Cjrom 'wartsjexels in het harL, Grote belangstelling bij afscheid van S. van Heeringen AGENDA KVP en VVD gaan maandag doelstellingen toelichten VAN TIMMERMAN TOTDIREKTEUR SOCIALE DIENST UITNODIGING AAN ALLE JONGEREN Koelkasten? Gebr Schooi!! DINSDAG 4 MEI 1965 TEXELSE 78e JAARGANG No 7961 Uitgave N.V. v/h Langeveld de Rootf Postbus 11 - Den Burg, Texel - Tel. 2058 Redaktic: Harry de Graaf, Wilhelminalaan 33, Den Burg, tel. 2058, 's avonds 2382. COURANT Verschijnt dinsdags en vrijdags. Bank: Nederl. Middcnstandsbank; Coöp. Boe renleenbank. Postgiro 652, Abonn.pr. ƒ2,65 p. kw. -f 30 ct. incasso. Advert: familieberichten 14 ct. p. mm.; andere advert. 12 ct. p. mm. In aanwezigheid van het gemeentebestuur, raadsleden, personeelsleden van verschillende gemeentelijke diensttakken en vele anderen is donderdagmiddag in „De Oranjeboom" officieel afscheid genomen van de heer S. van Heeringen. Zoals bekend heeft de heer Van Heeringen in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zijn functie bij de Sociale Dienst en het bureau huisvesting neergelegd. De heer Van Heeringen werd door een groot aantal personen toegesproken en verrast met diverse cadeaus. Allen schetsten hem als een plichtsgetrouw ambtenaar, die zijn taak op de best mogelijke wijze heeft vervuld, ondanks het feit, dat hij de ambtelijke opleiding nooit heeft gevolgd. Burgemeester C. De Koning toonde zijn capaciteiten op de hoogte was. De zich verheugd over de zeer grote be- beslissing om hem indertijd te benoe- langstelling, die voor het afscheid van de heer Van Heeringen bleek te be staan. De burgemeester schetste de merkwaardige carrière van de schei dende ambtenaar, die in 1928 als mees terknecht in dienst van het aannemers bedrijf J Drijver is begonnen Jaren lang was hij timmerman en deed zijn werk tot grote tevredenheid. In 1944 echter begon hij belangstelling te tonen voor het administratieve beroep en werd hij boekhouder. Per 1 februari 1948 kwam hij in dienst van de ge meente Texel, waar hij werd belast met de zorg voor oorlogsslachtoffers en de woningdistributie. De vaste aanstelling volgde in 1954. In 1959 werd hij admi nistrateur van de Sociale Dienst, waar na in 1962 de bevordering tot commies I kwam. Dit jaar werd zijn carrière be kroond met de benoeming tot directeur van de Sociale Dienst, zoals deze in zijn nieuwe vorm op grond van de Bijstand- wet functioneert. Machtige carrière De heer De Koning sprak van een „machtige carrière" en vond het een eer een figuur als Van Heeringen te mogen huldigen. In de rij van functies, die de scheidende directeur heeft ver vuld. was er éèn wel bijzonder moeilijk: die als woningambtenaar en secretaris van de woningcommissie. Belast met het toewijzen van woningen en het aanwijzen van de meest dringende ge vallen, werd van hem een groot sociaal besef geëist. De woningnood bracht mee, dat hij veel meer mensen heeft moeten teleurstellen dan helpen Niet steeds waren de betrokkenen, die zich soms „genomen" voelden, in staat deze beslissingen te aanvaarden en er zijn op het huisvestingbureau dan ook vaak harde woorden gevallen. De burgemees ter vertelde dat hij had vernomen, dat de heer Van Heeringen in de loop der jaren maar liefst 1428 aanvragen om woningruimte heeft moeten afwijzen, hetgeen een even groot aantal teleur stellingen betekende. „Ik weet dat dit moeilijk is geweest en ik weet ook dat de heer Van Heeringen onder de druk van de nood waarmee hij werd gecon fronteerd. heeft geleden!", aldus de heer De Koning. „Het