Uitslagen keuring sehapenfokdag mwW'wimëm FII.MMEI WS SPORTPROGRAMMA SPORT EN SPEL in het afgelopen weekend ZATERDAG 10 SEPTEMBER Junioren Tex. Boys-HCSC 2, 4.15 uur Adspiranten Texel b-De Koog a, 4.15 uur Oosterend a-ZDH a, 4.15uur Cocksdorp a-Tex. Boys a, 4.15 uur Pupillen Oosterend a-Texel b, 2.15 uur Cocksdorp a-Tex. Boys a, 2.15 uur ZONDAG 11 SEPTEMBER: 4de klas A KNVB: Texel-Succes, 2.30 uur Afdeling Noordholland Oosterend-Cocksdorp, 2.30 uur Bergen-Tex. Boys, 2.30 uur Kaagvogels 2-De Koog, 2.30 uur Zeemacht 2-ZDH, 2.30 uur Hollandia T. 3-Texel 2, 2.30 uur De Koog 2-Zeemacht 3, 2.30 uur De Koog 2-Zeemacht 3, 2.30 uur Callantsoog 2-Oosterend 2, 2.00 uur Tex. Boys 2-Watervogels 5, 2.00 uur ZDH 2-Helder 6, 2.30 uur Oosterend 3-Texel 3, 12.00 uur Junioren Texel-WGW 2, 2.30 uur Cocksdorp-WGW 2, 2.30 uur Adspiranten Texel a-Watervogels a, 12.00 uur MEDEDELINGEN S.V. Texel Ook nu moet Texel 1 zich weer bij zonder inspannen om deze competitie tot een goed einde te brengen. Het ziet er naar uit, dat het een zware opgave is en daarom van meet af aan met de volle honderd procent. We beginnen al met een lastige tegenstander. Laat de punten thuis blijven. Texel 2 zal het in Tuitjenhorn niet gemakkelijk krijgen en ook Texel 3 kan op een warme ontvangst rekenen. We vrezen, dat de junioren ook nu niet aan de winst komen. Adsp. a geven we een kans op beide punten, terwijl De Koog wel te zwaar zal blijken te zijn voor onze b'tjes. Pupillencompetitic Niet ZDH maar Tex. Boys, en dat nog wel op eigen veld, liet verstek gaan zonder enige kennisgeving. D. Texelse Boys Het begin was zeer goed. Overwin ningen van het le, 2e en de adspiran ten. De junioren komen zaterdagmiddag voor het eerst in het strijdperk. Het zal wel niet meevallen in deze afdeling veel eer te behalen, maar met een drachtig samenwerken en een trouwe opkomst kan er toch wel een redelijk resultaat behaald worden Ook voor het eerste en tweede zijn er dit weekend zware opgaven Terreindienst: J. P. Witte en G. Witte. Vanavond zoveel mogelijk ter trai ning dus. W S.V. Oosterend We gaan deze week met alle elftallen het veld in. Laat je allemaal van de goede zijde zien en zet je voor honderd procent in. De trainer verwacht in ieder geval alle eerste elftal-spelers vrijdag avond op de training!! Denken de seniorleden er bovendien aan, dat de „voetbaltent" a.s. zaterdag morgen ontruimd moet worden om 9 uur. We rekenen op veel helpers Afberichten deze week bij tel. 364. W. Nagekomen uitslagen Tex. Boys-Oosterend 42 De Koog 1-Geel Zwart 3 62 Wieringerwaard 3-Tex. Boys 2 12 De Koog a-Oosterend a 52 Tex. Boys a-ZDH a 30 TEX. BOYS-OOSTEREND 4—2 In een van SVO-zijde slecht gespeel de wedstrijd heeft Tex. Boys een ge makkelijke 42 overwinning behaald Bij de rust was de stand al 41 in het voordeel van de Boys door blunderen en slecht wegwerken van de SVO-ver- dediging. Terwindt zorgde voor het SVO-doelpunt. Na rust, met de harde wind mee, was SVO wel steeds voor het Boys-doel te vinden, maar wist slechts eenmaal, weer door Terwindt, te scoren, zodat de Boys uiteindelijk met 42 aan het langste eind trok. DE KOOG 