trim Texel-route ontsluit99 hele eiland voor automobilist CANDY HOORT OOK IN UW GEZIN! ^oed boek BAKKERS IJZERHANDEL FILMNIEUWS Plan van J. \L Dekker reeds in uitvoering CHOCOLADE-MINTS NIJVER LID VAN UW GEZIN Medewerking gevraagd stukje grond verkoopster Huis of boerderij Van de heer J. VV. Dekker, directeur van de VVV Texel, komt het idee om voor het komend seizoen op het eiland een speciale route voor automobilisten en fietsers uit te zetten. Deze zg. Texel- route voert langs tal van bezienswaar digheden en wordt duidelijk met bor den aangegeven. De 75 km. lange route voert langs plaatsen, waar de autorij dende toeristen gewoonlijk niet komen. Herhaaldelijk is gebleken, dat men tij dens de vakantie kennis maakt met de zuid-westelijke helft van het eiland en er niet makkelijk toe komt eens verder te kijken. Buiten Texel zal op het be staan van de route worden gewezen en gehoopt wordt, dat vele automobilisten, vooral uit Noordholland, er toe zullen komen om desnoods voor één dagje naar Texel gaan. Men kan zich in de VW-kantoren op Texel of reeds bij de informatiecaravan in Den Helder van een speciaal boekje voorzien, waarin een interessante route beschrijving is opgenomen. Hiermee wordt een recreatievorm gestimuleerd, die niet afhankelijk is van het weer of de tijd van het jaar. Dinsdagavond ont vouwde de heer Dekker dit plan tijdens de vergadering van de VVV-afdeling Den Burg in hotel „De Lindeboom- Texel". De directeur vertelde, dat het gehele plan „rond" is, ook in financieel op zicht. Een zeer belangrijke subsidie werd ontvangen van de ANW en ook TESO zorgde voor een aanzienlijke bij drage. Dat in de nodige voorzieningen een heel kapitaal gaat zitten, is duide lijk. Er zijn 80 stalen borden besteld. Zo'n bord is driehoekig van vorm, elke zijde meet 50 cm., in blauwe kleur uit gevoerd. voorzien van een witte nch- tingpijl en de letters VW. Op de kaart De Texel-route zal door een stippel lijn op de nieuw te drukken kaart van Texel worden aangegeven. De voorbe reidingen waren langdurig en ingewik keld. Met succes werden besprekingen gevoerd met de gemeente, de polderbe sturen, de politie, de ANWB, ANVV, Texels Museum enz. De route begint bij de Ponthaven, maar degenen die er gebruik van willen maken kunnen op elk ander punt be ginnen. Van 't Horntje loopt de stippel lijn op de kaart naar zijweg nummer 4 (richting Oudeschild) dan linksaf door Zuid- en Noordhaffel naar Den Burg en vandaar naar de Hogeberg. (Hier wordt dus het zeer fraaie, maar doorgaans weinig bezochte tuunwallengebied doorkruisd!). Van de Hogeberg gaat het langs het „bossie" naar de Sghilderweg en naar Oudeschild. Van Oudeschild langs Dijksmanshuizen naar Spang en via De Waal, Bargen en Molenbuurt naar Oosterend. Van Oosterend via Zevenhuizen, Oost en de Waddendijk naar 's Noorden en door Eierland naar De Cocksdorp en de vuurtoren. Vanuit het hoge Noorden van ons eiland gaat het via de Postweg en de dwarsweg naar de Slufter en weer terug via Post weg naar de Ruigedijk. De route loopt dan door De Koog, via Pontweg en Pe- likaansweg dwars door duinen en bos sen verder naar het Zuiden tot Den Hoorn wordt bereikt en men via de Watermolenweg het beginpunt weer bereikt. Weinig belangstelling Zoals meestal het geval is met de vergaderingen van de VVV-afdeling van Den Burg. trok ook deze bijeen komst bitter weinig publiek. Behalve het bestuur waren slechts vijf leden aanwezig. Voorzitter M. Bakker be treurde dit en sprak er zijn verbazing over uit, dat de leden uit Den Burg niet meer belangstelling tonen voor het be langrijke VVV-werk. In zijn openings woord herdacht de voorzitter de over leden secretaris D G. Toolens. Hij noemde hem een trouw en hardwer kend bestuurslid, waar