AGENDA In 1720 werden op de Vismarkt drie boosdoeners gehangen Goed weiden is een kunst! PufO 'brengf Doodlopende zijweg Schout Huydecooper schreef: Texelaars recht kent heer noch knecht LANDBOUW en VEETEELT Z TWEEDE BLAD TEXELSE COURANT VRIJDAG 13 MEI 1966 TERWIJL een stralende zon na een te lange en naargeestige winter mens en dier verkwiktterwijl de vogels, één van Texels rijkdommen, bij duizenden nestelen, broeden en kwinkeleren, gaan onze gedach ten uit naar de opstand van de Georgiërs. Het is één en twintig jaar geleden, dat deze, in Duitse dienst getreden Russen, in verzet kwamen en dat zij, ruim 800 in getal, drie kwart van hun mensen door de dood verloren om éen kwart de kans op gratie bij terugkeer in hun vaderland te geven. De strijd was fel en meedogenloos, menig oudere zal in deze tijd zijn kinderen verhalen van wat toen is gebeurd, een ogenblik zullen zij verwijlen bij het tragische dramadat toen op onze bodem werd opgevoerd. Wij leven snel, het vechten tussen Duitsers en Georgiërs waar Texel eigenlijk niets mee uit staande had, maar waarvoor wij een zware tol moesten betalen, is reeds ge schiedenis geworden. Zoals het leven van alle geslachten, die ons voorgingen, tot geschiedenis werd. Een nieuwe generatie komt op, zal weldra de teugels in handen nemen, de oude generatie treedt terug en gaat heen. Geboorte en dood volgen elkaar op in alle eeuwigheid, slechts enkele gebeurtenissen en feiten uit het leven van vorige geslachten zullen geboekstaafd blijven en nog na lange tijd getuigen van wat onze voorouders bezig hield. Het is nog niet zo lang geleden, dat de heer Mr. J. C. M. Dijt in deze lu-ant een reeks gewaardeerde artikelen schreef over recht en wet in vroeger jaren, aan de hand van gegevens geput uit verslagen van de Texelse schepen bank, die iedere donderdag in het rechthuis aan Den Burg gehouden werd. De verslagen bevatten een schat aan bijzonderheden over het leven van onze gemeenschap, zij het ook, dat ze niet de beste zijden onzer bevolking naar voren brengen. Diefstal, doodslag en sodomie komen er uit naar voren; de geëiste straffen door de „Heer Schout", een niet-Texelaar, die aan het hoofd van de bevolking stond, getuigen van de toen heersende opvattingen. Dikwijls volgden de schepenen, afgevaardigden van de dorpen de eis, maar het kwam ook wel voor, dat zij zich niet met de schout konden verenigen. Deze ging dan wel procederen bij het Hof van Holland in Den Haag en het is voorge komen dat een Texelaar, die door zijn eilandgenoten vrijgesproken was, door het Hof met levenslange verbanning werd gestraft. Pummels De schouten, die in lange rij elkander opgevolgd hebben, waren vertegen woordigers van het Amsterdamse re gentenpatriciaat, dat in het gewest Hol land de lakens uitdeelde. Zij gevoelden zich ver verheven boven de Texelaars, die zij in het algemeen als slecht- opgevoede pummels beschouwden. Al leen de commissarissen van de Amster damse admiraliteit of van de machtige handelsvennootschappen als Oost- en West-Indische Compagnie, waren in stand huns gelijken. En een man van betekenis als Balthazar Huydecoper, van 1732 tot 1769 schout, had zelfs on der hen nauwelijks een vriend. Eigen lijk ging hij alleen maar op voet van vertrouwen om met Hendrik Luyts, die hem regelmatig als dijkgraaf verving en die soms als burgemeester van Den Burg invloed had. In 1733, het tweede jaar van zijn bestuur, is Huydecoper reeds dikwijls afwezig. Hij vertoeft dan te Amsterdam, waar hij zijn woning op de Keizersgracht naast de schouwburg hij was een groot toneelliefhebber aangehouden had. Vandaar schrijft hij aan Luyts „Zo er van de winter in mijn absentie iets van belang aan de dijk mocht voorvallen bij storm of anders, geef ik U van gelijke volle macht om mijn plaats te bekleden, en niet toe te laten, dat de burgemeesteren buiten Uw kennis iets ordonneren. Gij kunt verze kerd wezen dat ik U voor Uw moeite