Vergelijkbaar voordeliger! pruMemand vo._89 Brood Deze woensdag en donderdag koopjesdag alles voor slechts 39 cent Onze spotgoedkoopjes 11 stuivers Diepvriesvlees H0Y vleeswaren omdat kwaliteit en het bekende merkartikel^u worden aangeboden ver beneden de normale prijsBovendien sparen met 50 pet spaarwinst Uit onze banket en versnaperingsafdeling een kwaliteit apart HET GEHEIM VAN Baal a 500 gram, dus een pond echte puur of melk chocoladehagel 1,25 Groot blik 410 gram 1 koffiemelk zonder suiker 59 Groot literblik appelmoes 69 Kassa-extraatje. Bij f3,boodschappen prachtige I 1 3 dessins, royale maat sterke CH66006K gezoomd en gelust i slechts Dat is pas goedkoop. Baal a 500 gram elleboog al onze klanten kennen deze ballerina kwaliteit j Vacuum verpakte Gelderse rookworst, 259 gram zwaar 99 Gezinspot schijven zoet zuur 45 Blik a 400 gr. puur varkensvlees 1,25 Let op „Hoy" kwaliteit. Rijk gevuld krentenbrood 98 Krentenbrood met spijs 1,25 Groot pak roggebrood 39 i Dit komt altijd van pas. Leuke sterke plastic II 1 diverse kleuren Grote luxe doos gemengde biscuits fles tafelazijn 39 sperziebonen, jampot 39 tube Luycks mosterd 39 plastic bus Jozo zout 39 Haust paneermeel, pak 39 pak Liga koeken 39 biik Olvarit babyvoeding 39 2 Mars repen 39 1 busje Buisman 39 pak Honig vermicelli 39 zakje A.J P. soep 39 flacon Loda bleekwater 39 2 tubes Velpon lijm 39 flesje haarversteviger 39 1 pakje Biotex 39 astbest plaatje 39 zak bloemaarde 39 pak Remia plantenmargarine 39 2 zakjes Nibbit 39 4 rollen drop 39 1 pul Bavaria pils 39 2 zakjes pepsels 39 Zak a 250 gram Veluwse ruitjes 69 een lekker koekje Zak (215 gram) Pain de luxe 69 een koekenfeest 200 gram Speciaal Bonbons 1,00 natuurlijk van „De Heer" zoek uit, elk artikel kost slechts dubbelblik soepballen, bekend merk 55 3 kaarten d 12 stuks wasknijpers 55 Gr. malse ontbijtkoek Europoort' 55 Jampot pikante piccalilly bekend merk 55 dubbelblik leverpastei ,Hoy' kwal. 55 Rol afwasbaar kastpapier diverse dessins 55 Doosje punaisesmet witte kop 55 500 gram doorregen varkenslappen 1,98 500 gram lamslappen 2,89 500 gram prima gehakt 1,25 500 gram soepcomplet 1,25 bevat gehakt, knoest, poulet Dat is het! taartbodem (klein formaat) 59 Geprolongeerd zak a 3 stukken „Tabac" toiletzeep reclameprijs 1,25 Z.B.-prijs 1,10 3 pakken a 250 gram 4-6 margarine tafelkwaliteit 1,00 150 gram gebraden gehakt 59 theeworstje, per stuk 59 150 gram Saksische smeerleverworst 69 150 gram gekookte Gelderse worst 75 100 gram paarderookvlees 69 150 gram gekookt mager spek 89 WARENHUIS GRAVEN STRAAT 15 DEN BURG Speciale weekendaanbieding. uit de „Victoria"fabriek van 2,85 voor 1,98 recept op achterkant van verpakking. Ook voorradig taartvulling o.a. blikvruchten Jonker Fris taartvuiling en Tartina. Maak eens een taartje. door Agatha Christie DE BLAUWE TREIN 24. „Pardon, hóé keerde U naar huis terug?" „In mijn eigen two-seater". „Er was niemand bij u?" „Niemand". „Zou u met betrekking tot dit feit ge tuigen kunnen bijbrengen?" „Zonder twijfel hebben verschillende van mijn vrienden mij die avond gezien. Ik dineerde alleen". „Liet uw huisknecht u binnen toen u thuiskwam?" „Ik deed zelf de deur open met mijn eigen sleutel". „Ah!" mompelde de magistraat. Weer belde hij. „Laat het meisje, Ada Mason, binnen komen", zei hij. Ada Mason werd binnengeleid. „Mademoiselle, wilt u zo goed zijn naar deze heer te kijken? Was hij het, die te Parijs het compartiment van uw meesteres binnenging?" De vrouw keek lang en scherp naar de graaf, die, naar het Poirot voor kwam, zich onder haar blikken niet erg op zijn gemak voelde. „Dat kan ik niet zeggen", zei Mason tenslotte. „Het kan zijn en het kan ook niet zijn. Het is moeilijk te zeggen, om dat ik alleen zijn rug heb gezien. Maar ik zou wel denken dat het deze mijn heer was". „Maar u weet het niet zeker?" „N-neen", zei Mason, „n-neen, zéker weet ik het niet". „Hebt u deze heer vroeger wel eens in Curzon Street gezien?" Mason schudde het hoofd. „Ik zag nooit mensen die in Curzon Street kwamen, tenzij zij bleven lo geren". „Dank u", sprak de rechter. Klaarblijkelijk was hij teleurgesteld. „Een ogenblik", zei Poirot. „Er is nog een vraag die ik graag aan mademoi selle zou willen stellen, als u dit toe staat". „Natuurlijk, monsieur Poirot, natuur lijk". Poirot wendde zich tot het meisje. „Wat gebeurde er met de kaartjes van Londen naar Nice? Had u ze of uw meesteres?" „Mevrouw had haar eigen pullman biljet, mijnheer, het andere bewaarde ik". ,Wat is ermee gebeurd?" „Ik heb het aan de conducteur van de Franse trein gegeven, mijnheer. Hij zei dat dat de gewoonte was. Ik heb toch niet verkeerd