Zien met de handen De oogst is weer begonnen! De jaarlijkse fokveedag provinciale te Hoorn Opzoek naar de verloren wereld rubriek voor I Omtn *n*un, LANDBOUW en VEÉTEELT Wat U de komende weken nog kunt doen Merkivaardige experimenten in Rusland Een paar weken geleden schreven we, dat alles er op wees, dat de oogst van de granen dit jaar zeer laat zou vallen. Hoewel we deze uitspraak zeker niet terug behoeven te nemen is het toch wel zo, dat de combines een paar dagen eerder dan verwacht werd, kon den worden ingezet. De vrij overvloe dige regenval van een paar weken gele den, gevolgd door het droge weer van dit moment, heeft het rijpingsproces wel iets versneld. Terwijl we dit schrij ven ziet het er naar uit, dat het droge weer nog wel enige dagen aanhouden zal en dit kan voor de bouwboeren al leen maar gunstig worden genoemd. Een groot gedeelte van alle zorg en kosten moet immers in de komende weken vergoed worden door liefst hoge opbrengsten en een goede kwaliteit. Speciaal voor het laatste is goed oogst- weer zeer belangrijk. Eerste opbrengsten bekend Het is op het moment zeker nog te vroeg om al een positief oordeel te ge ven over het niveau, waarop dit jaar de opbrengsten zullen liggen. Dat geldt zeker voor de graangewassen. Er zijn nog slechts enkele percelen zomergerst gemaaidorst en dit is in ieder geval veel te weinig om een betrouwboar oordeel te geven. Van het gewas raapzaad (juister stop- pelknollenzaad) is al iets meer bekend. De eerste gegevens wijzen er op, dat de oporengst m ieder geval wel op het ge middelde van de laatste jaren zal lig gen. Persoonlijk hebben we de mening, dat we daar wel iets boven komen. We wijzen er met nadruk op, dat we spre ken van het gemiddelde van een aantal jaren en niet van de opbrengsten van vorig jaar, toen op sommige bedrijven een topopbrengst werd verkregen. Voor de tot nu toe gedorste percelen hoorden we opbrengsten noemen die variëren van 1200 kg. - 2400 kg. voor- geschoond zaad per ha. Ook hier moet er wel aan gedacht worden, dat dit geen uiteindelijke opbrengsten zijn. Voordat het zaad op het juiste vocht gehalte is gebracht en „Wageningen" een analyse heeft gemaakt van de nog in het zaad voorkomende „ongerechtig heden"' kan eigenlijk niet gesproken worden van een opbrengst per ha. Maar een indruk geven deze bruto-opbreng- sten in ieder geval wel en dan kunnen we die indruk met ongunstig noemen. Er zijn ook al een flink aantal perce len graszaad geoogst. Ook hier geldt, dat de netto-opbrengst voorlopig nog niet bekend is. De cijfers, die we tot nu toe hoorden noemen over de van het bedrijf afgevoerde hoeveelheden, lopen eveneens vrij ver uiteen. Zo hoorden we van Italiaans raaigras opbrengsten van 1300 kg. tot 2000 kg. per ha. noe men. De wat lage opbrengst op sommi ge percelen is niet uitsluitend een ge volg van een minder goed gewas, maar ook van verliezen, die te wijten zijn aan het ongunstige weer van enkele weken geleden. Aan de vaste wal is daardoor plaatselijk van het Italiaans raaigras wel 40°/o verloren gegaan. Opbrengst aardappelen valt mee Als er één gewas is, waar we in de voorzomer een „slechte kijk" op had den. dan was het de aardappelen en speciaal de voor pootgoed bestemde aardappelen. Het leek bijna onmogelijk, dat in de aan dit gewas toegestane groeitijd een behoorlijk' aantal kilo grammen kon groeien. Deze verzuchtin gen kon je zelfs begin juni nog horen. Ook nu