Huif Mevr. P. Boogaard-Witvliet in de bloemetjes gezet r0"NJ!Z BRIGADIER PIET EN DE SEMI-PROF Gewaardeerde leidster stopte met jeugdwerk en handen ruw? Plattelandsvrouwen „De Cocksdorp-Eierland' hielden jaarvergadering de fijne dropbonbonlekker en... goed voor u Actie ook op Texel Be,zegel' hun vlucht BILJARTKAMPIOENSCHAPPEN In Hotel De Graaf worden deze week de biljartkampioenschappen van Texel, 4e klasse libre gespeeld. De stand na de eerste ronde is: resp. gespeeld, gewon- Verleden nen, verloren, punten, mayenne, hoogste serie: beurten, DE KOOG De jeugd van De Koog heeft veel te danken aan mevrouw P. Boogaard-Witvliet (63). Dertig jaar lang heeft „tante Nel" zich ingespannen in het belang van het Hervormd jeugd werk. Honderden kinderen hebben haar in die tijd leren waarderen als een vrouw die, beter dan menige predikant, er in slaagde het Schriftwoord spelen derwijs ingang te doen vinden. Van diverse jeugdclubs had tante Nel de leiding. Zij was streng doch rechtvaar dig. „Nee, ik liet niet over me lopen. Weet je dat de kinderen je dan juist het meest waarderen?" Tante Nel kijkt met genoegen op de afgelopen dertig jaar terug. Het was een tijd, waarin zij voortdurend en met zichtbaar resultaat haar Christelijke levensvisie uitdroeg. Nog niet zolang geleden is mevrouw Boogaard er mee gestopt en met haar afscheid werd een periode afgesloten. De samenkomsten in huis of in het dorpshuis, waar spelletjes werden ge daan en handwerk werd verricht wor den niet meer gehouden. De jeugd wil wat anders en de Interkerkelijke Jeugd raad van De Koog doet alles om er achter te komen hoe de christelijke boodschap dan wèl kan worden ge bracht. Bescheiden Tante Nel echter beschikte over grote capaciteiten, die zij aanwendde om de opgroeiende jongelui wat mee te geven. Haar bescheiden karakter bracht mee, dat ze er nooit enige dank voor heeft willen aanvaarden. Bij haar af scheid zijn geen woorden gesproken, geen bloemen overhandigd. De be stuursleden van de Interkerkelijke jeugdraad, die tante Nel benijden om haar bijzondere vermogens, vonden dat er toch wel iets aan gedaan moest wor den. Geheel onverwacht stapten ze daarom woensdagmiddag het huis aan de Kaapstraat binnen: Ds. A. W F. Waardenburg, J. v.d. Kerkhof en mej. A. G. Luijsterburg. Tante Nel toonde zich aanvankelijk niet aangenaam ver rast, maar schikte zich tenslotte in het „noodlot". Onder het genot van een kop koffie werd het verleden uitvoerig gememo reerd, vanaf het moment dat mevrouw Boogaard de leiding van het jeugdwerk overnam van mevrouw Epe. De jeugd clubs van mevrouw Boogaard stonden open voor kinderen van alle levens overtuigingen. Vroeger dan in enige an dere plaats op Texel werd de oecume nische gedachte in praktijk gebracht. Het „Interkerkelijk" in de naam werd pas enkele jaren geleden ingevoerd. Nu bestaan de jeugdclubs niet meer, onder andere omdat tante Nel geen opvolg sters heeft, die de jeugd weten te 'boeien zoals zij het deed. De Christe lijke boodschap wil men nu ingang doen vinden door het organiseren van inter kerkelijke jeugdsamenkomsten, die door voorgangers van verschillende kerken worden geleid. De belangstel ling ervoor is vrij behoorlijk. Ds. Waar- C.J.O.Tmemoreerde onder meer dat denburg, die ook sprak namens het tante Nel een der zeer weinige jeugd leidsters was. die Bijbel en Geloof in haar gesprekken met de kinderen cen traal stelde, en