BRIGADIER PIET EN DE SPORTCOMPUTER LANDBOUW en VEETEELT (u >an («roninju'i/l Grotere koppels melkkoeien FILMNIEUWS HET GEHEIM VAN rubriek voor omiv w<iak<i«- Het heeft de redacteur van deze ru briek helemaal niet verwonderd, dat er op zijn artikel, waarin de mogelijkheid van meer melkkoeien per man naar voren werd gebracht reacties zijn geko men. Gelukkig is het niet bij „stil ge- mok" gebleven, maar zijn enkelen met hun bezwaren naar voren gekomen. Het feit, dat bij deze „bezwaarden" vee houders zijn, die in de loop der jaren hebben bewezen, dat ze als boer iets kunnen presteren, maakt de reacties nog meer waardevol. Ik wil het nog wel eens duidelijk zeg gen, dat de bedoeling van deze rubriek helemaal niet is om de lezers alles voor zoete koek te laten aannemen, maar vooral om de inhoud kritisch door te nemen. Dat is vooral ook van belang met het oog op het ontstaan van mis verstand. Het blijkt telkens, dat men aan bepaalde opmerkingen van de re dacteur van deze rubriek een onjuiste inhoud geeft. Je bent er met het melken alleen niet Eén van mijn opponenten merkte op, dat een uitbreiding van het aantal melkkoeien tot bijv. 25 stuks per man niet alleen gevolgen had voor het mel ken. Daar zag hij op zichzelf nog wel kans voor. Er is echter meer. Met name noemde hij het verwijderen van de mest uit de stal. Naarmate het aantal stuks vee groter werd zag hij dit onder deel van de veeverzorging toch wel een groot bezwaar worden. Ik vindt deze opmerking zeer ter zake. Hoewel dit niet uitdrukkelijk is gezegd, ben ik zeer beslist van mening, dat uitbreiding van het aantal melk koeien per man niet alleen een kwestie is van het overgaan van één apparaat bij het melken op twee apparaten. Ook de inrichting van de stal en bergplaat sen voor hooi en kuilvoer zal zodanig moeten zijn, dat de verzorging van het vee zo weinig mogelijk tijd vraagt. Daarbij is het verwijderen van de mest uit de stal een zeer belangrijk punt. Eij grotere aantallen rundvee zal hiervoor een oplossing moeten komen, die meer aanvaardbaar is dan de mest vork en kruiwagen. Intussen kunnen we zeggen, dat die mogelijkheden er zijn. We kunnen op Texel diverse mo gelijkheden bekijken. Op het moment staat vooral het dnjfmestsysteem in de belangstelling. En hoewel we best kun nen begrijpen, dat speciaal oudere boe ren, die gewend zijn om op de stal veel stro te gebruiken, kritisch tegenover deze methode staan, verdient het drijf- mestsysteem toch de volle aandacht. Het ziet er naar uit, dat dit systeem aan twee zeer belangrijke voorwaarden vol doet, nl. een minimum aan arbeid en aanvaardbare kosten. De Texelse en de Friese boer Een andere veehouder vond het niet helemaal billijk, dat ik de opmerking had gemaakt, dat de Texelse boer over het algemeen meer bezwaar had tegen het melken van grote koppels dan zijn Friese collega. Hij meende, dat ik daar bij vergeten had, dat de Texelse boer naast de melkkoeien in veel gevallen bouwland en schapen heeft. Ik hoop niet, dat veel lezers deze op merking van mijn kant hebben opgevat als de bedoelde veehouder. Hij meende nl., dat ik met deze opmerking de be doeling had om vast te stellen, dat de prestaties van de Texelse boeren in het algemeen lager liggen dan van z'n Friese collega's. Dit was de bedoeling zeker niet Ik geloof, dat we hier te maken heb ben met een kwestie van opvoeding. Bij de excursies, die ik in de loop der ja ren rondgeleid heb, bemerk ik telkens weer, dat Friese boeren heel zwaar aankijken tegen een bedrijf met bijv. 15 koeien. 