is weer gebleken, dat „de natuur" in staat is om enorm veel goed te maken. Daarbij is ook het feit, dat de luizen dit jaar laat en in slechts gerin ge aantallen zijn verschenen van be lang geweest. Daardoor kon nl. de rooi- datum iets later dan normaal worden gesteld. Dit bleek intussen voor een flink aantal percelen niet eens nodig te VERTROKKEN PERSONEN Rudolf de Bruin, van De Koog, Dorps straat 41 naar St. Maarten, Dorpsstraat B 94; Gildrina Vlaming, van Oosterend, Mulderstraat 2 naar Andijk, Sorghvliet- laan 50; Maarten Roeper, van B 144b naar Oploo, Gemertseweg 36; Annie Vos, van Oosterend Peperstr. 13 naar Soest, Hellingweg 1; Cornelia Keijser ev. Hoogendoorn, van Den Burg, Gra venstraat 20 naar Alkmaar. Molenaars- straat 13; Jan Jacobus Brommersma, van De Koog, Ruijslaan 27 naar Nas- singerhorn, Herenweg 38. BROIMFIETS BOTSTE TEGEN ACHTERKANT VAN AUTO OUDESCHILD Zaterdag gebeurde op de Schilderweg een ongelukje waar bij een bromfiets en een Volkswagen waren betrokken. De bromfiets reed achter de heel langzaam rijdende Volkswagen in de richting van Oudeschild en de bestuur der had het plan de auto te passeren. Juist op het moment dat hij achterom kijkt om te zien of er geen achterop komend verkeer nadert, stopt de Volks wagen en klapt hij tegen de achterkant van de auto op, die een fikse deuk op liep. Er deed zich geen persoonlijk let sel voor. GESLAAGDE R1NGRIJDERIJ DE KOOG Zondagavond werd op de speelweide te De Koog een ringrij- derij gehouden, die zowel van de zijde van de deelnemers als van de zijde van het pub lek, goede belangstelling trok. De organisatie berustte bij „De Wad- denruiters" en de Oranjevereniging van 'De Koog. Uitslag: Ruiters: 1. Ella Houwing, 2. Arie Langeveld. Met karretjes: 1. Nieke Keijser -Dirk Witte, 2. Tony Groothen- gel - Ewald Keijser. zijn. In diverse gevallen hebben de aardappeltelers hun gewassen reeds voor de verplichte datum dood gespo ten, omdat de knollen te grof dreigden te worden. Op dit ogenblik is men volop aan het rooien. We nemen niet aan, dat de op brengsten even hoog zullen liggen als in 1964 Maar alles wijst er op, dat we ook hier kunnen spreken van een op brengst, die in ieder geval boven het gemiddelde van de laatste jaren zal liggen. Hoeveelheden van 30 ton en zelfs iets meer per bunder zullen ook dit jaar geen zeldzaamheid zijn. Het bovenstaande wijst er op, dat er voor de Texelse akkerbouwers op het moment zeker geen aanleiding is mee te zingen met de waarschijnlijk alles zins gerechtvaardigde klaagzangen, die in diverse gebieden van ons land wor den gehoord. P.S. Na het schrijven van dit artikel tje kregen wij een aantal mededelingen door, die betrekking hebben op de op brengst van de vorige week gedorste zomergerst. Op grond van deze gege vens menen wij wel te kunnen zeggen, dat de vooruitzichten voor de opbrengst van de granen en met name van zomer gerst goed zijn. Bijna zouden we ge neigd zijn om te zeggen „zeer goed". We weten heel goed, dat je bij de beoordeling van de opbrengst op een moment, dat er nog slechts gegevens beschikbaar zijn over het „bruto ge wicht", d.w.z. het gewicht direct na het maaidorsen, voorzichtig moet zijn. Maar ook als we dit in aanmerking nemen kunnen we wel zeggen, dat er ook dit jaar op de lichte poldergronden op brengsten van 5 ton zomergerst per bunder gehaald zullen worden. In een vorig nummer noemden we U een aantal zaken, waarvoor het