden water. Het gevaar is er, dat we door de vochtige zomers, die we achter de rug hebben, gaan vergeten, dat ons eiland nog steeds op dezelfde plaats ligt. D.w.z. in een gebied, waar in voorjaar en de eerste zomermaanden minder wa ter pleegt te vallen dan in de rest van ons land. Met het oog op dit laatste is er alle aanleiding voor om ook op de aardappelpercelen zuinig met het water te zijn. Chemische onkruidbestrijding is één van de mogelijkheden. De bestrijding wordt zo kort mogelijk vóór opkomst uitgevoerd met de gele kleurstoffen. Van vlak na het poten tot op het moment van het spuiten moet de grond onaangeroerd blijven liggen. Nogmaals onkruidbestrijding in granen Het is voldoende bekend, dat de re dacteur van deze rubriek „weg" is van het gebruik van de gele kleurstoffen voor onkruidbestrijding in granen. Mogelijk, dat dit ook wel een gevolg is van feit. dat het onze eerste kennis making was met chemische onkruidbe strijding. Iets van „eerste liefde" dus. Dit feit heeft ons wel eens een lelijk woord bezorgd van personeel, dat misschien mede door onze aanbeveling met dit onaangename middel moest werken. Intussen hebben we onze argumenten wel voor deze voorkeur. Voor de meeste zaadonkruiden is er in jong stadium geen beter bestrijdingsmiddel dan D.N.O.C. '(gele kleurstoffen). Daarbij is er nog altijd de groeibevorderende werking voor de granen, speciaal op zomergerst en zomertarwp. Vooral op humusarme en zure zandgronden valt deze werking niet te loochenen Toch zijn we er van overtuigd, dat men in veel gevallen met alleen D.N.O.C. niet klaar is. Vooral als naast de zaadonkruiden ook wortelonkruiden voorkomen is daarnaast een bespuiting met de zgn. groeistoffen nodig Men heeft wel eens de neiging om in dit laatste geval de D.N.O.C.-bespuiting te laten vervallen. We achten dit onjuist! Als zowel veel zaadonkruiden als wor telonkruiden voorkomen zijn twee be spuitingen nodig. We moeten hierbij vooral aan het vol gende denken. Een graangewas leent zich goed voor chemische onkruidbe strijding. In andere gewassen ligt dit veel moeilijker en in de meeste geval len is de behandeling ook veel duurder. Door een goede onkruidbestrijding in de granen kunnen we in andere gewas sen belangrijk besparen op de kosten van onkruidbestrijding. Een besparing, die de extra-kosten van een tweemalige bespuiting meer dan goed maakt. TEXELAARTJES Onze maatkleding duurzaam en elegant Uw kleermaker Carel Schmidt, Boomkampstr Alkmaar, tel 13615 Elke vrijdag op Texel. Nog steeds volop hand en moesappels. M. Huis man, „De Veen", tel. 2203 Zolderopruiming, lom pen, ijzer en metalen. J. Jongedijk, Schilderend 60 telefoon (02220) 2777 Te koop VW, 66.000 km gelopen en in prima staat. Br. onder no 777 bur. van dit blad Wie wil mijn goed on- derh. kinderwagen ruilen tegen wandelwagen? Ko- gerstr. 10 Te koop aangeb. VW de Luxe, oud maar i.z.g.st. Den Burg, Boogerd 23, tel. 2322 Te koop gevr. kinder- ledikantje. Adres te bevr. bureau van dit blad Te koop 1 twee-^pers. Engels ledikant met spi raal ƒ20,Warmoes straat 49 Te koop jonge konijnen Hollanders, met teke- ningfouten. S. Witte. Mo lenstraat 67, Den Burg Zaterdag 17 april ge sloten. Waalderstr. 16 Te koop vers afgekalf de koe. 2 jaar. Jac. Kik kert. Harkebuurt. Ooster end Te koop Bianchi sport- bromfiets. in zeer goede staat. Warmoesstr. 