süf&l AGENDA B BRIGADIER PIET EN DE SPORTCOMPUTER Goede zomers worden zeldzaam SPORTPROGRAMMA OOSTEREND HEEFT DRINGEND SPEELPLAATS NODIG VOOR DE JEUGD OOSTEREND De Dorpscommissie van Oosterend zal de gemeente benade ren om medewerking bij het beschik baarstellen van een speelterrein voor de jeugd van het dorp. Het gaat om een stukje weiland waarop enkele oude auto's kunnen worden neergezet, een paar boomstammen, een klimrek e.d. Dat een dergelijke gelegenheid waar de jeufd zich kan uitleven, hard nodig is, werd benadrukt tijdens de laatstgehou den vergadering van de dorpscommissie Oosterend. Daar werd naar voren gebracht dat onbekend gebleven jongelui vrij ern stige vernielingen hebben aangericht aan de muzieknis. De muren van de nis werden besmeurd, ramen werden ver nield. Volgens de heer J. Drijver, be stuurslid van de dorpscommissie is ze ker voor ƒ120,schade aangericht. Het terrein bij de nis zal dus afgesloten moeten worden, maar de heer H. Wie- ringa bracht naar voren dat men daar mee niet kan volstaan en dat men voor andere speelgelegenheid moet zorgen. De jeugd kan zich niet meer op straat vermaken; er zal een voorziening moe ten komen die niet veel behoeft te kos ten. Men heeft een in het dorp liggend terreintje op het oog en men hoopt dat de gemeente hier het stichten van een provisorische speelgelegenheid zal toe staan. De bijeenkomst, die in Jatry werd gehouden, werd door vrij veel Oosteren- ders bijgewoond, waaronder een aantal bejaarden. Laatstgenoemden brachten tijdens de rondvraag naar voren dat de bejaardentocht naar de vaste wal zeer op prijs wordt gesteld, maar dat men dan de gezellige avond na afloop moet missen. De heer Joh. C. Roeper, voor zitter van de commissie, voelde er voor het ene jaar naar de overkant te gaan en het andere jaar op Texel te blijven. Aan het begin van de vergadering las secretaris H. Wieringa de notulen voor, waarmee hij een overzicht gaf van de activiteiten van de commissie in het afgelopen jaar. Het financieel verslag van penningmeester M. Vlaming werd goedgekeurd; er was een klein batig saldo. Tijdens de bestuursverkiezing werd woonzien in de vacature van een be stuurslid van gereformeerde levens overtuiging. Daarin werd de heer F. Beijert benoemd. Voor de heer L. Boon man, die aftrad en niet herkiesbaar was, werd de heer S. Zijm gekozen. OPENBARE BIBLIOTHEEK Leeszaal en bibliotheek: maandag 11 tot 12 uur; woensdag 14.30 - 15.30 uur en 19.30 - 21.30 uur; vrijdag 19.30 - 21.30 uur. Jeugd: woensdag en vrijdag van 15.30 - 17.30 uur. Leeszaal (geen uitlening): maandag 15.30 - 17.30 uur en van 19 30 - 21.30 uur Zondag 30 oktober Den Burg, Wandeltocht. Keuze tussen 10 en 20 km. Start tussen 1 en 2 uur bij de Landbouw school. Den Burg, Snertnt M.A.B.-club. Avondrit Den Burg, Jeugdherberg KVC, Pontweg, Club des Vedettes, ontspanningsavond voor 15- en 16-jarigen. Aanvang 20 uur Alleen voor leden. Maandag 31 oktober Den Burg, Casino, Poppentheater Bert Brug- mans voor de jeugdleden van de Openbare Bibliotheek Texel, i.v.m. de kinderboekenweek. Aanvang 15.00 uur. Woensdag 2 november Den Burg, Oranjeboom, demonstratieavond muziekschool. Aanvang half. Donderdag 3 november Den Burg, Oranjeboom, demonstraüeavond muziekschool. Aanvang half. Den Burg, City Theater, Kon. Wilhclmina- fonds. Vergadering. Lezing door dokter Sie- brnga uit De Cocksdorp. Toegang vrij. Aan vang 20.00 uur. Vrijdag 4 november Den Hoorn, Dorpshuis, Fancy-fair annex ver loting t.b.v. D.E K. Den Burg, Dorpshuis, Fotoclub De Kiekendief. Fotocursus voor beginners 2e les. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 5 november Den Hoorn, Dorpshuis, Fancy-fair annex lote rij t.b.v. D.E.K. Geestelijke gevaren bedreigen de HARDHORENDE KINDEREN Veel narigheid kan worden voorkomen DE BEGAAFDHEID en de intelligen tie van kleine kinderen wordt bij hen ontwikkeld door het contact dat zij heb ben met hun ouders. Op deze wijze leert het kind en ontwikkelt zich op de normale manier. Heelt het kind echter een hoor- of spraakstoring, dan is dit een beletsel tot dit normale contact, met als gevolg dat zo'n kind zich gees telijk niet goed kan ontwikkelen. Dit achterblijven in de ontwikkeling is dan uiteraard geen gevolg van een tekort aan intelligentie e.d., maar van een gebrek aan de communicatiemiddelen, gehoor en spraak. Wanneer de ouders bij heel kleine kinderen menen te bemerken, dat het kind niet normaal op geluiden reageert, dan is het zaak met zo'n kind zo snel mogelijk een oor-, neus- en keelarts te bezoeken. Tegenwoordig zijn deze spe cialisten, dank zij de ontwikkelingen van de moderne techniek, in staat reeds van kinderen van vier en vijf maanden „audiogrammen" te maken. „Audio- grammen" zijn onderzoekingen naar het gehoor van mensen. Bij dergelijke klei ne kinderen doet men dat iets anders dan bij groteren, doch dat neemt niet weg, dat de medicus kan vaststellen of en in welke mate er sprake is van een gehoorstoring. Is dat inderdaad het geval, dan bestaat de mogelijkheid dat door middel van een hoorapparaat het nog aanwezige restgehoor wordt ont wikkeld, terwijl het kind daarnaast een speciale opleiding kan krijgen in horen en spreken, zelfs al in het eerste levens jaar. Een vroegtijdige diagnose blijkt in de praktijk van het grootste belang te zijn. Het is juist in die eerste levens jaren, dat een kind de grootste en be langrijkste essentiële zaken leert en dit zou het ontgaan, wanneer er niet tijdig, maar jaren later zou worden ingegre pen. Dan heeft zo'n kind al zo'n grote achterstand, ook ten opzichte van zijn lichamelijke ontwikkeling, dat een op leiding dan aanmerkelijk moeilijker wordt. Extra moeilijkheden Uiteraard brengt het werken met zo'n klein kind voor de behandelende arts extra moeilijkheden met zich mee, maar deze zijn te overwinnen. Zeer belang rijk is, dat men de medicus volop de gelegenheid biedt met het kind te wer ken, waarbij het niet uitgesloten is dat het kind enige tijd in een inrichting zal moeten worden opgenomen. Om te beginnen moet er een breed gefundeerde deskundige diagnose wor den gesteld, terwijl daarnaast ook de kinderarts en de neuroloog het kind moeten onderzoeken. Voorts zullen er diverse malen audiogrammen" moeten worden gemaakt, waarbij dus het ge hoor van het kind tot in details wordt onderzocht. Daarnaast moet er worden uitgezocht welk hoorapparaat voor het kind het best is en het zal zich hieraan moeten aanpassen. Hiermede is men er echter nog niet, want ook dan zal het kind nog regelmatig onder