Fa. P. van Etten tiaiiPiedro General Electric koelkasten wasautomaten FA. GEBR. SCHOORL HAARDEN KACHELS Fa. Gebr. Schoorl I Vergadering VVV-afd, De Koog trok veel belangstelling MI.MiNlElAVS Cwcrncmo nrrTrrn Alle dagen bij ons sinaasappelfeest iiiiiiiiggiiiHiiiiiiiiiiuiuiiii Hoogerheide feniiiiiMiii ELEKTRISCHE DEKENS Seizoen gunstig maar propaganda blijft nodig DERDE BLAD TEXELSE COURANT VRIJDAG 2 DECEMBER 1966 Volop Spaanse sinaasappels 15 voor 1,35 voor 2, Grote Navel sinaasappels 9 voor 1,20 voor 2, Pitloze mandarijnen 12 voor 1, Cox Orange 2 kg 1, Golden Delicious 2 kg 1,25 Lombart Caville 2Vs kg 1,10 Jonathan 2l/i kg 1, 2 flessen vruchten sinas 1,05 2 flessen up drink voor 98 Den Burg, tel. 2908 De Koog, tel. 473 SCHOENHANOEL Sint Nlcolaas bracht in da Waalderstraat «en enorme partij in alla maten reeds vanaf f 225,- en een grote verscheiden heid in Mlele, A.E.O., Indeslt, Hilton» Matura, enz. Indesit volautomaten reeds vanaf f 598,- Waalderstra t Zijn straks alle Sinterklaaswenscn vervuld? Heeft u voor moeder wel eens gedacht aan een aardappel- schrapmachine (1, 2 of 3 kg) Of voor op tafel een volautomatisch broodrooster reeds vanaf f 39.95 En voor zus; Ja, als zij dan al geen krultang heeft (f 29.75) koop dan nu voor een speciale prijs een Rotel haar- droogkap, regelbaar met parfumverstuiver en compleet met vloerstatief f 69.Een charmant cadeau N.V. ELECTROH UIS BAKKER CJ Uw handschrift Is 'n waard Parkstraat 10 - telefoon 2058 - Den Burg De ergste koude moet nog komen. Maar geen nood, want wij zijn ruim gesorteerd in alle merken en Ook hebben wij nog een partij voor een zeer speciale prijs juist iets voor Sint Nicolaas. Waalderstraat DE KOOG De ledenvergadering die de VVV-afdelinq De Koog maan dagavond in „Het Witte Huis" beleg de, was druk bezocht. In zijn openings toespraak tot de aanwezige 53 leden memoreerde de voorzitter, de heer W. A. Visser, allereerst het overlijden van de heer Cor Wonder. Hij noemde hem een strijdbaar mens, die steeds recht door zee wilde gaan. Met hem ging een goed Koger heen. Nadat ter nagedachtenis van de heer Wonder enige ogenblikken stilte in acht waren genomen, meende de voorzitter te kunnen concluderen, dat in het alge meen de bedrijfsresultaten van het af gelopen seizoen gunstig waren. De jeugd was weer een probleem. Wij wisten niet, aldus spreker, dat het enige amusement, dat een groot deel van de jongeren aantrekt, dansen is. Overdag zit men dan ergens in de Dorpsstraat op een stoepje. Er was zelfs een bewoner, die dit zo hinderlijk vond, dat hij stroop op de straat voor zijn huis smeerde.Wellicht kun nen wij ons troosten met de gedachte. MAANDAGENDA VAN DE STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Woensdag 14 december Den Burg, De Lindeboom-Texel, bridgedrive Bridgeclub Groot Slem. Den Burg, De Lindeboom-Texel, Plattelands vrouwen afd. Texel, Adventsavond. Donderdag 15 december Den Burg, De Zwaan. RK. Vrouwengilde, Kerstavond. Vrydag 16 december Den Burg, Dorpshuis, Fotoclub De Kiekendief Zaterdag 17 december Den Burg, Casino, Musette. Maandag 19 december De Cocksdorp, De Hoop, Plattelandsvrouwen De Cocksdorp-Eierland, Adventsavond. Oudeschild, 't Skiltje, Texelse Klaverjascomp Dinsdag 20 december De Cocksdorp, De Hoop, Plattelandsvrouwen De Cocksdorp-Eierland organiseren een ad- ventsmiddag voor de bejaarden van De Cocks dorp en Eierland. Den Burg, Hervormde Kerk, Gezamenlijke Kerstzangdienst. Woensdag 21 december Den Burg, De Lindeboom-Texel, bridgedrive