gemeentebestuur en de raad hebben steeds een groot ver trouwen in de heer Van Heeringen ge had, hoewel men aanvankelijk niet van KINDEREN HAALDEN TULPEN WEG Zondag heeft de Rijkspolitie een drie tal meisjes van elk 12 jaar aangehou den in verband met het feit. dat zij van het land van de heer .F. L. de Grave een grote hoeveelheid tulpen hadden ge plukt. De meisjes slaagden erin de bloe men weg te halen ondanks de alarmin stallatie die op het perceel is aange bracht. Door een toevallige omstandig heid kon de identiteit van de dadertjes achterhaald worden, zodat zij van hun bloemen weinig plezier hebben gehad. Proces verbaal is opgemaakt. Het pluk ken van bolbloemen en zelfs het weg halen van grote hoeveelheden bollen, komt in toenemende mate voor Nog onlangs werden in de nacht bij een Texelse bollenkweker honderden hya cinten en tulpenbollen uit de grond ge trokken en meegenomen. De daders konden toen niet worden gegrepen. Donderdag 6 mei Den Burg, Jeugdherberg Panorama. Huishou delijke voorlichting. Oud-cursistendag 10 tot 16 uur. Vrijdag 7 mei Den Burg, Dorpshuis. Fotoclub. Den Burg, De Oranjeboom, vergadering voor aandeelhouders N.V TESO. Zaterdag 8 mei De Koog, De Bremakker, Lezing over archeologie. De Koog, Buteriggel. Zondag 9 mei MAB-club. puzzclrit voor kampioenschap. men bleek spoedig een juiste te zijn ge weest. Tot in de allerlaatste tijd heeft de heer Van Heeringen zich een voor uitstrevend en actief man getoond. Bij de veranderingen, die de nieuwe bij- standwet meebracht, heeft de heer Van Heeringen een zodanige rol gespeeld, dat de cude sociale dienst lang voor dat dit op grond van de nieuwe wet moest, werd aangepast aan de nieuwe situatie". De scheldende ambtenaar kreeg daar op een fraai geschenk aangeboden: twee fauteuils. De burgemeester zei te hopen, dat de heer Van Heeringen nog vele jaren de gelegenheid zal hebben, om in deze fauteuils van zijn rust te genieten. Precies pas Namens de gemeenteraad sprak de heer F. L. de Grave. Hij merkte op, dat de heer Van Heeringen zich in zijn ambtelijke functie in meerdere opzich ten juist zo heeft gedragen als daar voor. Als timmerman en ambtenaar was hij precies en streefde er naar alles passend te maken. Zijn werkwijze was evenwichtig en ook in de moeilijkste situaties bewaarde hij zijn kalmte. De heer P. Beemsterboer sprak na mens het gemeentepersoneel. Hij bena drukte de zeer goede verhouding, die de scheidende directeur had met al zijn collega's in de verschillende diensten. Van Heeringen heeft voortdurend laten blijken over een soepele geest te be schikken. Hij wist zich in de meest uit eenlopende situaties te verplaatsen, zo- LOOS ALARM Kort na het begin van de af scheidsreceptie van de heer S. van Heeringen klonk plotseling in de zaal van „De Oranjeboom" sirene- geloei. Dit deed twee brandweer mannen onder het publiek de zaal uitstuiven teneinde telefonisch te kunnen informeren waar de brand was. Even later kwamen ze terug, enigszins ontdaan, want er was hun met klem verzekerd, dat geen der drie sirenes in Den Burg in werking was geweest. Het raadsel was snel opgelost, want het sire- negehuil bleek te zijn voortge bracht door het elektronische flitsapparaat van de fotograaf van de Texelse Courant Bij het opla den van de condensator, na iedere flits, klinkt inderdaad een angst wekkend gehuil, dat reeds meer dere malen verwarring heeft ver oorzaakt Het merkwaardige toeval wilde donderdagmiddag, dat een uurtje na het beschreven „loos alarm" juist bij het