waarvan dit ook werd aanvaard. Hij overhandigde een boe- kenbon, hetgeen ook werd gedaan door de heer Van de Kerkhof, voorzitter van de Interkerkelijke Jeugdraad. De voor zitter meende, dat de leden van de jeugdraad bij hun werk voortdurend geïnspireerd zouden worden door de werkkracht en het enthousiasme, dat mevrouw Boogaard in haar tijd aan de dag legde voor hetzelfde doel. 100 50 50 2 114 65 1.53 28 1,79 36 1,39 09 1,26 2 129 103 1,25 1 24 26 0,92 1 23 28 0,82 1. A. Dekker 2 2 2. J. Borgman 1 1 3. S. Rijk 1 1 4. J. Grisnigt 3 1 5. T. Groen 3 1 6. D. Terpstra 1 7. J. Bosch 1 8. C. Smit Zondagavond wordt de finale gehou den. Spelers met een gemiddelde van 1,75 tot 2,d0 kunnen zich opgeven bij Hotel „De Graaf" tot 31 januari. NIET VOLGEBOUWD IN 2000 Van de totale oppervlakte Neder lands grondgebied heeft nu 75% een agrarische bestemming. 12% bos, woes te grond en bestemd voor recreatie; 5% meren, plassen en grote wateren en 8% is ingenomen door steden, spoorlijnen en wegen. Nemen we aan dat die 8% in het jaar 2000 zal zijn toegenomen tot het dubbele 15 a 16%, de water oppervlakte gelijk is gebleven en de oppervlakte bestemd voor bos en re creatie 20% van het Nederlands grond gebied in beslag neemt, dan is er nog 60% over voor agrarische doeleinden. Het is dus zeker nog verantwoord, gel den voor ruilverkaveling nieuwe stijl uit te trekken. Nederland is dus echt nog niet volge bouwd tegen het jaar 2000. EIERLAND Aan het begin van de woensdagavond in het vliegveldrestau rant gehouden jaarvergadering van de afdeling De Cocksdorp-Eierland van de Plattelandsvrouwcnbond, stelde de voorzitster, mevrouw W. Kikkert- Neuteboom, met voldoening vast dat de vereniging een bloeiend bestaan leidt. Het aantal leden bedraag maar liefst 96, wat gezien het dunbevolkte „rayon" een opmerkelijk hoog aantal is. Ver wacht wordt dat in de loop van dit GDS WON VAN V.C.W. De tweede helft van de competitie in de overgangsklasse is voor GDS goed begonnen. Het won van VCW met 30. Het spel van GDS was iets beter, hoewel dit niet uit het scoreverloop van de eerste twee sets bleek. In beide sets liep thuisclub VCW tot op zfes punten voorsprong uit. Doordat het serveren van GDS zijde zeer slordig was, werd de achterstand aanvankelijk niet inge haald. Pas toen er meer aandacht aan de serve werd geschonken, lukte het GDS te overwinnen De setstanden waren 1115 en 1416. In de derde set ging alles beter. VCW spartelde ge ducht tegen, maar het moest toch de overwinning aan GDS overlaten. Set stand 1215. De stand in de overgangsklasse is momenteel: De Molenwiek (Zaandam) 1118 T.O.G. (Hoorn) 11—18 Flevo (Enkhuizen) 1118 V.H.H. (Amsterdam) 1016 De Kennemers (Beverwijk) 1112 U.S. (Amsterdam) 1110 Alliance '22 (Haarlem) 1110 D.E.M. (Beverwijk) 1110 Argus (Zaandam) 118 AMVJ/RC (Amsterdam) 104 GDS (Texel) 12— 4 VCW (Wormer) 122 De volgende wedstrijd is zaterdag a.s. in de Jac. P. Thijsseschool om 3 uur tagen T.O.G. VANAVOND EERSTE UITVOERING „EXCELSIOR" OOSTEREND Vanavond en zater dagavond geeft het muziekkorps „Ex celsior" in het gëbouw voor Christelijke Belangen te Oosterend haar jaarlijkse uitvoering. Ook de drumband zal op treden, zowel senioren als junioren. Na het concert zullen leden uit de vereni ging een komisch toneelstukje opvoe ren, „De goede partij". Men rekent op veel belangstellenden. FILMAVOND GAAT NIET DOOR DE WAAL In de agenda van de