Honderden passagiers in een vliegtuig De ontwikkelingshulp VEEL LIEFS VAN ROHHIE Nieuwe reuzen van het luchtruim Bijna een farce BRIGADIER PIET EN DE SEMI-PROF (NNP) PARIJS De luchtvaart gaat een nieuwe toekomst tegemoet. Ter wijl de vurige twistgesprekken over de nieuwe generatie van supersnelle pas sagiersvliegtuigen nog altijd aan de gang zijn, is plotseling duidelijk gewor den, dat zich naast deze snelheids revolutie nog een geheel andere ont wikkeling bezig is te voltrekken. Het was de grote verrassing van de lucht vaartsalon in Parijs, een imposante expositie, waaraan door alle grote luchtvaartnaties van beide zijden van het IJzeren Gordijn werd deelgenomen. Zonder dat de internationale lucht vaartwei eld ook maar iets had vermoed daalde op het Parijse vliegveld onver wacht het grootste vliegtuig, dat de wereld ooit had gezien: de Russische Antonow-22, een enorm gevaarte, dat in staat is liefst 750 passagiers tegelijk te vervoeren over een afstand van vijf duizend kilometer zonder een tussen landing te moeten maken. De Westerse landen stonden versteld. Zij hadden dit met verwacht. Niet zo snel. Ook in Westerse fabrieken vooral de Amerikaanse concerns zijn er druk mee bezig wordt hard gewerkt aan reusachtige vliegtuigen, die zo'n 600 of 700 passagiers kunnen vervoeren, maar het zal toch nog rond twee jaren duren voor deze luchtreuzen echt in produktie kunnen worden genomen. De Russische luchtvaartontwerper Anto- now verklaarde in Parijs laconiek, dat hij de reus had gebouwd om landbouw- machinerieën over te kunnen brengen naar de verre vlakten van Siberië, waar vervoer over de weg vrijwel is uitge sloten. Zijn luchtreus, die zelf een ge wicht heeft van 250 ton, kan 80 ton vracht meenemen in de enorme laad ruimtes. Het toestel is even groot als een flink schip. Het heeft vier schroef- tuibine-motoren van vijftienduizend paardekrachten, die vier achtbladige contraschroeven aandrijven. Het is niet waarschijnlijk, dat dit grote Russische vliegtuig door andere luchtvaartmaatschappijen dan de Russi sche Aeroflot zal worden gebruikt. De maatschappijen aan deze kant van het Gordijn zullen wel willen wachten tot de Amerikanen, gereed zijn met hun ontwerpen. De regeringen zullen nooit toestemming geven voor miljoenen orders aan de Russische luchtvaart industrie, die nog altijd voornamelijk op militaire vliegtuigen is afgesteld. Ook de luchtreus, die Parijs overrom pelde, kan voor militaire doeleinden worden gebruikt. In de neus bevindt zich een koepel voor een waarnemer. Het toestel zou geschikt zijn voor het transport van achthonderd parachutis ten. De militaire waarde van deze trans portgiganten is ook de aanleiding ge weest voor de haast, waarmee nu de Amerikaanse fabrieken (vooral Boeing is ver gevorderd) zich op de bouw van deze grootste vliegtuigen, die ooit in het luchtruim zijn verschenen, hebben geworpen. De Amerikaanse fabrieken zijn overigens een stapje voor op de Russen, ook al komen ze dan wat later met hun toestellen op de markt. Boeing, Lockheed en Douglas werken aan toe stellen, die zullen worden uitgerust met vier zeer krachtige straalmotoren, die BALLONNEN DE LUCHT IN DE KOOG Vrijdagmorgen om tien uur stegen 600 ballonnen in alle kleu ren de lucht in bij de ballonnenwed strijd uitgeschreven door de Stichting Sociaal Toerisme. Men hoopt