1-GEEL ZWART 3 6—2 De Koog heeft zijn eerste wedstrijd gewonnen. Direct na het begin een fel aanvallend en schietend Geel Zwart, dat er op gebrand was zoveel mogelijk het wind voordeel uit te buiten. De Koog weerde zich echter uitstekend en bij een uitval was het meteen raak. In de vijfde minuut pikte Theo Kooiman de bal op en schoot in: de eerste treffer in deze competitie voor De Koog. Geel Zwart liet het er niet bij zitten en in de 8ste minuut schoot rechtsbuiten P. Klaver hard en hoog in de hoek: 11. In de 13e minuut was het weer P. Klaver, die Geel Zwart op 21 bracht. De achter hoede van De Koog raakte uit balans en dat gaf Geel Zwart de kans om gevaar lijk aan te vallen, maar de Koger ach terhoede zette de buitenspel val open en Geel Zwart liep daar verschillende ma len in. Zo kon De Koog wat op dreef komen, terwijl het vuur doofde bij Geel Zwart. 6 minuten voor de rust wist Leo Schelfhout zich door de ver dediging van Geel Zwart te wringen en bracht de partijen weer op gelijke voet: 22 dus. Na de rust bracht Jan v. Ben- nekom De Koog op 32. Geel Zwart was toen „nergens" meer. In de 7e min. was het Theo Kooiman, die no. 4 in- knalde en in de elfde minuut liet Jan v. Bennekom no. 5 aantekenen. Binnen het kwartier maakte hij zijn derde doelpunt: 62. In de stand kwam geen verandering meer. In de stand kwam geen verandering meer. Ook de adspiranten van De Koog kwamen met winst uit het veld. De strijd tegen Oosterend werd een 52 zege. J. DAALDER EN C. JOUSTRA TOT WETHOUDER BENOEMD (Vervolg van pagina 1) dorp wilde daarmee aantonen, hoe men vergeefs naar argumenten zoekt. Ondeugd? De heer Daalder had in zijn 13-jarige carrière als raadslid meerdere wethou dersverkiezingen meegemaakt. „Steeds maakten daarbij de twee grootste par tijen de dienst uit en dat was ook juist. Maar door de jongste verschui vingen zijn andere mogelijkheden ont staan en het is toch niet erg als die mogelijkheden beproefd worden? Dat is toch geen ondeugd?" Spr. was mevrouw Koning dankbaar voor haar opmerking, dat de heer Daalder soms wèl tegen B. en W. ageerde. „Het is toch niet ver keerd dat de starheid nu doorbroken wordt, na een verkiezing waarin de be volking zich uitspreekt en er andere mogelijkheden ontstaan". Aan dat de mocratisch recht wilde de heer West- dorp natuurlijk niet tornen, maar de argumentatie miste hij en ook Daalder had in dit gemis niet voorzien. De burgemeester besloot deze discus sie en stelde voor om tot de eerste stemming over te gaan. Wat kon wor den verwacht, gebeurde: op de heer C. H. Roeper, de PvdA-candidaat, werden 7 stemmen uitgebracht; op de heer J. Daalder 8. De tweede stemming gaf een zelfde beeld: op de Texels Belang-can- didaat C. Joustra werden 8 stemmen uitgebracht en op de heer P. Smit (KVP) 7. Op verzoek van de voorzitter namen de heren Daalder en Joustra hun plaatsen in aan de B. en W.