70 schapen en een paar ha. bouwland. Dat lijkt hen een hele op gave voor één man. Zij zullen dan zeker kiezen voor een aantal van 25 melk koeien zonder schapen en bouwland. Naar ik meen prefereren heel veel 21. „Onder de bagage bevond zich een roodleren koffer, niet waar? Het juwe lenkistje van uw meesteres?" ,,Ja, mijnheer." „Hebt u dat meegenomen naar Ritz?" „Ik het meegenomen naar Ritz? Wei neen, mijnheer!" sprak Mason op ver schrikte toon. „U liet het achter in de coupé?" „Jazeker, mijnheer". „Had uw meesteres juwelen bij zich, voor zover u weet?" „Vrij veel, mijnheer; ik was er wei eens een beetje ongerust over, met al die verhalen die je tegenwoordig hoort over treinroof en zo, in vreemde lan den. Ze waren verzekerd, dat weet ik, maar met dat al was het toch een heel risico. De robijnen alleen waren volgens mijn meesteres wel een paar honderd duizend pond waard". ,/De robijnen! Wat voor robijnen?" riep Van Aldin plotseling uit. Mason wendde zich tot hem. „Ik denk dat het die waren, welke u haar niet lang geleden gegeven hebt, mijnheer!" „Mijn hemel!" riep Van Aldin. „Je wilt toch niet beweren dat ze die robij nen had meegenomen? Ik zei haar dat zij ze bij de bank moest achterlaten." Mason kuchte Het kuchje zei meer dan woorden hadden kunnen uitdruk ken. Mason wist dat mrs. Kettering haar eigen gang ging. „Ruth moet gek geweest zijn," mom pelde Van Aldin. „Wat ter wereld kan haar toch hebben bezield?" Texelse veehouders een bedrijf met wat mmder koeien, maar daarnaast een koppel schapen plus wat bouwland. Het komt mij voor, dat bij een goede in richting van de bedrijfsgebouwen het Friese bedrijf uit het oogpunt van de arbeid aantrekkelijker is dan het ge- vanëerde Texelse bedrijf. Toch kan ik begrip hebben voor de Texelaars, die liever doorgaan met een wat kleinere koppel koeien met daarnaast wat scha pen en bouwland. En speciaal als de uitkomsten van een dergelijk bedrijf goed zijn, zou het onjuist zijn om te gaan veranderen. Vooral als een derge lijke wijziging ook nog hoge investerin gen in bedrijfsgebouwen betekent. In welke gevallen meer melkkoeien Toch ben ik van oordeel, dat er op ons eiland gevallen zijn, waarbij uit breiding van het aantal melkkoeien ze ker de aandacht verdient. Ik heb dan het oog op de bedrijven met een opper vlakte van 15 - 20 ha., waar zo'n 10 - 14 koeien worden gemolken en verder een kleinere of grotere koppel schapen wordt gehouden. Indien op deze bedrij ven het inkomen te wensen overlaat, kan vervanging van schapen door koeien aanbeveling verdienen.. Ik ge loof, dat het weinig tegenspraak meer ontmoet als we zeggen, dat van „een bunder" koeien meer inkomen te halen is dan van „een bunder" schapen. Per uur gerekend zal het inkomen uit scha pen vrij zeker niet lager zijn dan uit melkkoeien, maar „een „bunder" scha pen geeft nu eenmaal te weinig uren. Daarom zal een veehouder met een be perkte oppervlakte grond het eerder in de melkkoeien dan in de schapen moeten zoeken. In die gevallen mag de vrees voor het melken van een groter aantal koeien en ook de vrees voor het overige werk de veehouder niet weerhouden om de melkveestapel uit te breiden. Tenzij hij genoegen neemt met een matig in komen. Zolang men echter meent, dat er reden is om te klagen over het te lage inkomen van de boer, zal men ver plicht zijn om te zoeken naar mogelijk heden het inkomen te verhogen. En voor een bepaald aantal bedrijven op ons eiland kan dit vervanging van een aantal schapen door koeien zijn. We menen, dat het in deze gevallen ook verantwoord is om over te gaan tot uitbreiding en/of verbetering van de inrichting van stallen en verdere be drijfsruimten. Laat nu niemand alsjeblieft beweren, dat de landbouwvoorliehters weer