lang zamerhand nu te laat gaat worden. Met name is dat het zaaien van stoppelge wassen. Daarvoor is de tijd nu wel on geveer verstreken. We willen nu eens enkele dingen noemen, waarvan niet gezegd kan worden, dat er geen gele genheid meer voor is. Het bewerken van de stoppels In zeei veel gewassen is de bestrij ding van het onkruid veel eenvoudiger geworden door het beschikbaar komen van chemische onkruidbestrijdingsmid delen. Dit geldt met name voor het zgn zomeronkruid. ofwel de zaadonkruiden. Veel minder is dit het geval voor de wortelonkruiden. Op Texel denken we dan in de eerste plaats aan kweëkgras, het wortelonkruid van de zandgronden. Voor de bestrijding van kweek zijn de stoppelbewerkingen nog altijd de meest geschikte gelegenheid. En het is ook nog altijd zo, dat de stoppelploeg daarbij onmisbaar is. Door cultivator of frees wordt de kweek on voldoende losgesneden. Pal als U met de stoppelploeg aan het werk bent ge weest kunt U gebruik gaan maken van cultivator en de egge. In zeer ernstige gevallen ikan ook de frees er nog aan te pas moeten komen. We zagen ook dit jaar weer gewassen op ons eiland, die dik bezet waren met kweek. Ondanks zeer veel geploeter lukt het vrijwel nooit om kweek in de zomer de baas te worden. En het ge volg is altijd een minder goed gewas. Als U die narigheid in 1966 wilt voor kómen, dan moet U nu op Uw tellen passen. Aandacht voor het grasland Hiervoor schreven we over het gun stige weer voor de akkerbouwbedrijven. We stellen ons voor, dat heel wat gras- boeren wel andere verlangens hebben. Het is opvallend hoe snel de grasgroei stagneert als het water de beperkende factor gaat worden. Het herinnert er ons nog weer eens even aan, dat het op ons eiland speciaal de factor water is, die bepaalt of het voor de boeren een goed of minder goed jaar zal worden. We dreigen dit wel eens te vergeten in jaren, waarin de regenval hoger ligt dan normaal. Tegelijk moet dit de reden zijn om te profiteren van gunstige groeiomstan- digheden. De redenering, dat de voor raad ruwvoer voor het komende sei zoen voldoende is en er dus geen reden meer is om nog veel aandacht te geven aan het grasland, is onjuist. Het is best ■mogelijk, dat U volgend jaar om wat ruwvoer zit te springen. Het betekent, dat U ook de stikstof bemesting niet achterwege kunt laten. U kunt er rustig op rekenen, dat na dit droge weer ook weer eens een dag met regen komt. Dan moet de stikstof er op liggen. Met een paar baal per bunder doet U wonderen. Uiteraard strooit U geen stikstof op een perceel met een hele massa oud gras. Als het dus nog niet gebeurd is eerst het land „bloten" en dan de stik stof er op. Een paar honderd kalkam- mon per ha. is voor deze tijd een mooie gift. Wilt U nog kuilen, dan is 300 kg per ha. beter. PRODUCTIE EN UITWENDIGE OMSTANDIGHEDEN Een paar weken geleden schreven we iets over de invloed van de zgn. uit wendige omstandigheden op de produc tie van rundvee. Dit aan de hand van een vlugschrift van het rijkslandbouw- consulentschap Sneek. In „De Boerderij" vonden wij vorige week een artikel, dat deze kwestie ook ter sprake brengt. Het gaat daarbij spe ciaal over de invloed van de pH of zuur graad van de grond op de productie van het rundvee en met name op het vet gehalte van de melk. Het is wel frap pant, dat een zaak als het vetgehalte, die tot voor kort wel zeer speciaal als een kwestie van erfelijke eigenschap pen werd