-tafel. Afscheid De stemminguitslag betekende auto matisch het afscheid van de heer C H. Roeper als wethouder. Tot de scheiden de wethouder sprak burgemeester De Koning een dankwoord, waarin hij het betreurde dat deze het college ver laat om de redenen, die de voorzitter tijdens de vorige vergadering reeds naar voren had gebracht. „De continuï teit in het bestuur door geleidelijke af lossing van de wacht, heeft de raad niet gewild. Ik hoop dat dit geen ern stige gevolgen heeft, maar ik zie de toekomst met een zekere vrees tege moet. De heer Roeper, de heer Hin en ik hebben lange tijd een naar mijn smaak goed college gevormd. In ieder geval was de samenwerking en sfeer goed ondanks de verschillen van stand punten, die zich zo nu en dan voorde den. Ik kan op dit moment niet anders dan persoonlijk zijn en U van harte danken voor de samenwerking met U en Uw collega Hin. Ik dank U zeer voor Uw wethouderschap". De overige punten van de agenda werden vlot afgewerkt. De nieuwe raad ging akkoord met de grondverkoop aan de heer A. Koopman te Oosterend en gaf ook haar fiat aan een begrotings wijziging. Mej. Luijsterburg vertelde in de rondvraag, dat het op het strand van De Koog nog steeds zeer druk is, maar dat desondanks de strandbewaking is opgeheven. Vooral in verband met de vakantiespreiding, die zich op het ogen blik voordoet, zou de bewaking langer actief moeten zijn. De voorzitter vertelde dat de strand bewaking reeds zeer duur is en niet uit de exploitatiewinst van het strand kan worden bekostigd. De voorzitter wilde de bewaking best tot oktober in stand houden, maar hij wilde dan wel weten, waar het daarvoor benodigde geld van daan moet komen. Hij wilde de situatie voor volgend jaar wel bekijken. Mej. Luijsterburg zou ook graag zien, dat de gemeente Texel de organisatie van EHBO-cursussen zou stimuleren, zodat meer Texelaars in staat worden, op de juiste wijze op te treden bij on gelukken. De voorzitter zag daarvoor geen mogelijkheden. Hij oordeelde, dat de bevolking in de gelegenheid is aan dergelijke cursussen deel te nemen en als de toeloop onvoldoende is, kan de gemeente daar moeilijk iets aan doen. Straat verzakt Mevrouw Koning-Bruin klaagde over de toename van zwaar autoverkeer in de De Ruyterstraat te Oudeschild. De straat is voor autoverkeer afgesloten, maar diverse chauffeurs beschikken over ontheffing, nog afgezien van de velen, die zonder ontheffing het verbod negeren. Het gevolg is dat de straat verzakt. De voorzitter beloofde te zul len nazien of het aantal verleende ont heffingen kan worden ingekrompen. Wethouder C. Joustra maakte van de rondvraag gebruik om de meerderheid van de raad te danken voor het ver trouwen, dat men in hem had gesteld. „Ik ben mij er zeer goed van bewust, dat de wethoudersfunctie voor mij enorme moeilijkheden en problemen zal meebrengen. Als nieuwgekozen raads lid zonder ervaring ben ik mjj daarvan goed bewust. Ik heb een enorme schroom moeten overwinnen om mij candidaat te stellen, maar ik heb ge meend, gezien de verkiezingsuitslag, dat ik mij hieraan niet kon en mocht ont trekken. Ik ben bereid mij ten volle in te zetten en hoop, dat er toch samen werking mogelijk zal zijn met de raad en binnen het college, in het belaag van onze gemeente". Ook wethouder Daalder bracht dank voor het vertrouwen, dat tot zijn ver kiezing had geleid, maar nam de functie