City Theater VEEL LILFS VAN RONNIE Fa. P. van Etten Vlessing De klokkenluider van de Notre-Dame Rozen voor Marika Panklaar! Prima BABY WEEGSCHALEN comfortabele steun Klaverjasclub Oen Burg een meisje AGA-tornuis zomerbungalow Gemeubileerde woonruimte Ford bestelauto Frans haverstro klamp koemest Dros Smederij Heinkel auto Klaverjasclub te De Waal middagexcursie dinsdag 14 sept. Dames, gesloten H. C. PRINS dameskapsalons Ledenvergadering Ford Consul MONUMENTEN STOEL'S STEENHOUWERIJ Kwaliteit - Lage prijzen Gratis Dividendzegels Pé Dé - Cor de Jong fa. Lagerveld S.V. TEXEL Uitslagen: Texel pup.-Tex Boys pup. 10 Texel adsp.-Tex. Boys adsp. 40 Texel comb.-HSV comb 37 Texel comb.-Tex. Boys comb. 141 Texel 1 comb, speelde tegen HSV :omb. in bet veld dikwijls vlot spel, naar het resulteerde niet in doelpun- en. HSV speelde makkelijker en was lan ook gevaarlijker. Na een op het ïippertje afgeslagen Texel-aanval nam de leiding met een schot van links, iat via de paal en de rug van onze teeper doeltrof. Met een aantal T.-aan- tra'llen was men niet zo gelukkig. Hans iracht Texel op gelijke voet met een ;chot dat door een verdediger in eigen ioel belandde: 1d. Charles, onze teeper onderschepte een H. aanval. Mooi aanvalspel van Wim naar Douwe, door naar Hans Geus, maar buitenspel. Opnieuw Thijs naar Hans, Douwe miste de voorzet. De HSV-aanval speelde onze verdediging uit verband: 12. Bij een ichot van Wim liet de H-keeper de bal los, maar er was niemand om er van te jrofiteren. Peter brak door, maar schoot aaast en HSV bracht de stand op 13. Uit een corner, die de keeper werd ge mist, schoot Siem zuiver in: 23 dus. Pracht schot van Hans tot corner ver werkt, opnieuw een kogel van Hans via een tegenstander uit het doel. Tot de rust werden door HSV nog twee doel punten gemaakt. Direkt in de 2de helft een T.-aanval met een schot van Max tegen de lat. Charles stopte een schot van dichtbij. Wirn miste een kans door niet direkt in te schieten. Enkele voorzetten van Hans even te scherp, dus voor de keeper. Bij een. T.-aanval schoot Douwe in: corner. De scheidsrechter maakte een fout toen Wim met de hand werd vastgehouden. Een schot van Max werd door de keeper zwevende weggevangen. HSV bleef het spel beheersen. Bij Texel ging de fut er uit. De nog onvoldoende conditie liet zich gevoelen. Siem Koegelberg was FEUILLETON: llllllllllllllllllllll. llltllllllllllllilJllllMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII IIIIIIIIIIIIIIIIIIJIIIIIIIINIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII door Maartje Zeldenrijk 23. Ze knikte veelbetekenend. „Nog veel meer. Als we nu trouwen, zal ik te zijner tijd een baby hebben als ik nog een trouw, wil ik persé zo gauw mogelijk een baby en dan heb ik huisarrest in Wassenaar. Ik ben van nature verschrikkelijk jaloers ja, jij lacht me nu wel uit, maar in dit op zicht ken je me maar half en ik zal geen uur rust hebben, te weten, dat je iedere avond omringd zult zijn door mooie vrouwen, van wie minstens een dozijn per maand zal proberen je te strikken. Ik heb in dit opzicht al leer geld betaald, dat weet je. Een andere reden is, dat ik