Cjroen Twartsjexels in het hart AGENDA m Texelse Beatgroup „The Typhoons" wint elke dag aan populariteit Twee mensen verdronken aan Koger strand Vier gewonden in vijf dagen Koelkasten? Gebr.Schoorl! Ml In de toekomst ook buiten Texel Fanclub telt 190 leden wmm Gevaarlijke stroming Op gevaarlijke kruising Molenstraat-Keesomlaan <rEEF MIJ MAAR chocoladetfamv/c VHIJDAG 13 AUGUSTUS 1965 TEXELSE 78e JAARGANG No. 7989 COURANT Uitgave N.V. r/h Langeveld de RooU Postbus 11 - Den Burg, Texel - Tel. 2058 Redaktic: Harry de Graaf, Wilhelminalaan 33, Den Burg, tel. 2058, 'b avonds 2382. Vcrsch||nt dinsdags en vrfydag». Bank: Nedcrl. Middenstandsbank; Coöp. Boe renleenbank. Postgiro 652. Abonn.pr. ƒ2,65 p. k\v. -f- 30 cb incasso. Advert: familieberichten 14 ct p. mm.; andere advert 12 ct p. nam. v „The Typhoons" in Den Hoorn: v.l.n.r. nist en muzikaal leider Wim Becrling, zanger Wim Koorn, gitarist Huib Dros en drummer Bob Dros. U zult er waarschijnlijk allemaal wel eens van gehoord hebben, of mis schien bent U een keer in de gelegen heid geweest naar ze te luisteren, ,,de Texelse Beat-group „The Typhoons". In Casino te Den Burg, in het dorps huis in Den Hoorn, in 't Skiltje, bijna overal waar een dansavond georgani seerd wordt, verzorgen zij de muziek. en altijd trekken ze volle zalen. De populariteit van deze band stijgt met de dag. Dit jaar zijn er vele con tracten met danszaalhouders afqeslo- ten. Bijna iedere keer gaf men blijk van zijn tevredenheid. The Typhoons vormen een groep, die de laatste jaren sterk is komen opzetten, en zeker niet onderdoet voor beat-groups van de overkant Geschiedenis Achter de naam „The Typhoons" gaat een hele geschiedenis schuil en juist op het moment dat deze band zeer in de belangstelling staat, is het nuttig deze na te gaan. Het was de tweede paasdag van het jaar 1962 toen ze eigenlijk officieel be gonnen te bestaan. Ze. dat waren dan twee bandleden, namelijk de drummer Bob Dros en de pianist en huidige lei der Wim Beerling. Hun instrumenten waren een honderdjarige Franse piano en een keukenstoel als drumstel. Bijna alle nummers werden gezongen. Beide jongens waren vurige luchtvaarten thousiasten en hun bewondering ging vooral uit naar de Britse jager-bom menwerper de Hawker-Typhoon. En de naam zou „The Typhoons" worden. Eerste optreden Toen de Typhoons een jaar beston den, kwam er het eerste optreden. De Texelse Courant schreef er dit van: De heren Bob Dros en Wim Beerling had den de zaal zeer snel op hun hand. Hun zang begeleidden ze virtuoos met een piano en een houten keukenstoel". Hier na volgde een optreden in Den Hoorn. Toch zou het niet bij twee Ty- phooners blijven. Er hing een uitbrei ding in de lucht. Namen als Huib Dros, Eddy Stiekema en Wim Koorn werden genoemd. Het zou niet lang meer duren of de Typhoons waren vijfledig. Twee gitaristen (Huib en Eddy) en een zan ger (Wim) werden in „de orde der Ty phoons" opgenomen. Intensief repeteren Nu volgde er een tijd van intensief repeteren: elke zaterdag kon men ze in Casino zien. De tijd brak aan dat The Typhoons begonnen uit te kijken naar amateuravonden. De zanger en pianist kregen een microfoon. Eind juni orga niseerde men in Oosterend een ama teuravond. die voor The Typhoons een gelegenheid schiep hun talenten te openbaren. Dat het een succes werd, bewijst wel de recensie uit de Texelse Courant' „In het zeer lichte genre deden de Typhoons het uitstekend. Het groepje, bestaande uit Wim