„Radio-City" verdwenen LANDBOUW en VEETEELT C. »art Croninfijrn' Een goede kalktoestand de grondslag voor een goede oogst rubriek voor j 0,"'"p Het vermaakcentrum „Radio-City" aan het Mienterglop te De Koog is ver dwenen. De exploitant, de heer R. Smeenk uit Groningen, heeft gisteren opdracht gegeven de grote feesttent af te breken. Hij zag zich daartoe genood zaakt, omdat de belangstelling van het publiek zeer gering bleef. De laatste avonden werden, ondanks de toeristen- drukte, nooit meer dan 400 bezoekers geteld, terwijl er voor een sluitende exploitatie meer dan 1000 nodig waren. Naar verluid zou het verlies op Texel tot vele tienduizenden guldens zijn op gelopen. Belangrijke concurrentie heeft het vermaakscentrum ondervonden van de beatclub Sarasani nabij Den Burg, waar het wèl elke avond stampvol is geweest. Ook op Terschelling heeft de heer Smeenk getracht een drukbezocht ver maakscentrum te stichten, maar ook daar ontbrak het aan belangstelling en zag hij zich gedwongen de tent af te breken. Rectificatie gevraagd OOK „VRIENDENKRING TEXEL" PROTESTEERDE BIJ A.VJt.O. Ook de „Vriendenkring Texel" te Amsterdam heeft bij de AVRO gepro testeerd tegen de uitzending van het radiojournaal van dinsdag 19 juli. In een brief aan deze omroepvereniging schrijft zij zeer teleurgesteld te zijn, omdat de uitzending een sterk over trokken negatief karakter had. „Texel heeft zeer veel goeds te bieden. On danks uitzonderingen blijft Texel, in vergelijking met overig Nederland een gastvrij en goedkoop vakantie-eiland". Wat betreft de in de uitzending aan geroerde kwestie met een bungalow, waarvan de huurder géén kennissen zou mogen ontvangen van de exploitant, omdat dit extra gas zou kosten, wordt opgemerkt dat dit gebeuren hoogst on waarschijnlijk aandoet. „De Texelaars zijn zakelijk genoeg om zoiets als on- zaxelijk en onbehoorlijk te beschou wen". De brief vervolgt: De prijzen in de diverse winkels zijn vergeleken met andere toeristenplaatsen zeer redelijk, aangezien rekening gehouden dient te worden met hogere aanvoerskosten. Het is beslist niet waar dat woekerwinsten worden gemaakt. Uiteraard heeft iedere medaille zijn keerzijde, maar de zijde die men nu heeft getoond, is wel erg naar de slechte kant overtrokken". Voorts wordt opgemerkt, dat het niet waar is dat de klanten in de winkels in het Duits worden aangesproken, zo als in Zandvoort. Omdat de „Vriendenkring Texel" meent, dat op deze wijze de naam van Texel ten onrechte ernstig is geschaad, is de AVRO gevraagd een rectificatie uit te zenden. VERGADERING VAN DE RAAD Vergadering van de raad der ge meente Texel op donderdag 4 augustus n.m. 2.30 uur ten raadhuize. Texel, 22 juli 1966. De burgemeester van Texel, C. DE KONING 1. Notulen 2. Ingekomen stukken en mededelingen 3. Verlening van eervol ontslag aan mej. M. van Eist, als onderwijzeres aan de Jan P. Strijbosschool te Midden- Eierland. 4. Benoeming van een onderwijzer aan de Jan Drijverschool te Den Hoorn, Voorgedragen worden: 1. de heer D. P. Drijver te Maarssen; 2. de heer J. T. van Leersum te Hilver sum. 5. Mededeling van het jaarverslag over 1965 van de „Stichting Prof. Dr W. H. Keesomstudiefonds" te Texel. 6 Verlening van medewerking voor het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de R.K. St. Jozefschool te Den Burg met toepassing van art. 72 van de Lager-Onderwijswet 1920. 7. Onttrekking van een gedeelte van de Gasthuisstraat te Den Burg aan het openbaar verkeer. 8. Aankoop van een perceel grond te Den Burg van de heer C. C. Barhorst, wonende aldaar. 