Stichting Cultureel Werk werd mel ding gemaakt van een filmavond, die hedenavond in het dorpshuis te De Waal zou worden gehouden ten bate van de kankerbestrijding. Medegedeeld wordt dat deze avond niet door gaat. BOOTDIENSTREGELING N.V. TESO Werkdagen Van Texel: 6.00 7.00 8.00 9.00 10.00 12.00 13.00 14.00 15.00 16 00 17.00 18.00 20.00 v. Den Helder 6.30 7.30 8.30 9.30 10.30 12.30 13.30 14.30 15.30 16.30 17.30 19.10 21.00 Zon- en alg. erkende Chr. feestdagen; van Texel: 8 00 9.00 10.00 12 00 13.00 15.00 16.00 17.00 18.00 20.00 v. Den Helder 8 30 9.30 10.30 12.30 13.30 15.30 16.30 17.30 19.10 21.00 verenigingsjaar het honderdste lid kan worden verwelkomd. Bij een terugblik op het afgelopen jaar bleek onder meer dat de avonden die door de eigen leden waren ver zorgd. ook de meeste bezoekers trokken. Dit is wel tekenend voor de goede sfeer en verstandhouding. Overwogen wordt een contactcommissie te benoemen, die het bestuur behulpzaam zal zijn bij het organiseren van avonden. Waar schijnlijk zal binnenkort worden over gegaan tot het instellen van een ideeënbus, waardoor de leden in de ge legenheid zijn zélf te zeggen welke avonden ze het liefst georganiseerd zouden willen zien. Batig saldo Na voorlezing door de secretaresse van de notulen van november en de cember volgde het jaarverslag en het financieel verslag. Het laatste ver meldde een 'batig saldo van ruim /10ü,zodat het de plattelandsvrou wen in 1965 ook financieel voor de wind is gegaan. Bij de bestuursverkie zing traden mevrouw N. Saal-Zwaag en mevrouw L. van 't Noordende-Louw- man af en stelden zich niet herkiesbaar. In hun plaats werden de dames I. Zuidema-Klinger en F. Roeper-van Egmond benoemd. De verkiezing had een vlot verloop; slechts één stemming was nodig om de voorgedragen dames een ruime meerderheid te geven. De functies worden later onderling ver deeld. „Markt" Bijzonder genoegelijk verliep de voorjaarsmarkt, die ook in de laatste jaarvergadering een groot succes was. Deze verkoping-na-verloting leverde ƒ157,op. De scheidende bestuursleden werden voor hun werkzaamehden bedankt en kregen uit handen van de voorzitster een herinnering aangeboden. Namens de leden werd bovendien een boeket 'bloemen overreikt. Daarop zorgden enkele leden uit Midden-Eierland voor een bijzonder geestige voordracht, waarmee de lach spieren danig werden beproefd. De eerstvolgende bijeenkomst van de Plattelandsvrouwen wordt weer gehou den in het Vliegveldhotel, en wel op 23 februari. Mevrouw De Zofwa-de Bruijn zal dan een avond over sprookjes van Christiaan Andersen verzorgen. ±rïS7\ 157. Brigadier Piet en Karei Kleuntjes waren gelukkig kerngezonde jongeman nen, zodat het niet lang duurde of ze waren de gevolgen van hun vlucht weer helemaal te boven gekomen De ont roerende zorg van de vele verpleegsters had daar natuurlijk ook het nodige toe bijgedragen, maar de hoofdzaak van hun voorspoedige herstel was toch wel het feit geweest, dat ze zich veilig ge borgen wisten in de knusse besloten heid van het vorstendommetje Slavonië. Ze waren nu alweer zóver hersteld, dat ze op gezette tijden een wandelingetje door de stad mochten maken. Daar ge noten ze dan intens van de vele eeuwenoude geveltjes, maar dat mag natuurlijk geen wonder heten, want ze kwamen nu eenmaal uit een land. waar iedereen werkelijk dol is op oude kunst en cultuur. In wezen moet men in ons eigen landje niets