Bridgeclub Groot Slem. Woensdag 28 december Den Burg, De Lindeboom-Texel. bridgedrive Bridgeclub Groot Slem. Woensdag 4 januari 1967 Den Burg. De Lindeboom-Texel. bridgedrive Bridgeclub Groot Slem. Vrydag 6 januari 1967 Den Burg, Dorpshuis, Fotoclub De Kiekendief Zaterdag 7 januari Eierland, Vliegveldhotel, Plattelandsvrouwen De Cocksdorp-Eierland, jaarvergadering. Den Burg, Cabaretavond Paardensportver. Maandag 9 januari Den Burg, hotel De Graaf. Texelse Klaver- jascompetitie. Dinsdag 10 januari Den Burg, hotel De Graaf, Postzegelruilbeurs Woensdag 11 januari Den Burg, De Lindeboom-Texel, bridgedrive Bridgeclub Groot Slem. Zaterdag 14 januari Den Burg, Cultureel Centrum. Zang- en muziekavond Woensdag 18 januari Den Burg, Jeugdherberg „Panorama", Jaar vergadering Plattelandsvrouwen Den Burg, De Lindeboom-Texel, bridgedrive Bridgeclub Groot Slem. Vrijdag 20 januari Den Burg. De Lindeboom-Texel, 't Nut, lezing met dia's over het N.IO.Z Den Burg, Dorpshuis, Fotoclub De Kiekendief Woensdag 25 januari Den Burg, De Lindeboom-Texel, bridgedrive Bridgeclub Groot Slem. Zaterdag 28 januari Den Burg, Cultureel Centrum, GVT-uitvoenng Den Burg, De Oranjeboom, Ver. van Oud leerlingen Landbouwschool, Toneeluitvoering. Maandag 30 januari De Koog, De Toekomst, Texelse klaverjas- competitie Woensdag I februari Den Burg, De Lindeboom-Texel, bridgedrive Bridgeclub Groot Slem. Vrjjdag 3 februari Den Burg, Dorpshuis, Fotoclub De Kiekendief Zaterdag 4 februari Den Burg, De Oranjeboom, Ver. van Oud leerlingen Landbouwschool, Toneeluitvoering. Maandag 6 februari Den Burg, Ouderavond Rijks H.B S. Woensdag 8 februari Den Burg, De Lindeboom-Texel, bridgedrive Bridgeclub Groot Slem. Dinsdag 14 februari Den Burg, hotel Dc Graaf, Postzegelruilbeurs Woensdag 15 februari Den Burg, De Lindeboom-Texel, bridgedrive Bridgeclub Groot Slem. Donderdag 16 februari Den Burg, De Lindeboom-Texel, Departement Texel van 't Nut. Lezing over Turkije door de heer J. P. Strijbos. Vrijdag 17 februari Den Burg. Dorpshuis, Fotoclub De Kiekendief Den Burg, Landbouwschool, Plattelands vrouwen afd Texel. Zaterdag 18 februari De Koog, Butcriggel sociëteit, 20.00 uur Maandag 20 februari Oudeschild, 't Skiltje, Texelse Klaverjascomp Woensdag 22 februari Den Burg, De Lindeboom-Texel. bridgedrive Bridgeclub Groot Slem. Vrijdag 3 maart Den Burg, Dorpshuis, Fotoclub De Kiekendief Woensdag 8 maart Den Burg, Cultureel Centrum, Toneeluitvoe ring Nieuwe Komedie. Wijzigingen en aanvullingen voor de agenda kunnen worden doorgegeven aan het bureau Culturele Zaken, p/a Raadhuis, Den Burg, tel. (02220) 2141. dat het ongedisciplineerd gedrag van jongeren in andere kustplaatsen veel ernstiger vormen aannam. Excessen hebben zich hier vrijwel niet voorge daan. Het „wild kamperen", een vorm van vakantie houden door tent of slaapzak hier en daar in de duinen, in het bos of zelfs midden in De Koog te plaatsen, neemt steeds meer toe. Tot nu toe kan hiertegen helaas niet wettelijk worden opgetreden. Het Gemeentebestuur on derzoekt, hoe aan deze ongewenste uit was paal en perk kan worden gesteld Problemen In zijn inleiding gaf WV-directeur J. Dekker, zijn visie weer op de Texelse problemen. Het aantal gasten, dat naar Texel komt zonder vooruit te bespre ken, neemt jaarlijks zeer sterk toe, dus ook de gastenbonnen en de daarmee gepaard gaande administratie. Hoewel het seizoen gunstig verliep, blijven propaganda-acties noodzakelijk. Deze zijn zeer kostbaar en dienen met beleid te worden