Taxi VEEL LIEFS VAN RONNIE Een „rot" gezicht 2525 Avond vierdaagse 1965 Nuyens Fa. Mosk Zn woonhuis rubriek voor LANDBOUW en VEETEELT De bijZOndere choco,ade en de uitzonderlijk frisse mint maken Trim tot een ongewone versnapering, tot een verfijnde verfrissing voor jong en oud. vloerkleden vloerbedekking Sckagen warme gebakken vis landbouw- vakantiebonnen landbouw- vakantiebonnen OiuliT kt ie >an 0. >an Gwmingi'M Mijn excuus voor de wat onparlemen taire kop in dit artikeltje. Het is een letterlijke weergave van een opmerking, die verbonden was aan een verzoek, dat mij j.l. maandag werd gedaan. Dat verzoek luidde als volgt. „Je mag wel weer eens wat schrijven over de stekels. Het is op het moment weer heel erg. En ik vind het toch zo'n rot ge zicht". Er is alle reden voor een dergelijk verzoek, want inderdaad prijken er Van het bestuur van de Wandelsport vereniging „Het Gouden Boltjc" ont vingen wij de volgende beschrijving van de route van de Avondvierdaagse 1965. Zaterdagmiddag wordt van 2-4 uur in hotel „De Zwaan" gelegenheid gegeven om zich te laten inschrijven. Men wordt verzocht zoveel mogelijk van deze laat ste voorinschrijving gebruik te maken. Wanneer men zich eerst bij de start op 21 juni meldt, bedraagt het inschrijfgeld ƒ0,50 méér. Iedere avond van deze vierdaagse avondwandeling kan worden gestart vanaf half zes in de Wezentuin te Den Burg. Maandag 21 juni 1965: 15 km.. Parkstraat, Weverstraat, Julianastraat, Wil'helminalaan, Hallerweg, Kadijks- weg, Spangerweg, Weg door de Nes, Achtertune, Kerkstraat, Kerkplein, Oesterstraat, Vliestraat, Oosterender- weg, Waalderweg, Witte Kruislaan. Ko- gerstraat, Binnenburg, Groeneplaats, Parkstraat, Wezentuin. 10 km.: Parkstraat, Weverstraat, Julianastraat, Wil'helminalaan, Hallerweg, Kadijks- weg, Spangerweg naar De Waal, Oos- terenderweg, Waalderweg, Witte Kruis laan, Kogelstraat, Binnenburg, Groene plaats, Parkstraat, Wezentuin. Dinsdag 22 juni 1965: 20 km.: Parkstraat, Weverstraat, Hogerstraat, Gasthuisstraat, Beatrixlaan langs Gara ge Kaczor, Hemmerkooiweg, voorbij Hemmerkooi rechtsaf, Westerweg, Bak- •kenweg. dan linksaf Rozendijk, bij boswachterswoning rechtsaf, dan bij viersprong weer rechtsaf, bij Wester- slagweg linksaf, voor Jan Klaassen berg rechtsaf, Randweg doorlopen tot gekap te bomen, hier rechtsaf tot buitenkant bos, dan linksaf naar Museum, hier rechtsaf langs Gerritslanderdijkje, Grensweg, Rozendijk, Smitsweg. Wes terweg, langs Akenbuurt tot Buitenlust, Kogersïxaat, Binnenburg, Groeneplaats, Parkstraat, Wezentuin. 10 km.: Parkstraat, Weverstraat, Hogerstraat, Gasthuisstraat, Beatrixlaan langs Gara ge Kaczor, Hemmerkooiweg, voorbij Hemmerkooi rechtsaf, Westerweg, Bak- kenweg, dan rechtsaf, langs Rozendijk, Smitsweg, Westerweg langs Akenbuurt tot Buitenlust, Kogerstraat, Binnen burg, Groeneplaats, Parkstraat, Wezen tuin. Woensdag 23 juni 1965: 15 km.: Wezentuin, Parkstraat, Weverstraat, Waalderstraat, Waalderweg, Bomen- diek, bij driesprong rechtsaf, Hogereind richting Oosterend, voor Molenbuurt linksaf, bii dijk rechtsaf langs Berg eend, Lemietweg, einde weg rechts, meteen weer links, Postweg linksaf, Middelweg, Westerboersweg, Meiert- boonsbosweg, Kogerweg, Kogerstraat, Binnenburg, Groeneplaats, Parkstraat, Wezentuin. 