geslaagd]e opende met zeer cabaretavond Taxi BRIGADIER PIET EN DE SPORTCOMPUTER 2525 R. SMEENK IS NIET ONTMOEDIGD DOOR CONCURRENTIE FILMNIEUWS Radio City ZOMERWONING vakantiewerk De officiële openingsavond, woens dag, van het vermaakscentrum „Radio- City" aan het Mienterglop bij De Koog is een groot succes geworden. Bijna duizend bezoekers, waaronder vele ge nodigden, hebben genoten van het op treden van een groot aantal artiesten, waarvan velen bekend zijn van radio en televisie. Dè trekpleister was het Trio Hellenique, dat zoveel succes oogstte, dat directeur R. Smeenk heeft besloten dit trio a.s. dinsdagavond weer op te laten treden in de feesttent, als onder deel van een programma waar o.a. ook Trea Dobbs aan bijdraagt. Het openingswoord werd gesproken door burgemeester C. de Koning, die vertelde zonder aarzeling en met vreugde de uitnodiging aanvaard te hebben. Niet alleen op grond van het gezegde „Gelijke monniken, gelijke kappen," maar vooral omdat een in stelling als Radio City iets nieuws is en in een behoefte voorziet. Die behoefte ontstond nadat twee Texelse exploitan ten besloten deze zomer geen dansge legenheid meer te geven. In de grote tent van Radio City kan een groot aantal vakantiegangers amusement vin den. De burgemeester zei te hopen, dat het Radio City goed mag gaan en dat de directie er in zou slagen steeds alles ordelijk te laten verlopen. Tijdens een gesprek dat we met de heren R. Smeenk en „artiestenleveran cier" Herman Rinket hadden, bleek dat de oorspronkelijke opzet van Radio City was uitsluitend rustig amusement te brengen, vooral afgestemd op de wat oudere vakantiegangers en de jongeren die iets anders wilden dan dansen op beat-muziek. Het bekend worden van de plannen met „Sarasani" te Den Burg, waar de Helderse Sound Track Club gedurende het hele seizoen beat- dansavonden wilde gaan geven, wijzig- GASTHU1SSTRAAT WORDT GEDEELTELIJK VERWIJDERD Het gemeentebestuur is voornemens een gedeelte van de Gasthuisstraat te Den Burg op te breken, zodat dit niet meer door het verkeer kan worden ge bruikt. Het betreft de laatste dertig meter van de straat, waar deze nu nog uitkomt op de Pontweg. Het opgebro ken gedeelte zal met bomen worden beplant. Deze ingrijpende maatregel zal ter goedkeuring in de eerstvolgende vergadering aan de raad worden voor gelegd en zal daarna ook de instemming van GS nodig hebben. Het gemeente bestuur is van mening, dat de onttrek king aan het verkeer van dit wegge deelte noodzakelijk is om verkeers technische en veiligheidsoverwegingen. Gebleken is, dat het aantal in- en uitvalswegen tussen Den Burg en de Pontweg te groot is. Volgens verkeers- deskundigen zouden twee wegen het meest gewenst zijn, maar Den Burg heeft er vier. Wanneer een der wegen wordt opgegeven, komt dat de veilig heid zeer ten goede, zo wordt aangeno men. Na langdurige bestudering van deze kwestie is de keuze gevallen op de Gasthuisstraat. Een der argumenten was, dat op de hoek Pontweg-Gasthuis- straat veel ongelukken zijn gebeurd, waarvan twee met dodelijke afloop. Sinds korte tijd geldt voor dit stuk van de Gasthuisstraat éénrichtingverkeer, maar gebleken is dat deze maatregel de situatie niet voldoende heeft verbeterd. B. en W. menen dat niet kan worden volstaan met het plaatsen van borden waaruit blijkt, dat de weg voor verkeer in beide richtingen is gesloten. Dit zou niet voldoende effektief zijn. Andere maatregelen om de veiligheid ter plaat se te vergroten, zijn te kostbaar. Een aantal bewoners van de Gast