Koorn. Huib Dros, Wim Beerling en Bob Dros imiteerde de Beatles, maar brachten ook ver schillende eigen composities ten gehore. De jury kende ze de eerste prijs toe". Eerste dansavond Was het naar aanleiding van dit suc ces, dat de heer L. Kellner The Ty phoons aanbood voor hem een dans avond van 8-12 uur te verzorgen? Een avond spelen in Casino is toch zeker het bewijs dat een band erkend wordt. In aller ijl werden een heel aantal nieuwe nummers ingestudeerd, om een bruikbaar repertoire te krijgen. Op deze avond konden de meeste Texelaars voor het eerst met The Typhoons ken nismaken. Om stroom temg te verwerken MORGEN EXTRA BOOTDIENST In het komende weekend zal voor een groot deel van de nu op Texel verblijvende gasten de va kantie ten einde lopen. De N.V. TESO houdt er rekening mee, dat zaterdagochtend zeer vele auto mobilisten willen vertrekken en zal daarom een extra vroege dienst varen. De eerste boot ver trekt morgen om vijf uur van Texel en om half zes uit Den Helder. Het staat vrijwel vast, dat de drukte op de haven zaterdag zo groot zal worden dat lange wacht tijden niet te vermijden zullen zijn. TESO dringt er bij de va kantiegangers op aan deze wacht tijden zo kort mogelijk te houden door van de vroege diensten ge bruik te maken. De exploitanten van logiesverstrekkende bedrij ven worden verzocht het boven staande aan hun gasten door te geven. VEEL BELANGSTELLING BIJ RINGSTEKEN Ondanks het heerlijke weer, dat toch de meeste mensen beweegt de zee en het strand op te zoeken in plaats van in het dan benauwde Den Burg te lo pen, was er woensdag veel publiek bij de ringrijderij van de ponyvereniging „De Kleppertjes" op de Groeneplaats. Het feest begon om ongeveer half drie toen de Kleppertjes (velen in Texels kostuum) de Groeneplaats opkwamen. Aan de wedstrijd waren enkele fraaie prijzen verbonden, zoals een roskam, een karwats, een zweep en nog vele andere dingen, die alle met de paarden- en ponysport samenhangen. Na dit ringsteken werd het woens dagmiddagprogramma van de Folklore vervolgd met volksdansen voor de jeugd. BRAND IN BRIEVENBUS DE KOOG Zondagavond om streeks 11 uur hebben jongelui een brandend voorwerp in de brievenbus op de hoek van de Badweg gegooid, waardoor een deel van de zich daarin bevindende post werd verbrand. Nog ernstiger zou de schade geweest zijn als de besteller de bus na 11 uur niet ge licht had. Nu gingen ongeveer 20 stuk ken verloren. Fanclub In de nazomer van 1964 werd er een fanclub opgericht. Het ledental groeide gestadig Op dit moment zal de club zo ongeveer 190 leden tellen.Tot nog toe heeft zij niet veel activiteiten ge openbaard, maar in de toekomst komt het er misschien van dat men een eigen blad uit gaat geven, met natuurlijk vele foto's van The Typhoons; overigens, ieder lid is al in het bezit van een foto met handtekening. In de afgelopen winter werd de technische installatie aanzienlijk uitge breid. Daarentegen onderging de band zelf een inkrimping: Eddy Stiekema zou niet langer deel uitmaken van de groep. In deze tijd werden weer vele avonden verzorgd. Om er nog maar eens één te noemen: een avond voor de Katholieke jeugdvereniging Club des Vedettes, waarvan de recensie luidde: „Nog steeds wordt er met heimwee gesproken over het „nozeqp-bal". Ja, dat was een heerlijk gezellige avond. Over de band waren we allen zeer te spre ken". De recensies in de kranten waren allemaal even lovend en dit moedigde het enthousiasme en de