controle moeten blijven, opdat de behandelende arts kan constateren of er wel sprake is van vooruitgang en zo niet, wat daar dan wel de oorzaak van kan zijn In dit laatste geval zou er met een neuroloog moeten worden samengewerkt Training Is alles tot zover geregeld, dan is men zover dat er met een pedagoog gewerkt kan worden aan een succesvolle gehoor- training In veel gevallen blijkt, dat kinderen, die op deze wijze werden behandeld, niet in een doofstommen-instituut te recht behoefden te komen. Natuurlijk speelt bij de medici in eer ste instantie het droeve lot van derge lijke kinderen een rol en wanneer zij daar iets aan kunnen doen dan zullen zij niets nalaten. Maar anderzijds speelt in tweede instantie er ook een lands- belangrijke economische factor mee. Wanneer er niets, of te weinig aan der gelijke kinderen is gedaan en zij gaan tenslotte naar school als ze zes jaar zijn, dan gaan dergelijke kinderen de maat schappij veel geld kosten aan extra hulp en dergelijke. Daarom is het van zo'n groot belang, dat natuurlijk pri mair voor het kind zelf, de ouders zo mei mogelijk ingrijpen en een arts raadplegen. Want is er nog een restje gehoor, dan bestaat de mogelijkheid om veel narigheid te voorkomen NOODSLACHTINGEN Voor noodslaohtingen in de periode van 29 oktober tot en met 4 november tel. 2182, b.g.g. 2069. Ongunstige weersverandering door nog onbekende oorzaken De laatste jaren hoort men steeds meer klagen over de slechte zomers en dat is niet alleen in ons lang het geval. In geheel West-Europa heeft men deze indruk en dr. Lamb een bekende En gelse meteoroloog, die zich heeft ge specialiseerd op weersonderzoekingen op lange termijn, heeft hiervan een studie gemaakt. Hij kwam tot voor ons minder aangename conclusies. Volgens dr. Lamb is het weer op aarde in zijn geheel sterk aan het ver anderen. Op gematigde breedten hebben we in het begin van deze eeuw kunnen genieten van goede warme zomers, maar nu vinden er veranderingen plaats, die voor deze gebieden koele, vochtige zomers brengen, ongeveer van het genre, zoals die voorkwamen in het tweede deel van de vorige eeuw. Deze weersontwikkeling is in zuidelijker streken en rond de evenaar nog duide lijker te constateren dan in de gematig de gebieden. In het gebied van de eve naar manifesteert het zich door aan merkelijk meer neerslag en in de sub tropen door winden die meer uit zuide lijke richting waaien dan voorheen, ter wijl in de gematigde zonen er ook sprake is van meer neerslag. Tussen 1850 en 1895 deed zich volgens de Engelsman een soortgelijke weers verandering voor op aarde. In de tro pen had dat toen tot gevolg dat de zeespiegel aanzienlijk steeg, iets dat ook momenteel weer wordt waargenomen. Deze ontwikkeling stemt overeen met andere verschijnselen, die in het begin van deze eeuw de weersverbetering in luidden, zoals het afsmelten van de gletsjers in het hooggebergte en de hogere temperaturen van het water in het noordelijk deel van de Atlantische Oceaan, die hebben geleid tot een uit breiding van de Visserij tot in de om geving van Groenland. De laatste jaren lopen deze processen weer terug. Fasen Interessant is, dat er sprake is van fasen, want terwijl de verslechtering van de zomers in West-Europa, volgens