VEEL LIEFS VAN RONNIE City Theater Telefoon 2027 L. J. Weijdt hield interessante causerie voor dorpscommissie J=tr PANKLAAR Fa. P. v. Etten kippenhok Topkapi Vlessing Rijwielhandel CEES RAN Weinig belangstelling voor vergadering Teleurstelling over opzet van rusthuis Een perzikhuid voor elke vrouw ook voor electrische dekens handmixers strijkau tomaten electrische koffiemolens electrische broodroosters electrische theelichten wascombinatie Partij van de Arbeid CHEMISCH REINIGEN STOOMWASSERIJ „TEXEL" theebeursen en theemutsen bij FZJ-l jauns T f* rf f» V.J volgzaam lycra BAL met De Typhoons FEUILLETON niiiiiiiiiimiiuiiii.iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiimiHiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii OOSTEREND Na a lloop van de vrijdagavond gehouden vergadering van de dorpscommissie van oosterend heeft de heer L.. J. Weijdt, technisch hoofdambtenaar bij Rijkswaterstaat, een interessante causerie gehouden over het onderwerp „YvaterkeringHelaas waren er maar weinig belangstellenden en dat was bijzonder jammer. De heer Weijdt ontpopte zich als een boeiend causeur, die de schijnbaar droge materie van de waterbouwKunde op verrassen de wijze presenteerde. Up een toon, die meer kenmerkend is voor de gemoede lijke Oudeschilder dan voor een tech nisch hoofdambtenaar, ging de spreker uitvoerig in op tal van interessante aspecten van de strijd die Rijkswater staat tegen de erfvijand voert. Wij ho pen, dat de heer Yveijdt te zijner tijd nog eens in de gelegenheid zal worden gesteld zijn lezing voor een grote pu bliek te herhalen. In zijn openingswoord verwelkomde voorzitter Joh. C. Koeper onder meer de heer G. Oskam van de Stichting Cultureel Werk en recreatieconsulent J. de Vries. Uit het verslag van pen ningmeester M. Vlaming bleek, dat de commissie over een bescheiden batig saldo beschikt. De voorzitter bracht voorts uitvoerig verslag uit van de ac tiviteiten van het atgelopen jaar. Men is voornemens de muzieknis en het bij behorende terrein intensiever te gaan benutten door het geven van b.v. popu laire concerten en amateuravonden. De voorzitter bracht dank aan drumband en muziekvereniging „Excelsior" voor de spontane medewerking, die in het afgelopen jaar werd verleend. Een stof felijk blijk van waardering stelde hij in het vooruitzicht. Voorrangsweg Daar gebleken is dat de Oosterender- weg aanzienlijk drukker is dan de Langwaalderweg, heeft de dorpscom missie het gemeentebestuur verzocht de Oosterenderweg tot voorrangsweg te maken. De dorpscommissie heeft voorts B. en W. laten weten teleurgesteld te zijn om dat niet alle kerkelijke groeperingen elkaar hebben gevonden bij de Stich ting van een Rusthuis te Oosterend. Dringend is verzocht de besprekingen te hervatten met de bedoeling alsnog tot een algemene opzet te komen. Van Katholieke en Doopsgezinde zijde is aan dit initiatief reeds schriftelijk adhesie betuigd. De heer Roeper bracht dank aan de inwoners van Oosterend en wijk O voor hun spontane medewerking op finan cieel gebied. De muziekniscommissie, bestaande uit de heren Joh. C. Roeper, R. Eelman en J. Drijver heeft twee le den tekort. Voorgesteld werd de com missie