einde van het officiële deel van de re ceptie, de échte brandsirene ging loeien. De fotograaf was niet meer in de zaal dus nu MOEST het echt zijn Weer informeerden de wak kere brandbestrijders om te ver nemen, dat het nu een proefalarm gold, teneinde de nieuwe sirene aan de Beatrixlaan te proberen.. dat hij ook de jongste overgang van armenwet naar bijstandwet op voorbeel dige wijze heeft doorstaan Als voor beeld van zijn veelzijdigheid noemde de heer Beemsterboer het vermogen om zonder daartoe een opleiding te hebben gehad direct de voorgeschreven amb telijke schrijfstijl te beheersen. Ook de heer Beemsterboer wenste de scheiden de directeur nog vele rustige jaren toe en bood hem een tuinameublement aan, een geschenk van alle collega's. (Zie vervolg pagina 2) Texels enige koeltechn. bureau telefoon 2550 - Den Burg Zoals bekend wordt op het ogenblik gewerkt aan de samenstelling van een Texelse jeugdgemeenteraad. Daartoe is een commissie „Jeugdgemeenteraad" be noemd, bestaande uit mevr. A. van Dijk- de Wolf en de heren J. Th. Witte en F. Plantinga. Nog voordat de uiteindelijke raad is geformeerd, organiseert deze commissie in samenwerking met de plaatselijke partijfracties enkele poli tieke avonden. De eerste avond zal maandag 10 mei worden gehouden in de fraaie vergaderzaal van het nieuwe T.E.M.-kantoor aan het Schilderend. Uitgenodigd zijn enkele vertegenwoor digers van de Texelse afdelingen van de KVP en VVD. Zij zullen in de gelegen heid worden gesteld de doelstellingen van hun partij toe te lichten. Dit ge beurt naar aanleiding van een desbe treffend verzoek, geuit door dc bezoe kers van de politieke voorlichtings avond op 3 maart j.l. in de „Vergulde Kikkert". Het programma voor de avond luidt als volgt: Opening om acht uur, waarna de uiteenzettingen volgen van de uitge nodigde vertegenwoordigers. Na de koffiepauze zal worden gediscussieerd o.a. over de vraag of speculaties met grond en huizen, zoals die zich de laat ste tijd (ook op Texel) voordoen, mo gelijk moeten blijven of dat overheids- H.B.S. WINNAAR SCHOOLVOETBAL De RHBS Texel werd woensdag win naar van de school voetbalwedstrijden. Het HBS-team heeft een wisselbeker alsmede een kleinere beker gekregen. Tweede werd de ULO-school. BROMFIETS BOTSTE OP TAXI Zondagmiddag om ongeveer kwart voor zes reed de 19-jarige G. J. Wester- laken uit de P.H. Polder met zijn bromfiets tegen de door de heer J. Dijk- sen bestuurde taxi van de fa. J. Reij. Het ongelukje gebeurde op de hoek We verstraat-Parkstraat De uit de Park straat komende bromfietser maakte een te wijde bocht naar rechts, zodat hij de van rechts komende taxi niet kon ont wijken De taxi werd aan achterbumper en linkerachterspatbord beschadigd; de brommer werd iets ontzet. Persoon lijk letsel deed zich niet voor. Zoals be kend is het rijden met een in werking zijnde bromfiets op zondag in het cen trum van Den Burg verboden. De po litie maakte proces verbaal op. maatregelen gewenst zijn. Voorts zal getracht worden een antwoord te vin den op de vraag of de verder gaande in menging van de overheid in steeds meer onderdelen van het dagelijks be staan gewenst of noodzakelijk is. Een inleiding zal worden gehouden door mevrouw A van Dijk-de Wolf. De dis cussie zal worden geleid door de heer F. Plantinga. De commissie „Jeugdge meenteraad" roept bij deze alle jonge ren van 18 jaar en ouder op de avond te bezoeken. Zij acht het van het groot ste belang, dat men zich enig inzicht in de politiek verwerft om volgend jaar