de afdeling veel aan te danken heeft. Bijna dertien jaar heeft de heer Toolens als secretaris èn penningmeester in het bestuur zitting gehad. Een zeer langdurige discussie ontstond over de vraag of de afdeling Den Burg nog zin heeft, nu de leden vrijwel geen interesse tonen. Men kwam tot een bevestigend antwoord. De afde ling krijgt zelfs steeds méér zin omdat het toerisme in en om Den Burg enorm is toegenomen, vooral in de sector lo- gies-met-ontbij t. Dat de leden zich nau welijks van het bestaan van de afdeling de jaarlijkse vergadering van de gehele bewust zijn, werd toegeschreven aan het feit, dat dé VVV-vergadering (dus VW Texel) in Den Burg wordt gehou den en dat men vragen of grieven ook kan uiten in het in Den Burg gevestigde hoofdkantoor. Mogelijk dus dat de afde lingsvergadering geen nut heeft maar de afdeling zelf beslist wél. Na voorlezing van de notulen door waarnemend secretaris C. Bakker werd meegedeeld, dat de afdeling ƒ182,51 op de bank heeft staan. Bestuurscrisis De bestuursverkiezing leverde moei lijkheden op, omdat zowel de heer M. als de heer C. Bakker wilden uittreden en zich niet meer verkiesbaar wilden stellen. Omdat ook een secretaris moest worden gekozen zouden uit de aanwe zigen dus drie bestuursleden naar voren moeten worden gebracht. Op verzoek van VVV-voorzitter C. J. v.d. Kooi en enkele leden bleven beide Bakkers voorlopig hun bestuursfunctie waarne men, zodat slechts één persoon behoef de te worden gekozen. Na stemming werd dit mevrouw A. Bruin-Boot, huize „Geertje" te Den Burg. De heer J. W, Dekker vertelde, dat het aantal overnachtingen in Den Burg in de sector logies-met-ontbijt van 9000 tot 13.000 is gestegen. Verheugend is het, dat de propaganda voor de maand juni resultaat begint af te wer pen. In juni 1965 werden 88% meer overnachtingen geteld dan in juni '64. Ook de vooruitzichten voor het komen de seizoen zijn goed. Sindt 1 januari hebben de informatrices meer dan 3000 aanvragen om inlichtingen verwerkt. In sommige weken komen 600 brieven en 200 telefoontjes binnen. VOOR HET GOEDE DOEL DE KOOG De oudste klas van de Hervormde Zondagsschool te De Koog heeft met allerlei karweitjes 35, verdiend. De helft van dit bedrag is bestemd voor de aktie „Eten voor In dia", de andere helft ten bate van het vluchtelingenvervoer. trim chocoladc-mints: van binnen hard/zachtc mint, van buiten fijne chocolade. Verras uzelf - met trim! Tussen f 698.-en f 1098.- ligt nu de luxe van vol-auto- matisch Candy-wassen. DEN BURG - TEXEL Partij van de Arbeid GROSLIJST VOOR GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN VASTGESTELD Woensdagavond werd door de leden vergadering van de Partij van de Ar beid de groslijst voor de gemeente raadsverkiezingen als volgt vastgesteld: 1. C. H, Roeper Den Burg; 2. mevr. J. Koning-Bruin, Oudeschild; 3. J. J. Westdorp, De Cocksdorp; 4. A. Dros Bzn., Eierland; 5. J. K. P. Zwan, Den Hoorn; 6. A. Welboren, Den Hoorn; 7. W. van 't Noordende, De Cocksdorp; 8. B. Oostra, Oudeschild; 9. mevr. M. G. Vlaming-v.d. Beek, De Koog; 10. M. D. Kuiper Dzn., Harkebuurt; 11. mevr. G. den Braven-Jorna, Den Burg; 12. D. Kalverboer, Oudeschild; 13. C. J. Ellen, Oosterend; 14. C. P. Karsman, Oudeschild. Binnenkort zal door de leden over deze groslijst schriftelijk worden ge stemd. Onlangs is besloten de afdelingen Den Burg, Oudeschild, De Cocksdorp- Eierland, De Koog en Oosterend van de Partij van de Arbeid samen te voegen tot één afdeling Texel. Inmiddels werd hiervoor een „Centraal bestuur" en een „dagelijks bestuur" benoemd. Het dage lijks bestuur bestaat uit de navolgende personen: voorzitter: J. J. Westdorp De Cocks dorp; vice-voorzitter: W. van 't Noord ende, De Cocksdorp; secretaris: G. A. Oskam, Den Burg; 2e secretaris: Jac. Vlaming, De Koog; penningmeester; B. Oostra, Oudeschild; 2e penningmeeste- resse: mevr. J. Koning-Bruin, Oude schild; lid: C. J. Ellen, Oosterend. Het „Centraal bestuur" van de afde ling zal zich nog nader beraden op de vaststelling van een urgentieprogram ma voor de gemeenteraadsverkiezingen. IJSCLUB OUDESCHILD Woensdagavond werd te Oudeschild een koppelwedstrijd voor leden gehou den. 11 koppels verschenen voor deze wedstrijd van 30 min. aan de start. De uitslag was. 1. Peter Groen-J. Zuidewind 69 rondjes 2. Joop Koning-Kl. D. Koorn 66 rondjes 3. S. Koegelberg-D. Witte 65 rondjes 4. P. Karsman-P. J. Koorn 64 rondjes 4. K. Tuinder-Kl. v.d. Star 64 rondjes Zondag bestaat IJsclub Oudeschild 10 jaar. In verband met de wereldkam pioenschappen schaatsen» zullen er geen wedstrijden worden gehouden De baan is echter in prima conditie en de lief hebbers kunnen hun hart ophalen. „GRATIE EN CHARME" De cursus „Gratie en charme" is deze week door omstandigheden niet doorge gaan. Maandag 21 februari wordt weer een les gehouden. De tijden: De Koog, jeugdhuis, aanvang 13.45 uur; De Cocksdorp, o.l. school, aanvang 20.00 uur. Dinsdag te Den Burg in het Rode Kruis-gebouw, aanvang 9.15 uur. In Oosterend en Oudeschild begint de cursus een week later nl. op maandag 28 februari. Tijdens deze eerste les zal de make-up en schoonheidsverzorging worden behandeld door mevrouw Joos- ten De andere onderwerpen: voeding, pers. hygiëne, kleur en Üjn in de kle ding enz komen in de volgende lessen aan de orde. Beter bewegen Deze week wordt de les van de cur sus „Beter bewegen" gehouden, vrij dagmiddag in De Koog, in het jeugd huis, aanvang 13.45 uur. In Den Burg is er deze keer in plaats van 's morgens 's middags les, aanvang 15.30 uur. Vol gende week weer om 9.45 uur. TEXELAAR NA ONGEVAL OVERLEDEN UTRECHT De 61-jarige M. J. de Krijger uit Den Burg, die 4 februari in de omgeving van Vianen met zijn auto tegen een boom botste en daarij zeer zwaar werd gewond, is woensdag in het stads- en academisch ziekenhuis te Utrecht overleden. MISTIJDEN VERANDERD DE COCKSDORP Aan alle belang hebbenden en belangstellenden van de parochie van de H. Francisca Romana te De Cocksdorp: Na overleg met de parochianen is het duidelijk geworden, dat er voor een avondmis op zondag geen directe noodzaak aanwezig is (wél in het seizoen). De Vroegmis op zondag zal van half acht verplaatst worden naar kwart over acht (8.15 uur). Er blijft dan toch genoeg tijd (plm. een uur) tussen Vroegmis (8.15) en Hoogmis (10 uur) over om te evrbeurten. Deze regeling gaat zondag 20 februari in. Pastoor Brinkman ZONDAGSDIENSTEN DOKTOREN van zaterdagmorgen 8 uur tot maandagmorgen 8 uur: Dokter ELIAS, tel. (02220) 2039. (voor praktijken doktoren Coutinho, Elias en Van Loon) Dokter BARNARD, tel. (02223) 234 (voor praktijken doktoren Barnard en Siebinga). DIERENARTSEN ingaande zaterdagmiddag 12 uur: H. DE BOER, tel. (02220) 2527 GROENE KRUIS (v/h Witte Kruis): ingaande vrijdag 24 uur tot en met maandag 13 uur Zr. RIETVELD, De Cocksdorp, tel. (02222) 292. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Zondag 20 februari 1966 Den Burg 10 uur ds. Froentjes De Cocksdorp 10 uur ds. Soesan Den Hoorn 10 uur ds. Oskamp Contactdient De Koog 10 uur ds. Waardenburg Collecte internationale hulpverlening De Waal 19.30 uur ds, Waardenburg Oosterend 10 uur ds. Koopmans Oudeschild 11 uur mej. G. van Zetten GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 3 uur ds. Uidam Oosterend 10 en 3 uur ds. Van Leeuwen DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur ds. Beerthuis Den Hoom 19.30 uur ds. Koopmans „Eten voor India" Niet iedereen zal door werk of door andere