GEHAKT Morgenavond teletoonquiz I DE CANDY SUPER AUTOMATIC 5 ten verpleeghulp Inschrijving nieuwe leerlingen gesloten Keurslager EYK Indesit koelkasten Fa. Gebr. SCHOORL St. Jozefschool schoolvoetbalkampwen lyóö „1940-1945 IN BKELD" BAKKER S IJZERHANDEL BRONZEN MEDAILLE VOOR PLICHTSGETROUW WERKNEMER Zaterdagmiddag ontving de heer J. S. G. Gieles uit handen van burgemeester C. De Koning de bronzen medaille, ver bonden aan de orde van Oranje Nassau. Het lintje werd hem opgespeld tijdens een receptie, die hem door de Bouw materialen- en brandstoffenhandel J. C. Rab N.V. werd aangeboden in verband met zijn veertig-jarig jubileum als werknemer bij deze onderneming. De feestelijke bijeenkomst die werd gehou den in één der zalen van hotel „De Graaf" te Den Burg, werd bezocht door zeer vele personeelsleden van Rab N.V. met hun echtgenotes. Burgemeester De Koning zei te heb ben vernomen, dat Gieles tot grote te vredenheid van zijn werkgever zijn taak heeft verricht in de afdeling brandstoffen van de N.V. en later te vens als beëdigd weger en boekhouder. De jubilaris is een man. die de publi citeit schuwt en het liefst zou hij dan ook niet zijn gehuldigd. Het had de Koningin evenwel behaagd de heer Gieles te eren met de bronzen medaille. De heer J. C. Rab greep daarop de gelegenheid aan om te herinneren aan het jaar 1925 toen Gieles in dienst kwam. De nu tot een der grootste za ken van Texel uitgegroeide onderne ming telde slechts enkele werknemers, waarvan Gieles en zijn broer deel uit maakten. Een zeer moeilijke periode maakte de zaak in de jaren dertig door, toen de crisisomstandigheden de direc tie zelfs tot loonsverlaging noopten. Een opleving kwam in 1938 toen verdedi gingswerken werden aangelegd. Niette genstaande de moeilijkheden bleven de gebroeders Gieles tot op de dag van vandaag hun taak trouw verrichten. De heer Rab overhandigde zijn jubilerende medewerker een plaquette van de Ver eniging van Handelaren in Bouwmate rialen in Nederland met de bijbehoren- oorkonde alsmede en enveloppe met in houd als geschenk van de zaak Namens het personeel sprak de heer J. Witte vriendelijke woorden van er kentelijkheid Hij overhandigde een aantal stukken tuingereedschap, waar onder een grasmaaimachine. Mevrouw Gieles werd verblijd met bloemen. JEUGDMARKT OP GROENEPLAATS Morgen om 10.30 uur zal een jeugd- markt gehouden worden. Er zullen olie bollen te koop zijn. De handwerk- en hobbyclub van Oudeschild komt met een jeugd kermis; er zullen f eestmutsen, speldjes, ballonnen enz. verkocht wor den. Verder is er koekhakken en een spijkerbalk. Een deel van de opbrengst komt ten bate van de jeugdaktie „Cey lon". georganiseerd in samenwerking door de Nederlandse Jeugdgemeen schap en de N.O.V.I.B TEXELAARTJl S Speciaal voor gelegen heidsaanbiedingen. i regels ƒ1,elke regel ir.èér ƒ0.25. Onder adres te bevr (niet eerder dan 11 u in Boekh en ondei nummer 0.25 meer (NB. voor in deze kolom geplaatste zaakadverten ties geldt het normale millimetertarief). Zolderopruiming, lom pen, ijzer en metalen. J. Jongedijk. Schilderend 60 telefoon (02220) 2777 De leukste herinnering is een trouwfoto in kleu ren, gemaakt bij het or gel. Voor uw zilveren, gouden of diamanten bruiloft. jubilea. enz. Laat het orgel komen. Tel. 312 De Koog Te koop z.g.a.n. zee bruin leren damesjasje, m. 44. Prijs ƒ70,Oude schild, De Ruyterstr. 