AMBTENAREN SPAARREGELING IDEE Lasten vliegveld jTexel worden voor gemeente bezwaarlijk Niet alle mannen zijn egoïsten Klercq LANDBOUW en VEETEELT O. >art (.rtmintfcn Groenbemesting NUTSSPAARBANK TEXEL is beslist noodzakelijk Zeer belangrijk voor graantelers Voorstel tot provinciale subsidieverhoging top form EEN GOED TOP-FORM meubelcatalogus TWEEDE BLAD TEXELSE COURANT VRIJDAG 23 APRIL 1M5 rubriek voor <1"'l,'p ««lauii.- Onder het kopje „Houdt Uw grond in orde" wezen we een paar weken gele den op het belang van groenbemesting. Het is een onderwerp, dat steeds actu eel blijft op akkerbouwbedrijven en ge mengde bedrijven. Vooral in een tijd, waarin de neiging merkbaar is om de oppervlakte bouwland te gaan uitbrei den ten koste van het grasland verdient dit onderwerp de aandacht. Speciaal de boeren op lichte zand- en zavelgronden moeten er van doordrongen zijn, dat het zonder groenbemesting in de akker bouw niet gaat. Het was dan ook niet voor niets, dat we in het verleden telkens weer hebben gewezen op de noodzaak van wissel bouw voor Eierland, het Noorden en de P.H. Polder. De organische stofvoorzie- ning wordt immers in dit geval van twee kanten verzorgd. In de eerste plaats door de wortelresten van de kunstweiden, in de tweede plaats door de stalmest van het vee, dat op de kunstweiden wordt gehouden. Is „C. v. Gr." er anders over gaan denken? De lezers van deze rubriek hebben zich mogelijk de laatste weken afge vraagd of het standpunt van de redac teur van deze rubriek ten opzichte van bovenbedoelde zaken is gewijzigd. Wij hebben nl. in enkele artikelen gewezen op pluspunten van de akkerbouw boven de veehouderij. De gebondenheid aan het bedrijf is bij akkerbouw lang zo sterk niet en de rentabiliteit behoeft op enigszins voor akkerbouw geschikte gronden in ieder geval niet minder te zijn. Uiteraard moet iedere boer-onder- nemer de mogelijkheden van het eigen bedrijf bekijken. En dit zal zeker tot resultaat hebben dat diverse boeren tot de conclusie komen, dat zij het met een vee-loos bedrijf niet redden. Eenvoudig, omdat de grond zich daarvoor niet leent. We kunnen ons echter heel goed voorstellen, dat heel wat boeren op ge mengde bedrijven de veehouderij tot het minimaal noodzakelijke willen beper ken. In dit geval zal door groenbemes ting moeten worden gezorgd, de nade len van een inkrimping van de veesta pel tegen te gaan. Moeilijkheden bij de teelt van groenbemestingsgewassen Het verbouwen van groenbemestings gewassen is zeker niet iets nieuws voor de Texelse bedrijven. Luzerne, witte Ambtenaren kunnen nu profi- ren van de bijzonder gunstige Ambtenarenspaarregeling. Met inachtneming van de ge stelde voorwaarden kunnen op deze wijze premies van 25% en 15% (tot een nader bepaald maximum) worden verkregen. Binnenburg 9 Den Burg klaver rode klaver en hopperups zijn goede bekenden. Vooral hopperups werd zo'n 15 tot 20 jaar geleden zeer veel gebruikt als groenbemester. Thans is dit veel minder het geval. We menen, dat het vooral de zwaar dere graangewassen zijn, die de kansen voor klaversoorten kleiner hebben ge maakt. Ook de overgang van het oog sten met de zelfbinder naar de maai dorser heeft de kansen verkleind. Door het maaidorsen wordt de dekvrucht later geoogst en bovendien ontstaan er vaak rijsporen. Dan is er de chemische onkruidbe- strijding. De gevallen, waarin klaver geheel verdwijnt door de bespuiting, zijn niet zo talrijk, maar we zijn er wel van overtuigd, dat de klaver vaak een flinke tik krijgt. Verder komt het nog al eens voor, dat met het zaaien van de klaver te lang moet worden gewacht, omdat de chemische onkruidbestrijding achter de rug moet zijn. Ook dit betekent weer minder kansen voor een goede ontwik keling van de klaver. Het zoeklicht op de grassen De bovengenoemde bezwaren hebben er