VEEL LltfS VAN RONNIE Stichting Texels Folklore startte zomerprogramma Zondag Veilig V erkeersrit Exploitatie van weidegebieden is weinig aantrekkelijk Twee weken later FILMNIELWS BRIGADIER PIET EN DE SEMI-PROF Wisselbeker van burgemeester De Koning -.ent heel de huid SPELDJE Woensdag beleefde Den Burg zijn eerste Folklorcdag van dit seizoen. De start was deze keer wat moeizamer dan de vorige jaren. De afgelopen weken werd met allerlei interne moeilijkheden gekampt, wat tot gevolg had, dat de eerste folkloremiddag twee weken later werd gehouden dan de bedoeling was. Over belangstelling van het gastenpu- bliek had men woensdag niet te klagen. In tegendeel, ondanks het feit, dat het aantal toeristen op het eiland betrekke lijk gering is de stille periode tussen voor- en topseizoen stond men vooral 's avonds rijcndik rond de afzetting op de Groeneplaats om toch maar niets te missen van het schouwspel, dat zich op en rond het verrijdbare podium ont rolde. In tegenstelling tot de vorige jaren waren de demonstraties oude ambach ten nu over alle straten van Den Burg verdeeld. Zo kon men mevrouw Mun ters zien kantklossen in de Weverstraat bij Bakker's Ijzerhandel, mevrouw I. v.d. Werf was vol ouderwetse ijver be zig met spinnen, mevrouw Kooi hield zich bezig met petit pointwerk en me vrouw D. van Sambeek-Schrama kon men zien kappen plooien. Op het markt plein was de heer J. Kiljan voortdurend door een belangstellende groep omge- Zoals reeds aangekondigd, organi seert de afdeling Texel van het Ver bond vooi Veilig Verkeer zondagmid dag a.s. in samenwerking met de M./i.b.-club Texel een veilig verkeers- puzzelrit over een parcours van 40 kilometer. Als hoofdprijs heeft burge meester C. De Koning een speciale wis selbeker beschikbaar gesteld, die zal worden uitgereikt aan de automobilist, die bewezen heeft het best de verkeers regels in praktijk te kunnen brengen en bovendien bij het puzzelen geen fouten heelt gemaakt, riet puzzelelement is in de tocht overigens van ondergeschikt belang. Verdekt opgestelde controleurs zullen de deelnemers gadeslaan en elk verkeerd reageren op de voor deze ge legenheid speciaal opgestelde borden en aanwijzingen, onverbiddelijk noteren. Halverwege het parcours krijgt iedere deelnemer drie theoretische verkeers- vragen schriftelijk te beantwoorden. Naast de genoemde wisselbeker zijn nog tien andere bekers en een reeks prijzen beschikbaar gesteld. Elke deel nemer krijgt bovendien, ongeacht het aantal gemaakte fouten, een groen zwart herinneringsvaantje. Gestart wordt vanaf twee uur zondagmiddag op het terrein van gemeentewerken aan de It. P. Keijserweg te Den Burg. Deel name staat open voor automobilisten en motor-, scooter- en bromt ietsberijders. Het inschrijlgeld voor automobilisten bedraagt J3, 50; voor berijders van bromfietsen, scooters en motoren ƒ2,50. In dit bedrag is de verzekeringspremie van J1,begrepen. Voor het eerst geldt nl. het voorschrift, dat iedere deelnemer indivudueel verzekerd dient te Zijn tegen wettelijke aansprakelijk heid gedurende de rit. Voor het afleggen van de de 40 km. heeft men éen a anderhalf uur tijd. De finish is bij hotel .,Bos en Duin", waar ook de uitslag bekend zal worden ge maakt. Vorige puzzelntten waren een groot succes. Zowel de bestuurders van de voertuigen ais hun medepassagiers waren zeer enthousiast, zodat er op ge rekend wordt, dat de deelname groot is. Zij, die vroeger willen starten, worden derhalve verzocht ruimschoots op tijd aanwezig te zijn. ven, die toezag hoe het beslaan van paarden in zijn werk ging. Opoffering Veel interesse toonde het publiek ook voor mevr. M. Roeper, die in een por tiek onder toezicht