51 Te koop gevraagd een Engels rijzadel. P Kuip, Kamerstraat 15, De Koog Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon Frederik-Richard Wij noemen hem Ricky. C. M. Schluter-Drevel E. A. Schluter 8 april 1965. co/ Messrs. Witt and Busch Ltd, P.O. Box 17, Lagos, Nigeria. Kees Dros en Janneke Goënga hebben het genoegen U, mede namens wederzijd se ouders, kennis te ge ven van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op dinsdag 27 april n.m. 2.30 uur in het gemeentehuis te Den Burg-Texel. Wageningseweg C 49, Eierland, Diek 1, Den Hoorn. Texel, maart 1965. Receptie op de trouwdag van 4-6 uur in Hotel „Kikkert", De Cocksdorp, Texel. Toekomstig adres: Wage ningseweg C 49, Eierland. Frits Agter en Gerda Vendel hebben de eer U kennis te geven van hun voor genomen huwelijk. De voltrekking zal plaatsvinden op donder dag 29 april 1965, 's mor gens om 10 uur in het Polderhuis te Den Burg, en aansluitend hierop in de Parochiekerk van de H. Joannes de Doper, waarna tot intentie van het bruidspaar een H. Mis zal worden opgedragen Schoonoordsingel 27, Zuid-Haffel B 77, Den Burg, april 1965. Receptie van 15.30 tot 17.00 uur in Hotel „De Lindeboom-Texel". Toekomstig adres: Schoonoordsingel 27, Den Burg, Texel. Loek Vlugt en Ria Keijzers geven u. mede namens wederzijdse ouders, ken nis van hun voorgenomen huwelijk op donderdag, 29 april 1965 n.m. om uur m het Gemeentehuis te Den Burg, Texel, waarna n.m. 2 uur de kerkelijke inzegening de Kapel van Huize „St. Jan" te Den Burg. Naalrand 19, Den Hoorn, Naalrand 11, Den Hoorn, Texel, april 1965. Receptie n.m. 3.30 tot 5 uur in Café Bakker. Den Hoorn. Ron Vlugt en Gerda de Gorter geven u, mede namens wederzijdse ouders, ken nis van hun voorgeno men huwelijk op donder dag 29 april 1965 n.m. om 1 uur in het Gemeente huis te Den Burg, Texel. Naalrand 19, Den Hoorn Haffelderweg 18, Den Burg, Texel. Receptie n.m. 3.30 tot 5 uur in Café Bakker. Den Hoorn. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze lieve moeder en oma, mevrouw Antina Gerritdina Broekman van der Veen, in de ouderdom van 70 jaar. Ridderkerk; J. Broekman R. Broekman van Gijzel Den Burg: J. Gerrits- Broekman H. Gerrits Hilversum: H. Broekman E. Broekman van der Linden Den Burg: A. A. Broekman A. Broekman- Edelenbos en kinderen Texel. 12 april 1965. De rouwdienst zal gehouden worden in de Doopsgezinde Kerk op donderdag 15 april n.m. 2 uur. Nadien zal de begrafenis plaats vinden op de Alg. Be graafplaats. Condoleancebezoek in de Kogerstraat 68 op woensdag van 15 tot 18 uur. Heden overleed in het St. Lidwina zie kenhuis te Den Helder, in volle overgave aan Gods H Wil, gesterkt door het H. Sacrament der Zieken, onze lieve zuster, tante en huis genote Anaatje Gomes, in de leeftijd van bijna 65 jaar Namens de familie, Jac. Gomes Den Burg, 9 april 1965, Molendwarsstraat 2. De gezongen H. Mis van Requiem zal aan God worden opgedra gen heden, dinsdag 13 april om 10 uur in de Parochiekerk van de H. Joannes de Doper, waarna de begrafenis op het R.K. kerkhof te Den Burg. Heden is zacht en kalm te Scheveningen over leden, onze lieve zus ter, schoonzuster en tante, mevrouw Johanna Kuyper geb. Van Maidegem echtgen. van wijlen M A. Kuyper in de ouderdom van 81 jaar Namens de familie Johan .Kikkert Plz. In volle overgave aan God's H. Wil overleed in huize „St. Jan", na gesterkt te zijn door het H. Sacrament der Zieken, onze beste zwager, oom en pleeg- oom, de heer Pieter Hin Jac.zn. in de ouderdom van 88 jaar. Uit aller naam: C. A. Witte-Witte Driehuizen Den Burg 10 april 1965 Huize „St. Jan", Molenstraat 4. De H. Mis van Re quiem zal aan God worden opgedragen woensdag 14 april om 10 uur in de Parochie kerk van de H. Joan nes de Doper, waarna de begrafenis op het R.K.