Dorpshuis „De Waldhoorn" zal worden verbouwd Wijziging in bouwplan sporthal-cultureel centrum iiWAT m. mmm WovJM Meer mogelijkheden in Den Hoorn Bedrg fskeukens KOELKASTEN EN DIEPVRIEZERS LANDBOUW WERKTUIGEN Een voorstel van B. en \V. om het bestuur van het dorpshuis „De Wald hoorn" te Den Hoorn een subsidie toe te kennen om de accommodatie meer in overeenstemming te brengen met de eisen, die tegenwoordig aan een accom modatie gesteld mogen worden, zal in de raadsvergadering van 30 juni wor den behandeld. De subsidie, die de ge meente zal verstrekken is groot ƒ6.250,25°/o van de totale kosten. Ten tijde van de stichting van het dorpshuis (de gemeente subsidiëerde toen voor ƒ13.989,89) waren de finan ciële mogelijkheden voor een verbouw maar zeer beperkt, in verband waarmee toen van allerlei noodzakelijke verbete ringen moest worden afgezien. In de loop der jaren heeft het dorps bestuur uit eigen kracht tal van verbe teringen aangebracht Zo werd b.v. in de dorpskamer een lambrizering aange bracht, terwijl bovendien de vrij grote hoogte van deze ruimte door een door zichtig rasterwerk veel minder storend werkte. Kostenbegroting De kosten van deze verbouw bedra gen in totaal ƒ25.000,waarvan uit eigen werk ƒ2.500,subsidie van de gemeente ƒ6.250,subsidie Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappe lijk Werk ƒ6.250,subsidie provincie Noordholland 3.750,en een rente dragende lening Stichting Cultureel Werk Texel van ƒ6.250, De uitvoering van een plan tot de inrichting van een buurthuis in Midden- Eierland kon achterwege blijven, daar nu van particuliere zijde te kennen is gegeven deze opzet te realiseren. Dat •betekent dat een deel van het goedge keurde krediet van netto ƒ13.500, VERGADERING VAN DE RAAD Vergadering van de raad der ge meente Texel op donderdag 30 juni 1966 nun, 2.30 uur ten raadhuize. Texel, 20 juni 1966. De burgemeester van Texel, C. DE KONING. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededelingen. 3. Aanwijzing van gemeentelijke lijk schouwers. 4. Subsidietoekenning tJb.v. de stichting van een dorpshuis-gymnastieklokaal te Oosterend. 5. Subsidietoekenning t.'b.v. de verbouw en uitbreiding van het dorpshuis „De Waldhoorn" te Den Hoorn. 6. Verhoging van het crediet voor de bouw van een sporthal-cultureel cen trum te Den Burg. 7. Principe-uitspraak inzake de uitvoe ring van het recreatieplan „De Krim" nabij De Cocksdorp en vaststelling van een voorbereidingsbesluit ingevolge de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor het betreffende gebied. 8. Behandeling van het beroepschrift tegen het weigeren van een kampeer- exploitatievergunning aan de heer J. Tromp te Ilpendam. 9. Aankoop van enige percelen indus trieterrein met opstallen te Den Burg. 10. Ruiling van grond met de heer C. Zegel te Den Burg. lil. Verkoop aan de heer P. A. Zegers te Eierland van de door hem bewoonde woningwetwoning. 12. Verkoop van grond te Den Burg aan de N.V. Bouwfonds Nederlandse Ge meenten te Assen. 13. Verkoop van de voormalige open bare lagere school en schoolwoning te Midden-Eierland aan de heer R. de Jong, aldaar. 14. Verkoop van grond te Den Burg aan de heer J. Joosten, aldaar 15. Verkoop van grond te Den Burg aan de heer J. Beerling, aldaar. 16. Verkoop van grond te Den Burg aan de fa. Bouwbedrijf Gebr. Bruin, aldaar. 