ItWM m mmm wou SPORT EN SPEL in het afgelopen weekend AUTO NA BOTSING DE STRUIKEN IN DE COCKSDORP Een door de heer P. M. B. (19) uit De Koog bestuurde Ford-Consul raakte zaterdagavond om 23.10 uur de rechts van de Postweg ge parkeerde auto van de heer Zijm („Sir Robert Peel") en kwam 92 meter verder in het struikgewas terecht. De bestuur der en vier andere inzittenden kwamen met de schrik vrij. De personenwagen ('59) zal waarschijnlijk niet kunnen worden gerepareerd. B. kwam uit de richting van Den Burg en merkte de Fiat niet op, die met brandende lichten op de juiste wijze rechts van de weg, tegenover Sir Robert Peel, stond te wachten. Met de rechtervoorzijde werd de Fiat geraakt. B. verloor de macht over het stuur, schoot 92 meter door, waarna de wagen vastliep in het struikgewas links van de weg. Behoudens een enkel schram metje, bleven de inzittenden ongedeerd. De heer Zijm, die in de Fiat zat, kwam eveneens met de schrik vrij; zijn 3 jaar oude wagen had echter flinke blik schade opgelopen. De politie maakte proces verbaal op. M^A.B.-club bestaat 20 jaar ZATERDAG FEESTAVOND IN „DE ORANJEBOOM" Liefhebbers van goede dans- en amu sementsmuziek, afgewisseld met caba ret- en showwerk, kunnen zaterdag avond in „De Oranjeboom" hun hart ophalen. Het in Noordholland bekende Euro-kwartet, dat doorgaans speelt in clubs en horecabedrijven langs de kust, zal in samenwerking met het komisch duo „Gerry en Ferry" en een vuur- etende show-artiest de jaarlijkse feest avond verzorgen van de Motor-, auto- en bromfietsclub Texel. Voorzitter C. de Wit vertelde ons bijzonder blij te zijn met dit gezelschap. Zeer lang tevoren heeft men de avond moeten bespreken, want deze vakmensen zijn veelge vraagd. De jaarlijkse gezelligheidsavond bevordert de binding van de M.A.B.- leden en wordt ook aangegrepen om reclame te maken voor het doel van onze vereniging: het versterken van de band tussen mens en voertuig, mede in het belang van een veilig verkeer. Om een oriénterings- of behendigheidsrit goed te kunnen rijden moet men be schikken over stuurvastheid, behendig heid en opmerkingsvermogen. Daar komt het in het verkeer ook vaak op aan. De MAB-club telt nu 200 leden. Allen worden zaterdag verwacht en ook dona teurs en andere belangstellenden zijn •welkom. Kaarten zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij de heer R. de Vries, Kogerstraat 66 en aan de zaal. H.B.S. BRACHT „REMBRANDT" (Vervolg van pagina 1) Van bekende historische figuren heeft het publiek zich een bepaalde voorstel ling gevormd, hoewel deze vaak on juist is. Men moest daarom even wen nen aan de Rembrandt, die ons werd getoond door de heer J. Hennephof. Toen dat tenslotte was gebeurd, ge loofde men in hem, zeker in het laatste bedrijf, als het einde van de schilder nadert, waarbij waarlijk groots spel ten beste werd gegeven. Een goed tonelist toonde zich ook de heer Jan Visser als Abraham Francen, een vriend van Rembrandt. De rol van Gerardus Staek- mans, de fanatieke afgezant van de ker- keraad, die Rembrandt keer op keer tot onderwerping aan het kerkgezag tracht te brengen, was in handen van Jan Edward Craanen. Hij deed het best, evenals de heer W. A. K H. Boere als Van Hertsbeek, een der schuldeiers van Rembrandt. Een andere uitschieter was de heer J Sikkens als de veilingmeester Haaring. In het algemeen voelden de spelers elkaar goed aan; het samenspel was bijna voortdurend voortreffelijk. Omdat het niet mogelijk is, het spel van ieder apart te beschouwen, volstaan wij met een opsomming van de medespe lenden met de opmerking, dat niemand van hen een prestatie