dat de naamkaartjes, die aan de ballonnen be vestigd zijn. eens teruggestuurd worden naar het op het kaartje vermelde adres. De eigenaar van de ballon, die de groot ste reis gemaakt heeft, ontvangt een fraaie prijs. de vliegtuigen een snelheid moeten ge ven. die gelijk is aan die van de hui dige straalverkeerstoestellen: zo'n ne genhonderd kilometer per uur. Dat is bijna twee keer zo snel als de Russische gigant. Het Boeing-ontwerp heeft een romp met een hoogte van liefst zeven en een halve meter. Dit maakt het mo gelijk de ruimen te verdelen in drie dekken. De luchtreizigers zullen over enkele jaren uit twee nieuwe generaties kun nen kiezen. De grote luchtreuzen, die de passagiers zullen vervoeren tegen prijzen, die rond dertig percent lager zullen zijn dan de huidige tarieven, en de supersonische passagiersvliegtuigen, die veel duurder, maai* dan ook drie maal zo snel zullen zijn. Ook Rusland kwam in Parijs met een model van zo'n supersonisch vliegtuig, de Tupolew TU-144. In 1968 moet dit vliegtuig gereed zijn, ongeveer tegelij kertijd met het Frans-Engelse ontwerp, de Concorde. De opgegeven snelheid voor de TU-144 is 2600 kilometer per uur. twee maal zo snel als het geluid. De Concorde zal honderd passagiers kunnen vervoeren met 2400 kilometer per uur. De Amerikaanse snelheids monsters zullen pas rond 1970 op de markt komen, zo wordt verwacht. Tot nu toe zijn alleen de plannen van Boeing en Lockheed bekend. De Boeing zal worden uitgerust met in de lucht verstelbare vleugels, drieduizend kilo meter per uur vliegen en tweehonderd passagiers mee kunnen nemen. De Lockheed L-2000 neemt er vijftig meer mee en vliegt nog tweehonderd kilo meter sneller. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Vcrloreu te Den Burg: nylon nettas inh. 3 damesjassen; donkerrood jongensoverhemd; rood meisjesvest; lederen herenportemonnee inh. 25,zonnebril met donker montuur, merk Polaroid; kussenslop inh. wasgoed; brui ne herenportemonnee, rits- en drukknoop sluiting inh. ƒ10,bruine herenportemonnce met ritssluiting inh ca. 3,73; transistor radio elektric, rood in zwart étui; zwart-grijze pon cho; tractor gatenbalk; maandabonnement NS -f treinkaartje; bruine parapluie zonder hoes; herdershond teef, zwart-geel, ca. 13 jaar; kleingeruite badtas inh. rood badpakje en rose badmuts en handdoek; hercnzonnebril met ge slepen glazen, normaal montuur, bovenkant donker en onderkant licht; blauwe jongenstrui met V-hals; brume portemonnee, drukknoop sluiting inh. ca. ƒ2,grijze regenjas; heren- bril met geslepen glazen met brum montuur en zonneglazen eraan; fototoestel Fcrani van licht bakeliet; groene plastic portemonnee inh. ca. ƒ5,rode damesportemonnee inh. ca. ƒ1,en sleutels van schooltas; portemonnee inh. 3 foto's, ca. f2?,— en waardebon; 1 paar bruine kinderschoenen m. 34, 1 paar kinder sokjes geel met blauwe blokjesrand; ceintuur van kinderjurk; wieldop DAF; blauw bad laken met rode franjes; wit rechter schoentje maat 22; bruin damesrijwiel, voor- en achter licht, kettingkast beschadigd, rechter stuurbelft naar beneden gebogen, ouderwetse standaard; bromfiets Rap imperial rood; blauw-grijs da mesrijwiel R. S. Stokvis, met plaatje Slaman de Ruyterstraat; grijs damesrijwie! sport, merk Gazelle: zwarte damesrijwiel merk onbekend, midden stuur grijs geverfd, geen lamp, geen