9. Wijziging van de gemeentebegroting voor 1965 10. Wijziging van de begroting van het grondbedrijf voor 1965 en 1966. 11. Wijziging van de gemeentebegroting voor 1966. Zweef vliegclub Texel TREKKING VERLOTING UITGESTELD De trekking van de verloting van de Zweef vliegclub Texel is uitgesteld tot uiterlijk 15 augustus. Zoals bekend or ganiseerde de club de verloting om de kas te versterken. Er zijn nl. hoge kos ten gemoeid met de aanschaf van het benodigde materiaal. De loten kosten 0,50 en worden aan de deur aangebo den. Ze kunnen desgewenst ook aan het adres Wilhelminalaan 80 worden be trokken. De hoofdprijs is een keuken machine. Verder kan men een transis torradio winnen, een rondvlucht voor twee personen, een kunstfoto van Texel, een polshorloge etc. GESLAAGDE RINGRIJDERIJ IN DEN BURG Als onderdeel van het wekelijkse folkloreprogramma werd woensdag avond op de Groeneplaats een ring- rijderij gehouden. Er waren vijftien deelnemers, die voor een groot deel in oud-Texels costuum waren gestoken. Winnaar van de eerste prijs werd de heer W. Zijm uit Driehuizen met zijn dochter. Tweede werd de heer D. Kikkert met zijn zuster en derde werd de heer W. Zijm uit Den Burg met zijn echtgenote. De prijzen, bestaande uit bloemen en gebruiksvoorwerpen, wer den door de folklorestichting beschik baar gesteld. Voor alle deelnemers was er een fles wijn, aangeboden door de heer v.d. Berg van „De Oranjeboom". Laugharigen contra „vetkuiven" VECHTPARTIJEN IN DE KOOG DE KOOG In De Koog is het in de nacht van woensdag op gisteren onrus tig geweest, als gevolg van ruzie tussen groepen jongeren. Om onduidelijke re denen ontstond omstreeks middernacht wrijving tussen enkele jongens uit Utrecht, die van hun logeeradres te Den Burg met een auto naar De Koog waren gekomen en een groepje jongens uit Hilversum. Een der Hilversummers, de 17-jarige Frans Schouten, zou van een Utrechter een klap met een flesje op het hoofd hebben gehad. Hij viel en bleef liggen. Door zijn kameraden moest hij naar de tent worden gebracht, waar hij door de dokter moest worden be handeld. Naar aanleiding van dit geval deden zich nog diverse schermutselin gen voor. Intussen echter was veel publiek toe gestroomd, waardoor het voor de politie niet makkelijk was zich een beeld van de toestand te vormen. Terwijl de poli tie de jongelui uit Utrecht in het bu reau aan de Dorpsstraat ondervroeg, duurde buiten het rumoer voort. Op een gegeven moment werd de auto, waar mee de Utrechters naar De Koog waren gekomen op zijn kant gezet, waardoor de olie eruit liep. De verklaringen van de verschillende partijen spreken el kaar op veel punten tegen, zodat het de vraag blijft wat de aanleiding van de strubbelingen is geweest. Wel was het eenvoudig de verschil lende partijen te onderscheiden aange zien de Utrechters allen kortgeknipt waren (de Hilversummers noemen hen spottend vetkuiven), terwijl de aanhan gers van de tegenpartij opvielen door hun lange haar. MEISJES VERSCHAFTEN JONGENS ONDERDAK DEN HOORN Twee jongens uit Alkmaar, die vrijwel zonder geld naar Texel waren gekomen en ongevraagd hun intrek op het kampeerterrein Loodsmansduin hadden genomen, zijn gisteren naar huis gestuurd. De jongens werden in de nacht van woensdag op donderdag bij de controle aangetroffen in een tent, samen met enkele meisjes, die zij hadden ontmoet. Het geval werd ter kennis gebracht van de politie, die hen de volgende ochtend naar de boot begeleidde TELEVISIEUITZENDING VANUIT HOORNDER KERK DEN HOORN Op zondag 14 augus tus komt een ruim dertig mensen tel lende ploeg van 1KOR en NTS naar Den Hoorn om vanuit de N.H. Kerk een rechtstreekse