leverde, die af breuk deed aan de goede indruk die het stuk maakte. Hendrickje Stoffels, de vrouw van Rembrandt, werd gespeeld door mej. T. M. Smit. Titus, zijn zoon, door Ton Barhorst, Cornelia, hun doch ter, door Irene van Groenigen, Nicolaas Maes, een leerling van Rembrandt, door jFrans Moerbeek; Jan Six, een relatie van Rembrandt, door Fr. Plantinga, de kooplieden Becker, Witsen en Thijssens door resp. Rob Dapper, Cor van Heer waarden en Gert van Beek; Magda van Loo, de latere vrouw van Titus, door Tineke Smit; Annemarie, de dienstbode, door Nini Craanen; Willem Lucas van het lakenkopersgilde, door Martien Commandeur, de huishoudster Rebecca Willems door Trudy de Jong; Harmsen en Kees (knechten van de boedelkamer) Andrew Albers en Menno Terpstra; klerk van de boedelkamer Martien Beemsterboer. Felicitaties Aan het begin van de avond werd door verschillende personen het woord gevoerd. Burgemeester C. De Koning memoreerde in het kort de groei van de RHBS op Texel en sprak de hoop uit, dat bij het volgend jubileum, het 12V2-jarig bestaan, een begin zal zijn gemaakt met de scholengemeenschap pen op Texel. De HBS zal dan een nieuw gebouw kunnen betrekken. Als geschenk van de gemeente overhandig de de heer De Koning een boekenbon. Ook de heer S. Keijser, inspecteur van het middelbaar en gymnasiaal on derwijs, bood de jubilerende HBS zijn gelukwensen aan. De heer Keijser is Texelaar van geboorte en wist veel te vertellen over het onderwijs vroeger op het eiland. De heer W. Albers sprak namens de ouders en hij schonk een daglichtprojectiescherm. Na afloop van het toneelstuk reikte hij aan alle mede spelenden een reproductie van een ets van Rembrandt uit; de heer Van Nee- rijnen kreeg een fraai boekwerk. J. C. RAB N.V. KOCHT NIEUWE VRACHTWAGEN Voortdurend zoekt de Bouwmateria- lenhandel J. C. Rab N.V. te Den Burg naar mogelijkheden om zwaar bouw materiaal als dakpannen, stenen, B2- blokken op meer efficiënte wijze van de fabrieken in Gelderland en Limburg naar Texel over te brengen. Duidelijk is gewoiden, dat vervoer per as meestal de voorkeur verdient boven het tot voor kort gebruikelijke vervoer per schip, maar dan in zo groot mogelijke hoeveel heden. Verder moeten extra-kosten worden bespaard door een minimum aan personeel in te zetten en door het rechtstreeks brengen van het materiaal van de fabriek naar het bouwwerk. Om dat laatste mogelijk te maken moet een vrachtauto, die het materiaal vervoert, dus niet alleen zeer groot zijn, maar bovendien uiterst wendbaar. Ook als de in aanbouw zijnde huizen aan nog smalle, gebrekkig geplaveide werkstraatjes zijn gelegen of in het ge val het een project ergens in het be nauwde centrum van een van de dorpen betreft, moeten de stenen er direct naast kunnen worden gezet. Die eisen lijken moeilijk te combineren, maar de N.V. Rab heeft nu een wagen gekocht, waar mee aan al deze verlangens kan worden voldaan. Het is 'n DAF van het zwaarst verkrijgbare type, waarvan de trekker is voorzien van een 226 pk. motor. De wagen met aanhanger is 12Va meter lang en heeft een laadcapaciteit van 25 ton. Dat wil zeggen, dat er bv. 15.000 stenen van het gebruikelijke waalfor maat mee kunnen worden vervoerd. Toch is de draaicirkel van dit gevaarte niet groter dan die van een personen auto en dit is mogelijk geworden door de wielencombinatie van de aanhanger, het zg. tandemstel, dat uit twee maal vier wielen bestaat, die ten opzichte van elkaar kunnen bewegen. Dat slechts één chauffeur zowel met de wagen kan rij den als in korte tijd de stenen op- en af kan laden, is te danken aan het ver nuftige Hulo-hef