zeker aan meegewerkt, dat er meer aandacht voor de grassen als groenbe- mesters is gekomen. Enkele van deze bezwaren gelden n.l. voor grassen veel minder. Het begin is vooral geweest het mengen van een kleine hoeveelheid zaaizaad van Westerwolds raaigras door het zaaizaad van de granen. Het wordt nog steeds gedaan en niet zonder succes. Het gras schiet door tijdens de zomer en laat vóór het oogsten het zaad vallen. Uit dit zaad krijgen we dan een nieuw gewas W.W. raaigras. In een nazomer, die werkelijk nog iets van zomer heeft, kan er een flinke snede gras groeien. Maar veelal is de massa toch te klein om werkelijk van een flin ke groenbemesting te kunnen spreken. Daarom gaat men op het moment meer over op Italiaans raaigras. In de tweede heiit van april of begm mei wordt tus- ten het graan 30 - 35 kg. Italiaans raai gras gezaaid. Men neemt daar op het moment wel de zgn. tetra-ploied selec tie voor. Enkele firma's brengen deze selectie in de handel. De massa kan in dit geval nog water groter worden dan bij het normale Italiaans raaigras. We menen, dat het van belang is om zo vroeg mogelijk te zaaien. Als in be gm mei de droogte al begint op te tre den, kan dit een oorzaak van misluk king worden. Voor de tetra-ploide gras sen geldt dit nog wat meer, omdat het zaad grof is en voor de ontldeming veel vocht nodig is. Sterk structuurverbeterend We hebben de laatste tijd van enkele akkerbouwers gehoord, dat de resulta ten van een grasgewas als groenbemes ter goed merkbaar waren. Dit kwam tot uiting in een duidelijk mindere slem- pigheid van de grond. De enorme wor telmassa van W.W.-raaigras of Ita liaans raaigras maakt de grond door- latender. Speciaal voor bedrijven met een naar verhouding grote oppervlakte graan wordt de kans op het gezond houden van de grond door toepassing van groenbemesters veel groter. Van de heer De Haan, de Plaatse lijke Bureauhouder te Schagen, ontvin gen wij een mededeling over de graan- toeslag voor 1965. Deze mededeling is vooral van belang voor de bedrijven, die in vorige jaren geen graan verbouw den. Onvoldoende attentie kan tot ge volg hebben, dat men de zeer aantrek kelijke toeslag van ƒ140,per ha. voor gerst, haver of rogge misloopt. Zorg dat U er bij komt! In de vorige editie meldden wij reeds, dat Gedeputeerde Staten van Noord holland aan Provinciale Staten hebben voorgesteld om de Provincie-subsidie aan de Luchtvaartterrein Texel te ver hogen. Voorgesteld werd dat de subsidie 25°/o zal bedragen van de door de on derneming op de jaarexploitatie te lij den tekorten, met dien verstande dat de bijdrage per jaar een bedrag van ƒ7500,niet te boven kan gaan. Aan dit bericht voegen wij nog het volgende toe: Sedert 1962 draagt de provincie voor 15b/o bij in het jaarlijkse exploitatie tekort. Een bijdrage mocht nooit de ƒ1500,per jaar teboven gaan. Bij de bepaling van het maximum is er des tijds van uitgegaan, dat het exploitatie- voor gezellig en stijlvol wonen vindt U in de kleurrijke!965 die U gratis krijgt bij Spoorstraat 30 Koningstraat 43 - 45 Den Helder officieel erkend TOP-FORM adviseur Graantoeslag oogst 1965 Zoals reeds eerder is bekend gemaakt zal voor de op zand- en veenkoloniale gronden geteelde voedergranen (rogge, haver, gerst en gemengd gewas) oogst 1965 een toeslag worden verleend van ƒ140,per ha. Bij de uitvoering van deze toeslagregeling wordt dit jaar een andere werkwijze toegepast dan in het verleden het geval is geweest. De graantoeslag werd tot nog toe be rekend aan de hand van gegevens, wel ke door de telers bij de bekende mei inventarisatie werden verstrekt. Thans moet echter de graantoeslag afzonder lijk worden aangevraagd door middel van een daartoe strekkend aanvraag formulier, waarop de geteelde opper vlakte granen oogst 1965 moet worden vermeld, alsmede de ligging