dn Grootse Sint Nicolaas zwembadalctie Verloting met 30 prijzen City Theater Angélique, C3Bal> ofl. van der \Slikke Markiezin der Enpelen Voor al uw luxe- en huishoudelijke artikelen, Uw keus bij Geus vergadering Doe nu reeds uw St. Nicolaas inkopen GESLOTEN voor cadeaus die iedereen graag krijgt FRANS ZEGEL 10 hoofdprijzen bestaande uit mooie radio toestellen verder 20 prijzen van f50,-, f25,-, f 10,- en f5,-. Nog lang niet genoeg BRUTO-OPBRENGST BAZAR „EXCELSIOR": ƒ5300,— OOSTEREND De bazar van „Ex celsior" heeft een vrij goede opbrengst gebracht, waarvoor men alle gevers en medewerkers hartelijk dank brengt. Voor de aangekondigde verkoping van zaterdag j.l. was zeer weinig belang stelling, waardoor nog zeer veel artike len zijn overgebleven. Want al heeft deze Bazar een bruto-opbrengst van ƒ5300,opgebracht, het benodigde bedrag voor een nieuw instrumentarium is nog lang niet bereikt, zodat nog wel het een en ander zal gebeuren voor het zover is. Bij de grote verloting van de Bazar zijn nog verschillende prijzen niet afge haald; dit zijn de volgende nummers: kleur wit: 355, 19, 298, 105, 446, 291; kleur groen: 316, 155, 133, 247, 39, 152, 143, 297, 82, 362, 57; kleur blauw: 287. Deze prijzen kunnen afgehaald worden bij de heer L. Beijert Peperstraat 9. BEEN GEBROKEN In de wedstrijd Texel-Kolping Boys deed zich twee minuten voor het eind een ongeluk voor. Bij een sliding kwam de linksbuiten van Kolping Boys zo on gelukkig in botsing met een Texel-spe- ler, dat eerstgenoemde een been brak. Dokter Van Loon was spoedig ter plaat se, verleende eerste hulp en liet de ge blesseerde speler per ziekenauto naar Den Helder brengen. - VERGADERING VAN DE RAAD Vergadering van de raad der ge meente Texel, op dinsdag 29 november 1966, n.m. 2.30 üur ten gemeentehuize. Texel, 18 november 1966. De burgemeester van Texel, C. De Koning 1. Notulen 2. Ingekomen stukken en mededelingen 3. Stemming over de benoeming van een commissaris van de N.V. Texelse Elec- tnciteitsmaatschappen (T.E.M.) wegens periodieke aftreding per 1 januari 1967 van de heer C. J. de Lugt. 4. Benoeming van een afgevaardigde en een plaatsvervangend afgevaardigde van de raad naai de in 1967 te houden algemene vergadering van aandeelhou ders van de N.V. Texelse Electnciteits- maatschappij (T.E.M.). Aanbevolen worden: als afgevaardigde: 1. de heer J. Baren- dregt; 2. de heer G. Westerlaken; als plaatsvervangend afgevaardigde; 1. de heer P. Smit; 2. mevr. J. Komng- Bruin. 5. Benoeming van bestuursleden van het Algemeen Weeshuis wegens periodieke aftreding per 1 januari 1967. Aanoevolen worden voor de heer Jac. Roeper Johzn.: 1. de heer Jac. Roeper Johzn., 2. de heer A. Bakker Jaczn.; voor de heer Ant. Bakker: 1. de heer Ant. Bakker; 2. de heer A. H. Kikkert Jzn.; voor mevr. A. M. Ran-Keijzer: 1. mevr. A. M. Ran-Keijzer; 2. mevr. P. J. Smit- Kuip. 6. Benoeming van een onderwijzeres aan de openbare lagere school te Oude. schild. Voorgedragen wordt mej. H. Heutink, aldaar. 7. Verzoek aan Gedeputeerde Staten tot verhoging van de vergoeding aan raads leden voor het bijwonen van vergade ringen van de raad en van raadscom missies. 