bij de staten- en gemeenteverkiezingen een werkelijke keuze te kunnen doen. Dit artikel geldt dus als uitnodiging; er worden geen aparte convocaties ver zonden BROMFIETS VERDWENEN DE COCKSDORP De heer Dick Graaf uit Den Burg stalde zaterdag avond de bromfiets, die hij van zijn vriend had geleend, in de tuin van het huis van zijn broer te De Cocksdorp. Toen hij weer wilde vertrekken, bleek het voertuig te zijn verdwenen. Dit moet gebeurd zijn tussen 22.00 en 23.30 uur. Er wordt naarstig naar de dader ge zocht. SAMENVATTEND PROGRAMMA 5 MEI 1965 Het bestuur van de Stichting Festival Texel heeft in nauwe samenwerking met de verschillend dorps- en feest commissies het programma voor 5 mei vastgesteld Den Hoorn 8.30-9.00 uur muziek van de kerktoren; 8.45 uur opstellen allegorische optocht; 9.00 uur vertrek van de optocht. 10 00-10.30 uur kinderspelen (6 tot 9 jr.) 11 30-12.15 uur wedstrijd voor heren (30 jaar en ouder) 13.30-13.45 uur optreden van de drum band „D.E.K." 13.45-15.30 uur spelen voor dames en heren (16 tot 30 jaar); 15 30-16.30 uur kinderspelen (10 tot 13 jaar) 16.30-17.00 uur damesspelen (30 jaar en ouder) 17.00-17 30 uur jongens- en meisjesspe- len (13 tot 16 jaar). 19.30-20 30 uur telefoonquiz. Oosterend Om 9.30 uur zal er in de Herv Kerk te Oosterend een herdenkingsdienst ge houden worden. Den Burg 8.00-8.10 uur Klokgelui op alle dorpen en waar mogelijk aansluitend mu ziek van de toren. 10.00 uur Wezentuin. Centraal jeugd- appèl. Ceremonieel vlaghijsen. Zin gen van een aantal vaderlandse lie deren door de schooljeugd 10.30 uur Groeneplaats. Feestmarkt ge organiseerd door de gezamenlijke jeugdverenigingen van het eiland. 13 30 uur Wezenland Ringsteken met trekkers door de Ver. van oud leerlingen van de landbouwschool. Deelnemers kunnen zich opgeven bij het bestuur van de vereniging. 14 00-i5.45 uur Voetbalwedstrijd „De Mok"-„Rest van Texel", onderbro ken door een gymnastiekdemon- stratie van 14.45-15 00 uur. 14.30-15 45 uur Volleybaltoernooi op het schoolsportveld 14.30-14.45 en 15.00-15.15 uur Judo- en Jiu-J i t su-demonstraties. 15.00-17.00 uur Tentoonstelling „1940- 1945 in beeld" opengesteld voor het publiek in de LTS aan de Emma- laan 15.15-15.45 uur Demonstratie ponyclub „De Kleppertjes" 15.40 uur Start van een veldloop over 4 km lengte, waarvoor inge schreven kan worden door perso nen van 16 jaar en ouder. Opgaven en inschrijvingen voor deze veld loop worden ingewacht bij de heer J. M. de Vries, jeugd- en recreatie consulent. 16.00 uur Touwtrek wedstrijd voor da mes en heren tussen teams van de verschillende dorpen. De toegangsprijs voor de verschillende sportevenementen zullen 2 kwartjes voor ouderen en 1 kwartje voor kinde ren tot 14 jaar bedragen. 19.30-20.30 uur TELEFOONQUIZ. Zie voor toelichting elders in dit blad. 21.30-22.15 uur volgt een verrassings onderdeel, waarover nu nog geen mededelingen kunnen worden ge daan 22.15 uur Volgt een bal-champêtre op de Groeneplaats m.m.v. één van de draaiorgels van de heer Zwan. Het bestuur van de Stichting Festival Texel acht het niet mogelijk een ver vangend programma vast te stellen in het geval van slecht weer. Zo enigszins mogelijk zal het programma dus door gang vinden, ongeacht de weersomstan digheden. Slechts bij bijzonder slecht weer zal het feestprogramma of bepaalde onder delen ervan geannuleerd moeten wor den. AANWIJZING CANDIDAAT-DEURWAARDER Bij besluit van de Minister van Jus titie d.d. 21 april 1965 is goedgekeurd het verzoek van deurwaarder Prins