van de be treffende graanpercelen. De aanvraag formulieren moeten vóór 1 mei a.s. in gevuld ondertekend worden ingediend. Degenen, die in de z.g. toeslaggebie- den in 1964 granen hebben geteeld, krij gen dezer dagen een dergelijk aanvraag formulier toegezonden. Omdat dit for mulier dus de basis is voor de bereke ning van de graantoeslag en de controle aan de hand hiervan zal gebeuren, zou het Landbouwschap de betrokken telers dringend willen aanraden de gevraagde gegevens tijdig en zo zorgvuldig moge lijk te verstrekken. Telers, die in 1964 in het toeslagge- bied geen granen hebben geteeld, krij gen geen aanvraagformulier toegezon den. Wanneer men echter van mening is wel voor graantoeslag in aanmerking te komen, doch vóór 20 april geen for mulier heeft toegezonden gekregen, dieht men zich te wenden tot de dis trictsbureauhouder. Ook in deze geval len zal de aanvraag vóór 1 mei a.s moeten worden ingediend. verlies in de loop der jaren wel zal op lopen tot ƒ10.000,per jaar. Zijn de jaarlijkse verliezen, waarbij het rijk en de gemeente Texel partici peren voor resp. 40% en 45%, tot 1964 steeds beneden de ƒ10.000,gebleven, over dat jaar zal. blijkens de voorlopige rekening, een verlies van rond ƒ19.900,worden geleden, terwijl de verliezen over de jaren 1965 en 1966 worden geraamd op resp. 27.534,en ƒ27.258,De oorzaak van de te ver wachten kostenstijging ligt hoofdzake lijk in de stijging van personeelslasten, terreinkosten en vermindering van in komsten van landingsgelden. Het gemeentebestuur van Texel heeft zich daarom tot GS gewend om hen ervan in kennis te stellen dat het deze gemeente steeds moeilijker wordt om op basis van de bestaande bijdrageregeling haar aandeel in de stijgende exploita tielasten van het vliegveld bij te dragen. Teneinde een voor de gemeente min der bezwaarlijke lastenverdeling te verkrijgen, verzoeken Burgemeester en Wethouders van Texel te bevorderen, dat de procentuele bijdrage van de pro vincie wordt opgetrokken en gesteld op 40, zulks zonder handhaving van een limiet De mening van B. en W., dat als ge volg van de belangrijke stijgingen van de bedrijfsverliezen op de gemeente Texel onevenredig zware lasten komen te drukken bij handhaving van de hui dige subsidieregeling, kunnen GS billij ken. Maar daarbij kan wel de vraag ge- seld worden ol het, gezien de voort durend groter wordende divergentie tussen de uitgaven en inkomsten bij de exploitatie van het luchtvaartterrein, voor de provincie verantwoord is te achen om in enigerlei vorm voort te gaan met steun te verlenen aan het in standhouden van dit vliegveld. Het is GS bekend, dat het bestuur van de N.V. Luchtvaartterrein Texel in ieder geval op langere termijn een gun stige ontwikkeling van het vliegveld verwacht. In overweging is het aantal z.g. vliegbewegingen te stimuleren door verbetering van de grondaccommodatie. Onderzocht wordt de mogelijkheid om een kleine hangar te bouwen en om het landingsterrein te verbeteren. Voorts is onlangs een nieuwe havenmeester in dienst genomen, van wie, naar het be stuur verwacht, stimulerende activitei ten zullen uitgaan, die tot vooruitgang van het luchtvaartterrein moeten lei den. Daartoe zal vooral de z.g. kleine luchtvaart rondvluchten, sport- en zweefvliegen en kleine particuliere vliegtuigen als een bepaalde vorm van recreatie, die in omliggende landen steeds belangrijker wordt, het hare doen. SPORT EN SPEL in het afgelopen weekend FEUILLETON DOOR DE VRIES 37. Nu ja, misschien had ze 't wel aan 'n paar mensen verteld. Natuurlijk, aan tante Duuk en aan Barend van Ewijk. En aan tante Ans en oom Piet. Maar toch niet aan Fons? Nee, verder aan niemand. Neemet zoiets stak je de draak niet. Zó gemeen was er niemand. Overigens, ze had toch een telegram terug gezonden? Matthieu had het zelf