gevoerd. Coördinatie, vooral wat adverteren betreft, kan wellicht tot nog betere resultaten leiden. Het moet mogelijk zijn bijv. ook tussen Pasen en Pinksteren meer gasten aan te trekken. Naar de mening van de heer Dekker zal Texel aan propaganda in federatief verband en in samenwer king met andere kustplaatsen dienen deel te nemen, wil het eiland in de markt blijven. Naar aanleiding van deze interessan te inleiding deden verscheidene leden behartenswaardige suggesties. Ook de logeerbelasting kwam ter sprake. Op Texel staat men hier in het algemeen aiwijzend tegenover. Volgens gegevens uit Hocra-kringen heeft deze belasting in Valkenburg ten gevolge gehad, dat de overnachtingen langer dan een week in de hotels sterk terugliepen. Parkeren Bij de rondvraag kwamen weer ver scheidene zaken ter sprake, die de Ko- gers bezig houden. Eén hiervan is het parkeerprobleem. Op de vraag, hoe het komt dat in Den Burg verscheidene parkeerterreinen konden worden aan gelegd, lerwijl dit in De Koog niet mo gelijk schijnt te zijn, kon het VW- ■bestuur geen zinnig antwoord geven. Dat ook „Sarasani" en alles er om heen ter discussie kwam, ligt wel voor de hand. Vrijwel niemand had bezwaar tegen één beattent, maar voor uitbrei ding van dergelijke vermaakscentra voelde vrijwel niemand iets. Men zag wel in, dat hierdoor nog meer jongelui van een bepaald soort zouden worden aangetrokken. De jeugd, zei de VW- directeur, kan behalve de paar weken dat zij op Texel is, overal elders het gehele jaar door „beaten". Het is onze taak ervoor te zorgen, dat in de eerste plaats de gezinnen, die in de grote ste den en industriecentra wonen en wer ken, op ons eiland de ongestoorde va kantie kunnen beleven., waar zij recht op hebben! Vermeldenswaard is tenslotte nog, dat de aftredende bestuursleden J. Fei- kema en P. Keiiser en de vertegen woordiger voor De Koog in het hoofd bestuur, de heer J. v.d. Kerkhof, allen met overtuigende meerderheid van stemmen werden herkozen. SINT NICOLAAS BEZOEKT DE WAAL DE WAAL Op 5 december 's mid dags om half twee zal Sint Nicolaas met zijn knecht een bezoek brengen aan de leerlingen van de Redmer IJska-school. Evenals voorgaande jaren zal het feest worden gehouden in het dorpshuis. OPENBARE BIBLIOTHEEK Leeaxaal en bibliotheek: maandag 11 tot 12 uur; woensdag 14.30 - 15.30 uur en 30 - 21.30 uur; vrijdag 19.30 - 21.30 uur. agd: woensdag en vrijdag van 15.30 - 30 uur. eeszaal (geen uitlening): maandag 30 - 17.30 uur en van 19.30 - 21.30 uur VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN In oktober hebben burgemeester en wethouders aan de navolgende personen de daarbij omschreven bouwvergunnin gen verleend De heer J. Th. Boom te Oudeschild, voor de bouw van een werkplaats aan de Heemskerckstraat; de heer R. Dij ker, PiH. Polder, voor de bouw van een berging aan de Pontweg; de heer N. Boon te De Cocksdorp, voor de bouw van een woonhuis aan de Joan Hod- shonstraat; de heer C. Drijver te Oos terend, voor de verandering van een woonhuis aan de Vliestraat; de heer W. C. Daalder te Oudeschild, voor de verandering van een voorgevel aan de De Ruyterstraat; de heer J. v.d. Kerk hof te De Koog, voor de uitbreiding van zijn hotel aan de Bosrandweg; de heer C. D. Boersen te Oudeschild, voor de bouw van een woonhuis aan de Loodssingel; de heer J. C. Witte, voor de bouw van een woonhuis aan de Schildervveg; de heer C. J. de Wolf te Oosterend, voor de bouw van een woonhuis aan de Oranjestraat; de heer S. Lap te Den Hoorn voor de bouw van een schuur