dr. Lamb reeds in 1925 begonnen zou zijn, ging de verwarming van het Noordatlantische water nog tot onge veer 1950 voort. Eerst toen begon daar de afkoeling. Dit sluit echter met uit, dat de ver anderingen in de waterhuishouding aan de aardoppervlakte het gevolg zijn van de veranderingen in het weer, aange zien de gletsjers en de watermassa's van de zee pas langzaam op de weers veranderingen reageren. De verande ringen in het weer sinds 1925 hebben zich overigens heel langzaam voltrok ken, want de grote veranderingen in de neerslagverdeling dateren pas vanaf 1960. Al met al zijn de verschijnselen van dien aard, dat wij de veronderstelling van de Engelse meteoroloog onder schrijven. Het ziet er daarom naar uit, dat we in de tweede helft van deze twintigste eeuw rekening moeten hou den met minder fraaie zomers over het algemeen. Volgens dr. Lamb betekent dit nog niet dat we in het geheel geen mooie zomers meer zullen krijgen in deze periode. Nu en dan zal er spaar zaam hier en daar eens een mooie zo mer optreden. Troposfeer Natuurlijk is de wetenschap sterk ge ïnteresseerd in de oorzaken van dit verschijnsel. Dr. Lamb zelf meent, dat de oorzaak gezocht moet worden in het afkoelen van de troposfeer, een lucht laag, die zich op vijf tot tien kilometer boven onze aarde bevindt. Het ver schijnsel kan voortvloeien uit een ver andering in de inval van de stralen van de zon, maar ook uit veranderingen in de warmtehuishouding van de aard atmosfeer. Een Duitse meteoroloog, dr. von Rudloff, gelooft in de eerste veronder stelling van dr. Lamb. De toegenomen vulkanische activiteit van de aarde zou in de loop van de laatste tientallen ja ren zoveel stof in de atmosfeer gebracht kunnen hebben, dat daardoor de zonne straling in zekere zin wordt afge schermd, meent hij. Voorlopig zijn het slechts theoriën en wij, wij zitten met de slechte zomers CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 2 november a.s. worden de moe ders van Oudeschild en Den Burg verwacht Oudeschild van 13.00 - 13.45 uur; daarna Den Burg tot 16.00 uur. i'i-36 TWEE MAANDEN ONTZEGGING VAARTBEVOEGDHEID De raad van de scheepvaart eiste te gen de schipper van de TX 25 „Harm Johannes", de heer A. van D. twee maanden ontzegging van de bevoegd heid kapitein op een vissersschip te zijn. Hij had op 25 december van vorig jaar een aanvaring veroorzaakt met de kust vaarder Caravelle, even benoorden van Terschelling. De aanvaring had plaats bij slecht weer toen hoge golven tegen de ruiten van de stuurhut spatten en daardoor het uitzicht belemmerde. ZATERDAG 29 OKTOBER 1966: Adspiranten De Koog a-ZDH a, 3.00 uur Tex. Boys a-Texel b, 3.00 uur Codksdorp a-Oosterend a, 3.00 uur Pupillen Tex. Boys a-Texel a, 2.15 uur Cocksdorp a-Oosterend a, 2.15 uur ZDH b-Oosterend b, 3.00 uur ZONDAG 30 OKTOBER 1966: 4de klasse A KNVB Texel-LSW, 2.30 uur Afdeling Noordholland Oosterend-Vesdo, 2.30 uur N. Niedorp-Tex Boys, 2.30 uur Callantsoog-Cocksdorp, 2.00 uur De Koog-ZDH, 2.00 uur Succes 3-Texel 2, 2.00 uur Helder 5-Oosterend 2, 2.30 uur ZDH 2-ZAP 6, 2.03 uur Geel Zwart 4-Oosterend 3, 2.00 uur Tex. Boys 3-Helder 7, 2.30 uur Junioren Tex. Boys-JVC, 12.00 uur CoCksdorp-Helder 3, 12.00 uur Adspiranten Texel a-Petten a, 12.00 uur MEDEDELINGEN