telefonisch doorgegeven en men had verondersteld, dat het zeker binnen vierentwintig uur op de plaats van be stemming zou zijn. Dinsdagmiddag om twee uur verzonden, dan hadden ze toch woensdagsmiddags het telegram kun nen hebben? En nu was het alweer vierentwintig uur later. Besluiteloos deed ze haar tas weer dicht en keek de dorpsstraat m. Maar alles was rustig. De treinreizigers wa ren allen vertrokken. Op het station was de locomotief aan het .rangeren. In de cafédeur aan de overkant stond een man verveeld te kijken. Marrie pro beerde zijn gezicht te onderscheiden, maar ze herkende hem niet. Ze draaide zich om en keek naar de ouderwetse taxi, waarin de chauffeur over zijn krantje in slaap gesukkeld was. Des noods kon ze zich naar huis laten rij den, maar wat zou dat wel kosten? Het was zeventig mijl naar huis. Terwijl ze nog steeds in dubio stond, hoorde ze het geluid van een aanko mende auto. Deze dan maar even af wachten. Anders nam ze de taxi, die a wel een grote bres zou slaan in haar nog resterende geldvoorraad. In een grote wolk van stof naderdè een kleine auto en Marrie herkende haar broer pas, toen de wagen het plein opdraaide. Ze rekte zich uit en wuifde. Een halve minuut later lagen broer en zus in eikaars armen. Terwijl ze el kaar kusten en Marrie begon te huilen, constateerde ze, dat ze hem toch wel gemist had al die tijd. „Sorry, dat ik zo laat ben, Mar, maar ik kreeg onderweg een lekke band". Ze slaakte een zucht. „Je bent er, dat is het voornaamste. En hoe is het thuis? Hoe is vader?" Ze stapten in. „Straks vertel ik wel. Ik moet eerst wat water hebben voor m'n radiateur. Hij is ongeveer kokend". Een kwartiertje later was de water voorraad en benzine bijgevuld en reed men het dorp uit. „Met vader is het nog precies hetzelfde. De dokter is er een paar Keer geweest en over enkele da gen brengen ze hem misschien naar het ziekenhuis. Nu mag hij nog niet ver voerd worden". „Maar wat heeft-ie dan? Hoe is het gebeurd?" Hij haalde verlegeji zijn schouders op. „Precies weet misschien alleen Grace het, maar die is er van door, met de baby. En niemand weet. waarheen". Marrie keek haar broer onafgebroken aan. „Denk je, dat het haar schuld is?" „Wie zal het zeggen? Wij waren aan UITSLAGEN: MAANDAG 19 APRIL 1965 4de klasse A KNVB: Watervogels-Hollandia T. 32 LSW-Helder 3—3 VZV-Grasshoppers 31 Texel-BKC 0—1 TEXEL 1 VERLIEST IN SPANNENDE WEDSTRIJD VAN BKC Al heel dikwijls is deze wedstrijd vol spanning verlopen en ook nu was dit het geval. BKC was bijzonder gelukkig met deze uitslag al was een gelijk spel meer de juiste beloning geweest. BKC oegon direct fel aan te vallen en binnen 5 min. verkeerde het Texel-doel al een paar maal in gevaar. Daarna werd Texel beter. Goede aanvallen, voornamelijk over de rechtervleugel, konden worden afgeslagen. Maar ook BKC, dat in haar aanval meestal een opener veld voor zich had, kwam enige malen gevaarlijk dicht bij het Texel- doel. De verdedigingen bleven de baas en wisten alles te keren, veelal ten koste van hoekschoppen. Na een afgeslagen corner loste de spil van BKC een enor me kogel, die door Charles over de lat werd gewerkt. Aan de andere kant was Hans Geus vrij voor de keeper geko men, maar lepelde de bal in dt handen van de keeper. Max kwam door over links, zette fraai voor, maar de keeper onderschepte de bal. Elven later loste Max een kogel in de rechter bovenhoek, waar de BKC-keeper met een formida bele zweefduik redding bracht. Uit een beste voorzet kon de BKC-keeper door wegstompen redden. Uit een goede aan val over rechts kogelde Max precies aan de verkeerde kant van de paal. Even kwam er een moeilijk moment voor het Texel-doel. Er werd gemist, maar de bal werd naast gewerkt. Charles stond steeds goed op zijn plaats. Vele aan vallen strandden op buitenspel aan