bezig zijn de veehouders op te jagen. De vee houder heeft zelf de volle vrijheid zijn weg te kiezen. Onze taak is om te wij zen op mogelijkheden, die het inkomen kunnen verhogen. En wij menen, dat dit in een aantal gevallen kan door meer melkkoeien te gaan houden. De melkprijs wordt in de toekomst nog meer dan in het verleden een vast gegeven. We zullen daarvoor de beslis sing van „Brussel" moeten aanvaarden. Aan de veehouders de taak om op eigen bedrijf de produktie zo hoog mogelijk op te voeren. „Je verliest melk" Tot slot nog één argument tegen uit breiding van het aantal melkkoeien en het melken met twee in plaats van met één apparaat. Enkele veehouders me nen, dat bij toepassing van het systeem één man met twee apparaten het ge vaar aanwezig is, dat er produktiever- lies komt. De mindere aandacht voor het melken, die in dat geval naar zij menen onvermijdelijk is, zou tot gevolg hebben, dat er melk achterblijft. We houden het met voor onmogelijk, dat dit in bepaalde gevallen gebeuren zal. Het is echter voldoende bewezen, dat na voldoende oefening melken met twee apparaten geen „heksentoer" is en verlies van melk niet of in onbeteke nende mate voorkomt. Verder moeten we naar in meen ook dit niet vergeten. We zullen er mee Nu kuchte ook Carrège veelbeteke nend. „Voor het ogenblik", zei hij, zich tot Mason richtende, „is het genoeg. Als u in de andere kamer wilt gaan, zal men u die vragen en uw antwoorden voorle zen, die u dan wel wilt tekenen". Toen ze verdwenen was, opende Car rège een lade van zijn bureau en haalde er een brief uit, die hij aan Van Aldin overhandigde. „Deze brief vonden we in de handtas van mevrouw". „Chère Amie", luidde de brief. „Ik zal je gehoorzamen; ik zal verstandig en discreet zijn alles wat een min naar het meeste verfoeit. Parijs zou misschien niet verstandig zijn, maar de lies d'Or zijn ver van de bewoonde wereld en je kunt verzekerd zijn dat niets ervan zal uitlekken. Het is echt iets voor jou om zoveel belang te stel len in het werk over beroemde juwelen dat ik aan het schrijven ben. Het zal inderdaad een buitengewoon voorrecht voor me zijn die historische robijnen te mogen zien, ze zelfs in de hand te mo gen nemen. Ik zal een speciaal hoofd stuk wijden aan „het Vurige Hart". Mijn wondere schat! Spoedig zal ik al die droeve jaren van scheiding en leeg heid goedmaken. Voor altijd je Armand" HOOFDSTUK XV Graaf de la Roche Van Aldin las de brief zonder een woord te zeggen. Zijn gezicht werd BRIDGECLUB GROOT SLEM Uitslag gastendrdve op 2 aug. 1966: Groep A: 1. Dam-Dros 103 pnt. 2. Mantje-Veenema 93 pnt. 3. Buis-Okhuizen 90 pnt. 4. Ekkerveld-Veenis 88 pnt. 5. Backer-Raven 77 pnt. 6. Echtpaar Wilmink 76 pnt. 7. mevr. Van der Horst-Kluck 75 pnt. 8. Echtpaar Enuma 66 pnt. Groep B: 1. Huizinga-Wessels 73 pnt. 2. Echtpaar Jouwersma 69 pnt. 3. Sambeek-? 63 pnt. 4. Bruin-Blom 56 pnt. 5. Echtpaar Beekman 52 pnt. 6. Brusaart-Giljamse 47 pnt. Aan deze drive namen 14 leden en 14 gasten deel. De volgende drive zal plaats hebben op dinsdag 9 augustus in Hotel Texel te Den Burg, aanvang 20.30 uur. ZOMERK LA VERJASDRIVE Uitslag van de tweede zomerklaver- jasdnve in dorpshuis 't Skiltje te Oude- schild: Eerste drive: 1. mevr. Dogger-C. J. Backer 7328 2. mevr. Krijnen-H. Vermeulen 7398 3. H. Grootjen-J Dekker 6933 4. mevr. Hemelrijk-K. Vlas 6921 5. C. Blom-T. Dekker 6853 6. Bos-Hemse 6793 7. Echtpaar Weerstra 6772 8. Echtpaar Kalverboer 6751 Tweede drive: 1. Echtpaar Weerstra 7095 2. Gebr. Kiene 7086 3. Gebr. Witte 7051 4. D. Vos-T. Eelman 6350 5. Bos-Hense 6830 6. Glazenborg-Groen 6820 7. mevr. Hemelnjk-H. Vermeulen 6677 