S.V. Texel Een klein programma dus, maar laten we er op vertrouwen, dat dit met goede resultaten zal worden afgesloten. Tegen LSW zal Texel zeker z'n al lerbeste spel dienen te spelen. De twee punten uit deze wedstrijd zijn voor ibeide partijen uiterst waardevol. We vertrouwen er op dat Succes 3 de rush van het tweede niet kan tegenhouden. Maar ook van adspiranten a verwachten we een prima resultaat. DD. S.V. Oosterend Zaterdag a.s. worden de verlichtings palen omhoog gehesen en daar is veel mankracht voor nodig. Komt dus allen. Wat het programma voor zondag be treft. Het eerste heeft een kans op winst evenals het tweede. Voor het derde verwachten we een gelijk spel. De ad spiranten moeten hun beste beentje voor zetten dan komt het voor elkaar. De welpen moeten op dezelfde voet doorgaan. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden te Den Burg: knipportemonnee zwart inh. wat klein geld en buskaart TESO; étui met internationaal rijbewijs t.n.v. E. Bocr- sema; beige portemonnee met ƒ3.kleingeld; alluminium waterpas instrument. Verloren over de maand augustus 1966: rond metalen horloge met grote secondenwijzcr merk onbekend, met 3-kleurig bandje; zwart witte toiletzak; inh. o.a. rood agenda, blauw schrijfboekje, landkaart en notitieboekje; he renpolshorloge merk Junghans. metaalkleurig; wit-blauwe badtas inh. 2 handdoeken, over hemd en binnenhemd; blauw vest met knoop- sluiting; vulpen merk Mont Blanc; Agfa Clack bruine tas met riem; Wesh temer, reu. zwarte rug en bruine poten; grijze hcrenzwembroek; bruin lederen portefeuille met ritssluiting, inh. ƒ50,verzekeringsbewijs bromfiets en twee bromfietssleuteltjes; fototoestel Braun in zwarte lederen tas met bruin tasje waarin flitsappa- raat; bruine lederen portefeuille inh. ƒ300, wit wollen vestje; scheerapparaat PhiliShave in grijze étui; plunjezak inh. o.a draagbare radio; 2 gebloemde slaapzakken, groene lucht matras, grijs costuum; zwarte portemonnee inh. Ausweiss en Hollands geld; kinderregenjack met capuchon, ritssluiting; hcrenbril met bruin hoornen montuur; zwarte portemonnee inh. ƒ80,en wat klein geld; armband met vier parels op rijtje; koperen contactsleutels aan kettinkje; blauw nylon jongensjack met rit- sluiting en capuchon; zweefvliegtuigje breed 80 cm. en polaroid zonnebril in bruin étui; plastic portemonneetje met afbeelding uilekop, inh 2.50; paraplu, blauw-wit dames- en rood wollen heren vest; 1 paar zwarte jongensschoe nen maat 34; zwarte damesschoen maat 38, open hiel en klein hakje; zwarte portemonnee inh. ƒ2,sleutels, medaillon en flesje parfum; gouden damesschakelarmband. COLLECTE PRINSES BEATRIX FONDS BRACHT ƒ1.164,80 OP De collecte voor het Prinses Beatrix Fonds die onlangs werd gehouden, heeft ƒ1.164,80 opgebracht. De opbrengst was in de afzonderlijke dorpen als volgt: Oudeschild ƒ110,14; P.H. Polder ƒ48,80; Den Hoorn ƒ72,71; De Westen ƒ42,05; De Koog ƒ102,84; Zuid-Eierland ƒ40,06; Midden-Eierland 33,37; De Cocksdorp ƒ40,36; Oosterend ƒ145,44; De Waal ƒ25,12 en Den Burg ƒ503,91. Het Prinses Beatrix Fonds dankt al len, die hebben meegemerkt dit grote bedrag bijeen te brengen. T. B. W. POSTZEGELNIEUWS De Surinaamse Postadministratie heeft 2 bijzondere frankeerzegels van 25 en 30 cent zonder