beschouwd nu ook in verband wordt gebracht met uitwendige omstan digheden. De mededeling in „De Boerderij staat niet op zichzelf. De laatste tijd is deze kwestie al meer ter sprake ge bracht. „De Boerderij" komt nu met de uitslag van een onderzoek, waarbij 1084 bedrijven waren betrokken. Daarbij zijn de gegevens van de melkcontrole vergeleken met de gemiddelde pH op de betreffende bedrijven. Op deze bedrij ven variëerde de pH van 4.5 tot boven 6.5. Er zijn nu een aantal pH-klassen gemaakt en voor iedere klasse zijn de gegevens van de melkcontrole vermeld. We raden u aan onderstaande tabel goed te bestuderen. pH Kilogrammen melk Kilogrammen vet Vetgehalte Vetgehalte in de wei De hier genoemde ook op Texel aanwezig. Mogelijk zou het interessant zijn om ook voor ons eiland globaal na te gaan of een derge- Russische geleerden hebben de laat ste maanden, evenals hun collega's in andere landen, het onderzoek uitge breid naar de merkwaardige talenten van sommige mensen, die met hun han den kunnen „zien". De aanleiding tot het onderzoek was een Moskouse t.v.- uitzending in april vorig jaar. Tijdens de uitzending toonde een 22-jarig meisje, Rosa Koelesjowa, uit het plaats je Nizjni Tagil, hoe zij met middel- en ringvinger van de rechterhand een krant kon lezen en afbeeldingen van foto's herkennen. Na de uitzending meldde zich een arts uit Charkow, die bij zijn 9-jarig dochtertje Olga Blizno- wa, dezelfde talenten had ontdekt. Het jonge meisje bleek in staat op de tast zwarte van witte schaakstukken te onderscheiden. Bij latere experimen ten onder leiding van prof. Ilja Wel- wowski, een befaamd psychoterapeut, toonde het 9-jarig meisje, dat zij ge blinddoekt teksten en kleuren kon on derscheiden door met haar handen de papieren aan te raken. Later bleek zij zelfs vorm en kleur van voorwerpen te kunnen vaststellen zonder deze aan te raken. Ze „zag" de tekeningen in tijd schriften, welke zich op een afstand van vier tot vijf centimeter van haar vingertoppen bevonden. Zelfs haar tenen en schouders bleken gevoelig voor licht- en kleurprikkels. De geleerden blinddoekten haar en plaatsten tussen haar tenen een aan tal potloden van verschillende kleur. De kleine Olga wist feilloos de kleuren op te noemen. Volgens de geleerden gaat het hier om een menselijke eigen schap, welke beslist niet zo uniek is. Bij experimenten aan universiteiten in GROTE INZENDINGEN NAAR SCHAPENFOKDAG Van de zijde van de inzenders bestaat voor de Texelse Schapenfokdag, die maandag 6 september te Den Burg zal worden gehouden een bijzonder grote belangstelling. Van het bestuur van het Texcls Schapenstamboek in Noordhol land te Alkmaar vernamen wij dat vooral de rubrieken 4-tallcn éénjarige en oudere ooien het best zijn bezet: 28 plus twaalf viertallen ooilammeren. Eveneens de schapen met lammeren (110). In de rubrieken rammen en drie tallen ramlammeren staan 79 dieren en 16 drietallen ingeboekt, terwijl boven dien ruim 80 schapen met één ramlam zijn aangegeven. Een overzicht van de opgegeven aan tallen en de diverse rubrieken; oudere rammen 1-20 2-jarige rammen 21 - 40 1-jarige rammen 41- 79 3 tallen ramlammeren 80 - 95 schapen met 2 ramlammeren 96 - 113 schapen met 1 ooi- en 1 rami. 119- 183 schapen met 2 ooilammeren 184 - 205 schapen met 1 ramlam 206 - 294 4 tallen oude schapen 295 - 302 4 tallen eenjarige schapen 303 - 322 4 tallen ooilammeren 323 - 334 4 5 - 5.0 5.0 - 