8. Vaststelling van een besluit ex ar tikel 22 bis der Lageronderwijswet 1920 tot instandhouding van de openbare lagere school te Midden-Eierland. 9. Behandeling van het door de direc teur van de sociale dienst uitgebrachte rapport met nadere toelichting inzake de toekomstige bestemming van de so ciale werktuin. 10. Wijziging van de raadsbesluiten tot het aanvragen en toekennen van z.g. be jaardenbij dragen ten behoeve van de Clasina Emelie Gollardsstichting, de Stichting Rusthuis Sint Jan, de Woning bouwvereniging „Texel" en het gemeen, telijk bejaardentehuis „Irene". 11. Vaststelling van een verordening ter regeling van de procedure bij de toepas sing van artikel 49 der Wet op de Ruimtelijke Ordening (procedureveror dening planschadevergoeding) in de ge meente Texel. 12. Aankoop van enige percelen grond te De Koog van de heer C. Kuip, wo nende aldaar. 13. Aankoop van enige percelen grond te De Koog van mej. C. M. Kuip, wo nende te Den Burg. 14. Aankoop van enige percelen grond te De Koog van de heer P. Kuip, wo nende aldaar. 15. Aankoop van enige percelen grond te De Koog van de dames D. M. en J. C. Maas, wonende aldaar. 16. Overdracht in eigendom, beheer en exploitatie aan de woningbouwvereni ging „Texel" van de gemeentelijke wo ningwetwoningen. 17. Beslissing op het verzoek van de Recreatiestichting Texel om medewer king in ruime zin ten aanzien van de stichting en exploitatie van een zwem bad te Den Burg. 18. Vaststelling van de begroting van de dienst van gemeentewerken voor 1967. 19. Vaststelling van de eerste wijziging van de begroting van de dienst van ge meentewerken voor 1967. 20. Vaststelling van de begroting van dö sociale dienst Texel voor 1967. 21. Vaststelling van de begroting van het grondbedrijf voor 1967. 22. Vaststelling van de gemeentebegro ting voor 1967. 23. Vaststelling van de le tot en met 5e wijziging van de gemeentebegroting voor 1967. 24. Indiening van een verzoek om toe kenning van een aanvullende bijdrage uit het Gemeentefonds ter dekking van het tekort van de gemeentebegroting voor 1967. 25. Geedkeuring van de begroting van het Algemeen Weeshuis te Texel voor 1967. 26. Wijziging van de begroting van de sociale dienst voor 1966. 27. Wijziging van de gemeentebegroting voor i966. Ondanks slecht weer GLORIEUZE INTOCHT VAN SINT NICOLAAS Het nogal ruige weer van jongstleden zaterdag heeft Sint Nicolaas gelukkig niet kunnen afhouden van zijn goede plan zijn intocht op Texel weer op luisterrijke wijze te houden. Niet alleen het weer zat niet hele maal mee, ook de ebstroom tornde op tegen de kotter van schipper Jan Boom, die alle moeite deed zijn hoge Spaanse gast, van tien Pieten vergezeld, op tijd af te meren aan de druk bevolkte kade van de Oudeschilder haven. Van heel Texel waren de kinderen toegestroomd om getuige te zijn van de aankomst van de bisschop. De oude baas bleek nog over goed getrainde been spieren te beschikken, toen hij zonder zichtbare inspanning op de smalle wie belende loopplank wipte. Het complete bestuur van de Winke liersvereniging Den Burg heette de Sint van harte welkom. De aaplenige Pieten, die al enige staaltjes van hun kunnen op de kotter hadden getoond, mengden zich direct onder het