Gemeentebestuur acht verhoging TEM-tarieven onvermijdelijk Exploitatietekort in 1965 f220.828,18 PLANTIAC VIEUX VASTRECHT MET 10 pet. OMHOOG; OOK KILOWATT-UREN DUURDER Ook het PWN verhoogt tarieven De kenner drinkt Friese Vieux... FILMNIEUWS SPORTPROGRAMMA POSTSPAARBANK RENTE TOT SPORT EN SPEL in het afgelopen weekend De N.V. Texelse Electriciteitsmaatschappij ziet zich gedwongen haar tarieven te verhogen. Dit als gevolg van het feit, dat de exploitatie in de laatste jaren telkens een groter nadelig saldo opleverde. Het exploitatietekort over 1964 bedroeg ƒ175.901,15 en het tekort over 1965 is nog groter: ƒ220.828,18. De on gunstige exploitatie is voor een groot deel toe te schrijven aan de jaarlijkse fors stijgende personeelskosten als gevolg van de herhaaldelijke loonronden. Verder hebben gedurende de laatste jaren noodzakelijk gebleken omvangrijke uitbreidingen van het bedrijf een grote toename van de jaarlijkse kapitaals- lasten veroorzaakt. De toename van de energieverkoop heeft deze lasten niet kunnen opvangen. In 1963 werd 8 miljoen kWh verkocht voor ƒ1.078.609,in 1964 8,8 miljoen kWh voor ƒ1.158.761,en in 1965 9,9 miljoen kWh voor ƒ1.269.130,De toegenomen verkoop in twee jaar bedroeg ƒ190.521,De bij zondere baten liepen met ƒ73.002,achteruit in twee jaar. De TEM deed aan zienlijke investeringen. In de afgelopen drie jaar is de sector produktie (moto ren e.d.) voor bijna 2 miljoen, in de sector distributie ƒ1.476.507,in de sector straatverlichting ƒ113.655,Daarbij dient te worden opgemerkt, dat de aangehouden voorraden (olie, onderdelen etc.) ƒ600.000,groter zijn dan in 1962. Volgens B. en W. in hun schrijven aan de raad, viel hieraan niet te ont komen door de steeds langer wordende levertijden van elektrotechnische mate rieel en door het veelal bij afname van hogere kwantums kunnen verkrijgen van belangrijke kortingen en het kun nen bedingen van lagere prijzen, zoals b.v. bij de brandstoffeninkoop. De ren ten en afschrijvingen over 1963 bedroe gen ƒ477.473—, over 1964 ƒ607.378,—; over 1965 ƒ653.126,Een toename in twee jaar derhalve van 175.653, Ook de personeelskosten stegen enorm van 248.365 in 1963 naar 329.525,— in 1964 tot ƒ403.524,in 1965. Een stij ging derhalve van ƒ155.159,in twee jaar. Een vergelijking van de jaren 1963 en 1965 leert, dat in die periode de stijging van de energieverkoop aanzienlijk bij de lastenverzwaring is achtergebleven, zodat de exploitatie met de bestaande tarieven op langere termijn niet dan met grote verliezen kan worden voort gezet. Er zal dus een tariefsverhoging moeten worden ingevoerd. Niet al te bezwaarlijk Het huidige kWh tarief is smds 1957 niet verhoogd. Door de invoering van het nachtstroomtarief en een verlaging van het vastrecht voor kleine percelen, werd de stroomprijs zelfs met gemid deld 2°/o verlaagd. De sinds de tweede wereldoorlog aanhoudende geldont waarding heeft in feite ook steeds ta rief sverlagend gewerkt, zo menen B. en W., die er in dit verband op wijzen dat de geldontwaarding vooral spreekt als men zich realiseert dat de inkomens van alle werknemers-categorieën sinds 1959/1960 met ongeveer 75% zijn geste gen en de kosten van levensonderhoud met ongeveer 30%. Het algemeen prij- zenniveau ging voor minder dan de helft mee met de loonstijgingen, waar uit dus een duidelijke verbetering van de netto-inkomens blijkt. B. en W.: „De exploitatie leverde tot en met 1963 als regel een batig saldo op. Door de grote investeringen van de laatste jaren is hierin evenwel een kentering gekomen. Gezien een en ander moet naar onze