zal voldoen". Het ligt in de rede, dat Luyts, finan cieel in zekere mate van Huydecoper afhankelijk, gewoonlijk diens zijde koos en dat dit een deel der bevolking aller- FEUILLETON door Gré de Boer 43. De jongen glimlachte. „Liever van daag, dan morgen". Nel was wel geschrokken. „Maar m'n 'kind, je bent pas zeventien". „Dat weet ik. En ik kan het echt zelf niet helpen. Maar ik sta in het atelier overal alleen voor. Iemand moet toch de leiding nemen, niet? Ook met het oog op mijn prestige is het beter, dat ik getrouwd ben. Dat ik niet meer de Nelie ben van vroeger, maar mevrouw Bre mer. De zaak moet doordraaien. We zwemmen gelukkig in de orders en het werk, dat we afleveren is goed. Dat moet zo blijven Siem is een reuze steun voor me. Hij doet al het werk, waar ik een hekel aan heb. Daarin is hij een specialist, gelukkig. Spaart een boek houder uit. Nou, wat denken jullie ervan?" Huib deed een diplomatieke zet. „Vinden jullie het niet te kort na het overlijden van Siem's moeder?" „Dat hebben we ook besproken, niet Siem? Maar dit is force majeur. We doen het heel eenvoudig, zonder brui loft, zonder reisje. Dat komt later wel eens. Het gaat nu om het belang van de zaak. Ik vind. dat we het aan moe Bremers nagedachtenis verschuldigd zijn, haar levenswerk zo goed mogelijk voort te zetten. Maar diverse instanties willen niet met me praten of zaken doen, omdat ze me beschouwen als een onmondig kind. Geen vertrouwen ge noeg, zullen we maar zeggen. Als ik ge trouwd ben, is dat allemaal verleden tijd. Door mijn automatische meerder jarigheid En het feit, dat ik dan me vrouw ben. En niet meer de modinette. Het komt m'n prestige ten goede". Nelie bemerkte zeer goed, dat haar moeder het nog maar zo zo vond. Het minst welgevallig was. Hendrik Luyts ontleende zijn macht aan Huydecoper en ieder die dit gezag in twijfel trok, was tegen de partij, die weldra als die der Prinsgezinden bekend zou staan. Vooral in de jaren 1758 - 1769 toen Huydecoper geen enkele keer op Texel kwam, dre ven die Prinsgezinden hun wil door en groeide de oppositie, die de naam van patriotten droeg. Zij haatten vooral ook Bernardus van Dam „notaris en pro cureur ter stede en eijlande van Texel", in die jaren Huydecopers voornaamste plaatsvervanger. Ergernis Gezien de verslagen van de Hoge Vierschaar, de plaatselijke rechtbank, waarvan hij president was, mag men stellen, dat Huyecoper in vergelijking met enkele van zijn voorgangers, in ze kere zin mild en humaan was. Hij er gerde zich verschrikkelijk aan de ge moedelijke wijze waarop de Texelaars, hoog en laag, met elkander omgingen. Van standsverschil schenen zij geen be sef te hebben en als de schepenbank weer eens een beklaagde tè berechten kreeg, hinderde het hem dat dit stands verschil niet in acht genomen werd. On ze Texelaars spraken recht ongeacht de stand van de beklaagde. Huydecoper schreef daarover in een brief aan een vriend „Texelaars wet kent heer noch TX 33 VOND LIJK VAN URKER VISSER De TX 33 van C. Drijver heeft maan dagmiddag ter hoogte van Egmond het lijk van de 52-jarige visser Jacob Post uit Urk in het net gekregen. Een week tevoren was de visser, samen met de 18-jarige Klaas Post overboord gesla gen, bij het binenhalen van het net. Klaas Post werd gered. Maandagavond om zeven uur arriveerde de TX 33 met het stoffelijk overschot in Den Helder. BOTSING OP PONTWEG Op de Pontweg, bij de kruising met de Gerritslanderweg, botsten maandag ochtend twee auto's. De wagens werden beschadigd; de chauffeurs werden niet gewond. De auto's kwam uit De Koog. De eerste, een door J. H. uit De Koog bestuurde bestelwagen wilde linksaf de oude Kogerweg inrijden. De achter hem aanrijdende W. uit Den Burg wilde hem passeren, maar raakte hem zijdelings. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 15 mei op om 4.47 uur en gaat onder om 20.27 uur; 18 mei op om 4.42 uur en onder om 20.32 uur. Maan: 20 mei N M.; 27 mei E.K. Hoog water ter rede van Oudeschild 13 mei 1.18 en 14.02; 14 mei 2.30 en 15.20; 15 mei 3.52 en 16.40; 16 mei 5.08 en 17.47; 17 mei 6.11 en 18.41; 18 mei 7.02 en 19.27; 19 mei 7.47 en 20 08; 20 mei 8.30 en 20.47; 21 mei 9.10 en 21.27. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water. meisje legde haar hand op de arm van de oudere vrouw. „Heus, mam, we zou den ook veel liever nog een jaartje willen wachten. Gelooft u me, Siem en ik hebben dit al verschillende malen be sproken. We waren helemaal niet van plan om haast te maken. Maar Siem wil toch niet verder studeren en ik kan hem daartoe niet dwingen. Overigens, hij is uiteindelijk de baas. Samen kun nen we het atelier best aan. Ik de prak tische leiding, hij al de schrijverij. Maar steeds weer kwamen we op hetzelfde punt terecht, als we getrouwd zijn, worden de moeilijkheden tot vrijwel nul gereduceerd. Waarom zullen we het dan niet doen?" Nel keek haar man aan. „Wat denk jij ervan, Huib?" „Tja, van Nelie's standpunt bekeken, kan ik er niets tegen inbrengen. Hoe zit het, Siem, hou je van onze kleine meid7" De jongen keek eens naar zijn meisje en toen naar zijn aanstaande schoon ouders. „Als ik u zeg, dat ik trots ben op m'n kleine schat, voor wat ze na moeder's dood allemaal heeft gepres teerd; wat ze voor mij is geweest in de moeilijke dagen na het sterven en dat ik stapeldol op haar ben, dan is het nog maar armetierige definitie. Ik ben al leen gelukkig, als ze bij me in de buurt is. In de kamer of in het atelier. Be grijpt u nu, dat ik ook graag wil trou wen?" Nelie kreeg een kleur van genoegen. Ze fluisterde tot haar moeder: „Is hij geen snoes, mam?" „Wel kinderen, je moeder en ik.... we hebben altijd geprobeerd onze kin deren een blijde opvoeding te geven en een gezellig thuis. Ik heb ernstige fou- knecht', daarmee preluderend op het woord klassejustitie dat anderhalve eeuw later opgeld zou doen. Hij eiste echter zelden zulke zware straffen als zijn voorgangers. Vooral Mr. Adriaen van der Graeff, die het schoutsambt be kleedde van 1713 tot 1721 was een streng mens geweest, die heel wat te rechtstellingen op zijn geweten had en die de boosdoeners onder de bevolking door zijn hardheid met vrees had ver vuld. Enkele voorbeelden mogen dit verduidelijken. Executies Pieter Maartse Mulder werd op de zestiende april 1720 voor de Hoge Vierschaar gedaagd en bekende daar „buiten pijn van ijzeren", d.w.z. zonder geradbraakt te zijn een ijzeren beugel gestolen te hebben uit een schuitje om daarmee scharren te vangen. Hij gaf toe schuldig te zijn aan huisbreuk, spek gestolen te hebben bij Jan Pieters Smit van Tienhoven en uit 's Lands Magazijn vier schuitzeilen te hebben ontvreemd. Voorts bekende hij een schaap en appe len ontvreemd te hebben en ook gaf hij toe mede schuldig te zijn aan de ver dwijning van een paar koperen ketels. Mr. Van der Graeff eiste woordelijk zal gebracht worden voor den Raadhuize alhier, daar men gewoon is openbare Justitie en Executie te doen Het is niet de eerste maal, dat ik bovenstaande waarheid onder de aan dacht breng. Steeds meer raak is er van overtuigd, dat de kunst om zo te weiden, dat de dieren voldoende gras hebben zonder dat er te veel gras ver loren gaat, zeer moeilijk is. Dat geldt speciaal ook in het begin van de weideperiode en waarschijnlijk dit jaar nog weer heel in het bijzonder. De melkkoeien zijn laat van stal ge gaan. Over het algemeen kwamen ze in een wei met ruim voldoende gras. De eerste weken geeft dat nog geen moeilijkheden. Maar op de bedrijven, waar de eerste stikstof vroeg is ge strooid komt men over een dag of tien met het probleem te zitten, dat het gras te lang is voor koeiengras. Zijn er naast de koeien ook flink wat schapen op het bedrijf, dan ligt het wat gemak kelijker, omdat een aantal percelen door de schapen voorgeweid kunnen worden. Het gaat er om de periode tussen de eerste weiden en het nagras