met twee leden uit de Dorps commissie aan te vullen. Dorpshuis Aan de plannen voor een dorpshuis wordt hard gewerkt, de heren Wierin- ga, Rentenaar en Drijver hebben de of ficiële stichtingsacte met bijbehorende statuten reeds notarieel laten vastleg gen. B. en W. hebben zich met de in houd ervan in principe akkoord ver klaard De tekeningen moeten nog wor den goedgekeurd. Diverse instanties zuilen er zich mee bezig houden. Men moet zich aan hun verlangens aanpas sen om in aanmerking te komen voor de nodige subsidies. In Oosterend wordt het gemis van een speelweide ernstig gevoeld. Men heeft voor dit doel het oog laten vallen op een terreintje, dat eigendom is van de heer J. Drijver en gelegen is aan de Mulderstraat. Ook wordt getracht in of bij Oosterend een ijsoaan te creëren; daarbij wordt nauw overleg gevoerd met de ijsclub „Oost". Tot op heden ziet men evenwel nog geen mogelijkheden. Voor de heer G. Kuiper, die Texel heeft verlaten, zal men een ander bestuurslid van Gere formeerde levensovertuiging trachten te vinden. GEWELDIGE OPBRENGST VERKOOPDAG De dinsdag gehouden verkoopdag van de Doopsgezinde Zusterkringen heeft een ongekend hoge opbrengst gehad. Er werd een totaal bedrag van maar liefst ƒ4300,geïncasseerd, waarvan de kos- en evenwel nog moeten worden afge trokken. In het volgend nummer publi ceren wij de uitslag van de verloting, die aan de verkoopdag was verbonden en de nummers van de prijzen, die nog niet werden afgehaald. TENTOONSTELLING VAN HANDWERK- EN HOBBYCLUB OUDESCHILD Donderdag houdt de handwerk- en hobbyclub „Athena" te Oudeschild in het dorpshuis een ten toonstelling. De openingsuren zijn don derdag van half twee tot tien uur en vrijdag van één tot vijf uur. De kinde ren kunnen tot donderdagochtend tien uur inzendingen afleveren. Het is de bedoeling dat de ingeleverde stukken worden verkocht; als de maker daar bezwaar tegen heeft, moet dit er dui delijk bij worden vermeld. De op brengst is voor het Kinderrevalidatie- tehuis „Charlotteoord" te Tilburg. De tentoonstelling is gratis toegankelijk. Gedurende de openingsuren kan wor den deelgenomen aan diverse spelen. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiminiiiiimiiiiiiiiiiiiii uiiiiiiiiimiiiiiiiin iiiiiiiimiiiiiiiiiiiii door Maartje Zeldenriik 42. Hij voelde haar hart wild kloppen, toen ze tegen hem aanlag, met gesloten ogen, haar borst hijgend van de onge wone opwinding. Als gedwongen door een vreemde macht trok hij haar ge zicht naai zich toe en drukte heftig een kus op haar lippen, „Kruimeltje, mijn schat. ik houd van je.... mijn dapper meisje.ik heb bewondering voor jeik laat je niet meer gaan, hoor je? Ik houd je gevangenvoor altijd. Kruimeltje, mijn lief klein ding, wil je mijn vrouw worden?" Terwijl ze in zijn armen lag, sloeg ze haar ogen open. „Ronnie", fluisterde ze met bevende lippen, „als je eens wist, hoe erg veel ik van je houd, hoe ik je al lang lief heb, maar. Ze werkte zich half overeind. „Maar Yolanda dan? Ga je dan niet met haar trouwen?" Hij schudde lachend zijn hoofd. „Wel nee, dwaas ding, hoe kom je er bij? Yolanda en ik zijn goede vrienden, meer niet. En ze zal binnenkort met een ander