tv-uitzending te verzor gen. In de dienst zal Dr. J. J. Buskes uit Amsterdam voorgaan, de Doop zal door Ds. P. Oskamp worden bediend. Nu reeds wordt hard aan de voorbe reidingen van de uitzending gewerkt. Zo studeert mevrouw Bruin met een aantal kinderen het Dooplied in; het orgel wordt gestemd en boven de avondmaalstafel zal aan de wand een kruis worden bevestigd, gemaakt van gejut eikenhout. Er worden enkele nieuwe liederen ingestudeerd. Er zullen nog vele besprekingen moeten worden gevoerd, o.a. over de samenstelling van het draaiboek, waarin alle gesproken tekst wordt vastgelegd. De kijkdicht heid van de uitzending wordt geschat op 5 a 6°/o, dat is 300.000 tot 350.000 kijkers. De „tv-dienst" begint 's mid dags om vijf uur. Die dag komt de kerk dienst van 10.30 uur te vervallen. De kinderdienst van 10.30 uur gaat echter gewoon door. KAMPEERDER ERNSTIG GEWOND DEN HOORN De 17-jange kam peerder R. T. uit Vinkeveen werd don derdagavond vrij ernstig gewond toen hij op het terrein Loodsmansduin met zijn brommer op een tractor botste. Het gebeurde omstreeks half acht. De jon gen, die met veel grotere dan de in het terrein toegestane snelheid reed, had de tractor niet gezien. Ook de tractorbe stuurder W. de P. uit Den Hoorn is niet in staat geweest uit te wijken. De jon geman liep een gecompliceerde been breuk op en werd door een arts onmid dellijk naar het ziekenhuis te Den Hel der doorgezonden. INBRAAK OP HAVENTERREIN Onbekenden hebben getracht zich toegang te verschaffen tot de op het haventerrein van 't Horntje staande verkoopwagen van „De Smulpot". Er werd een ruitje vernield, maar toen stuitten de inbrekers op een hecht ras terwerk dat achter het glas was aange bracht na een soortgelijke inbraak vo rig jaar. Door de mazen wisten de on bekenden toch nog enkele plakken cho colade weg te nemen. WIJZIGING OPENSTELLING POSTINRICHTINGEN Zoals onze lezers door de publikaties in de dagbladen zullen weten, heeft de PTT besloten de openstellingstijden van de postkantoren te wijzigen. De direc teur van het post- en telegraafkantoor te Den Helder waaronder de Texelse kantoren ressorteren, deed ons voor wat de openstellingstijden op Texel betreft, de volgende opgave toekomen. Den Burg- maandag t/m vrijdag: 8.30-12.30; 14.00-15.00; 17 00-18.00 uur zaterdag: 8.30-11.30 uur. De Cocksdorp, maandag t/m vrijdag: 10.30-12.30; 14.00-15.00, 17.30-18.00 uur. Den Hoorn, maandag t/m vrijdag 11.30-12.30; 14.00-15 00 uur. De Koog, maandag t/m vrijdag 10.30-12.30; 14.00-15.00, 17.30-18.00 uur. Oosterend, maandag t/m vrijdag 10.30-12.30; 14.00-15.00, 17.30-18.00 uur. Oudeschild, maandag t/m vrijdag 10.30-12.30; 14.00-15.00, 17.30-18.00 uur. De geldloketten zijn op alle postin- richtingen van maandag t/m donderdag tot 15.00 uur geopend en op vrijdag tot sluitingstijd. Voor spaarbankhandelingen kan men op alle werkdagen tot sluitingstijd te recht. Het is werkelijk geen grote toer om door aanschouwelijk onderwijs te laten zien, dat een goede kalktoestand een eerste voorwaarde is voor een goede groei van de gewassen. Wre behoeven beslist niet naar voorbeelden te zoeken en er ook geen grote reis voor te maken. De voorbeelden liggen voor het grijpen. De oogst van de eerste gewassen is begonnen. En direct daarna begint al weer de zorg voor een volgend seizoen Dat betekent stoppelbewerkingen voor bestrijding van het onkruid, verbouw van groenbemestingsgewassen, aan dacht voor een goede waterafvoer. In diverse gevallen zal het ook betekenen, dat de pH of zuurgraad van de grond, of met andere woorden de kalktoestand op peil moet worden gebracht. Wil