weerszijde. De rust kwam met een 00- stand. Direct na de hervatting kreeg B. over links even vrij uit een slecht genomen inworp en er volgde een gloeiende ko gel op de bovenhoek, maar Charles redde, zij het met moeite. Het was jam mer dat Niék er niet in kon komen. BKC trok ten aanval, kwam binnen het strafschopgebied, waar de scheidsrech ter een overtreding bestrafte met een penalty: 01; na 6 min. Meteen was Texel weg, Wim lanceerde een mooie voorzet, maar Hans was niet meege komen. Texel viel keer op keer aan. BKC werd teruggedrongen. Elenmaal plaatste Wim in het lege doel, maar nog juist was de spil daar om te redden. Texel werd een korte poos terugge drongen. Zo naderde het einde. BKC speelde sterk verdedigend en Texel kon er niet meer doorkomen. De leiding was vrij goed. De verdedi ging speelde goed. Bob. Rennie en Jan de Boer, zowel als Thijs en Rob van der Kooi speelde een goede wedstrijd. Jam mer, dat na het afslaan van T.-aanval- len, de onzen niet altijd goed aansloten. Wim en Max deden goede dingen. Niek was wel de minste. Jan Beerling deed wat veel alleen en schoot dikwijls van te verre afstand. Hans wisselde goede met zwakke momenten. Zo is het voor Texel met de thuis wedstrijden afgelopen. Nu a.s. zondag nog naar Watervogels. Zorg, dat het een goed einde wordt, mannen! DE KOOG 2-YVATERVOGELS 5 2—4 Nadat De Koog in de wedstrijd tegen ZDH zijn kans op de bovenste plaats al had verspeeld, moest zij het zondag op nemen tegen Watervogels 5, dat winnen moest om zich kampioen te kunnen noemen. Bij een gelijkspel zou n.l nog een beslissingswedstrijd gespeeld moe ten worden tegen WGW 4. Zover kwam het eohter niet. De Koog deed het al direct uitstekend en Watervogels moest alles op alles zetten om erger te voor komen. Enkele kansen voor De Koog werden rakelings over en naast gescho ten tot Evert Bonne in de 16e minuut een kansje kreeg, dat hij niet onbenut liet: 10 dus. De achterhoede van Wa tervogels kreeg handenvol werk. Er was een half uur gespeeld toen Dick Kooi man van minstens veertig meter een hoog en hard schot inzond, dat precies onder de lat doorging. Hierbij ging de keeper niet geheel vrijuit, want deze bevond zich te ver voor het doel. Zo leidde De Koog met 20, maar voord it de rust aanbrak wist Watervogels de achterstand te verkleinen tot 21. on danks het feit. dat de linksbinnen, die dit veroorzaakte, beslist buitenspel stond, al ontging dit de scheidsrechter blijkbaar. Watervogels kreeg er zin in en begon iets beter te lopen. De achter hoede van De Koog zorgde er echter voor dat de kansen, die ze kregen geen resultaten opleverden. Na de rust wist Watervogels in de zesde minuut naast De Koog te komen, In de 21e minuut knalde de midvoor van Watervogels weer in: 32 dus. Vijf minuten voor het einde maakte de linksbinnen van Watervogels aan alle onzekerheid een einde en bracht de stand op 42. Wa tervogels werd dus kampioen. De Koog- aanvoerder C. Bonne bood Watervogels zijn gelukwensen aan, wat vergezeld ging van een boeket bloemen. het werk en alleen Wimmie was thuis, de anderen waren naar school. Vader hield om elf uur met het werk op en reed weg. Hij moest nog een paar bood schappen doen, zei hij en zou ons tegen zessen ophalen. Dat gebeurde wel va ker. Om zes uur was hij er natuurlijk niet, en wij maar wachten. Tenslotte kregen we een lift van een vrachtwa gen, die bij ons in de buurt moest zijn. Om half negen waren we thuis en was alles in rep en roer. Toen Bep uit school thuiskwam, lag vader op de vloer in de huiskamer. Hoewel ze verschrikkelijk schrok, heeft ze toch aardig haar posi tieven bij elkaar gehouden. Ze riep eerst Grace, maar die was er niet. Toen is dat nest in de jeep gekropen en naar de Lindsey's gereden. Wat zeg je daar van? En netjes, zonder brokken te maken. Lindsey en zijn