van de heer L. Sok bezig was wanten te knopen. Hoewel aarzelend, ging de heer Sok herhaalde lijk in op het verzoek van dames om met hem te mogen worden gefotogra feerd. „Ach... zo verontschuldigde hij zich toen we hem met twee knappe dames op de knie zagen zitten, terwijl rondom de sluiters klikten „Ik heb eigenlijk bezwaren, maar in het belang van de folklore doe je wat. Enthousiasme bracht ook de jeugd- dansgroep onder leiding van de heer F. Kassenaar tot goede prestaties. Goede zaken werden gedaan bij de wolweeg schaal en het schandblok door de heer S. Langeveld. Vele speldjes werden aan de man gebracht door mevrouw Albers. 's Avonds weerde zich de Volksdans groep uitstekend; herhaaldelijk afgewis seld door een pittig stuk muziek van de boerenkapel. Het slot van de eerste folkloredag werd gevormd door een ge slaagde strijd om de man en de vrouw, waaraan enthousiast door velen werd deelgenomen. In 1062 - '63 overtroffen in de weides treken van Noordholland de totale kos ten van het agrarisch bedrijf de totale o pbrengsten met gemiddeld 88,per ha. cultuurgrond. In de zeekleigebieden (akkerbouw en gemengd bedrijf) was de situatie gunstiger. Hier overtroffen d e totale opbrengsten de totale kosten met gemiddeld ƒ200,per ha cultuurgT ond. Deze conclusie valt te ontlenen aan de Statistiek van de bednjfsuitkomsten in de landbouw 1962 - '63 (C.B.S. '65). Deze statistiek is gebaseerd op de gegevens die voor de in de steekproef opgenomen bedrijven verstrekt worden door de landbouwboekhoudbureaus welke zijn ontleend aan de balansen en verlies en winstrekeningen van de fis cale boekhouding. Hoewel op Texel de akkerbouw niet onbelangrijk is, wordt de gemeente als geheel toch tot de zogenaamde weide- streken gerekend. Wieringermeer, Wie- ringerwaard en Haarlemmermeer beho ren tot de zeekleigebieden met akker bouw en gemengd bedrijf. In de steekproef zijn opgenomen be drijven waarop het bedrijfshoofd het hoofdberoep landbouwer (akkerbouwer of veehouder) uitoefend en waarvan de bedrijfsgrootte ligt tussen 4 en 100 ha. In de weidestreken bestond de cul tuurgrond van de onderzochte bedrij ven voor V io uit bouwland en 9/io uit grasland. In de onderzochte zee kleibedrijven was de verhouding bouw land-grasland 16 9. Het „netto overschot" is het verschil tussen geldopbrengsten en totale kosten. Het overschot omvat tevens de beloning voor leiding en toezicht die de onder nemer uitoefende. Het arbeidsinkomen van het gezin" wordt verkregen door het netto over schot te vermeerderen met het bereken de loon voor handenarbeid van de boer en zijn medewerkende gezinsleden. Het „arbeidsinkomen van de onder nemer" wordt verkregen door bij het netto-overschot de berekende beloning voor handenarbeid van de boer te tel len. In een afzonderlijke post wordt de „opbrengst per 100 gulden kosten" weer gegeven als indicatie van de rentabili teit van de diverse bedrijfsgroepen. Per grootte klasse waren voor de on derzochte weide- en zeekleibedrijven de uitkomsten per ha cultuurgrond als volgt: Per ha. culuurgroutl: Wei deb ed rijven Resp. netto overschot; arbeidsinkomen gezin; arbeidsinkomen ondernemer, opbrengst per 100 gld. kosten: —307 —150 58 4-7 ha. 7-15 ha. 15-30 ha. 30-50 ha gemiddeld Zeekleibedrijven 7-15 ha 15-30 ha. 30-50 ha. 50-100 ha. gemiddeld 18 117 355 427 200 761 518 452 235 470 916 558 585 539 600 761 423 297 180 357 589 429 509 502 473 Voor de weidebedrijven in Noordhol land was dus - het werd al gememo- FEUILLETON III .11111 llll II lllllllllltl IIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIII iiiiiiiiimimiimiMimimiiMiiuMiiiMiii imiiiiiiiiiiiiiiiimi door Maartje Zeldennjk 6. Ronnie keek