Bep, mijn trouwe vrien din ook zal moeten ontslaan, als ik met je trouw, want ook zij is verliefd op je- "Weliswaar een beetje, maar dat zou toch een gekke situatie scheppen. Er zijn nog meer bezwaren. Jij bent blond en ik ben nooit erg gecharmeerd van blond geweest. ,Ik geloof er niets van. Waarom kus je me dan?" „O, je zoent prettig. En ik wil het niet verleren, zie je? Bovendien is er nog een reden, een heel belangrijke re den zelfs. Ik ben namelijk helemaal niet verliefd op je...." „Wel nou nog mooier.stoof hij op. „Tut-tut.ik vind je een schat, en we vermaken ons heel prettig. Ik vind het op zijn tijd fijn gekust te worden. Ik vind het zelf ook leuk werk. Je bent een fijne kameraad en mis schien ben ik bij vlagen toch wel eens een tikkeltje verliefd op je, vandaar, dat ik je wel eens toesta me in je ar men te nemen. Je bent een knappe jon gen en ik ben niet beter als de meeste vrouwen. Je imponeert me. Ik mag je graag, weet je. Je doet doorgaans ge willig alles, wat je opgedragen wordt in verband met je toekomst en dat ken schetst je karakter. Je bent gelijkmatig van humeur, doorgaans tenminste. Je doet je nooit mooier voor als je al bent en dat ik al mooi genoeg maar ik weet desondanks zeker, dat een hu welijk tussen ons al heel gauw een mis lukking werd, Ronnie". Ze werd nu ernstig, draaide zich naar hem toe en keek hem met eerlijke oogopslag aan. „Waarom houden we het niet zoals het is? Dat is toch ook prettig? Waarom willen jullie mannen altijd het onder ste uit de kan?" Hij keek haar met grote ogen aan. „Wat bedoel je?' Ze schudde haar hoofd. „Ronnie, we zijn geen kinderen meer, he? Laten we elkaar niet voor de gek houden. Voor ons bestaat er ergens een grens. Beiden welen we waar. En als verstandige mensen respecteren wij die grens, be grepen?" Ze was overeind gesprongen en greep zijn hand. „Zo, we hebben als degelijke mensen geredeneerd en nu gaan we ons ook als zodanig gedragen. Kom op, cavalier, het begint donker te Worden. We gaan naar huis. Enne. al zeg ik wel, dat ik diep in mijn hart verschrikkelijk jaloers ben, ik laat er toch nooit iets van merken. Waarmee ik maar zeggen wil. je moogt op z'n tijd ook wel een beetje met Bep flirten. In stilte vereert ze je, geloof ik" Ach ja, die goeie Bep. Gek op dan sen en blozend tot haar haarwortels, als hij tijdens een walsje of een tango haar een paar verliefde woordjes in haar oor fluisterde. Na die avond had hij werkelijk wat meer aandacht aan Bep besteed. Ze hadden nog veertien dagen, voor ze weer naar Wassenaar terug zouden gaan. Op een middag moest Yolanda oaar de stad en voor ze vertrok, nam ze Ronnie terzijde en fluisterde hem in 't oor: „Ik zal extra lang wegblijven vandaag. Wees eens een beetje lief voor Bep, wil je? Ze hunkert gewoon naar een beetje genegenheid van je. Doe het dan maar om mijZe boog zich Bog dieper naar hem toe en zei heel echter tot het einde onvermoeibaar, steeds weer was hij present, verdedig de, bouwde op en trok mee in de aan val. Door het opgeven van Max kon HSV de score gemakkelijk opvoeren tot 27. Vlak voor het einde werd Siem tegen de grond gewerkt en de bal met de hand bewerkt