5.5 5.5 - 6.0 6.0 - 6.5 f>.5en>hoger 42,43 4465 4728 4846 4797 158 174 >191 199 201 3.o7 3.87 4.02 4.03 4.19 3.57 3.57 3.99 4.05 4.20 Voor deze jaarlijkse tentoonstelling die op woensdag 25 augustus a.s. wordt gehouden blijkt van de zijde van de in zenders grote belangstelling te bestaan. Hoewel de omstandigheden op de be drijven wat betreft de personeelsbezet ting steeds ongunstiger worden blijkt uit de inzending van niet minder dan 31 eigenaarsgroepen dat bij de Noord hollandse fokkers veel animo bestaat voor dit onderdeel van het programma. De aantallen van deze groepen van de bedrijven variëren naar het aantal per bedrijf en bestaan uit 3 t/m 8 tal len. Naast de bekende fokbedrijven zul len dit jaar in Hoorn ook enkele bedrij ven voor het eerst hun groep inzenden. Uit de 31 groepen zal aan het einde van de tentoonstelling de beste eigenaars- groep worden aangewezen. Reeds nu kan worden vastgesteld dat ook dit jaar de aandacht zal worden gevestigd op de Noordhollandse melk koeien. Van de 313 aangewezen koeien zijn er niet minder dan 108 die een le vensproductie hebben van meer dan 30.000 kg melk. Acht hiervan lieten zelfs meer dan 70.000 kg melk noteren. Onder deze acht koeien zien wij de naam vermeld van de bekende Coba 68 die op de voorgaande keuring de wis- selprijs heeft gewonnen van de Bond van Zuivelfabrieken voor de koe met relatief de hoogste melkopbrengst en eiwitgehalte. De 313 runderen worden door de ju ryleden beoordeeld in een zevental keuringsringen. Deze keuringen zullen door het publiek goed gevolgd kunnen worden. De dag zal worden besloten met een défilé van de met een eerste GESLAAGD De heer K. C. Geus slaagde voor het diploma le stuurman grote handels vaart en radarwaarnemer. Hij werd op geleid aan de Hogere Zeevaartschool te Den Helder. prijs bekroonde koeien. Niet alleen in, maar ook van buiten Noordholland zal zeker Weer veel belangstelling voor de ze belangrijke tentoonstelling bestaan. Dit jaar zal voor het eerst worden deelgenomen door een inzending van fokkers van het eiland Texel. Het betreft een eigenaarsgroep van de heer Joh. A. Witte van Den Burg, terwijl verder nog individuele dieren worden ingezonden door de heren H Tjepkema en K. Zuidewind van Oude schild. Russen menen Atlantis te hebben gevonden Als de Russische geleerde, prof. Ma ria Klenowa, gelijk krijgt, dan staat een der grootste historische ontdekkin gen van deze eeuw voor de deur: de vondst van Atlantis, de „Verloren We reld". De Russische Oceanologe heeft onlangs laten weten, dat zij met haar staf van wetenschappelijke medewer kers in het midden van het Noordelijke deel van de Atlantische Oceaan, onder de waterspiegel een bergachtig land heeft ontdekt. Volgens de Russische on derzoekingen wordt de bergrug betrek kelijk snel „overspoeld". Prof. Klenowa heeft berekend, dat dit uitgestrekte vasteland zo'n twaalf en een half dui zend jaren vóór Christus onder water is verzonken. Het ligt voor de hand, aldus de Rus sische bekendmaking, dat zich hier dui zenden jaren geleden een vreselijke tra gedie heeft afgespeeld, waarbij een uit gebreid gebied door het water is ver zwolgen. „Ik ben er van overtuigd, dat nu eindelijk het geheim van Atlantis zal worden ontsluierd", zei prof. Klenowa Rond Atlantis hebben tal van oude legenden de ronde gedaan over de we reld. In heel wat oude geschriften, in oude overleveringen van talrijke stam de V.S. en Rusland