men in het volgend jaar voldoen de resultaat hebben van een gegeven kalkbemesting, dan moet de kalk tijdig worden gestrooid en moet bovendien aan het inwerken goede zorg worden besteed. Welke kalkmeststoffen Het gebeurt nog al eens, dat land bouwers van mening zijn, dat ze door het strooien van slakkenmeel wel in de behoefte aan kalk kunnen voorzien. Nu willen we direct toegeven, dat slakken- meel een prima meststof is. Men moet die echter zien als een fosfaatmeststof. De kalk, die slakkenmeel ook bevat, kan hoogstens dienen voor het op peil houden van de kalktoestand, maar niet voor het in orde maken van een te zure grond. Een kalkmeststof, die op ons eiland zijn sporen heeft verdiend is schuim aarde. Vooral de oudere boeren kunnen enthousiaste verhalen naar voren bren gen over de goede werking van schuim aarde. En volkomen terechtDe goede werking is vooral te danken aan het feit, dat schuimaarde een mengsel is van kalk en organische stoffen. Dit waarborgt een goede werking. We zijn van mening, dat het een geluk is, dat het nog steeds mogelijk is deze prima meststof aan te kopen. Daarnaast zijn er op ons eiland di verse „merken" landbouwkalk te krij gen. Ze zijn stuk voor stuk goed bruik baar. Het verschil in samenstelling be rust heel vaak op de aanwezigheid van andere voedingsstoffen. Zo zijn er kalk meststoffen met magnesium, kali en fosfaat. Gaat men de waarde van deze laatste voedingsstoffen berekenen, dan komt men tot de conclusie, dat de kalk in vrijwel alle kalkmeststoffen onge veer hetzelfde bedrag kost. SUIKERBIETEN OP ONKRUIDRIJKE GROND Diverse akkerbouwers hebben dit jaar een zware strijd moeten voeren te gen het onkruid in de suikerbieten. En het feit, dat diverse percelen omge ploegd moesten worden, omdat het on- kruid de baas was geworden, bewijst, dat in verschillende gevallen de land bouwer deze strijd heeft verloren. Ook in de percelen, die de strijd overleefd hebben komt plaatselijk veel onkruid voor. Het is nog weer eens een duide lijk bewijs, dat het verbouwen van sui kerbieten op de onkruidrijke gronden van ons eiland zonder goede hulpmid delen een onverantwoorde zaak is. Ook al slaagt men er in om voldoende arbeidskrachen aan te trekken voor de „verpleging" van de bieten is het toch maar nauwelijks verantwoord dit ge was te verbouwen. Zo hoorden we de zer dagen een geval, waarin voor de verzorging van de suikerbieten nu reeds een bedrag van ƒ600,per ha. was uitgegeven. Daar er ook een che mische onkruidbestrijding was uitge voerd, moeten deze kosten nog ver hoogd worden met een bedrag van plm. ƒ150,—. We zijn van mening, dat het in deze omstandigheden niet aantrekkelijk is om suikerbieten te verbouwen. Zeker niet in een jaar als 1966. Het staat wel vast, dat de opbrengst dit jaar stukken lager zal liggen dan in de beide voor gaande jaren. Het zal moeite kosten om tot een gemiddelde van 40 ton per ha. te komen. Een opbrengst van 35 ton per ha. ligt meer voor de hand. Daar het voor veel bedrijven, vooral ook met het °°S op de vruchtwisseling en het aantrekkelijke bijprodukt biete koppen toch van belang is om suiker bieten te verbouwen, hopen we, dat de chemische industrie er in zal slagen een onkruidbestrijdingsmiddel te vinden, dat ook onder de omstandigheden, zoals die dit jaar waren, meer bedrijfszeker is. Mogelijk kan ook een andere toepas sing van het middel Pyramin de kans op een goede werking groter maken. Zou men hierin niet slagen, dan zul len de Texelse landbouwers zeker ge noodzaakt zijn om de oppervlakte sui kerbieten weer in te krimpen. Het re sultaat van dit jaar bewijst dit