Troostprijs 8. dames Kiene 4895 Vanavond volgende drive. moeten rekenen, dat in de toekomst mogelijk bepaalde werkwijzen inge voerd moeten worden, die enig produk- tieverlies geven. Dat zal zowel voor de akkerbouwers als voor de veehouders het geval zijn. Als voorbeeld noem ik de verbouw van suikerbieten. Men denkt, dat dit in de toekomst geheel een zaak van machines gaat worden. Dit zal mogelijk enkele tonnen suikerbieten per ha. kosten. Iets soortgelijks kan ook in de veehouderij optreden. Zolang men op een veehouderijbedrijf het werk rond kan zetten door met één apparaat te blijven melken en men is tevreden over het inkomen, dan is er geen aanleiding om het anders te gaan doen. Gaat echter de tijd, die voor het melken nodig is een knelpunt worden, dan moet men er niet tegen op zien om van één apparaat op twee apparaten over te gaan 21. Hoe effectief de achtendertigste obosai wel is, moge blijken uit het plaatje, want zie, daar vloog de dikke Jonathan dezelfde trappen af, vlak langs de smid en de brigges, die intus sen overeind gekrabbeld waren. „Ik ben een boon, als ik snap wat hier gebeurt" nep brigadier Piet verbijsterd uit. „Dat is nu al de tweede kerel, die in verkreukelde toestand van de trap pen komt kukelen!" „Ik denk, dat de kleine Japanner be zig is een demonstratie te geven van een paar nuttige judogrepen", grinnikte paars. De mannen, die bij hem zaten zagen dat de aderen op zijn voorhoofd zwollen en zijn vuisten zich balden in woede. Zonder een woord te zeggen gaf hij de brief terug. Carrège keek vol belangstelling naar zijn bureau, de ogen van commissaris Caux waren op het plafond gericht en Hercule Poirot ver wijderde met zorg een stofje van zijn jas. Met de grootste tact keek geen van allen naar Van Aldin. Het was Carrège, bewust van zijn waardigheid en plicht, die het onaan gename onderwerp aanroerde. „Weet u misschien, mijnheer," vroeg hij zacht, „wie eh die brief ge schreven kan hebben?" „Ja," zei Van Aldin. „Een schurk die zich graaf de la Roche noemt". „Hoe pijnlijk het misschien ook voor u is", sprak de rechter van instructie, „zou ik u toch willen verzoeken ons alles omtrent die man te vertellen wat u weet". „I heb niet het recht iets te verber gen", antwoordde Van Aldin. „Het is elf of twaalf jaar geleden te Parijs be gonnen Mijn dochter was toen nog een jong meisje, vol dwaze, romantische dieeën, zoals alle jonge meisjes. Zonder dat ik het wist maakte ze kennis met die graaf de la Roche. Heeft u nooit van hem gehoord?" De commissaris en Poirot knikten be vestigend. „Hij noemt zich graaf de la Roche, maar hij heeft geen recht op die titel. Hij is knap van uiterlijk en oefent een fatale invloed uit op vrouwen. Ruth kwam onder zijn invloed, maar ik maakte er gauw een eind aan. Het was eenvoudig een doodgewone oplichter". Vrijdag- en woensdagavond draait in het City-theater „Der Zigeunerbaron", naar de bekende operette van Johann Strauss. Er wordt gezongen door Fritz Wunderlich, Hertha Talmar en Heidi Brühl. Aan de film werkte voorts het Nationaal ballet van Joegoslavië mee. I(ln kleuren alle leeftijden). Onbezorgd amusement biedt „Moeder wat een broeder", die men zaterdag avond, zondagmiddag, maandagavond en dinsdagmiddag kan zien. De hoofdrol speelt Jerry Lewis, deze keer als ver pleger in een sanatorium, waar hij er in slaagt alles precies verkeerd te doen. (In kleuren alle leeftijden) Een lachfilm, die veel van de regen misère van onze vakantiegangers kan goedmaken, is „De verknipte melk boer", een nieuw avontuur van Norman Wisdom, deze keer als melkboer die (natuurlijk) bij allerlei gooi- en smijt partijen betrokken