haar kwasi-bestraffend aan „Maar Aagje, wat moet ik nu van je horen? Moet je nu strafwerk hebben van ome Ronnie?" ,,'t Is je eigen schuld. Moet je maar niet altijd van die mooie boeken mee brengen". Ze wees op het boek op haar schoot. „Dan heb ik helemaal geen zin meer in het leven; overgens ze per ste haar lippen preuts op elkaar ik heb nu zomervakantie. Het is véél te mooi weer om te leren. Van de winter haal ik mijn schade wel in". „Ik houd je aan je woord. Anders stuur ik vijf december zwarte Piet op je dak". „Als-ie dan maar niet verder komt. Mevrouw Vet stond op. „Ik moet op m'n eten letten". Halverwege de deur bleef ze staan. „Zeg, eet je soms mee?" „Nou.'t was natuurlijk niet de be doeling. Als ik niet teveel drukte ver oorzaak?" „He ja, Ronnie, blijf eens bij ons eten. Ja?" „Hij komt al niet eens meer weg. We hebben aardappelen genoeg". „Mag-ie mijn stukje vlees hebben, bood het meisje lachend aan. „Nu ben ik helemaal geroerd", ver klaarde de man plechtig. „Lepel is dus niet nodig, mams, hij is al geroerd!" 's Middags duwde hij haar in de rol stoel over de weg. „Wil je ergens heen?" vroeg hij. reerd - het netto-overschot negatief. Voor de bedrijven in de zeekleigebieden in Noordholland bleek he netto-over schot eerst positief te zijn voor bedrij ven groter dan 15 ha. Voor hetgehele land luidde de con clusie van het onderzoek dat in alle landbouwgebieden voor bedrijven klei ner dan 18 ha. het netto-overschot ge middeld negatief was en voor grotere bedrijven gemiddeld positief. In 1961 - '62 lag, aldus de publicatie van het CBS onslagpunt bij 13 ha. Het aanzienlijke verschil wordt vooral veroorzaakt door de ongunstige bedrijfsresultaten m 1962 - 1963. De voorlopige uitkomsten 1963 - '64 laten zien dat in dat jaar de bedrijfs resultaten gemiddeld gunstiger waren. In de veehouderijsector waren de op brengsten hoger. De resultaten in de zeekleigebieden en de veenkoloniën zijn ongunstiger, hetgeen op lagere bedrijfs- uitkomsten op akkerbouwbedrijven. GESLAAGD VOOR KLEUTERLEIDSTER Voor het examen kleuterleidster Akte A slaagden te Alkmaar de dames Marene van Beek te Den Burg, Corina Eelman te Oosterend, Tineke Timmer te Oosterend en Lidy Reuvers te De Cocksdorp. „Mein Herz bleibt immer bei dir" is de titel van de film, die vrijdag- en dinsdagavond wordt gedraaid. De jonge Markus, die in een klooster reeds zijn eerste wijdingen heeft ontvangen, krijgt na drie jaar verlof om de Pinksterdagen in zijn geboortedorp Lehnsberg door te brengen. Op de boot leert hij Petra Wührer kennen, een mooie, zelfbewus te jonge vrouw. Het doel van haar reis is om met een baron, een weduwnaar, te trouwen. Een rol in het verhaal speelt ook de dochter van de baron, die op het punt staat met de rijke fabrikan tenzoon Walter Bertram te trouwen, on danks het feit, dat zij eigenlijk niet van hem houdt. Moeilijkheden ontstaan als de rentmeester Marek de baron be driegt met de verkoop van gekapt hout. Alles komt tenslotte goed; Markus keert met een gelukkig hart naar het kloos ter terug. (Toegang alle leeftijden). Een trein raast door Frankrijk. Er valt een man uit. Hij rolt van de spoor baan af en blijft in het struikgewas lig gen: dood. Aldus het veelbelovende be gin van „De man met de vyf paspoor ten", een film, die men zaterdag- en woensdagavond kan zien en waarin Cary Grant en Audrey Hepburn de hoofdrollen spelen. Terugkerend in Parijs, na een verblijf in een Franse winterspoi tplaats, vindt het charmante Amerikaanse vrouwtje „Reggie" Lam- pert haar huis volkomen leeg.alles is verdwenen. Verbaasd wandelt zij door het lege huis. totdat de bel gaat. Politie-inspecteur Grandpierre ver zoekt haar mee