onder voorbehoud aan, omdat hij Rijks ambtenaar is en goedkeuring behoeft WIERINGERWAARD 3-TEX. BOYS 2 Na enig terreinverkermen en aan bei de zijden gemiste kansen, wist Alfons Boom met een beheerste schuiver de Boys de leiding te geven: 01. Dit was ook de ruststand. Na de hervatting scoorde Kees v. Heerwaarden met een hard schot: 02. Nog even kwam de overwinning in gevaar, toen W'waard had tegengescoord, maar vooral doordat Hank Witte enige gevaarlijke schoten uit het doel ranselde, gingen de punten mee naar Texel. Uitslag 12. OFFICIEEL AFSCHEID VAN DE HEER A. ELLEN Zaterdagmiddag om half drie zal in hotel „De Graaf" te Den Burg afscheid worden genomen van de heer A. Ellen uit Oosterend, die deze week de 70- jarige leeftijd bereikte. De heer Ellen was voorzitter van de Coöp. Inkoop vereniging voor Visserijbenodigdheden en heeft zeer veel voor de Texelse vis serij tot stand gebracht. Hij maakte deel uit van diverse commissies en was ten nauwste betrokken bij de stichting van de ijsfabriek, de olieopslagplaats en verschillende andere zaken. TOEGELATEN TOT CONSERVATORIU M Maandag heeft de 18-jarige Rudie van der Wulp uit Den Burg te Amster dam toelatingsexamen gedaan voor de opleiding accordeon van het conserva torium aldaar. Rudie bleek een veelbe lovend talent te zijn; hij slaagde met opvallend hoge cijfers. Voor polyfoon, voordracht en techniek behaalde hij achten. Rudie v.d. Wulp kreeg zijn op leiding aan de muziekschool Texel. Aanvankelijk kreeg hij onderricht van de heer C. Rijf; de laatste tijd van de heer W. v.d. Tak, leraar accordeon. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 31 augustus tot 7 september 1966 Geboren: Geeske Nancy, dv. Korne- lius J. Mulder en Sjuttje Zwaan; Mar- gretha, dv. Comelis A. Eelman en Mar griet Biersteker; Wilhelmus Antonius, zv. A. van Rossum en A. van Dongen; Elisabeth Karin, dv. C. Roeper en E. M. H. van Leersum. OndertrouwdDirk W. Burger en Ieke B. Bergstra; Aris J. van Zeijlen en Ymkje Braam; Dirk J. Biesboer en Jo hanna M. Ofrein. Overleden: Jacoba M. Lumkeman, weduwe van Thomas Buisman. ZWEMBADMANIFESTATIE GAAT DOOR De propagandistische manifestatie waarvan de baten zijn bestemd voor het toekomstige Texelse zwembad gaat definitief door. Een groot aantal verenigingen en scholen heeft mede werking toegezegd en een aantrekke lijk programma ontworpen, dat zater dagmiddag 17 september op de speel weide te Den Burg zal worden uitge voerd. Tot de medewerkenden behoren o.m. de gymnastiekvereniging, de judoclub, de ponyclub, diverse Texelse lagere scholen, de dansgroep „Texe- lein", de muziekschool Henny Kok en de drumband van De Koog. De verenigingen maken om twee uur 's middags een optocht door Den Burg en beginnen om half drie op de speel weide met de voorstelling. Het actie comité, dat op deze wijze de aandacht op het Texelse zwembad wil vestigen, hoopt op veel bezoekers. De volwasse nen worden in de weck van 12 - l7 september in de gelegenheid gesteld toegangskaarten a ƒ1,50 te kopen. De kinderen hebben zaterdagmiddag voor ƒ0,50 toegang. Met de kaartverkoop zal een aantal deelnemende kinderen