wil om door te gaan alleen maar aan. Muziek In de allereerste tijd kregen „The Typhoons" vaak de klacht te horen, dat hun muziek te wild was. „Nemen jullie nou ook eens wat langzame nummertjes op het repertoire", was een dikwijls gehoorde uitspraak die uiting gaf aan een gevoel van onbehagen. Tegenwoor dig speelt de band ook veel echt rustige nummers en zijn daardoor een heel grote groep tieners tegemoetgekomen. „Toch", verklaart drummer Bob Dros, „kan het nog beter". Ons ontbreekt eigenlijk een basgitaar, waarmee je zo'n heerlijke ondergrond in je muziek kan krijgen. We hebben het even gepro beerd met een viba (een tot bas omge toverde viool), maar dit bleek toch niet het gewenste resultaat op te leveren. „Enkele weken geleden toen we een dansavond in Casino verzorgden, baste ereen gitarist van een Utrechtse band, die de daarop volgende week in de zaal zou spelen, bij ons. Op dat moment kon je goed horen wat wij eigenlijk nog misten. De muziek wordt zoveel voller, zoveel mooier ook". Kijkje nemen Donderdag gingen we een kijkje ne men in het dorpshuis „De Waldhoorn" te Den Hoorn, waar die avond de Typhoons zouden spelen. De zaal was stampvol. Toen we binnentraden kwam ons de hitte tegemoet: een zwetende, shakende menigte, opgezweept door het driftige ritme van de muziek. In een pauze maakte we een praatje met de bandleden. Op het kleine podium stond aan instrumenten en versterkers voor zo'n kleine 4500 gulden: een grote Vox- versterker, een elektrische gitaar, een drumstel en vele andere attributen, die beslist noodzakelijk zijn om de gewen ste muziek te maken. We konden maar even met ze spreken, omdat ze over en kele minuten al weer moesten beginnen om de wachtende dansers muzikaal te bevredigen. Toekomst Het programma van de Typhoons zit eivol. In het hoogseizoen waren ze zc gemiddeld vier avonden in de week bezet. Elke donderdag en zaterdag spe len ze nu in Den Hoorn en enkele dagen geleden is men ook in Oudeschild be gonnen de medewerking van deze Texelse groep te vragen voor een dans avond. Waarschijnlijk zullen The Typhoons zaterdag naar Andijk gaan, waar ze uitgenodigd zijn om dansmu ziek te verzorgen. Ook heeft men in Amsterdam belangstelling voor hen. „Dat zal naar mijn mening wel eind augustus worden", aldus de leider Wim Beerling. „omdat we tot die tijd echt nog wel op Texel vol zullen zitten. Daarnaast heeft ook het fysisch-geogra- fisch dispuut „Lulofs" van de Univer siteit van Amsterdam laten weten, dat zij het op prijs zou stellen als wij ook bij een van hun avonden onze mede- Werking zouden willen verlenen. Ik overdrijf zeker niet als ik beweer, dat het toekomstperspectief toch zeer gun stig is voor ons". De pauze was voorbijde muziek ging weer beginnen Huib pakte zijn gitaar, Bob ging achter zijn drumstel zitten, Wim greep de microfoon en zette in op het moment dat de leider aangaf dat er gespeeld kon worden. Met veel moeite konden de ons door de dansende menigte naar de uitgang worstelen en hoorden we nog juist de laatste akkoor den van een „No Roply" toen we de zaal verlieten. DE KOOG Maandagmiddag om half drie zijn aan het Kogerstrand op de grens van het bewaakte en het on bewaakte gedeelte van het strand (bijna een halve kilometer verwijderd van de badmeesterpost boven aan de Badweg) twee mensen verdronken. De slacht offers, de 55-jarige arts E. A. A. Tou- chert en de 49-jarige chauffeur H. Men ning, waren beiden afkomstig uit Duits land. Aan de wal