mening een tariefsverhoging in principe niet al te bezwaarlijk worden geacht". Als gevolg van omstandigheden, die vergelijkbaar zijn met die waarin de N.V. TEM verkeert, is ook het Provin ciaal Waterleidingbedrijf van Noord- holland gedwongen haar tarieven te verhogen. Het is een verhoging van ge middeld 15%, ingaande 1 januari 1967. Evenals bij de T.E.M. spelen bij het P.W.N. de sterk stijgende kapitaals- lasten en loonkosten een belangrijke rol en ook het toegenomen verbruik. Dat het waterverbruik sterk toeneemt, blijkt uit het feit, dat in 1958 door 163.700 aangeslotenen in Noordholland 29.351.000 m3 werd gebruikt en in 1965 door 202.600 aangeslotenen 42.335.000 m3. In zeven jaar is het verbruik dus met 45% toegenomen, terwijl het aan tal abonnees slechts met 24% steeg. Wat de kapitaalslasten betreft: het PWN heeft grote investeringen moeten doen en staat voor nog veel grotere. Aan de goedkopere duinwaterbron heeft men in Noordholland niet meer voldoende. Reeds in 1957 moest worden overgegaan tot het aanvoeren van wa ter uit de Lek, waarvoor kostbare aan- voerinstallaties nodig waren en nu is een groot pompstation te Andijk in aanbouw, bestemd om water uit het IJsselmeer in het net te brengen. Alleen reeds in de laatstgenoemde uitbreiding zal een bedrag van 50 miljoen gulden zijn geïnvesteerd. Het nieuwe tarief voor huishoudelijk gebruik (incl. closet en douche of bad): Klasse I woningopppervlakte 50 m2 ƒ13,20 per kwartaal (toegestaan jaar verbruik 84 m3. Klasse II, 50 t/m 60 m2 ƒ15,(toegestaan jaarverbruik 96 m3). Klasse III, 60-80 m2. ƒ17,10 (toegestaan jaarverbruik 108 m3). Klasse IV 80 - 100 m2 ƒ18,90 (toegestaan jaarverbruik 120 m3) Klasse V, boven 100 m2 20,70 (toegestaan jaarverbruik 132 m3). Als volgens de watermeter meer is afgeno men dan is toegestaan, kost elke ku bieke meter méér 53 cent). Tot nu toe werd bij de vastrecht vaststellingen steeds uitgegaan van het aantal vertrekken van ieder aangeslo ten perceel. De situatie is in het verle den ontstaan, omdat men destijds bij de opzet van het bedrijf nagenoeg alleen met houshoudelijke verlichting te ma ken had. Sindsdien zijn er vele wijzi gingen gekomen. Andere woningtypen met minder vertrekken worden ge bouwd. Meer en meer worden elektri sche apparaten met hoge aansluitwaar- den gemeengoed zoals was-, droog-, af was automaten, enz. (Onder aansluit- waarde moeten wij hier verstaan de mate waarin een afnemer maximaal een beroep kan doen op de capaciteit van de elektrische centrale en de netten. Dit wordt uiteraard bepaald door de wijze waarop een aansluiting is afgezekerd). Genoemde oorzaken hebben mede ge leid tot toenemende piekbelastingen, waardoor o.a. netverzwaringen en cen trale-uitbreidingen hebben moeten plaatsvinden. De vastrecht-vaststelling naar het aantal vertrekken heeft hierdoor steeds meer aan betekenis ingeboet. Als voor beeld kan hier worden aangehaald het feit dat voor een aantal oudere wonin gen op Texel een vastrecht van ƒ101, per jaar geldt, terwijl voor bepaalde nieuw gebouwde bungalows met garage en centrale verwarming slechts een vastrecht van 39,kan worden bere kend. In beide gevallen hebben de pan den aansluitwaarden tot 25 ampère, maar bedoelde bungalows veroorzaken zeer zeker een hogere belasting. Abonnementsgeld Overleg met de directie en de Raad van Commissarissen der N.V. heeft er toe geleid voor te stellen van de hier voor omschreven wijze van vastrecht bepaling gedeeltelijk af te stappen en over te gaan tot het vaststellen van net vastrecht beter is te spreken van abonnementsgeld aan de