17. Verkoop van een perceel grond met opstal te Den Burg aan de heer J. M. Schoo, aldaar. 18. Vergroting van de deelname in het maatschappelijk kapitaal van de N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten te Assen. 19. Wijziging van de gemeentebegroting voor 1965. 20. Wijziging van de begroting van de dienst gemeentewerken voor 1966. 21. Wijziging van de begroting van de Sociale Dienst voor 1966. 22. Wijziging van de gemeentebegroting voor 1966. 23. Verlening van eervol ontslag aan de heer W. Conijn, als onderwijzer aan de openbare lagere school te Den Burg. 24. Benoeming van een onderwijzer aan de openbare lagere school te Den Burg. Voorgedragen wordt de heer W. Loning, onderwijzer aan de openbare lagere school te Den Hoorn. VOLLEYBALNIEUWS Na 1 juli zal er geen volleybaltraining meer zijn. De leden zullen bericht krij gen, wanneer de training weer een aanvang zal nemen. S.V. TEXEL A.s. zaterdag nemen 2 pupillen- elftallen deel aan het toernooi van Succes te Wieringen. Vertrek boot 12 u. Volgende week donderdagavond speelt een Texel-elftal tegen een „Mok"-elftal om de A.OJt.-beker. D. SMEDERIJ KILJAN, TEL. '2224 aangewend kan worden bij de verbouw van het dorpshuis te Den Hoorn. Het andere gedeelte van het krediet zou dan aangewend kunnen worden voor de uit voering van een verbouwplan voor het dorpshuis „De Wielewaal" te De Waal. Wat wordt er veranderd Het door de Dienst gemeentewerken Texel opgestelde bouwplan geeft vele verbeteringen aan. In de eerste plaats zal de keukenruimte worden uitgebreid en zal er een rechtstreekse verbinding tussen de keuken en de zaal ontstaan. Daarnaast wordt de gang verbreed en tevens verkort en zullen de bestaande toiletten worden verwijderd. Deze wor den dan in een bescheiden uitbouw on dergebracht. Hierin ontstaat ook een vertrek van 4.80 x 3.60 m„ geschikt voor bestuursvergaderingen en garderobe bij uitvoeringen. Voorts zullen de raampartijen in de gevel worden gemoderniseerd en zal de voorgevel bepleisterd worden. Uiteraard gaat deze verbouwing de krachten van het stichtingsbestuur te boven, en het college van B. en W. meent dan ook tot verlening van de subsidie over te moeten gaan. Vooral op aandrang van de Rijks- schouwburgkommissie is de gemeente ertoe overgegaan wijzigingen in het bouwplan van bet Cultureel Centrum aan te brengen. Deze wijzigingen heb ben een kredietverhoging van ƒ155.000tot gevolg. Van de zijde van de Rijksschouw- burgkommissie werd op de aanbren ging van een trekkensysteem voor de toneeldoeken en een uitgebreider to neelverlichting aangedrongen. Voorts werd gesuggereerd het podium van twee zijden af bereikbaar te maken. Ook wilde men een vergroting van de dameskleedkamer. Aan al deze wensen kon de architect slechts tegemoetkomen door een volume-uitbreiding van het bouwblok voor te stellen. Inmiddels heeft Gedeputeerde Staten bij brief bericht, dat zij geen bezwaar heeft tegen het doen van een aan vullende uitgave van 50.000 gulden. An dere uitspraken omtrent eventuele sub sidie-toekenning zijn op dit ogenblik nog niet binnen. Gebruik Het gebruik van het centrum laat zich gunstig aanzien. Regelmatig gebruik wordt verzocht door de volleybalclubs G.D.S. en Texel en de gymnastiekver eniging Texel (hierdoor komt ruimte vrij in het gymlokaal van de Jac. P. Thijsseschool voor de Texelse