talrijke kinderpubliek. Ook de Sint zelf maakte veel kleuters gelukkig met zijn hand druk. In de oeroude fraai onderhouden Ford van autoverhuurder Jan Geus werd de goedheiligman vervolgens vervoerd naar Den Burg, waar hij op het Schil derend „overstapte" op zijn fraaie schimmel, door de paardenenthousiast Willy Zijm gereed gehouden. De Sinclairband stond klaar om aan het hoofd van de vreugdevolle stoet op te marcheren naar de Groeneplaats, waar (talrijke) kinderen èn podium ge reed stonden om de heilige te ontvan gen. Burgemeester C. De Koning sprak een bijzonder hartelijk woord van welkom, waarbij hij eraan herinnerde, dat er op Texel de laatste tijd gelukkig nogal het een en ander gebeurde. Op dezelfde dag viel ook nog de officiële opening van de LTS en die van het Cultureel Centrum. Er bleven natuurlijk ook wensen, waarbij velen o.a. aan het zwembad zullen hebben gedacht. Sint Nicolaas dankte de burgemees ter hartelijk voor zijn vriendelijke wel komstwoorden. Winkeliersvoorzitter Jan Agter Sr. begroette de Sint eveneens in een korte krachtige speech. Daarna mochten de representantjes van de Texelse Kleuterscholen hun liedjes ten beste geven, vrolijk begeleid door ons Kon. Texels Fanfarecorps Als men dan ziet hoe de dreumesen met kogelronde ogen opzien naar hun Sin terklaas en hoe absoluut het geloof is bij die kleintjes dan is het duidelijk dat 't organiseren van een Sinterklaasintocht de (grote) moeite waard blijft. Over dat organiseren overigens niets dan goeds. Ceremoniemeester Agter hield alles goed binnen de perken. Een vorige keer liep het wel eens wat uit, wat de tijd betreft, maar nu was daar geen sprake van, zodat niemand van de talrijke toeschouwertjes hoefde te verkleumen. Ook de aftocht ging vlot, voorafge gaan door Texels fanfare. Een mooie intocht; voor de Texelse kleuters is niet de geringste twijfel mogelijk: hij IS er ƒ950,— VOOR SCHOOLBUS JE DE COCKSDORP De Huis-aan- huis-actie in De Cocksdorp en Eierland ten bate van het autobusje, waarmee dagelijks de leerlingen van de kleuter school worden vervoerd, is succesvol verlopen. De opbrengst was ruim ƒ950,—. „TOKIO OLYMPIADE" De belangstelling voor de bijzondere sportfilm „Tokio Olympiade", die maan dag 28 november in de bioscoop wordt gedraaid, is minder groot dan men ver wachtte. Alleen de Sportvereniging Texel heeft tot dusverre een groot aan tal kaarten afgenomen. Er wordt op ge wezen, dat de kans om deze film te zien zich voorlopig niet mer zal voordien. Sportliefhebber doen zichzelf tekort als zij niet even een kaartje halen bij de secretaris van hun vereniging. Zoals bekend zullen evenueel overgebleven kaarten normaal via de kassa van City theater worden verkocht. ,,'T AMATEURTJE" HERDACHT 10-JARIG BESTAAN DE WAAL Alvorens de toneelver eniging ,,'t Amateurtje" j.l. zaterdag avond in het Dorpshuis „De Wielewaal" begon met haar opvoering van „Mensen in Nood" opende de voorzitter, de heer W. Swecre, deze bijzondere bijeen komst. Het „Amateurtje" bestaat nl. 10 jaar en dat vond de voorzitter wel een punt om even bij stil te staan. Dat een dergelijke vereniging in een kleine ge mcenschap als De Waal, het tien jaar volhoudt en nog