te gaan naar het bureau waar zij wordt geconfronteerd met het lijk van haar vermoorde echtgenoot, ge vonden langs de spoorbaan Bordeaux- Parijs. Van de politie hoort Reggie, dat haar man de inboedel van het huis ver kocht heeft voor 25.000 dollar, maar van het geld is niets te vinden. Nog meer geheimzinnige omstandigheden doen zich voor en eerst enkele minuten voor het einde dient zich de oplossing van de reeks raadsels aan. (Toegang boven veertien jaar). Minstens zo spannend en bovendien zeer griezelig is de film „In de greep van Dr. Mabuse", een rolprent, die thuishoort in de bekende Mabuse-reeks en daarom niet geschikt is voor bioscoopbezoekers met zwakke zenu wen. Zondag- en maandagavond kun nen de liefhebbers er hun hart aan op halen. De geheime agent Prado is door de FBI naar Duitsland gestuurd om een bende in het oog te houden, die het heeft voorzien op een uitvinding van professor Erasmus. Als de vinding is voltooid, zal deze van wereldschokken de betekenis zijn. Het wordt dan moge lijk zich op eenvoudige wijze onzicht baar te maken, waardoor degene, die de uitvinding in zijn bezit heeft, de wereld kan beheersen. Prado ontdekt geheimzinnig opengaande deuren in het Metropole Theater, want er is een onzichtbare in het gebouw. Maar als hij deze volgt, vindt hij de dood. Het raadsel wordt tot oplossing gebracht door de bekende speurder Como. Dan blijkt dat Mabuse in het spel is. Na veel sensationele spanning slaagt men er in hem voorlopig te verslaan. (Toe gang boven 18 jaar). Tenslotte wordt zondagmiddag om drie uur een film gedraaid van een wat gemoedelijker genre. Men kan Heidi Brühl zien als Marianne Seibold in „Immer will ich dir gehören', een muzi kale rolprent, waaraan tal van bekende sterren uit de muziek- en showwereld meewerken. Louter ontspanning voor de liefhebbers van dit typisch Duitse, wat al te gewild romantische produkt. (Alle leeftijden). TOON DE HAAS EXPOSEERT De heer Toon de Haas (36) oud-Oos- terender en thans als kunstschilder werkzaam te Amstelveen exposeert met zeven andere vooraanstaande Neder landse schilders werken in het pand Rozengracht 106 te Amsterdam. Van De Haas zijn acht Texelse landschappen te zien in olieverf op doek. De expositie is geopend tot 23 augustus, van maan dag tot en met vrijdag 10 uur 's och tends tot 2 uur 's nachts. Zondag 5 uur 's middags tot 1 uur 's nachts. Deze pre sentatie wordt gehouden in het kader van het plan Gans. dat erop gericht is de aankoop van kunst te bevorderen en dat de stichting beoogt van een inter nationaal kunsthuis. Geen der geëxpo seerde schilderijen kost meer dan ƒ350,—. AANVULLING Naar aanleiding van ons bericht-met- foto over de overhandiging van een cadeau door de leden van de bejaarden- soos Den Burg aan het bestuur werd ons verzocht te vermelden, dat ook vele niet-bejaarden financieel hebben bijge dragen. Van hen werd maar liefst een bedrag van ƒ155,ontvangen, wat sa men met de 225,van de soos-leden ƒ380.opleverde, ruimschoots vol doende voor aankoop van de versterker. De fa. J. Agter zorgde gratis voor de installatie van de apparatuur. 90 93 97 100 96 99 105 119 124 109 127. Maar de inspecteur Alessandro Fiasco was nog lang niet klaar met zijn slachtoffer „Als jij nou toch toevallig de echte Alfredo Pinanti was", teemde hij, „....ls dat nou toch eens zo was, waar is dan je kaartje en waar zijn je voet balspullen?" „Mijn kaart heb ik verloren en mijn koffertje is gestolen....", kreunde de arme Alfredo Pinanti en hij huilde haast van woede. „Jonge, jonge, jonge, wat hangt het leven van beroepsvoetballers toch van toevalligheidjes aan elkaar", sneerde Alessandro Fiasco, „Dat verliest maar