slot; zwart damesrijwiel, adres aan zadel J. Tromp. Het bureau der rijkspolitie te Den Burg is voor het aangeven van gevonden en/of verlo ren voorwerpen geopend op werkdagen van 16.00 tot 18.00 uur. DRAAIORGELCONCOURS IN ALKMAAR ALKMAAR Bij het draaiorgelcon cours te Alkmaar, dat georganiseerd werd door de kring van draaiorgel- vrienden, heeft ,,De Gouden Engel" van de heer J. Zwan de eerste prijs be haald. Er namen zeven orgels aan het concours deel. OOK TEXELAAR IN BESTUUR N.V. ALGRA Donderdag 5 augustus heeft te Leeuwarden de eerste aadeelhouders- vergadering plaatsgehad van de kort geleden opgerichte N.V. Algra. Deze is een voortzetting van de bekende fa. B. C. Algra te Stiens met vestigingen te Leeuwarden en Harlingen. Met deze vennootschap is eveneens gefuseerd het graan- en commissiebedrijf B. P. Was senaar te St. Jacobsbrugge. In zeer be langrijke mate nemen landbouwers van Texel, Groningen, Friesland en de N.O. Polder deel in het maatschappelijk ka pitaal. Zij zijn in de Raad van Com missarissen vertegenwoordigd door de heren J. A. van Overkliff te Munniken- zijl, president; N. J. de Wit, Eierland, en E. Siderius te Oude Bildtzijl. Tevens is een der oud-firmanten, de heer J. B. Algra te Stiens, tot commissaris ver kozen. Voor de categorie aandeelhou ders, gevormd uit binnen- en buiten landse relaties, niet-landbouwers, is nog een commissarisplaats gereser veerd. Het bedrijf blijft de graanhandel uitoefenen, o.a. in- en verkoop van gra nen, peulvruchten, zaderijen, zaai- en pootgoed, bestrijdingsmiddelen en tech nische apparatuur voor het landbouw bedrijf. VANDALISME Uit baldadigheid zijn zaterdagavond spiegeltjes van enkele auto's af gesloopt. De wagens stonden aan de kant van net Schilderend geparkeerd. HANDELSREGISTER In „Handelsbelangen" van 5 augustus j.l. lezen wij onder „Nieuwe inschrij vingen in het handelsregister"; „Pension-eethuis Catharina Hoeve", Texel, Den Burg, Duinweg B 142. Pen- sion-restaurantbedr Eig.: B. H. Hoo- genbosch. En onder „Wijzigingen": Spar levensmiddelenbedrijf v.d. Slik- ke, Texel, Den Burg, Weverstraat 82. Kruidendersbedr. enz. Fil. gev. te Texel, Den Burg, Gerritslanderdijkje B 164. Camping „De Parel" o. dez. n. Bedr.: kampwinkel met kruideniersbedr. enz. Transportbedrijf J. van Bekkum Zoon, Wieringen, Hippolytushoef, Belt 49. Hooi- en strohandel enz. V.o.f. ontb. door uittreden venn. J. van Bekkum, Texel, Oosterend, Hoekstraat 9. Bedr. w.v.d. L. van Bekkum o.d.n. van Bek- kum's Transportbedrijf. Fa. J. van Bekkum en Zoon, Texel, Oosterend, Koetebuurt 9. Binnenvaart schippersbedrijf V.o.f. ontb. Binnen- vaartschippersbedr. w.v.d. Jan van Bekkum (Jr). Fouragehandel w.v.d. Jan van Bekkum i(Sr.). Principieel genomen is de ontwikke lingshulp een „heilig moeten", waar tegen niemand bezwaar kan hebben. Maar praktisch mankeert er zoveel aan, dat deskundigen niet zonder reden ze „bijna een farce" noemen. Vooreerst lijdt ze aan overorganisatie. We zijn na de tweede wereldoorlog beland in een tijd van internationale conferenties en ontelbare organisaties, vooral op het ge bied van de ontwikkelingshulp. Er zijn er meer dan 1000 op dit gebied (bijv. in Duitsland alleen reeds 257). Deze vor men een overontwikkeld gebied, waar mee men langs elkander heenwerkt. tal van dingen dubbel tot tiendubbel doet en de beweldadigde