trouwen. Nu zie ik pas goed, wat jij voor me betekent, Kruimeltje van me". Hij kneep een oog half dicht. „Je bent verloren, Aagje Vet. Je benen heb je terug, maar je vrijheid ben je kwijt. Wat zeg je daarvan?" Ze trok zijn hoofd naar zich toe en kuste hem liefdevol. „Ik denk, dat dit de beste ruil is, die ik ooit in mijn leven heb gedaan". HOOFDSTUK 12 Toen Ronnie Beelen tegen half twaalf in zijn hotelkamer terugkwam, rinkelde de telefoon. Hij nam de hoorn van de haak. „Hallo?" „Eindelijk", klonk het aan de andere kant van de lijn, „waar heb jij de hele avond gezeten? Ik ben al van half ne gen af bezig om te proberen je te pak ken te krijgen Enfin, je bent er dus nog. Luister eens, je gaat zondag toch naar Berlijn?" „Inderdaad". Hij had Yolanda's stem herkend. „Ik had je een dezer dagen eigenlijk al hier verwacht". „Ik had het plan, maar Bep is dood ziek en ik kan haar niet in de steek laten. Je zult het een paar dagen zon der mij moeten doen, Ronnie". .,Nu ja, dat is het ergste niet. Wat scheelt haar?" „Ach, die idioot.maandag zijn we naar het strand geweest. Ze wilde met alle geweld zwemmen, hoewel we haar gewaarschuwd hebben, dat het water veel te koud is. Het is hier al tamelijk fris, zie je? Nee, toch zwemmen, je weet net, hoe Bep kan zijn. Nou, ze hield er een flinke verkoudheid van over. Maar desondanks eigenwijsen het eind van het liedje was longontsteking. Van avond had ze over de veertig koorts. De dokter heeft haar een spuitje gegeven. Ze ijlt en af en toe wil ze het bed uit. Ik heb een huLp, maar dat kind moet ook eens een keer slapen". „Dat is ook wat? Wat zegt de dokter ervan?" „O, levensgevaar is niet direct aan wezig. Maar ze is werkelijk erg ziek. Dit wordt minstens een week. Ronnie". „Nu ja, dat is voor mij het ergste niet. Misschien kun je de zaken telefonisch afdoen? Zo tussen de bedrijven door?" „Dat heb ik al gedaan. Gisteren heb ik Berlijn opgebeld, dat alles in orde is. En denk er om: na Berlijn moet je naar Bremen Vier september zing je daar. Ik stuur het programma voor de vol gende week naar je hotel in Berlijn. Denk er om, dat je vijf september weer in Hamburg bent voor de opname voor de t.v. Je moet diezelfde avond nog doorreizen naar Parijs. Daar zing je onder Pierre üervaux, die ken je wel. Daarna heb je een volle week vrij, want je hoeft pas de 15de in Brussel te zijn. Denk er om, dat de repetitie daar al om half tien begint. Reis er* een dag tevoren heen, zodat je niet vermoeid bent. wil je?" Schrijf het allemaal maar op, dan bestudeer ik het wel in Berlijn". „Dat doe ik vannacht nog. Ik moet Elsje vervangen, want dat kind is dood op. Je hebt 't op tijd, daar zal ik voor zorgen". „Anders nog iets?" „Nee. Hoe gaat het met je? Ben je een beetje uitgerust? En hoe gaat het met dat meisje?" -De operatie is geslaagd, maar dat wist je al. Ze begint al te lopen. Welis waar voetje vooi voetje, maar het gaat. Een wonder, he?" „Ik ben blij voor Aagje. Doe hs&r mijn hartelijke groeten en wens haar namens mij nog eens geluk, wil je?" „Ik zal het doen. En jij eveneens gelukgewenst, he?" „Ik? Waarmee? Omdat Bep ziek is?" „Praat geen onzin. Je weet best. wat ik bedoel". „Als je wat