-kerkhof te Den Burg. Diep getroffen door de vele blijken van deelne ming bij het overlijden van mijn lieve, zorgzame zuster TRIJNTJE EELMAN, zeg ik u, langs deze weg, daarvoor hartelijk dank. Verder dank ik allen die gedurende de voor haar zo moeilijke tijd in „Parkzicht" steeds met haar hebben meegeleefd en die haar daardoor tot grote steun zijn geweest. A. Eelman Den Burg, Texel, april 1965, Kogerstraat 96. Heden overleed na een langdurig en moe dig gedragen lijden onze lieve man, vader en grootvader Hendrik Room, in de leeftijd van 72 jaar. J. P. Room- Wilkeshuis C. M. Room A. Room-van Dijk Joke en Fransje Den Burg, 9 april 1965 Schilderend 47, De begrafenis heeft plaats gehad maandag 12 april op de Algeme ne begraafplaats te Den Burg. Voor medeleven, verblijf ziekenhuis, en zeker bij mijn overlijden (kan ge- anuleerd worden), teraar debestelling enige jaren uitgesteld. Gaarne veel vlees, geen bloemen. Max Rijk Steeds bereikbaar (02220) 2403. tel. wil baby van IV2 jaar gedurende de zomer in het gezin opnemen tegen vergoeding. Ouders wer ken op Texel. Br. onder no. 778 bureau Texelse Courant. donderdag 15 april Dokter Elias en dokter Van Loon nemen waar. Diegene, die nog ge bruik wensen te maken van de bestaande subsi dieregeling, d.w.z. 25% subsidie op aankoop van een droogvoer of kook- ketel met automatische warmteregeling, gelieve zich zo spoedig mogelijk, uiterlijk voor 1 mei a.s., op te geven bij de secr. van Bloembollencultuur, C. Schermer, tel. (02220) 2451 Deze subsidieregeling geldt ook voor niet-leden van Bollencultuur. Imperial voor VW Bestel 350 x 130, tafelbiljart, 150 x90; Remington handtelma chine voor optellen, af trekken en vermenigvul digen, plus handleiding; enz. P. Koper, Postweg 74a. Texel, tel. (02225) 232. nieuw materiaal grote voorraad Telefoon 2150 voor mij te koop zijnaal den, voornaald en toorn- tjes voor Texelse kap? Ida Sok-Moerbeek VOOR F. C. HOPMAN, tel. 2184 WOKDEN BEZORGD IN MODERNE PLAFONIÈRES, STAANDE- EN WANOIAMPEN. Een geweldige sortering in alle prijzen vindt u bi] Den Burg, telefoon 2114 DINSDAG 8 UUR nog écn avond Het grote filmschouwspel, dat het lot van een verbijsterende zoekende enke ling verbindt met het tumultueuze tijd perk vlak voor de brand van Rome in de eerste eeuw onzer jaartelling. TOEGANG BOVEN 14 JAAR. |U I |G A Z E L L El Keuze uit ruim 150 stuks in alle maten uitsluitend de beste merken GAZELLE! O N K r r Voor het spuiten van LOONWERKBEDKUF TEXEL N.V. onbetwist uw onkruidspecialist TELEFOON (02220) 2450 VEGEN VAN SCHOORSTENEN Gevaar voor brand en kolendampvergiftiging Burgemeester en wethouders van Texel herinne ren aan het bepaalde in artikel 173 van de Alge mene Politieverordening voor de gemeente Texel, waarin het volgende staat vermeld: „De gebruikers van percelen doen elk hunner schoorstenen tenminste eenmaal in het jaar en wel in de maanden april en mei vegen. Bakkers, smeden en anderen, die ander of meer vuur gebruiken, dan voor huishoudelijk gebruik nodig is, moeten de schoorstenen, welke voor hun bedrijf dienen, iedere drie maanden doen vegen, als in maart, juni, september en december. Van het bepaalde in dit artikel zijn uitgezonderd schoorstenen welke niet meer dan twee maanden van het verlopen jaar gebruikt zijn". Texel. 