systeem. Dit werkt enorm kostenbesparend, omdat de ste nen in dezelfde pakketten, waarmee zij uit de oven komen, op de wagen kunnen worden gezet en na aankomst op Texel op dezelfde wijze bij het bouwwerk kunnen worden afgeleverd. Dit Hulo- systeem werd overigens ook al toege past bij de acht meter lange wagen, die sinds twee jaar door Rab werd gebruikt, maar nu te klein is gebleken. Vorige week heeft chauffeur Kamminga voor het eerst de trip Texel-Nijmegen v.v. gemaakt. Hij zal het nog vele keren doen en naar fabrieken in vele andere plaatsen rijden. Verwacht wordt dat de wagen jaarlijks zo'n 100.000 km. zal afleggen. Ook het aantal guldens, dat met deze aankoop is gemoeid, bedraagt ƒ100.000,Toch verwacht directeur B. Rab, dat de vrachtprijs van het mate riaal kan worden gedrukt, waardoor te gen lagere prijs kan worden geleverd. Mogelijk zal de aanschaf van een twee de wagen noodzakelijk worden. IS BEWERKTE MELK MINDERWAARDIG Nieuwe soort melk heeft alle voordelen van verse melk en is toch zeer lang houdbaar Er zijn veel mensen die van mening' zijn, dat melk die op de een of andere manier een bewerking heeft onder gaan minder is dan de melk die zo van de koe komt. Voor hen heeft bewerkte melk het „aureool van heiligheid" dat de pure melk omzweeft, verloren. Toch blijkt dit een onjuiste opvatting te zijn, hetgeen door diepgaande we tenschappelijke onderzoekingen be wezen werd. Men heeft zelfs een nieuw procédé ontwikkelt, waardoor melk zodanig wordt behandeld dat het de goede ei genschappen van de pure melk van de koe behoudt, zoals de heerlijke smaak en alle voor het lichaam nutti ge stoffen, terwijl deze melk daarnaast de prettige eigenschappen van geste riliseerde melk heeft, als zeer lang houdbaar. In Engeland is er zelfs een grote zuivelfabriek, die zich geheel op dit soort melk heeft gespecialiseerd en er zeer goede exportmogelijkheden in ziet. In West-Duitsland nemen zeven grote zuivelindustriën momenteel proe ven met dit soort melk en het ziet er naar uit, dat men tot bevredigende re sultaten komt. Het gaat hier bij deze nieuwe melk- soort om ultra hoog verhitte melk die in Duitsland wegens haar lange houd baarheid betiteld wordt als „H-milch" en in Engeland UHT (Ultra-High-Tem perature) milk heet. De pure melk van de koe heeft in de meeste West-Europese landen nog maar weinig te betekenen, aangezien daar al le melk eerst naar zuivelfabrieken gaat, waar deze melk steeds een of andere behandeling ondergaat alvorens naar de consument te gaan. In grote lijnen wordt de melk daar gepasteuriseerd, of gesteriliseerd. Bij beide systemen gaat het er om eventueel aanwezige ziekte kiemen uit te schakelen, doch veel meer om bepaalde micro-organismen die het zuur worden von de melk veroorzaken te verzwakken en te onderdrukken, waardoor de melk langer houdbaar wordt Een en ander uiteraard ook weer afhankelijk van de omstandigheden waaronder deze melk wordt bewaard. Vetcomponenten Zoals recente diepgaande onderzoe kingen hebben uitgewezen, beïnvloedt pasteuriseren de vetcomponenten in de melk nauwelijks. Een en ander blijft keurig binnen bepaalde grenzen, wan neer men, zoals gebruikelijk de melk gedurende ongeveer 40 seconden verhit tot even boven de 70 graden Celsius. Caseïne, de belangrijkste eiwitstof in de melk is tegen het pasteuriseren bestand en het Albumine blijft voor het belang rijkste deel ook goed. Bij het pasteuri seren voorkomt men de typische kook- Bij de N.M.B. is het goed sparen. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK De bank waar u zich thuis voelt! Sk, - kul... d. ra*M«'.sg. SCHANDALIGE FILM Onlangs werd in het City-theater een voorlichtingsavond gegeven door de plaatselijke afdeling van het Kon. Wil- helmina-fonds, over de Kankerbestrij ding dus. Aangekondigd was een korte lezing over kanker door dokter Siebin- ga en de vertoning van een film. Na tuurlijk werd verwacht, dat deze film over de kankerbestrijding zou handeien, maar dat was niet het geval. Aan het begin van de voorstelling werd gezegd, dat de twee films over dit onderwerp die in roulatie zijn, reeds meerdere ke ren op Texel zijn gedraaid en dat daar om iets anders zou worden vertoond. Wij kregen toen een film te zien, waar we bepaald niet weg van waren. Was het bestuur wel op de hoogte van de inhoud van deze film? Was er niet iets anders dan deze geschiedenis over een of andere tv-onderhoudsmonteur, die op het moment dat zijn vrouw in een 'kraamkliniek ligt met een serie an dere vrouwen avontuurtjes beleeft? Het was een schandalige film en ik ben blij da van onze vereniging slechts weinig leden aanwezig waren. Ik ben ervan overtuigd, dat vele andere dames 't met mij eens zijn, getuige ook het feit, dat enkelen voor het einde van de voorstel ling de zaal verlieten. De avond was bedoeld om het aantal leden van de plaatselijke afdeling van het Kon. Wil- helmina-fonds te vergroten, maar op deze manier wordt het tegendeel be reikt Er hebben bussen gereden vanuit de dorpen, de bioscoop is afgehuurd en er zijn veel andere kosten gemaakt voor deze avond, waarover heel weinig men sen voldaan zullen zijn. C. M. Bakker-van Leeuwen „Astrid", Den Burg. NASCHRIFT REDACTIE Het betrof hier de film „De eerste kreet", een Tsjechisch produkt dat on langs bij de radiobespreking voor het IKOR gunstig werd beoordeeld. Het be stuur durfde de film (waarvan zij de inhoud inderdaad niet kende) daarom wel te draaien. Achteraf is gebleken dat een toelichting wel verhelderend zou hebben gewerkt. smaak, die sommigen zo hinderlijk vin den. Daarentegen doen er zich wel klei ne verschuivingen voor bij de mineralen in de melk, maar die tasten de voe dingskwaliteit niet aan. Het enige wat noemenswaard is, is het verlies van vi tamine C bij dit systeem, doch ook dat is niet zo belangrijk, aangezien melk slechts weinig vitamine C bevat en dit dus als bron voor deze vitamine nauwe lijks meetelt. Men mag er dus van uitgaan, dat nor maal gepasteuriseerde melk vrijwel de volle voedingsphysiologische waarae heeft van rauwe melk. De houdbaarheid van dergelijke melk is echter begrensd, dat weet iedere huisvrouw. Wenst men aanmerkelijk langer houdbare melk, dan komt men op gesteriliseerde melk, maar die is over het algemeen niet zo gezien in het normale huishouden, aan gezien deze melk veel aan waarde heeft verloren en bovendien niet zo aange naam smaakt. Geen nadeel De melk die nu hier en daar reeds wordt bereid volgens het nieuwe ultra- hoog-verhittingssysteem, zou volgens deskundigen de melk zijn die alle goede eigenschappen in zich verenigt, zonder dat er een nadeel is bijgekomen. Een van de vele mogelijkheden om dit doel te bereiken berust op het vol gende systeem. Aanvankelijk wordt de melk voorverwarmd tot 75 of 80 graden Celsius. Daarna krijgt ze onder druk een injectie van oververhitte, gereinig de stoom en wordt daardoor binnen enkele seconden verhit tot een tempe ratuur van 150 graden Celsius. Na slechts 2,4 seconden op deze tempera tuur te zijn geweest, wordt de melk eveneens weer in enkele seconden afge koeld tot 80 graden, waarbij het in de vorm van damp ingeblazen water, dat door condensatie is ontstaan wordt ver wijderd. Na homogenisering wordt de melk verder afgekoeld