landen in verba zing zet over de warwinkel, temeer, daar deze menigte van baantjes aan trekkingskracht heeft op tal van avon turiers en profiteurs, die als „advi seurs" hun voornaamste kracht vinden in het toucheren van salarissen en reis kostenvergoedingen. En het resultaat is dienovereenkomstig. Wat heeft bijv. Columbia aan de uitzending van een basketballspeler, die de jeugd daar dit spel moet leren, of aan Amerikanen, die in een Afrikaans land acrobatische toeren op fietsen komen vertonen? Daar is een juffrouw, die negerkindertjes het verschil tussen een ster en een planeet gaat bijbrengen nog heilig bij. In de tweede plaats is gebleken, dat de algemene tendens om in de ontwik kelingslanden een intelligentia aan te kweken door het ruimschoots verlenen van studiebeurzen naar Europa en Amerika, zeer bedenkelijk is. In Frank rijk leven 30.000 Vietnamezen, die na volbrachte studie weigeren naar hun land terug te keren. Het aantal Afrika nen, dat te Parijs studeerde en er niet over denkt naar eigen land terug te ke ren. loopt in de tienduizenden. De Brit se regering kampt met het probleem van 1 miljoen niet-blanken, die zich legaal of illegaal in Engeland vestigden en voor een groot deel een hogere op leiding of goed vakonderwijs genoten, maar niet aan eigen land meer denken. Het is tot op zekere hoogte te billijken. Want de opleiding geeft hun meer ken nis, dan ze in eigen land kwijt kunnen, ze zouden er geen emplooi vinden. Ook is voor velen de rimboe minder aan trekkelijk dan de goede boterham in het land van hun studie. De gekleurde elite wenst niet in eigen land te gaan verpauperen en neem haar dit eens kwalijk. De studie moet veel beter wor den aangepast aan de behoeften van het land van herkomst en de opleiding voor de krachten die men werkelijk nodig heeft, kan in de meeste gevallen veel beter in het ontwikkelingsland zelf geschieden, waar het overigens wel een kwestie van eeuwen kan zijn voor dat men er een levensstandaard heeft bereikt, zoals we thans in het westen kennen en normaal achten. Een derde belangrijk euvel is, dat al is de Wereldbank zeer voorzichtig en goed georganiseerd, de kredietverle ningen aan ontwikkelingslanden zo vlot en zo talrijk geschieden, dat deze samen thans een extra schuldenlast hebben van 30 miljard dollar; het ge volg is, dat allengs deze landen met rente en aflossingen vast lopen en zich hierom ook maar weinig bekommeren. De kredieten werden te luchthartig ge geven en eveneens luchthartig aan vaard. Er is nog veel meer te noemen; het lezen van de rapporten van de Verenig de Naties of de Unesco enz. levert een wondercollectie van verhalen op, zoals in het licht van het bovenstaande al licht te begrijpen is Het ongeluk is, dat de genoemde euvelen meer demoralise ren dan opheffen en de verhouding van de welvaartslanden en de ontwikke lingslanden meer bederven dan opbou wen. Er groeit in de beweldadigde landen zelfs antipathie tegen het wes ten. Het is hoog tijd, dat de jonge „be drijfstak", die ontwikkelingshulp heet, de organisatie van deze hulp belangrijk verbetert, de hulp efficient maakt en het tempo ervan m overeenstemming brengt met de werkelijkheid. Het is jammer als een edel werk onedel wordt gedaan; het is ook niet nodig. WANDELTOCHT EEN SUCCES DEN HOORN De heer J. Dijker en zijn mondharmonikavereniging kunnen dit jaar terugzien op een geslaagde wandeltocht. Tweehonderd wandelaars liepen de tocht dwars door de duinen helemaal uit. Voor de Texelaars H. Witte (De Wes ten) en S. Witte (Den Burg) was de tocht een kleine moeite. Zij liepen en kele dagen geleden de Vierdaagse in Nijmegen. En dat Waren geen 20 maar 4 x 55 kilometer. 