van de kuil- en hooipercelen te overbruggen. Ieder jaar zien we daar weer moeilijk heden mee. Het resultaat is dan, dat op enkele door de koeien beweide perce len te veel gras is achtergebleven. Hoe dit te voorkomen? Zoals hiervoor al is gezegd, geeft een combinatie van rundvee en schapen in dit opzicht meer mogelijkheden. Dit ar gument is echter niet zo sterk, dat op bedrijven, waar geen schapen worden gehouden om die reden schapen moeten komen. Een tweede mogelijkheid zou zijn om de grootte en het tijdstip van de stik stofgift te laten variëren. Op enkele percelen zou men heel vroeg en ruim stikstof kunnen strooien, op andere percelen later en een minder zware gift. Op deze wijze zou men percelen krijgen, ten gemaakt, maar ik weet, dat moeder tijdens mijn afwezigheid jullie dubbele liefde heeft gegeven. We hebben al onze kinderen hun geluk gegund. Allen zijn vroeg getrouwd en dat vonden we niet erg. Zelf zijn we ook vroeg getrouwd en houden nog veel van elkaar. Wat denkt moeder ervan? Zullen we dan maar ja zeggen?" Nelie keek haar moeder vol verwach ting aan. „Ja, mam? Mag het? Ja? Waarom ga je nu huilen?" Ze kwam overeind en sloeg haar armen om de vrouw. „Kind, ik ben blij, dat jullie van elkander houden. En al ben je dan erg jong, vader zegt ja, dan zeg ik het ook. We hopen van harte, dat juliie gelukkig zullen worden". Siem was ook opgestaan, drukte de hand van zijn aanstaande schoonvader en zei: „Dank u, vader. Ik zal goed voor Nelie zorgen". Gelijk liep hij naar zijn aanstaande schoonmoeder, die nog steeds door Nelie werd omarmd. „Schiet op jij.je hebt zeventien jaar de tijd gehad om met je moeder te vrijen. Nu ben ik aan de beurt". „Hoor hem!" smaalde het meisje, maar ze maakte toch voor de jongeman plaats. Hij drukte een zoen op beide wangen van zijn aanstaande schoon moeder. „Dank u, moeder. En komt u en vader alstublieft vaak bij ons kij ken, of Nelie goed voor me is?" „Wel alle mensen", stoof Nelie ver ontwaardigd op. „Mam zal het meer op prijs stellen, als ze weet, dat jij goed voor mij bent, aanstaande gemaal!" „O, dat spreekt natuurlijk vanzelf Dat is geen kwestie om over te rede neren". De huwelijksplechtigheid was heel sober. Toch was Nelie een klein lief tallig bruidje naar haar rijzige bruide gom. De meisjes van het atelier vorm den bij het gemeentehuis een ereboog, waarvoor Nelie blij verrast even bleef staan kijken, waarvan de fotograaf han dig gebruik maakte om een plaatje te ende daar aan een galge gehangen te werden ende met den koorde te werden gestraft datter de dood na volgt, met confiscatie van zijn goederen voor de graaffelikheid". Een dergelijke straf was voor diefstal in de eerste tientallen jaren van de achttiende eeuw niet ongebruikelijk. Men verneme wat nog uit erbarmen met de veroordeelde op de eis volgde: „Uit consideratie dat de geaccuseerde een burger is werdt hem vergunt een kist om in der stilte begraven te wer den agter der kerk van Den Burg. Laten wij nog vermelden dat behalve Pieter Maartse Mulder een andere be klaagde, zijn medeplichtige, dezelfde dag op de Vismarkt gehangen werd en dat Mr. Adriaen van der Graeff, Aaltje Jacobs, moeder van zes kinderen, „be kennende haar diefstallen" op het scha vot door de hangman liet worgen. Tot haar schande werd in het vonnis ver meld, dat zij haar kinderen tot diefstal had aangezet. Nog een vrouw werd op dezelfde dag, de zestiende april 1720, tot geseling en verbanning veroordeeld. Deze gruwelijke executies op de plaats, waar velen van ons nog dage lijks komen, hebben eens op een voor jaarsdag plaats gevonden. De doodstraf is sedert lang afgeschaft en de opvat tingen omtrent misdaad en straf zijn wel veranderd. Zou hier van een voor uitgang in zeden en beschaving sprake zijn? VI. die na elkaar beweid kunnen worden zonder dat het gras te lang is. Persoon lijk vinden wij het bezwaar van deze methode, dat de voorjaarsgroei, die naar wij