huisstraat en naast omgeving is over deze maatregel zeer verbolgen. Zij heb ben aangekondigd dat zij van de moge lijkheid gebruik zullen maken tegen het besluit in beroep te gaan. (Zie ingezon den stuk elders op deze pagina). de de plannen. Op het laatste ogenblik werden enkele befaamde beatorkesten gecontracteerd, zodat een programma kon worden geboden dat elck wat wils bood. Concurrentie Gedurende de afgelopen „experimen tele periode", waarin Radio City draai de, deed de concurrentie zich toch ern stig voelen. De eerste avond bedroeg het aantal bezoekers minder dan 100 en de volgende avonden was het weinig beter. In „Sarasani" daarentegen ver zamelden zich de eerste avond 580 jon geren en de volgende avonden waren er nooit minder dan driehonderd. Ook gedurende de spectaculaire openings avond van Radio City was het in „Sara sani" zeer druk, ondanks de 1000 be zoekers in de feesttent te De Koog, wat bewijst dat beide gelegenheden hun eigen publiek trekken. De jongeren, die hebben kennis gemaakt met de duister nis, de hitte, de zwoele sfeer en het provisorische karakter van „Sarasani" voelen zich weinig aangetrokken tot de hoge, frisse lichte ruimte van de feest tent van de heer R. Smeenk. Daar gaat ander publiek heen en de heer Smeenk is daarover niet rouwig. „Het voordeel van de concurrentie is dat zij een cate gorie jongeren trekt, die ik niet graag in mijn tent zou willen hebben. Het publiek is dus automatisch geselecteerd en dat garandeert de rust en het ge noegen van onze bezoekers." De heer Smeenk ziet de naaste toekomst hoop vol tegemoet. Vooral wanneer in de komende weken de drukte nog sterker zal toenemen zal ook Radio City aan haar trekken komen. Dat is nodig, want de exploitant van Radio City heeft 8rl«v*n fH - bulUn ««flMveorMPoltf <U AFSLUITING GASTHUISSTRAAT Het viel ons op, dat slechts weinigen er aandacht aan besteed hebben, dat B. en W van Texel aan de Raad toestem ming zullen vragen om een gedeelte van de Gasthuisstraat, tegen de Pont weg, er uit te breken, om op deze wijze alle verkeer van en naar de Pontweg onmogelijk te maken De reden voor dit gebrek aan belangstelling is waar schijnlijk wel, dat men van de gedachte uit gaat, er niets mee te maken te hebben Dit is onjuist, want ieder die in Den Burg woont, heeft er mee te ma ken. De gevolgen van de thans be staande afsluiting vanaf de Pontweg zijn de ontwrichting van het verkeer in de Weverstraat en het drukker worden van het verkeer bij de R.K. scholen en de Thijsse-school en ULO-school want het verkeer dat vroeger via de Gast huisstraat Den Burg inreed, is nu ge dwongen dit via de Keesomlaan te doen. De grote massa rijdt de Beatrix- laan voorbij en komt op het Schilderend terecht. Een xlein gedeelte gaat lich ting Oudeschild, maar verreweg de meesten trachten door de Weverstraat hun doel te bereiken. De funeste gevol gen voor de Weverstraat zijn nu al te zien. De voorstanders van het afsluiten voor het verkeei, van de kom van Den Burg, hadden geen beter middel kun nen bedenken om het normale verkeer in de Weverstraat onmogelijk te maken, dan juist de afsluiting van de Gast huisstraat vanaf de Pontweg. De We verstraat loopt thans vol met wagens die in de Hogerstraat, Binnenburg, Mo lenstraat, Gravenstraat enz. moeten zijn. En als de Gasthuisstraat niet bij de Pontweg afgesloten was, zouden ze hun doel via „De Zes" - Kogerstraat kunnen bereiken. Als nu het voorstél aan de Raad om de Gasthuisstraat ge heel te sluiten door de Raad aangeno men zou worden, dan wordt het