hand van de reeds eerder genoemde aansluitwaarde. Dit is een wijze van berekening, die door de Vereniging van Exploitanten van Elektriciteitsbedrijven in Neder land landelijk wordt aanbevolen. Het is de bedoeling, dat deze vast stelling van abonnementsgelden zal worden gehanteerd voor alle nïet-speci- fiek huishoudelijke aansluitingen. Prak tischer zou het zijn om alle abonne mentsgelden naar min of meer unifor me aansluitwaarden te berekenen. Dit zou evenwel voor de woningen met weinig vertrekken en met zuiver huis houdelijke aansluitingen op dit moment een te drastische verhoging betekenen. Voor woningen met veel vertrekken zou Een forse, ronde, vertrouwde vieux: Plantiac Vieux. Natuurlijk ook als tik! WUIf'. VHM IACH1 EN QIUGEX PLANTINGA - BOLSWARD anno 1870 dit echter een voordeel opleveren. Wel kan nu reeds worden gesteld, dat de N.V. bij eventuele toekomstige ta riefsherzieningen zal streven naar een meer konsekwente toepassing van een abonnementen-systeem,dat de aansluit waarde tot grondslag heeft. Voorgesteld wordt de abonnements gelden van de huishoudelijke aanslui tingen thans op een enkele uitzondering na, te verhogen met 10% met een af ronding naar boven op een veelvoud van 6. Het laagste abonnementsgeld wordt ƒ30,per jaar en geldt voor aanslui tingen tot en met 3 vertrekken. Aan een afzonderlijk bedrag voor aansluitingen met 2 vertrekken bestaat geen behoefte meer, omdat dergelijke aansluitingen nauwelijks meer voorkomen. Verder wordt ter zake een bodem gelegd door voor alle nieuwe aanslui tingen behoudens die van bejaarden woningen het abonnementsgeld te bere kenen naar minimaal 6 vertrekken. Zulks in verband met het gewijzigde karakter in de woningbouw (o.a. bunga lows). Voor aansluitingen van nieuwe be jaardenwoningen, mits als zodanig in gebruik, wordt de bodem lager gelegd door het abonnementsgeld voor deze panden naar minimaal 4 vertrekken te berekenen. Dit in verband met het ka rakter van en het zeer geringe aantal vertrekken in deze woningen. Keuzetarief Voor alle gebouwen, die als zomer-, kamp- en tenthuisjes kunnen worden aangemerkt, wordt voorgesteld een abonnementsgeld naar keuze van ƒ90, dan wel 66,per jaar, met een varië rende kWh-pnjs, afhankelijk van het totaal jaarverbruik. Een dergelijk keu zetarief zal ook gaan gelden voor huis houdelijke tevens bedrijfsaansluitingen met een aansluitwaarde tot 25 ampère, het z.g. H-B tarief. Deze aansluitingen gaan in abonnementsgeld gemiddeld eveneens zo'n 10% omhoog. Hier is wel enige variatie, afhankelijk van het ge vraagde vermogen. B. en W. wijzen er voorts op dat er rekening mee moet worden gehouden, dat vele belangheb benden als gevolg van de verhoging, hun aansluiting op een lagere aansluit waarde zullen laten afzekeren. (Een tip die menigeen ter harte zal nemen!) Het loont nu inderdaad de moeite om eens na te gaan hoe groot het verbruik aan elektriciteit in een woning maximaal kancijn en de capaciteit aan de aanslui ting daarmee in overeenstemming te laten brengen Red). Verwacht wordt dat door de bovenomschreven wijzigin gen de TEM ƒ60.000,méér per jaar uit het vastrecht zal ontvangen. Ook kW-uren Ook de kWh-uren worden duurder. Per 1 januari zullen de volgende tarie ven gelden (bij een aansluitwaarde van 25 ampère): 10,5 cent per kWh voor dagstroom huishoudelijk gebruik (ta rief HH); 10,5 cent voor zomer-, kamp en tenthuisjes in combinatie met een abonnementsgeld van ƒ90,bij een jaarafname van minstens 1200 kWh dagstroom; 12,5 cent per kWh voor zo mer-, kamp- en tenthuisjes in combina tie met een abonnementsgeld