menen vooral voor ons eiland zeer belangrijk is, niet ten volle wordt benut. De derde mogelijkheid is het zo vroeg mogelijk maaien van één of meer per celen voor kuilgras. Deze methode wordt de laatste jaren op een aantal goede bedrijven op ons eiland toegepast. En naar wij menen met succes Goede kuilmethodé kiezen Het is van groot belang, dat men voor dit zeer hoogwaardige gras een goede methode van kuilen gebruikt. Uit de aard der zaak hebben we meestal te maken met jong gras, dat zeer hoge eisen stelt aan de wijze van kuilen. Als het gras van oude weiden betreft zal in dit geval de voordroogmethode goed op zijn plaats zijn. Voor deze methode is het nl. beslist nodig, dat we jong bladrijk .gras hebben. Er mogen geen of weinig stengels aanwezig zijn. We moeten er wel rekening mee hou den, dat dit jonge, waterrijke gras en kele droge dagen nodig heeft om tot een gehalte aan droge stof van 40% te ko men. Intensief schudden is gewenst. Betreft het gras van nieuw ingezaaide percelen (kunstweiden), dan kan ook de maaikneusmethode worden toegepast. De stengelvorming begint in deze wei den veel eerder. Dit is een nadeel voor voordrogen, maar een voordeel voor het maaikneuzen. Weer gauw koeienweide Het frappeert ons telkens weer, dat na het tijdig maaien van dergelijke kuilpercelen weer zo gauw voldoende koeiengras aanwezig is. Het gras wordt als het ware midden in de groei ge maaid en heeft de neiging de groei nor maal te vervolgen. Hoewel alle stikstof schieten. Nelie voelde tranen van ont roering in zich opkomen, maar ze be heerste zich Na de kerkelijke inzegening was er gelegenheid tot felicitatie. Tot haar ver wondering zag ze ook Van Oorschot en zijn vrouw in de rij staan. Toen hij haar feliciteerde met haar huwelijk, pakte ze hem bij de hals en drukte een zoen op zijn wang. „Dank je, buurman, wat vind ik dit fijn, dat jullie gekomen bent. Dank je wel, voor je gelukwensen, buurman". Toen trok ze zijn hoofd nog eens dichterbij en fluisterde hem in 't oor: „Buurman, alsjeblieft. wees een beetje aardig tegen vader. Hij keek het meisje lachend aan. „Wie zou zo'n lief bruidje ook maar iets kun nen weigeren? Dat spreekt toch van zelf, mevrouwtje". Hetgeen een blos van genoegen op haar wangen toverde. Er was een intiem diner, met de naaste familie en de meisjes van het atelier, dat had Nelie zo beslist. „Ze zijn een deel van het bedrijf", concludeerde ze „en ze zijn me altijd tot steun, dus ze horen erbij". Daar het huwelijk op vrijdag gesloten was, bleef er een lang weekend over. Op aandringen van Huib en Nel was toch besloten een kort reisje te maken tot zondagavond. „Dan hebben jullie tenminste twee dagen voor jezelf. Huib en Nel zouden in de woning boven het atelier blijven tot de jonggehuwden weer thuis waren. En een oogje in het zeil houden, zodat ze zonder enige zorg konden vertrekken. In de vallende avondschemering kus te Nel haar dochter vaarwel. „Dank je mam, voor alles, wat je mij gegeven hebt.En haar schoonzoon zei, haar op de wang kussend: „Ik heb enkele maanden geleden een moeder verloren. Ze was vader en moeder tegelijk voor me. Maar vandaag heb ik weer een vader en moeder teruggekregen. Dank u wel, dat u ons gelukkig wilde maken. Tot zondagavond". Zondag 15 mei Visclub Texel, 14.00 uur. club viswedstrijd bij De Hornt (nabij Oudeschild) Donderdag 19 mei Vogelwandeltocht. Zaterdag 21 mei Oosterend, Gymnastiekvereniging Oosterend, demonstratie in „Hoeve Hogezand" nabij Oost, aanvang 8 uur. van de eerste gift meestal nog niet is verbruikt, is het toch gewenst direct weer een gift van bijv. 200 -\ 300 kg. kalkammonsalpeter per bunder mee te geven. Wat dit laatste betreft heeft het maaikneuzen nog weer een voordeel boven het voordrogen, omdat bij de eer ste methode het perceel op de dag van het maaien ruim komt. Bij voordrogen verlopen er altijd nog weer enkele da gen en bij ongunstig weer kan dit wel eens een week