zich belasten. De hele opbrengst wordt in het zwembadfonds gestort en men hoopt dat men dit doel zo'n goed hart toedraagt, dat ook degenen, die niet in de gelegenheid zijn de manifes tatie bij te wonen, zich van een aantal kaarten voorzien. Gehoopt wordt voorts dat ook anderen zich gedreven zullen voelen, in de komende tijd acties te be ginnen ten bate van het noodzakelijke zwembad. In verband met het optreden van „Texelein" bij de manifestatie van de volgende week, worden de meisjes ver zocht vrijdagmiddag om half vijf (he den) in de Woelige Hoek bijeen te ko men voor een repetitie. Rubriek 1, oudere rammen: IA C. J. Commandeur, Den Burg; IB J. C. Roe per, Oosterend-D. Olie, Beemster; IC G. C. Kikkert, De Westen; ID J. C. Roe per, Oosterend, 2A Jac. Roeper, Den Burg; 2B P. Kooiman, De Waal; 2C C. J. Commandeur, Den Burg; 2D J. Bak ker Jzn., Den Hoorn; 3A P. Kooiman, De Waal; 3B Gebr. Koorn, Den Burg; 3C G. Eelman, Oosterend. Rubriek ILA, tweejarige rammen: IA en reserve-kampioen A. Goeman, Spang; IB M. J. Kikkert, Den Hoorn; IC A. Bakker, Spang; ID M. J. Kikkert, Den Hoorn; 2A P. Brans Azn., Oost; 2B W. J. Bakker, Den Hoorn; 2C M. C. Bakker, Den Hoorn, en C. J. Hin, Oude schild; 2D M. C. Bakker, Den Hoorn; 3A Gebr. Koorn, Den Burg; 3B J. Bak ker Jzn., Den Hoorn. Rubriek U B. tweejarige rammen: IA K. Mantje, Oudeschild; IB C. P. Kuip, Waalenburg; IC C. Veeger, De Westen; ID Gebr. Trap, Oosterend; IE Gebr. Witte, „Burst", Eierland, 2A K. Mantje, Oudeschild; 2B M. Witte, Den Burg; 2C A. J. Lap, Den Hoorn; 3A P. Verberne, Spang. Rubriek UIA, éénjarige rammen: IA G. C. Kikkert, De Westen; IB C. J. Commandeur, Den Burg; IC C. J. Com mandeur, Den Burg; ID C. J. Hin, Ou deschild; 2A C. G. Kikkert, De Westen; 2B Jn. C. Hm, Spang, 3A G. C. Kikkert, De Westen; 3B A. Brans Dzn., Ooster end; 3C A. Goeman, Spang. Eervolle vermeldingen voor: J. Beumkes, Oude schild; P. Brans, Oost; Erven P. C. Hin, Den Burg (2x). Rubriek III B, éénjarige rammen: IA en kampioen, en beste 1-jarige ge fokt op Texel: P. Verberne, Spang; 1B Jb. Zuidewind, Oudeschild; IC P. Verberne, Spang; ID P. Verberne, Spang; 2A N. L. Vermeulen, Zd. Haffel; 2B P. Verberne, Spang; 2C N. L. Ver meulen, Zd. Haffel; 3A Jb. Zuidewind, Oudeschild; 3B K. Zuidewind, Oude schild. Eervolle vermelding: P. Kooi man, De Waal; C. Verberne, Spang. Rubriek IV A, tweetallen ramlanmie- ren van één vader: IA P. Brans Azn, Oost; IB P. Brans Azn, Oost; 2A A. Brans Dzn, Oosterend; 2B P. Zijm, Den Hoorn, 3A C. J. Swaerts, Oudeschild; 3B G. C. Kikkert, De Westen. Eervolle vermelding: M. C. Bakker, Den Hoorn; C. J. Commandeur, Den Burg. Rubriek IV B, drietallen ramlammc- ren van één vader: IA. C. J. Hin, Oude schild; IB C. J. Commandeur, Den Burg; 2A M. C. Veeger, Den Hoorn; 2B K. Zuidewmd, Oudeschild; 3A C. J. Commandeur, Den Burg; 3B K. Mantje, Oudeschild. van de Kroon. Hjj had inmiddels vast gesteld, dat deze goedkeuring in 99 van de 100 gevallen wordt gegeven. Hij hoopte dat hij in de komende period© ook het vertrouwen zou verwerven bij de raadsleden, die hem niet hadden ge kozen. Hij besefte, dat het toekomstige