hebben van al die nieuwerwetsigheden. Daarom rijdt er ook nog nergens een ondergrondse. We zien trouwens wel, dat de beide heren hun eigen costuums verwisseld hebben voor dat prachtige, stoere, na tionale costuum van Slavonië. Dat moest ook wel, want Karel's pak was totaal naar zijn grootje. Zelfs de beste kleermaker van Ottoburg kon er niets meer mee beginnen En het geleende pak van brigadier Piet was er niet veel beter aan toe. Ze waren dus wel ge dwongen geweest zo'n pakje aan te trekken met een ongedwongen leren broekje en een vlug jagershoekje. „En nou wil ik wel weer 'es terug naar mien va", gromde Karei na een tijdje, ,.Het bennen hier beste mensen, daar za'k niks van zeggen, maar ik loop gewoon voor Jan Klaasen met dat rare pakkie an. En van de bergen hê'k ook genoeg. Datzelfde zei Karei ook tegen de dok ter, toen die het tweetal voor de laat ste maal onderzocht. Toen nam deze zijn geleerde brilletje van de neus en zei: „Wat mij betreft kunnen jullie .gaan. Jullie zijn volledig hersteld DE ACHTERSTAND IN DE WONINGWETBOUW Tijdens gesprekken, die ik in de loop van de laatste tijd met verschillende mensen heb gehad, is mij vaak ge vraagd wat er de oorzaak van is dat toegewezen en aanbestede woningwet woningen voorlopig niet worden ge bouwd. In de raadsvergadering heb ik gevraagd of de oorzaak gezocht moet worden in het feit, dat de bouw van deze woningen in handen is van slechts één aannemer. De voorzitter antwoord de op die vraag bevestigend. De prijs, waarvoor gebouwd moet worden, is zo danig, dat alleen de firma Drijver be reid is het te doen. Deze aan nemer werkt intussen ook nog voor particuliere en andere instanties, het geen natuurlijk zijn goed recht is, maar hierdoor ontstaat een achterstand in de bouw van woningwetwoningen. „Met het laatste contingent van 25 extra- woningen hebben wij moeten leuren", heeft de burgemeester gezegd. Geluk kig dat de fa. C. H. F. Duin de bouw van deze huizen voor zijn rekening heeft willen nemen. Het bovenstaande even ter aanvulling van het raadsver- slag in de krant, waarin over de ach terstand in de bouw werd gesproken, maar waarbij de oorzaak daarvan niet werd genoemd. J. Koning-Bruin. Oudeschild. GESLAAGDE ACTIE Zoals U in deze krant kunt lezen, is de actie ten bate van de Blindenbond volkomen geslaagd. Eén bandrekorder is er; het begin voor een tweede is er ook! Bij elkaar gebracht door jeugd van 8-25 jaar. Hard bij elkaar gewerkt door „The Typhoons" en Ben Junior, jongens van 19 - 21 jaar. Het publiék heeft begrepen hoe hard een bandre korder nodig is voor een blinde. Men heeft de lezingen gehoord, de demon straties gezien en het zingen beluisterd. Wij lezen onze krant; een blinde ge bruikt een bandrekorder. Wij hebben onze studietijdschriften; een blinde een bandrekorder. Wij schrijven onze cor respondentie; een blinde doet het met een bandrekorder. Hij of zij is niet meer afhankelijk van een ander om brieven van ouders of geliefde gelezen te krijgen. De jeugd van Texel heeft dit ook begrepen en is Ben tegemoet- getreden met warme en spontane vriendschap. Dank jonge mensen van Texel, heel hartelijk dank. Wij willen verder gaan rret het devies van Ben Junior: iedere blinde een bandrekorder! Wie helpt de tweede bandrekorder bij elkaar brengen? Giften worden bij onderstaand adres in ontvangst geno men en telkens in de krant bekend ge maakt. Mevrouw D. Janssen, De