door een tegenstander. Strafschop dus. Deze werd door Siem onberispelijk benut. Hiermede kwam het einde van deze nuttige oefenpartij, prettig en sportief gespeeld. De leiding was goed. De rechtsbuiten kan goed voorzetten, maar moet meer meespelen. In een trage wedstrijd won de Texel- comb. bij de Tex. Boys. Tex. Boys bood heel weinig tegenstand. Zaterdag speelde de adspiranten een leuke wedstrijd met Texel als de beste ploeg. Bij de pupillen eveneens leuk spel; Texel iets sterker. Texel 2 is voor de competitie inge deeld in Res. 3 G met; Geel Zwart 3; Helder 3; HRC 6: JVC 2; De Koog 1; Watervogel 3; WGW 3; ZAP 4 en ZDH 1 Texel 3 in res. 4A met: Helder 6, Helder 9, JVC 3. De Koog 2, Oosterend 2, Watervogels 4, Watervogels 6 en Zeemacht 3. A.s. zondag begint voor Texel 1 de competitie en wel tegen een heel sterke tegenstander, nl. SRC uit Schagen. Ze eindigden in de vorige comp. op de 2de plaats. Training. Deze week, in verband met de TV-uitzending op dinsdag en don derdag (zie verder het kastje). D. D. HANDELSREGISTER In „Handelsbelangen" van 2 septem ber jl. lezen wij onder nieuwe inschrij vingen in het Handelsregister: Diversen: Fa. M. J. en C. Bakker. Texel. Prins Hendrikpolder H 12. Landbouwers-, veehouders- en bollenkwekersbedr. Venn.; M. J. Bakker, C. Bakker (B.B.) H. J. Bakker (E.), Texel, Den Hoorn, Diek 30. Onderaannemersbedr. van timmerwerk. zacht: „Je mag haar gerust eens een keer in je armen nemen. Denk dan maar, dat ik het ben Aanvankelijk was hij kwaad geweest. Het lijkt hier wel een harem, had hij gedacht, met die twee vrouwen. Doch 's middags zag hij haar op het terras zitten, een sigaret rokend en naar de zee turend. Ze had een aardig figuurtje, al kon het niet tippen aan dat van Yolanda. En al was ze niet knap, ze had een lief, vriendelijk gezicht. Hij was naar haar toegekomen. „Wat doen we?" had hij op ondeugende toon gevraagd. „Rustig, als twee nette men sen bij elkaar zitten op het terras? Of profiteren van Yo's afwezigheid en er vandoor gaan?" Bep had een kleur als vuur gekregen. „Waarvoor zie je me aan? Bovendien, als Yo er achter komt.ze is vrese lijk jaloers". Hij dacht; Je moest eens weten, dat ze toestemming heeft gegeven. Maar hij antwoordde: „En jij? Ben jij nooit ja loers?" Ze haalde haar schouders op. „Op wie jaloers? Je kunt mij niet op één lijn stellen met Yo". Hij stelde voor: „Zullen we gaan dansen?' Ze keek hem verbaasd aan. „Waar? In het dorp?" „Hier". Hij wees naar de salon. Ga nouveel te warm". Hij was begonnen te flirten. „Je durft niet", tartte hij. „En warm.hier is Ihet altijd warm, ook 's avonds. Overi gens, waar heb je je badpak voor?" „Om in te zwemmen", pareerde ze. „Nou, wat belet ons?" Ze zuchtte. „Breng me alsjeblieft niet in verleiding, Ronnie". Hij was jolig en zeker van zijn over winning. „Dat doe ik wel. Ik ga me verkleden. Met vijf minuten ben ik op het strand". Vijf minuten later was ze er ook. Ze zwommen, gingen tegen een rots liggen en wandelden, al gauw hand in hand, later met hun armen om elkaar heen, langs het strand. Maar om vijf uur werd ze onrustig. „We moeten naar huis, Ronnie. Als Yo al thuis is, is ze