tot aanwijzing van de heer H. Vermeer te Den Helder tot toegevoegd kandidaat deurwaarder. AFSCHEID EN INTREDE DS. TH. VAN VEEN Ds Th van Veen heeft zondag 2 mei afscheid genomen van de doopsgezinde gemeente van Leeuwarden en zal ovei vier weken. nl. zondag 30 mei a.s., na vooraf in diezelfde dienst te zijn inge leid door de voorzitter van de kerke- raad, intrede doen als predikant van de doopsgezinde gemeente van Utrecht, waar hi) beroepen is in de vakature van ds. C. F. Briisewitz, die sinds 1 januari van dit jaar hoofdpredikant bij de in richtingen van het ministerie van jus titie (gevangeniswezen^ is. Theodorus van Veen werd in 1915 te Amsterdam geboren Hij bezocht eerst een vijf-jarige h.b.s. B in de hoofdstad, deed daarna staatsexamen gymnasium A. en studeerde vervolgens nog theolo gie aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam, waar hij in oktober 1940 zijn kandidaatsexamen aflegde en aan het doopsgezind seminarium, eveneens te Amsterdam. Nadat de heer Van Veen in 1942 was aangesteld tot proponent bij de Algemene Doopsgezinde Sociëteit werd hij op 27 september van datzelfde jaar (1942) door ds. Fr. Kuiper, toen nog predikant te Alkmaar, te Heerlen bevestigd als predikant van de doops gezinde gemeente van Zuid-Limburg. Op 26 januari 1947 verwisselde ds. Van Veen deze gemeente met die op het eiland Texel en sinds 31 mei 1953 dient h.j de doopsgezinde gemeente van Leeuwarden. GOUDEN RING AAN EG-TAND In de werkplaats van hel Loon- werkbedrijf „Texel" vond de heer J. Grisnigt zaterdag aan een der tanden van een eg een gouden ring. De ring was licht beschadigd en vertoonde de inscriptie: W. J. 8-6-37. De dag tevoren was de eg gebruikt op bouwland van het be drijf van Jac. Vlaming, „De Bol" in de polder Het Noorden. Het is dus piogelijk dat de ring daar in de grond zat, hoewel het kleinood ook langere tijd aan de eg heeft kunnen zitten en van een ander perceel afkomstig kan zijn. Het land in Het Noorden was vroeger weiland. De ring kan bij het hooien zijn verloren. Men heeft de betekenis van de initialen nog niet kunnen vaststellen. Omdat de erbij staande trouw- of verlo vingsdatum niet bijzonder oud is, is het mogelijk dat door deze pu- blikatie de oorspronkelijke bezit ter zich meldt. GROENTEHANDELAREN VLIEGEND NAAR AMSTERDAM Op uitnodiging van de importeur van Jaffa-sinaasappelen vlogen vorige week 23 Texelaars, groentehandelaren met familieleden en personeel, naar Amster dam, om daar een feestavond, dc zg. Jaffanale, te bezoeken. Het was niet dc eerste keer dat de importeur van de be kende sinaasappelen een dergelijke kostbare reclamestunt uithaalde. Vorig jaar werd een aantal Texelse groente en fruithandelaren per vliegtuig naar Amsterdam gebracht. Toen werd een kleiner toestel gebruikt, zodat slechts een negental personen van het buiten kansje kon profiteren. Voor de 23 van vorige week werd gebruik gemaakt van een DC 3 (Dakota) van Martins Air Charter. Op de foto ziet men: W. C. en H. S. Maas, J. Zoetelief, M. A. Maas, J. M. Bakker, P. Daalder, mevr. C. Daal der-van 't Hoog, J. Daalder, G. A. Jon- gejan, K. Eelman, mevr. G. Eclman- Timmer, K. Burger, W. van Tatenhove, H. W. van Tatenhove, A. Vos, D. Drij ver, S. Duinker, B. v.d. Vis, C. Schoen maker, N. Bakker en N. Halsema. De overige plaatsen werden ingenomen door vertegenwoordigers van de maat schappij en enkele journalisten. De vol gende dag werd het gezelschap op de zelfde wijze weer naar Texel terugge bracht.

Texelsche Courant | 1965 | | pagina 1