omstandigheden in staat zijn zelf een bijdrage voor de aktie-India naar de centrale inzamelposten te bren gen. Speciaal wijken buiten de dorpen verdienen in dit verband aandacht. Daarom wordt een beroep gedaan op de spontane medewerking van de Texe laars om de aktie door Uw persoonlijke inzet te ondersteunen. Voor dit doel zijn zaterdag vanaf 10.30 uur op het raadhuis inzamelings- lijsten voor bepaalde wijken verkrijg baar, terwijl ook op de posten in de buitendorpen vanaf 11 uur inzamclings- lijsten verkrijgbaar zullen zijn. De in- zamelingslijstcn dienen weer terugbe zorgd te worden by de posten waar ze afgehaald zijn. Eventuele individuele akties dienen bij voorkeur plaats te vinden tussen 11 en 1 uur. De liefhebbers van James Bond's avonturen kunnen zaterdag-, zondag en dinsdagavond hun genoegen doen, want dan draait in het City-theater „Goldfinger", een der meest spectacu laire verhalen van Ian Fleming. Auric Goldfinger is de naam van een van de vermogendste mannen ter wereld wiens hartstocht voor goud slechts wordt overtroffen door zijn minachting voor mensenlevens. De geheime diensten koesteren een vage verdenking tegen hem in verband met goudsmokkelarijen die zulke vormen aannemen, dat de koers van het pond en de dollar wor den bedreigd. Het is James Bond die het tegen de schurk moet opnemen. Het plan van Goldfinger is de in .Fort Knox opgeslagen Amerikaanse goud schat radioactief te maken. Maar het minitieus uitgekiende aanvalsplan, waarbij de gehele bemanning van Fort Knox bewusteloos wordt gemaakt en de poort wordt uitgesneden door een laser-straal, mislukt door Bonds in grijpen. (In kleuren toegang boven 18 jaar). Een Nederlandse film voor de jeugd is „Vrijbuiters van het woud", die zon dagmiddag wordt vertoond. Het zijn de spannende avonturen van de kinderen van hertog Alfons. De hertog komt te overlijden en de schurkachtige graaf Diederik laat de kinderen opsluiten in een kerker met de bedoeling zo de macht in handen te krijgen. Jon, een jager, bevrijdt hen echter, maar wordt betrapt door Arnold, Diederiks kapi tein. Na een wilde jacht weet het drie tal zich in een grot te verbergen. Voor lopig worden ze niet met rust gelaten en pas na veel avonturen krijgen Ar nold en Diederik hun trekken thuis. N oor et*ii O LANGEVELD DE ROOU N.V. TEXELAARTJES 3 regels 1,25; elke regel méér J 0,25. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer ƒ0,25 meer. Speciaal voor gelegen- oeidsaanbiedingen. (N.B. voor m deze kolom geplaatste zaakadverten ties geldt het normale anliimetertarief). Rijschool „Groot", eig. K H. Boon Vamor gedipl. Voor al uw rijbewijzen. Opel Kadett 7 8,-. Tel. (02230) 3252 Alle soorten vogel kooien en -zaden, goud vissen en aquariums. Uw keus - bij Geus Wij zijn iets duurder, maar stukken beter! Uw kleermaker Carel Schmidt, Boomkampsti 8, Alkmaar, tel. 13615 Elke vrijdag op Texel. Neem nu rijles bij au torijschool Nieuw Texel. Wij halen en brengen u. Lesgeld 78,00 per uur. De eerste 10 lessen voor ƒ70 R. P. Bakker, bevoegd nj-instructeur, Boogerd 11, Den Burg, telefoon (02220) 2131 Judo. Jongens en meis jes willen jullie judoën? Kom dan zaterdagmor gens naar Oosterend, vanaf 9 uur in het gym lokaal Te koop pr. aardappe len. M. Huisman, De Veen, tel. 2203 Nog steeds voorradig hand- en moesappelen. M. Huisman, De Veen, tel. 2203 Te koop aangeb. lange witte trouwjapon met sluiertje en tasje, m. 38 - 40. Bakker, Vianenweg E 126, Eierland. tel. 471. Te koop gebruikte So lex en een lange dames- bromfietsjas. D. Hin, „Goede ree". Oudeschild. Konijnenhokken te koop gevraagd. R. Slik ker, Beatrixlaan 84 Te koop compl. Surge melkmachine - installatie, vacuum veescheermachi- ne. bietensnijder, optrek- tonnen en roosters