van ƒ66, bij een jaarafname van minder dan 1200 kWh dagstroom; 10.5 cent per kWh in combinatie met een abonne mentsgeld van ƒ150,bij een jaaraf name van minstens 1800 kWh dag stroom voor huishoudelijk en bedrijfs- gebruik (HB tarief) en 12,5 per kWh in combinatie met een abonnementsgeld van ƒ114,bij een jaarafname van minstens 1800 kWh dagstroom voor huishoudelijk en bedrijfsgebruik. Bij een aansluiting van meer dan 25 ampère: 10,5 cent per kWh in combina tie met een abonnementsgeld dat hoger is dan de hierboven genoemde bedragen en dat nog verder stijgt naarmate de aansluitwaarde hoger wordt. (HB- tarief). Laag tarief ƒ0,07 per kWh voor afnemers in per manent bewoonde woningen, die tevens stroom gebruiken volgens het H H en H B-tarief met een boiler van minimaal 30 liter, voor stroom, afgenomen tussen 11.30 en 13.30 (derhalve een uitbreiding met 2 uren overdag!) en tussen 23.00 en 7.00 uur, mits een minimum stroomaf- name wordt gegarandeerd, die hoger ligt naar mate de aansluitwaarde stijgt (nachtstroomtarief). ƒ0,20 per kWh voor kleinkrachtver- bruik voorheen C-tarief, thans K K- tarief) in combinatie met een abonne mentsgeld afhankelijk van de soort aan sluiting en de aansluitwaarde. Het D-tarief (gesperd kleinkracht- tarief) vervalt. De betreffende afnemers worden overgeschakeld op het K K- tarief. Het gaat hier slechts om 2 aan sluitingen. In de nieuwe tarifiëring is het D-tarief derhalve niet meer opge nomen. ƒ0,20 per kWh voor stroomlevering voor algemene openbare doeleinden (A O-tarief) met dezelfde combinaties (b.v. P.W.N. en P.T.T.). Terwijl bij dit tarief tevens nog een brandstof-clausule van toepassing kan zijn. Verwacht wordt, dat door middel van de gewijzigde kWh-prijzen een hogere stroomopbrengst van ongeveer ƒ160.000,inclusief diversen (o.a. straatverlichting en contracten), kan worden verkregen. Dit vermeerderd met het bedrag der hogere abonnementsgelden ad ongeveer ƒ60.000.geeft een inkomstenverho ging te zien van in totaal ƒ220.000, „THE ROCKETS" ZONDAGAVOND WEER BIJEEN EIERLAND De leden van „The Rockets" komen zondagavond a.s. voor het eerst in het nieuwe seizoen bijeen. Zoals gewoonlijk zal men zich verma ken in het Vliegveldhotel, waar Peter Kok en enkele andere muzikanten er de stemming zullen inbrengen. Bij „The Rockets" zijn ongeveer 60 jongeren (van 16 tot 30 jaar en ongehuwd) aan gesloten, de niet alleen uit Eierland af komstig zijn. De vereniging werd vijf jaar geleden opgericht om te voorzien in het gebrek aan een dergelijke ver- maaks- en ontmoetingsmogelijkheid voor jongeren. BOEK VERDWENEN DEN HOORN In de bibliotheek in „Ons Huis" te Den Hoorn is het boek ,,In der Mühle des Teufels" (147) niet terugbezorgd. Vermoed wordt dat het bij een van de pensionhouders ligt. Gaarne bericht aan ds. P. Oskamp. BIBLIOTHEEK DE COCKSDORP Vanaf 8 oktober a.s. is de bibliotheek te De Cocksdoro weer iedere zaterdag middag geopend. Van half vier tot vier uur kan men in de kerkekamer der N.H. kerk terecht. Een leeskaart kost ƒ1,het leesgeld berdaagt 10 cent per boek per week. RU KAEBISCH SPRAK VOOR PLATTELANDVROUWEN Vrijdagavond kwamen de Platte landsvrouwen (afdeling Texel) voor het eerst in het nieuwe seizoen bijeen in de landbouwschool. De opkomst was goed, vooral gezien het feit dat september de vakantiemaand voor veel Texelaars is: er waren 70 dames. De avond werd verzorgd door de heer Ru Kaebisch uit Nieuwe Niedorp met voordracht en creatief spel. De heer Kaebisch brengt hetzelfde onderricht ook aan de Volks hogeschool en andere scholen. Het is een tamelijk