woedend". Hij schudde zijn hoofd. „Die komt voorlopig nog niet. Maar alla, om je gerust te stellen, gaan we. Voor we thuis zijn, is het ook al etenstijd". En terwiil ze langs het nu geheel verlaten strand terugliepen, had hij haar eens klaps in zijn armen genomen en lang durig gekust. Ze had hem volkomen willoos laten gaan. Hij had haar dicht tegen zich aangedrukt en misschien hadden ze zo wel minuten lang gestaan. Ze had geen woord gesproken, zich niet verweerd, maar ze had zijn kussen niet beantwoord. Een beetje ontgoocheld liepen ze verder, zwijgend. Misschien ben ik te ver gegaan, dacht hii, toen ze bleef zwijgen. Maar opeens zag hij, dat ze huilde Hij had haar beetgepakt en ge dwongen hem aan te kijken. „Waarom huil je? Heb ik.... heb ik „Let er maar niet op. Dat zijn zenu wen. Ik.ik ben nu eenmaal zo". „Heb ik je beledigd, Bep?" Ze had haar hoofd geschud. „Nee, welnee, misschien ben ik zelf wel schul dig. Misschien heb ik je zelf aange moedigd. Let er maar niet op. Sorry, Ronnie". Een kwartier later, in de halfduistere salon, had hij haar opnieuw in zijn armen genomen. „Was ik te wild. Bep?" „Nee", had ze zacht geantwoord. „Je bent een lieve jongen, maar dat is het 'm juist. We hadden er niet aan moeten beginnen". „Waar niet aan?" Ze maakte zich los. „Ons.... jij en ik. Toe, Ronnie, laat me met rust. Dat is veel beter. We hadden het heüemaal niet moeten doen". Hij had gelachen. „Doe niet zo mal, Bep. Jij bent jong en ik ben het. Wat steekt er nou voor kwaad is, als we een beetje vrijen met elkaar?" Ronnie wilde haar weer grijpen, maar nu ont week ze hem beslist. (Wordt vervolgd) TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,elke regel méér ƒ0.25. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer ƒ0,25 meer Speciaal voor gelegen heidsaanbiedingen. (N.B. voor in deze kolom geplaatste zaakadverten ties geldt het normale millimetertarief). Rijschool „Groot", eig. K. H. Boon, Vamor ge- dipl. Opel Kadett ƒ8, Taunus 17 M, Lambretta scooter. vrachtwagen. Telefoon (02230) 3252 Verloren br. fietstas sen, iinh. regenbroek. Gaarne terug A. Kooger, Olmhoeve. De Waal 33 Te koop Engels model kinderwagen. A. Rozen- boom-Rieswijk, Ada van Hollandstr. 15, Den Burg Te koop partijtje gele krokussen met gaasbak jes. M. Langeveld, Pij- persdijk K 61 2 jonge poesjes af te geven. Gasthuisstraat 36. Te koop z.g.a.n. dres- seenkar met tuig. Keuze uit twee. G. C. Banhorst, Oost Te koop gevraagd klein schuurtje. Tel. (02226) 275 Te koop vierkante tafel z.g.a.n. Van Neckstr. 2, tel. (02220) 2912 Stoksnijbonen en sla- bonen te koop. R. Witte, Lijnbaan 25 Te koop Friese stoel- tjesklok, klein model. Tel. (02225) 237 Nu pruimen eten. Ook volop handappels en peren. M. Huisman, „De Veen", tel. 2203 Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze doch ter en zusje Allegonda Petronclla (Gonnie) F. H. Kuiper-de Jong C. Kuiper Diok, Klaas en Frans Hogereind 46, De Waal, Texel, 2 september 1965. Tijdelijk: St. Lidwina- ziekenhuis, Den Helder. Zaterdag 11 september hopen wij met onze kin deren en familie ons 25- jarig huwelijksfeest te vieren. S. Zijm M. Zijm-Lap Gelegenheid tot felicite