gedaan, mijnheer". „Weineen, volstrekt niet". Mason bleef een paar minuten weife lend staan en toen beduidde de rechter haar dat ze kon gaan. Poirot krabbelde een paar woorden op een stukje papier en gaf het aan Carrège. De laatste las het en zijn gezicht klaarde op. „Wel, heren", vroeg de graaf uit de hoogte, „moet ik nog langer hier blij ven?" „Welnee", haastte Carrège zich met gróte beleefdheid te zeggen. „Alles is nu opgehelderd wat betreft uw eigen positie in deze zaak. Wij waren, met het oog op Uw brief aan madame, natuur lijk verplicht u te ondervragen". De graaf stond op, nam zijn mooie wandelstok uit de hoek en ging met een korte buiging de deur uit. „Ziezo" zei Carrège. „U had volko men gelijk, dat het beter is hem niet te laten merken dat hij verdacht wordt. Twee van mijn mannen zullen hem dag en nacht volgen en intussen zullen wij het alibi onderzoeken. Het lijkt mij nogal wankel". „Mogelijk", gaf Poiret in gedachten toe. „Ik heb monsieur Kettering verzocht vanmorgen hier te komen," ging de magistraat voort, „ofschoon ik werke lijk betwijfel of we hem veel te VTagen hebben. Maar er zijn een paar ver dachte omstandigheden Hij zweeg en wreef zijn neus. „U bedoelt?" vroeg Poirot. „Wel", zei de rechter, „die dame met wie hij gereisd moet hebben, mademoi selle Mirelle, woont niet in hetzelfde hotel als hij. Dat vind ik tamelijk vreemd". „Overdreven voorzichtigheid, die verdacht is, nietwaar?" zei Poirot. .Précisément". „Me dunkt", mompelde Poirot, „dat we monsieur Kettering toch wel een paar vragen konden stellen". De rechter gaf bevelen. Even later trad Derek Kettering binnen gentle man, zoals altijd. „Goedemorgen, monsieur", zei de rechter beleefd. „Goedemorgen", antwoordde Ketter ing. „U hebt me laten roepen. Is er nieuw licht in de zaak gekomen?" „Gaat u zitten, monsieur. Wij hebben tot op dit ogenblik geen nieuwe gege vens verkregen". „Dat is erg interessant", zei Derek droogjes. „Hebt u me hier laten komen om me dat te vertellen?" „We zouden u ook een paar vragen willen doen". „Vraagt u maar op". „Weet u zeker dat u in de trein uw vrouw niet hebt gezien of gesproken?" „Dat heb ik toch al gezegd. Ja". „Dan had u daarvoor zonder twijfel uw redenen". Derek keek hem achterdochtig aan. „Ik wist niet dat zij in de trein was", legde hij uit, met de nadruk op ieder woord, alsof hij sprak tot iemand van zeer gering be vattingsvermogen. „Dat beweert u", zei Carrège. „Madame Kettering heeft, naar wij vernomen hebben, geen testament na gelaten", wierp Poirot in het midden. Hij keek strak naar het plafond. „Ik geloof niet dat ze er ooit een ge maakt heeft", zei Kettering. „Waarom vraagt u dat?" „Het is een heel aardig fortuin dat u zodoende geërfd hebt, werkelijk een heel aardig fortuin". Hoewel zijn ogen nog naar de zolder gericht waren, zag hij toch zeer goed de donkere blos die over Derek Ketter- ings gezicht vloog. „Wat bedoelt u en wie bent u?" Poirot keek de jongeman recht in het gezicht. „Mijn naam is Hercule Poirot", zei hij rustig, „en ik ben waarschijnlijk de grootste detective ter wereld. Weet u zeker dat u uw vrouw in de trein niet hebt gezien of gesproken?" „Wat wilt u toch? Wilt u soms wilt u soms insinueren dat ik ik haar ge dood zou hebben?" Hij barstte in lachen uit. „Ik moet mijn goede humeur niet verliezen; het is al te krankzinnig. Maar als ik haar gedood had, had ik haar ju welen niet hoeven te stelen, vindt u wel?" „Dat is waar", mompelde Poirot, als uit het veld geslagen, „daar had ik niet aan gedacht". „Als er ooit een duidelijk geval is ge weest van moord en roof, dan is het toch wel dit", zei Derek Kettering. „Ar me Ruth, het is natuurlijk om die ver wenste robijnen te doen geweest. Er moet over gepraat zijn dat zij ze bij zich had. Er is om diezelfde stenen al eens eerder een moord begaan, geloof ik". Poirot ging plotseling rechtop zitten. Een zeer vreemd, groen licht gloeide in zijn ogen. Hij leek buitengewoon veel op een sluwe, weldoorvoede kat. „Nog één vraag, monsieur Kettering" zei hij. „Kunt u mij zeggen op welke dag u uw vrouw voor het laatst hebt gezien?" „Laat eens kijken", 2ei Kettering na denkend, „het moet geweest zijn, ja, meer dan drie weken geleden. Ik vrees dat ik de datum niet meer precies weet". ,Dat doet er niet toe", zei Poirot droog, „dat is alles wat ik wilde weten". „Nu", vroeg Derek ongeduldig, „nog meer?" „Neen, monsieur Kettering", zei Carrège beleefd. „Ik geloof niet dat we u nog meer zullen moeten lastig vallen. Ik wens u goedemorgen". „Goedemorgen", zei Kettering. Hij ging heen en sloeg de deur achter zich dicht. (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1966 | | pagina 4