nieuw vak, want het be staat nog slechts tien jaar. Vrijdag werd voorgedragen uit werk van Bo- mans, Carmiggelt, Annie Schmidt en Piet Paaltjens. Met een verhaal van mevr. Hille-Gaethe, dat met veel ge voel werd voorgedragen, besloot Ru Kaebisch het gedeelte voor de pauze. Daarna werd het publiek in de zaal aan het werk gezet. Er werd pantomime ge speeld en er werd een toneelstukje in elkaar gezet. De avond had een ont spannend karakter en was een goede start van het seizoen. INGEKOMEN PERSONEN Friedrich W Taag, van Velsen, de Noostraat 37, naar Den Burg, Haffel- derweg 10; Engel Vonk, van Baren- drecht, 3e Barendr.weg 417 naar E 20a, De Cocksdorp; Cornelis M. Minnes, van Den Helder, Hoofdgracht 14, naar De Koog, Brink 12; Hendricus P. Vonk met echtgenote, van Beemster, Raadhuis straat 29 naar K 7; Arie Zijm, van Den Helder, Hoofdgracht 14 naar Den Hoorn, Klif 30; Elisabeth M. A. Jaspers, van Zijpe, Petten, Korfwaterweg 7 naar E 76a; Umkje Tel ev. Van der Vis, van Marum, Haarsterweg 44 naar Ooster end, Peperstraat 49. Slechts één film deze week in het City-theater, maar dan een bijzondere: Walt Disney's ,»Mary Poppins". Het is een muzikale bestseller met een merk waardige inhoud en merkwaardige lied jes. Wat bijvoorbeeld te denken van een uitdrukking als „supercalifragilisticex- pialidocious"? Het gaat om het gezin Banks, dat op zoek is naar een kinder meisje Vader schrijft een advertentie, maar hetzelfde doen de kinderen. Deze vragen om „een lief, vrolijk en erg mooi" meisje, maar vader heeft een veel zakelijker annonce opgesteld, ver scheurt de kinderadvertentie en gooit de snippers in de haardMaar de vol gende dag komt op de wind een meisje aanzweven, dat precies de wens van de kinderen is: Mary Poppins. Mary haalt uit haar tas de meest onwaarschijnlijke voorwenpen tevoorschijn. Ze komt in dienst bij de familie Banks en zorgt voor vele verrassingen en droomavon- turen. „Mary Poppins" is een film vol vreemde, maar heerlijke dingen. Wie eens een avondje in een droomwereld wil doorbrengen, moet niet verzuimen deze musical te zien. Gelegenheid daar voor is er genoeg, want de film draait zaterdag, zondag-, maandag-, dinsdag en woensdagavond en zondagmiddag. (In kleuren alle leeftijden). ZATERDAG 1 OKTOBER 1966: Junioren: Zeemacht-Texel, 3.00 uur Adspiranten De Koog a-Tex. Boys a, 4.15 uur Oosterend a-Texel b, 4.15 uur Cocksdorp a-ZDH a, 4.15 uur Pupillen Oosterend a-Texel a, 3.00 uur Texel b-Oosterend b, 3.00 uur Cocksdorp a-ZDH a, 3 00 uur ZONDAG 2 OKTOBER 1966: 4de klasse A KNVB: ZAP-Texel, 2.30 uur Afdeling Noordholland: JVC-Oosterend, 2.00 uur Cocksdorp-Winkel, 2.00 uur Tex. Boys-Kaagvogels, 2.00 uur De Koog-Vesdo 3, 2.00 uur ZDH-Helder 4, 2.30 uur Texel 2-Schagen 3, 2.30 uur JVC 3-De Koog 2, 12.00 uur Oosterend 2-BKC 3, 2.00 uur BKC 4-Tex. Boys 2, 12.00 uur Wieringerwaard 3-ZDH 2, 12.00 uur Oosterend 3-HRC 7, 12.00 uur Tex. Boys 3-Texel 3, 12.00 uur Adspiranten: Texel a-BKC a, half 11 MEDEDELINGEN S.V. Texel. Het zal voor Texel toch noodzakelijk worden om met de punten thuis te ko men. Samen met Flevo staan we nog op 1 punt. Dat moet kunnen, maar dan zal de ploeg een geheel moeten vormen. De achterhoede minder fouten maken en in de aanval meer doorzetten en af ronden die kansen. Texel 2 heeft er goed de vaart in en zal zeker door moeten gaan. Bij Tex. Boys 3 zal het spannen met ons 3de elftal. De junioren hebben ook nu weer een goede kans, maar samen doen en el kaar in de voorhoede niet in de weg lopen. Adspiranten a heeft nu ook weer goede plannen, houden zo. Texel b zal het