ren van 5.00-6.30 uur in Pension „Happy Days" te Den Hoorn, Texel. Op donderdag 16 sep tember hopen onze ouders J Dernison en A. W. P. Dernison-Out hun 25-jarig huwelijks feest te vieren Hun dankbare kinderen: Joke Wim Peter Hans Theo Gelegenheid tot geluk wensen 's middags van 3 tot 5 uur in hotel „De Zwaan" te huur bij N. WONDER. Schilderend. Beha met voorgevormde cups die perfect maar „on voelbaar" steunen. Elegant accent: nylon-kant. B en C cups 7-50. Gaine van soepel, volgzaam Lycra. Verstevigd voor pandje, zorgt voor een Jeugdige lijn 12.95. Als panty 19.90. Ook In zwart. verkrijgbaar bij: vraagt nieuwe leden. Aanmelden P. Tromp, Gasthuisstr. 33 of hotel „De Zwaan". Aanvang competitie 10 september a.s. GEVRAAGD Buffet Texelse Boot TE KOOP Brieven onder nr. 824 bureau. Tex. Courant. Te koop gevraagd in goede staat zijnde stenen of land waarop gebouwd mag worden. P. Dekker, Heemskerck- str. 46. Oudeschild. voor 2 a 3 pers. aangeb. tot plm. juni 1966. Brieven onder no. 823 bureau Tex. Courant. NIEMAND RAADT UW LEEFTIJD. als U alle rimpels, lijnen en kraaiepootjes verdrijft met onze Marchal Rim pelcorrector. Werking onmiddellijk. Duur8 uur. 8,75. Voldoende voor maanden. Gratis folder bij Drogisterij A. v.d. Slikke, Parkstraat, Den Burg. Te koop: in staat van nieuw, 25.000 km. gereden, zeer billijke prijs. JOH. ZOETELIEF Kikkertstraat 20, De Cocksdorp, tel. 287 Voor levering einde ok tober Grote balen. Bestelling vóór 15 september. J. van Maldegem, tel. ,(02225) 221 Te koop gevraagd een C. Zutphen, De Koog K 32, tel. (02228) 390. ZATERDAG 11 SEPT. gaan wij met VAKANTIE Wilt U de reparaties vóór vrijdag 6 uur afhalen? SCHOENMAKERIJ BUTTERMAN Te koop: gebruikte 2-, 4- en 5-scharige stoppel- ploegen en 1 kulti- egge 21-tands. Telefoon (02225) 229 Te koop: C. SCHUIJL Julianastraat 5, Den Burg Dinsdag 7 september be gint de Nieuwe leden van harte welkom. Huishoudelijke l'oorl. Dames denkt u aan de van de H.H.V. op a.s.? Opgave voor 10 september bij leden werk groep H.H.V. Tnletonn 2.021 DINSDAG 8 UUR Victor Hugo's De klokkenluider van Notre-Dame, een der grootste films aller tijden terug in ons land. TOEGANG BOVEN 14 JAAR. WOENSDAG 8 UUR De beroemde Weense ijsrevue in een brillant schouwspel, met Peter Kraus - Paul Hörbiger - Dorothee Parker. TOEGANG ALLE LEEFTIJDEN. UITBREIDINGSPLAN-IN-HOOFDZAAK „DE KOOG NOORD-OOST' De burgemeester van Texel maakt op grond van art. 28, 6e lid, van de Wet op de Ruimtelijke Or dening bekend, dat het door de gemeenteraad bij besluit van 10 februari 1965. nr. 20 vastgestelde „Uitbreidmgsplan-in-hoofdzaak „De Koog Noord- Oost" door Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land bij besluit van 10 augustus 1965. nr. 114 werd goedgekeurd. Het besluit van Gedeputeerde Staten ligt met het betreffende bestemmingsplan gedurende één maand voor een ieder ter gemeentesecretarie ter inzage. Bevoegd tot het instellen van beroep op de Kroon zijn slechts zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad als tot Gedeputeerde Staten hebben gewend. De burgemeester van Texel, C. DE KONING. LOSLOPEN VAN RAMMEN Burgemeester en wethouders van