duidelijker wilt zijn. „Augie was enkele dagen geleden bij me, op doorreis naar Italië. Zegt dat niet genoeg?" „Dat weet ik. Hij zwerft ergens in de buurt van Pisa, want gisteren ontving ik een kaart van hem". „Nou. dat bedoel ik". „Wat? Die kaart uit Pisa?" „Ach nee.... jullie huwelijk na tuurlijk". ,Hè? Wat klets je nu?" Ronnie ging ongeduldig van het ene been op het andere staan. „Nu ja. je wilt het zeker geheim houden? Heeft Augie soms zijn mond voorbij gepraat? Goed hoor, ik weet nergens van. Als het zover is. krijg ik wel een kaart, heeft hij gezegd „Wat heeft hij gezegd?" „Augie heeft gezegd", antwoordde hij kribbig, „dat jullie het al jaren met elkaar eens zijn en dat de tien jaren, die jij moest wachten, inmiddels ver streken zijn, zodat er thans geen belet sels meer bestaan om met elkaar te trouwen. Maar dat jullie uit een zekere piëteit willen wachten tot de winter". „Wij? Augie en ik? Die vent is sta- pelkrankjorum! Hoe krijgt-ie het in zijn malle kop? Augie en ik.Hij hoorde haar proesten van de lach. „Een reuze mop. En dat heb jij geloofd7" „Waarom niet? Hij heeft al vaker be toogd, dat hij eens met jou zou trouwen, zodra hij afgestudeerd was. Ik herin ner me, dat hij me eens waarschuwde, toen ik pas bij jullie over de vloer kwam. Zoiets van: afblijven van Yo landa, die is niet van jouw stand, want ik heb haar man indertijd beloofd. „Dat hij een oogje op me zou houden. Dat weet ik. Heeft hij natuurlijk zelf be dacht, want Bernard was helemaal niet zo, dat heb ik je al eens verteld. En dat jij dat allemaal geloofd hebtIk had werkelijk verwacht, dat je verstandiger was, Ronnie. Je hebt hem al die jaren gekend en nog laat je je door hem voor de gek houden?" „Is het dan niet zo?" „Welnee, ik denk er niet aan! Ik heb trouwens helemaal geen trouwplannen meer. Wewij waren het indertijd tamelijk eens met elkaar en in een zwak ogenblik wilde ik toestemmen in een huwelijk met een zekere meneer Beelen, weet je nog? Nu weten jij en ik in tussen, dat een huwelijk tussen ons mis schien even dwaas zou zijn als mijn eerste huwelijk. We zijn in dit opzicht verstandige, nuchtere mensen. Maar dat jij Augie geloofde, Ronniehet is gewoon om te gieren „Mijn toestemming heb je", ant woordde hij droog. „Waarvoor? Om te trouwen met Augie?" „Om te gieren Ga gerust je gang". „Die Ronnie.Weet je wat Augie mankeert, lieve jongen? Zoals vele mensen een minderwaardigheidsgevoel hebben, heeft Augie precies het tegen overgestelde: een meerderwaardig- heidscomplex. Ik weet niet eens. of zoiets in werkelijkheid bestaat, maar zo noem ik het altijd. Mij dunkt, dat jij wel kon weten, dat ik altijd om zijn ge zwam lachte en hem stil zijn gang liet gaan. Waarom met? Het was volkomen ongevaarlijk. Augiedan zou ik nog honderdmaal liever met jou trouwen". (Wordt vervolgd) CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 24 november worden de moeders van de buitendorpen verwacht op de volgende uren Den Hoorn: 13.0013.30 uur; Oosterend en De Waal 13.3014.00 uur; De Cocksdorp en Eicrland: 14.0014.30 uur; De Koog: 14.30—15.15 uur. SUCCESVOLLE VERKOOPDAGEN OOSTEREND De verkoopdagen van de zusterxringen te Oosterend zijn uitstekend geslaagd, ondanks het feit, dat er gebrekkig publiciteit aan was gegeven De opbrengst bedroeg 1600,Bij de zg. grote verloting vie len prijzen op de volgende nummers: wit 269, 831. 