133. Karei Kleuntjes en brigadier Piet renden kriskras door allerlei straten zonder dat zij kans zagen hun achter volgers van zich af te schudden. Doch nu was er misschien een kansje, zij het dan ook een héél kleintje, want plotse ling bevonden ze zich in een steegje, waaraan op vreemde wijze een doodlo pend zijslopje was verbonden. In dat steegje was op dat moment juist de brave knecht van de firma Giovanni Comestiblo aan het werk. De firma Comestiblo en Co was een groothandel in koloniale en grutterswaren en de genoemde knecht was daar juist bezig een aantal grote vaten het pakhuis in te brengen. „Kijk, Karei!" zei Piet ge spannen. „Die man gaat juist het .pak huis binnen! Als de wind zo'n vat in, man! Dat 'kan onze redding zijn!" Hij beurde het deksel van een vat op en wipte er in, welk goede voorbeeld door Karei Kleuntjes met een opmer kelijke gezwindheid werd nagevolgd. Ze waren daarmee maar juist op tijd ook, want daar kwam de woedende volksmenigte al aangerend. De brave pakhuisknecht kwam op het lawaai naar buiten gelopen en vroeg verbaasd: „Motten jullie soms bij de firma Co mestiblo en Co wezen? Het kantoor is „Zwijg!" vielen de aanvoerders van de opgezweepte menigte de brave man in de rede, „Heb jij hier twee kerels hard voorbij zien rennen? Eén met een alpinopetje en één met een kuif?" „Nee.... dat hê'k niet gezien....", antwoordde de knecht na enig naden ken en geheel naar waarheid. „Ze had den hier trouwens niet weggekend ook, want dit sloppie loopt dood. Wat waren het voor kerels?" „Gevluchtige, schurkachtige voetbal lers!" knarsetandden de aanvoerders der menigte. „Nee, nee, nee....", zei de brave knecht nogmaals. „Ik heb hier geen voetballers gezien. Ik geef trouwens niks om voetbal en ik speel ook nooit mee in de pool. Da's allemaal geldver- spillerij en ik zeg altijd maar. De woeste menigte had evenwel geen belangstelling voor wat de brave knecht altijd zei en ze droop onverrich ter zake af. FEUILLETON: IIIIIIIIIHIIIIIIIIIIII. lllllllllllltlllllllllllllllMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII iiiiiiiiiniiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiii door Maartje Zeldenrijk 16. Ik heb er hard voor moeten vechten om zover te komen. De gebruikelijke ontberingen zijn mij niet gespaard ge bleven, maar ik hield vol en tenslotte kreeg ik engagementen: eerst een paar figurantenrolletjes, toen revuetjes. Ik zong zo nu en dan mee en van die tijd af dateert ook mijn connectie met Jan Rottenberg. Hij heeft geprobeerd een zangeres van me te maken, maar dat lukte niet. Dus ging ik maar weer dan sen. en dat kon ik goed. Toen ik een aanbieding 'kreeg om een winter op het Plein te dansen, nam ik dat aan. Zoals gezegd; daar leerde ik Bernard ken nen". Ze wachtte even, voor ze verder ging. „Interesseert het je?" „Alles, wat jou betreft, interesseert me". „Dat zal wel. Ik zei je al, dat hij vasthoudend was. zo vasthoudend, dat het me begon te vervelen. Ik had kun nen bewerkstelligen, dat de portier hem