hebben drie artsen, waaronder de bekende dokter Klapwijk (televisieactie „Open het Dorp"), die deze dagen zijn vakantie op Texel door brengt, nog alles in het werk gesteld om de levensgeesten van de beide men sen weer op te wekken: mond op mond beademing, toevoegen van extra zuur stof, massage, het was alles tevergeefs. Hulpgeroep De heer Menning had zich nog maar nauwelijks met zijn vriend, de 37-jarige H. Muller, in het water begeven, toen vlakbij hen door een klein meisje om hulp werd geroepen. Laatstgenoemde bracht het meisje naar het strand, maar zag bij zijn terugkeer helemaal niets meer van zijn vriend. Onmiddellijk werden de badmeesters gewaarschuwd. Deze waren genoodzaakt eerst een grote afstand over het strand af te leg gen voordat ze op de plaats, waar het ongeluk was geschied, aanwezig waren. Het overbruggen van deze afstand heeft teveel tijd gekost: toen de man met be hulp van de reddinglijn op het strand werd gebracht waren de levensgeesten reeds geweken. Meerderen in moeilijkheden Inmiddels waren nog 2 mensen in moeilijkheden geraakt. De roeiredding- boot werd te water gelaten en wist bei den in de boot te slepen. Voor de ene juist op tijd, voor de Duitse arts echter te laat. Toen zijn vrouw zag dat hij in zee in moeilijkheden geraakte, begaf ze zich direkt te water, daarbij in het ge heel geen rekening houdend met de uitermate gevaarlijke stroming. Ook zij dreigde te verdrinken, ware het niet dat mevr. Benachio uit Amsterdam haar moeilijkheden bemerkte en met een te water ging. Zij wist de vrouw nog juist op tijd op het strand te bren gen. De heer Menning kampeerde met zijn vrouw op camping Kogerstrand, de heer Touchert verbleef met vrouw en kind in pension „Erica" te De Koog. V.V.V. doet beroep op leden LIJST VAN VRIJE AKKOMMODATIES Wellicht mede beïnvloed door het mooie weer van de laatste dagen ontvangen de V.V.V. thans regelmatig aanvragen voor de periode half augustus tot half september Voor de beantwoor ding van deze aanvragen wil zij op korte termijn een lijst van in deze periode beschikbare ak- kommodatie samenstellen. In ver band daarmede doet zij een drin gend beroep op al haar leden, voor woensdag 18 augustus a.s. een opgave te doen toekomen. Men kan dit zowel schriftelijk als telefonisch (Den Burg 2280) doen. Vrijdag 13 augustus Oudeschild. 't Skiltje, Klavcrjasdrive Dinsdag 17 augustus Den Burg. De Lindeboom-Texel, bridgedrive. Woensdag 18 augustus Den Burg, Groeneplaats, folkloreprogramma Donderdag 19 augustus Den Burg, City-theater, Texelfilm De Koog, N H. kerk, samenzang, 20.30 uur. Den Hoorn, N.H. kerk. samenzang en orgel spel van 20.00-21.00 uur. Den Hoorn, Dorpshuus, bal mm.v. „The Typhoons". Vier gewonden in vijf dagen; dat is het trieste resultaat van het openstellen voor het verkeer van de gevaarlijke kruising Molenstraat-Keesomlaan. Na vrijdag en maandag gebeurde er dinsdag weer een ongeluk op dit bijzonder on overzichtelijke punt in Den Burg. Nu waren het een bromfiets en een Volks wagen, die tegen elkaar opbotsten, waarbij de heer Lap uit de P.H. Polder aan hoofd en been werd gewond. Texels enige koeltechn. bureau telefoon 2550 - Den Burg Een verrukkelijke chocolodedronk slechts 1% vet. Fris Tosti lest de dorst, eerbiedigt de slanke li|nl Kittig von smaak, ikker luchtig on Witte blokken Dinsdag is men begonnen op desze kruising witte blokken op de weg te schilderen om op deze manier de nade rende automobilist te waarschuwen voor