judo- en jiu-jitsu-vereniging en de voetbalver eniging Texelse Boys). Voorts zijn er U.L.O-EXAMENS Voor het ULO-diploma zijn tot op heden geslaagd de dames A. Cnossen, S. Duinker, M. Bonne, E Witte en J. Zijm (allen het diplorna-A, waarvan de beide laatsten met middenstandsdiploma) en de heren J. Dernison, R. Slikker (beiden B), L. Krajenbrink, H Smit, B. Dros en R. v.d. Wulp (allen A, waarvan de laatste met middenstandsdiploma). GESLAAGD Woensdag 22 juni slaagden te Utrecht de heren C. Kuyper en K. Oostra voor het vakdiploma Behangen. VERBOUWDE SCHUUR AFBREKEN De heer J. Tromp te Ilpendam zal, indien de gemeenteraad akkoord gaat, genoodzaakt worden zijn zonder bouw vergunning verbouwde schuur af te breken en het bouwwerk weer in zijn oorspronkelijke staat terug te brengen. De gevraagde kampeerexploitatiever- gunning is hem geweigerd, omdat de schuur niet voldoet aan de eisen, die aan een behoorlijk vakantieverblijf ge steld mogen worden. De te verhuren accommodatie ligt tegenover de boerde rij Westerbuurt nabij Oosterend. Bij een ter plaatse ingesteld onder zoek is geconstateerd, dat het hout werk van de schuur in een slechte staat verkeert, ondanks het goede schilder en carbolineumwerk. Van de voorzijde gezien is de hoogte van het bouwwerk normaal, maar door het aflopende dak is de hoogte aan de achterzijde nauwe lijks zodanig dat men er kan staan. Dit is van de voor- en zijzijde niet waar te nemen, omdat aan de zijkanten een houten sahot is aangebracht. Beroepschrift In zijn beroepschrift aan de raad stelt de heer Tormp dat het nimmer in zijn bedoeling heeft gelegen aan het terrein een recreatieve bestemming te geven. Hij heeft de gehele grond bij contract verhuurd aan de bollenkweker J. Koop man, die ook van het vakantieverblijf gebruik kan maken voor opslag van landbouwgereedschap. De heer Tromp is ervan overtuigd dat zijn vakantiever blijf aan alle mogelijke comfort voldoet en keurig wordt onderhouden. Het college van B. en W. blijft van mening, dat dit bouwwerk ongunstig afsteekt bij menig ander vakantiever blijf, maar wil in verband met de be langen van eventuele huurders de heer Tromp tot 1 september de vrije hand laten. Het is van oordeel dat met een legalisering van dit verblijf men weer is teruggekeerd naar de situatie van direkt na de oorlog, toen alle mogelijke hokken en schuren werden verhuurd. De raad zal zich op de vergadering van 30 juni uitspreken over het be roepsschrift. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 15 tot en met 22 juni 1966 Geboren: Gerbrand Jan, zv. Gerbrand Voorn en Cornelia E. A. Kieboom; Ge- rarda Theresia, dv. Antonius C. J. Wes- sels en Cornelia Bakker; Johannes, zv. Philippus Stark en Carolina Sanderse; Brigitte Christina Johanna, dv. Gerhar- dus J. W. Rikken en Afra J. R. M. Groen; Richard Cornelis, zv. Cornelis Barhorst en M. M. de Porto; Andréas Gerard, rv. Gerard Monen en Bieuwkje Waldus; Harry, zv. Pieter H. Kinma en H. J. Luchies. Overleden: Trijntje Kuiper, ev. Kuij- per, oud 75 jaar; Simon Wuis, oud 76 jaar. VOETBALWEDSTRIJDEN OM DE A.O.K.-BEKER In de komende weken zal gevoetbald worden om de A.O.K.