om tenslotte ver pakt te worden in steriele containers, waarna ze kan worden afgeleverd als melk die weken, ja maanden lang (on der gunstige omstandigheden) kan wor den bewaard en die tevens uit voedings oogpunt bezien niet onder doet voor ge pasteuriseerde melk, terwijl daarnaast ook de smaak zeer aangenaam is. Een volwaardig product dus, dat zeker zijn weg zal weten te vinden. HET WONDER VAN ONZE HERSENEN Zo'n computer kan nooit worden ge maakt, want hy mist het bewustzijn. Energiegebruik slechts 25 Watt. De mens bezit m de hand een hem door de natuur geschonken werktuig, dat nergens anders mee is te vergelij ken. In deze hand concentreert zich zijn lichamelijke en geestelijke activi teit en het gehele bouwplan van het lichaam van de mens zou zinloos zijn zonder de aanwezigheid van de hand. Het is een ideaal werktuig, waarvan men soms zou denken, dat het een vol komen eigen leven leidt, dat onafhan kelijk is van de rest van ons lichaam. Dat valt het meest op bij die werkjes, die volkomen automatisch gaan en waarbij de mens als het ware niet be hoeft te denken. Maar hier zou men een fout maken. De hand heeft geen enkele betekenis als hij niet tot zijn werk wordt geactiveerd door de her senen van de mens. Hij heeft alle werktuigen, vanaf de eerste ploeg tot de atoomreacior, kunnen scheppen dank zij de hersenen en hierdoor is de mens de koning der aarde geworden. Wanneer wij de hersenen van de mens gaan vergelijken met de beste computer dan winnen de menselijke hersens het in verschillende opzichten. Zo verliest elke computer het van de menselijke hersens waar het er om gaat iets uit het geheugen naar voren te brengen. De tijd die de mens daarvoor nodig heeft is aanmerkelijk korter dan die van de machine. Kosten De Engelse hersenspecialist G. Walter heeft voor de aardigheid eens berekend wat de kosten zouden zijn volgens het schema van onze hersenen, dus een technisch hersenmodel, dat dezelfde mogelijkheden zou bieden als de mense lijke hersenen (althans voor zover dat mogelijk is). De kosten zijnbijna onge looflijk. Het gaat om een bedrag dat tien miljoen maal hoger ligt dan wat de Verenigde Staten aan goud in fort Knox hebben liggen. Maar dat is nog niet al les. Om deze technische apparatuur te laten werken zou men een energie van niet minder dan een miljard Kilowatt nodig hebben. Onze hersenen daarente gen werken op een bescheiden energie verbruik van slechts 25 Watt Wel voor een gigantische technische apparatuur voor dergelijke kunsthersenen nodig zou zijn, mag blijken uit het feit, dat de menselijke hersenen bestaan uit ge middeld 10 miiard cellen en dat zich in elke cel een bepaald proces afspeelt, dat in zo'n machine zou moeten worden gesimuleerd. In de natuur vinden dergelijke pro cessen plaats in de orde van grootte van moleculairstructuren en daar kunnen de beste prestaties van de moderne techniek toch niet tegenop. Ingewikkeld De simpele hersentjes van een bij los sen reeds ingewikkelde vliegberekenin- gen op, die mathematisch gezien neer komen op vergelijkingen met vijf on bekenden. En ze worden opgelost in on derdelen van seconden, zonder dat de bij er diep over behoeft „na te denken". Ook de mens is, zonder dat hij het zelf weet, tot wonderlijke prestaties in •staat. Bijvoorbeeld het bepalen van de richting van een geluidsbron. Komt een geluid precies recht van voren of van achteren, dan bereiken de geluidsgolven het rechter en linker oor gelijktijdig. Daardoor weten we dat het geluid pre cies daar vandaan komt. Komt het nu bijvoorbeeld schuin links, dan zullen de geluidsgolven ons linker oor eerder be