nog veel erger Dan is afsluiting voor het verkeer in de kom van Den Burg een kwestie van een paar maanden. Als de kom dicht is, dan zal al het enorm veel hogere kosten gemaakt dan de initiatiefnemers van „Sarasani". De vele artiesten zijn duur en moeten bo vendien in goede hotels worden onder gebracht, de tenthuur betekent een kos tenpost van honderden guldens per dag en ook het personeel, merendeels Gro- nigse studenten, dient goed te worden betaald. Merkwaardig is het dat de jongelui, die betrokken zijn bij de beatavonden in „Sarasani" niet alleen bijzonder ge lukkig zijn met het succes van hun on derneming, maar ook het grootste ple zier hebben in de tot dusverre geringe belangstelling voor de feesttent van hun concurrent. Het getuigt niet van brede kijk op de dingen, dat zij hieraan enkele malen op kinderachtige wijze uiting hebben gegeven. Dat gebeurde o.a. vorige week toen het publiek in „Sarasani" werd verzocht mee te doen aan een „prijsvraag". Men moest raden hoeveel bezoekers er op datzelfde mo ment in de tent van Radio City aanwe zig waren. De heren van „Sarasani" hadden dit aantal kort tevoren nauw keurig vastgesteld door zich bij de in gang van de tent aan het Mienterglop op te stellen en daar de binnenkomen den te tellen.Zó zeker zijn de be stuursleden van „Sarasani" van hun zaak, dat zij als antwoord op een ver laging van de entreeprijs van Radio City, hun toegangsprijs verhoogden. Radio City blijft een beroep doen op het jeugdig publiek. De volgende week vertrekt het beatorkest Don Mercedes om plaats te maken voor The Hunters, een groep die hoog staat genoteerd. Veel publiek hoopt Radio City ook te trekken met amateuravonden. Daarvoor zullen zowel Texelaars als gasten wor den aangezocht. Er staat ook een „Miss TexeP'-verkiezing op het programma. verkeer zich een weg moeten banen via Keesomlaan, Schilderend, Wilhelmina- laan. Witte Kruislaan, Kogerstraat en Beatrixlaan. Al deze straten met de vele daarop geparkeerde auto's bieden het verkeer weinig ruimte. Wat binnen enkele jaren wel weer tot gevolg zal hebben dat ook op deze route eenrich tingverkeer komt. Als men nu bedenkt dat eenrichtingverkeer op dit rondje minstens een verdubbeling van ver keersdichtheid veroorzaakt, begrijpt men dat dit voor de veiligheid funeste gevolgen zal hebben. Omdat alle lagere en kleuterscholen aan deze rondweg liggen is dit mis schien iets voor onze ouders en school besturen om over na te denken. De St. Jozef-school en de R.K. Kleu terschool komen direct na de afslui ting van de Gasthuisstraat aan een drukke verkeersweg te liggen. Alle verkeer, dat nu nog rechtuit naar de Pontweg kan, zal dan tezamen met het verkeer dat nu reeds noodgedwongen de Keesomlaan neemt via de Beatrix laan zijn doel tracht te bereiken, van dit vroeger vrii rustig gedeelte van de Beatrixlaan en zeer druk bereden straat maken. Men ziet het, de afsluiting van de Gasthuisstraat gaat niet een paar men sen aan, het gaat allen aan die in Den Burg wonen en die er om welke reden dan ook, moeten zijn. De Gasthuisstraat afsluiten om een paar duizend gulden onkosten voor enige voorzieningen uit te sparen is dwaasheid, slopen kost toch ook geld, en je houdt niets over. Wat het gevaar voor wielrijders bij de kruising Gasthuisstraat-Pontweg betreft, willen wij slechts opmerken, dat, wat daar gebeurd is, onder de zelfde omstandigheden, bij iedere over steekplaats kan gebeuren. Indien men werkelijk iets voor de wielrijders wil doen, dan moet het stukje fietspad tussen de Keesomlaan