duide lijk. AUTOMOBILIST GEWOND De automobilist P. uit Zaandam raakte in de nacht van woensdag op donderdag vrij ernstig aan een arm ge wond en moest naar het ziekenhuis in Den Helder worden gebracht. De man nam de bocht Rozendijk-Grensweg in de Dennen verkeerd en kwam met de elleboog, die hij bij het besturen uit het linkerraam stak, in aanraking met een hek. S.V. TEXEL De competitie komt in het zicht. Hier volgt de indeling van ons le elftal in 4de klas A KNVB: Egmondia, Flevo, Hollandia T., Kolping Boys, LSW, SRC, Succes, SVW '27, Texel, Watervogels, ZAP en Zeevogels. Zorg dat jullie klaar zijn om direkt goed te kunnen starten. De training be gint per 1 augustus weer. Het staat vast, dat niet iedere kalk meststof het gewenste resultaat kan worden bereikt. Hoofdzaak is, dat de kalk op het goede tijdstip op de goede plaats wordt gestrooid en dat daarna een bewerking volgt, waardoor de kalk goed door de grond wordt gewerkt. En vergeet dit niet: Zonder een goede kalktoestand geen goede opbrengsten REACTIES OP „HARDOP DENKEN" We ontvingen enkele kritische op merkingen naar aanleiding van ons „hardop denken" in het artikel „Naar grotere eenheden." Zoals de trouwe lezers van deze rubriek zich mogelijk herinneren, bracht ik in genoemd arti kel o.m. de gedachte naar voren om tot vergroting van het bedrijf te komen via aankoop van ruwvoer. Dit ruwvoer zou aangekocht kunnen worden op Texelse bedrijven, die regelmatig hooi verko pen. Wij meenden, dat mogelijkheid voor aankoop van hooi in de toekomst eerder groter dan kleiner zou worden. Enkele Texelse veehouders zagen er geen bezwaar in om regelmatig hooi aan te kopen, mits men er dan ook maar voor zorgde dit direct in het begin van de zomer te doen. Men moet niet gaan afwachten of er mogelijk door gunstige weersomstandigheden toch voldoende hooi van het eigen bedrijf komt. Met deze opmerking kunnen we het volledig eens zijn. Onvoldoende gras in de zomermaanden Als een bezwaar van het door ons ge- - noemde systeem zal men vooral de be weiding in de zomermaanden. De pe riode van half juni tot half augustus. Het zou moeilijk zijn er dan voor te zorgen, dat voor het melkvee voldoende gras beschikbaar is. We kunnen deze redenering volgen. Het is nog altijd zo, dat in de eerste weken van de weideperiode de groei het beste is. Zou men de veebezetting gaan afstemmen op de groei in die maanden, dan is de kans om in de zo mer vast te lopen heel groot. We willen met de veebezetting dan ook in ieder geval niet zo ver gaan, dat vanaf half april tot half juni alle gras, dat groeit nodig is voor de beweiding. In deze eerste maanden moet er ruimte over zijn voor het maken van een hoe veelheid kruilgras. Indien het hooi van andere bedrijven wordt gehaald zou men op deze manier na eind mei - begin juni al het grasland beschikbaar hebben voor beweiding Als een achterdeur zou dan een re serve van ruwvoer aanwezig moeten zijn, die bij ernstige tegenslag in de groei als aanvulling van het tekort aan gras kan dienen. Eén van de mensen, met wie we over dit onderwerp spra ken, noemde daarvoor een voorraad in gekuilde bietekoppen. We menen, dat dit inderdaad een mogelijkheid is. Het melken wordt nog weer zwaarder Het is niet te verwonderen, dat en kele veehouders nog weer eens wezen op de bezwaren van het melken van een „grote koppel" koeien. Er is in dit op zicht al veel veranderd en het is lang zamerhand wel zo ver, dat tegen het melken van 15 koeien geen bezwaren meer worden ingebracht. Uiteraard blijft men wel altijd het bezwaar horen, dat het op iedere dag van het jaar tweemaal moet