10 km.: Wezentuin, Parkstraat, Weverstraat, Waalderstraat. Waalderweg, Bomen- diek, driesprong bij postkantoor linksaf, linksaf Middenweg, rechtsaf Wester boersweg, Meiertboonsbosweg, Koger weg, Kogerstraat, Binnenburg, Groene plaats, Parkstraat, Wezentuin. Donderdag 24 juni 1965: Wezentuin linksaf, Parkstraat, bij We verstraat rechtsaf, Julianastraat, linksaf Wilhelminalaan. Hallerweg, Schilder- weg oversteken, achter zuivelfabriek langs 't Sanderhuis via Schillepaadje naar Oudeschild, rechtsaf naar gemaal De Schans, steeds de dijk houden tot aan Cerej>, hier rechtsaf, eerste weg links, eerste weg rechts, langs Russen kerkhof, einde weg links, eerste weg links Leemkuilweg eerste weg rechts. Emmalaan, Beatrixlaan, bij Landbouwschool linksaf naar Pontweg, rechtsaf naar jeugdherberg KVC. 15 km.: Wezentuin linksaf, Parkstraat, bij We verstraat rechtsaf, Julianastraat, linksaf Wilhelminalaan, Hallerweg, Schilder- weg oversteken, achter zuivelfabriek langs 't Sanderhuis via Schillepaadje naar Oudeschild, rechtsaf naar gemaal De Schans, voor De Schans rechtsaf, bij Leemkuilsweg linksaf na jeugdher berg), eerste weg rechts, Emmalaan, Beatrixlaan, bij Landbouwschool links af naar de Pontweg, hier rechtsaf naar jeugdherberg K.V.C. weer heel wat „stiekels" in de Texelse weiden. Toch voldoe ik slechts met enige schroom aan het verlangen van de veehouder in kwestie. Want ik weet bijna zeker, dat het voor een aantal an dere veehouders aanleiding zal zijn minder vriendelijke woorden aan het adres van o.g. te ridhten. Wat is nl. het geval? De laatste jaren heeft o.g. nl. ook het „voorrecht" graslandboer te zijn. Het betreft de grond, die door de Plaatse lijke Commissie gepacht of beheerd wordt ten behoeve van gedupeerde vee houders. Het wordt in de meeste geval len gebruikt als hooiland. Toen in de laatste weken de maaimachine in deze percelen werd gezet, prijkten ook op en kele van deze percelen heel wat stekels. Dat was mij niet onbekend. En eerlijk gezegd had ik er ook wel het land aan, want je weet wel bijna zeker, dat de aanwezigheid van dit onkruid op perce len, die nota bene onder toezicht staan van iemand, die bekend staat als de vijand van stekels, bepaalde reacties zal veroorzaken. Laat ik maar eerlijk zeggen, dat ik de bestrijding van stekels in grasland, dat als hooiland wordt gebruikt, een moei lijke zaak vind. Op 'het moment, dat dit onkruid de voor chemische bestrijding gewenste ontwikkeling heeft, kan je in feite met geen spuitmachine in dit gras land komen, omdat je te veel schade rijdt. Bovendien is de periode tussen het spuiten en het maaien van het gras te kort om een volledige afsterving van de stekels te geven. De chemische stof moet voldoende in de wortels zijn inge werkt voordat de maaimachine of zeis er in gaat. Op het moment ook andere percelen De opmerking van de voornoemde veehouder betrof echter niet de aanwe zigheid van stekels in hooiland. Die lo pen ook minder in de gaten. Het ging 'hem echt om de exemplaren, die je op 'het ogenblik in tal van percelen ziet staan, die beweid worden. Je ziet er al heel wat, die de „blauwe kop" in de bek hebben. En er is alle reden voor om deze nu te lijf te gaan. We hebben tot nu toe groeizaam weer gehad voor het grasland. De