en de „Eyercoogh," aan de oostzijde, dus aan de zijde van Den Burg, m twee richtingen bereden mogen worden. En als men dan bij „De Eyercoogh" een oversteekgelegenheid maakt, heeft een fietser een redelijk uitzicht op het verkeer en heeft hij slechts met het 15. „Wat een doortrapt stel!!" zei briga dier Piet, terwij hij zijn helm afzette en het zweet van zijn voorhoofd wiste. „Die kerel weet blijkbaar heel goed, dat we bij de telefooncentrale tóch bot vangen! Dit apparaat hier was immers helemaal niet op de centrale aange sloten! Het was een privélijn naar het hoofdkwartier van Kille Bill. „Ik wou, dat ik wist wie dat was," zei smid je Verholen. „Ik wou, da'k het ook wist," zuchtte de brigadier. „En zullen we nu samen nog eens een nauwkeurig onderzoek in stellen in dit kamertje? Er moet ergens een geheime uitgang zijn. Maar waar! Er is geen luik in de vloer, geen ver borgen kastdeur, niks van dat alles!" „En die kist dan?" informeerde de smid. „Heb je daar al ingekeken?" „Zo leeg als mijn beurs op zaterdag avond," mopperde de brigges. „Dat bedoel ik niet," zei de smid. „Misschien staat die kist wel op een luik. Help 'es hem aan de kant te schui ven. De twee mannen pakten met inspan ning van al hun krachten aan, maar dn de kist was geen millimeter beweging te krijgen. „Da's vreemd," peinsde de smid. „De kist staaat vastgespijkerd. Dat heeft een bedoeling, wat ik je brom. „Pofferjoppie, Verholen! Je brengt me op een idéé!" riep de brigadier toen „De kist staat niet op een luik, maar de bodem van de kist is zélf een luik!!" Intussen klauterden buiten, op een morsig plaatsje tussen de oude huizen, de heren Franse Sjarl en Platvink- Jantje tegen het brokkelige metselwerk van hun oude woninkje op. „Geef me een bokkie, Sjarl....," steunde Jantje. „Hahaha! De ezels hierbinne weten niet asdat het zoldertje boven ons huis van de buurman is. Die heb er van allerlei rommel staan. En asseme een keer op dat zoldertje benne, kenne we door de kiere misschien zien wat Verhole en die agent uitvoere Drie films heeft „City-theater" voor de komende week op het programma staan. De eerste, die men vrijdag- en maandagavond kan zien, is „Chikita", een aardige satire over een Zwitsers stadje, waar bet meisje Chikita, die haar beroep in het „huis des plezier" in een Zuid-Amerikaanse staat vaarwel heeft moeten zeggen en zich nu aan de „fatsoenlijke" westerse levensstijl moet aanpassen. Dat is moeilijk, want de voormalige bestaansbron van de knap pe Chikita blijft in het roddelende stadje niet onbekend. Maar vele hoog aangeschreven burgers voelen zich sterk tot haar aangetrokken en verza melen zich daartoe in een „kring voor culturele contacten." De enige, die wer kelijk onschuldig is, is de jonge Philip Sprüngli, die op Chikita verliefd wordt en tenslotte haar echtgenoot wordt. Voor het zover is doen zich heel wat wrijvingen voor tussen de jeugd en de ouderen van het stadje, waarin Chikita een zodanige rol speelt, dat de eersten tenslotte ruimschoots de gelegenheid krijgen zich in hun jazz-kelder echt- keurig uit te leven. (Zwart-wit, toegang boven 18 jaar). Heinz Rühmann speelt de hoofdrol in „Hij kan 't niet laten", een vrolijke film over een zekere pater Brown, de pastoor-detective, die de schrik is van boeven en gangsters. De bisschop is het met dit bijbaantje van de pastoor niet eens en hij laat hem overplaatsen naar een eiland onder de Ierse kust. Maar ook daar komt hij door een reeks toe valligheden met de misdaad in contact en zijn portret verschijnt