worden. CHEMISCHE ONKRUIDBESTRIJDING EEN NORMALE CULTUURMAATREGEL De bestrijding van onkruid op bouw land en grasland is in de loop van de laatste 25 jaar van een methode voor „slordige" boeren een algemeen toege paste wijze van onkruidbestrijding geworden. De uitdrukking „een methode voor slordig boeren" werd vooral in de eer ste jaren van de chemische onkruidbe strijding nog al eens gebruikt door voorlichters en boeren in akkerbouwge bieden met klei- en zavelgrond, die geen idee hadden van de mogelijkheden bij de bestrijding van onkruid op zand grond. Op het moment is het zo ver, dat men ook in de klei- en zavelpolders algemeen gebruik maakt van de moge lijkheden, die chemische onkruidbestrij ding geeft. Nog steeds fouten Al is deze wijze van onkruidbestrij ding dan gemeengoed geworden, het is nog niet zo ver, dat er geen fouten meer worden gemaakt. Maar mijn mening is één van de meest voorkomende fouten, dat er te laat wordt gespoten. In ver scheidene gevallen is de oorzaak, dat men het nog eens wil aanzien. Uiter aard is het een goede zaak als men ook in dit opzicht op de kleintjes wil passen. De kosten bedragen toch altijd nog zo'n ƒ30,tot ƒ40,per bunder en als men die kan uitsparen, is het meege nomen. In de meeste gevallen blijkt echter, dat het „even aanzien" toch uitloopt op latere bespuiting En meestal betekent dit dan hogere kosten en soms ook een minder goed resultaat. Bij de nieuwe methoden van oogsten is de aanwezigheid van onkruid altijd een nadeel. Een nadeel, dat altijd groter is dan de kosten van een chemische on kruidbestrijding. Daarom zijn we van mening, dat voor vrijwel alle Texelse akkerbouwbedrijven de chemische on kruidbestrijding een normale cultuur- maatregel moet worden. In de meeste gevallen zal een vroege bespuiting met D.N.O.C. middelen of de nieuwe ioxynil-middelén de aangewe zen weg zijn. De laatstgenoemde mid delen hebben boven D.N.O.C. vóór, dat ze minder giftig zijn en bovendien de hinderlijke gele kleur missen. Een na deel is, dat de kosten vrij wat hoger zijn. Verwacht men naast de normale zo- meronkruiden ook wortelonkruiden, dan kan het gewenst zijn om de be spuiting uit te stellen tot het tijdstip, waarop van groeistoffen gebruik kan worden gemaakt. Men moet er echter wel mee rekenen, dat met name het op ons eiland veel voorkomende rood- schinkel door groeistoffen minder goed wordt bestreden. in de huid gezondheid en zuiverheid De meisjes waren vertrokken en de laatste familieleden waren in hun auto's gestapt en weggereden. Nel keek naar de vele borden, schotels en schalen, die nog op de tafel in het atelier stonden. „Morgen héb ik alle tijd om het af te wassen en op te ruimen", zei ze. Gearmd liepen ze naar boven, nadat Huib overal alle deuren en ramen ge controleerd had. Halverwege keken ze elkaar aan en glimlachten tegelijk. „Nu zijn al onze kinderen getrouwd, Huib. We gaan nu oud worden". „Dat is niet erg, mam", antwoordde hij. „Hoofdzaak is, dat we weten, dat onze kinderen gelukkig zijn met hun echt genoten. En dat ze allemaal een goed bestaan hebben. En dat ze weten, dat het ouderlijk huis altijd voor ze blijft openstaan". Op de overloop draaiden ze zich, zon der dat ze er blijkbaar erg in hadden, naar elkaar toe. Huib nam zijn vrouw in de armen en drukte een lange zoen op haar lippen. „Nel, vrouw van me, ik heb alleen maar reden tot dankbaar heid. Schatten van kinderen en een vrouw, die zo'n geweldig groot hart heeft, dat daarin zelfs plaats is overge bleven voor een man, die haar lange tijd ontrouw was". Ze legde haar vinger op zijn lippen. „Ssst, Huib, dat wil ik nooit meer horen. Ons geluk is nu weer volkomen". Hij legde zijn arm om haar heen en trok de vrouw nog eens naar zich toe. „Dank je, mijn schat, voor je grote, onbaatzuchtige liefde". Met hun armen om elkaar heen lie pen ze de logeerkamer binnen EINDE. rubriek voor I <>n,i...

Texelsche Courant | 1966 | | pagina 5