Ruyterstraat 103, Oudeschild DANK VAN BEN JUNIOR Aan de jeugd en vooral de tieners van Texel betuig ik mijn dank voor hun belangstelling, medeleven en vriend schap. De afgelopen tijd zal ik mij altijd blijven herinneren als een glorieus be gin van mijn openbaar optreden. Dank vooral ook aan „The Typhoons", die alle avonden spontaan en geheel belan geloos hun medewerking hebben ver leend. Dank aan het bestuur van De Wielewaal, de heer C. Wonder te De Koog, en mevrouw Medema van „Jatry" te Oosterend, die gratis hun zalen ter beschikking stelden. Dank aan het ge meentebestuur van Texel, dat deze actie mogelijk maakte. In maart, op de slotavond, hoop ik mijn persoonlijke dank te mogen overbrengen aan alle medewerkers van deze actie. Daartoe horen ook de leden van de handwerk en hobbyclub .Athena" te Oudeschild, die zoveel prijzen voor deze actie ge maakt hebben, de firma Dros te Oude schild, die twee taarten schonk. Op Texel heeft men het zo gevoeld; hij is niet een van hen maar een van ons Ben Junior (Ben Henkes) Van 31 januari tot eind februari zal in ons land een intensieve aktie onder de titel Be„zegel" hun Vlucht worden gevoerd, en bate van het ICEM vluch- telingenvervoer, georganiseerd door de Nederlandse Stichting tot steun van het ICEM-Vluchttclingen vervoer. H.M. Koningin Juliana heeft besloten deze aktie persoonlijk te ondersteunen met een oproep tot het Nederlandse volk, luidende: „Breng hen naar Veilige Haven". Deze oproep met daaronder haar handtekening in facsimile, is met haar toestemming afgedrukt op de post- zegels-vluchtelingenvervoer, die men na het startprogramma op 31 januari via radio en t.v. om half negen 's avonds door de Texelse kinderen van de La gere Technische school, de Landbouw school, de Landbouwhuishoudschool en de padvindersgroep „De Zwalkers" aan huis zullen worden aangeboden. De bedoeling is dat dan huis aan huis antwoordkaarten a .ƒ1,50, inclusief een blokje van 3 postzegels vluchtelingen- vervoer, worden verkocht, die gezonden kunnen worden aan H.M. de Koningin, Paleis Soestdijk. Deze antwoordkaarten heten „Zeven- mijlskaarten". want met het kopen van zo'n kaart brengt de koper een vluchte ling 7 mijl dichter bij Veilige Haven. Getracht zal worden de resultaten nog diezelfde avond via radio en t.v. be kend te maken. De scholieren, die met de verkoop van zegels en kaarten zijn belast, die nen hun opbrengst en resterende kaar ten bij een van de volgende adressen af te geven: Den Burg: Raadhuis; De Cocksdorp: Ds. Soesan; Oosterend; ds. Beerthuis; De Waal: mevrouw Albers; Oudeschild: mevrouw Visser; De Koog: mevrouw B. Luberti-van Bergen; Den Hoorn: mevrouw Lap-Terpstra, Herenstraat 43; 't Horntje: P. R. Boots, Dageraad 26; Zuid- en Midden-Eierland: mevrouw Langeveld-Keijser. Postweg E 80. Degenen, die niet door de scholieren zijn bezucht kunnen zich persoonlijk tot een van de genoemde adressen wenden. Men vvordt verzocht zo spoedig moge lijk te handelen, aangezien de opbrengst nog dezelfde avond via radio en tv. moet worden bekendgemaakt. PROPAGANDA-AVOND IN TEXELS MUSEUM Morgenavond wordt in het Texels Museum een propagandabijeenkomst gehouden van de Nederlandse Jeugd bond voor Natuurstudie, afdeling Texel. Zoals bekend werd de T.exelse afdeling onlangs opgericht. De bijeenkomst is toegankelijk voor alle jongeren, die be langstelling hebben voor de natuur. Er wordt begonnen om acht