65. Te koop bintje A 35-45, plm. 1000 kg. Jac. Dros, „Propagatie", Eierland Te koop t.e.a.b. Ford Prefect, in pr. st., nw. accu, pr. banden. Leuke wagen, leuke prijs. De Gouden Reaal, Den Hoorn, tel. (02226) 336 Prisma dameshorloge verloren, gaande Park- straat-Wilhelminalaan 10. N. van Egmond Met grote blijdschap ge ven wij u kennis van de geboorte van onze doch ter en zusje Engeliena Grietje (Elsje) A. Dijker M. C. Dijker- de Bruijn Janneke en Marijke Herenstraat 6, Den Hoorn Texel, 2 mei 1965 Met grote blijdschap ge ven wij u kennis van de geboorte van onze doch ter en zusje Cor*y Yvonne J. van Wijngaarden W. van Wijngaarden- Hutjes Heemskerckstraat 5, Oudeschild, Texpl, 2 mei 1965 Met blijdschap en dank baarheid geven wij ken nis van de geboorte van een zoon Cornells Anne A. J. Schade •T. Schade-Zijlstra Texel, 28 april 1965, Trompstraat 24, Oudeschild. GEMEENTE TEXEL In huize „Irene" kan geplaatst worden een Basiswedde per maand ƒ362,tot ƒ413,(3 perio dieke verhogingen). Salaris bij een leeftijd van tenminste 23 jaar ƒ478.90 per maand. Bij minderjarigen wordt een jeugdaftrek toegepast. Nadere inlichtingen bij de directeur van de Sociale Dienst Texel, De Zes te Den Burg Sollicitaties binnen een week te zenden aan de bur gemeester van Texel te Den Burg. RIJKS HOGERE BURGERSCHOOL EN MIDDELBARE SCHOOL VOOR MEISJES TE DEN HELDER. Directeur drs. J. E. W Spronk. Opleiding voor Diploma II.B.S.-A 5-j. cursus H.B.S.-B 5-j. cursus M.M.S. 5-j. cursus voor de nieuwe cursus kan dagelijks geschieden van 9.00 - 16.00 uur aan het schoolgebouw, Timor- laan 45. bij voorkeur vóór zaterdag 19 juni. De aanmelding kan ook schriftelijk geschieden. Het schriftelijk gedeelte van het toelatingsexamen zaï plaatsvinden op maandag 28 juni en dinsdag 29 juni in het schoolgebouw. Omtrent de mogelijkheid toegelaten te worden tot een hogere klas van de H.B.S. of M.M.S. verstrekt de directeur dagelijks inlichtingen tijdens de schooluren. Aanvang der cursus dinsdag 7 september 1965 WOENSDAG 5 MEI WEGENS NATIONALE FEESTDAG Daarom dinsdag gehakte per 500 gram ƒ2,00 GROOT AANTAL ZEER LICHT BESCHADIGDE tafelmodel van ƒ338,voor 279,- 125 liter. 5 jaar volledige garantie. TELEFOON 2550 rt, t jT 11 Ifl/ZC TENTOONSTELLING In een tweetal lokalen van de nieuwe CANDY SUPERAUTO WA T geeft u voor slochtaf 20. £m meer: 10 volledig nleuv. woaprogrommo e outo- motischo wosmlddolert- toevoeging, veranold® centrlfugo-gong (mot een xeer groot droogt». percentage ven 63VO. kouzotocte voor 6 kg voor uw grote was en... 3 kg voor uw tussendoorwasjos. Do candy Super Automa- öc 5 blodt het toppunt van moderne was techniek. VERKRIJGBAAR BU: Den Burg Texei O.l.s. Den Burg-Den Hoorn: Ondanks een duidelijk veldoverwicht van Den Burg werd er niet gescoord. Na verlenging was de stand nog steeds dubbelblank, zodat strafschoppen de beslissing moesten brengen. Den Hoorn deed dit het beste en plaatste zich daar mee in de finale. St. Jozefschool-School met de Bijbel: Nadat Oosterend de leiding had ge nomen, bleek toch al gauw, dat de Jozefschool de betere ploeg was. De eindstand werd 31 in het voordeel van de Jozefschool. 0.1.s. Den Burg-School met de Bijbel Door een verdiende 20 overwinning verzekerde Den Burg zich van de derde plaats. Oosterend moest genoegen ne men met een eervolle vierde plaats. St Jozefschool-Den Hoorn In deze finale heeft Den Hoorn uit stekend partij gegeven. Pas na de rust kon de St. Jozefschool het kampioen schap veilig stellen met twee doel punten. Eindstand: 1. Sint Jozefschool 2. O.l.s. Den Hoorn 3. O.l.s. Den Burg 4. School met de Bijbel Oosterend. De St. Jozefschool zal op woensdag 5 mei te Alkmaar deelnemen aan de wedstrijden om het kampioenschap van Noord-Holland. UITSLAG VISWEDSTRIJD De eerste viswedstrijd van dit sei zoen. zondagmiddag gehouden bij de Hornt, leverde de volgende uitslag op; 1. S. Langeveld 2. M. Heerschap; 3. Mej. De Vries, 4. P. Vlaming. Er waren ongeveer dertig deelnemers. 23 mei wordt de volgende wedstrijd gehouden. Het eiitul van de .