toeslag, uitgegeven. Dit ter herinnering aan het feit, dat één jaar geleden de televisie in Suriname in gebruik is genomen. De zegels kun- a ƒ1,20 «per serie bij de heer M. J. Witte, Julianastraat 7, Den Burg, worden af gehaald. ZONDAGSDIENST DOKTOREN van zaterdagmorgen 8 uur tot maandagmorgen 8 uur Dokter COUT1NHO, tel. (02220) 2023 (voor praktijken doktoren Coutinho, Elias en Van Loon) Dokter SIEBINGA, tel. (02222) 234 (voor praktijken doktoren Barnard en Siebinga) DIERENARTSEN ingaande zaterdagmorgen 12 uur: J. BEEKMAN, tel. (02220) 2936. GROENE KRUIS (v/h Witte Krui») ingaande vrijdag 24 uur tot en mei maandag 13 uur Zr. HOL, Den Burg, tel. (02220) 2414 PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 30 oktober 1966 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Beerthuis Extra collecte voor Tibetanen De Cocksdorp 10 uur ds. Soes au Collecte Vluchtelingenhulp Den Hoorn 10 uur ds. Oskamp, gezinsdienst Na afloop koffie en limonade drinken. De Koog 10 uur ds. Waardenburg Gezins-oogstdankdienst en H. Doop Gaven zaterdag voor 4 uur in de kerk. De Waal 19.30 uur ds. Waardenburg Oosterend 10 uur ds. Froentjes, maandcollecte kerkvoogdij 19.30 uur ds. Beerthuis, jeugddienst, waarna gesprek in het Centrum Oudesch.ild 11.15 uur ds. Froentjes Collecte Oec. hulp aan kerken en vluchtel. GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur ds. Uidam 16.45 uur ds. Van Leeuwen Oosterend 10 uur ds. Van Leeuwen 3 uur ds. Uidam GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 en 4.00 uur Leesdienst in het Gebouw voor Chr. Belangen DOOPSGEZINDE GEMEENTE Oosterend 10 00 uur mej. Van Zetten Den Burg 19.30 uur mej. Van Zetten R.K. KERKDIENSTEN Zondag 30 oktober 1966 Den Burg: zondag 8.30, 10.30, 19.00 uur De Koog: zondag 10.00 uur. Oudeschild: zaterdag 19.00 uur en zon dag 10.30 uur; Den Hoorn: zondag 9.00 en 19.00 uur; De Cocksdorp: zondag 8.30 en 19.30 uur Oosterend: zatebdag 19.30 uur en zon dag 10.00 uur. Allerheiligen Den Burg en De Koog zoals op zondag Oudeschild 9.00 en 19.00 uur Den Hoorn; maandag 19.00 uur en dins dag 10.30 uur; De Cocksdorp: 10.00 en 19.30 uur. Oosterend: maandag, 19.30 uur en dins dag 8.30 uur. Allerzielen (2 november) Den Burg: 8.00, 9.00 en 20 00 uur De Koog: 19.30 uur. Oudeschild 19.30 uur. Den Hoorn: 9.00 uur De Cocksdorp: 8 00 uur Oosterend: 19.30 uur. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 30 oktober op om 7.30 uur en gaat onder om 17.17 uur; 2 nov. op om 7.35 uur en onder om 17.11 uur. Maan: 29 oktober V.M.; 5 november L K. Hoog water ter rede van Oudeschild 28 okt. 7.59 en 20.04; 29 okt. 8.34 en 20.39; 30 okt. 9.06 en 21.11; 31 okt. 9.36 en 21 43; 1 nov. 10.06 en 22 18; 2 nov. 10.39 en 22.51; 3 nov. 11.15 en 23.27; 4 nov. 11.54 en 5 nov. 0.04 en 12.39. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water. 