611, 243, 818, 981, 886, 65. 527, 963, 83, 456, 779. Bij de kleine verloting in de zaal vielen prijzen op de volgende nummers: blauw: 123, 558, 325; rose 642, 336. 719, 369, 743. De prijzen van beide verlotin gen kunnen worden afgehaald bij de heer A Vos, Peperstraat 13. SCHIETOEFENINGEN Geschoten wordt op donderdag 25 november 1965 te Breezanddijk van 11.00 tot 17.00 uur met de 20-ponder Centuriontank, richting Oude Zeug, sector 170-230°, afstand 15 km hoogte 3 km. TEXELAARTJES Rijschool „Groot", eig. K. H. Boon, Vamor ge- dipl. Opel Kadett ƒ8, Taunus 17 M, Lambretta scooter. vrachtwagen. Telefoon (02230) 3252 ƒ100,TERUG voor uw oude bromfiets (hoe oud die ook is) bij aankoop nieuwe JAWA ad. 555, Rijwiel- en Bromfiets- handel H. Troost, Heren straat 67. Den Hoorn, Texel, tel. (02226) 213 Te koop pr. aardappe len. M. Huisman, De Veen, tel. 2203 Te k. papegaai, pracht jonge vogel J 30,—. met nieuwe kooi 75,—, kan ook opgestuurd worden. W. J. Lenting, v. d. Wate ringenlaan 154, Voorburg tel (U/0) 83o080 Te koop studiepiano. Telefoon (U2222) 235 Te k. schaatsen m. wit te schoenen mt 36. Te k. gevr. schaatsen mt 39. P. Eelman. Wageningseweg C 45 k, Eierland Te koop kinderwagen i.g.st. H. de Boer, Texla Vermist een rode kater omgeving Oosterend. Tel. (02223) 251 Met grote vreugde en dankbaarheid geven wij u kennis van de geboorte van ons zoontje en broer tje Eddy Willem Edwin F. Barhorst-Bruin W. M. Barhorst Arjan Texel, 20 november 1965, De Ruyterstraat 93. Oudeschild. De heer en mevrouw H. C. Prins H. Prins-Geertsma geven kennis van het voorgenomen huwelijk van hun zoon Henk Prins met mejuffrouw Hanny Vrouwe Dckterslaan 28, Heiloo De heer en mevrouw N. J. Vrouwe M. Th. Vrouwe-Blonk geven kennis van het voorgenomen huwelijk van hun dochter Hanny Vrouwe met de heer Henk Prins Brink 18, De Koog, Texel, oktober 1965 De huwelijksvoltrekking zal plaatsvinden op 7 de cember n.m. 1.30 uur in het stadhuis te Heiloo. Receptie van 3 tot 4.30 uur Dokterslaan 28, Heiloo. Toekomstig adres: Weverstraat 48. Den Burg, Texel Voor de vele blijken van belangstelling bij ons hu welijk ondervonden, zeg gen wij u. ook mede na mens onze wederzijdse ouders, hartelijk dank. B. Daalder G. A. Daalder-Jongejan Noorderbuurt O 21, Texel, november 1965. Voor de vele blijken van belangstelling die we bij ons huwelijk mochten on dervinden, zeggen wij u onze hartelijke dank. Leo Bruin Will Bruin-Meijer Texel, november 1965. „De nieuwe aanleg", Californieweg Jaap Pit en Greet Vlugt hebben de eer u, mede namens wederzijdse ou ders, kennis te geven van hun voorgenomen huwe lijk. waarvan de voltrek king zal plaatsvinden op vrijdag 10 december 1965 's morgens om 10 uur in het gemeentehuis te Den Burg, Texel. Gaffelstraat 6, Dronten Oosthoek, Flevo polder Naalrand 19. Den Hoorn Receptie: van 3.00 uur tot 5.00 uur in café-restau rant „Loodsmanswelva ren" te Den Hoorn. Toekomstig adres: Lange- veldstraat, De Cocksdorp Hiermede geven wij U kennis, dat te Leeuwarden