-nut Jozefschool, dat dit jaar het sclioolvoetöalkampiocnschap ver overde. Achterste ry van links naar rechts: trainer F. Zccgers, Timo van Heerw aarden, Sjaak Schrama, Koos Witte, Jos W esse is, Henk Leyen, Ficter Duin, de heer F. Th. Luycks (hooid van de school) en Kees Duin. Voorste ry: Jan Josef Kuip, Kichard Bakker, Paul van Sam beek en Hans Kagcr. in verband met bet 2U-jange bevrijd mgsfeest is door de Stichting Festival Texei in alle stilte een evenement voor bereid, dat zeer waarschijnlijk bet hoog tepunt van de dag zal gaan vormen. D e Jfi'i' zal gedurende een uur, van 7.30 tot 8.30 uur op woensdagavond alle dor pen met een speciale telcioonverbin- dmg met elkaar verbinden. Het geluid ervan zal worden versterkt, zodat de vragen en antwoorden van de verschil! cnüe dorpen in alle dorpen hoorbaar zullen zijn. Door de verschillende dorps- en feest commissies zijn teams samengesteld, die drie of vier theoretische vragen te beantwoorden zullen krijgen. De teams hebben de navolgende sa menstelling: Den Burg: Mevr. Van Heerwaarden- Gieles, mevr. Brügemann en de heren J. G. de Winter, G. Bakker en S. Keij- ser; De Waal: de heren A. Dros. C. Bakker, C. Witte, P. Roeper, Jac. van Heer waarden; Den Hoorn: mevr. Van Wolferen en de heren W. H. Bakker, F. Zwanenburg, ds. Oskamp en S. Lap. De Cocksdorp: mevr. W. F. Kikkert- Neuteboom, mevr. Meindertsma en de heren J. J. Westdorp en pastoor Brink man. Oudeschild; mevr. J, Koning-Bruin, mej. T. Blom en de heren Fr. Schellin- ger, J. Th. Boom en Th. R. Hin; De Koog: mevr. J. Eelman-Vermeulen en de heren C. Groenhof. M. Mantje, R. Daalder en ds. Waardenburg; Oosterend; de heren Ds. Beerthuis, C. i-.. jl'.o. aan de Lmmaiaan staan momen teel een tweetal exposities opgesteld over oorlog, bezetting en bevrijding. De eerste collectie neeit oetreKKing op het uonogsgeoeuren in iNederland. zij werd samengesteld door net Rijksinstituut voor uonangsdocumentatie te Amster dam. De collectie bestaande uit toto's, documenten en amches geeft een uiter mate representatiei beeld van het oor logsgebeuren. oaarnaast is een bescheiden expositie ingericht van documenten, bekendma kingen en toto s, waaruit een beeld te voorschijn Komi van de aanrakings punten van Texel met het oorlogsge beuren. Al bij ai is toch een byzonder uucressante collectie verkregen, die stellig ook nog wei voor uitbreiding vat- oaar is. De tentoonstelling zal voor het pu bliek toegankelijk zijn tegen een entree \/an j u,ai» en wei op de voigenae dagen, woensdag o mei: s nuddags van 3-5 uur; üo.iueraag b mei: 's avonds van - iU uur; vnjuag 7 mei: 's avonds van i - 10 uur. Wanneer de belangstelling daartoe aameioing geelt, is hei mogenjk dat de lentoonslenmg ook nog in de loop van de daarop volgende week opengesteld zal worden. Het ligt in de bedoeling dat de scnooikinderen de expositie in schoolverband bezoeken. Riemer, J. Daalder, J. C. Roeper en P. v.d. Vis Jzn. De quiz zal kort door de burgemees ter worden ingeleid. De antwoorden op de gestelde vragen zulten beoordeeld worden door een jury, bestaande uit de burgemeester, mevr. v.d. Lijk-Bierens en de heer W. Aibers. De vragen zuilen direkt beant woord moeten worden. Zou het team het antwoord op een bepaalde vraag scnuldig blijven, dan mogen de toehoor ders in de zaal behulpzaam zijn, zij het dan dat een en ander wel zeer snel moet gebeuren. Er wordt nl. op tijd gewerkt. in aast de theoretische vragen zullen een drietal praktische opdrachten vervuld moeten worden, waarbij de medewer king wordt verwacht van de gehele be volking van ieder dorp. Deze opdrachten worden kort voor half negen medegedeeld, terwijl de op drachten voor half 10 vervuld moeten zijn. De jury heeft zitting in „De Oranje boom" tot half negen en zal daarna plaats nemen op het terras van hotel „De