springlevend is, mag een prestatie worden genoemd. Indertijd was de heer Sweere zeLf de oprichter van de toneelvereniging en hij vond het prettig, dat hij na tien jaar het eerste jubileum als voorzitter mocht meemaken. Natuurlijk heeft de vereni ging ups en downs gekend, maar moei lijkheden werden altijd overwonnen, dank zij de wilskracht om te blijven spelen. Daarna ving het toneelstuk aan. Wij willen hier liever nog niets van zeggen, aangezien het stuk a s. woensdagavond wordt opgevoerd in Huize „Irene", don derdagavond in Oosterend (op de o.i.s.- schoolzolder) en zaterdagavond weder om in het Waalder Dorpshuis. Wel een buitengewoon drukke week voor de vereniging! Wel willen we opmerken, dat het stuk eigenlijk wat te zwaar is als jubileum stuk; het is tragisch. Menigeen heeft zaterdagavond een traan laten rollen Hieruit blijkt echter, dat het aanvaard baar is gespeeld, hetgeen we trouwens van deze vereniging gewend zijn. Aan het slot van het stuk heeft de regisseur, de heer Sweere, zich met enige woorden gericht tot de heer A. C, Kager, die zijn 25ste rol had gespeeld. Als blijk van waardering kreeg dit ac tieve lid een boek aangeboden van de vereniging. (Zie recensie in volgend nummer). TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,25; elke regel méér ƒ0,25. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer ƒ0,50 meer. Speciaal voor gelegen heidsaanbiedingen. (N.B. voor in deze kolom geplaatste zaakadverten ties geldt het normale millimetertarief). Autorijschool H. Zing- stra, Plevierstraat 12, De toog, tel. 477. Ook voor verlenging van uw rijbe wijzen Steeds voorradig prima winteraardappelen. Wor den thuisbezorgd. P. Beers, Molenstr. 30, Den Burg, tel. 2913 Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon Vamor gedipl. tel. (02230) 3252 U tankt nog steeds het voordeligst aan de witte pomp van Oudeschild. Super 49 ct. Doe het zelf. Zaterdags bij Garage Dros, Eier land, tel. 233 Volop hand- en moes appels. Huisman, De Veen Voor het slijpen van tondeusemesjes voor vee- scharen. Witvliet, Pont- weg Natuurlijk weet Uw krant veel over het nieu we kabinet te vertellen. Maar de kranten die U in de Openbare Leeszaal gratis kunt lezen, weten er nog veel meer van! Te koop damesrijwiel. Adres Julianastr. 12, Den Burg Te koop meisjesfiets tot 16 jaar, gemonteerd met nieuwe Torpedo remnaaf. Eelman, Kamerstraat 1, De Koog Te koop Smger trap- naaimachine in salon- kast, met los zig-zag ap paraat, z.g.a.n. 125,C. Gieles, Gasthuisstraat 8, Den Burg, Texel Met grote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze zoon Erwin N. Daalder-le Noble C. Daalder Oosterend, Texel, 17 november 1966 Oost 111. Tijdelijk adres: Parkzicht, Zaal 309, Den Helder. Hiermede geven wij U kennis, dat op zon dag 20 november in Huize Irene is overle den onze lieve schoon_ zuster en tante Anna E. G. Gleichmar weduwe van P. Plaatsman, in de ouderdom van 87 jaar. Fam. Plaatsman Den Burg, Texel, 20 november 1966, Huize „Irene". De rouwdienst zal worden gehouden don derdag 24 november n.m. 1.30 uur in Huize „Irene", waarna de be grafenis op de Ned. Herv. begraafplaats te Oosterend, Texel. Bedrukte visitekaartjes Langeveld