niet meer zou binnenlaten, maar dat wilde ik ook niet, want hij kwam door gaans met een heel gezelschap en ver teerde soms voor een klein kapitaaltje". Ze wachtte weer, terwijl ze zich plot seling omdraaide om op haar rug te igaan liggen. „Op een middag kwam hij plotseling naar m'n kamer, die ik sa men met Bep had. Bep danste ook. Ze was de stad in om boodschappen te doen. Ik was spinnijdig, toen hij binnen was en heel brutaal ging zitten. Nijdig ook, omdat ik nog niet eens gekleed was. Maar daar had hij geen erg in. Hij vertelde meteen, waarom hij kwam. Enfin, je begrijpt het misschien al: hij vroeg me ten huwelijk. Ik weet het nog als gisteren; de dag tevoren was ik net twintig geworden". „En je lachte hem uit". „Ja, precies. Ik vond 'het een gewel dige mop. Tranen heb ik me gelachen, maar hij werd niet eens kwaad. Hij zei alleen maar: Ik meen het. Ik houd van je. Ik houd krankzinnig veel van je. En op de dag van ons huwelijk krijg je een bruidsschat van me. Je mag het bedrag zelf bepalen. Dat zei hij alle maal en ik dacht bij mezelf: Die is niet goed snik, want ik wist toen al precies wie hij was en wat hij deed. Ook na tuurlijk, dat hij veel geld had. Ja, en zo iemand gaat daar met een danseres je uit een nachtclub trouwen. Dus ik geloofde hem niet. Niet, dat ik bang voor hem was. Ik had in de jaren, voor ik een beetje betekende, al zoveel mee gemaakt, dat geen enkele man mij meer vrees kon inboezemen. Tenslotte kon ik me altijd heel goed verweren, als het nodig was. Daar was ik in getraind. Ik zei dus alleen maar: duvel op. En als je niet goedschiks gaat, smijt ik je er uit". „En hij werd natuurlijk net zo min bang". „Het is, alsof je hem gekend hebt. Ik voelde niets voor hem. Ik was boven dien. helemaal niet van plan te trouwen. Waarom zou ik? Ik was immers pas twintig? En ik verdiende heel behoor lijk. Ik had niet veel voor mezelf nodig, dus waarom zou ik m n leven verande ren? Ik zei tegen hem: Het is nee en het blijft nee. Hij liet zijn kaartje ach ter. Denk er maar eens over na, zei hij, ik kan wachten Maar herinner je mijn woorden: ik houd ontzettend veel van je en ik kan je een leven geven als een prinses". „En toen?" Ze kwam half overeind, leunende op haar arm. Terwijl ze de jongen aan keek, vervolgde ze: „Ja.en toen. Toen Bep thuiskwam, vertelde ik alles. Ze zei: Meid, je lijkt wel gek om te weigeren. Je wordt rijk en zult nooit meer zorgen hebben. Alles kunnen ko pen, wat je wilt. En die Van Poelgeest is een knappe vent, wat wil je nog meer? Een koningszoon soms?" Ze zuchtte. „Ja, wat doe je dan? Je gaat er over nadenken. Als danseresje is je toe komst altijd onzeker. Het was februari en in april liep mijn contract af. Ik wist helemaal niet, of de baas het zou ver lengen. En ik had verder geen moge lijkheden, of het zou weer de revue moeten zijn. Ik kon het wel een poosje uitzingen, omdat ik gespaard had. Maar waar af gaat en niet bij komtBep warmde het iedere keer op, maar ik hield niet van 'm. Ik vond hem soms een aardige knul, maar zijn handen waren me te beweeglijk en daar hield ik helemaal niet van. Hij kwam zeker drie keer in de week naar ons kijken. Dan moest ik na afloop van mijn num mer bij hem aan tafel komen en iedere keer opnieuw stelde hij me de vraag, terwijl ik even zovele keren nee ant woordde. Toen werd het maart en