Lindeboom-Texel". De teams van de dorpen hebben respectievelijk zitting in Oudeschild in het dorpshuis 't Skil- tje. De Koog in hotel „De Toekomst", De Cocksdorp in hotel „Kikkert", Den Hoorn in het dorpshuis „De Wald hoorn", De Waal in het dorpshuis „De Wielewaal" en in Oosterend in „Jatry". De verschillende zalen zijn niet toe gankelijk voor kinderen beneden twaalf jaar zonder geleide. Belangstellenden dienen beslist vóór half acht aanwezig te zijn. Vertragingen zijn funest. S.V.O. TRAINT WEER OOSTEREND Donderdagavond om half acht zal S.V.O. weer trainen. Ieder wordt verwacht. BOLLENSTRO VERBRAND Een niet voorzien onderdeel van het programma van Koninginnedag was een brandje op net land van de heer Fr Huisman in Ongeren. Omstreeks 11 uur raakte een hoeveelheid van ca 9 ton bollendëkstro in brand, doordat een zoontje van de familie Huisman in de onmiddellijke nabijheid van de kurk droge hoop met vuur aan het spelen was. De brandweer werd gealarmeerd, maar het vuur greep zo snel om zich heen dat blussen zinloos werd geacht. Omdat de wind in een gunstige hoek zat en voor de omgeving geen gevaar bestond, liet men deze voortijdige meierblis rustig uitbranden. AFSCHEID S. VAN HEERINGEN (Vervolg van pagina 1) Voorts werd het woord gevoerd door de heer B. Fels, hoofd van het bureau Noordholland van het Ministerie van Cultuur, recreatie en maatschappelijk werk. De heer Fels had achttien jaar met de heer Van Hecnngen samenge werkt, o.a. in het belang van de oor logsslachtoffers. De volgende spreker was de heer A. J. W. van der Does, contactambtenaar van het Ministerie van Sociale Zaken, gevolgd door de heer C. lest, voorzitter van de afdeling Den Helder en omstre ken van de AVO. Laatstgenoemde over handigde een geschenk onder couvert. Teamgeest In zijn kwaliteit van voorzitter van de woningcommissie sprak de heer Alb. Dros afscheidswoorden tot de heer Van Heeringen. Hij schetste de goede team geest die tussen de heer Van Heeringen en de leden van de commissie had be staan. Hij overhandigde als geschenk een klok. Ook de heer K. Stoepker, hoofd van het Arbeidsbureau te Den Burg, ge waagde van de goede samenwerking met Van Heeringen. Hetzelfde deed de heer J. Veldstra, directeur van ge meentewerken. In een geestig toe spraakje vertelde hij binnen enkele ja ren ook gepensioneerd te zullen zijn en dan de heer Van Heeringen graag te willen helpen bij de bouw van zijn woning. Zeer lovend over de heer Van Heeringen liet ook de heer C. A. Kac- zor zich uit. Als oud-bestuurslid van de Sociale Dienst kou hij zich goed inden ken hoe zwaar de taak van Van Heerin- gen is geweest. De heer M. L. Kempe naar, die de heer Van Heeringen op volgt als directeur van de Sociale Dienst toonde zich dankbaar voor de koiie, maar zeer nuttige opleiding, die hij m de afgelopen maanden van de heer Van Heeringen heeft mogen ont vangen „Importeur" Tenslotte sprak de heer J. Drijver, de man die zoals hij zei de heer Van Heeringen indertijd op Texel heeft ge ïmporteerd. „Van Heeringen was een goed timmerman, later een goed amb tenaar en nu dreigt hij wéér timmer man te worden!" aldus de heer Drijver, die hem lachend aabood om weer bij hem in dienst te treden. De heer Van Heeringen wees dit echter van de hand. De opleving van het oude beroep duurt zolang als nodig is om het eigen huis te bouwen. De heer v. Heeringen toonde zich dankbaar voor de tot hem gespro ken woorden en de geschenken. Na dit officiële gedeelte werd de rest van de middag onder het genot van spijt en drank in gezellige sfeer doorgebracht. Onder dc velen, die van de heer S. van Heeringen afscheid namen, was ook de heer M. L. Kempenaar, die hem als directeur van de Sociale Dienst opvolgt.

Texelsche Courant | 1965 | | pagina 2