reiken dan 'het rechter en zo bepalen we weer de richting van de oorsprong van het geluid. Onze hersenen zijn in staat om dergelijke richtingsbepalingen uit te voeren, ook al gaat het om een verschil van slechts een dertigmiljoenste secon de tussen de ontvangst op het ene en het andere oor. Het deel van onze her senen dat dit werk verricht is echter niet groter dan een erwt en ligt in een zeer oud deel van de hersenen. Misschien zal men in de verre toe komst computers kunnen maken, die de werkzaamheden van onze hersenen sterk benaderen, doch zij zullen nooit onze hersenen evenaren, want een com puter kan geen bewustzijn hebben en dat is het belangrijke verschil. Het blij ven machines Z.D.H.-GEEL ZWART 5-1 ZDH heeft zijn reeks overwinningen voortgezet in een pittige wedstrijd tegen Geel Zwart. Aanvankelijk leek het dat het een grote zege zou behalen toen De Ruiter na 5 minuten spelen twee maal binnen een minuut raak schoot. Toen ging linkshalf Postma spil spelen, waar door ZDH in het midden telkens vast liep. Na een hall' uur loste Vader een hard schot van grote afstand op het ZDH-doel; Dijker greep mis en het was 2-1. Kort voor rust vergrootte Hin de voorsprong tot 3-1 met een hard schot in de benedenhoek. Na de iust, met de wind in de rug, had ZDH een groot veldoverwicht, maar het duurde tot 18 minuten voor het einde voordat het een opening in de stug ver dedigende Geel Zwart-achterhoede kon vinden. Het was Hin, die in de 18e mi nuut een fout in de achterhoede afstraf te en op bedaarde wijze het 4e doelpunt scoorde. Vijf minuten later maakte De Leeuw er met een hard schot 5-1 van. Geel Zwart kwam nog dicht bij een doelpunt, keeper Dijker werd gepas seerd maar het te zachte schot werd door De Porto achterhaald en tot corner gewerkt. Alles bij elkaar een verdiende overwinning voor ZDH, dat hiermee de 2e plaats in de res. 3H behoudt. WATERVOGELS 5-Z.D.H. 2 3-0 Een met 9 man spelend ZDH 2 heeft met 3-0 de eer aan Watervogels moeten laten. Voor de rust was de stand 2-0 door 2 mooie doelpunten van de W.- linksbinnen. Na tien minpten spelen raakte keeper Kok gewond en moest de verdere strijd z'n doel strompelend ver dedigen. Na de rust kon W. nog 1 keer doelpunten toen Kok niet in de hoek kon komen door z'n handicap. Het was een sportieve wedstrijd. De P. UITSLAGEN Zaterdag 11 november 1966: Adspiranten De Koog a-Oosterend a 62 Texel b-Cocksdonp a 05 Pupillen Texel b-Cocksdorp 010 ZDH a-Texel a 1—2 Oosterend a-Oosterend b 30 Programma pupillen a.s. zaterdag: (ge wijzigd programma in verband met de opening Technische school) Tex. Boys b-Tex. Boys a, 3 uur Texel a-Texel b, 3 uur ZDH a-ZDH b, 2 uur Oosterend b-Oosterend a, 2 uur Zondag 13 november 1966; Afdeling Noordholland: Tex. Boys-JVC 1—4 De Koog-Kaagvogels 2 11 ZDH-Geel Zwart 3 51 Texel 2-JVC 2 3-0 JVC 4-Tex. Boys 2 0—5 Watervogels 5-ZDH 2 30 Junioren Texel-JVC 4—2 De overige wedstrijden werden afge last. TEX. BOYS-JVC 1—4 Na een levendige en sportieve wed strijd hebben de Boys, spelend met c-en invaller voor E Stiekema en na de rust ook voor de geblesseerde C. Maas, het thuisfront weer geen glorieuze wed strijd kunnen presenteren. Voor de rust met de harde wind in de rug, werd er te kort samengespeeld en te weinig ge schoten, waardoor de JVC-doelman weinig gevaarlijk werk kreeg op te knappen. JVC trachtte met lange halen door te breken, doch de Boys-achter hoede wist in die periode elk gevaar te voorkomen. 