weer zegevie rend in de kranten. Er volgen meer van dergelijke avonturen en de laatste stap die de bisschop onderneemt is zijn pas toor naar donker Afrika te sturen. Za terdag- en woensdagavond 8 uur. (Alle leeftijden). Tenslotte draait zondagmiddag, zon dag- en dinsdagavond „Tickle me" een rolprent met de langzamerhand onster felijk schijnende Elvis Presley in de hoofdrol We zien Elvis nu in de rol van de zingende rodeo-star Lonnie Beale, die natuurlijk op grote schaal te maken krijgt met vele aantrekkelijke meisjes. Ontvoerders en geheimzinnige indringers zorgen in het verhaal voor de nodige spanning. (In kleuren, toe gang boven 14 jaar). verkeer daar ter plaatse te maken. Vooral de kinderen, die dagelijks door weer en wind naar school gaan hebben déar de grootste kans om heel huids aan de Burg-kant van de steeds drukker wordende Pontweg te komen. Als men voor het geld, dat men voor het slopen van de Gasthuisstraat nodig zal hebben, nu eens voor een prima oversteekplaats met een soort vlucht- haventje bij „De Eyercoogh" maakte, dan kunnnen de kinderen daar veilig oversteken. Wij dachten dat dit wel iets waard is De geplande verbeteringen aan de kruispunten leveren voor de fietsers niets op. U kunt nog protesteren bij de Raad tot vrijdag 15 juli. De actiegroep M. Bakker A. Kievit H. Kager N. Ran C. van Etten J. Kiljan TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,25; elke regel méér ƒ0,25. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer ƒ0,25 meer. Speciaal voor gelegen heidsaanbiedingen. (N.B. voor in deze kolom geplaatste zaakadverten ties geldt het normale millimetertarief). Voor oud ijzer, lompen, metalen en bruikbaar ijzer. J. W. Schagen, Wagemakerstraat 28, Den Burg Alle soorten vogel kooien en -zaden, goud vissen en aquariums. Uw keus - bij Geus U tankt nog steeds het voordeligst aan de witte pomp van Oudeschild Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon Vamor gedipl. tel. (02230) 3252 Arie Eelman, Haller- weg, wil graag voor tijd verdrijf oude Texelse an sichtkaarten verzamelen. Wie kan hem hieraan helpen? Bij voorbaat dank Wat gebruikte over hemden en nieuwe Ter- lenka pantalon, leeftijd 12-13 jaar, wollen truien. Loodssingel 28, Oude schild Verkrijgbaar rode en zwarte bessen. Fruitbe- drijf H. J. Keijser, Mo lenbuurt Nu aardbeien eten. Denk ook om uw diep vries. M. Huisman, „De Veen," tel. 2203 Te koop salontafel 97 x 47 en gevraagd jongens fiets 8 jaar. Beatrix laan 134 Nu volop rode bessen. M. Huisman, „De Veen," tel. 2203 Te koop prima Doré. M. Huisman, „De Veen,", tel. 2203 Regeling vertrek bussen DINSDAG BEJAARDENTOCHT DEN BURG Dinsdag zal de bejaardentocht Den Burg worden gehouden, waarover wij reeds eerder schreven. Het instappen in de bussen is op de volgende wijze ge regeld Bus 1 staat om 9.15 uur bij de ULO- school om de omwonende bejaarden op te nemen. Daarna rijdt deze bus naar het Jan Dirkszoord (gebouw Zieken fonds), om vandaar om 9.25 uur te ver trekken. Bus 2 haalt de bewoners van „Irene" en de „Gollardsstichting" om 9.15 uur. Bus 3 is bestemd voor „St. Jan" en de omliggende straten, en zal om 9.15 uur klaar staan bij St. Jan. Bus 4 rijdt vanaf de bushalte aan de Elemert om 9.15 uur de route van de lijndienst naar de boot. Alle bussen vertrekken om half tien precies vanaf de Verlengde Keesomlaan (bij garage Kaczor). Hier is de laatste kans om in één van de bussen te ko men. Zij, die met de auto gebracht wor den, kunnen hier ook instappen. Dege nen, die slecht ter been zijn, worden