het grote gevaar. Dezelfde dag al bleek, dat door deze veiligheidsmaat regel het gevaar toch niet de wereld uitgeholpen wordt. Om ongeveer half zeven 's avonds was het al weer mis. Deze keer verleende de uit de Molen straat komende bromfietsbestuurder, de heer Lap geen voorrang aan een op de Verlengde Keesomlaan naderende Volkswagen, bestuurd door de 21-jarige Duitser M. Reinicke. De auto greep de bromfiets, die bij dit ongeluk enigszins werd beschadigd in de flank. Zelf liep de Volkswagen aan de voorkant enige schade op. Geen uitzicht Het schuin tegenover de Keesomlaan staande huis maakt het de automobilist die deze kruising nadert, beslist onmo gelijk ook maar iets van de andere weg te zien. Vrijdag moest bij een botsing tussen een bromfiets en een auto een meisje met een diepe beenwond en een lichte hersenschudding naar het zieken huis overgebracht worden. Maandag lag een Duitse Opel Rekord totaal vernield in omgekeerde toestand op het naast de Keesomlaan gelegen grasveldje. Dins dag, de dag waarop de eerste veilig heidsmaatregelen getroffen waren, ge beurde er weer een ongeluk op dit ge vaarlijke punt. Morgen of overmorgen zullen de gevolgen misschien van nog ernstiger aard zijn. Wat te doen Het ziet er toch wel naar uit, dat men, om het gevaar hier tot een mini mum te beperken, moet overgaan tot verdergaande veiligheidsmaatregelen. Het meest voor de hand ligt natuurlijk van dit onoverzichtelijke punt een stop kruising te maken; of het inderdaad de gewenste uitwerking zal hebben is een tweede. Ook zou men de naderende mensen door middel van grote borden ZATERDAG 24 JULI WAS TOPDAG Op zaterdag 24 juli, een week na de Hollandse bouwvak, werd op Texel de topdrukte bereikt. Op dat moment re den er naar de berekeningen van de N.V. TESO, naast de circa 1000 Texelse auto's 4887 andere wagens op de Texel se wegen. Op deze bewuste zaterdag werden 1103 auto's van Den Helder naar Texel vervoerd. De cijfers lagen aanmerkelijk hoger dan het vorige jaar. In het zeer drukke weekend van 23, 24 en 25 juli gingen 2076 auto's naar Den Helder en kwamen er 2360 naar Texel. Na de 30ste juni, toen er 1636 auto's van de overkant op ons eiland waren, is het aantal snel gestegen. VOORN VAN 33 CM. De 8-jarige Robert Leyen, wonende in Den Helder, ving enkele dagen gele den in de Hemmer een voorn van maar liefst 33 cm. Dit telde mee voor een radio-competitie. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 4 tot en met 11 augustus 1965 Geboren: André Cornelis, zv. Pieter Brouwer en Antje C. Hooimeijer; Jacqueline, dv. Hendrik J. Collou en Johanna Stübener; Bernardus Jacobus, zv. Jakob Boersen en Guurtruida M. Schraag; Edwin, zv. Cornelis H. Zanen en Betsy Kok. Ondertrouwd: Pieter Wilhelmus Le Noble en Pieternella E. M. Sluimer. LAMPIONOPTOCHT IN OOSTEREND OOSTEREND Zaterdag 21 augus tus organiseert de Dorpscommissie Oosterend een lampionoptocht, waaraan wordt medegewerkt door het Fanfare korps „Excelsior" met de drumband. De deelnemers dienen zich om 8 uur te verzamelen op het terrein bij de Mu- zieknis aan de Oranjestraat. De organi satoren hebben prijzen uitgeloofd voor de mooiste en meest originele lampions. Na afloop worden alle deelnemende kinderen getracteerd. Volgend op de lampionoptocht orga niseert de Dorpscommissie een grote Strijd om de man en de vrouw. langs de weg op het gevaar kunnen attenderen. In ieder geval gaat het zo niet langer.

Texelsche Courant | 1965 | | pagina 1