10 min. voor rust kan er eindelijk door de Boys gejuicht worden, toen C. Kuip een vrije trap wegens hands van de keeper zeer scherp in schoot en de bal via doelpaal en keeper in doel verdween. Na de rust waren de Boys vleugellam, omdat beide invallers een onvoldoende steun waren voor C. Kuip, die de JVC achterhoede wel veel werk bezorgde, doch niet gevaarlijk kon worden. Treuzelen in de Boys-achterhoedc was oorzaak, dat JVC al na 5 minuten op gelijke voet kwam. J. Zoetelief hielp JVC een handje door de bal uit een scherp genomen hoekschop in eigen doel te schieten. Een kwartier later was de JVC-midvoor er als de kippen bij om de bal niet klemvast gestopt na een hard schot in het doel te deponeren. Het pleit was toen wel beslecht en d'it de JVC l.binnen er na goed doorzetten nog 41 van maakte werd zeer laco niek geaccepteerd. W. DE KOOG 1 SPEELDE GELIJK TEGEN KAAG VOGELS 2 De wedstrijd De Koog 1-Kaagvogels 2 was het aankijken wel waard. Maar het viel op dat De Koog aanvankelijk voor zich vele goede kansen schiep zon der tot doelpunten te komen. De Kaag vogels-achterhoede greep steeds op lijd in, al was daarvoor soms veel kunst- en vliegwerk voor nodig. Het in de eerste 20 minuten voortdurend aanvallende De Koog verzamelde geen punten. Schoten van Schelfhout, Eelman, Kooiman en Martens gingen naast en over. Na een snelle uitval van Kaagvogels in de 24e minuut bracht de rechtsbinnen de bal voor 't doel van De Koog en schoot via de linksbuiten in: 10. De Koog toonde zich hiervan niet onder de indruk en bleef pressie uitoefenen op het Kaag vogels-doel. In de 36e minuut had dit resultaat; Schelfhout wist door te bre ken en knalde De Koog naar 1-1. Te vens ruststand. Na de rust bewaarde De Koog een veld overwicht, maar doelpunten bleven uit. Een enkele maal kwam ook Kaagvogels in schietpositie, maar erg gevaarlijk kon het niet worden. Het bleef dus 1-1 en daarmee verspeelde De Koog een kost baar puntje. De adspiranten van De Koog speelden thuis tegen de adspiranten van Ooster end en wonnen met 6-2. M. TEXEL 2-JVC 2 3—0 Texel 2-JVC 2 is een matige wed strijd geworden. Wel was Texel net meest aanvallend, maar ook JVC werd enkele keren zeer gevaarlijk. Het duur de geruime tijd voordat Texel op 20 door Rob v.d. Kooi wist te komen. Ook na de rust gingen enkele goede kansen verloren. Zelfs bracht voor Texel de lat eenmaal redding. Frits nam een straf schop prima: 30, met welke stand het einde kwam. TEXEL JUN.-JVC JUN. 4—2 Ook de junioren speelden niet vlot. Aanvallend werd steeds door het mid den geopereerd, wat uiteraard een kolf je naar de hand der verdedigers was. Door slechte dekking in de Texel-de- fensie kan de JVC-aanval twee maal profiteren. Met veel moeite gelukte het Texel nog voor de rust op gelijke voet te komen. Na de hervatting bleef het spannen, maar toch nam Texel spoedig de leiding over, die m het laatst uit een indirekte vrije schop tot 42 werd op gevoerd. D.D. J.V.C. 4-TEX. BOYS 2 0-5 JVC, no. 2 op de ranglijst, heeft er hard voor gewerkt om de Boys een of twee punten afhandig te maken. Al in de eerste vijf minuten leek dit waar te zijn, doch de paal redde van een vroeg tijdige achterstand. Dat daarom keeper Mart Witte weinig werk meer gehad heeft pleit voor de achterhoede, goed gesteund door de hard werkende kant- halfs. De Boys-voorhoede deed de rest om hun concurrenten een 5-0 nederlaag toe te brengen. De ruststand was 2-0 door doelpunten van P. Hopman en P. Schoo. Na de rust waren het P. Schoo (2x) en W. v d. Gracht die de eindstand op 5-0 bepaalden. Dat JVC er maar al te fel tegenaan ging was oorzaak dat M. v. Sambeek, verdienstelijk invaller voor C. Timmer, een kwartier voor het einde met een pijnlijk enkel het veld moest verlaten. W.

Texelsche Courant | 1966 | | pagina 2