is over leden onze lieve man, vader, groot- en over grootvader Johannes Hemelrijk, echtgenoot van Niesje Krijnen. in de ouderdom van 78 jaar. Texel N. Hemelrijk-Krijnen J. Craanen-Hemelrijk H. J. Craanen Leeuwarden T. Berkenpas- Hemelrijk G. Berkenpas kleinkinderen en achterkleinkind Texel, 22 nov. 1965 De begrafenis zal plaatsvinden donder dag 25 november n.m. 2 uur vanaf Schilder end 93, Den Burg, op de Oudeschilder be graafplaats. Jan M. Pieterse en Joke v. d. Brink geven u, mede namens wederzijdse ouders, ken nis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op D.V. vrijdag 3 december 1965 om 12.00 uur ten gemeentehuize te Den Burg. De kerkelijke bevestiging om 13.00 u. in de Gerefor meerde kerk te Ooster end door de weleerwaar de heer ds. T. S. v. Leeu wen. Schans 5. Beverwijk Mulderstraat 3, Ooster end Receptie van 15.30 tot 16.30 uur in het gebouw van Chr. Belangen te Oosterend. Zendt vroegtijdig Uw advertenties in TE KOOP GEVRAAGD 6 meter lang systeem v. d. Meulen Adres te bevragen aan bureau Texelse Courant. Ons schoonheidsmiddel Marchal rimpel corrector doet onmiddellijk uw rimpels en kraaienpootjes verdwijnen. Werkings duur 8 uur. 8,75, vol doende voor maanden. Gratis folder bij Drogis terij A. van der Slikke, Parkstraat 20, Den Burg. DINSDAG 8 UUR Melina Mercouri, Peter Ustinov, Maxi milian Schell in het internationale filmwerk van Jules Dassin. Een adembenemende juwelendiefstal uit het best bewaakte museum ter we reld. De spanning van „Rififi", de hu mor van „Nooit op Zondag". In kleuren. TOEGANG BOVEN 14 JAAR. TE KOOP (Scharf) met verwarming en afdekplaat van formica Weverstraat 28, Den Burg Voor de vele blijken van belangstelling bij ons hu welijk ondervonden, zeg gen wij u hartelijk dank. J. Kager H. Kager-Hin Klif 29, Den Hoorn Voor de belangstelling en gelukwensen bij ons huwelijk ondervonden, danken wij u allen hier bij hartelijk. I. C. Bonne A. Bonne-Bruijn De Koog. november 1965. Wij danken u allen heel hartelijk voor de vele blijken van belangstelling en gelukwensen, die wij 4 november mochten ont vangen. H. de Bloois C. de Bloois-Verhoeven Texel, november 1965, Warmoesstraat 64. FEDERATIE TEXEL De federatieledenvergadering, welke j.l. woensdag i.v.m. de weersomstandigheden moest worden ver daagd, zal nu worden gehouden op WOENSDAG 24 NOVEMBER 1965 wederom in het dorpshuis Den Burg, aanvang 8 uur Voor vervoer vanaf de buitendorpen kan men zich in verbinding stellen met de plaatselijke bestuurs leden. Telefoon 02220 - 2634 Oudeschild Maandags gehaald, vrijdags klaar Een prachtige sortering Stretch-corselet van soepel Lycra. Volgt al uw bewe gingen. Elasta-bandjes blij ven zitten, waar U ze ook plaatst. De lage ruglijn houdt Uw rug vrij. B pn C cups 33-75. Er is ook een Lycra stretch beha. A, B en C cups 10.95 verkrijgbaar bij: Dinsdag Woensdag Donderdag DEN BURG tel. 2908 35 ct 1.10 30 ct 30 ct 750 gram zuurkool met rookworst 750 gram rapen 750 gram gare biet DE KOOG tel. i" 3 Rijwielen Kinderrijwielen Autopeds Driewielers Wanten Zakl ntaarns Tassen gr. en kl. Dorpshuis 't Skiltje - Oudeschild zaterdag 27 november wederom entree 1,50

Texelsche Courant | 1965 | | pagina 3