uitnodigingskaarten en dat laat maar koffertjes stelen of het niks is. Weet je wat je nou doet. joh? Vertel jij die smoesjes maar eens op het bureau aan de hoofdcommissaris. Ik zal je vrij ver voer geven Hahaha!" De inspecteur haalde nu een fluitje te voorschijn, ontlokte er een aantal zéér schrille en schelle tonen aan en toen dook er als het ware uit het niets een overvalautoop. Uit die auto dook een zéér potige agent op en deze had waarlijk niet veel aansprongen nodig om tot actie over te gaan. Hij greep de arme Alfredo Pinanti beet en wierp hem zonder veel omhaal in de auto. „Kranig werk, agent", mompelde Alessandro Fiasco goedkeurend, „Dat had ik je niet kunnen verbeteren. Afijn, nou kan ik zelf ook nog naar de voetbal gaan, want de gezochte schavuit is ge pakt". Ja...., die voetbalwedstrijd daar was alles uiteindetijk om begon nen. Wat dat aangaat herinneren we ons natuurlijk nog wel. dat brigadier Piet, alias Alfredo Pinanti, de twee schurk achtige Italianen zag aankomen in ge zelschap van Karei Kleuntjes, de semi- porf tegen wil en dank. „Oef!" zuchtte Piet, „Die twee pet mannetjes mogen hier in géén geval binnen!" En handig nam de brigges de nodige maatregelen. Hij begaf zich snel naar de deur van de kleedkamer, waar dat vurige controleurtje nog steeds stond te controleren. „Zie je daar die twee malle schobbejakken aankomen?", fluisterde hij het ventje in diens oor, „Laat ze niet naar binnen, want ze heb ben met de hele voetballerij geen zier uit te staan. Hte zijn alleen maar op dringerige autogrammenjagers!" „Het Zuiderpad een eindje op. Daar is het altijd rustig. Tenminste, als het je niet te ver is". „Welnee. Ik verbeeld me, dat ik m'n eersteling rijd in de kinderwagen". Haar gezicht betrok. „DatZie ik er zo kinderachtig uit?" „Sorry, 9agje, dat was een blunder, neem me niet kwalijk. Ik bedoelde het natuurlijk goed". Ze knikte. „Ik weet het, Ronnie. Maar soms.Ronnie, ik ben negentien jaar en en.kijk eens, wat er van me overgebleven is?" Het klonk als een noodkreet. Hij legde zacht een hand op haar schouder „Aan de ene kant begrijp ik je. Volkomen. Aan de andere kant moet ik zeggen: er zijn nog duizend dingen, die binnen je bereik liggen en waarover je blij moet zijn". „Je kunt het je niet voorstellen. Haar stem klonk hartstochtelijk. „Nie mand kan zich dit voorstellen, als je het niet zelf hebtNooit meer te kunnen lopen. Ronnie!" „Niet huilen, Aagje. Laat de men sen nooit iets merken. Ginds zitten ze bij het raam te kijken. Lach alleen maar. Je kunt sterk zijn, als je wilt". Ze slikte een brok weg. „Het is soms zo moeilijk, Ronnie". Op een gedeelte van het pad, waar geen woningen waren, zette hij de wa gen aan dt kant en ging zelf in het gras van de berm zitten. Ze keek op hem neer. „Een paar nachten geleden droom de ik van je. Ik heb de dag tevoren misschien veel aan je gedacht. Jij speel de op de piano en ik danste. Een wilde, vreemde dans. En er waren mensen, die naar ons keken. Ik vond het zelf preet- tig, ik lachte er om. Maar de mensen keken allemaal lelijk: mams en papa en de leraren stonden te kijken en mijn vriendinnen, maar jij bleef spelen en ik danste alleen maar. Opeens wankel de ik en gaf een schreeuw. Jij kwam overemd toen werd ik wakker en lag half over de rand van m'n bed. Mams was meteen bij me, die had me gehoord. Ik had echt geschreeuwd. Ze begreep, dat ik gedroomd had. Ik kon niet meer in slaap komen. Het was half vier en het begon al licht te worden. Ik heb toen het gordijn opengetrokken en keek naar buiten. Ik zag de vogels in de takken en op het gras. Ik dacht: ze zijn allemaal gelukkiger dan ik. Ze kunnen allemaal lopen en ik...." Hij kwam half overeind en greep haar hand. „Misschien is er later nog wel eens wat aan te doen", probeerde hij te troosten. Ze schudde zo heftig haar hoofd, dat de blonde lokken voor haar gezicht vielen. „Nee, ik maak me geen enkele illusie meer. Er is toch van alles gepro beerd? De beste artsen. „De medische wetenschap gaat met reuzesprongen vooruit, Aagje. Wat van daag voor onmogelijk wordt gehouden, is misschien over tien jaar heel ge woon. Er zijn voorbeelden genoeg te vinden. T.b.c.