36. „Bedankt voor het vertrouwen", lachte de smid. „Maar mag ik de bri gadier dan nu even meedelen, dat ik acht verdachten telDe achtste is Ulec Schwartec, de trainer van het nationale elftal!" „Kom nou!" zei brigadier Piet onge lovig. „Die goeie man denkt alleen maar aan een winnend elftal! En in zijn vrije tijd sohildert-ie een beetje! Onschuldi ger kan het al niet!" „Wat deed hij dan bij Kille Bill aan de deur?" vroeg de smid. „Toen hij hoorde, dat deze in de gevangenis zat, liep hij gebroken weg! En hij zei, dat hij nu geen winnend elftal meer kan ma ken! Nee, brigges, voor mij is Ulec Schwartec ook verdacht". „Mischien heb je gelijk", zei de bri gadier. „Ik zal hem in mijn boekje schrijven. Misschien ga ik hem ook wel eens even goed aan de tand voelen. Enne...., als ik jullie nu een goeie raad mag geven, jongens. Doe dan niet zo geheimzinnig. Denk er om, dat de politie altijd klaar staat om jullie te helpen. En zorg ervoor, dat je het ons niet zo lastig maakt". „Dat doen niet wij. Dat doen boeffies, die mij patskrap op de kop geven", zei dr. Yokito. En terwijl zich dit alles in het rustige Rijkhuyzen afspeelde, greep de Minister van Binnenlandse Aangelegenheden de telefoon om commissaris Borgers op te bellen „Met Clepmeyer d'Groott" zei hij, toen de verbinding tot stand was gekomen. „Moet je luisteren, Borgers. Ik heb een klacht. Een ernstige klacht!" TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,25; elke regel méér 0,25. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer ƒ0,50 meer. Speciaal voor gelegen heidsaanbiedingen. (N.B. voor in deze kolom geplaatste zaakadvarten- ties geldt het normale millimetertarief). U tankt nog steeds het voordeligst aan de witte pomp van Oudeschild. Super 49 ct. Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon Vamor gedipl. tel. (02230) 3252 Rechtstreeks v. fabriek. Elektrische dekens voor halve prijs. 1-pers. ƒ51,- of 3x ƒ17,-. 2-pers. 57,- of 3x ƒ19,-. Duits fabri kaat. 2 jaar garantie en 5 dagen op proef. Majoko postbus 822, Haarlem, tel. (02500) 62406 Alle soorten vogel kooien en -zaden, goud vissen en aquariums Uw keus - bij Geus Voor oud ijzer, lompen, metalen en bruikbaar ijzer. J. W. Schagen, Wagemakerstraat 28, Den Burg, tel. (02220) 2470 Wij garanderen elk door ons vervaardigd kledingstuk. Toch weer Uw kleermaker Ca rel Schmidt, Boomkampstr. 8, Alkmaar, TeL 13615. Elke week op Texel Wie kan onze sloot- ruigte gebruiken. Boer- horst, tel. 2466 Witte pomp Oudeschild Voorlopig speciale aan bieding: gasabonnemen- ten ƒ4,50 Straks benzine duurder Koop het nu nog per vat tegen speciale prijs. Wordt, indien gewenst, thuisbezorgd. Witte pomp Oudeschild, tel. 2721 Ongem. zit-slaapkamer gevr. door juffr., middel bare leeftijd bJb.hh. Brieven onder no. 946 aan bur. van dit blad Te koop Etna kolen haard, in prima staat 50,Tevens beste winteraardapp. P. Wuis, Oranjestr. 7, Oosterend, tel. 255 b.g.g. 334 Meisje, 19 jaar, met h,b.s-.A diploma, zoekt tijdelijk werk. Brieven onder no. 945 bur. v.d. bl. Te koop prima goud- reinetten ƒ0,35 per kg. P. Visser, Westermient Te koop wegens over compleet z.g.a.n. hand naaimachine met verlich ting. Lijnbaan 27, Eten Burg Te koop gevr. gebruik te kruiwagen, liefst groot Waalderstr. 16, tel. 2785 - Te koop konijnen. Ka merstraat 5. Tel. (02228) 207 Aan allen die 22 oktober voor mij tot een onverge telijke dag hebben ge maakt, zeg i!k, ook na mens mijn vrouw en kin deren, heel hartelijk dank P. Vlas Voor het medeleven, ons betoond bij het overlijden van onze lieve zoon en broer PIET ïeggen wij u langs deze weg heel hartelijk dank Fam. Koegelberg Texel, oktober 1966.

Texelsche Courant | 1966 | | pagina 8