beleid wellicht niet hun instemming zal hebben. „Voorzitter, ik wens u sterkte met deze twee nieuwbakken wethou ders. Het is voor U geen gemakkelijke taak, maar voor ons ook niet. Ik vraag daarom Uw geduld maar wil U wel ver zekeren, dat ik persoonlijk mijn best zal doen. Ik ben er mij mét de heer Joustra van bewust, dat een zware taak op onze schouders is gelegd en ik weet ook dat de toekomst moeilijk is; donkere wol ken pakken zich samen. Ik zou willen besluiten met de bede, dat God mij de kracht en de wijsheid mag geven om datgene te doen, wat ik op deze plaats zou kunnen doen in het waarachtig be lang van ons geliefde eiland Texel en haar bevolking". De heer Westdorp liet de nieuwe wethouders weten: ,Wij zijn raadsleden voor Texel en bij ons staat het belang van Texel bovenaan. Maar wij zien het belang van Texel wellicht anders dan het nieuwe gemeentebestuur en zullen trachten een beleid te doen voeren, dat naar ons idee het beste is". Rubriek V A, schapen met 2 ramlam- meren (geb. voor 29 maart 1966): beste stel, IA C. C. Kikkert, De Westen; JB G. C. Kikkert, De Westen; IC C. J. Commandeur, Den Burg; 2A J. Zuide wind, Oudeschild; 2B C. J. Comman deur, Den Burg; 2C J. C. Roeper, Oos terend; 3A A. Bakker, De Waal; 3B M. J. Kikkert, Den Hoorn. Rubriek V B, schapen met 2 ramlam- meren (geb. na 28 maart 1966): IA G. Eelman, Oosterend; IB P. C. Hin Dzn., Spang; 2A G. C. Kikkert, De Westen; 2B M. C. Bakker, Den Hoorn; 3A C. J. Commandeur, Den Burg; 3B J. C. Roe per, Oosterend; 3C P. Verberne, Spang; 3D R. Eelman Azn, Oosterend. Rubriek VIA schapen met 1 ooi- en 1 ramlam (geb. voor 27 maart 1966): beste stel, IA C. J. Commandeur, Den Burg; IB G. Eelman, Oosterend; 2A R. Eelman Azn., Oosterend; 2B M. J. Kikkert, Den Hoorn; 2C C. J. Comman deur, Den Burg; 2D G. Eelman, Ooster end; 3A G. Eelman, Oosterend; 3B R. Eelman Azn Oosterend; 3C C. Verber ne, Spang. Rubriek VI B, schapen met 1 ooi- en 1 ramlam (geb. na 26 maart doch voor 2 april 1966): IA C. J Commandeur, Den Burg; IB C. J. Commandeur, Den Burg; 2A P. Verberne, Spang; 2B C. Verberne, Spang; 2C K. Mantje, Oude schild; 3A M. C. Veeger, Den Hoorn; 3B A. Bakker, De Waal; 3C G. Eelman, Oosterend; 3D M. J. Kikkert, Den Hoorn. Rubriek VI C, schapen met 1 ooi- en 1 ramlam (geb. na 1 april 1966): IA R. Eelman Azn., Oosterend; IB C. J Commandeur, Den Burg; IC C. J. Hin, Oudeschild; 2A J. C. Roeper, Ooster end; 2B P. Verberne, Spang; 3A R. Eel man Azn., Oosterend; 3B P. C. Hin Dzn, Spang; 3C P. C. Hin Dzn., Spang; 3D P Verberne, Spang. Rubriek VII, schaap met 2 ooilamme ren: IA J. C. Roeper, Oosterend; IB J. C. Roeper, Oosterend; IC C. J. Hin, Oudeschild; 2A M. C. Bakker, Den Hoorn; 2B R. Eelman Azn, Oosterend; 3A G. C. Kikkert, De Westen. Rubriek VIU A, Schapen met 1 ram lam (2- of 3-ling): IA C. J. Hin, Oude schild; 2A K. Mantje, Oudeschild; 2B C. de Wit, De Koog; 3A J. C. Roeper, Oosterend; 3B P. C. Hin Dzn., Spang. Eervolle vermelding: C. J. Comman deur, Den Burg; Jb. Zuidewind, Oude schild. Rubriek VIII B, schapen met 1 ram lam (eenlingen): IA C. J. Hin, Oude schild; IB C. J. Commandeur, Den Burg; IC