gebeuren. Toch zijn er nog heel wat Texelse veehouders, die het melken van 20 koeien door één man een zeer zware opgave vinden. .Friese veehouders tillen hier minder zwaar aan. Zuiver een ge volg van het feit, dat de koppels melk koeien hier vanouds groter zijn. We hebben volledig begrip voor het bezwaar van de gebondenheid van een melkveebedrijf en we willen deze be zwaren ook niet wegvegen. Maar we zijn van mening, dat op bedrijven, waar toch een koppel melkvee wordt gehou den een uitbreiding van het aantal stuks melkvee van 15 - 20 stuks of van 20 - 25 stuks geen onoverkomelijk be zwaar kan zijn. We denken ook hier aan. Op zeer veel Texelse bedrijven wor den koppels van 15-20 melkkoeien nog steeds met één apparaat gemolken. De methode dus, waarbij één man één ap paraat bedient. Naar ik meen hebben de voorlichtmgsmensen op dit gebied tot voor enkele jaren het een goede methode genoemd. Bij niet te grote koppels zijn de voordelen van het mel ken met meer apparaten ook niet zo groot. Dat wordt evenwel anders als men het melken en de tijd, die daarvoor no dig is, gaat zien als het bezwaar tegen het houden van grotere koppels melk vee. Het is dan zeker verantwoord en naar wij menen voor een volwaardige arbeidskracht ook mogelijk om met twee apparaten per man te gaan mel ken. We weten heel goed, dat het over gaan van één op twee apparaten per man geen halvering van de melktijden betekent. Maar het is zeker geen toer om bij de overgang van één op twee apparaten een aantal van koeien in de zelfde tijd te melken als men voorheen nodig had voor 15 koeien. Is men hierop eenmaal ingeschoten, dan behoeft dit beslist geen „uitsloverij" te betekenen. Wij zijn er van overtuigd, dat wij hier een zeer gevoelig onderwerp naar voren hebben gebracht. Van zekere zij de zal zeker de opmerking weer worden gehoord, dat de landbouwvoorlichters een opjaagsysteem toepassen Wij me nen echter, dat naast de rechtvaardige eis van de agrariërs om met het inko men gelijke tred te blijven houden met de andere bevolkingsgroepen ook gewe zen moet worden op de mogelijkheden, die daarvoor aanwezig zijn BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 20 tot en met 27 juli 1966 Ondertrouwd: Jacobus C. M. Witte en Elisabeth M. Groot; Hendrik J. Boon en Theresia M. Dijt. Overleden: Martinus J. G. Jansen, oud 39 jaar, wonende te Utrecht; Trijn tje Kind ev. Koorn, oud 76 jaar; Elisa beth de Waard, wv. Blom, oud 84 jaar. VERTROKKEN PERSONEN Geertje Bakelaar, van K 30a, De Koog, naar Amsterdam, Brederode- straat 34 II; Hans W. van Schoten en echtgenote, van K 89b, De Koog naar Den Helder, Joubertstraat 52; Wilhel- rmna E. J. van de Kamp, van K 99c, De Koog naar Duitsland, Neukirchen am Saar, Spieserstrasse 99; Nicolaas C. van Heeringen, van Den Burg, Burgerhout straat 18 naar Uithoorn, Pr. Christina- laan 46a; Neeltje J.,Slot, van S 13 naar Australië, Sidney; Neeltje A. Koorn, van C 100a, Eierland, naar Alkmaar, Pr. Julianalaan 14. ZON, MAAN EN HOOG WATER Dc zon komt 31 juli op om 4.58 uur en gaat onder om 20 33 uur; 3 augustus op om 5 00 uur en onder om 20.31 uur. Maan 1 aug. V.M.; 9 aug. L.K. Hoog water ter rede van Oudeschild 29 juli 5.49 en 18.20; 30 juli 6.54 en 19.18; 31 juli 7.49 en 20.07; 1 aug. 8.37 en 20.51; 2 aug. 9.19 en 21 32; 3 aug. 9.58 en 22.06; 4 aug. 10.32 en 22.36; 5 aug. 11.02 en 23.02; 6 aug. 1128 en 23.25. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN tot 25 juli 1966 Gevonden te De Koog: 1 paar witte kinder laarzen; 1 groene jas; 1 schcerapparaat; witte Ronson aansteker, damesportemonnee; flits- apparaat in blauwe étui; damesbril met licht montuur; zonnebril; kinderportemonnee; zwar te damestas; wit kindcrlaarsje met dito sokjes; sleutel; herenbril; grijze trui; rood windjack; herenpolshorloge; fototoestel in tas; rode nylon kindercape; bruine lederen portefeuille; steun- zooltje. Verloren te De Koog: donkergrijs gestreept colbertjasje; damessandaal; gouden ring; foto toestel in tas; witte herenslipper, witte kindcr- schocntjes met veters; bril; bruine herenporte monnee; gouden armbandje met idem hartje; ring met drie sleutels; hcrenhorloge; portemon nee; portemonnee inh. o.a. gouden manchet knopen; stalen damespolshorloge; jongenstrui rood met zwart; gouden ring met kindertand jes; horloge met zwarte band; grijze trui; por temonnee; zonnebril zonder montuur; handtas inh. o.a. 2 portemonnees; gouden polshorloge; achterruit van auto: camera Agfa Silette; zwart gevlochten damesschoen; badtas inh. badpak en handdoek 2 bankbiljetten van ƒ25, gouden dameskettinkje; bruine herenporte monnee; dameshorloge; portemonnee (zee hond); blauw groen damesvest; nikkelen he- renpolshorlogc; pullover V-hals wol; bruine portemonnee; legerjack met mondharmonika; contactsleutel waaraan duimstokje; sleutel van scooter; badlaken geel-wit gestreept en rood wit broekje bikini; gouden damespolshorloge met zwart gevlochten nylon bandje; bruin suède portemonnee; suède herenschoen en plastic damesschoen: naaigamituur; rood da mesbadpak, groen zwembroekje; blauwe regen jas; herenpolshorloge; zilveren beursje antiek. De barak Dorpsstraat is voor gevonden en verloren voorwerpen dagelijks geopend van 19.00-20.00 uur. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 3 augustus worden de moeders van de buitendorpen verwacht op de volgende uren Den Hoorn: 13.0013.30 uur; Oosterend en Dc Waal: 13.3014.00 uur; De Cocksdorp en Eierland: 14.0014.30 uur; De Koog: 14.3015.15 uur. ZONDAGSDIENST DOKTOREN van zaterdagmorgen 8 uur tot maandagmorgen 8 uur Dokter ELIAS, tel. (02220) 2039. (voor praktijken doktoren Coutinho, Elias en Van Loon) Dokter BARNARD, tel. (02223) 234 (voor praktijken doktoren Barnard en Siebinga) DIERENARTSEN ingaande zaterdagmorgen 12 uur: H. DE BOER, tel. (02220) 2527 GROENE KRUIS (v/h Witte Kruis) ingaande vrijdag 24 uur tot en met maandag 13 uur Zr. MANNESSEN, Den Burg, tel. (02220) 2414. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 31 juli 1966 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Frocntjes De Cockssdorp 10 uur ds. Soesan Maandcollecte kerkvoogdij Den Hoorn 9.00 en 10.30 uur ds Oskamp 11.30 uur koffiedrinken in „Ons Huis," Herenstraat 35. 10.30 uur in „Ons Huis" kinderdienst (5 - 11 jaar) en kleuteroppas. De Koog 9.00 uur ds. Waardenburg 10.30 uur ds. Klijnsma, van Harlingen 11.30 uur na afloop van de dienst koffie drinken in „De Schuilhut" 19.30 uur ds. Oskamp jeugddienst 9.00 en 10 30 uur Kinderdienst in „De Schuilhut" De Waal 10.30 uur ds Waardenburg Oosterend 9.30 uur ds. Beerthuis maandcollecte kerkvoogdij Oudeschild 11.00 uur ds. Beerthuis maandcollecte kerkvoogdij DUITSE DIENST De Koog 9 30 uur ds. Zühlke. van Hamburg in de Doopsgezinde kerk GEREFORMEERDE KERK Den Burg 9.00, 10.30 en 19.30 uur ds. Uidam Oosterend 9.00, 10.30 en 19.30 uur Ds. M. Pos, Wezep GEREFORMEERDE GEMEENTE in de Hervormde kerk Oosterend 11.30 en 16.30 uur Leesdienst GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde Kerk Den Burg 10.45 en 15.30 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 9.30 uur Mej. Van Zetten De Koog 10.45 uur Mej. Van Zetten Den Hoorn 10.00 uur de heer J. Wieringa

Texelsche Courant | 1966 | | pagina 2