Texel wijzen betrokkenen op het bepaalde in de artikelen 4 en 5 van de voor deze gemeente vastgestelde verorde ning, welke luiden Artikel 4. Behoudens het bepaalde in het 2e lid van dit artikel is het verboden rammen van een jaar of ouder, anders dan voorzien van 2 spannen, bevestigd aan tenminste 3 poten, en rammen bene den de ouderdom van een jaar, anders dan voor zien van één span, bevestigd aan twee poten tussen 10 september en 25 oktober 1965, in de weide te laten lopen. Het verbod bedoeld in het eerste lid van dit artikel is niet van toepassing ten aanzien van rammen, in de weide lopende, vastgemaakt aan een genoeg zaam sterke lijn of ketting, welke stevig bevestigd is aan een spil. paal of boom, zodanig dat de dieren zich niet kunnen losrukken en hun het springen over terreinafscheidingen wordt belet. Artikel 5. In buitengewone gevallen kan door burgemeester en wethouders van het bepaalde in artikel 4 schriftelijk ontheffing worden verleend. Burgemeester en wethouders kunnen aan deze ont heffing voorwaarden verbinden. De ontheffing wordt niet verleend, wanneer de weide, waarop de rammen zullen verblijven, naar het oordeel van burgemeester en wethouders niet voldoende is afgeneind. Burgemeester en wethouders vestigen er de aan dacht op, dat overtreding van artikel 4 wordt ge straft met een hechtenis van ten 'hoogste twee maanden of een geldboete van ten hoogste drie honderd gulden, terwijl het dier. waarmede de overtreding is gepleegd, kan worden verbeurd ver klaard. Texel, 3 september 1965. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester C. De Koning De secretaris, P. Beemsterboer. wegens vakantie is onze damessalon te De Koog na 11 september tot 27 september De salon in Den Burg blijft geopend. Den Burg De Koog I Dinsdag 750 gram zuurkool Woensdag 750 gram andijvie Donderdag 750 gram rodo kool Den Burg 50 ct. 35 ct 30 ct. De Koog van de vereniging Het Wite Kruis Texel op vrijdag 17 september a.s. ten 8.30 uur des avonds in hotel „De Lindeboom/Texel" te Den Burg. AGENDA Opening-Notulen-Jaarverslag 1964-Vaststel- len financieel verslag over 1964 en begro ting 1966. Wijziging Statuten en Huishoudelijk Regle ment i.v.b. met naamsverandering per 1 jan. 1966. Bestuursverkiezing (aftredene leden: de H.H. Dr. Elias-Remmers-Dapper-Westdorp en Witte (Allen herkiesbaar.) Vordering bouw plannen - Ingekomen stukken - Rondvraag- Sluiting. TE KOOP Warmoesstraat 51 tUTTK OUDORP 29-ALKMMR Agenten: De Cocksdorp: C. BOS Hollandseweg C 57 Eierland: B. GIEZE, E 117 a Den Hoorn: G. BAKELAAR, Kerkstraat 2 De Koog; P- EELMAN, Brink 6 1 pak Zandringen 75 ct. 1 reep gratis 250 gram Snoep 89 ct. 1 reep gratis 1 fles Limonade ƒ1,30 1 reep gratis Potgrond 2 pak 98 ct. 2 repen gratis le soort Nylons 1,95 2 repen gratis Goudmerk Slaolie ƒ1,49 •2 repen gratis Levertraan capsules 100 stuks ƒ3,75 3 repen gratis 250 gram Goudboon koffie 1 pak Goudblad thee 2 repen gratis Vitamine C 1000 stuks ƒ4,75 3 repen gratis Skip in pedaalemmer ƒ10,62 5 stuks Lux toiletzeep ƒ1,95 handdoekje gratis. Duel, van ƒ1,95 voor ƒ1,75 Castex groot pak van 67 voor 47 ct.

Texelsche Courant | 1965 | | pagina 3