C. J. Hin, Oudeschild; ID P. Verberne, Spang; 2A C. J. Hin, Oude schild; 2B C. J. Commandeur, Den Burg; 3A C. M. Veeger, De Westen; 3B Th. Smit, Oudeschild. Rubriek IX, viertallen oudere ooien: IA en kampioen C. J. Hin, Oudeschild; IB J. C. Roeper, Oosterend; IC C. J Commandeur, Den Burg; ID J. C. Roe per, Oosterend; IE P. Verberne, Spang; 2A C. J. Commandeur, Den Burg, 2B C. J. Commandeur, Den Burg. Rubriek X A, viertallen 1-jarige ooien van één vader; IA C. J. Commandeur, Den Burg; IB C. J. Commandeur, Den Burg; 2A C. J. Commandeur, Den Burg; 2B R. Eelman Azn., Oosterend; 3A G. Eelman, Oosterend; 3B G. Eel man Jbzn., Oosterend Eervolle ver melding: M. C Bakker, Den Hoorn. Rubriek X B, viertallen 1-jarige ooien van één vader: IA en reserve-kampioen P. Verberne, Spang; IB K. Mantje, Oudeschild; IC J. C. Roeper, Oosterend; ID P. Verberne, Spang; IE J. C. Roeper, Oosterend; 3A C. Verberne, Spang, 3B Jac. Roeper, Den Burg. Rubriek XI, viertallen ooilammeren van één vader: IA C. J. Hin, Oude schild; IB P. Verberne, Spang; IC K Mantje, Oudeschild; ID R. Eelman Azn., Oosterend; 2A C. J. Commandeur, Den Burg; 2B J. C. Roeper, Oosterend; 2C C. Verberne, Spang; 3A C. J. Comman deur, Den Burg; 3B G. C. Kikkert, De Westen; 3C M. J. Kikkert, Den Hoorn; 3D M. J. Kikkert, Den Hoorn; 3E C. Verberne, Spang. Eervolle vermelding: A. Bakker, De Waal; Jac. Roeper, Den Burg; P. Verberne, Spang. U«.r. - d. r.d.ktl. HULPACTIE VOOR FLORES Een broer van de pastoor van Oude schild is als missionaris werkzaam op het eiland Flores in Indonesië. Hij is nu voor enige maanden met verlof en heeft in Oudeschild over zijn werk ge preekt. Verschillende mensen hebben zich afgevraagd of zij niet iets zouden kunnen doen, zo zeer waren zij getrof fen door de eenvoudige beschrijving van de primitieve omstandigheden, waarin de mensen daar leven. Hieronder een schrijven van de mis sionaris over wat men zonder veel moeite en kosten zou kunnen doen. „Van de armoede op Flores (Indone sië) kunt U zich een voorstelling maken, als U terugdenkt aan de eerste jaren na de oorlog: gebrek aan alles. Het zal U dus niet verwonderen, wanneer een missionaris uit zo'n gebied tijdens zijn verlof inzameling doet van kleding en textiel, nieuwe of gebruikte goederen, mits in goede staat. We kunnen letterlijk alles gebruiken. Een paar dingen wil ik met name noe men. Dit zijn hoofdzakelijk LICHTE stoffen, katoen en wol, geschikt voor de tropen: kinderkleding, jurken, japon nen, rokken, bloesjes, overhemden, colbertcostuums, broeken, jackets, pull overs, truitjes enz. Gebruikte artikelen in goede staat, nieuwe stoffen, die uit de mode zijn, coupons, tweede hands goederen met weeffouten.. Ook bijzon dere dingen, waarvan U afstand wilt doen: Bruidsjaponnen' De bruidjes daar komen ook graag goed voor de dag. Mevrouw R. Bakker-Maas (De Ruy terstraat 99) is gaarne bereid de goede ren in ontvangst te nemen, te sorteren en voor verdere doorzending te zorgen. Bij voorbaat hartelijk dank voor Uw medewerking: A. v.d. Burg, Larantuka, .Flores, Indonesia Tijdelijk in Nederland' Weer eens een operettefilm in het City-theater