vrouw reden toen naar ons en hebben vader in bed gelegd. Toen hebben ze een dokter ge waarschuwd, maar die was er nog steeds niet geweest, toen wij thuiskwa men. Ik heb Klaas toen met de wagen naar de dokter Layton gestuurd. Die was gelukkig thuis en kwam meteen mee, maar intussen was het al bij elven. Hij constateerde een hersenbloeding en heeft diezelfde avond en nacht al het mogelijke gedaan". Marrie dacht na. Ze begon er iets van te begrijpen. Dat het wel eens een keer spaak zou kunnen lopen tussen vader en Grace, had ze al verwacht, toen ze nog thuis was. Maar toen kon het haar niet veel schelen, want wat had zij er tenslotte mee te maken? Harrie vervolgde: „Bep heeft Wimmie heel voorzichtig uitgehoord en uit het geen hij vertelde, konden we zo'n beetje veronderstellen, dat vader en Grace ru- rie met elkaar gehad hebben. Wimmie zei; „Ze schreeuwden erg hard tegen elkaar". Ze hadden de laatste tijd wel vaker ongenoegen. Hij had van haar geld een stuk grond gekocht en dat was helemaal niet naar haar zin. Volgens Grace had hij er veel te veel voo'r be taald. Nu ja, het doet er allemaal wei nig toe. We nemen maar aan, dat ze ditmaal hooglopende ruzie hadden en vader zich zo kwaad maakte, dat hij die beroerte kreeg. Of wat het dan ook was. En dat Grace toen in paniek weggelo pen is. We dachten: ze zal met een paar dagen wel terugkomen, maar tot nu toe hebben we taal noch teken van haar ge hoord. Het staat overigens wel vast, dat John die dag met zijn wagen in de buurt was, want men heeft hem gezien. Waarschijnlijk heeft hij haar opgepikt" „Dat zou er dan op kunnen wijzen, dat Grace al van plan was geweest om er vandoor te gaan", veronderstelde Marrie. „Hadden ze de avond tevoren soms ook ruzie? Wanneer is het eigen lijk gebeurd?" „Vorige week maandag", antwoordde haar broer. „De dag daarvoor wacht eens even.toen zijn we naar de kerk geweest, zonder Grace dan. En Bep, Lien en Wimmie bleven thuis. Het is best mogelijkmaar Klaas en ik zijn in Perth gebleven en met kennissen terug gereden. We waren pas om één uur thuis. Dat weet Bep misschien wel". „Misschien wist vader, dat Grace van plan was om weg te gaan. Laten we dit een ogenblik aannemen. Misschien ging hij daarom maandagmorgen onverwacht naar huis. Om te proberen Grace te bewegen niet te gaan. En toen de ruzie. Boterde het soms niet erg de laatste tijd tussen vader en Grace?" „Welnee, sinds jij weg was al niet meer". „Wat ze ooit in vader zag. „Thuis had ze het ook zo lollig niet. Een moeder, die er nooit was; een va der, die dronk en het met andere vrou wen hield en een broer, die te lui was om te werken. Ik kan wel begrijpen, dat Grace deze mogelijkheid met beide handen aanpakte". Een poosje zwegen beiden en keek Marrie naar de vlakte, die ze passeer den en waar ze niet te herkennen die ren zag lopen. Na enige tijd vroeg ze: „Hoe staan jullie er financieel voor?" Hij haalde zijn schouders op. „Het zelfde. Vader nam veel te veel hooi op zijn vork. Dat nieuwe stuk grond moet helemaal ontgonnen worden. Weet je wat dat betekent? Drie of vier jaar wer ken, voor het wat gaat opbrengen. Ik ga proberen het weer te verkopen. Des noods met verlies. Dan hebben we in ieder geval weer wat geld, want zoals het nu gaat Hij voltooide de zin niet, doch Marrie begreep hem best. Sinds de dag van hun aankomst in Australië was het niet anders als scharrelen geweest. Eigenlijk was men nooit uit de zorgen. Na twee uur rijden over vrij goede, matige en slechte wegen, draaide Harrie de jeep de oprijlaan in en zag Marrie in de verte de houten bungalow in de schaduw der grote bomen staan. Buiten speelden de kleintjes en keken op, toen ze de jeep hoorde. Marrie boog zich naar buiten en wuifde vriendelijk la chend. (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1965 | | pagina 3