vooi hooiventilatie. H. W. Stark, Witte Hoek Wij hebben te verkopen 1 B D oliehaard Am- Dassadeur; 1 Jan Jaarsma oliehaard; 2 E. M. Jaars ma oliehaarden; 1 gas fornuis als nieuw; 1 gas- oventje wit; 1 gasconj- foor 3-vlams wit; 1 gas- comf. 2-vlams wit; 1 ge bruikte centrifuge; 1 huishoudkachel Etna grijs; 1 huishoudkachel, zwart, groot model. Jac. de Graaf, Wilhelmina- laan 33 Te koop Fiat 600. Nieu we banden. M. Bakker. De Waal 10, tel. 2801 Te koop 1 Siamese poes met papieren ƒ15, en een halfras Chincilla- poesje voor het weghalen. De Dageraad 24, 't Horn tje, tel. (02226) 332 Te koop aangeb. lange leren jas. Kogerstr. 69, tel. 2856 Weggevlogen zwarte sierduif. Groene ring '64. Terug te bezorgen Schu- makersweg K 54, tel. (02228) 294 Met leedwezen geven wij kennis, dat na een noodlottig ongeval van ons is heengegaan mijn lieve man en pleegvader Marinus Jozias de Krijger, in de leeftijd van 61 jaar. M. J. de Krijger-Spigt Henk Julianastraat 16. Den Burg, Texel. De begrafenis zal plaats vinden op maan dag 21 februari 3.30 uur n.m. op de Algem. Begraafplaats te Den Burg. Den Burg, Texel, 17 februari 1966. Heden overleed, zacht en kalm, na een lang durig ziekbed, mijn innig geliefde vrouw, onze lieve dochter, zuster en tante Anthonia Alida Bakker, geb. Dijt op de leeftijd van 38 jaar. Ede: C. Bakker Texel H. C. Dijt G. P. Dijt-Dijksen Texel J. Bakker Broers en zusters, neven en nichten. Ede, 17 februari 1966, Middeiberglaan 5. Aan huis liever geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats hebben maandag 21 februari a.s. om 14.00 uur op de Ned. Herv. begraaf plaats te Den Hoorn, Texel. Vooraf wordt een rouwdienst gehou den in de Ned. Herv kerk, aanvang 13.30 u. Na afloop van de be grafenis is er gelegen heid tot condoleantie in Hotel-Pension „Happy Days" te Den Hoorn. Met leedwezen namen wij kennis, dat na een noodlottig ongeval van ons is heengegaan onze beste zwager en oom Marinus Jozias de Krijger, in de leeftijd van 61 jaar. Den Burg F. H. Spigt A. Spigt-Lensen Spang: H. Spigt T. Spigt-Bakkers en kinderen Den Burg, Texel. 17 februari 1966. Tot onze grote droef heid overleed hedén, na een langdurig ziek bed, onze innig ge liefde zuster en tante Anthonia Alida Bakker, geb. Dijt op de leeftijd van 38 ja'ar. Anna Paulowna H. C. Rus-Dijt P. Rus en kinderen Texel J. S. Dijt A. Dijt-Rus en kinderen Ede. 17 februari 1966. Met diepe droefheid geven wij kennis van het overlijden van onze lieve nicht Tony Dijt, echtgenote van de de heer C. Bakker te Ede, oud 38 jaar. Santpoort: G. Drijver-Dijt Haarlem M. D. Dijt G. Dijt-v. Egerhazy Den Burg, Texel: H. E. Lap-Dijt Rheden: M. v.d. Heijden-Dijt J. v.d. Heijden Den Haag: E. Dijt Den Burg, Texel: E. Dijt Texel. 17 februari 1966 Heden overleed, in het Gemeentelijk Zie kenhuis te Arnhem, na een langdurig, ge duldig lijden, onze lieve schoondochter, schoonzuster en tante Tony Bakker-Dijt, echtgenote van C. Bakker Jzn. in de leeftijd van 38 jaar. De Cocksdorp: J. Bakker Gzn. Juliana Bakker G. Bakker J. Bakker-Kalf Euterpestraat 88, Leeuwarden: H. Bakker J. Bakker van Wier Schootweg 5, Zwijndrecht; G. Bakker D. Bakker-Zee Marnixstraat 133, Haarlem: G. Bakker- v.d. Meulen A. v.d. Meulen Nichten en neven. De Cocksdorp, 17 februari 1966. Gevraagd voor twee kampeerauto's, omgeving De Cocksdorp, huur of koop. Brieven onder no. 867 aan bur. van dit blad. Welk flink meisje of jonge vrouw wil als dienst doen voor wol, truien en vesten. Op de maandagmarkt te Den Burg van 8 tot 2 uur. Aanb. schriftelijk met verlangd salaris aan; T. Sok, Wieringen. tel. (02279) 593. te koop gevraagd in of omgeving De Cocksdorp. Brieven onder no. 869 aan bureau van dit blad.

Texelsche Courant | 1966 | | pagina 2