stekels profiteren daar ook van. Dat betekent echter, dat de gele genheid gunstig is voor een chemische bestrijding. Percelen, die aanvankelijk beweid zijn, maar nu leeg gemaakt worden om later te hooien zijn ook zeer geschikt om de stekels te bestrijden. De stekels zijn 'hier al flink ontwikkeld en als een che mische bestrijding gepaard gaat met het onderdrukken van dit onkruid door goede grasgroei is de kans op succes groot. Uiteraard is het gewenst de gras- groei dan flink aan te zetten door een royale gift stikstof. Houd U. wat de hoeveelheid bestrij dingsmiddel betreft, zoveel mogelijk aan de voorschriften. Het heeft echt geen zin een dubbele portie te nemen. Daardoor krijgt men misschien wel een snellere bovengrondse afsterving, maar het uiteindelijk effect is minder. De stekels moeten zich doodgroeien en moeten niet doodgebrand worden door een overmatige hoeveelheid van deze zign. groeistoffen. Telkens horen we nog opmerkingen over het minder goed gelukken van chemische bestrijding van stekels. We menen, dat dit vrijwel altijd terug te voeren is tot een onjuiste toepassing, hetzij door een verkeerde dosering of 'n onjuist tijdstip. Opmerkingen omtrent goede resultaten of gevallen, waarbij men praktisch geen resultaat verkreeg zijn altijd welkom. GESLAAGD Voor het examen A Duits M.O. slaag de aan de Universiteit van Amsterdam onze plaatsgenoot Martin Winkler. ZON, MAAN EN HOOG WATER Dc zon komt 20 juni op om 4 19 uur en gaat onder om 21.03 uur; 23 juni op om 4.20 uur en onder om 21.04 uur. Maan: 22 juni L.K.; 29 juni N.M. Hoog water ter rede van Oudeschild: 18 juni 10 55 en 23 04; 19 juni 11.29 en 23.36; 20 juni 12.00 en 21 juni 0.07 en 12.37; 22 juni 0.44 en 13.19; 23 juni 1.34 en 14.16; 24 juni 2.40 en 15.25; 25 juni 3.58 en 16.48; 26 juni 5.23 en 18.05. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water. ZONDAGSDIENST DOKTOREN van zaterdagmorgen 8 uur tot maandagmorgen 8 uur: Dokter COUTINHO, tel. (02220) 2023 (voor praktijken doktoren Coutinho. Elias en Van Loon) Dokter SIEBINGA, tel. (02222) 234 (voor praktijken doktoren Barnard en Siebinga) DIERENARTSEN ingaande zaterdagmiddag 12 uur: H. DE BOER, tel. (02220) 2527 WITTE KRUIS ingaande vrijdag 24 uur tot en met maandag 13 uur Zr. RIETVELD, De Cocksdorp, tel. (02222) 292. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 23 juni a.s. worden de moeders van de buitendorpen verwacht op de volgende uren Den Hoorn: 13.3014.00 our; Oosterend en De Waal: 14.0014.45 uur; De Cocksdorp en Eierland: 14.4515.30 uur; Dc Koog: 15.30—16.00 uur. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Froentjes De Cocksdorp 10 uur ds. Soesan Den Hoorn 9.30 uur ds. Oskamp De Koog 10 uur Eerw. heer Barnard De Waal 19 30 uur Eerw. heer Barnard Oosterend 10 uur Eerw. heer Veldhuis Extra collecte Kinderbescherming Oudeschild 11.00 uur ds. Oskamp GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10.00 en 19.30 uur ds. Uidam Oosterend 10 en 19.30 uur ds. Van Leeuwen GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis te Den Burg, Burgwal 20 Den Burg 10.15 en 15.15 uur Kand. H. Schuurman, van Utrecht GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 en 15.00 uur Dienst in het Gebouw voor Chr. Belangen. SAMENKOMST VAN GELOVIGEN Den Burg 10 uur in het Fanfaregebouw aan de Wittekruislaan. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 9.30 uur mej. Van Zetten Den Hoorn 10.45 uur ds. Koopmans De Koog 19.30 uur ds. Koopmans ROOMS-KATII. KERKDIENSTEN Zondag 20 juni Den Burg: 7.45 en 10.15 uur Den Hoorn: 7.30 en 10.30 uur. De Koog- 9.00 uur en avondmis om 19.30 uur. Oosterend: 10.30 uur. FEUILLETON HUMini IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIINIIMIIIIIIIIMIIIIIIIMIIHMIIIIIIIIIIIIMIHIIIIIIIIIMIIIIIIIIHII door Maartje Zeldenrijk 2. Ronnie wachtte tot het applaus weg stierf. „Dames en heren, u hebt het nu zelf kunnen constateren, dat mijn defi nitie in feite maar zeer armzalig is". Hij keek naar de jonge vrouw. „Voor u al len, maar voor onze gast in het bijzon der zing ik Alone for you", met bege leiding van ons bandje". De dikke man met de wallen onder zijn ogen keek naar Yolanda en vroeg: „Wie is die kwast? Kennen wij hem?" Ze haalde haar schouders op. „Schijn baar kent hij mij; wat geeft het?" Hij dronk zijn glas leeg. „Ik vind het vrij brutaal. Nu ja, wat kun je anders in een gelegenheid als deze verwach ten?" Intussen was Ronnie begonnen, de handmicrofoon dicht bij zijn mond. Even nog keek hij naar de zwarte vrouw, maar daarna vestigde hij zijn aandacht op de hele zaal. Hij had dit liedje al verschillende malen gezongen, als hij er zin in had, of als men er om vroeg. Hij kende het door en door. Het lag hem en hij zong het liever dan welk ander liedje. De dikke aan de tafel mopperde: „Vreselijk. Het is gewoon niet aan te horen". Yolanda Zolban fronste haar wenk brauwen. „Houd je mond. Augie, die jongen zingt niet eens zo slecht. Maar daar heb jij toch geen verstand van". Tijdens het zingen van Ronnie was het vrij rustig in de zaal. Zelfs Blikkie, die de glazen moest bijvullen, wachtte even, tot de zanger klaar was. Een lang en hartelijk applaus was de beloning Ronnie boog enkele malen, waarna hij weer achter de piano ging zitten. Even later klonken de vlotte tonen van de quickstep. Het bleke meisje werd ten dan» gevraagd en Yolanda zweefde even later eveneens in de armen van een ba rer vrienden over de vloer. De met Augie aangesprokene speelde met zijn glas en keek naar de pianist. Ronnie zag hem via zijn spiegeltje. Hoe kan zo'n bekoorlijke jonge vrouw iets derge lijks tot vriend hebben, dacht hij. Later op de avond zong hij een Fran se chanson. Ook ditmaal luisterde Yo landa met meer dan gewone belang stelling. zich' weinig aantrekkend van de schimpscheuten, die Augie meende te moeten loslaten. Ze kende hem on derhand wel. Een half uur voor sluitingstijd zei Yolanda: „Augie, geef me eens een bal pen en een velletje papier". De man kende haar grillen en inval len, dus pakte hij een notitieboekje en scheurde er een blaadje uit, onderwijl zijn vulpen losschroevend. Ze schreef een paar regeltjes op het papier en wenkte Elikkie, die de hele avond zijn speciale aandacht aan deze tafel wijdde. „Voor de pianist, ober". Hij boog „Zeker, mevrouw". In een pauze tussen twee nummers stak Ronnie een sigaret op en vouwde het briefje open. dat Blikkie op de pia no had gelegd. Verzoeknummertje, was zijn oordeel, want dat kwam vaker voor. Hij las, tot zijn verwondering even wel: „Yolanda Zolban verzoekt u nog éénmaal te zingen en maakt u haar compliment over uw stem". (Wordt vervolgd) TEXELAABTJES Speciaal voor gelegen heidsaanbiedingen. 