wist ik, dat mijn contract niet verlengd zou worden. De klanten willen nu wel weer eens iets anders zien, was zijn besluit. Dus binnen vier weken stond ik op straat. Misschien is hij dat te weten ge komen. in ieder geval: half maart was hij plotseling weer bij me op de kamer. Op een middag. Bep was na tuurlijk weer weg, en hoewel ze het nooit toegegeven heeft, verdenk ik haar ervan, dat ze zich heeft laten omkopen om hem vrij spel te geven. Nu ja, het doet er allemaal niet meer toe. Je be grijpt; hij zong hetzelfde liedje. Trouw met me, dan heb je nooit meer zorgen. En hij herhaalde, op de dag van ons huwelijk geef ik je een bruidsschat, waarvan je zelf het bedrag mag bepa len. Ik stond er toen anders voor, om dat mijn werk bijna ten einde was, en ik nog geen ander emplooi had. Hij zag mijn aarzeling en daarvan profiteerde hij. Opeens nam hij me in zijn armen en voor ik er goed en wel erg in had, kuste hij me. Hoewel ik enerzijds woe dend was, vond ik zijn kus, tot mijn eigen grote verbazing, toch prettig. Hij kuste me nog eens en nog een keer en toen vond ik het welletjes. Ik duwde hem van me af. Ga zitten, zei ik, en houd je handen thuis, anders heb je het bij voorbaat al verknold. Ik mag dus zelf het bedrag van mijn bruidsschat bepalen? Hij knikte en haalde zijn chequeboek te voorschijn. Je krijgt met een voorschot, antwoordde hij, als je toestemt in een huwelijk met mij Ik vatte het humoristisch op en dacht: hij houdt me voor de gék. Ik geloof er niets van. Ik zei dan ook: Meneer van Poelgeest, dit wordt een groot fiasco, want ik houd helemaal niet van u. Ik vind u interessant. En ik mag u wel. Maar dat is zo ongeveer alles. En wat zullen uw vrienden en kennissen en familie ervan zeggen, als u met een nachtclubdanseres voor de dag komt? Hij lachte me uit. Kaboutertje, ant woordde hij, je trouwt met mij, niet met mijn familie en ook niet met mijn vrienden. Mijn vrouw zal dezelfde ach ting genieten als ik. In ieder opzicht. Dat garandeer ik je. Nog meer bezwa ren? Ik voelde, dat hij me steeds meer in het nauw dreef. Ergens vond ik het niet eerlijk, als ik zou accepteren, want ik had zo het idee, dat iedereen zou denken, dat ik hem om zijn geld trouw de. Ik hield immers helemaal niet van hem? Dus ik besloot een stunt uit te halen. Ik dacht: dat doet hij natuurlijk nooit en dan houd ik voet bij stuk. Zijn We meteen klaar en smeert-ie 'm wel. Dus vroeg ik hem voor de derde keer: Ik mag dus werkelijk zelf mijn bruids schat, zoals u dat noemt, bepalen? Hij knikte en zwaaide nog eens met zijn chequeboek. Mooi, besloot ik en ik be gon te lachen. Ik weet het nog als van daag. Dan vraag ik honderdduizend gulden en geen cent minder". Ronnie kwam half overeind en keek met grote ogen naar de vrouw. Meteen begon hij te lachen „Jeetje, Yolanda.. En hij verklaarde je natuurlijk voor gek". Ze schudde haar hoofd. „Hij knip perde wel even met zijn ogen, maar toen schroefde hij zijn vulpen los. „Honderdduizend gulden. Best. je zult ze hebben. Ik zal je twee procent voor schot geven. Kim je aardige kleren ko pen en zo. Dat is afgesproken. Op de avond van onze trouwdag 'krijg je acht ennegentigduizend gulden van me. In baar geld. Hier is de cheque". „O, Yolanda, was je er niet van ondersteboven?" '(Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1965 | | pagina 4