Grafin Mariza, die men vrijdag- en woensdagavond kan zien. Het verhaal Gravin Mariza bezit in Hongarije een groot landgoed. Zij komt er echter nooit maar maakt van de op brengsten plezier in Wenen. Totdat een nieuwe rentmeester wordt benoemd die de geldzendingen stopt omdat het land goed is uitgebuit. Mariza gaat onmid dellijk naar Hongarije om de rentmees ter een gevoelige les te geven, maar de man maakt niet eens z'n opwachting. Om hem toch te ontmoeten verkleed de gravin zich als boerenmeisje en dat heeft het gewenste resultaat. Mariza echter is evenwel direct op de jonge rentmeester verliefd en dat leidt tot ve le complicaties. Misverstanden ontstaan niet alleen door het incognito van Mari za maar ook omdat zij in de kranten een bericht heeft laten opnemen dat zij met een zekere Zupan verloofd is. Dit om aan haar vele aanbidders te ontsnappen Zupan bestaat echter werkelijk zodat heel wat misverstanden uit de weg ge ruimd moeten worden voordat de gra vin en de rentmeester elkaar in de ar men kunnen sluiten. (Alle leeftijden). Zaterdag-, zondag-, maandag- en dinsdagavond kan men twee topsterren van het witte doek, Brigitte Bardot en Jeanne Moreau, de hoofdrollen zien spelen in „Viva Maria". Maria is de dochter van een man die in Ierland ver zet pleegt tegen het Engelse gezag. De man komt jammerlijk aan z'n eind als Maria een brug opblaast terwijl vader nog niet in veiligheid heeft gesteld. Het meisje vlucht en komt in een varieté- gezelschap terecht, waar zij met een an dere vrouw allerlei avonturen gaat be leven. Zelfs spelen zij een belangrijke rol bij het stichten van een revolutie in een Midden-Amerikaanse staat. (In kleuren - toegang boven 14 jaar). EVANGELISATIESAMENKOMST Tijdens de Evangelisatiesamenkomst, die maandagavond 12 september in het dorpshuis van Den Burg wordt gehou den, zal het zendelingenechtpaar John Greenfield-Dedecker vertellen over het werk onder de Indianen. De bijeen komst is vrij toegankelijk voor ieder. ZONDAGSDIENST DOKTOREN van zaterdagmorgen 8 uur tot maandagmorgen 8 uur Dokter VAN LOON, tel. (02220) 2016. (voor praktijken doktoren Coutinho, Elias en Van Loon) Dokter BARNARD, tel. (02223) 234 (voor praktijken doktoren Barnard en Siebinga) DIERENARTSEN ingaande zaterdagmorgen 12 uur: J. BEEKMAN, tel. (02220) 2936. GROENE KRUIS (v/h Witte Kruis) ingaande vrijdag 24 uur tot en met maandag 13 uur Zr. FORTGENS, Oosterend, tel. (02223) 250 of 367. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 11 september 1966 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Froentjes Extra collecte medische zending De Cocksdorp 10 uur ds. Soesan Den Hoorn 10 uur ds. Oskamp Extra collecte medische zending De Koog 10 uur Eerw. heer E. Mik, Lochem Dc Waal 19.30 uur Eerw. heer E. Mik Oosterend 9.30 uur ds. Beerthuis Oudeschild 11 uur ds. Beerthuis GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 19.30 uur ds. Uidam Oosterend 10 uur ds. F. L. v.d. Bom vlootpred. Den Helder 3 uur ds. F. L. v.d. Bom GEREFORMEERDE GEMEENTE in de Hervormde kerk Oosterend 11.30 en 16.00 uur Leesdienst

Texelsche Courant | 1966 | | pagina 2