bleek een aanzien lijk .percentage van de studenten in staat de kleuren vast te stellen van een aantal op elkaar gelegde vellen papier door het bovenste vel met de vingertop pen aan te raken. Een werkelijke verklaring voor deze eigenschap van de huid is nog niet ge vonden. De theorie is, dat niet alleen het menselijk gezichtsorgaan van na ture in staat is visuele prikkels over te brengen, maar met name ook de gevoe lige plaatsen van de huid. Ook in de huid moeten zich punten bevinden, die kleur- en lichtprikkels opvangen en via de zenuwen doorgeven aan de hersen schors. Hier tenslotte worden de prik kels weer omgezet in beelden, zoals dat ook gebeurt met de prikkels, welke door de oogzenuw worden gegeven. De Russische geleerden menen, dat in principe ieder mens de mogelijkheid bezit met de huid te zien. Zij menen ook, dat deze eigenschap door training verder is te ontwikkelen. Volgens hen duiden de experimenten met de 9-jari ge Olga in deze richting. Aanvankelijk kon zij alleen de schaakstukken naar kleur onderscheiden, maar naarmate de experimenten werden voortgezet en het meisje leerde concentreren, stegen de prestaties. Na enige tijd was het voor haar zelfs overbodig om de voorwerpen welke zij wilde „bekijken" met de han den aan te raken. Over de practische betekenis van de ontdekking van deze merkwaardige menselijke eigenschap durven de geleerden zich nog niet uit te laten. Daarvoor bevindt het onder zoek zich in een te experimenteel sta dium. TEXELSE BOYS-NIEUWS Het wordt tijd dat we weer aan voet ballen gaan denken. Nog een paar we ken en dan begint de competitie. Vrijdag a.s. 's avonds half acht wor den alle junioren en senioren weer op de training verwacht. De adspiranten woensdagavond 7 uur. De welpentrai ning begint volgende week vrijdag om 4 uur. S.V. TEXEL Toto lijk verband tussen de pH van de grond en de productie van het rundvee aan te tonen is. TWEE SCHAAFWONDEN Zondagmorgen om ongeveer kwart over elf gebeurde er op de Keesomlaan juist voor de vijver een klein ongelukje wearbij een TESO-bus en een Duitse Ope Rekord waren betrokken. Op dit stuk van de Keesomlaan stonden aan de kant van de weg vele auto's gepai- keerd, zodat de breedte van de weg aanzienlijk was verkleind. Beide chauffeurs, de 33-jarige Duit ser W.G.S. en de eveneens 33-jaar ou de Texelse buschauffeur P.K., waren de mening toegedaan dat passeren hier wel mogelijk was, zodat ze beiden door reden met het gevolg dat de achterkant van de Opel Rekord de zijkant van de bus schaafde. De schade die de bus op liep was zeer gering, de Opel Rekord was er iets ernstiger aan toe. men, is sprake van de verloren wereld', een samenleving op een eiland in de Oceaan, die een ongekend hoge bescha ving had bereikt. Atlantis moet een stad zijn geweest, althans volgens de legen den, met een sociale en wetenschappe lijke ontwikkeling, welke die van de twintigste eeuw minstens evenaart, zo niet overtreft. Het is begrijpelijk, dat de belang stelling van heel wat geleerden is uit gegaan naar deze verzonken stad. Al heel wat miljoenen zijn gespendeerd aan expedities en duikpogingen. Geo logen hebben nooit willen ontkennen, dat Afrika eens met Zuid-Amerika ver bonden moet zijn geweest, het geen aan leiding gaf tot de theorie, dat Atlantis de verloren gegane schakel moet zijn geweest. Deze theorie wordt vaak ver dedigd met behulp van de landkaart. De Westkust van Afrika lijkt in