-beker. Het elftal van De Mok ontmoet op de volgende data de verschillende Texelse clubs: S.V. Oosterend 28 juni; S.V. Texel 30 jum; Z.D.H. 5 juli; S.V.C. 7 juli; Tex. Boys 12 juli en S.V. De Koog 14 juli. Aanvang der wedstrijden: 7.15 uur. Op het terrein van de winnaar van bovenvermeld toernooi wordt dan de wedstrijd gespeeld om de „Majoor de Rosimond Beker" tussen: Texel combi natie en De Mok Deze zal plaatsvinden op 21 juli. aanvragen ontvangen van de leerlin genvereniging van de H.B.S., het Ko ninklijk Texels Fanfarekorps, de Stich ting Kunstkring Texel en de Toneel vereniging St. Jan. Inventaris Inmiddels is door het Centraal Be stuur van de „Stichting Cultureel Werk" een mventariskommissie ge vormd in verband met de benodigde aanvulling der inventaris. Zij heeft de beschikking over een bedrag van ƒ25.000,Op advies van deze kom missie is besloten tot aankoop van stoe len, terwijl een bestelling van toneel doeken op korte termijn zal worden geplaatst. Men verwacht, dat de feitelijke bouw tegen 1 september a.s. zal zijn afgerond. De mogelijkheid bestaat echter, dat de aanbrenging van het trekkensysteem en het stelwerk voor de bediening van de toneelbelichting op deze datum nog niet is voltooid. OUDE SCHOOL IN MIDDEN-EIERLAND VERKOCHT Voor 26.000 gulden zal de gemeente waarschijnlijk de voormalige lagere school te Midden-Eierland met daar bijbehorende schoolwoning aan de heer R de Jong verkopen. De heer De Jong, nu reeds huurder van de school woning, is van plan de school te ver bouwen en te exploiteren als restau rant en pension. Buiten de zomer maanden zal er gelegenheid bestaan voor het houden van toneelvoorstel lingen, vergaderingen en andere eve nementen ten behoeve van de gemeen schap Midden-Eierland. Op deze wijze wordt dan aan de behoefte aan zaal- en vergaderruimte in Midden-Eierland voldaan MUTATIE P.T.T. DE COCKSDORP Onze vroegere plaatsgenoot, de heer C. Troost Czn., thans wonende te Den Helder is met ingang van 1 juni 1966 benoemd tot employé le klasse te 't Zand, Noord holland. Smederij KILJAN, tel. 2224 AAN- EN VERKOPEN GROND IN KOMENDE RAADSVERGADERING Op de agenda voor de raadsvergade ring van donderdag 30 juni staan weer verschillende aan- en verkopen van grond Zo is met de heer J. Joosten te Den Burg overeenstemming bereikt omtrent de verkoop van een bouwterrein aan de J. P. Thijsselaan voor een bedrag van ƒ12.478,50. De heer Joosten is van plan op dit terrein een woning te bouwen voor zelfbewoning. Dit voornemen is in overeenstemming met het Uitbreidings plan in onderdelen Den Burg 1965. Het terrein naast dat van de heer Joosten is gekocht door de heer J. G Beerling voor een bedrag van ƒ11.269, ook hij zal een woning voor zelfbewo ning bouwen. Voorts heeft de gemeente overeen stemming bereikt met de vennootschap onder firma ,,Fa. Bouwbedrijf Gebr. Bruin" omtrent de verkoop van twee kleine stukjes grond aan en nabij de J. P. Thijsselaan voor ƒ864, De boerderij van de heer H. W. Kees- om aan de Molenstraat zal verkocht worden aan de heer J. M. Schoo voor een bedrag van ƒ33.000, In een vorige raadsvergadering werd de wens naar voren gebracht een bepa ling aan deze verkoop toe te voegen, inhoudende een verbod om op het erf oude materialen enz. op te slaan. Men vreesde dat het erf zou ontaarden in een opslagplaats van oud roest, waar door het straatbeeld zeer ontsierd zou worden. Het college van B. en W. acht de po litieverordening die een verbod inhoudt op van de openbare straat af toeganke lijke en zichtbare plaatsen oud