desgevraagd van huis gehaald. Voor verdere inlichtingen wende men zich tot mevr. Wassenaar, W. v. Beie- renstraat 34, tel. 2181, of de heer Wieten, Burgwal 22, tel. 2411. ZONDAGSDIENST DOKTOREN van zaterdagmorgen 8 uur tot maandagmorgen 8 uur Dokter ELLAS, tel. (02220) 2039. (voor praktijken doktoren Coutinho, Elias en Van Loon) Dokter SIEBINGA, tel. (02222) 234 (voor praktijken doktoren Barnard en Siebinga) DIERENARTSEN ingaande zaterdagmorgen 12 uur: J. BEEKMAN, tel. (02220) 2936. GROENE KRUIS (v/h Witte Kruis) ingaande vrijdag 24 uur tot en met maandag 13 uur Zr. FORTGENS, Oosterend, tel. (02223) 250 of 367. ZON, MAAN EN HOOG WATEK Hoog water ter rede van Oudeschild: 8 juli 11.47 en 23.50; 9 juli 12.16 en 10 juli 0.19 en 12.48; 11 juli 0.51 en 13.29; 12 juli 1.39 en 14.22; 13 juli 2.42 en 15.27; 14 juli 3.55 en 16.44; 15 juli 5.19 en 17.59; 16 juli 6.36 en 19.10. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Froentjes De Cocksdorp 9.30 uur ds. Soesan Extra collecte voor dc eredienst Den Hoorn 10 uur ds. Oskamp De Koog 9.00 uur ds. Waardenburg 10.30 uur ds. Mooi 19.30 uur mej Van Zetten, jeugddienst 9.00 en 10.30 uur Kinderdienst in ,.De Schuilhut" De Waal 10.30 uur ds. Waardenburg Oosterend 10 uur ds. Beerthuis Oudeschild 11 uur ds. Soesan, rcstauraticcoll. DUITSE DIENST De Koog 9.30 uur ds. Zühlke van Hamburg in de Doopsgezinde kerk GEREFORMEERDE KERK Den Burg 8.45, 10.00 en 19.30 uur ds. Uidam Oosterend 9 00. 10.30 en 19.30 uur ds. F. J. Scholten, IJsselstein GEREFORMEERDE GEMEENTE Oostcrend 11.30 en 16.30 uur ds. Hakkeberg, van Dordrecht in de Hervormde kerk GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Den Burg 10.45 en 15.30 uur ds. H. Smit, van Den Helder in de Doopsgezinde Kerk DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 9.30 uur ds. Koopmans De Koog 10.45 uur ds Koopmans Oosterend 10.00 uur mej. Van Zetten De eerste juli over leed onze geachte vriend en vroegere medewerker Jan Dekker, in de ouderdom van 65 jaar. Fam. W. J. Boon Voor Uw hartelijk be wijs van medeleven ons betoond na het overlijden van onze lieve moeder en grootmoeder AAFJE EELMAN- HEMKE, betuigen wij U onze op rechte dank. Namens de familie, N Witte-Eelman Den Burg, juli 1966. Autobedrijf A. Kievit REPARATIES KUNSTGEBITTEN Sneller, beter en. goedkoper Mevr. A. C. A. Boer, Schoonoordsingel 18a, Den Burg. Voor een betere PERMANENT slaagt U zeker ia Oosterend Kapper Bakker, Tel. 203 Te koop: compleet in gerichte Te bevragen bij C. Goën- ga, Duinweg 149b, Den Burg, Texel, Tel (02220) 2036. Het motorschip „Rival" van J. v.d. Star vaart el ke dag voor sportvissers op de Waddenzee. Ook rondvaarten na afspraak. Groepen van 30 pers. zeer billijk. Tel. (02220) 2461 Goed tehuis gezocht voor hondje (Whippet). J Borgman, Kamerstraat De Koog, tel. (02228) 247. Te koop Solex. Tel. (02226) 329 Te koop Opel Rekord 1963; mooi en m prima staat. Genegen kleinere auto in te ruilen Tel. (02220) 2994 6 juli arriveerde tot onze grote vreugde Jan Agter jr Frits en Gerda Agter-Vendel „De Ark", Den Burg Tijdelijk adres: Lidwina ziekenhuis, Den Helder. Bestuur en leden van de LTB afd. Eier- land hebben met leed wezen kennis geno men van het overlij den van hun oud voorzitter, de heer Th. M. J. Rutten Hij leeft in onze herinnering voort als 'n man, die gedurende vele jaren zijn beste krachten gaf in het belang van de afde ling. God geve hem de eeuwige rust. Meisje 13 jaar zoekt Brieven onder no. 905 aan bur. van dit blad

Texelsche Courant | 1966 | | pagina 2