in Oosterend wel bijzonder goed moeten doen om 1 punt te bemachtigen. Texel 2 heeft zondag van het nog ongeslagen JVC 2 met 31 gewonnen. D. D. Texelse Boys Het eerste krijgt Kaagvogels op be zoek, altijd een lastige tegenstander. We denken zo, dat de Boys revanche op zichzelf willen nemen en verwachten dan ook van het begm tot het eind veel enthousiasme en tempo. Het tweede zal er tegen BKC 4 wel op belust zijn de overwinningenreeks voort te zetten. Vertrek per boot 10 uur. De Boys van het derde zullen alles in het werk stellen de eerste winst punten binnen te krijgen. Om goed in conditie te zijn, moet er getraind worden. We zijn niet ontevre den, maar er zijn er nog altijd die door afwezigheid schitteren. De junioren half, de senioren worden kwart over acht verwacht Terreindienst: S. Hoogenbosch en C. Kuip. Hoewel hierdoor nog niet het gehele nadelig saldo wordt gedekt, kan nog rekening worden gehouden met een mo gelijke verdergaande inkómstenver- meerdering in verband met wijzigingen in bestaande contracten en nog grotere stroomopbrengsten door hogere verko pen dan thans geraamd. Verder ver wachten B. en W. dat in de eerstkomen de jaren de telkens hoger wordende lasten kunnen worden opgevangen door de stijging van de energieverkoop en de toename van het aantal aansluitingen. Met de voorgestelde tariefswijzigingen, die per 1 januari 1967 van kracht wor den, heeft de minister van Economische Zaken zich akkoord verklaard. TEXEL JUN.-HRC 3 JUN. 6—1 Over het algemeen speelden beide ploegen niet slecht, maar Texel wist zich betere kansen te scheppen, terwijl in de Texel-achterhoede Guus Zegel en Kees Schuijl in prima vorm staken. In de aanval was KI. Koorn weer in z'n element en zette dikwijls goed voor. Jammer, dat Adr. Stiggelbout veelal een goede combinatie verhinderde. Gert Pansier deed het aanvankelijk behoor lijk, maar moet meer voorzetten. Reeds met de rust had het Texel binnentno drie maal gescoord, waartegen HRC slechts eenmaal een niet terugspelen af strafte. In de 2de helft liep Texel uit tot 61 door Douwe Dijker (2x) en Ki. D. Koorn. D. D. DAMCLUB TEXEL Op dinsdag 20 september werd de jaarvergadering gehouden. P. Bakelaar werd benoemd tot penningmeester. De contributie werd vastgesteld op ƒ20, per jaar. Hoewel er geen teruggang is in het ledental, wordt steeds gepoogd de belangstelling voor deze sport gaan de te houden. Getracht zal worden de wedstrijd Damclub Texel-rest Texel ook dit jaar te spelen Hiervoor werd vastgesteld dinsdag 11 oktober a.s. Uitslagen van 27 september: C. Dijker-P. Bakelaar 11 J Hooijberg-C. Meedendonp 20 P. Kooiman-C. v. Heerwaarden 20 J. v. Heerwaarden-C. Vinke 20 G Dros-E. Bonne 02 P. Jansen-S. Ros 11 W. Bakker-H. Bruining 20 J. A. v.d. Slikke-J. Stam 02 J. Vinke-Jb. Koorn 02 C. Groenhof-C. v.d. Werf 02 P. W. Kooi-J. Bosch 2—0 Er was een verheugende opkomst op deze eerste damavond. Er werd ook nogal wat geknoeid, maar C. Dijker en P. Bakelaar speelden een partij van goed gehalte, waarbij zwart juist niet voldoende voordeel kreeg om een voor sprong op zijn rivaal te nemen. Dit be looft weer een spannende race om het clubkampioenschap. BRIDGECLUB GROOT SLEM Uitslag eerste drive van 21 september: Groep A: 1. Huizin ga-Wessels 63.33% 2. Smits-Dijkstra 53.33% 3. Backer-Raven 52.50% 4. Bos-Grootjen 48.33% 5. Mantje-Veenema 46.67% 6. Dam-Dros 35.83% Groep B: 1. Echtpaar Jouwersma 61.67% 2. Gebr. Van Sambeek 54.17% 3. Bruin-Duin 53.33% 4. Echtpaar Gilijamse 52.50% 5. Zegers-Van Lenten 45.00% 6. Dekker-De Vries 33.33%

Texelsche Courant | 1966 | | pagina 6