- en kankerbestrijding bij voorbeeld. Wie vroeger de tering had, zoals men dat toen noemde, was ten dode opgeschreven. Nu is het sterfte cijfer zo gering geworden, dat het te verwaarlozen is". „Dat zijn ziektes, Ronnie, maar dit. „Aagje, heus, geloof meje moet je er tegen verzetten. Je moet er zo min mogelijk over prakkizeren. Ik weet wel het klinkt allemaal erg goedkoop. Toch is dit de enige oplossing. Er is toch nog zoveel, dat overgebleven is? Verder ben je gezond, je hebt goede eetlust, je kunt lezen, je kunt je al verplaatsen met deze rolstoel. Je kunt buiten zitten en genieten van de zomer. Je hebt een moeder, die zielsveel van je houdt en en vader wiens oogappel jij bent. Je wordt door je beide broers op de han den gedragen, soms zelfs letterlijk. De hele buurt is een vriendenkring. Je hebt je radio Je hebt een goed verstand, dus je kunt leren, als je wilt. Je hebt je hobby, kaarten met kerken en torens, een album vol. Zelf ben ik blij, dat je me je vriend noemt en ik ben wat trots met deze vriendschap. De grens van het terrein, dat tot je beschikking is, heeft het noodlot wat dichter om je heen ge trokken, maar desondanks is er nog een hele ruimte oevrgebleven. Probeer het zo te bezien, meisje. En ik kom wat va ker. hoor. Gaan we er samen vandoor. Ik kom eens vroeg op een dinsdagmor gen, gaan we samen naar de markt in de stad. Nou?" Haar gelaatstrekken ontspanden zich en eindelijk knikte ze hem toe. „Je hebt gelijk, Ronnie Ik ben vanmiddag geen prettig gezelschap voor je". „Aagje Vet, ik heb maar één vriendin en die ben jij. Onverschillig of je al dan niet in de put zit". „Dank je, Ronnie, je bent lief. Ik zal heus m'n best doen om niet meer te piekeren". Hij haalde een reep chocolade uit zijn zak. „Hier, meisje, snoep er maar eens van". „O, gek die je bent.zijn die zak ken van jou onuitputtelijk?" „Een noot-vruchtenreep. O nee, dat is een vergissing, he? Die lust jij niet. Geef maar weer terug". t ij de lij k met 1 JAARGETIJDE Uit serie van 4 B ij tube van f 1.- Ze brak een stuk van de reep af en gaf hem dat. „Je weet wel beter, schelm. Je weet precies mijn zwakheden en die buit je uit: roombroodjes, chocolade met vruchten, zure bommenje ver wendt me. Waarom doe je dat, Ronnie?" „Misschien heb ik teveel geld? Er is niemand, die me helpt opmaken, dus kan een zekere Aagje Vet in de Beem- ster mee profiteren". „Maar. „Houd je mond dicht en eet". „Gek! Hoe kan dat nou?" „Dat ik waar. Kom, we gaan weer rijden". Hij keek op zijn horloge. „Om half zes moet ik terug znij. We gaan een nieuw nummertje repeteren. Je zult het de komende weken vaak genoeg ho ren door de radio". In de bus naar huis dachthij: Een stakkerd is het Als ze nu maar eens goed wilde studeren, zou ze later ver taalwerk kunnen doen. Ze mist nog al tijd de energie om door te zetten. Hoe krijg je zo'n meisje over dat dieptepunt heen? Maar daarop wist hij geen ant woord te vinden. (Wordt vervolgd) INGEKOMEN PERSONEN Marinus te Hoven, van Hilversum, Noodweg 37 naar H 131; Peter J. M. Witte, van Apeldoorn, Pr. Mauritslaan 14 naar E 120f; Gernt Duinker, van Den Haag, Kerkstraat 48 naar Heren straat 11. Den Hoorn.

Texelsche Courant | 1965 | | pagina 4