metaal op te slaan een voldoende waarborg te gen ontsiering van het straatbeeld. OOSTERENDER BEJAARDEN NAAR DE OVERKANT Woensdag 15 juni is een onvergete lijke dag geworden voor de bejaarden van Oosterend. Met 70 personen vertrok men die dag met de boot van 9 uur van ons eiland om een bezoek te brengen aan Enkhuizen Hier werd het Zuider zeemuseum bezocht, waar alles wat di rekt of indirekt bij de Zuiderzee betrok ken is geweest en tegenwoordig niet meer bestaat, is tentoongesteld. Zo ziet men daar de vroegere klederdrachten, en krijgt men een indruk van de in richting der woningen. Daarna ging het naar de oud-Texelaar W. Zijm, waar de broodmaaltijd werd genuttigd Na de broodmaaltijd kon men bij de heer Zijm genieten van een waterski-show. Dit was het laatste punt op het programma en met de boot van half zeven keerde men weer huiswaarts. VERTROKKEN PERSONEN Maria M. Meeldijk, van H 21 naar Anna Paulowna, Schorweg 22; Bernard J. Smith, van H 131 naar Doorn, Mari niersweg 7; Maria Smit, van Den Burg, Molenstraat 4 naar Haarlem, Zuider- houtlaan 1; Marjan Zwart, van Den Burg, Schilderend 101, naar Zaandam, Apolloplantsoen 15; Albert R. Rommel, van De Koog, Ruijslaan 6 naar Rotter dam, Toepad 120; Jan Bont, van K 93a- 12 naar Noordwijk, Oude Zeeweg 78; Jan Steen, van W 63 naar Leek, Oost- wold, Borglaan 9; Pieter ter Steege, met gezin, van Den Burg, Molenstraat 64 naar Hoogeveen, Ferd. Bolstraat 5; Jan M. A. Pieltjes, van B 12 naar Amster dam, Rozengracht 231 II, Pieter W. Deen, van H 131 naar Hilversum, Nood weg 37; Maria P. L. Stoepker, van K 80 naar Schiedam, Rotterdamsedijk 168 II; Jacobus A van Houdt, met gezin, van salonwagen a.d. Hollewal, naar Langedijk, Noordscharwoude, salonwa gen a.d. Tulpenstraat; Klazina van Heerwaarden van De Waal, Hogereind 21 naar Duitsland, Hinterzaten 7824; Carolus J. SChulte Fischedick met gezin, van Den Burg, Weverstraat 39 naar Den Haag, Valeriusstraat 23; Dimphna C. van Dongen ev. Custers met zoon, van Den Burg, Kogerstraat 100, naar Hoens- broek, Prinsenstraat 39; Albert Buning met gezin, van Oosterend, Kotterstraat 29 naar Schoorl, Groet, Meeuwenlaan 3; Jan D. Witte met gezin, van Den Burg, Warmoesstraat 31 naar Alkmaar, Nuijensstraat 9. AUTO UIT DE BOCHT GEVLOGEN DE KOOG Dinsdagmiddag om ongeveer half twee is de 23-jarige Amsterdammer S. van 't Schip met zijn Triumph in de bocht van de Boodtlaan nabij Huize „Jannie" van de weg afgeraakt. Hij reed in de rich ting van De Cocksdorp, schakelde in de bocht terug, waardoor hij, waar schijnlijk mede door zijn vaart de wa gen niet meer op het wegdek kon houden. De wagen vloqg tegen een boom op, draaide een halve slag om zijn as en kantelde Van de vier inzittenden werden de chauffeur S. van 't Schip en de naast hem zittende, uit Den Haag afkom stige C. de Kort vrij ernstig gewond Dokter Elias, die eerste hulp verleen de, liet hen naar een ziekenhuis in Den Helder vervoeren. De beide ande ren kwamen met enkele schrammen vrij. De wagen werd (totaal vernield) weggesleept door garage J. Kaczor. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 29 juni a.s. worden de moe ders van Oudeschild en Den Burg verwacht. Oudeschild van 13.00 13.30 uur; daarna Den Burg tot 15.15 uur. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden te Den Burg1 zwarte para- pluie; 2 autosleuteltjes Union: zwart-groen geblokte wollen doek; briefje van ƒ10. bruin zijden dameskapje; gouden trouwring mscr. Ger 22-9-46; 1 rijksdaalder, gouden zegelring (A-K aan binnenzijde gegraveerd 6-4-34; snelbinder: kettingarmbandje zilv dubbeltjes; bruinlederen kinderportemonnec inh. ƒ1,20; korte gummi regenjas zwart; briefje van ƒ100en 25,rode lederen brede knipportemonnee inh. 3.50 en 4-ritten- kaart Den Haag; blauw geruite overtrek wan delwagentje; bruin nylon jongensjack; para sol van wandelwagentje; zwarte trui met col; dk.bruine herenregenjas merk P en C; stalen rolmeetband, rood damesbadpak; bruinlede ren kindersandaaltje linker; zakmes met bruin heft; witte rechter stretch dameshand schoen; lederen tas met autoschoonmaak middelen; dk.bruine portemonnee inh. klein geld; verrekijker 8x25; BBT Krauss, Paris, in étui; groen schotsgeruit fietstasje; tube After Sun cream; kinderportemonnee inh. 35 ct blauwe pylon regenjas in zakje: bankbiljet van ƒ100. Verloren te Den Burgrijbewijs en pas poort; verz.plaatje bromfiets GVZ 521; zwart gympakje (meisje) met 3/4 mouwen kort lichtgrijs jasje; zijden rode hoofddoek; zwarte damesportemonnec inh 25,rood- lederen damesportemonnee knipmodel inh. ƒ25,damcspolshorloge doublé merk Ancre met zwart led. bandje; witte knipportemon nee inh. ƒ1,38, pasfoto en briefje; verzek. plaatje bromfiets JGR 237; rood gebreid meisjesvest; blauw jongensjack met rits sluiting. Gevonden te De Koogdouble herenpols horloge met idem band, merk Gilberts; zilve ren broche; bosje sleutels; herenpolshorloge Union schakelband; plastik zak met luiers, broekje, enz.; bruin jongensjack; gouden damesring; zilveren manchetknoop; heren polshorloge „Kienzler" plastik bandje; 1 sleu tel (15). Verloren te Dc Koogleesbril (donker mon tuur); brede herenring; collier (dubbel snoer); gouden manchetknoop; ketting (Parels); don kerblauwe portemonnee inh ƒ30,en gouden dameshorloge; zwarte damesportemonnee inh. ong. ƒ10,en gouden ring met paarlen; pols horloge; sweater (badstof) blauw-grocn ge streept; geel schuimplastik bed; waterpomp tang; dameshorloge; lage zwarte herenschoenen (46); gouden armband met gouden kogel. Het bureau der rijkspolitie te Den Burg is voor het aangeven van gevonden en./of verlo ren voorwerpen geopend op werkdagen van 16.00 tot 18.00 uur. Brl...n Uitri buil.» .c.M.oc^W.AWd d. r.d.Ul.'feS! „VRIEDENKRING TEXEL" Naar aanleiding van een reactie van de heer S. Keijser Rzn., in de Texelse Courant van 21 juni j.lop een ingezon den stuk van de heer Mus, administra teur der vereniging Vriendenkring Texel, zie ik mij thans genoodzaakt het volgende op te merken. De vereniging Vriendenkring Texel heeft zich ten doel gesteld, om, wanneer dat in de toekomst nodig zal blijken te zijn, op te komen voor de belangen van Texelaars en bezoekers, bij die gelegen heden wanneer getracht wordt door veranderingen of uitbreidingen inbreuk te maken op het natuur- en rekreatie- gebied van Texel. Het staan achter het z.g. rekreatie- plan houdt voor ons in, dat wij achter dit plan zullen staan en het zelfs zullen bevorderen, wanneer uit dit plan blijkt, dat er uitbreiding kan worden gegeven aan de rekreatiegebieden zonder dat dit stuit op onoverkomelijke bezwaren wat betreft de rust en schoonheid op het eiland. Verder leek het ons juister te zijn ge weest, wanneer