raakt. (In kleuren alle leeftijden), n 0^ POSTZEGELNIEU VVS Door de posterijen der Antillen is een 'postzegel uitgegeven ter herden king van het verblijf van Michiel de Ruyter op Sint Eustatius. Kosten 0,60. Verder is in Suriname een serie van 2 zegels uitgegeven ter gelegenheid van het Eeuwfeest der Staten. Prijs per se rie ƒ1,20. De zegels kunnen door de leden der vereniging bij de heer M. J. Witte, Julianastraat 7, Den Burg, wor den afgehaald. Donderdag 11 augustus om 20.00 uur wordt er ruilbeurs gehouden in het Dorpshuis aan de Burgwal. Belangstel lende niet-leden zijn uiteraard van har te welkom. PUPILLENCOMPETITIE We ontvingen inschijving van ZDH twee elftallen; S.V. Texel twee elftal len, Tex. Boys één en De Cooksdorp één elftal. Verwacht spoedig bericht van Oosterend en De Koog. We vertrouwen dat alle clubs deelnemen. D.D. ZONDER COMMENTAAR Er zijn ongeveer 90.000 i(dollar)miljo- nairs in de Ver. Staten aldus U.S. Ntws and World Report. Dit aantal is zeven maal zo groot als in 1948. Met elkaar bezitten zij een kwart biljoen dollar. Bij elke 625 Amerikaanse gezinnen is er een met een miljonair aan het hoofd. Uitgaande van een werkdag van 9 uur vindt in ons land elke vier uur en zes minuten een arbeidsongeval met dodelijke afloop plaats, elke 32 secon den een ernstig ongeval met drie of meer dagen verzuim en elke twee se conden een arbeidsongeval, waarbij ge ring letsel wordt opgelopen. smidje Verholen. „En van deze lui hier zullen we voor lopig geen last hebben, want ze zijn allebei buiten westen. Laten we maar eens boven gaan kijken...." Ons tweetal kwam toen terecht in een kostbaar vertrek en.daar trof fen ze een glimlachende Yokito aan. „Wonderrijk toevar tovert poritie te voorschijn door zelfde deur, waardoor Yokito zojuist twee schurken uit deze kamer heeft verwijderd", begroette hij zijn redders. „En waar zijn deze schur ken nu?" „U heeft volkomen gelijk", zei de commissaris. „Graaf de la Roche is bij de politie bekend. Als we maar gekund hadden, hadden we hem allang opge borgen, maar ma foi!, het is niet ge makkelijk hem te pakken te krijgen. Hij is geslepen en zijn aangelegenheden staan altijd in verband met dames van de hoogste maatschappelijke positie. Als hij geld van ze los krijgt onder valse voorspiegeling of door chantage, willen ze natuurlijk niet dat hij vervolgd wordt". „Juist", sprak de miljonair. „Welnu, zoals ik reeds zei, ik maakte er een eind aan. Ik vertelde Ruth precies wat voor man hij was en ze kon niet anders dan me geloven. Ongeveer een jaar later ontmoette ze haar tegenwoordige echt genoot en trouwde met hem. Ik meende dat het hiermee afgelopen was, maar juist een week geleden ontdekte ik dat mijn dochter de kennismaking met graaf de la Roche had hernieuwd. Ze had hem herhaaldelijk te Parijs en te Londen ontmoet. Ik wees haar op haar grote onvoorzichtigheid, want ik moet u zeggen dat ze op mijn aandringen van plan was een eis tot echtscheiding in te dienen". „Dat is interessant", mompelde Poirot zachtjes, de ogen op het plafond gericht. Van Aldin keek scherp naar hem en ging toen voort: „Ik dacht dat ze naar mijn raad had, geluisterd, doch volgens deze brief was Ruth van plan naar Parijs te gaan en daar De la Roche te ontmoeten. Maar na mijn waarschu wingen moet ze de graaf geschreven hebben en een andere plaats van sa menkomst hebben voorgesteld". „De lies d'Or", zei de commissaris in gedachten, „liggen vlak tegenover ZONDAGSDIENST DOKTOREN van zaterdagmorgen 8 uur tot maandagmorgen 8 uur Dokter COUTINHO, tel. (02220) 2023 (voor praktijken doktoren Coutinho, Elias en Van Loon) Dokter SIEBINGA, tel. (02222) 234 (voor praktijken doktoren Barnard en Siebinga) DIERENARTSEN ingaande zaterdagmorgen 12 uur: J. BEEKMAN, tel. (02220) 2936. GROENE KRUIS (v/h Witte Kruis) ingaande vrijdag 24 uur tot en met maandag 13 uur Zr. RIETVELD, De Cocksdorp, tel. (02222) 292. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 10 augustus a.s. worden dc moe ders van Oudeschild en Den Burg verwacht: Oudeschild van 13.00 - 13.30 uur; daarna Den Burg tot 15.15 uur. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 7 augustus 1966 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Froentjes De Cocksdorp 10 uur ds, Soesan collecte voor de Eredienst Den Hoorn 9.00 en 10.30 uur ds. Oskamp 11.30 uur koffiedrinken in „Ons Huis," Herenstraat 35. 10 30 uur in „Ons Huis" kinderdienst (5 - 11 jaar) en kleuteroppas. De Koog 9.00 uur ds. Waardenburg 10.30 uur Eerw heer Veldhuis 19.30 uui ds. Waardenburg. jeugddienst Na afloop van de diensten van 10 30 en 19.30 uur wordt koffie aangeboden in „De Schuilhut". 9.00 en 1030 uur Kinderdienst in „De Schuilhut" De Waal 10.30 uur ds. Waardenburg Oosterend 10 uur ds. Barnard Kerkeraadskascollccte Oudeschild 19.30 uur ds. Soesan DUITSE DIENST De Koog 9.30 uur ds. Zuhlke, van Hamburg in de Doopsgezinde kerk GEREFORMEERDE KERK Den Burg 9.00, 10.30 en 19.30 uur ds. Uidam Oosterend 9.00. 10.30 en 19 30 uur ds. Van Leeuwen GEREFORMEERDE GEMEENTE in de Hervormde kerk Oosterend 1130 en 16.30 uur Leesdienst GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde Kerk Den Burg 10.45 en 15.30 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 9.30 uur de heer C. Inja De Koog 10.45 uur de heer C. Inja Oosterend 10 uur mcj. Van Zetten Den Hoorn 10 u. ds. M C. Postema (Arnhem) „Ze liggen buiten westen op de pla vuizen van de onderaardse gang", lachte de brigadier. „Dat had je gedroomd, man netje", siste Kille Bill, die juist weer bijkwam, en precies kon horen wat er gezegd werd. „Laat ik maken, dat ik wegkom!" De schurk begon zijn facto tum Jonathan hardhandig door elkaar te schudden en beet hem toe: „Wakker worden, ezel! We moeten er vandóór!" Maar de stompzinnige Jonathan hoorde slechts fluitende vogels in zijn holle schedel Hyères, een afgelegen en idyllisch oord" Van Aldin knikte. „Mijn hemel, hoe kon Ruth toch zo dwaas zijn?" riep hij bitter uit. „Al dat gezwets over het schrijven van een boek over juwelen! Het is hem natuur lijk van het begin af om de juwelen te doen geweest". „Is het juist, mijnheer Van Aldin", vroeg Poirot, „dat u de koper bent van de robijnen die oorspronkelijk behoor den tot de kroonjuwelen van Rusland?" „Ja", antwoordde Van Aldin. „Dat is juist. Ze kwamen een dag of tien gele den in mijn bezit". Het was even stil in de kamer; toen begon Poirot weer te spreken. „Laten we de bekende feiten eens ordenen. Volgens onze huidige theorie is het volgende gebeurd. Graaf de la Roche weet dat u de juwelen gekocht hebt. Op handige wijze brengt hij ma dame Kettering ertoe de stenen mee te nemen. Dan is hij ook de man die Mason in de trein te Parijs heeft ge zien". De andere drie knikten. „Madame is verwonderd dat ze hem ziet, maar ze neemt onmiddellijk haar maatregelen. Mason wordt wegge stuurd; ze koopt een dinermand. We weten van de conducteur dat hij het bed in de eerste coupé gereedmaakte, maar hij is niet in het andere compar timent gegaan, zodat de man heel goed voor hem verborgen kon worden. Nie mand, behalve madame, weet dus dat hij zich in de trein bevindt; hij heeft gezorgd dat het meisje zijn gezicht niet kon zien. (Wordt vervolgd) door Agatha Christie DE BLAUWE TREIN

Texelsche Courant | 1966 | | pagina 2