de Rooij Parkstraat - Den Burg Een persoonlijk geschenk! Telefoon ?Q27 DINSDAG 8 UUR Nog één voorstelling van naar de gelijknamige roman van Anne en Serge Golon. TOEGANG BOVEN 18 JAAR. LEDEN A.N.A.B. woensdag 23 november 8 uur in het Dorpshuis te Den Burg. Hoofdbestuurders aanwezig. U winkelt rustiger, Uw keus is groter en U bent vlotter geholpen! Fa. KL Boon Zn. Den Hoorn. Hout- en Boardhandel Fa. A. v.d. Vis Zoon Wegens huwelijk donderdag 24 november VOOR fEPcKC 6R0TÉ.. DROS MAGAZIJNEN Zendt vroegtijdig Uw advertenties in Nu Sint en Piet zijn weergekomen, Vit het land van de sinaasappel bomen, Geldt voor hen maar ene leus. Onze keus bij GEUS Drogisterij-Parfumerie-Schoonheidssalon Het Sint Nicolaas geschenk voor uw vriend, verloofde of man en natuurlijk voor vader: Aftershave, Pre shave, Hair tonic, Scheercreme Haarcreme, Zeep. Tabac 3,75 - 5,75 - 8.95 Old Spice4,75 - 7,25 -12,50 Victor 3,95-5,95-7,95 Rimmel 5,95 Turnier 4,95 - 7,00 -12,50 Fresh-up 2,25 - 3,75 - 6,50 Stilbepan 4,50-6,50 Boldon 2,25 - 3,95 - 5,50 ZIE ONZE SPECIALE G ES C H E N K D O Z E N VOOR HEREN Parkstraat 20 t/o Postkantoor - Telefoon 2371 KI ,as Boon Zn DEN HOORN elektrische treinen beginsets met trafo v.a. ƒ29,75 georganiseerd dorr de Burger winkeliersvereniging Hoe kom ik aan een lot van 10 cent Als u bij een deelnemende winkelier koopt vanaf 11 november t.e.m. 26 november ontvangt a bij iedere bestede gulden een bon. Voor de bonnen betaalt iedere deelnemer een percentage van zijn omzet. 10 bonnen gestoken in een envelop van 10 cent voorzien van naam en adres kunt u bij de deelnemers (die deze enveloppen ook verkopen) inleveren. Dit is een lot dat mee doet aan de trekking voor bovenstaande mooie prijzen. Deelnemende winkeliers die herkenbaar zijn aan een raamaffische die u bonnen verstrekken en waar u de ingevulde envelop voor 5 december in moet leveren zijn: Fa. J. Agter, Stenenplaats 7 Electroliuis Bakker, Weverstraat 13 Fa. v/h R. Bakker, Groeneplaats 6 Bakker's Ijzerhandel, Weverstraat 17 Fa. Brügemann, Binnenburg 3 Dros Magazijn, Stenenplaats 6 Fa. P. van Etten, Kogcrstraat 11 Europameubel, Gravenstraat Fa. W. Geus, Weverstraat Fa. P. Hoogerbeide, Weverstraat 21 Fa. J. Kiljan, Gasthuisstraat 18 N.V. v/h Langeveld de Rooy, Parkstr. Fa. Lemstra, Weverstraat 45 Fa. Leijdekkers, Warmoesstraat 2 Fa. Lunter, Warmoesstraat Fa. K. Mantje, Hogerstraat 6 Fa. J. v.d. Meer, Binnenburg 10 Fa. J. M. Moerbeek, Parkstraat 4 Fa. P. Moerbeek, Hogerstraat 10 Fa. J. Nauta, Weverstraat 76 Mevr. D. v. Sambeek-Schrama, Stenenplaats Fa. Gebr. Schoorl, Waalderstraat 30 Drogisterij Schoorl, Weverstraat 20 Drogisterij A. M. v.d. Slikke, Parkstr. 20 Slagerij D. Visser, Hogerstraat 16 Fa. Vlessing, Gravenstraat 15 Fa. M. A. J. Vonk, Kogerstraat 27 Fa. J. de Waal, Binnenburg Fa. D. Witte, Gravenstraat 2 Cafetaria 's IJsbeertje, Stenenplaats Fa. F. Zegel Zn., Parkstraat 12 Fa. Frans Zegel, Parkstraat 30 Textielhuis Zegel, Vismarkt 1 Textielhuis Zegel, Weverstraat 30 De hele opbrengst is ten bate van het Zwembad. Dus zoveel te meer bij boven staande adressen besteed; zoveel te eerder kan ieder veilig leren zwemmen.

Texelsche Courant | 1966 | | pagina 2