3 regels ƒ1,elke regel méér ƒ0,25. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer 0,25 meer. (N.B. voor in deze kolom geplaatste zaakadverten ties geldt het normale millimetertarief).. Gymn. ver. O'end heeft de Persilgeschenken in voorraad. Jo Daalder, Vliestr., Ger de Jong of Rentenaar Alle soorten vogel kooien en -zaden, goud vissen en aquariums. Uw keus - bij Geus Onze kleding voldoet voor jaren. Uw kleerma ker Carel Schxnidt, Boomkampstr. 8, Alk maar, tel. 13615. Elke vrijdag op Texel Zolderopruiming, lom pen, ijzer en metalen. J. Jongedijk, Schilderend 60 telefoon (02220) 2777 Weet je nog wel oudje? Dit kunt u zeggen wan neer u die leuke trouw foto bekijkt over 50 jaar die gemaakt werd bij het orgel. Voor uw zilveren of gouden huwelijksfeest. Laat ook voor uw gasten op uw kampeer- of bun galowterrein het orgel komen. J. Zwan, De Koog tel. 312. Visboten en zeepieren. A. Leijen, 't Horntje, telefoon (02226) 394 Alles zwicht voor Peer less licht. De beste en toch goedkoopste rijwiel lamp heet Peerless. Ver krijgbaar bij Peerless-lid Henk Troost. Den Hoorn Te k. houten tuinameu- blement i.pr.st. Telefoon (02220) 2666 104 are bollenland te huur. J. Kortenhoeven, K 16, De Koog. telefoon (02228) 393 Wie heeft ons spring touw gevonden op de Hoornderweg? Graag te rug. De zusjes Bas, tele foon 2215 Grote verse eieren 16 ct. Waalderstraat 16 Gevr. 12-volts accu, i.g- st. Br. onder nr 793 aan bur. Tex. Crt. Vakantie-tijd, Peerless- tijd. Alles voor de fiets Een pechloze vakantie, wanneer de Peerless-vak- man uw rijwiel of brom mer in orde heeft ge maakt Te koop gevr. houten schuurtje. K. v.d. Veen, Hollewel 3 Te k. i.pr.st.z. Fiat 600 57. Gasthuisstr. 6 achter, Den Burg T k. Renault R 8 1963. In staat van nieuw, met belastingkaart. Interes sante prijs. Loodssingel 39, Oudeschild, telefoon 2994 Er is plaats voor 2 a 3 auto's, stalling. Kogerstr. 24 Te k. metalen trekkar met 2 zitjes voor kleuters en bagageruimte (achter de fiets), z.g.a.n. Fam. van Leeuwen, Peperstraat 53, Oosterend Te koop vers afge kalfde koe. Witte. De Nes. tel. 256 Met grote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze dochter en zusje Monica P. G. Kooiman-Kikkert C. Kooiman Erwin Texel, 16 juni 1965, 's Hertogenboschweg E 120c, Eierland. Tijdelijk: „Flevo", Den Burg, Schilderend 101. Voor de vele blijken van belangstelling bij ons hu welijk ondervonden, wil len wij u, ook mede na mens onze ouders, onze hartelijke dank betuigen. Jan Zoetelief Vera Zoetelief van Heerwaarden .Waalenburgerhuis", De Koog, Texel. 1920 1965 Vrijdag 25 juni hopen on ze lieve ouders en groot- ouders P. v. d. Vis Az. P. v. d. Vis-v. d. Vis de dag te herdenken dat zij voor 45 jaar in het hu welijk traden. We hopen dat God hen nog lang voor ons en met ons wil sparen. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen A. v.d. Vis D. v.d. Vis-Vonk Ria en Jan Leny, Pieter en Leendert P. A. v.d. Vis M. P. L. v.d. Vis-Bremer Pia, Louis en Femmy Th. v.d. Vis P. v.d. Vis-Eelman Pieter-Aris, Alie en Piëta J. v.d. Vis A. v.d. Vis-v.d. Vis Biem en Pieter Jan Receptie in 't Gebouw v. Chr. belangen van 4 tot 5.30 uur. Blazerstraat 5. Oosterend. Zendt vroegtijdig Uw advertenties in Enige en algemene kennisgeving Op 12 juni overleed mijn lieve man, onze beste vader, grootva der en zwager Hendrik Willem Dalmeijer in de ouderdom van 79 jaar. Bloemendaal; M. C. Dalmeijer- Langeveld Mr. A. H. Dalmeijer S. M. Dalmeij er- Smit Sibinga Gonneke, Kakie, Theodoor. Wiertje, Hein. Djakarta: F. J. Reitsema- Dalmeijer G. J Reitsema Overveen: F. F. Dalmeijer- v. Bachum de Boer Bloemendaal. 16 juni 1965, Dr. D. Bakkerlaan 60. De crematie heeft he den in stilte plaatsge vonden. Voor de vele blijken van belangstelling ondervon den tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst, alsmede bij ons 40-jarig1 huwelijks feest zeggen wij u allen hartelijk dank. J. A. Eelman B. Eelman-Bakker Voor uw medeleven, be toond tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve vrouw en onze zorgzame moeder G. WITTE-BARHORST betuigen wij u onze har telijke dank. Fam. D. C. Witte Voor de belangstelling, betoond bij de ziekte en na het overlijden van on ze lieve en zorgzame moeder en oma ANNA C. SCHRAMA- KNIJN betuigen wij u onze har telijke dank. Uit aller naam: Jac. J. Schrama Den Burg, Texel, juni 1965, Ada van Hollandstraat 24 Voor uw medeleven ons betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van onze geliefde man en va der NICOLAAS CORNELIS RIJK betuigen wij u onze wel gemeende dank. M Rijk-Bonne en kinderen Oudeschild, 14 juni 1965. A.S. MAANDAG OP DE MARKT van 240,voor 125, 9,95 Voor de vele blijken van belangstelling bij ons hu welijk ondervonden zeg gen wij u allen hartelijk dank. Eddy en Marry Combé-Zegers A.s. zondag 20 juni hopen onze ouders W. H. Bakker C. J. Bakker-Hin de dag te herdenken dat zij 25 jaar geleden in het huwelijk zijn getreden. Deze dag zal daarom worden ingeleid met een H. Mis om 10.30 uur in de R.K. Kerk te Den Hoorn, 's Middags is er gelegenheid tot feliciteren van 3 tot 6 uur in Café .Loodsmanswelvaren" Den Hoorn Hun kinderen Annie Kees Jannie en Martien Sjors Willem Johan Ada Hein en Nel Emma Joke Margaret Op 14 juni 1965 overleed tot onze diepe droefheid onze lieve moeder, schoonmoeder, zuster, schoonzuster en grootmoeder Jeannette Maria Elisabeth van der Most van Spijk-Klik Zeist: A. van der Most van Spijk M. C. van der Most van Spijk-van Till Willem Frederic Renée 's-Gravenhage E. D. R. van der Most van Spijk Hengelo Ir. M. van Daalen J. M. van Daalen-Klik Zeist, 17 juni 1965, Aristoteleslaan 2. De crematie 'heeft heden in alle stilte plaats gevonden. Autobedrijf A. Klevii Vrijdag vanaf 11 uur Voor een betere PERMANENT slaagt U zeker in Oosterend I Kapper Bakker, Tel. 203 N.C.A.B. UITBETALING op zaterdag 19 juni om 7 uur bij A. Seitsma, Oosterend Dijker, Den Hoorn Smit, De Koog C. Zegers. Eierland UITBETALING zaterdag 19 juni van 4 tot 6 uur Den Burg, Joh. Gieles Oost. P. Verijzer De Cocksdorp, P. de Bloois TE KOOP z.g a.n. met berging en garage, geschikt voor zo merwoning, met centrale verwarming, badkamer, grote woonkamer, 1 keu ken en 3 slaapkamers en grote zolder met comple te stoffering. Event, rui me hypotheek beschikb. Te De Koog. N.V. PH. VLESSING telefoon (02220) 2520 Na kantoortijd telefoon (02228) 243

Texelsche Courant | 1965 | | pagina 2