en stal aan de Kuilder- weg; de Gebr. Schoorl te Den Burg, voor .de bouw van een dakkapel aan een huis in de Waalderstraat; de heer R. Veenstra, Everstekoog, voor de bouw van vier kamphuisjes aan de Californiëweg; de heer C. Bakker te De Waal, voor de bouw van een land- bouwschuur aan de Westerboersweg; de heer S. Langeveld te Den Burg, voor de verandering van een gevel aan de Kogerstraat; de heer W. Jimminik te De Waal, voor de verandering van een veestal aan de Bargerweg; de heer F. Laarhoven te De Waal, voor de veran dering van een gevel aan het Hoger- eind, en mevr. C. Mooy-Middelaar te Waal voor de bouw van een wc/douche in haar woning aan het Hogereind. Zondag- en dinsdagavond kan men de dwaze avonturen van de jonge Ameri kaan Carter en zijn vrouw Antonia meebeleven door de film „Vreemde bedgezellen" te zien. Antonia en Carter hebben niet bepaald een geslaagd hu welijk. Carter is gevlucht en Toni be sluit na 7 jaar echtscheiding aan te vragen. Een bespreking met advocaten daarover krijgt onverwacht een andere wending als ineens blijkt dat Carter nog dolverliefd is op Toni en zij heel graag blijkt te willen zwichten. Verve lend is dat Carter alleen voor zijn nieu we goedbetaalde betrekking in aan merking komt als op zijn leven en huwelijk niets is aan te merken. Om dat te controleren komt Bramwell naar Londen en dat is het sein tot een reeks vreemde ontwikkelingen. Het duurt dan ook een tijdje voordat het tweetal elkaar voorgoed in de armen sluit. Rock Hudson en Gino Lollobrigida spe len de hoofdrollen in deze kleurenfilm die toegankelijk is voor alle leeftijden. Met het leven in het roem-ruchte Franse vreemdelingenlegioen kan men kennis maken door de film „Beau Geste" te zien; zaterdagavond in het City-theater. De sergeant-majoor Da- gineau wordt door een onbekende met de dood bedreigd omdat hij meedogen loos en hard voor zijn mannen is. De majoor verdenkt Beau, een jongen, die zich bij het legioen1 gevoegd heeft om zijn vrouw voor schade en schande te beschermen. Beau weerstaat het ge plaag van Dagineau en wint de be wondering van een aantal mede-legio nairs, afkomstig uit alle windstreken. Er is een ongunstig element in dit ge zelschap, de gluiperige Italiaan Boldini. Aangevallen door Tuaregs gaat de compagnie op weg naar het afgelegen Fort Zindemeuf om het garnizoen af te lossen. Gedurende de tocht bereiken de spanningen in de groep een bloedig hoogtepunt. (In kleuren toegang bo ven 18 jaar). Zondagmiddag om 3 uur kunnen de liefhebbers van een dolle lachfilm in het City-theater terecht, want daar wordt dan „Abott en Costello als loodgieters" vertoond. Het is een amu sante film, die gezien kan worden door personen van alle leeftijden. INGEKOMEN PERSONEN Comelis van Vooren, van Amster dam, Paramariboplein 53 I naar C 70a. fjD. - L, V •^Militaire colonne geeft VAN OVV OP N![UW i voorrang aan ^Y?rkeer y^n recht% p p .,r' 1'y"1' j_. „v- oV-: Y/S6! .0;'PV4.r >,v'*p -j'1 AjSjwJVbj-'-v1. ^Militaire colonne gedV voorrang ■Verkeer yarweph* sn Militaire colonnes, uitvaartstoeten, enz. moeten vanaf 1 januari verkeer van rechts f voor laten gaan. Als de colonne of uitvaartstoet eenmaal bezig is een kruising te passeren moeten de andere weggebruikers wachten tot de formatie voorbij is. Dat geldt ook op een kruising waar het verkeerslicht op groen springt terwijl de colonne/ uitvaartstoet passeert. Dan toch wachten tot ook de laatste wagen voorbij is en dus met 'doorsnijden'. tic v

Texelsche Courant | 1966 | | pagina 9