7 april 1965. Burgemeester en wethouders van Texel, De burgemeester, C. De Koning, De secretaris, G. A. Oskam, l.s. HERIJK VAN MATEN EN GEWICHTEN Burgemeester en wethouders van de gemeente TEXEL maken bekend, dat voor deze gemeente de herijk van maten en gewichten zal plaats hebben: I. te Oudeschild in het „Eigen Gebouw": voor het dorp Oudeschild op: maandag 26 april 1965 van 13.00 - 17.00 uur. II. te Den Burg in het Dorpshuis aan de Burgwal (nr. 20): voor de dorpen Den Burg, De Cocksdorp, Den Hoorn, De Koog, Oosterend en wijk Oost en De Waal op: dinsdag 27 april 1965 van 10.00 - 12.30 uur en 13.30- 16.30 uur; woensdag 28 april 1965 van 10.00 - 12.30 uur en van 13.30 - 16 30 uur; donderdag 29 april van 9.00 - 10.30 uur. Voorts wordt ter algemene kennis gebracht 1. dat aan de herijkplichtigen door de dienst van het IJkwezen zoveel als mogelijk oproepingen zullen worden uitgereikt, vermeldende het tijd stip, waarop'de maten, gewichten en meet werktuigen ter herkeuring aangeboden kunnen worden. Men houde zich, in zijn eigen belang, aan dit tijdstip! Er wordt nadrukkelijk op ge wezen, dat de verplichting tot herkeuring blijft bestaan, ook al wordt geen oproeping ontvan gen. 2. dat de maten en gewichten schoon, droog en roestvrij moeten worden aangeboden om onder zocht te worden; dat ijzeren maten van binnen en van buiten geverfd dienen te zijn, koperen gewichten afgewassen en ook de gaten gerei nigd; dat ijzeren gewichten niet gepotlood mo gen zijn, doch roestvrij moeten zijn gemaakt en daarna ingewreven met gekookte lijnolie. 3. dat de maten en gewichten vóór 1 oktober 1966 gestempeld moeten zijn met de letter B en dat er, by verzuim of verhindering om van de zitting gebruik te maken nog gelegenheid be staat maten en gewichten te laten herkeuren aan het IJkkantoor te Amsterdam, Brouwers gracht 276a, geopend iedere maandag, dinsdag en woensdag, uitgezonderd christelijke en na tionale feestdagen, van 9.00 -12.00 en van 13.00- 16.00 uur. 4. dat de maten en gewichten, die gestempeld zijn met het afkeuringsmerk A niet in winkels, enz. mogen worden teruggebracht. 5. dat ten bate van 's Rijks schatkist voor het on derzoek der maten en gewichten keurloon en voor het justeren der gewichten justeerloon moet worden betaald. 6. dat de milligramgewichten niet op de herijk- zitting doch uitsluitend aan het ijkkantoor kun nen worden aangeboden. De gezegelde enve loppe, afgegeven bij de vorige verificatie, moet met de gewichten franco per post worden op zonden, daar deze anders moeten voldoen aan de eisen, welke aan nieuwe gewichten worden gesteld. Voor elk gewicht moet tenminste drie dagen vóór de verzending van de gewichten op postrekening nr. 507438 van IJkkantoor Amster dam een bedrag van 50 cent worden gestort. Texel, 5 april 1965. De burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, C. De Koning De secretaris. G. A. Oskam, l.s.

Texelsche Courant | 1965 | | pagina 5