de heer Keijser zich met zijn grieven tot ons had gewend in plaats van ze aan de openbaarheid prijs te geven, wat overigens zijn goed recht is, en wij zeer zeker opbouwende kri tiek kunnen gebruiken. Alsnog zouden wij de heer Keijser voor willen stellen eens met ons te gaan praten, of zich kandidaat te stellen voor een der open bestuursplaatsen in de Vriendenkring Texel. J. Hidding, afd. voorlichting en propaganda Vriendenkring Texel, Postbus 4236 Amsterdam. VLAGGEMAST IN GEBRUIK GENOMEN DEN HOORN Op het kampeer- centrum „Loodsmansduin" is een waar dige vlaggemast geplaatst, met de allure van een echte scheepsmast. Behoudens de nationale driekleur wappert fier het Texels groen-zwart. Er is nog plan voor een echte Loodsvlag en een stormbal om de kampeerders voor naderende zware wind te waarschuwen. Donderdagmorgen in alle vroegte na men kapers de kans waar en hesen de „Black Jack". TEXELSE MARKT Maandag werden 565 lammeren aan gevoerd, die prijzen opbrachten van ƒ70,tot 90,Verder werden nog aangevoerd 8 nuchtere kalveren 85, tot ƒ160,en 1 ram. Handel matig. SMEDERIJ KILJAN TELEFOON 2224 OPENBARE BIBLIOTHEEK Leeszaal en bibliotheek: maandag 11 tot 12 uur, woensdag 14.30 - 15.30 uur en 19.30 - 21.30 uur; vrijdag 19.30 - 21.30 uur. Jeugd: woensdag en vrijdag van 15.30 - 17.30 uur. Leeszaal (geen uitlening): maandag 15.30 - 17.30 uur en 19.30 - 21.30 uur. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 26 juni op om 4.21 uur en gaat onder om 21.04 uur; 29 juni op om 4.22 uur en onder om 21.04 uur. Maan 25 juni EK; 2 juli V.M Hoog water ter rede van Oudeschild: 24 juni 0.28 en 12.37; 25 juni 1.08 en 13.13; 26 juni 1.49 en 14 02; 27 juni 2.52 en 15.20; 28 juni 4 09 en 16.39; 29 juni 5.27 en 17.52; 30 juni 6.32 en 18 56; 1 juli 7.25 en 19.49; 2 juli 8.12 en 20.34. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water ZONDAGSDIENST DOKTOREN van zaterdagmorgen 8 uur tot maandagmorgen 8 uur Dokter VAN LOON, tel. (02220) 2016 (voor praktijken doktoren Coutinho, Elias en Van Loon) Dokter SIEBINGA, tel. (02222) 234 (voor praktijken doktoren Barnard en Siebinga) DIERENARTSEN ingaande zaterdagmorgen 12 uur. H. DE BOER, tel. (02220) 2527 GROENE KRUIS (v/h Witte Kruis) ingaande vrijdag 24 uur tot en met maandag 13 uur Zr. MANNESSEN, Den Burg, tel. (02220) 2414 PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 26 juni 1966 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Froentjes De Cocksdorp 10 uur ds. Soesan Maandcollecte kerkvoogdij Den Hoorn 10 uur Eerw. heer Veldhuis De Koog 10 uur ds Waardenburg De Waal 19.30 uur ds. Waardenburg Oosterend 10 uur ds. Beerthuis H. Avondmaal en dankzegging 19 30 uur ds. Groenenberg. jeugddienst Oudeschild 11 uur ds. Groenenberg, Utrecht, maandcollecte kerkvoogdij GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 19 30 uur ds F. J. Scholten van Ussclstein Oosterend 10 en 19.30 uur ds. Van Leeuwen GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 en 16.00 uur Leesdienst in het Gebouw voor Chr. Belangen GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Den Burg 10.45 en 15.30 uur ds. P P. Goossens, van Schouwerzijl in de Doopsgezinde Kerk DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 9.30 uur ds. H. van Bilderbeek Oosterend 10.45 uur ds. H. van Bilderbeek

Texelsche Courant | 1966 | | pagina 2