grote trekken inderdaad precies aan te slui ten op de Oostkust van het Zuidameri- kaanse schiereilandmet uitzon dering van één stuk, het deel waar vol gens de theorie Atlantis moet hebben gelegen. De Russen hebben de Atlantische Oceaan afgespeurd met een compleet drijvend laboratorium, de „Michail Lo- monossow". Met behulp van moderne Deze week heeft iedere geregistreer de deelnemer het eerste toto-formulier per post thuis gekregen. De ophaaldienst is donderdag. Er is nog een klein aantal personen die het blauwe kaartje nog niet heeft ingevuld, u bent dan nog niet geregistreerd. Wil len deze mensen zich donderdagavond even vervoegen bij hotel ,,De Graaf", opdat een en ander in orde gemaaxt kan worden! Nieuwe deelnemers zijn nog steeds zeer welkom. Inschrijven kunt u zich bij de heren Ten Cate, Schellinger en D.D. De training Met ingang van heden is de training als volgt samengesteld. Woensdags 6.30 tot 8 uur 13 t.m. 15 jaar; 8 tot 9.30 uur 16 jaar en ouder. Donderdags 5.30 tot 8 uur t.m. 12 jaar. Zie verder kastje. A.s. zaterdag gaat de bal weer rollen in de wedstrijd Texel-H.C.S.C. uit Den Helder. Dat wordt een pittige tegen stander die in de zaterdagcomp. der K.N.V.B. een prima figuur slaat. Wo hopen op een mooi sportief begin. Kom regelmatig trainen spelers! Daar moet het van komen, daar worden al len één geheel in de vereniging. D.D. S.V. OOSTFREND OOSTEREND Donderdagavond be gint voor de S.V.O.-ers weer de trai ning. Aanvang 7 uur. VRIJ ERNSTIG ONGELUK BIJ DE COCKSDORP DE COCKSDORP De 60-jarige me vrouw Visser werd zaterdagavond om ongeveer half zes vrij ernstig gewond bij een ongeluk dat zich afspeelde op de kruising Vuurtorenweg-Molenlaan. De vrouw kwam op de fiets de Vuurtoren- weg af en was van plan de Molenlaan in te slaan in de richting van De Cocks- dorp. Op dat moment bemerkte ze niet de naderende Duitse D.K.W. die de Mo lenlaan afkwam en in de richting van Den Burg reed. De Duitse automobilist stelde nog alles in het werk om de bot sing te voorkomen, door naar de linker zijde van de weg te zwenken. De vrouw moest met inwendige kneuzingen naar het ziekenhuis vervoerd worden. ZONDER COMMENTAAR De rust in het Zuid-Engelse dorpje Chobham is wreed verstoort door de kwellende vraag „heeft een hond een ziel?" Een accoutant had op het grai van zijn hond een bord geplaatst met het opschrift: „Hier ligt de edelste hond •die ooit rondliep. Tot weerziens kama ra ad!" Het monument is reeds verschil lende keren beschadigd. Een Londense advocaat heeft olie op het vuur gewor pen door te beweren; „Een hond kan evenzeer een christen zijn als sommige mensen," maar de echtgenote van de plaatselijke predikant vindt: „Een hond kan geen christen zijn tenzij hij gedoopt is. Ik zie een predikant al een hond do pen. electronische apparatuur hebben zij de bergrug gelokaliseerd. Gepoogd zal nu Worden om met behulp van duikerklok ken de oppervlakte van de rug te be reiken. Als Atlantis hier heeft gelegen moeten de resten van de stad gevonden ■kunnen worden. „Neptunus zal worden overwonnen", verklaarde Maria Kleno wa zelfverzekerd. Tot nu toe is nooit enig echt bewijs gevonden voor de waarheid van de At- lantislegende. Het is begrijpelijk, dat 't Russische onderzoek met grote belang stelling wordt gevolgd. Het succes zou de sleutel kunnen zijn voor heel wat raadsels, welke de historie ons nog heeft nagelaten.

Texelsche Courant | 1965 | | pagina 2