uur. ZONDAGSDIENSTEN DOKTOREN van zaterdagmorgen 8 uur tot maandagmorgen 8 uur: Dokter ELIAS, tel. (02220) 2039. (voor praktijken doktoren Coutinho, Elias en Van Loon) Dokter SIEBINGA. tel. (02222) 234 (voor praktijken doktoren Barnard en Siebinga). DIERENARTSEN ingaande zaterdagmiddag 12 uur: H. DE BOER, tel. (02z20) 2527 GROENE KRUIS (v/h Witte Kruis): ingaande vrijdag 24 uur tot en met maandag 13 uur Zr. FORTGENS, Oosterend, tel. (02223) 250 of 367 PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 30 januari 1966 HERVORMDE GEMEENTEN Deo Burg 10 uur ds. Froentjes De Cocksdorp 10 uur ds. Soesan Den Hoorn 10 uur ds. Beerthuis De Koog 19.30 uur ds. Waardenburg Dc Waal 9 30 uur ds. Waardenburg Oosterend 10 uur ds. Oskamp 19.30 uur ds Beerthuis, jeugddienst Oudeschild 11 uur ds. Waardenburg maandcollecte kerkvoogdij GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 3 uur ds. Uidam Oosterend 10 en 3 uur ds. Van Leeuwen DOOPSGEZINDE GEMEENTE Oosterend 10 uur ds. Koopmans Den Burg 19.30 uur ds. Koopmans De Koog (in afwijking van bericht in ge meenteblaadje!) 19.30 uur mej. Van Zetten TEXELAARTJES 3 regels 1,25; elke regel méér 0,25. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer 0,25 meer. Speciaal voor gelegen heidsaanbiedingen. (N.B. voor in deze kolom geplaatste zaakadverten ties geldt het normale millimetertarief). Neem nu rijles bij au torijschool Nieuw Texel. Wij halen en brengen u. Lesgeld ƒ8,00 per uur. De eerste 10 lessen voor 70 R. P. Bakker, bevoegd rij-instructeur, Boogerd 11, Den Burg, telefoon .(02220) 2131 Alle soorten vogel kooien en -zaden, goud vissen en aquariums. Uw keus - bij Geus In onze maatkleding voelt U zich prettig en verzorgd. Uw kleermaker Carel Schmidt, Boom- kampstr. 8. Alkmaar, tel. 13615. Elke vrijdag op Texel Te koop pr. aardappe len. M. Huisman, De Veen. tel. 2203 Judo. Jongens en meis jes willen jullie judoën? Kom dan zaterdagmor gens naar Oosterend, vanaf 9 uur in het gym lokaal Rijschool „Groot", eig. K H. Boon Vamor gedipl Voor al uw rijbewijzen. Opel Kadett ƒ8,-. Tel. (02230) 3252 Leuke Jawa 250 c.c., mechanisch goed; zeer billijk. Rijwielhandel Ze gel, tel. 2150 Te koop een goed on derhouden Austin A 50, olievrije motor, goede banden. R. J. Eelman, Meiertboonsbosweg B 193, Den Burg Biggen te koop ge vraagd. M. Huisman, De Veen, tel. 2203 Te koop een zwarte bontjas, 75,Adres te bevragen bur. v.d. blad Te koop gevr. kuilgras. N. P. Hin, Witte Engel B 109a, tel. 2566 Te koop 30 beste over jarige Hyline kippen. Ook in gedeelten. A. Bakker» Spang, tel. (02223) 319 Verhuisd M. Heijmans van Molenstraat 59 naar Bernhardlaan 3, Den Burg Te koop Volkswagen, prima banden, goede mo tor. I. v.d Linden De Cocksdorp, tel. (02222) 216 Te koop pr. melkkoeien kalftijd begin februari/ maart. Saai, De Cocks dorp, tel. (02222) 236 Met vreugde en blijd schap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon Keijer Jan (René) J. Daalder M. G. Daalder- Reehorst De Koog, Texel, 25 januari 1966. Dorpsstraat 9. Tijd. adres: St. Lidwina- ziekenhuis, Den Helder. Met blijdschap geven wij kennis van de ge boorte van onze dochter Karin Marion Tineke Kiltz-Wuis Jürgen Kiltz De Koog, Ruijslaan 18, Texel, 24 januari 1966. Geboren Myriam Alice dochter van M, J- Schaap-Boer J. Schaap 19 januari 1966. 71 Nelson Street (West), Brampton, Ontario. Canada.

Texelsche Courant | 1966 | | pagina 2